Etiket voor afvallers e is al opgeplakt Brian Robson naar unieke prestatie Dameselftal naar Zeist Joesopov ernstig gewond Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! GINA >ORT foideaQowuvnl VRIJDAG 18 MEI 1990 PAGINA 9 lobby Robson verwijt |V loslippigheid DEN De berichten in de Neder- en Britse media over zijn moge- overstap naar PSV zijn bij Bobby verkeerd gevallen. De bonds- •h van Engeland verwijt de clublei- van de Brabantse club loslippig- „Ik steek op dit moment al mijn en energie in de voorbereidingen Engeland op het wereldkampioen- p", bitste Robson. „Niets of nie- 1M id kan mij daarvan afleiden. Ik heb 5? i jaar lang keihard als bondscoach erkt. Mijn vertrek is nu niet aan de e. In het verleden ben ik wel vaker verband gebracht met Nederlandse js. De belangstelling van PSV is niet w, maar ik wens daarmee nu niet '25 g te worden gevallen". Hiddink stelt beslissing uit ZELHEM Voetbaltrainer Guus Hiddink heeft nog geen beslissing genomen over zijn nieuwe club. Gistermiddag keerde hij in Nederland terug na een oriëntatiereis naar het Turkse Istanbul, waar hij met Fenerbahce onderhandelde over een mogelijke overeen komst met die club. Hiddink denkt vandaag of morgen de knoop te kunnen doorhakken. Hij heeft ook nog enkele aan biedingen van andere clubs, waarbij die van Sporting Lis sabon ook door hem zeer se rieus genomen wordt. -Romario blijft nog zes jaar bij PSV EINDHOVEN Romario heeft gister avond zijn contract bij PSV met zes jaar verlengd. Na maandenlange on derhandelingen werden de Braziliaan se spits, bijgestaan door zijn zaakwaar nemer Branchini, en manager Kees Ploegsma van de Eindhovense voet balclub het eens over de nieuwe ver bintenis. Tot de zomer van 1996 staat Romario bij de onttroonde landskam pioen onder contract. Romario werd gisteren tevens fit verklaard door de medische staf van PSV. De kleine bal goochelaar was maanden uitgescha keld door een kuitbeenbreuk. Romario vertrekt vandaag naar Madrid,'waar hij met Brazilië in een trainingskamp gaat ter voorbereiding op de wereldti telstrijd in Italië. Freddy Schweers onttrekt ijshockeybond twee ton BREUKELEN De vroegere voor zitter van de Nederlandse ijshockey bond, Freddy Schweers, heeft toege geven dat hij een bedrag van 205.000 gulden oneigenlijk heeft gebruikt. Dat maakte de huidige praeses Frans van Erp gisteravond bekend tijdens de buitengewone bondsvergadering van de NIJB. Het geld was afkomstig van de Inter nationale IJshockey Federatie (IIFF) en bestemd voor de NIJB. Het bedrag werd niet naar de bank rekening van de penningmeester van de NIJB overgemaakt, maar bijge schreven op een speciale rekening van Schweers. Ijshockeyers Heerenveen uit competitie HEERENVEEN Heeren- veen heeft voor volgend sei zoen geen team dat in eerste divisie van de ijshockeycom- petitie kan uitkomen. De on langs in het leven geroepen adviescommissie is er niet in geslaagd een financieel draagvlak te creëren om volgend seizoen op een ge zonde basis topijshockey in Heeren veen te garanderen. Een sluitende begroting is onmogelijk geworden nu de hoofdsponsor is afgehaakt en het afgelopen seizoen hoge schulden veroorzaakte. Svorada wint Vredeskoers 43e Vredeskoers op zijn naam gebracht. In het Poolse Bielsko Biala verdedigde de 21-jarige amateur op de slotdag zijn voorsprong met verve. In de ochtenduren leverde de tiende etappe gisteren een zege op voor de Oostduitser Götze.»Hij ontsnapte in de straten van Bielsko en bleef de meute