Veiling Flora: 1989 grillig jaar met goed eindresultaat Drie vierdaagsen in Noordwijk Kinderopvang Voorhout in september van start Politie Noordwijk houdt jeugdige afpersers aan Leimuiden dwingt drukker? aan Noordeinde tot sluiting LEIDEN OMGEVING £etdóc6oma*it VRIJDAG 18 MEI 1990 PAGf (NS Peuter ernstig gewond na val door aanrijding NOORDWIJKERHOUT Een 3-jarig meisje uit Noord- wijkerhout is gistermorgen ernstig gewond geraakt bij een aanrijding in de Dorpsstraat. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over negen. Het meisje zat in een kin derzitje achterop de fiets van haar moeder, die ter hoogte van de apotheek de Dorpsstaat overstak. Een auto, be stuurd door een 29-jarige inwoonster van Leiden, reed over de Dorpsstraat en raakte de achterzijde van de fiets. De vrouw en haar kind kwamen ten val waarbij het meisje met haar hoofdje tegen de grond sloeg en buiten bewustzijn raakte. Ze is per ambulance overgebracht naar het AZL. Het meisje was vanmorgen nog altijd niet bij kennis. Volgens een politiewoordvoerster was zij wel bui ten levensgevaar. De politie van Noordwijkerhout is op zoek naar getuigen van het ongeval. Ook wil ze graag in contact komen met mensen die kunnen vertellen of er in de ter plaatse aanwezige laad- en loshaven een auto stond geparkeerd. Dit is van belang voor het onderzoek. Recorddrukte bij jubileum - tocht voor ouderen VOORSCHOTEN De 60ste tocht van het Voor- schotense comité „Autotocht Ouden van Dagen" had gisteren een recordaantal deelnemers, bijna 500, on der wie 120 chauffeurs. Voorzitter Piet den Hartog meent dat thans de om standigheden voor de ouderen drastisch verbeterd zijn vergeleken bij 60 jaar geleden, maar dat de tocht nog steeds zin heeft omdat ze gezien kan worden als een dorpsevenement waarbij jongeren de ouderen een dag uit nemen. Omdat het een jubileumtocht was, werd 's morgens al gestart. De vrijwillige chauffeurs haalden de ouderen op en brachten die naar Avifau na in Alphen. Daar lagen drie salonboten klaar voor een vier uur durende tocht over Brassem en Kaag. Na afloop van het varen werd iedereen naar De Gou den Leeuw gebracht voor het avondeten. De Bier- schuivers en de Raad van Elf van de Pico Bello's zorgden voor een carnavalssfeer. Intensieve controle van hondenbezit in Oegstgeest OEGSTGEEST Er komt een voortdurende en intensieve controle op het bezit van honden in Oegstgeest. Naar schat ting zijn er in de gemeente ongeveer 1100 honden waarvan er 830 zijn geregistreerd voor de hondenbelasting. Dat aantal is sinds 1978 geleidelijk gedaald, terwijl het aantal huizen de afgelopen tien jaar met 2000 toenam. Inmiddels is een con troleur aangesteld. Die heeft nu een kleine 800 huizen be zocht. Daar werden 80 honden aangetroffen waarvan er 30 niet waren aangegeven. Dat aantal ligt hoger dan was ver wacht. De controleur spoort niet alleen „zwarte honden" op. Hij gaat ook toezien op het naleven van het aanlijngebod en hen er op wijzen dat de hondepoep in de goot thuishoort. Hij zal tuinliefhebbers wijzen op de strekking van Algemene Plaatselijke verordening dat ze er voor zorgen dat overhan gend groen verwijderd wordt. Ook houdt het toezicht op de manier waarop huisvuil wordt aangeboden hoort tot zijn ta ken. De Narcis breidt uit met één groep VOORHOUT Basisschool De Narcis in Voorhout krijgt er met ingang van volgend jaar een groep bij. De staatssecretaris van on derwijs en wetenschappen heeft daar on* langs toestemming voor verleend. De Narcis had om een uitbreiding van drie klassen ge vraagd. Op grond van de te verwachten ont wikkeling van het aantal leerlingen heeft het Rijk slechts gedeeltelijk goedkeuring verleend aan het verzoek tot uitbreiding. „Op basis van de huidige feiten is het niet aannemelijk dat er op de lange termijn ge noeg groepen leerlingen zullen zijn om de gevraagde uitbreiding te rechtvaardigen", al dus de staatssecretaris. Ten behoeve van de aanschaf van een