Hazerswoude nu ook bij bureau slachtofferhulp HïïHil Veiling Aalsmeer mikt op kostenbeheersing JOUR NAAL „Rijneveld is te kleine gemeente" LEIDEN OMGEVING QeidóaQowvant VRIJDAG 15 JUNI 1990 PAG1 !d Winkeliers Nieuwkoop pleiten voor meer parkeerplaatsen NIEUWKOOP De laad- en losplaatsen in het centrum van Nieuwkoop moeten gewone parkeerplaatsen worden. Dit zei winkeliers-woordvoerder Kluistra gisteren in een vergadering van de commissie financiën. Volgens hem worden de plaatsen nu ook al gebruikt door gewone par keerders. „Aangezien de politie niet de hele dag kan gaan bekeuren, kunnen deze plaatsen beter omgezet worden in parkeerplaatsen", aldus Kluistra. A.A. van der Most (VVD) wilde zich niet uitspreken over dit voorstel. Zij zei eerst met haar fractie te willen overleggen omdat zij pro blemen voorziet voor de vrachtauto's, die juist op die plaatsen laden en lossen. J.C. Oostwouder (PvdA) is geen voorstander van nog meer parkeerplaatsen in het dorp. „Geef voorrang aan fietsers en voetgangers", aldus Oost wouder. J.A. Cromwijk (SGP/RPF) zei het voorstel van Kluistra te steunen. Wethouder Boonstra zegde toe de mogelijkheden te laten onderzoeken. Fietspad in Nieuwkoop NIEUWKOOP Tussen de nieuw te bouwen wijk Buyte- wech en sportpark De Dulen wordt mogelijk een fiets pad aangelegd. Wethouder D. Boonstra (CDA) zei gisteren in een commissievergade ring dat met de ten nisvereniging wordt overlegd over dit pad. De commissie stelde alvast negen ton beschikbaar voor aanleg. Bierkrattendorp hoogtepunt van jubileumweek scouting Ter Aar TER AAR Een enorm dorp, opgebouwd uit 2500 fel geel gekleurde bierkratten met ge meentehuis en gevangenis. Dat moet het absolute hoogte punt worden van het jubi leumfeest van de drie scou- tingverenigingen uit Ter Aar dat dit weekeinde plaatsvindt. De 350 leden van de vereni gingen uit Langeraar en Aard- am vieren twee dagen feest om de jubilea van hun vereni gingen luister bij te zetten. Het uit Langeraar afkomstige Welverro bestaat 45 jaar, het RK Meisjesgilde St. Lidwina 35 jaar en het uit Aardam af komstige Wapata 25 jaar. De drie verenigingen hebben be sloten om de festiviteiten in het weekeinde van vaderdag te combineren, om later in het jaar nog eens intern de afzon derlijke jubilea te vieren. Voor het komend weekeinde wordt een groot tentenkamp opgesteld onder de naam Wa- giwel aan het Landlustpad bij de Ringdijk in Ter Aar. Alle 350 leden zijn uitgenodigd om daar een nacht over te blijven. Naast het bierkrattendorp, dat op zondagmorgen wordt opge bouwd en afgebroken, bouwen de kinderen ook zelf een ker mis. Verder zijn er een vossen jacht op het water en het tra ditionele kampvuur. De kermis wordt zaterdagmid dag om drie uur officieel geo pend door burgemeester P. Verhoef, waarna de brand weer zorgt voor een schuim laag voor een schuimvoetbal- toernooi. Zaterdagavond zijn de vossenjacht en een spellen- circuit. Om te voorkomen dat de koeien van de naastgelegen weilanden de kermis op z'n kop zetten wordt er een hek geplaatst naast het kampe- Zondagmorgen om half tien begint de bouw van het bier krattendorp, dat om elf uur klaar moet zijn. Het dorp wordt direct daarna weer af gebroken. Om een uur worden alle activiteiten afgeblazen. Bouwplan aanleunwoningen Woubrugge stuit op verzet WOUBRUGGE Het bouwplan voor tien aanleunwoningen bij .verzorgingstehuis Woudsoord is gisteren in de commissie ruimtelijke ordening weinig enthousiast ontvangen. De leden van de commissie wil len dat wordt aangetoond dat er behoefte is aan deze