Badplaats Noordwijk viert 125-jarig bestaan uitbundig NOORDWIJK Gemeenteraad Noordwijk wil naaktstrand niet verkleinen IBB Kondor ontwerpt beste plan voor Oosterveerpolde V( Aanhouding mishandelingszaak LEIDEN OMGEVING CeidócSoutcwit WOENSDAG 30 MEI 1990 PAGIN UNI Ziekenhuisdirecteuren op werkbezoek in Noordwijk NOORDWIJK Een groep ziekenhuisdirec teuren uit Oostenrijk brengt morgen een werkbezoek aan psychiatrisch ziekenhuis Sancta Maria en de Van den Berghstichting in Noordwijk. De twintig Oostenrijkers zijn ver tegenwoordigers van een vereniging van me dische ziekenhuisdirecteuren. De groep laat zich tijdens het werkbezoek informeren over het Nederlandse gezondheidszorgsysteem, dat ondanks alles in Europa een goede reputatie geniet. Onder leiding van T. van der Zanden, directeur van Sancta Maria en voorzitter van de Europese vereniging van Ziekenhuisdirec teuren, wordt ook de stad Utrecht aangedaan. Daar wordt een bezoek gebracht aan de Natio nale Ziekenhuisraad, de Koninklijke Neder landse Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunst, het Centraal Begeleidingsorgaan en het Academisch Ziekenhuis. Tennisvereniging Boekhorst wil ingang park verplaatsen NOORDWIJKERHOUT Door de ingang van het tennispark naar het eind van de Ruys de Beerenbrouck te verplaatsen hoopt de Noordwijkerhoutse tennisvereniging De Boekhorst parkeero verlast op de Herenweg te voorkomen. Nu al signaleren bewoners van de Heerenweg naast restaurant Zegers dat bezoekers van het tennispark hun auto voor hun huizen parkeren. Gevreesd wordt dat dat alleen maar erger zou worden als de nieuwe tennishal ge bouwd is. „Want de parkeerplaatsen op de Brink op honderd me ter afstand vinden de tennissers blijkbaar te ver", aldus de Heren wegbewoners gisteravond in de commissie ruimtelijke ordening. Maar voorzitter Galestien zei namens de vereniging dat men van plan is de toegang naar het westen te verplaatsen zodat de Brink als parkeerplaats voor bezoekers veel interessanter wordt. Een ander bezwaar van de bewoners was het feit dat er een stuk duin dreigt te verdwijnen door de nieuwe hal. Wethouder C. van Duin nodigde de partijen uit om eens om de tafel te gaan zitten, zeker ook omdat de tennisvereniging liet blijken wel degelijk rekening te willen houden met de wensen van de bewoners. Groen Links wil sloop Beukcomplex NOORDWIJK Het voormalige complex van Beuk in Noordwijk aan Zee moet snel worden gesloopt. Op dit standpunt stelde zich gisteren A. Ouwehand (Groen Links) in de gemeente raad. Ook W. Wijnands (CDA) drong aan op maatregelen tegen dit „stuk vervuiling". Vol gens wethouder V. Salman is sloop nog niet mogelijk. Er moet gevaar zijn voor de omge ving en daarvan is volgens Salman geen spra ke. Hij is wel bereid de zaak met de eigenaar van het complex te bespreken. Loco-burge meester J. Bedijn noemde het complex een „rotte kies in de badplaats". Aanleiding voor de discussie was een brief van A. van der Niet. Namens andere bewoners uit de buurt klaagt hij hierin over hinder en overlast, veroorzaakt door bezoekers van bars en disco's die zich op houden in het leegstaande complex Omwonenden tegen bouw 31 huizen aan Duindoornstraat NOORDWIJKERHOUT Parkeeroverlast en aantasting van het groen zijn twee van de belangrijkste bezwaren die omwonenden hebben tegen het plan om 31 woningen te bouwen op het terrein van de voormalige huishoudschool aan de