onderwijsleerpakket en meubilair heeft de staatssecretaris ruim 18.000 gulden beschikbaar gesteld. Vragen over jen F molenstomp 111331 IV YO SASSENHEIM In bestei Moul plannen moet meer aandacjmpres den besteed aan cultuur-hij ,jstera" waarden. Dit stelt het CDA-ig Sotl 'S.J. Veerman in vragen aan r 156 teerde staten (GS) over de hand van Speelman in Sassenhe gste 1 vraagt of GS ervan op de ho Rem dat de restanten van de mol isthan gen te verdwijnen. Het state [d dat weten of de molenstomp in Drdpri, Postwijk is opgenomen in he Van menten Inventarisatie Proje4]jCht was voorzien in de nota cu verk houd. Zoals bekend is dewiin d stomp dank zij acties in Sas span op de voorlopige monume biedei geplaatst. |even RIJNSBURG Ondanks het feit dat de klokomzet van de Rijnsburgse bloe menveiling Flora vorig jaar voor het eerst in de geschiedenis boven de 400 miljoen gulden kwam, spreekt de directie in het jaarverslag over 1989 niet over een goed jaar. „In 1989 moest veel worden gepresteerd zonder dat daarvoor altijd de recht vaardige beloning werd gegeven", aldus directeur J. Car lier in het jaarver slag. Flora was in '89 één van de snelle groeiers onder de veilin gen. Zowel de klokomzet als de totale omzet stegen vorig jaar met ruim tien procent. De manier waarop dit goede re sultaat tot stand kwam, list volgens de veilingdirectie ech ter te wensen over. De winter leverde goede prijzen op, maar daarna volgde een voor de bloementeelt te lange zomer die leide tot een extreem hoge aanvoer en als gevolg daarvan niet zelden onaanvaarbaar lage prijzen. Van vrijwel alle bloemen die in Nederland worden ge kweekt, steeg het marktaan deel van Flora. Alleen freesi- a's en gypsophila werden min der aangevoerd. Tulpen, nar cissen, glasdiolen, rozen, lelies, gerbera's en trosanjers werden in vergelijking met 1988 meer op de Rijnsburgse veiling ver werkt. Het bestuur van veiling Flora staat in het verslag over het jubileumjaar 1989 in februa ri werd het 75-jarig bestaan gevierd stil bij de te ver wachten strakkere milieu-ei sen. Het bestuur vraagt zich af in hoeverre het rendement de komende jaren zal worden be ïnvloed door deze strengere regelgeving. „Een efficiënt ge bruik van gewasbeschermings middelen zal positive ontwik kelingen te zien geven. Maar er zullen ook extra investerin gen in 'groene' installaties en in beter uitgangsmateriaal no dig zijn". Het veilingbestuur spreekt zijn ongerustheid uit over de posi tie waarin bloemenkwekers ten aanzien van het gebruik van bestrijdingsmiddelen drei gen te komen. De bezwaren van de milieubewing tegen het gebruik van te grote hoeveel heden pesticide noemt het be stuur enerzijds gerechtvaar digd. Anderzijds worden de kwekers wel gedwongen door de strenge eisen die bepaalde landen aan produkten stellen. Geen extra geld voor expositieruimte in nieuw gemeentehuis SASSENHEIM Er zal geen extra geld gespen deerd worden aan de in richting van een expositie ruimte in het nieuwe ge meentehuis van Sassen- heim in het Koningspark. Afgelopen dinsdag werd het voorstel van B en W om de be nodigde 15.000 gulden uit het gemeentelijke fonds aankoop kunstvoorzieningen te halen al door de commissie welzijn ra dicaal van de hand gewezen. Ook de commissie financiële aangelegenheden vond gister avond vrijwel unaniem dat het geld moet worden gevonden binnen het vastgestelde budget van 10 miljoen gulden voor de nieuwbouw. De CDA'er W. van Biezen stelde: „Ik vind dergelijke fa ciliteiten onlosmakelijk ver bonden met een gemeentehuis. A. Olthof (PvdA) concludeer de; „Dit voorstel van B en W betekent dat we het budget voor het gemeentehuis gaan uitbreiden met 15 duizend gul den, terwijl we nadrukkelijk afgesproken hadden dit niet te overschrijden. Dit is de eerste poging om financieel hoger uit te komen". Ook H. van Dors- sen (VVD) wilde vasthouden aan het oorspronkelijke bud get. Alleen C. Kuysten (D'66) schaarde zich achter het stand punt van het