Internationale inbreng bij Unicum en Dekker Een smashing aanbod 'BON Ja, ik wil de Leidse Courant twee weken HANDHAVEN PAROOL VOOR LEIDSE TOPTEAMS ÊcidóeSouMmt Naamgeving gewijzigd I N-n EERSTE KLASSE LEIDEN - De Leidse tennis- hoofdklasser Unicum zal in het eerste jaar van haar tweejaren plan om met regionaal talent landelijk hoofdklasse te spelen (en zich daarin te handhaven) nog een beroep doen op spelers van buiten Nederland. Ook Dekker Warmond, dat in de eerste klasse uitkomt, treedt met een „international" aan. Net als voor Unicum en voor Dekker, is handhaven ook het parool voor de topteams, die in de nieuwe tweede en derde klasse uitkomen. HOOFDKLASSE Unicum De hoofdmacht van het Leidse Uni cum is voor het tweede achtereenvol gende jaar volledig vernieuwd. Lag vorig jaar de wens het hoofdklasser schap te continueren ten grondslag aan een team dat volledig bestond uit nict-Lcidse spelers, het tegenval lende resultaat dat met die keuze werd geboekt leverde voor dit jaar een team op met een duidelijk regio nale signatuur. De jarenlange wed strijdbaas van Unicum, Lodewijk TWEEDE KLASSE men met het gepromoveerde de Me- renwijk 2, dat uitkomt met ex-eerste teamspeelster Pascal Jongmans, jeugdspeelstcr Ingrid Kruit, Carlos Jongmans en routinier Arnold van der Capellen. Lisse Elly Reeuwijk, Peter Grimbergen en Onno Wempe krijgen dit jaar Annet van Ederen als vierde speelster om het team te completeren. De Boekhorst De Noorwijkerhoutse vereniging de gradeerde vorig jaar. Reden, waarom Onno van Paridon het bij Unicum hoger op zocht. Colinda Voskuil keerde terug naar het oude nest, Sas- senheim. Naast Margot van den Haak cn Pieter van Meel krijgt de jeugd in de personen van Arjette van Noort en Ben de Bruin een kans op niveautennis. Forescate In Voorschoten denkt men met Mo nique Gijben, Marijke Kramer en Natasha van Schaik bij de dames en met Gert-Jan Egberink en Marco Stals bij de heren een kansrijke equi pe te hebben. Roomburg In een afdeling, waarin ook TEAN 2 en Unicum 4 uitkomen kan Room burg een rol van betekenis gaan spe len. Rob van Marwijk geeft met zijn overstap naar het herenteam de kans aan Rico Fasel om naast Joost van Leeuwen en Bub van der Zee erva ring op te doen. Mvrna Krijgsman is derde dame naast de tweeling Lisette en Lonneke van der Mey. VIJFDE KLASSE Sassenheim Het vijfentwintigjarige Sassenheim komt met twee teams in de vijfde klasse uit. Zoals bij elke jubilaris VIERDE KLASSE DERDE KLASSE Hazerswoude Aan het reeds vorig seizoen bestaan de team met Karin van Reeuwijk, Titia Roovers, Richard Zevenhoven en Jurgen Peters werd de vorig jaar niet beschikbare Anita Peters toege voegd. In deze afdeling spelen ook Van Nispen 1, Nieuw Vennep 2 en Zee en Duin 2. Zoeterwoude De ZTC krijgt opnieuw een moeilijk jaar, maar rekent toch op behoud met Tiny van Velzen, Florieke West hof, Gert-Jan Anker en Harold van Offeren. ZESDE KLASSE Meerburg, Artesia, Langeraar, Voor hout en MVKV Katwijk spelen in een puur 'Leidse' zesde klasse met Boekhorst 3, Unicum 8 en TEAN 3. Opstellingen: Meerburg: Suzanne van Haastert, Barbara Zandbergen, Jan van Rijn en Arnold Vleerbos. Artesia: Jacque line van de Bas, Marion van der Spek, Hanno van der Mark en Pa trick Niezen. Langeraar: Ilonka Wijf je-Lek, Claudia en Ron Hoogen- doorn, Bart van de Bosch. Voorhout: Danielle van