Duindoornstraat. Gisteren lichtten de bewoners hun klachten in de commissie ruimtelijke ordening toe. „Een dorp van steen", zo karakteriseerden ze Noordwijkerhout. De bewoners betoogden dat zij destijds voor peperdure prijzen een huis had gekocht omdat het bestemmingsplan aangaf dat er geen woningen gebouwd zouden worden. Nu dreigt dat dus toch te gebeuren. Met name het feit dat ook de groen strook gaat verdwijnen, stuitte op verzet. Verder vreest men parkeerover last met name omdat aan de Maandagse Wetering ook nog eens stapelwo ningen gepland zijn. Maar de firma Noorlander BV, die de woningen zal gaan bouwen, liet weten dat ze niet meer hadden gedaan dan de woon plannen van de gemeente concreet in te vullen. Er was sociale woning bouw mee gemoeid en dat betekent een dichtere bebouwing. Daardoor raken inderdaad een aantal omwonenden nu een vrij uitzicht en hun pri-' vacy kwijt als de plannen doorgaan. En dat geldt dan weer vooral voor bewoners van Sporkenhout en Hofzicht. Kokkerb 16juni voor het laatst o pi eet t zwea' NOORDWIJ] HOUT Na dienst te hebl daan sluit 't Kokkerbai Noordwijkerhi j' zaterdag 16 ju finitief zijn po Vanaf vrijdi juni wedstrijd- en atiebad bij Schelft open het publiek. bb< :iden :eren ie jaar 5 tijc rug !t zijn laar h wicht ind bij trape aakt m lurnee NOORDWIJK De ge meente Noordwijk staat tussen april en september 1991 geheel in het teken van het jubileum 125 jaar badplaats. Het jubileum moet een bruisend feest worden met tal van eve nementen en hoogtepun ten. De nieuw in het le ven geroepen „Stichting Noordwijk 125 jaar bad plaats" met als voorzitter VVV-directeur W. Rovers gaat de festiviteiten coör dineren. In het kader van de feestelijk heden zijn al plannen voor een grote historische optocht, kunsttentoonstellingen met de badplaats als onderwerp en een reünie voor mensen uit het hele land die de naam Noordwijk dragen of een afge leide vorm daarvan. De VVV komt met een jubileum-arran gement voor verblijfstoeristen. Op stapel staat ook de uitgifte van een gedenkboek, samen gesteld door de Noordwijkse amateur-historicus dr. Willem van Hilten. Bij voorintekening zijn er van het 128 pagina's tellende boekwerk al 4000 exemplaren verkocht. De prijs van de, volgens Rovers, „prachtige uitgave met heel veel foto's" is 39.95. Wie meer dan 10 exemplaren fee- stelt betaalt 30. In het Boulevard Hotel waar de stichting zich gisteren voor het eerst presenteerde maakte Rovers bekend dat er al con tacten zijn gelegd voor het naar de badplaats halen van grote muzikale evenementen en sportwedstrijden of -toer nooien. Ook wordt het jaar congres van VV V-directeuren in Nederland volgend jaar in de kustplaats gehouden. Het plan is ook om in 1991 de basis te leggen voor een jaarlijks te rugkerend muziekfestival. De sichting stelt pogingen in het werk om de traditierit van Pionier Automobielen Club in de badplaats te laten finishen. Noordwijk krijgt ook een ei gen PTT jubileumstempelvlag die ytante pos" gedurende een maand vanuit expeditieknoop- pcmten Haarlem en Den Haag op alle poststukken zal druk ken. Het klapstuk vormde gisteren de presentatie van het jubi leumlogo naar een ontwerp van de Noordwijkse reclame man John Asselbergs. Een presentatie die met vuurwerk en zelfs vlammen gepaard ging. De vlammen waren on bedoeld en snel gedoofd. Het logo toont een badkoetsje uit lang vervlogen tijden met het wapen van Noordwijk en daarnaast een man en een vrouw in respectievelijk an tiek en hedendaagse zwemte- nue. Vicevoorzitter C. van Duiin maakte bekend dat over de fi nanciële kant van de zaak nog weinig te melden valt omdat de kas van de stichting nog nagenoeg leeg 'is. Verwacht wordt dat de gemeente Noord wijk een forse financiële injec tie zal geven en verder is de hoop gevestigd op bijdragen uit het bedrijfsleven. Noord- wijkers worden opgeroepen de jubileumviering te ondersteu- 1866..