vijf seconden voor. In de middaguren won Svora da de afsluitende tijdrit over 27 kilometer met groot machtsvertoon. Tuinman als Iers international DUBLIN Bernie Slaven is de meest in het oog springende naam op de lijst van 22 spelers die Ierland zullen vertegenwoordigen tijdens de eindronde van het wereldkampioen schap voetbal. De aanvaller mag met recht een laatbloeier worden ge noemd. Slaven, tot voor kort tuin man in zijn geboorteland Schotland, werd dit seizoen topscorer van twee de divisieclub Middlesborough. Met zijn 32 doelpunten wist de ploeg net aan degradatie te ontsnappen. De Ier stelde zijn ticket voor Italië veilig in slechts tweeënhalf uur internatio naal voetbal. Spakenburg er 9s/orden voor zo ver be kend nog geen wedden- h chappen afgesloten, «naar de „vijf afvallers" ian Oranje zijn wel ge- van de dag in voet- I^Halland. Ook in de selec- ■■Kie van Leo Beenhakker, lie gisteravond naar de 50 95 ,oor^en van het Ussel- i.5o no neer toog om in Spaken- 120 u )urg ook het verplichte t50- 222 nimmer tegen de plaat- >80 109 elijke Vogels (5-0) af te Jj 2* /erken. Niemand doet too 120 en mond open over de 1« raaS w*e k°ot zat 76 an of moet vallen. De 53 leest waarschijnlijke o andidaten hebben daar 76 iog de minste reden 25 oor 0 oux- 51 !en aantal bij de voorlopige 00 73 euze van 27 spelers gehaal- 1?5 e v°etballers zal echter na 4j et afwerken van twee oe- r.00 96 enduels nattigheid voelen. ).00 360 baarbij de oefenpartij tegen r-20 18 Jsselmeervogels, waarin de 100 105 kanJe-klanten over het al- i'oo emeen gretiger en „dynami- 1.00B cher" (Beenhakker) acteer- >.00 109 en dan twee dagen eerder J 0 Zeist, een verdere indica- I3Q 42 e betekende. Opnieuw v loo 357 ïoest Beenhakker meer wis- '50 elen dan voorzien en het feit at hij daarbij Ellerman en 83 turinë °P de bank hield, zou 23 ainnen inhouden dat zij 74 'eeds een „etiket" hebben 220 ipgeplakt gekregen. Twee 25 ndere kandidaten lijken de 'jjjjiieuwe PSV'ers, Erwin Koe- 211 nan en John Bosman te kun- 45 ien zijn. De eerste is nog teeds revaliderend van een mie-operatie en de laatste 'iel gisteravond uit met pijn- jke enkels. Als Gullit, naar iens gezondheid KNVB- 5 Kessel vanochtend zou formeren, bij de selectie >u worden gehouden (en U-ie twijfelt daar onder de ïuidige omstandigheden 1; an?), lijkt ook de derde 1 peler van KV Mechelen, !Vim Hofkens een kansheb- >»er om thuis te blijven. De log steeds zonder nieuwe 0 :lub zittende Hofkens speel - 3 Ie gisteren in Spakenburg 13 iet minst overtuigend van it hele in actie komende ranje-gezelschap. De ook !t afgelopen seizoen vaak iblesseerde allrounder 'am snelheid te kort en sierde in foutieve passes, sman heeft van de tot dus- :r in actie gekomen cen- imspitsen veruit de minste indruk gemaakt, zodat de kans groot is dat deze dure, nieuwe aanwinst van PSV voorang zal moeten geven aan Anderlechts versterking Van Loen. Die ook gisteren als invallerweer nuttig ope reerde met een assist (treffer Van Aerle) en een doelpunt. De overige treffers kwamen op naam van Gillhaus, Van Tiggelen en Fraser. Transferperikelen Volgens Leo Beenhakker hebben de ook tijdens het trainingskamp van de selec tie van het Nederlands elftal voortdurende transferperike len geen invloed op de sfeer of anderszins. „Ik merk er niets van", verklaarde de in- terim-bondscoach. „Er wordt tenminste niet openlijk over gediscussieerd". Buiten ge- hoorsafstand van Beenhak ker zal er echter wel degelijk worden gesproken over