der Geest, Lenneke van der Laar, Marianne Schuit, Jan-Wil lem de Vries en Robert Warmerdam. MVKV: Fennemiek Dijkstra, Anne- marie Jagerman, Paul Kraan, Henk Stietelaar. Ook Leimuiden, Nieuwe Sloot en Ter Aar houden het op een sterk re gionale afdeling. Opstellingen: Leimuiden: Henny van Haaster, Di- neke en Jan Klein, Erik Oltmans. Nieuwe Sloot: Ingrid Chaudron, Mandy Rommers, Paul Bakker en Mark Vrij. Ter Aar: Cattelijne Bate laan, Nicole Pietersen, Robert Ben- nemeer en Ivo Huntjens. Kallenberg, wil de komende periode de vele activiteiten, die hij voor de vereniging verricht afbouwen en stel de een nieuw beleidsplan samen. Dank zij sponsoring kunnen de re gionaal sterkste speelsters en spelers inderdaad opgesteld worden op het hoogste Leidse competitieniveau, een niveau dat in de afgelopen vijf jaar bij Unicum met veel zorg werd opge bouwd. De verantwoordelijkheid voor het eerste en tweede team is weer, voor tenminste één jaar in handen gelegd van de vroegere coach. Peter Klein, die zijn jarenlange pupil en inmid dels nationaal jeugdkampioen tot en met achttien jaar, Kees-Jan Schuilen- burg van De Munnik zag overko men. In het kielzog van de Leider dorper verscheen ook Bionda Zonde- rop, die haar overstap naar de hoofd klasse meer gelijkmatig zal maken. Jacqueline van Wijk rondde haar studie in Amerika af en keert terug op het oude nest. Met de weer in Lei den woonachtige Van Wijk, kan Uni cum ook beschikken over haar Ame rikaanse studie- en universiteitsteam- genootjes Angelique Lodewijks en FOTO: HENKSNATERSE De eerste teams van Lisse, De Boek horst en Forescate spelen in de vier de klasse in eenzelfde afdeling, teza- Kees-Jan Schuilenburg kiest voor tenniscarrière. Laurie Jackson. Utrechter Jorn Dan- kaart vertolkt de eerste herensingle. Uitgangspunt van Unicum is het handhaven van het huidige hoofd klasserschap. In afdeling 2 zijn hier toe tegen teams als Manege 2, Am- stelpark 2 en ELTV 2 voldoende kansen aanwezig. Dekker Tennis Van het vorig jaar uit de hoofdklasse gedegradeerde team is slechts Mi chael van den Berg over. De Koude- kerker zorgde persoonlijk voor hét aanbrengen van de Amerikaan Kevin Lubbers als wereldranglijstspeler en eerste man. Van den Berg is tevens de enige 'Leidse' inbreng in Dekker, want als dames zijn Limburgse Pas cal Druyts en Haagse Amy van der Linden aangetrokken. Dekker wil met deze opstelling in ieder geval de matige prestaties van vorig seizoen doen vergeten en koos voor het con cept, dat overigens vorig jaar bij Unicum niet echt aansloeg. De Warmonders stuiten in de eerste klasse op twee fors gesponsorde teams, Valkenberg en Groenekan, maar zijn zeker niet kansloos voor een eventueel kampioenschap. Merenwijk Promovendus De Merenwijk lijkt met nieuwkomers Freek Tanis en Mark Fleischeuer (beiden van Dek ker) naast routinier en tennisleraar Herman van der Capellen de hand having in de tweede klasse te gaan realiseren. Van Irma van Seeters en jeugdspeelster Nathalie van der Voort kon het goede niveau vorig jaar reeds worden vastgesteld De Leidse formatie is ondergebracht in een klasse met de directe buur in Leiden, Unicum 2, hetgeen op de zesde speeldag, op 20 mei een zeer spannende derby belooft. Het zwaar gesponsorde Halfweg lijkt de belang rijkste titelkandidaat. Unicum 2 Bij het tweede team van de Leide- naars treden Erik