-KW.W VJlL- f" - ^1991 Het nieuwe logo van de badplaats Noordwijk. nen door lid te worden van de Club 125 waarvoor een donatie van 125 gulden wordt ver wacht. Een commissie van aanbeve ling moet zorgen dat het feest 125 jaar badplaats op allerlei fronten bekendheid krijgt. In de commissie hebben onder meer zitting oud-burgemeester van Noordwijk mr. J. M. Bon- neke, mr. S. Patijn, commissa ris van de Koningin, mr. P. A. FOTO: PR Nouwen, hoofddirecteur ANWB en mr. P. F. M. Over- mars, hoofddirecteur van de Noordwijkse verzekeraar Zil veren Kruis. De horeca-onder- nemers van de Koningin Wil- helminaboulevard zijn inmid dels aardig ingesprongen op de viering van het jubileum. Zij bestelden gezamenlijk één mil joen servetten, suikerzakjes en druppelvangers met het nieu we Noordwijk-logo. NOORDWIJK Het naaktstrand wordt niet verkleind. Een meerder heid van de gemeenteraad van Noordwijk wees giste ren een motie van de VVD, waarin werd gepleit voor verkleining, af. Beter ten halve gekeerd, dan ten gehele gedwaald. Dat was de strekking van het betoog van VVD-fractievoorzitter J. Smit. Daarin kwam hij terug op het enkele maanden gele den genomen besluit van de gemeenteraad om een strook strand ter lengte van 6,5 kilo meter aan te wijzen als naakt strand. De VVD was toen voorstander van dit voorstel. Alleen het CDA was toen te gen. Smit verklaarde gisteravond, dat de VVD-fractie zich had verkeken op de nadelige con sequenties van het eerder ge nomen raadsbesluit. Volgens de woordvoerder van de libe ralen zouden vele Noord wij kers zich hebben beklaagd over de lengte van het naakt strand. Zelfs naturisten vinden het te groot, aldus de fractie voorzitter van de VVD. „Het is teveel van het goede", merkte Smit op. Smit wees op de reacties van instanties als de VVV, De Al gemene Vereniging van Noordwijkse logiesverstrek- kers, de Ned. Chr. Vrouwen bond die het niet eens waren met de thans geldende om vang van het naaktstrand. Er zouden nu al reeds vele klach ten zijn. Verder wees Smit op de negatieve publiciteit voor Noordwijk als badplaats. In een motie verzocht de VVD-fractie aan het college binnen een zo kort mogelijke termijn de Algemene Plaatse lijke Verordening te wijzigen, zodat er een naaktstrand ont staat tussen de Langevelder- slag en de gemeentegrens met Zandvoort over een lengte van ten hoogste 2,5 kilometer. De VVD-motie werd door de meerderheid van de gemeen teraad van de hand gewezen. A. Ouwehand (Groen Links) verklaarde geen behoefte te hebben aan een groot naakt strand, maar hij achtte het niet juist deze vorm van recreatie te verbannen naar het Lange- veld en Zandvoort. „Niets is zo vaaak en zo diep in discussie geweest als deze aangelegen heid", zei J. Voorham-Bartens, fractievoorzitter van de PvdA. „Tegenover het aangewezen naaktstrand staat een textiel- strand van 13 kilometer, zodat de naturisten bepaald niet overbedeeld zijn", aldus Voor ham. B. Cassee-Van