zorgwoningen en ook de plaats, ten zuiden van Woudsoord, wordt niet gelukkig geacht. Omwonenden toonden zich op de tenen getrapt, omdat zij nog niet om hun mening waren gevraagd. Een stichting wil een nieuw gebouw neerzetten ter vervan ging van Jeugdland 2, waarin de peuter speelzaal, de hobbyclub en de EHBO zijn ge vestigd. De commissie ruimtelijke ordening had geen moeite met de overschrijding van de maten die zijn voorgeschreven in het be stemmingsplan. Het gebouw gaat ongeveer 250.000 gulden kosten. HAZERSWOUDE Na de gemeenten Zoeterwou- de en Benthuizen is Ha zerswoude nu ook toege treden tot het bureau Slachtofferhulp in Leiden. Nog dit jaar kunnen ge troffen Hazerswoudena- ren terecht op speciale spreekuren, die op het lo kale politiebureau worden gehouden. Tot dit besluit is de commissie algemene zaken gisteravond gekomen. Nu de kogel door de kerk is, hoopt burgemeester J. W. van der Sluijs, dat de slachtofferhulp snel van start gaat. Inwoners kunnen dan tij dens wekelijkse spreekuren te recht bij deskundige politie functionarissen. Van der Sluijs benadrukt dat het in eerste in stantie om eenvoudige zaken draait. „De tweede opvang is erg belangrijk. Voor slachtof fers van seksuele geweldsmis drijven is immers al speciale opvang geregeld". Het spreek uur wordt zowel in de Gegevens Rijndijk als het dorp gehou- Het college van Ben W heeft overigens voor Hazerswoude een verandering in de voor waarden van het bureau Slachtofferhulp geëist. Zo wordt er niet op initiatief van de politie contact gezocht met de organisatie, maar moet de Hazerswoudenaar zelf toe stemmen. Pas dan ontvangt het bureau de gegevens. De gemeente Hazerswoude gaat voor de slachtofferhulp zo'n 1300 gulden per jaar betalen. Omdat hét aantal inwoners na de gemeentelijke herindeling aanzienlijk stijgt, zal ook deze bijdrage in 1991 omhoog gaan. AALSMEER Ondanks grotere gebouwen, meer klokken, meer automati seringen en meer koelcel len, bleef de guldensom- zet bij de Aalsmeerse VBA-veiling vorig jaar achter bij de stukstoena me. De omzetgroei bleef trouwens achter bij de ra mingen. Het jaarplan 1990 staat dan ook volledig in het teken van kostenbe heersing. Met voortva rendheid zullen bestuur en directie binnenkort een aantal structurele ver anderingen doorvoeren. Dat liet G. Kooy, voorzit ter van het VBA-bestuur, gisteravond weten aan de leden tijdens de algemene ledenvergadering in Aals meer. Ook in de eerste helft van dit jaar heeft zich de trend van 1989 voortgezet: bij een omzet groei van 3,4 procent bij de snijbloemen blijkt de stukstoe name vijf procent te bedragen. De omzetgroei bij de kamer planten bedraagt dit eerste half jaar 6,4 procent, terwijl de stukstoename 7 procent be draagt. Alleen bij de tuinplan ten is sprake van een omzet groei van 3,3 procent, terwijl het aantal verhandelde stuks met 8,6 procent is afgenomen. Voorzitter Kooij toonde zich gisteravond uitermate tevre den over de ontwikkelingen bij het veilpunt Roeiofarends- veen. „Sinds 1 januari 1990 zien we daar een duidelijke toename van het aantal kleine kopers, terwijl ook het aantal leden met kleine partijen daar sterk toeneemt". Kwaliteit Kooy liet weten dat zijn vei ling in de komende tijd nog meer aandacht gaat besteden aan de kwaliteit van de te ver handelen bloemen en planten. Hij sprak van kansen naast be dreigingen voor de Nederland se bloemisterij voor wat be treft het verplicht reduceren van bestrijdingsmiddelen in de komende jaren. „Gesloten teeltsystemen, verbeterde toe dieningstechnieken, nieuwe