de toekomst van vooral Hiele, Van Loen en Sturing. Mag Van Loen dan vrijwel zeker naar Brussel verkassen, de gisteren in het Oranjeteam optredende doelman Hiele tast nog in het duister. Stu ring kan overigens alleen maar worden gestimuleerd door de belangstelling van FA Cupwinnaar Manchester United. „De kans bestaat dat dit soort zaken voortduurt tot en met het WK", sprak Beenhakker. „Maar ik denk niet dat het een probleem is. De meeste spelers hebben te genwoordig een zaakwaarne mer, die de zaken dan kan regelen. Ik heb in elk geval geen deadline gesteld voor deze besprekingen". Vis-uitstapje Mag het Oranje kamp, dat zondag voor een vis-uitstapje wordt verplaatst naar Zee land, dan deels zijn veran derd in een praathuis, de voorbereiding op het WK gaat natuurlijk onverdroten voort. IJsselmeervogels toon de zich in dat kader gister avond op het eigen terrein een redelijke sparring-part ner. De Spakenburgers, bij wie Henk de Graaf na 21 jaar trouwe dienst afscheid nam, bezorgden de formatie van Beenhakker meer werk dan Zeist twee dagen eerder. Het inspireerde „Oranje" tot een half uur zeer verdienstelijk spel, waarbij Van Aerle, Wouters en Gillhaus de gangmakers waren. Vanen burg en Roy, op de flanken geposteerd, haalden evenwel net als vaker in het voorbije seizoen minder rendement uit hun acties. Ronald Koe man moest zich na de pauze laten vervangen wegens een „verstapping" en werd als laatste verdediger opgevolgd door Blind, die de kans om zijn ten opzichte van Sturing grotere routine te etaleren met beide handen greep. Soms goed Domineerde Oranje de eerste helft op grond van geïnspi reerd en soms goed combina tiespel, na de pauze was het allemaal een stuk minder. Waaraan het aantal wisselin gen in de ploeg niet vreemd zal zijn geweest. Van Aerle en Hofkens maakten plaats voor Van 't Schip en Witsch- ge, waarmee het aantal Aja- cieden op vijf was gekomen. Morgen, is de bedoeling al thans, maakt Erwin Koeman voor het eerst zijn opwach ting. Nadat de nieuwe PSV'er gisteren opnieuw aangepast heeft getraind, hoopt Beenhakker hem het laatste half uur te laten spe len tegen Rijnsburgse Boys. Vooral van die eventuele test zal afhangen of Erwin Koe man volgende week donder dag één van de vijf afvallers zal zijn. Misschien iets voor Jos Brinks „Wedden dat". FRANK WERKMAN IJsselmeervogels - Nederlands elf tal 0-5 (0-2). 15. Gillhaus 0-1, 24. Van Tiggelen 0-2, 62. Van Aerle 0- 3, 70. Van Loen 0-4, 78. FrSser 0-5. Scheidsrechter: Van der Niet. Toe schouwers: 6.000. Nederland: Hiele; Van Aerle (74. Van 't Schip), Ruties, Ronald Koe man (46. Blind), Van Tiggelen (46. Fraser); Vanenburg, Wouters, Hof kens (74. Witschge), Roy; Gillhaus, Bosman (58. Van Loen). Hans Gillhaus gaat neer tussen de benen van de afscheid nemende Henk de Graaf (links) en Ibrahim Evre van IJsselmeervogels. foto: anp MANCHESTER UNITED WINT FA-CUP LONDEN Manchester United heeft zich gister avond op een uitverkocht Wembley geschaard bij het duo Tottenham Hot spur en Aston Villa. Voor de zevende keer verover den de „Mancunians" de FA-beker, een gedeeld re cord in de Britse voetbal geschiedenis. In de replay werd het stevig knokken de Crystal Palace met mi nieme cijfers verslagen, 1- 0, door een doelpunt van verdediger Lee Martin, een kwartier na rust. Voor aanvoerder Brian Rob son was er ook alle aanleiding voor een feestje. De gangma ker van Manchester United en het Engelse elftal nam voor de derde keer in zijn loopbaan de begeerde