Noppen (Noordwijks Belang) meende dat de zaak van alle kanten was bekeken. Mochten zich onverhoopt problemen voor doen, kan de APV altijd nog bijgesteld worden, is het stand punt van Noordwijks Belang. „Eindelijk breekt het licht bij de VVD door", was de reactie van CDA-fractievoorzitter R. Dessing. Deze herinnerde aan het eerdere ingenomen stand punt van het CDA, waarbij zijn fractie zich uitsprak voor een beperkt naaktstrand. Het CDA acht zich gebonden aan de afspraken met de andere fracties in hét beleidsprogram ma. Dit houdt in dat na het seizoen een evaluatie zal plaatsvinden. De klachten en hinder zullen daarbij in aan merking genomen worden. Eerst daarna is een herziening van het genomen raadsbesluit mogelijk. Loco-burgemeester J. Bedijn wees op de negatieve publici teit die een en ander veroor zaakt. „Aan mij en het college zijn geen klachten over het naaktstrand bekend, ook niet uit de politierapporten", aldus de heer Bedijn. Uitgaansdai^l ouderen L/ Sassenheim geslaagd SASSENHEIM honderd Sassenheims jaarden hadden gist hun jaarlijkse uitgaan In acht bussen en personenauto's en zeld door 25 begelei" werd een trip naar meer Volendam en fauna gemaakt, door het mooie weei het een geslaagde daie ni,, Na het vertrek, om half werd koers gezet Akersloot, waar koffie gedronken. Via Vole: waar in De Spaander de werd gebruikt, reed het schap naar Alphen aai Rijn. Daar werd een gebracht aan Avifauna, vogelpark werd ook Voorzitter Karremans vjakjes Comité Autotocht Beja< ont'. burgemeester De Jonge minee Hogenbrink prez jazzex organisatie en de sponsoi rtistiek deze jaarlijkse uitgaai Een bijzonder woord van richtte Karremans tot h jarige bestuurslid Nic. D hof, die jarenlang bijzoncf" tief betrokken was bij del nisatie van de bejaarden ten en gisteren afscheid! Namens het comité wej scheidende functionaris| diner voor twee en i lop met inhoud aang Bij de terugkeer in Sa heim werd de stoet bussT auto's bij Huize St. Berrl opgewacht door Adest M Het muziekkorps ging de tot het raadhuis met feest klanken vooraf. IENE [dioden oljazze? eept rijs v; wac dat Ie K recht, n op ennin at ooi ieuwe rere b 13 racht erschi Wethouder IJdo moet interview rectificeren DEN HAAG/VOOR- HOUT Oud-wethouder en loco-burgemeester D. IJdo heeft het kort geding verloren dat de woning bouwvereniging Voorhout tegen hem had aange spannen. Rechter R. Port- heine besliste dat vanmor gen. IJdo moet een rectificatie plaatsen voor de uitlatingen die hij in januari van dit jaar in een interview in het huis- aan-huisblad De Voorhouter deed. In het artikel, dat onder de kop „Loco-burgemeester IJdo: Gewoon allemaal leu gens" verscheen, reageerde IJdo op kritiek die de voorzit ter van woningbouwvereni ging Voorhout, T. de Groot, eerder had geuit ten aanzien van het door de gemeente Voorhout gevoerde woning bouwbeleid. Volgens De Groot hadden burgemeester en wet houders van Voorhout de bouw van goedkope sociale woningen verhinderd en ten onrechte woningwetwoningen aan niet-Voorhoutse woning zoekenden toegewezen. IJdo weersprak in het interview de kritiek. Volgens de advocaat van de woningbouwvereniging H. ter Meulen had IJdo door zijn op merking dat de beschuldiging van de woningbouwvereniging was gelogen, de integriteit van de vereniging in twijfel ge trokken. R. Wybenga, advo caat van IJdo en de gemeente Voorhout, betoogde tijdens de zitting van vrijdag 18 