milieuvriendelijkere gewasbe schermingsmiddelen zullen een oplossing bieden. Het 'sa men sterk' is op dit gebied een nieuwe uitdaging voor onze vereniging". De veiling zoekt momenteel een antwoord op de behoefte aan veel kwekers om zich met hun produkt te kunnen profi leren. In dit verband over woog Kooy de invoering van gewaarmerkte artikelen met houdsbaarheids- en gebruiks waardegaranties. De VBA houdt zich momenteel sterk bezig met een zogenoemde strategie-ontwikkeling voor de korte en middellange termijn. Van belang zal zijn het tege- moettreden van nieuwe mark ten zo^ls Spanje, Oost-Europa en Noord-Amerika. Ook sprak Kooij over nieuwe distributie methodes en de groeiende be tekenis van grootwinkelbedrij ven. Als bedreigingen voor het vei lingwezen noemde hij de dichtslibbende infrastructuur in Nederland, de nieuwe mi lieu-eisen en een steeds krap pere arbeidsmarkt. Voor wat de VBA betreft noemde hij als sterkste kant de breedte van het assortiment. De zwakste kanten zijn de kostenontwik kelingen en de toenemende ingewikkeldheid van het lo gistieke proces. Het VBA-be stuur zou willen dat een groter deel van de consumentenprijs in handen van de kweker Profijtbeginsel Een deel van de oplossingen voor de huidige problematiek zou zijn het toepassen van het profijtbeginsel. „Dus, wie kos ten maakt, die kosten draagt". Aan iedere VBA-dienst hangt in de toekomst een prijskaar tje. De VBA-diensten zullen worden aangepast en verder ontwikkeld; de organisatie zal moeten worden veranderd en ook de juridische structuur van de coöperatie zal niet bui ten beschouwing kunnen blij ven. Er zal een zodanige struc tuur komen dat er als het ware een gezonde, interne competitie van zelfstandige units tot stand komt.. Resul taatgericht management staat daarbij voorop. De algemeen directeur van de VBA, A.J. Mulder liet ook we ten allesbehalve tevreden te zijn met de omzetgroei van ruim 5 procent in 1989. „De zonneschijn van 1989 straalt niet volop door in onze resul taten", zo zei hij. Toch kon hij ook nog heel wat positieve za ken melden. Zo is de veilsnel- heid in stuks bloemen per uur met maar liefst 21 procent toe genomen en de transactie grootte met bijna 17 procent. Proefsgewijs wordt nu in met name de chrysanten gewerkt aan het door de kweker zelf laten keuren van de bloemen. Dit leidt tot kostenbesparingen en tot een grotere betrokken heid van de kweker. Een nieuwe ontwikkeling bij VBA is dat men in samenwer king met enkele exportbedrij ven een campagne start om sollicitanten een gecombineer de baan aan te bieden. Dat wil zeggen 's morgens werken bij de veiling en 's middags bij een exporteur/handelaar. Bij de VBA bestaat momenteel een knellend personeelspro bleem omdat de veilprocessen steeds korter worden en men nog slechts arbeidscontracten van rond de 25 uur per week kan aanbieden. De gecombi neerde banen moeten daar voor een oplossing bieden. Voorts maakte Mulder mel ding van toenemende contac ten tussen medewerkers van VBA en Bloemenveiling West- land. Hierdoor worden allerlei zaken op het gebied van, aan- voervoorschriften, automatise ring, fust, kwaliteit, sortering en dergelijke op elkaar afge stemd. Veiling Aalsmeer. FOTO: DIJKSTRA Stompwijkers ontdekken Ronde van Zoeterwoude ZOETERWOUDE De Ron de van Zoeterwoude winnen. Dat is de grote wens van iede re recreatierenner. Zondag 17 juni krijgen de inwoners van Zoeterwoude en Stompwijk de kans op de hoogste trede van het erepodium te komen. De belangstelling voor het wielrennen is nog altijd groot. Met name de