trofee in ontvangst. Een prestatie die geen enkele voetballer in Engeland hem kan navertellen. Voor Alex Ferguson was de zwaar bevochten zege op Crys tal Palace een enorme opluch ting. De coach, die met Aber deen liefst vier keer de Schot se beker bemachtigde, had dringend behoefte aan succes, na een voor Manchester Uni- ted-begrippen uiterst mager seizoen. Ferguson had in vergelijking met het eerste duel tot een op zienbarende wijziging in zijn opstelling besloten. Niet de Schotse international Jim Leighton, maar Les Sealey verdedigde het doel van de „Mancunians". Leighton werd door Ferguson verantwoorde lijk gehouden voor de drie treffers van Crystal Palace. Underdog Sealy deed het in de eerste helft zeker niet onverdienste lijk. In de openingsfase dron gen de „underdogs" sterk aan. Met dank aan Sealy, maar ook met het nodige geluk kwam het rommelig verdedigende Manchester United die onze kere periode door. In de de tweede helft was Manchester United sterker; Crystal Palace loerde op een uitval. Na een kwartier gaf Lee Martin Manchester de lei ding. De vleugelverdediger pikte in het vijandelijke straf schopgebied een dieptepass op, sneed handig naar binnen en schoot onhoudbaar voor doel man Martyn in: 1-0. SPORTWERELD Wielrennen De wielerformatie van Cees Priem heeft zich niet gekwalificeerd voor deelname aan de Tour de France. Op basis van het FICP-klassement viel de ploeg buiten de boot. Priem moet hopen op een „wild card" die de organisatoren op 13 juni vergeven. De ploegen van Raas, Gisbers en Post kregen wél een rechtstreekse toewijzing te starten. Tennis Paul Haarhuis is er niet in geslaagd de kwartfinales van de open Italiaanse kampioenschappen te bereiken. De Ne derlander sloeg zich gisteren stuk op de Italiaan Camporese: 6-4, 6-1. Voetbal Marseille heeft zich voor de komende vier seizoenen verzekerd van de diensten van Eric Lada, die dit seizoen uit kwam voor Sochaux. De aanvaller maakte in 1988 deel uit van het Franse elftal onder 21 jaar die dat jaar Europees kampioen werd. De Franse kampioeh is toch al actief op de transfermarkt. Eerder al werden Dragan Stojkovic (Partizan Belgrado) en Lau rent Fournier (St. Etienne) aangetrokken. Basketbal Thibeaux vertrekt bij Den Bosch. Zijn salaris-eis van 75.000 dollar ligt te hoog voor de Bossche club. Thibeaux is in onderhandeling met Haarlem en clubs in Frankrijk. Spelver deler Botts van Den Bosch is eveneens in onderhandeling met Haarlem. Bij landskampioen vertrekt waarschijnlijk Rob Jones. De Amerikaan is rond met de Belgische club Damme. DEN HAAG Het Haagse dameselftal en de HVB-meis- jesselectie onder vijftien ne men morgen deel aan het Ne derlands kampioenschap voor afdelingsselecties in Zeist. Bei de teams werden eerste in de voorronden van district West II waaraan de afdelingen Lei den, Rotterdam, Dordrecht en Zeeland deelnamen. De Haag se jeugdselectie voor jongens onder veertien neemt van 23- 27 mei deel aan een sterk be zet jeugdtoernooi in Cachan, nabij Parijs. Deelnemers zijn onder andere de jeugdteams van FC Porto, Dynamo Moskou, Nimes en Paris FC. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 19.05 uur: We gaan naar Rome; 22.40 uur: TROS Sport. Duitsland 1, 23.25 uur. Sport- Duitsiand 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. Eurosport, 18.00-02.30 uur: Sport. Blokhuis en Van den Berg aan leiding DEN HAAG In het Aegon schaaktoernooi blijft de super computer Hitech een vooraan staande rol spelen. Tegen Ed gar Blokhuis kwam de compu ter met wit in het schots een pion voor, maar het uiteinde lijke toreneindspel werd remi se. Door een eenvoudige over winning op de Fidelity-Mach- four blijft ook Ad van den Berg goede kansen houden op de eindzege. Jeroen Piket won- overtuigend van de Mephisto- Rebel maar de Sovjetrussische grootmeester David Bronstein verslikte zich in de Mephisto- Portorose en verloor. De be zoekende grootmeester Genna Sosonko had dan ook lovende woorden voor de prestaties van de computers in dit toer nooi. Stand aan kop na vijf ronden: 1. Blokhuis en Van den Berg 4,5; 3. Hitech en Pi ket 4. De laatste ronde wordt aanstaande maandsag gespeeld en vice wereldkampioen Ana toli Karpov zal dan de prijzen uitreiken. Autocoureur dood bij trai ning De 27-jarige Ameri kaanse autocoureur David Gai nes is gisteren tijdens de trai ning voor een race in de Ameri kaanse Nascar-serie op het cir cuit van Charlotte (North Caro lina) om het leven gekomen. Hij raakte betrokken bij een botsing tussen enkele bolides. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Groningen (za terdag aanvang 16.30 uur) lui den: le koers: 1. Ego Rapido. 2. Evert Jan, 3. DElmonica Ashton (4-2-5). 2e koers: 1. Excellent Speed, 2. Ecla tant G, 3. Duco van Cornjem (7-2-1). 3e koers: 1. Zora Volomon, 2. Yok van de Lente, 3. Alfa Nora (1-3-8). 4e koers: 1. Action Skoatter, 2. Yello- wa, 3. Zanja (5-3-1). 5e koers: 1. Dou ble Dutch, 2. Dorania, 3. Danmark S (3-1-9). 6e koers: 1. Eric Clapton, 2. Excep tional Man, 3. Coming Darby (1-7-4). 7e koers: 1 Blib the Trotle, 2. Zetor D, 3 Wodjek (3-9-10). 8e koers: 1. Carma Buitenlust, 2. Count Marco, 3. Alibi F (6-8-11). 9e koers: Finale Grote Prijs van Ne derland (serie's koers 3 en 4) 10e koers: 1. Charlotte H, 2. Aijan G, 3. Djashin (2-1-3). ;)WK-allerlei Ie Italianen zijn meesters in het maken van geld. Ook het ras van het Olympisch stadion in Rome, waar op 8 juni de nale van het wereldkampioenschap voetbal wordt gespeeld, ntkomt niet aan de handel. In 306.000 stukken worden de zo na de eindstrijd aan de man gebracht. De verzamelaar ient tussen de 150 en 300 gulden voor zijn souvenir te beta- in. Het gras kan desgewenst chemisch bewerkt en achter lexiglas worden verkregen. De verkopers garanderen een HjHeuwig groen aandenken. De liefhebbers kunnen het heilige ^Hras eventueel ook in hun eigen gazonnetje leggen. ^^Bngeland stuurt de namen van veroordeelde voetbalvandalen ^^^Eaar Italië in de hoop dat hen de toegang tot de stadions wordt ®B^eweigerd. Aangenomen wordt dat het om een lijst met onge- eer honderd hooligans gaat. lij het veroveren van de wereldtitel krijgen de Belgische spe- ers een premie van bijna twee ton. Bondscoach Guy Thijs 'erklaarde voorts, dat de spelers meer dan 45.000 gulden de nan krijgen als „deelnemerspremie". Om welk bedrag het Jrecies ging wilde Thijs echter niet zeggen. )SM tri )iego Mafadona is licht geblesseerd geraakt. Tijdens een trai- ;partijtje van wereldkampioen Argentinië op het veld van _,oma tegen een jeugdselectie van de Romeinen viel Mara- kt de lona met een knieblessure uit. De aard van de blessure zou et go liet zodanig zijn, dat het meespelen van Maradona in de voor- I ondewedstrijden van Argentinië in gevaar zou komen. 