college. Coach dameshockeyteam gehuldigd op raadhuis Roeland Oltmans, coach van het Nederlands dameshockey-elftal is gisteren door burgemeester Sj. Scheenstra officieel ontvangen op het raadhuis van Oegstgeest. Hij was vergezeld van zijn echt genote, de voorzitter en bestuursleden van LMHC en enkele spe lers uit het eerste herenteam. Oltmans was in het verleden trai ner van de heren van LH MC. Bij de ontvangst waren ook de wet houders J. van der Reijden (sport) en H. Rijks (openbare werken) aanwezig. Burgemeester Scheenstra dankte Oltmans dat hij de kleuren van de gemeente in Australië heeft uitgedragen. De coach kreeg een gemeentelijke das, een wijnkaraf en een oorkonde. Oltmans was blij verrast met de ontvangst. „Ik woon twee jaar in Oegstgeest en deze bekendheid doet me deugd". FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORHOUT Twee lo kalen in de Boekhorst- school in Voorhout wor den ingericht voor kin deropvang. Stichting Kin derdagverblijf De Bolder- berg gaat de opvang ex ploiteren. Het dagverblijf biedt vanaf 1 september plaats aan maximaal acht kinderen van acht weken tot vier jaar en tien peu ters. Inwoners van Voor hout krijgen voorrang. De Bolderberg heeft in de Bol lenstreek al ruime ervaring opgedaan met het opzetten en beheren van een kinderdag verblijf. De stichting is tevens in staat op korte termijn kin deropvang te realiseren. Het dagverblijf zal dagelijks, ook tijdens alle vakanties, zijn geo pend van acht uur 's morgens tot half zes of zes uur 'sa- vonds. Burgemeester en wethouders kiezen voor onderbrenging van het kinderdagverblijf in de Boekhorstschool omdat voor nieuwbouw op de ge meentelijke begroting van dit jaar geen geld is gereserveerd. Daarbij komt dat als Voorhout van de subsidieregeling van het Rijk gebruik wil maken, een snelle realisering noodza kelijk is. De Boekhorstschool zelf is niet erg ingenomen met het plan van de gemeente. Weliswaar staan de twee lokalen leeg, maar de school vreest beperkt te worden in zijn groeimoge lijkheden als die gebruikt wor den voor de kinderopvang. Ook zijn directie, team en me dezeggenschapsraad bang voor overlast. De gemeente is het met de bezwaren niet eens. Doorgroeimogelijkheden van het openbaar onderwijs in Voorhout kunnen in de wijk Oosthout worden gevonden en bovendien wijzen de leerlin genprognoses niet op een loka- lentekort in de toekomst, aldus de gemeente. Onderlinge over last kan volgens B en W door het treffen van bouwkundige voorzieningen tot een mini mum worden beperkt. Voorhout wil de kinderopvang ook toegankelijk maken voor minderdraagkrachtigen. Daar om wordt een ouder-bijdrage- regeling vastgesteld die reke ning houdt met het inkomen van de betrokkenen. Volgende week dinsdag wor den de voorstellen van burge meester en wethouders be sproken in de derwijs en welzijn. NOORDWIJK Na en kele weken speurwerk heeft, de politie van Noordwijk deze week drie jongens aan kunnen hou den die op de avond van koninginnedag een 64-ja- rige man met een mes be dreigden en probeerden af te persen. De Noordwijker fietste in de vooravond van 30 april door de duinen bij Noordwijk toen drie jongens hem tot stoppen dwongen en onder bedreiging van een groot mes geld eisten. Toen de man zei geen geld op zak te hebben, werd het drie tal agressief en vernielde met het mes een van de fietsban den. De Noordwijkse politie nam de zaak hoog op en kwam na in tensief onderzoek drie ver dachten op het spoor. Afgelo pen woensdag werden drie Noordwijkers, van 16, 17 en 18 jaar oud, aangehouden. Zij hebben bekend. Het drietal is voorgeleid aan de officier van justitie die de oudste weer naar huis stuurde omdat hij maar zijdelings bij de zaak was betrokken. De twee anderen zitten nog vast. Als reden voor hun daad noemden de jongens gebrek aan voldoende geld voor de kermis. Oldtimerfestival in Hobahohallen LISSE Oldtimers en antieke motoren staan in het pinksterweekeinde centraal in de Hobahohal len in Lisse. Zaterdag van elf tot zes uur en zondag en maandag van twaalf tot zes uur kunnen lief hebbers terecht tijdens het old timerfestival. Bezitters van de antieke voertuigen kunnen drie dagen lang showen, ruilen en verkopen. Ook zijn ver koop- en informatiestands aanwezig met onderdelen, mi niaturen, vakliteratuur, pos ters en promotiemateriaal. Voor de kinderen zijn er enke le attracties en verder zijn er optredens van de Mill Base Band en rock en roll-dans- groep Crazy Days. 