inwoners van Stompwijk hebben de Ronde van Zoeterwoude ontdekt. Niet minder dan 33 renners en rens'ters uit de buurgemeente komen aan de start. Naast de senioren is er ook de „grutron- de" voor jongens en meisjes van de basisscholen. Zij rijden twee ronden. De winnaar krijgt uit handen van schaats kampioen Bart Veldkamp een echte gele trui. Het Zoeterwoudse wielerspek takel begint zondag al om kwart voor twaalf. De gru- tronde is om kwart over een, terwijl de burgerronde om vier uur (voor B-rijders en da mes) en om kwart over vijf (voor A-rijders) op het pro gramma staat. Zoeterwoude is een dorp waar de wielersport floreert. Onder aanvoering van het wielerco- mité is het zondag al de 9e ronde ia de oude, gezellige dorpskern. Naast de KNWU- wedstrijden voor liefhebbers, veteranen en amateurs (de laatste kategorie mét schaat- stopper Ben van der Burg met rugnummer 14) gaat veel aan dacht uit naar de burgerronde. Bij de dames komt de Stomp- wijkse Lia van Schie als favo riete aan de start. Zij heeft zich inmiddels ontpopt als een schaatsster van internationale klasse (8e bij het WK in Cana da, red.). Vorig jaar won zij de allereerste dameskoers van Zoeterwoude voor Evelyn van Leeuwen en Jolanda Straa thof. Zij zijn er alle drie ook zondag weer bij. Een favoriet is bij de B-rijders nauwelijks aan te wijzen. Er zijn veel debutanten en daar om zal het een open strijd zijn over 39 kilometer. De winnaar van 1989, Aad van der Krogt, is inmiddels gepromoveerd naar de A-klasse. In die hoog ste categorie houden de Zoe terwoudse en Stompwijkse renners elkaar in evenwicht, 18 om 18. Hoewel het koffie dik kijken is lijken de „thuis- rijders" toch tot de favorieten te behoren. Kees de Goede heeft zijn grote vorm dit seizoen al diverse malen bewezen. Ook Dennis van den Berg, Theo van Leeu wen (hij is leider in het Super Prestige Klassement), Theo van Klink en Han van Zaal moeten hoge ogen kunnen gooien. Titelverdediger Lard Koeken moet eveneens in staat geacht worden hoog te eindigen. Bij de Stompwijkers toont Richard Bennis een pri ma vorm. Hij bewees dat kort geleden tijdens de knakenrace in de Geerpolder. Renners als Peter Roeling, Sjaak Hoogweg en de familie Van Santen mo gen evenwel niet onderschat worden. Zondag rond de klok van half zeven zal bekend zijn wie de bloemen mee naar huis mag nemen. Naast het fietsen gebeurt er meer in Zoeterwoude. De di verse horecagelegenheden openen hun deuren en zorgen voor extra feestelijke aktivitei- ten. De Egerlënderkapel trekt langs het parcours. Onder alle vlaggers worden enorme fruit manden verloot, terwijl de be zitters van een programma boekje kans maken op barbe cuepakketten. FOTO: WIM VAN NOORT NIEUWE PVDA - VOORZITTER BOONSTRA: BENTHUIZEN In Benthuizen is de ex-wet- houder uit het niet-con- fessionele kamp geen on bekende. Hij had gehoopt dat dit dorp zelfstandig uit de gemeentelijke herinde ling zou komen, maar is nuchter genoeg om te er kennen dat Benthuizen geen schijn van kans maakte. Wel betreurt hij dat Zoeterwoude en Stompwijk niet aan de nieuwe gemeente Rijne veld worden toegevoegd. Cor Boonstra, de nieuwe voorzitter van de lokale afdeling PvdA, over de herindeling, de val van de socialisten en molens. „In eerste instantie hebben we in Benthuizen altijd gezegd dat deze gemeente zelfstandig moet blijven. Maar we konden kiezen tussen aansluiting bij Hazerswoude of Zoetermeer. Vanwege het agrarisch karak ter is dat Hazerswoude gewor den, hoewel alle Benthuizers gebruik maken van de facili teiten in Zoetermeer". Nu de