mei dat de kwestie vooral van politie ke aard was en dat die daarom niet voor een rechtbank uitge vochten had moeten worden. Bovendien weersprak de raadsman dat IJdo de woorden „gewoon allemaal leugens" zou hebben uitgesproken te genover de interviewer. Wybenga reageerde vanmor gen niet erg verbaasd op het vonnis. „Na de behandeling durfde ik er al geen voorspel ling over de uitspraak te doen. Met de mogelijkheid dat mijn cliënt veroordeeld zou worden is dus rekening gehouden". Wybenga zei niet te verwach ten dat in hoger beroep wordt gegaan. „Die beslissing is ui teraard aan IJdo, maar bij zo'n principiële zaak moet je ergens een streep zetten". De heer IJdo was vanmorgen niet voor commentaar bereik baar. De winnaars van de prijsvraag, de architecten en medewerkers van IBB Kondor. FOTO: HENK VAN DEN ENDE OEGSTGEEST IBB Kondor uit Leiden heeft het beste ontwerp ge maakt voor de inrichting van de Overveerpolder (tussen Trekvaartdijk en Abtspoelweg) in Oegst- geest. De jury heeft dit gisteren bekend gemaakt. Aan de prijsvraag deden vier vier projectontwikke lingsmaatschappijen mee. Tweede werd MABON uit uit Rijswijk, derde Noorlander uit Leiderdorp en vierde Dura Bouw uit Rotterdam. Gister morgen werd in de Oegstgees- ter raadszaal de uitslag van het juryrapport bekend ge maakt en tevens de winnaar aangewezen. Notaris E. Kroeks, bij wie de plannen anoniem waren ingekomen, maakte de deelnemers bekend, waarna burgemeester mr. Sj. H. Scheenstra de juryuitspraak voorlas. Het door IBB/Kondor inge diende plan heet „Park Over- veer" en is gemaakt door de architecten Louis Aussen en Winfried Janssen van het ar chitectenbureau Marge Rotter dam. De voorzitter van de jury, C.A. Kerling-Simons, noemde het plan van IBB/ Kondor van het begin tot het eind goed en gedegen opge bouwd. Er is niets aan het toe val overgelaten en het spreekt van respect voor hetgeen er in het gebied is. De hoogspan ningszone die door de polder loopt is praktisch niet meer te zien en zowel plan A (het zwembadgebied) als plan B (de rest van de polder) is los van opzet. Het spreekt van twee werelden. In plandeel A van het Park Overveer zijn 58 woningen ge pland, waarvan 12 goedkope huurwoningen als kleine ap partementen. De overige 46 woningen, alle uitgevoerd als twee-onder-een-kap-wonin- gen, vallen in de dure prijs klasse tussen 5 6 ton. In plandeel B zijn 16 twee-onder- een-kap-woningen opgenomen en in plandeel C zouden tezij- nertijd nogmaals 18 stuks van dergelijke woningen alsmede 39 villa's, op ruime kavels, ge realiseerd kunnen worden. Voor wat betreft het plandeel A krijgt de winnaar van de prijsvraag tevens het recht om het huidige overdekte zwem bad uit te bouwen tot een re- creatiebad. Het dient als kos- tendrager van het andere te fungeren. Sociale woningbouw De gemeente Oegstgeest zal verder onderhandelen met de winnaar van de prijsvraag. Men is blij met het plan en heeft het advies van de jury overgenomen. Hetgeen niet wil zeggen dat het ook zo uit gevoerd gaat worden. Wethou der J. van der Reijden: „Het plan bezit een tekort aan soci ale woningbouw en daar zal nog een hartig woordje over dienen te worden gesproken." In het gemeentelijke program ma op hoofdpunten wordt ge sproken van minstens 30 pro cent goedkopere bouw in de nieuwe raadsperiode. Wethou der Kohlbeck bleek het met zijn collega Van der Reijden eens. Nog een hangijzer is de in het plan