or tijdelijke baan in bollen ALLER LEICDS) 'och voldoende Amsterdammers 3in4en& omgeving iögstgeest IBuwt af Oegstgeestse wint met opstel een reisje naar Washington §roen licht voor ijaardenwoningen Vakgebied logopedie onbekend bij Huisarts B VERWACHT ALLE VACATURES TE KUNNEN VERVULLEN QeidwQowuvnt WOENSDAG 30 MEI 1990 PAGINA 13 'ERDAM/BOLLEN- ilEK Het aantal n 1 (rJoze Amsterdammers 7i656)jkenbaar heeft ge- reamt r tijdelijk in de bol- «vBYLortor aan de slag te Téuitlr is toch groot ge" Buck i om alle aangemelde JfAGWs te kunnen ver- g Misaf1- Dat verklaart sec- di. do. pfd van het Amster- «ok(Cwp Arbeidsbureau I. 45, 2 ja us. „We hebben nu ^■fpjo'p ontracten afgesloten boy* le reden om aan te ETROPt> dat het er zonder ook i2emen ongeveer 5 a f the rjorden". i ODEO Jrvingsactie die onder de i-Devil Amsterdamse werklo- lEON 3jgestart, verliep aanvan- ,45, 11 stroef. Een eerste wer- Iway* weekeinde leverde 'ctrJaf I ?5 belangstellenden op, (16). d tijdens een druk be- Dio 2:1 scholingsdriedaagse in [12); 111 nog eens 80 tijdelijke belle tten konden worden af- idin^tn ^en ..mailingactie". 22.00. O 15.000 werklozen een i.30, 2in de bus kregen, heeft 15. Lun resultaat gehad. diablache 15.000 mensen heb- wor 700 belangstelling ge- door een met de brief N zonden strookje in te wo- 1| en naar ons te sturen", mrunk vertelt sectorhoofd Van Saus van het Arbeidsbureau in de hoofdstad. „Volgende week donderdag en vrijdag hebben we al deze mensen uitgeno digd voor een gesprek. Onge twijfeld valt dan weer aan aantal af, maar we verwachten er toch zeker zo'n 3 a 400 te kunnen contracteren. Dan zit ten we op 500 en daarmee kunnen we aan de volledige vraag van de kwekers en ex porteurs voldoen", aldus Van Saus die wel denkt dat daar mee het maximale is bereikt. „Meer mensen zijn denk ik niet te vinden". LBO-opleiding De 15.000 mensen die zijn aan geschreven, zijn geselecteerd op hun opleiding. Van Saus: „Werklozen onder de 35 jaar met een LBO-opleiding of la ger zijn door ons benaderd. Naar aanleiding van adverten ties hebben we echter ook HBO'ers en academici gecon tracteerd. We schrijven iedere belangstellende in". Volgens Van Saus is het niet zozeer de maandelijkse premie van 350 gulden die men bo venop het cao-salaris ontvangt die maakt dat velen in een tij delijke baan in de bollen geïn teresseerd zijn. „Dat vindt men uiteraard aantrekkelijk, evenals het gratis vervoer dat wordt verzorgd tussen Am sterdam en de Bollenstreek. Het belangrijkste blijkt echter voor velen de beloofde voor keursbehandeling te zijn, die men na afloop krijgt. Wie het contract in de bollen, dat mini maal twee en maximaal zes maanden duurt, uitdient kan daarna rekenen op persoonlij ke aandacht van het Arbeids bureau. Het gaat hier zowel om een voorkeursbehandeling bij het zoeken naar een vast baan als om scholing en derge lijke. We noemen dat traject bemiddeling". Uit de brand Directeur C.A. van der Zwet van het Lissese Arbeidsbureau is verheugd over de optimisti sche berichten uit Amsterdam. „Als we werkelijk zo rond de 500 mensen vanuit de hoofd stad kunnen begroeten, zou mij dat zeer verheugen. Dan zijn we uit de brand. Aan de vraag die van de zijde van de bedrijven ons heeft bereikt kunnen we dan voldoen. Maar in september kan ik pas zeg ge^ of ik tevreden ben. Niets zo veranderlijk als een mens. Dan denk je 700 vacatures te hebben vervuld, maar haakt men na een aantal dagen weer af. Er is weliswaar een aan moedigingspremie en een strafpremie als men voortijdig stopt, maar dat geeft natuur lijk geen absolute zekerheid". Ook B. Mens