'Play Kwekken' Voor wie altijd al heeft gedacht dat de Play Back show meer een play kwek show is, kan zich nu in die mening laten versterken op at tractiepark Duinrell in Wassenaar. Vanaf giste ren draait daar de een kwartier durende compu tergestuurde show waarin kikkers en een bever de hoofdrol spelen. Een namaak Hennie Huis man als presentator speelt daarbij op een key board en wordt begeleid door een waterorgel, inclusief een valse noot. Achter de 100.000 be wegingen schuilen 200 cilinders, 1000 relais, 1 km luchtslang, 6 km signaalkabel en ontelbaar vele chips met digitaal opgeslagen tekst de stemmen van Hennie Huisman alsjX bil", Benny Neijman als „benny bever'!: Mol als „mijnheer Prins" en het damesr Frizzle Sizzle als „Banana-kwa-kwa". I' bliek kan de uitslag van deze show beïnr door aan het eind van elke "play kr punten te geven. De show is geschrevf Joost Timp (de zoon van Mies Bouman)jn gisteren door Hennie Huisman in hoogj^ persoon open gekwekt. FOTO: STEPHEN E LEIMUIDEN Drukke rij Bebe aan het Noordein de 100a in Leimuiden heeft gisteren op last van de gemeente zijn activitei ten moeten beëindigen. Het bedrijf beschikt niet over de vereiste vergun ningen. Burgemeester M. Boelen van Leimuiden hield zich gister ochtend persoonlijk bezig met de sluiting. Geassisteerd door twee politiemannen .gelastte hij eigenaar Dekkers de druk pers en ontvlambare vloeistof fen te verwijderen. Dekkers heeft die opdracht in de loop van de dag uitgevoerd, hoewel hij eerst strijdlustig aankon digde dat hij gewoon zou door werken. Om half vijf gister middag waren pers en vloei stoffen verdwenen. „We moes ten wel, het was een hopeloze zaak", aldus Dekkers. Het pand is niet verzegeld omdat een gedeelte wordt gebruikt voor de opslag van kleding en artikelen voor de grafische in dustrie. Tegen dit gedeelte van het bedrijf heeft de gemeente Leimuiden geen bezwaren. Volgens R. Hockx van de ge meente Leimuiden is de druk kerij in november 1989 geo pend. Voor het bedrijf waren geen vergunningen aange- vraagd. Leimuiden heeft de ei genaar verschillende malen gewezen op het onbreken van de vereiste pappieren, maar deze heeft daar volgens de ge meente niet op gereageerd. „De eigenaar zei dat hij het te druk had", aldus Hockx. Misverstand Volgens eigenaar Dekkers de vergunning wegens een mis verstand niet aangevraagd. Hij zegt dat er wel eén aanvraag was ingediend, maar dat die buiten zijn medeweten weer is ingetrokken. Volgens Hockx had de eigenaar waarschijnlijk wel een vergunning gekregen als hij die had aangevraagd. „Dan hadden burgemeester en wethouders in ieder geval kunnen overwegen de sluiting te verdagen". Dé ambtenaar vermoedt dat de eigenaar heeft gedacht dat Leimuiden toch geen vuist zou maken. Dekkers zei vanochtend dat hij nu alsnog een vergunning aanvraagt. Hij verwacht dat hij over zes weken \4"Q gaan draaien. „Voor'r weken moet ik wel eej werker ontslaan". staat de drukpers erg ders .en neemt Dekl woon werk aan. De sluiting van de dl past in het milieubeleii gemeente Leimuiden. - bedrijven zijn inmidd geschreven dat zij een|(u wetvergunning moete0m'- vragen. Wie na redel mijn geen verguunir [TE aangevraagd, krijgt (ken het bedrijf te sluiteijnmj niet luisteren wil, mo^ee voelen", aldus burgf ies M. Boelen van Leimui enjc Dekkers heeft gee k J; woord over voor het Qijk van burgemeester ir „Het is een belachelijk is tie. Je legt toch geen jaar dat net op