knoop is doorgehakt in de Tweede Kamer besloten werd dat alleen Ter Aar een zelfstandige gemeente blijft vindt Boonstra het jammer dat er niet is gekozen voor een grotere gemeente. „We waren beter af geweest met een ge meente van 25.000 inwoners, want alleen dan kunnen de wethouders full-time aan de slag. Helaas was de meerder heid in de Tweede Kamer te gen de toevoeging van Zoeter woude en Stompwijk. Gevolg is dat het toekomstige Rijne veld een te minimale gemeen te is". Boonstra merkt op dat de ge middelde inwoner in 1991 wei nig van de herindeling zal merken. Pas als alle activitei ten zich in de centrumplaats Hazerswoude concentreren, zit het fout. Wel pleit de voorzit ter voor een loketfunctie in Benthuizen, omdat de afstand naar het gemeentehuis in Ha- zerswoude-Rijndijk te ver zou zijn. Naast de burgers heeft de her indeling grote gevolgen voor de politieke partijen. Zo volgt een Benthuizer nu de Hazers woudenaar Cees de Best als voorzitter van de PvdA op, die inmiddels in de gemeenteraad heeft plaatsgenomen. „Maar ik ben slechts tijdelijk voorzit ter", haast Boonstra zich te zeggen. „Na de gemeente raadsverkiezingen komt er een heel nieuw bestuur. Daar bij heb ik de ledenvergadering gevraagd mij op een onver kiesbare plaats te zetten. Ik doe dit alles met plezier, maar je moet er een keer mee stop pen". Hoe de komende raadsverkie zingen zullen uitpakken voor de PvdA durft Boonstra niet te zeggen. Hazerswoude vormt voor die uitslag een onzekere factor, omdat hier de voor gaande jaren een gecombi neerde lijst PvdA/Progessie- ven bestond. Ook was D66 niet actief in Rijneveld. Wel hoopt Boonstra op een redelijk her stel ten opzichte van de alge mene raadsverkiezingen, waarbij de PvdA een geweldi ge klap moest incasseren. „De landelijke politie heeft altijd een grote invloed op het ge meentelijk bestuur gehad. Het resultaat van inspanningen in het eigen gebied vind je meest al niet in de verkiezingsuitleg terug, of de kandidaat in kwestie moet een enorme lo kale bekendheid genieten. De betrokkenheid bij het plaatse lijk bestuur is lang niet zo groot als dat men zich voor kleine dorpen voorstelt". Molenaar De genoemde lokale bekend heid geniet Boonstra, in tegen stelling tot veel van zijn colle ga's, in hoge mate. Als gediplo meerd molenaar houdt hij sa men met vier andere vrijwilli gers de molen in Benthuizen draaiende. Dit monument on derging tussen 1983 en 1985 een ingrijpende restauratie. Vanuit zijn kamer kijkt hij op de wieken, vandaag in zeil verpakt. „Te weinig wind", verzucht hij. „Maar als de wie ken draaien, malen we op ou derwetse wijze graan voor een bakker in Zoetermeer". YAEL VINCKX Politie wacht inbreker op ALPHEN AAN DEN RIJN Een 27-jarige inwoner van Al phen aan den Rijn is vanmorgen rond half vijf aangehouden na dat hij een uur eerder was betrapt bij een inbraak bij een mid getgolf aan de Burgemeester Bruins Slotsingel in Alphen. Twee agenten probeerden de man te arresteren toen hij met een tas uit het gebouw van de golfbaan kwam. Hij wist zich los te ruk ken en ging er vandoor. De agenten, die hem hadden herkend, konden hem later bij zijn woning aanhouden toen hij op de fiets op de Korenbloemweg reed. Dat voertuig bleek overigens gesto len. De tas waarmee de man de midgetgolfbaan verliet is later teruggevonden. Daarin zaten enige cd's, drank en wat gereed schap, allemaal afkomstig van de midgetgolfbaan. Vergadering Woningbou wvereniging Het Gezinsbelang houdt vanavond de jaarvergade ring in verenigingsgebouw De Kleine Engel bij de