van de LTB noemt het bericht uit Amster dam positief. „De mensen zijn nog niet aan het werk en alle aanmeldingen betekenen niet automatisch dat men daadwer kelijk aan de slag gaat, zo is onze ervaring. Dat willen we dus eigenlijk afwachten voor dat we al te juichend gaan doen. Maar mochten inder daad 600 Amsterdammers in de bollen aan de slag gaan dan is dat een belangrijke bijdrage. Maar daarmee zijn we er nog niet. De werkelijke behoefte aan tijdelijke krachten is gro ter". Mens vindt het niet vreemd dat ondanks de grote behoefte aan mensen het aantal aange melde vacatures maar 600 be draagt. „De bedrijven kijken de kat uit de boom. Zo'n nieuw systeem moet zich eerst bewijzen. Pas als er gunstige ervaringen mee zijn opgedaan, zal men sneller geneigd zijn vacatures aan te melden". 23-dagen-regeling Van der Zwet van het GAB in Lisse heeft nog een andere verklaring voor het relatief lage aantal aanmeldingen. „Voor de Amsterdammers geldt dat een normale arbeids overeenkomst wordt gesloten met betaling van het afgespro ken cao-loon. In de bollen heeft men als vanouds nog* an der manieren om in de be hoefte aan arbeidskrachten te voorzien. Zo wordt vooral van scholieren gebruik gemaakt, die binnen de 23-dagen-rege- ling vallen. Daarbij is niet echt sprake van een arbeidsove reenkomst met alle verplich tingen vandien. In theorie is er ook geen gezagsverhouding. De werkgever kan zeggen: sorry, vandaag geen werk. De werknemer kan 's morgens be sluiten thuis te blijven omdat hij geen zin heeft. En zo zijn er allerlei manieren om aan tijde lijk personeel te komen". De problemen die de kwekers zeggen te hebben bij het aan trekken van personeel mi nister De Vries werd er zelfs van beschuldigd de bollensec- tor de nek om te willen draai en toen hij aankondigde geen Polen meer toe te laten zijn volgens Van der Zwet minder ernstig dan wordt beweerd. „Als ik alle feiten tegen elkaar afzet, kan ik tot geen andere conclusie komen dan dat het allemaal wel meevalt. Er is trouwens niets nieuws onder de zon. Ieder jaar horen we van de kwekers dergelijke ge luiden". PAUL DE VLIEGER *OPOLh STUl ten; Sj wo. 14. i n^STGEEST In de cweekigeest gemiddeld 210 iEKENinëen Per Jaar ëe" 'aiiendi^d. Dit aantal zal de enhuisende tijd fors vermin tot wou J luis pof1- s.c.u 3.00 ujat er nog wordt gebouwd eth-zie( sociale woningbouw veel Lejd) icht en de nadruk ligt op 'urgers#°uwen voor Oegstgeester esteintpgzoekenden. Dit staat te in de ontwerp-nota ,„j>huisvesting in de jaren voor r ltl8 ^ie gemeente on- heeft uitgebracht. bta brengt de bevolkings- d de ontwikkeling van de _n igvoorraad en de wo- deraïd^ehoefte in beeld. Tevens de te verwachten ont- iling op deze gebieden in omende jaren geschetst, /oorda woningbouw zal de ko- ht l e jaren voor een belang- wofldeel gericht zijn op de vanuit de eigen bevol- aelijks Dit heeft tot gevolg dat 0-19.31 naf 1993 tot het jaar 2005 5-12.0 reer 50 woningen per jaar 509"1?wd zullen worden. In telde Oegstgeest 18.508 3-18.30iers en was het aantal 14 ïgen gestegen tot 7121. In ïmiddelde woonbezetting iu ritussen min of meer ge- erd. Men verwacht dat St.