10 Fri emser neemt Herbert Dijkstra :n aanf '"g/J ider zijn hoede :i /5 op 1 EU WARDEN Henk Gemser heeft marathonschaatser behoor fbert Dijkstra onder zijn hoede genomen. De ClOS-docent en gers. kernploegcoach uit Oudehaske zal proberen Dijkstra klaar r 415. (stomen voor de Olympische Spelen in Albertville (1992). De ideelho het Drentse Pesse afkomstige schaatser gaat zich net als in rde specialiseren op de vijf en tien kilometer. proce itie te| loor U eiste an Me ƒ295. Oranje-koorts blijft nog uit DEN HAAG Het suppor terslegioen loopt nog niet warm voor Oranje. Alhoewel de markt wordt overspoeld met WK-reizen per vliegtuig, bus en zelfs boot, valt de be langstelling voor de wedstrij den die het Nederlands elftal op Sicilië en Sardinië speelt, bitter tegen. Op veel meer dan vijfduizend aanhangers mogen bondscoach Leo Beenhakker en zijn man schappen dan ook niet reke nen in de confrontaties met Egypte, Engeland en Ierland. Een tegenvaller, want ook de WK-organisatie in Palermo en Cagliari ging tot voor kort uit van het dubbele aantal Neder landse voetballiefhebbers. Eric Willaarts naar Dordrecht UTRECHT Eric Willaarts speelt de komende drie seizoe nen voor eerste-divisieclub Dordrecht'90. De 28-jarige spits kwam het afgelopen seizoen uit voor FC Utrecht, dat hem had gehuurd van Borussia Mön- chengladbach. Vandaag bereik ten het bestuur van Dordrecht '90 en Borussia overeenstem ming over de transfer. Viktor Kortsjnoi (links) schreef de vierkamp in Rotterdam op zijn naam. Rechts zijn tegenstander in de laatste partij, Jan Timman. foto: anp ROTTERDAM Artoer Joesoepov is ernstig gewond geraakt bij een roofoverval in zijn appartement in Moskou. De 30-jarige schaakgrootmeester kwam bij thuiskomst in botsing met een bende, die bezig was zijn appartement leeg te halen. Een van de daders schoot de schaker in de buik. Joesoepov werd opgeno men op de intensive care afdeling van het centrale ziekenhuis in Moskou. Na operatief ingrijpen werd zijn toestand stabiel ge noemd. De daders zijn spoorloos. Uit de woning zijn waardevolle goederen en een onbekende geldsom verdwenen. Viktor Kortsjnoi bracht gisteren de vierkamp in Rotterdam op zijn naam. De Zwitser nam met wit tegen Timman in de zesde en laatste ronde geen risico en dwong remise af. Goerevitsj werd tweede door de winst op Short. BOKSEN Toernooi in Huelva (Spa) Super-zwaargewicht: Vanderlijde (Ned) w.o.p Nielsen (Den). Halfzwaargewicht: Zwezerijnen (Ned) verliest door diskwali ficatie in tweede ronde van Castilli (Ita). DAMMEN Internationaal toernooi in Zwartsluis Finaleronde. Groep 1: Autar (Sur)-Valne- ris (Sov) 1-1, Koyfman (lsr)-Koeperman (VSt) 1-1. Groep 2: Rigterlnk (Ned)-Van der Wal (Ned) 1-1, Goloebjeva (Sov)-Wa- toetln (Sov) 1-1. Groep 3: Karml (lsr>- Galperin (Isr) 0-2, Schouten (Ned)-Wan- ders (Ned) 0-2. GEWICHTHEFFEN Europese titelstrijd in Aalborg (Den) Klasse tot 82,5 kg: 1. Orazdoerd|ev (Sov) 377,5 kg (172,5-205), 2. Kounev (Bul) 370 (170-200), 3. Slemlon (Pol) 367,5 (167,5- 200). HONKBAL Hoofdklasse Plrates-Sparta 12-2, ADO-KInhelm 9-7. Amerikaanse competitie American League: Oakland A's-Cleve- land Indians 7-6, Seattle Mariners-To ronto Blue Jays 4-2, Chicago White Sox- Baltimore Orlloes 4-2, Boston Red Sox- Kansas Sicy Royals 7-1, Milwaukee Bre wers-California Angels 13-5, Detroit Ti gers-Texas Rangers 12-0. National League: San Francisco Giants- New York Metx 4-3, St. Louis Cardinals- Houston Astros 10-6, Philadelphia Phil lies-San Diego Padres 6-5, Atlanta Bra ves-Chicago Cubs 4-0, Los Angeles Dod gers-Montreal Expos 3-2. PAARDESPORT Koersen Drachten 1a koers, 2040 m: 1. Eefje Velocitas (J. Bot) 2.50,0-1.23,3, 2. Eclair Dakota, 3. Extase Westvrles. Niet gestart: Bornylo. Toto: winnend 7,10, plaats 2,40 1,70, koppel 7,10, trio 44,50. 