Beekbrug in Lisse. ■Aanvang acht uur. Concert In de Remonstrantse Kerk in Oude Wetering wordt morgen een drietal con certen verzorgd in het ka der van het 50-jarig be staan van het Prins Bern- hardfonds en het Anjer fonds. Om twee uur spelen Wim Loos (orgel) en Wim van Klink (hobo); om tien voor half drie het ensem ble Oude Muziek en om vijf voor drie Wim Loos (orgel) en Els Verheul (mezzo-sopraan Film In dorpshuis De Alke burcht in Roelofarends- veen wordt morgen de ge hele dag de film Elcker met Coen Flink gedraaid. Voor deze film zijn opna men gemaakt in het voor malige raadhuis van Alke made dat enkele maanden geleden is gesloopt. Heitje De scouts van Voorhout houden morgen een „heit je voor een karweitje-dag". De padvinders hopen met de klusjes een bedrag van 1000 gulden te verdienen, van een deel van de op brengst wordt verf ge kocht, waarmee het club huis wordt opgeknapt. Pop In De Sater aan de Konin gin Juliana weg in Leid- schendam spelen morge navondtwee hard-core bands. NA OP, wat staat voor Noisy Act of Protest, is een band die zich verzet tegen racisme, vivisectie en apartheid. De band speelt inderdaad luidruch tige muziek, die de men sen aan het denken moet zetten. NAOP is Engelsta lig met soms wat Neder lands en een vleugje hu mor. De andere band JAB, Just Another Band, speelt een kruising van hard core en pretpunk en is vo rig jaar opgericht. De bands beginnen om kwart voor elf, de entree voor het dubbel-optreden be draagt 5De Sater is al om negen uur open. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstrai i 01720-20800): Shirley Valen 18.45, 21.30. za. wo. ook 1! 'J1 ook 13.45, 16.15. EUROCII ei Look who's talking (al); 18.4! Ill za. wo. ook 13.45. zo. ook 16.15. EUROCINEMA III: W Hooch (al); 18.45, 21.30. za. v 13.45. zo. ook 13.45, 16.15. t CINEMA IV: Romeo (al); 18.4J ïg« zo. ook 16.15. Oliver en Co u zo. wo. 14.00. 19.00, 21.15. en STUDIO (Steenstraat 124130): She-Devil (al); Ti cash (16); Internal affairs (1; who's talking (al); 14.30, 21.15. Family business (al) 21.15. vr. ma. di. do. ook 14.3 dertjes (al); za. zo. wo. 14.30. NON (Breestraat 31, tel.071-i When Harry met Sally (12)' 21.15. REX (Haarlemmersti tel. 071-125414): Teeny bur» 21 15. VOORSCHOTEN GREI Johnny Handsome (12); vr. z: 21.15. zo. 15.45. Wings of fi zo. t/m do. 20.15. Dead poet ty(al); vr. za. 19.00,21.15. zo. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN ney, I shrunk the kids; za. 14.00, 15.45. Oliver Co (al); 14.00, 15.45. zo. 14.00. WASSENAAR ASTRAL] KINDERVOORSTELLINGEN ney, I shrunk the kids; za. 14.00. DEN HAAG* ASTA: 1 (Spul ri 3463500): The Delinquent 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15 r 18.45, 21.30. ASTA 2: Cyr e Bergerac (al); 14.00, 18.45, 21 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. Tango Cash (16); 14.00, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45 BABYLON 1 (naast Den Ha traal tel. 3471656): Scenes fi -( class struggle in Beverly Hi ii 14.00, 19.15, 21.45. za. zo.ni 16.45, 19.15, 21.45. BABY"J Filmzomer 1990: Taxi dritfd Rainman; za. Une histoire zo. Gone with the wind; ma Days; dl. Fitzcarraldo; wo. A hits season; do. 14.00, 19.00 za. zo. 14.00, 16.30, 19.00, 21. 14.00, 20.00. BABYLON ,r poets society (12); 14.00, 21.30. za. zo. 14.00, 16.30, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 3630637): Troop Beverly I 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.1 18.45, 21.30. CINEAC 2; affairs (12); 14.00. 