°E a bet jaar 2000 het inwo- •st: Dl I van Oegstgeest de grens '0-J2.010.000 zal verschrijden. De wordt vanavond in het Stilte tijdens een openbare dering van de commissie esting behandeld, ang acht uur. iekenh en 18. bcwak Koks en gastheren doen examen Zo'n 46 koks en gastheren doen deze week examen op de Ka tholieke Technische School in Voorhout. Het zijn allen vierde jaarsleerlingen van de afdeling Consumptief. Zeven van hen stro men door naar de Middelbare Horeca School Haagland in Den Haag, anderen gaan straks werken en studeren via het SVH-leer- lingstelsel en ook gaan er definitief een baan zoeken. Gistermid dag waren zes gastheren aan 't werk om hun gasten aan tafel op uiterst correcte wijze te bedienen. Onder de gasten bevond zich ook burgemeester M. E. B. de Goeij-Smulders van Voorhout. In de keuken zwoegden zeven jonge koks op een prima vier gan gen-diner, onder streng toeziend oog van hun examinatoren Piet van Dam en Hans van der Meer, kok van het Hof van Holland in Noordwijk. Examinatoren van de gastheren waren de heer van der Luit, oud-chefkok van de Beukenhof in Oegstgeest en H. Raaphorst van De Herbergh in Noordwijk. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Ambassadeur Wilkins overhandigt Lotte Jensen de hoofdprijs. DEN HAAG/OEGST- GEEST Lotte Jensen uit Oegstgeest staat nog wat ongelovig met haar ogen te knipperen in de tuin van de Amerikaanse ambassadeur in Neder land. „Dit had ik nooit ge dacht!", roept ze uit. Ze heeft zojuist uit handen van Howard C. Wilkins, de Amerikaanse ambassa deur, de eerste prijs ge kregen in de American Literature Essay Contest. Die prijs staat garant voor een weekje naar Washing ton D.C. Lotte was een van de 48 deel nemers aan de literatuurwed strijd, die gisteren de prijsuit reiking bijwoonden in de resi dentie van de Amerikaanse ambassadeur. Het was de vijf de keer dat de Amerikaanse ambassade de wedstrijd orga niseerde. De leerlingen kregen de opdracht een opstel te schrijven over een karakter uit een van de werken van een twintigtal Amerikaanse schrijvers. De scriptie, waarin zij moésten uitleggen waarom ze juist voor hun karakter hadden gekozen, werd beoor deeld op stijl en inhoud. Lotte Jensen, die zojuist haar eindexamen aan het Stedelijk Gymnasium in Leiden achter de rug heeft, koos er voor om twee verschillende vertalingen van The Catcher in the Rye van J.D. Salinger te vergelij ken. „Ik had in Vrij Neder land gelezen dat er een nieuwe vertaling op de markt was ge komen en dat die zo afweek van de oorspronkelijke Neder landse versie uit de jaren vijf tig. Ik ben toen naar de biblio theek gegaan en heb daar bei de vertalingen geleend en ver geleken met het Engelse boek". Na het vergelijken van de drie versies constateerde Lotte dat de hoofdpersoon per vertaling een heel ander karakter werd. Daardoor kwam ze op het idee om eens te onderzoeken of le zers van dertig jaar geleden dezelfde gevoelens en ideeën over de hoofdpersoon hadden, als zij nu. Ze sprak daarover met haar vader die het boek in zijn jeugd, net na de Tweede We reldoorlog, had gelezen. „Op vallend was dat Holden, de jongen uit het boek, zich afzet tegen stereotypen en de oude re generaties. Dat had mijn va der toen ook, terwijl ik dat veel minder heb. Toch waren er ook overeenkomsten. Hol den is in het boek bijvoorbeeld op zoek naar zijn eigen identi teit. Dat was mijn vader ook in de periode na de oorlog toen de maatschappij zich aan het herstellen was. In in dit com putertijdperk voel ik exact hetzelfde". Het had niet veel gescheeld of Lotte had niet aan de wed strijd mee kunnen doen. „Op het Stedelijk Gymnasium in Leiden kregen we elk jaar een uitnodiging om mee te doen. Dit jaar echter niet. Maar het zat in mijn hoofd, omdat ik vo rige keer al wilde deelnemen, maar dat ging wegens tijdge brek niet door. Ik heb toen naar de ambassade gebeld of ze mij niet alsnog wat infor matie wilde opsturen". Daar door werd het de tweede keer dat een scholiere van het Ste delijk Gymnasium uit Leiden de prijs in de wacht