2e koers, 2040 m: 1. Dominique H. (S. Woudstra) 2.48,8-1.22,7, 2. Damdo Bos- hoeve, 3. Don Steenwijk. Niet gestart: El- ken du Bois, Exciting. Toto: winnend H-l.'JJIiljWlM 4,60, plaats 2,30 1,40, koppel 4,80, trio 80,20. 3e koers, 1640 m: 1. Edon Prince (R. Kromkamp) 2.12,8-1.21,0, 2. Daisy Bos- hoeve, 3. Everyone's Wish. Niet gestart: Curt Toogwljk. Toto: winnend 1,90, plaats 2,20 2,70, koppel 11,30, trio 25,00. •4e koers, 2040 m: 1. Charly Chaplin (R. Kromkamp) 2.44,9-1.20,8, 2. Dllanda Norg, 3. Everything. Niet gestart: Day break Rider. Toto: winnend 5,20, plaats 2,00 4,30 2,40, koppel 29,70, trio 376,40. 5e koers, 1640 m: 1. Anton uit Volkel (F. Wildhagen) 2.11,7-1.20,3, 2. Betsle Meerswal, 3. Camaron. Toto: winnend 2,80, plaats 1,40 1,70 2,90, kopel 20,00, trio 265,70. 6e koers, 2440 m: 1. Ysbrand C (G. Bakker) 3.19,4-1.21,7, 2. Cedam D. 3. Charlene K, 4. Baron Randalls. Niet ge start: Arapao dl Robles. Toto: winnend 3,70, plaats 1,70 1,90 4,10, koppel 16,50, trio 294,40, kwartet 3.277,40. 7e koers, 1640 m: 1. Coiffeurs Lady (J. Bot) 2.12,3-1.20,7. 2. Claslen Westland, 3. Candy Jeanet. Niet gestart: Ciska H. Toto: winnend 7,60, plaats 1,90 2,50 1,90, koppel 26,40, trio 178,30. 8e koers, 2040 m: 1. Anfield Road (P. Barendse) 2.45,0-1.20,9, 2. Callsta Cune- ra, 3. Yurrlaan L. Toto: winnend 2,00, plaats 1,30 2,00 1,70, koppel 5,80, trio 47,00. 9e koers, 2040 m: 1. Blnky Gerron (Ao. de Wrede) 2.44,3-1.20,5, 2. Allard Mor gan, 3. Best Uithuizen, 4. Ablacky Casln- dra. Niet gestart: Alpha Chranita. Toto: winnend 3,00, plaats 1,30 1,30 1,80, kop pel 5,10, trio 31,90, kwarlet 87,80. 10e koers, 2040 m: 1. Rrenda Volo (J. Pool) 2.43,6-1.20,2, 2. Digitalis. 3. Diego Rotary. Toto: winnend 3,10, plaats 2,40 1,20 1,20, koppel 4.40. trio 72,30. W-5 Spel: 6-8-4-5-5, uitbetaling: 778,40. Omzet totallsator: 153.446,00. SCHAKEN Internationale vierkamp in Rotter- 6e en laatste ronde: Kortsjnoi (Zwl)-Tim- man (Ned) 1/2-1/2, Goerevitsj (Sov)- Short (GBr) 1-0. Eindstand: 1. Kortsjnoi 4 punten, 2. Goe revitsj 3 1/2, 3. Timman 3, 4. Short 1 1/2. TENNIS Open Italiaanse kampioen schappen in Rome Achtste finales: Camporese (lta)-Haar- huis (Ned) 6-4 6-1. VOETBAL Finale Engelse beker (replay) Manchester United-Crystal Palace 1-0 (0-0). Finale Griekse beker Olymplakos-OFI Kreta 4-2 (2-0) Vriendschappelijk duel Clvltavecchia- Argentlnië 0-2 (0-1) WIELRENNEN Vredeskoers 10e etappe Bielsko Blala-Blelsko Blala (Pol) 105 km: 1. Götze (DDR) 2.30,37, 2. Marlo de Clercq (Bel) 0,05, 3. Dvorsclk (TsJ) 0,10, 4. Van de Vin (Ned) 0,15, 5. Moster (Brd). 6. Alonso (Cub), 7. Van Int (Bel), 8. Heppner (DDR), 9. Polovnlko (Sov), 10. Erie de Clercq (Bel). 11e etappe, tijdrit 27 km: 1. Svorada (TsJ) 33.55. 2. Padmos (TsJ) 0,21, 3. Rich (Brd) 0,31, 4. Mackowskl (Pol) 0,34, 5. Dietz (DDR) 0,38, 6. Boden (DDR) 0,52, 7. Chignoll (Fra) 0,54, 8. Kuhn (DDR) 1,02, 9. Zmijevskl (Sov) 1,07, 10. Trkai (TsJ) 1,09. Eindstand: 1. Svorada 37.30,06, 2. Dletz 1,01, 3. Padmos 1,34, 4. Boden 1,54, 5. Mackowksl 2,15, 6. Chignoll 2,24, 7. Rich 2.43. 8. Trkal 3,00, 9. Kuhn 3,26, 10. Dvorcslk 3,37 Ronde van de Drome voor dames 2e etappe Pierre Le Lac-Nyon 83 km: 1. Odln (Fra) 2.08, 2. Lutke Schlpholt (Ned), 3. Slmonnet (Fra), 30. Van Dijk (Ned), 35. Schuttema (Ned) 0,04, 50 De Rooy. 53. Heyboer. Klassement 1 Canlns (Ita).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9