18.45, 21 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. (p 3: Shocker No more mr. IT (16); 18.45, 21.30. vr. ma. di. 14.00. METROPOLE 1 (C laan, tel. 3456756): Look Wh king (al); 14.00, 18.45, 21 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. TROPOLE 2: Famly Busin. 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15 18.45, 21.30. METROPOLE don't leave (al); 14.00, 18.45 zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30 TROPOLE 4: The fabulous boys (al:); 18.45, 21.30. i ook 14.00. METROPOLE 5: the roses (al); 14.00, 18.45, 21 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. 1 (Herengracht 13, tel. 34 Look who's talking (al); 13.45 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, ODEON 2: Johnny Hai (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 16.00, 18.45, 21.30. ODEOlf innocent man (12); 13.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45^ ODEON 4: She-Devil (al); 21.30. vr. ma. di. do. ook 14.01 DIO 1 (Kettingstraat 121 v 3656402): My left foot (16); 21.30. za. zo. wo. ook 14.00. 2: Dreams (al); 19.15, 21.45. 3: Trop belle pour toil (16); i 21.15. HAAGS FILMHUIS: The runner; 19.30, 21.45. Thi video show 1988; 22.30. Zaal lors don't cry; 19.30. Sweetie;r Zaal 3: 19.30, 21.45. Le beau - vr. dLes jeux de I'amou et Caroline; zo. Marie Octob Fanfan la Tulipe; dl. Les be nuit; wo. Lola Montes; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC 3: Oliver Co; 14.00. zo. 13.15, 16.00. MET jj LE 4: Oliver Co; za. wo. 14^ 14.00, 16.00. ODEON shrunk the kids; za. wo. 13|U 13.30, 16.00. STUDIO: klumpen; Kuifje en het haaiik] za. zo. wo. 14.30. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC I: Renegades (if® 00.15 CINEAC 2: Internal (16); za. 00.15. CINEAC 3: S t (16); za. 00.15. Drie jaar en tbs geëist voor poging tot doodslag DEN HAAG/LEIDERDORP - Een 32-jarige Leiderdorper hoorde gisteren bij de Haagse rechtbank drie jaar onvoor waardelijk met aftrek van voorarrest en tbs tegen zich ei sen voor poging tot doodslag. Officier van justitie mr. I.E. Kloppers kwam #net deze zwa re eis, mede op grond van het psychiatrisch rapport van het Pieter Baan-centrum in Utrecht. Deze achtte de Leiderdorper niet toerekeningsvatbaar toen hij op 26 september van het vorige jaar in een vlaag van verstandsverbijstering een in woonster van Warmond ern stig verwondde met een mes. De man moest die dag voor zijn werk metingen verrichten in de woning van de vrouw. Toen deze een opmerking maakte over het een en ander, sloegen de stoppen door bij de Leiderdorper. Met het via mesje dat hij voor zijn we x zich had, stak hij twaalf op de vrouw in. Deze met zware verwondinge genomen in een zieke f De dader gaf zichzelf late -( bij de politie. De raadsman van de h dorper noemde zijn cliën „triest geval." Hij wei diens slechte jeugd „w hij weinig liefde kreef moet veel opgekropt hèfj Het is er in een keer uit men". Volgens de raat kan er geen sprake zijl poging tot moord of doo maar meer van ernstige handeling. „Het kan noo bedoeling geweest zijn o vrouw iets te doen". De i man vond de eis van dri p „aan de hoge kant." De rechtbank doet over weken uitspraak. Dief geeft auto terug LEIDERDORP Een inwoner van Leiderdorp heeft teravond onverwacht zijn personenauto teruggekregen dat die eerder op de dag was gestolen vanaf het parkeer rein bij het Elisabeth Ziekenhuis in Leiderdorp. De man net aangifte gedaan bij de politie toen hij thuis door een i werd opgebeld met de mededeling dat zijn auto in de 1 straat in Leiden stond. De auto was onbeschadigd.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14