sleepte. Dat gebeurde voor het eerst tijdens de eerste editie van de wedstrijd. Tweede werd dit jaar Hans Willem van Altena uit Hurwenen. Op de derde plaats eindigde Jasper Hama ker uit Dwingeloo. Als Lotte Jensen geslaagd is voor haar eindexamen wil ze, na een jaar Spanje, gaan stude ren. „Ik heb er over nagedacht Engels te gaan studeren, maar ik weet het nog niet. In ieder geval ben ik van plan iets met taal en literatuur te gaan doen". Ambassadeur Wilkins die gekscherend riep: „Ben ik een bitterbal of zo?", omdat hij door zijn medewerkers als spe ciale attractie werd gepresen teerd toonde zich bijzonder tevreden over het niveau van de opstellen. „Ik kan mij niet herinneren dat ik ooit zo goed heb geschreven toen ik net zo oud was als jullie", zei hij. „Ik zal ze aan mijn kinderen ge ven. Die krijgen daarmee vast wel toegang tot de universi teit", aldus een grijnzende am bassadeur. Leiden vervangt riool Warmonderweg LEIDEN De directie civiele werken van de gemeente Lei den begint dinsdag met het vernieuwen van de riolering in de Warmonderweg, en wel het gedeelte tussen de Rijns- burger weg en de Van Slinge- landtlaan. Het gemotoriseerd verkeer wordt hiervoor niet omgelegd. De Zweilandlaan is maandag 11 juni aan de beurt voor nieuwe riolering. Het ge deelte tussen de Mariënpoel- straat en de Kagerstraat wordt in fasen opengebroken. In de richting van de Boerhaavelaan wordt eenrichtingsverkeer in gesteld. Buslijn 14 volgt tijde lijk een andere route. 31 SINT JEROENSWEG )6I j DWIJK De bouw bejaardenwoningen aan Jeroensweg kan begin- >e gemeenteraad gaf gis- idj toestemming, maar eiste it met de winkeliers nog gesproken over de par- roblemen. De woningen in gebouwd op een liggend terrein aan de eroensweg, dat nu nog in ik is als parkeerplaats, eliers van het Jemocen- vrezen dat door verlies *farkeerruimte hun omzet 2Jnit (VVD) verklaarde bezwaar te hebben tegen iderenaccommodatie. Hij it echter vreemd te vin- Jat het college van B en W niet met een alternatief voorstel was gekomen nadat de winkeliers hun bezwaren kenbaar hadden gemaakt. In plaats van de toegezegde 45 parkeerplaatsen, zijn er vol gens Smit slechts 27. Volgens de VVD'er zijn er bij de win keliers verwachtingen gewekt. Uit de toelichting van wethou der V. Salman bleek, dat om financiële redenen voor 1 juni een verklaring van geen be zwaar voor de bouw van de woningen moet worden ver kregen. Er was nog geen gele genheid geweest om de alter natieven van de winkeliers te bekijken. Salman beloofde dat met de winkeliers zal worden overlegd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Yasmin, dr. van B. Hoek; Djarna, dr. van B. C. Ver douw en A. Bakker; Jelle Ellas Corne lls, zn. van H. Smit en M. P. van Zeist; Aleida Johanna Maria Geertruida, dr. van G. A. Schouten en A. J. Berends; Bouwe, zn. van A. van der Plas en R. H. Kuijt; Niels Raf Gabriöl, zn. van W. P. J. Geldof en J. M. H. van Lishout; Hester Lucia Johanna, dr. van K. Jongbloed en P. K. M. van Gent; He avenly Jaimy, dr. van R. van der Hij den en V. M. van der Hulst; Pieter Dion, zn. van P. J. de Ruljter en W. L. S. Pouw; Monica Hendrika, dr. van M. P. J. van der Laaken en C. M. Broek hof; Rfck, zn. van A. A. van Oudgaar- den en M. G. E. Plug; Esther Maria, dr. van A. R. Drenthe en E. M. B. M. Perk; Tirsa Lucia Esther, dr. van R. P. van Westering en M. L. Alonso de Obeso; Oscar Vincent, zn. van R. A. Rijsbergen en E. H. M. Rijsbergen; Afnan, zn. van A. Jaber en S. Fadel; Joshua Stefan, zn. van C. M. Koot en M. Volkers; Noraly Odé, dr. van F. J. M. Thunnissen en