voorgestelde be bouwing van het gebied aan het einde van de Lange Voort, ter hoogte van de Agrai School. De gemeente vini dit gebied open moet b! om een aansluiting va ri Lange Voort op de Broei Simontjespolder en toeko ge spoorwegstation Merel mogelijk te kunnen m Ook de wethouder van bare werken, H.A. Rijks, stateerde dit. „Eerst zal d< A, het huidige zwemb bied, nader uitgewerkt den. De overige inrichtin de polder is van latere aldus Rijks. BI WOUBRUGGENAAR VAN BED GELICHT ALKEMADE De rijks politie van Alkemade heeft vannacht een 17-ja- rige inwoner van Wou- brugge aangehouden in verband met de zware mishandeling van een Ma rokkaan in het afgelopen weekeinde. Dinsdag werden al een 19-ja- rige inwoner van Roelof- arendsveen een 19-jarige in woner van Rijpwetering, op gepakt. De man uit Rijpwete ring wordt morgen voorge leid aan de officier van justi tie, de andere twee waar schijnlijk vrijdag. De politie verwacht nog zes aanhoudin gen te verrichten. De Marok kaanse voetballer werd eerst door drie jongeren in elkaar geslagen, later nog eens door zes jongeren. Dat gebeurde in de nacht va# zaterdag op zondag in de kantine van voetbalvereniging Alkmania, na een internationaal voet baltoernooi. De aanleiding tot de vechtpartij, waarbij ook een bestuurslid van Alk mania werd neergeslagen is nog steeds niet geheel duide lijk. Het slachtoffer maakt het redelijk. Hij is na behan deling in een ziekenhuis weer naar huis gebracht. NAM vernielt wielerbaan LISSE Het Duitse bedrijf dat in opdracht van de Neder landse Aardolie Maatschapij (NAM) bodemonderzoek ver richt heeft deze week voor 12.000 gulden schade aange richt aan de wielerbaan van de de Ren- en Toervereniging de Bollenstreek in sportpark Ter Specke in Lisse. Dat maakte wethouder H. Smith 'gisteravond bekend tijdens de commissie sport. Hoewel met het bedrijf was afgesproken dat voorzichtig te werk zou worden gegaan werd door het heen en weer rijden van de zware vrachtwagens de baan vernield. De baan zal morgen al worden gerepareerd. BLOKKADE VAN VERPLEEGKUNDIGEN IN NOORDWIJK VERLOOPT RUSTIG lMSI en preki NOORDWIJKERHOUT In het kader van de acties in de gezondheidszorg voerden ver pleegkundigen van de Van den Berghstichting uit Noord wijk en Bavo en Sancta Maria uit Noordwijkerhout vanmor gen een blokkade-actie uit. Circa vijftig verpleegkundigen van de drie instellingen blok keerden van half zeven tot elf uur de hoofdingang van Sanc ta Maria. De poort werd her metisch afgesloten voor alle gemotoriseerd verkeer. Volgens woordvoerder Tom van der Plas was de actiebe reidheid groot. De patiënten zorg werd niet in gevaar ge bracht. De actie verliep rustig. Slechts één automobilist werd zo boos dat hij met zijn auto, overigens zonder succes, een doorgang trachtte te forceren en daarbij zelfs één van de ac tievoerders tegen de benen reed. Directeur van Sancta Maria, T.M. van der Zanden, had begrip voor de actie en kwam met de voor de ver pleegkundigen verheuj y, mededeling dat de Nederlj se Ziekenhuisraad (NZR teravond het besluit heef nomen het overleg m< Vereniging Nationale fondsen (VNZ) voorlopig zullen schorten. Leden va NZR zullen volgens 1 Zanden de komende groten getale kamerdeb bezoeken. Doel is de dru de regering om meer gel beschikking te stellen ve gezondheidszorg op te v<x e ms indoe elatit «g tipte is lejnerkl intwi 'en c ,Spor ïes

Leidse Courant | 1990 | | pagina 14