de markt £-toi deze manier stil".Hij vreemd dat hij een ning nodig heeft vift drukpers met een mr vergelijkbaar is met disen van een wasmachine t een wasmachine heb ook geen hinderwet ter ning nodig?" doo: Wegpiraten geverbaliseerd VOORHOUT De rijkspoli- Er werden 232 automobilis- tie heeft gisteren bij een ra- ten gecontroleerd. De groot- darcontrole op de Jacoba van ste wegpiraat reed 105 kilo- Beierenweg in Voorhout 39 meter per uur, terwijl 50 ki-, keer proces-verbaal opge- lometer per uur het maxi- maakt wegens te snel rijden, mum is. NOORDWIJK Sportieve- lingen kunnen vanaf dinsdag 5 juni weer deelnemen aan de fiets-, wandel- en zwemvier daagse in Noordwijk. Voor de derae maal zijn de evenemen ten aan elkaar gekoppeld. Dat betekent dat deelnemers aan allerdrie de vierdaagsen in aanmerking komen voor een speciale oorkonde en een prijs, beschikbaar gesteld door de organiserende verenigingen. En die organiserende vereni gingen zijn de Politie Sport Vereniging, de Commissie Northgo Wandeltochten en het Bollenbad. De wandel- en zwemvierdaagse maken deel uit van een landelijk evene ment. Het is voor de derde maal dat de drie verenigingen de krachten bundelen. Vorig jaar bleek de formule een succes. Volgens de organisatoren een reden om er mee door te gaan. Het is niet verplicht aan alle onderdelen mee te doen. Men kan per sportevenement in schrijven. De fietsvierdaagse start op 5 juni bij het politiebureau aan de Oude Zeeweg. Op vier ach ter eenvolgende avonden kun nen routes worden gefietst van 20 tot 40 km lengte. Het in schrijfgeld bedraagt voor de jeugd tot en met 12 jaar 5 gul den en voor volwassenen 7,50 gulden. De starttijd is tussen zes en zeven uur 's avonds. Op maandag 11 juni worden weer veel deelnemers ver wacht aan de avondwandel vierdaagse. De te wandelen route zijn naar keuze 4, 8 of 12 kilometer per avond. Er wordt gewandeld op 11 tot en met 14 juni, met als reserve-avond 15 juni. Deelname kost 4,50 gul den per persoon, maar is bij voorinschrijving twee kwartjes goedkoper. Voorinschrijven kan vanaf maandag 21 mei tot en met 8 juni bij de Boeksjop in de Hoofdstraat en de fami lie Van der Weel, Fuikhoren 48. De starttijd is elke avond tussen zes uur en half zeven vanuit de Bowling Noordwijk aan de Van Panhuysstraat. Op de finaleavond, donderdag, worden de wandelaars feeste lijk en muzikaal ingehaald op het Gat van Palace, waarna het laatste stuk van het traject, onder begeleiding van twee muziekkorpsen zal worden af gelegd. De zwemvierdaagse is van 18 tot en met 21 juni in het Bol lenbad aan de Nieuwe Zeeweg. In het buitenbad moet per dag 500 meter worden gezwom men. Kinderen die nog maar net hun zwemdiploma hebben kunnen volstaan met de helft. Het inschrijfgeld is 7,85 gulden per persoon. Er kan gestart worden tussen zes uur en half negen. Voor alle deelnemers zal er elke avond een verras sing zijn. Op 16 en 17 juni be staat het Bollenbad 15 jaar. Het jubileum wordt feestelijk gevierd in en om het buiten bad. Tijdens dat feest wordt op het buitenterrein een speciale stand ingericht waar men zich bij voorinschrijving voor de zwemvierdaagse kan aanmel den. Actiedag van verpleegkun NOORDWIJK 29 mei is door de ging Verpleegkund Opstand (VVIO) Nederlandse Maats l voor Verpleegki (NMV) uitgeroei landelijke actied; het kruisdag. Dat werd gisteren, tij informatiebijeenkomst Noordwijk meegedeeld wijkverpleegkundigen wijkziekenverzorgende Rijn- en Duinstreek, den naar de uitleg val stuurder Reitsma i NMV, over de CAO-or delingen voor het krui De bonden Abvakabo bereikten onlangs met_ tionale Kruisverenigit, principe-akkoord over cent loonsverhoging. E volgens Reitsma zek zijn. Hij riep de verpl digen op door te gaan tievoeren en niet in i men met het akkoord. De wijkverpleging ga: mei zondagsdiensten De komende tijd zal uniform regelmatig verwisseld voor zwarti .dTabg '-eli de tun i vi ni< irP' ïbai

Leidse Courant | 1990 | | pagina 16