R. P. T. Vijftig- schild; Roy, zn. van A. Kwakernaak en D. Verhoef; Sander, zn. van C. M. de Wekker en C. J. Lamboo; Judith Margaretha. dr. vart R. C. Hol en D. A. Sy-A. Foek; Rohini Anuradha, dr. van N. Moenesar en G. Girjasing; Shi- vani Anurekha, dr. van N. Moenesar en G. Girjasing; Nicky, dr. van M. P. J. M. Janssen en J. Spuij; Patrick Louis Guillaume, zn. van J. G. Schnei der en D. A. Dubourcq; Gert-Jan Ro bertas Maria, zn. van G. J. Stevens en C. G. M. M. Coster; Amerik, zn. van H. van Duijvenvoorde en M. de Groot; Usman Alam, zn. van N. A. Butt en Mussaret Naeem; Samia Alam, dr. van N. A. Butt en Mussaret Naeem; Dominick Josephus Abra ham, zn. van L. M. Flippo en S. M. P. van Went; Ricardo Giovanni, zn. van A. Vijlbrlef en L. I. Quinteros Villegas; Manon Carolina, dr. van H. W. H. Timmerman en A. C. van Gelderen; Roan Jermaine, zn. van R. A. Teske en S. van Soest; Said, zn. van A. Asia en Y. Salhi; Ruud, zn. van W. de Mol en E. M. van Alst; Robert Jan, zn. van A. J. Scholte en J. C. Kraijenoord; Cornelia Irenda, dr. van J. W. Haze- noot en D. de Lange; Erik Cornells Margaretha Alida, zn. van C. S. M. Guldemond en A. M. C. Nulkes; Jen nifer, dr. van T. Ouwehand en M. J. I. van Delft; Melvin, zn. van T. Ouwe- hand en M. J. I. van Delft; Thomas, zn. van J. Heemskerk en P. Zuijder- duljn; Elisa Theodora, dr. van R. L. Falkenburg en J. Klein. Ov*rl*d*n: C. J. Devilee. geb. 3 maart 1905, geh. gew. met A. A. M. Martijn; P. Sècardin, geb. 5 april 1954, man; C. M. A. Wamstejcer, geb. 26 dec. 1899, geh. gew. met W. P. Slegtenhorst; J. S. Develing, geb. 6 juli 1896, geh. gew. met R. Regeer; F W. Lubis, geb. 31 mei 1989, zoon; W. Sira, geb. 13 maart 1929, man; P. van Es, geb. 11 jan. 1925, man; S. H. de Jong, geb. 22 nov. 1904, man; C. E. ter Beek, geb. 25 juli 1913, echtgen van F. J. W Sallè; C. P. Kleij, geb. 4 sept. 1920, man; A. D. J. Levöleger, geb. 6 april 1945, man; A. Steenber gen, geb. 12 juni 1903, geh. gew. met J. F. Hartman; C. Heemskerk, geb. 24 maart 1917, man; J. M. Schouten, geb. 20 jan. 1904, geh. gew. met A. R. van der Loos; J. J. Haver, geb. 20 nov. 1904, man; P. L. van Velzen, geb. 31 mei 1912, man; J. A. Over- dijk, geb. 6 juli 1917, geh. gew. met W. G. Muiselaar; H. van den Oever, geb. 8 okt. 1907, man; A. de Mooij, geb. 16 feb. 1931, man; A. M. Schrö- der, geb. 9 febr. 1907, echtgen. van A. Honders; M. van der Veer, geb. 19 maart 1914, man; E. van Dljk, geb. 14 juni 1908, echtgen. van G. Haasnoot; C. van Opijnen, geb. 21 juni 1908, geh. gew. met N. Zirkzee; C. J. Bosch, geb. 2 april 1921, man; W. van Eg- mond, geb. 25 sept. 1909, man; P. van der Heijden, geb. 14 aug. 1922, geh. gew. met P. van Diggelen; E. H. A. Snel, geb. 9 aug. 1921, vróuw; G. E. M. Walenkamp, geb. 26 sept. 1934, echtgen. van G. A. van der Spek; J. H. de Vink, geb. 22 maart 1887, man; A. E. M. M. Rovers, geb. 14 juni 1952, echtgen. van B. Door- i j ewaard Boekhout; W. M. van den Ou denhoven, geb. 1 jan. 1910, man; C. Honders. geb. 13 nov. 1921, man; M. M. Bekker. geb. 26 mel 1970, vrouw; J. Sommeling, geb. 11 febr. 1912, man; J. J. Wesselman, geb. 17 mei 1928, man; J. van der Kaaij, geb. 24 jan. 1895. geh. gew met C. Rusman. Ondertrouwd: A. H. M. van der Poel en Y. J. C. Slingerland; J. P. Kikkert en P. Roorda; E. de Wit en C. M. van der Toorren; J. L. Tulthof en A. R. M. Turk; P. Salomons en M. A. de Vries; D. de la Rie en A. J. M. Dobbe; H. B. Krammer en P. W. M. P. Coehorst; J. W. Bllkman en L. A. C. van Koert; H. R. Giersthove en J. W. Hofkes; E. A. J. van Straaten en P. C. Olivier; P. F. Hermans en A. J. de Knegt; E. C. M Capel en F. A. M. Llgtvoet. Gehuwd: P. B. Mulder en G. H. de Graaf; P. J. P. Opdam en B. A. Meer- tens; H. D. A. Braam en I. J. van der Hart; J. P. Heck en I. Doove; R. J. Erades en M. Baart; J. A. G. M. van Lier en N. J. Looman; M. J. Moraal en D. S. van der Heiden; J. C. van Buur- en en M. A. Wetting; H. van Kooten en J. Stavleu; H. J. van der Bijl en J. C. van "t Hof; M. W. H. van der Ham en E. C. P. Visser; A. J. Montanus en J. J. van der Hulst; R. Mulder en J. van den Brink; J. W Tukker en A. L. de Groot; P. Schultz en M. M de Jong; D. F. Jongbloed en H. Smit; R. van den Berg en M. Ouwersloot; J. Gordijn en S. E. Bergman. Gasthuizen De Leidse Volksuniversiteit K&O heeft onder het motto „monumentaal Leiden" een excursie georganiseerd op zaterdag. Historische gast huizen staan hierin centraal. Voorafgaand aan de wande ling wordt een korte inlei ding aan de hand van dia's gegeven. Voor informatie: 071-141141. Feest(l Het Steunpunt Vrouwen in de Bijstand houdt vrijdag een grootse feestavond in het Antomus Clubhuis aan de Lange Mare 43. De op brengst van de bijeenkomst wordt besteed aan een va kantie voor alleenstaande vrouwen, 55-plusvrouwen, weduwen en eenoudergezin nen. Leidse Kees. Marcel van Dam, Jony van der Mey en Wies Cavé verzorgen de muzikale noot. De feesta vond'begint om 20.00 uur, kaarten kosten een tientje. Feest(2) Het Leids Vrijetijds Cen trum (LVC) houdt zaterdag het traditionele cursusslot feest. Cursisten laten zien wat ze hebben opgestoken onder meer op het gebied van schilderen en fotografie. Vooral is er veel muziek. De zaal is om 22.00 uur open, de toegang is gratis. Platenbeurs De zalen van-het Antonius Clubhuis zijn zaterdag het decor van een platenbeurs. Verzamelaars van talloze genres kunnen er snuffelen tussen de in totaal 150 meter platen en compact discs die niet meer in de winkel zijn. De beurs duurt van 10.00 uur tot 16.00 uur. Het Anto nius Clubhuis is gevestigd aan de Lange Mare 43. Papier De inzameling van oud pa pier in de Burgemeesters- en Professoren wijk heeft een week later plaats, dit in ver band met Pinksteren. Het oud papier wordt nu op maandag 11 en dinsdag 12 juni opgehaald van de Zee manlaan. Deetman spreekt over werkloosheid juristen LEIDEN Zo'n duizend rechtenstudenten worden vrijdag over hun toekomstmogelijkheden geïnformeerd tijdens het Landelijk Congres Jurist en Werk in de Leidse Pieterskerk. Tweede Ka mervoorzitter W. Deetman opent de vierde editie van het con gres met een toespraak over werkloosheid onder juristen. Daar na schetsen prominente Nederlandse juristen afkomstig van de overheid en het bedrijfsleven een beeld van de huidige arbeids markt. De organiserende Stichting Jurist en Werk reikt tijdens de bijeenkomst de Juridische Beroepengids uit. Dat is een hand boek waarin bedrijven en overheidsinstellingen de eisen be schrijven die zij aan jonge juristen stellen. 3REENVL 1717-431 Beenakker krijgt eerste aar van blad arbeidsmarkt N J.J.M. Beenakker, rector magnificus Rijksuniversiteit Leiden (RUL), krijgt mor- j eerste nummer overhandigd van het perio- EUR( cademicus en Arbeidsmarkt. Het blad is be- m studenten beter voor te bereiden op hun op de arbeidsmarkt. Academicus en Ar- arkt, dat wordt uitgegeven door een stich- ;t dezelfde naam, is uniek in Nederland. De traat 6, 3INEMA 8.45, 21 EUR([uurt het eerste nummer e jaars studenten van de universiteit. In het unsw aan een voorwoord van de hand van B. de r butin minister van binnenlandse zaken, en irïter- L met Hans Pont (oud-vakbondsbestuurder en - ur-generaal management en personeelsbe- binnenlandse zaken) en VNO-voorzitter C. 30 ij de. De plechtigheid heeft om vier uur plaats Snouck Hurgonje Huis aan het Rapenburg de tienduizend Vernieuwd koor verzorgt hoogmis LEIDEN Het vernieuwde Harte- brugkoor verzorgt zondag de plech tige hoogmis in de Hartebrugkerk aan de Haarlemmerstraat in Lei den. Het koor, dat onder leiding staat van René Verhoeff, brengt de Missa Sancta Dei Genitrix ten ge hore, een werk van Berthold Wass- mer. Daarnaast worden enige mo tetten gezongen. De organist Fol- kert Grondsma speelt voor de mis het Christe aller Welt Trost en na de hoogmis Fantasia super komm heiliger Geist. Beide zijn werken van J.S. Bach. Verder speelt het or kest Leiden Sinfonietta, eveneens onder leiding van Verhoeff, Kanon van Pachelbel. LEIDEN Huisartsen weten onvoldoende af van het vakge bied van de logopedist. Ze verwijzen eigenlijk alleen direct door naar een logopedist wanneer er articulatiestoornissen bij een pa tiënt zijn. De overige patiënten met logopedistische klachten zwerven soms onnodig door het medische circuit. Dat blijkt uit het afstudeerproject „Over beleid gesproken" van zes studenten aan de Leidse Hogeschool voor Gezondheidszorg. De studenten verzorgden gisteravond een presentatie over hun scriptie voor huisartsen, logopedisten en andere belangstellenden. Ze hebben knelpunten in het verwijsgedrag geïnventariseerd en vervol gens richtlijnen voor nieuw beleid opgesteld. Adviezen worden gegeven over verbetering van het verzekeringsstelsel, de oplei ding tot basisarts en de nascholing. De studenten zien bijvoor beeld een goede mogelijkheid voor samenwerking tussen de Leidse Hogeschool en Huisartsengeneeskunde. Na de presentatie is het werkstuk aangeboden aan een bestuurslid van de Neder landse Vereniging voor Logopedie en Foniatrie. Wijk wil meer inspraak in zorgproject Noord LEIDEN De Initiatiefgroep Noord die het alternatieve zorgproject voor ouderen in Leiden-Noord en op Zij loever heeft voorbereid, wil meer in spraak. De werkgroep is verontwaar digd over het feit dat vanuit de wij ken geen invloed kan worden uitge oefend op de verdere ontwikkelin gen. Zo zou de door de gemeente in het leven geroepen Stichting Exploi tatie Bejaardenoorden (SEB) zonder overleg al contracten afsluiten met diensten en instellingen zoals Gezins zorg en Kruisvereniging. Een zorgbe- stuur waarin wijkvertegenwoordigers een grote inbreng zouden hebben is nooit gevormd, stelt de Initiatief groep in een brief aan de gemeente- Groen Links Voorschoten wil in commissies burgerleden toestaan VOORSCHOTEN De een mansfractie van Groen Links in de Voorschotense gemeente raad wil dat niet-raadsleden lid kunnen worden van raadscom missies. Volgens de huidige verordening is dat niet moge lijk. Groen Links wil de uit 1975 daterende verordening wijzigen zodat het mogelijk wordt de eerstvolgende kandi daat van de lijst, die niet geko zen is, te laten fungeren als plaatsvervangend commissie lid. Volgens Groen Links is het vrijwel ondoenlijk om als een mansfractie alle commissies bij te wonen. De gemeenteraad heeft inderdaad de bevoegd heid deze wijziging toe te staan. Ook D66 heeft indertijd, acht jaar geleden, die vraag wel eens opgeworpen. Toen meen de de gemeenteraad dat een commissie van advies en bij stand uitsluitend zou moeten bestaan uit raadsleden. De eni ge commissies waarin niet- raadsleden zitten zijn de com missie voor cultuur, van mid denstandszaken, van de week markt en van de sport. Al die commissies worden wel voor gezeten door een wethouder.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 13