Bakker en Mark Nagelkerken aan op de plaats van de naar de herencompetitie verhuisde Wijnand Nuyts. Bakker, afkomstig van Dekker en Nagelkerken, overge stapt van het Alphense TEAN, zijn volgelingen van Unicums regioplan en kunnen in de tweede klasse een goede opstap zien naar de komende A-toernooien. Martijn Krans, Jeani- ne Gelevert-Jiinger en Marceline Spaan bleven gehandhaafd en krijgen Mirjam Siemerink als derde speelster toegevoegd. Hillegom De formatie uit de Bollenstreek reik te vorig seizoen tot een zeer fraaie tweede positie. Absoluut kopman was Marcel Vink, die zijn bijna on waarschijnlijke record, ongeslagen in éénentwintig partijen, in deze editie nauwelijks zal kunnen handhaven. De indeling toont geen zwakke teams, zodat de naast Vink opereren de Marco van Trigt, Madeion Verde- gaal en Cindy Berkhout alle zeilen zullen moeten bijzetten. De uit Ame rika in Nederland teruggekeerde Pe tra Wessels wordt als versterking ge zien en mogelijk ingezet. De Munnik Het Leiderdorpse De Munnik zit in de hoek waar de klappen gaan vallen. Het vertrek van Kees-Jan Schuilen burg en Bionda Zonderop, alsmede Bert Bruin (naar de Unicum-heren) is met de komst van René van der Wilk van Casino niet op te vangen. Thomas Koemans bereikt dit jaar datgene wat hij in vroeger jaren graag had gewild, die ene klasse hoger. Marquérite Patiwael is weer van haar rugblessure hersteld, Monique Lange- Thomas Koe mans speelt eindelijk die ene klasse hoger. delijk' spelen nog steeds gehand haafd. Slechts bij het Alphense TEAN en Dekker 2, alsmede tussen Casino Noordwijk en Nieuw Vennep is er sprake van een derby. Leidse Hout De Leidse Hout-mannen, Waldo Jansen en Anne-Jan van der Meer hebben een naam opgebouwd in het motiveren van wat, cynisch uitge bluste speelsters genoemd worden. Fleur Meijer ziet het inmiddels in tennis weer zitten. De dochter van Unicumvoorzitter Har keert terug naar haar oorspronkelijke vereniging, Jansen cn Van der Meer in staat stel lend met de van OLTC overstappen de Eveline Krul en de weer van Uni cum afkomstige Aukje Baayens nieu we successen te boeken. Hennie Feh- ling blijft als sterke reserve op haar post. OLTC Oegstgeest Drie van de vijf spelers zijn nog over in OLTC's reeds jaren vaste bezet ting van het eerste team. Naast Eveli ne Krul is ook Marcel Gerritsen uit de opstelling verdwenen. Nancy Toole, Jasper van Marwijk en Marco Visser trekken de kar nu met de uit de jeugd voortkomende Liesbeth Hooghoudt. Zee en Duin De Katwijkers zijn nog met Dekker 'in discussie' over het meespelen van Astrid Bouw, die de in Amerika ver toevende Carola Geerlings moet en wil vervangen. Bouw zegde wel War mond af, maar verzuimde over te schrijven. Jan-Willem Lugthart ver wacht voor Diane Padt, Léon Da- men en zichzelf toch een zinvolle op lossing voor de tweede speelster. TEAN Alphen TEAN doet de komende twee jaar met een sponsorplan ook iets anders in tennis. Een plan, dat te laat komt voor Mare Nagelkerken, die juist in die periode wil doorstoten en daar om naar Unicum vertrok. Maar op tijd komt voor Petra Wille. De jeugd speelster zegde het jeugdtennis defi nitief vaarwel en kiest voor competi tie en B-toernooien. Onno Guinau keerde terug van De Munnik, Margo van den Oudenrijn en Frank Lief broer blijven paraat voor de Alphe- naren. Dekker Tennis 2 De Warmonders handhaven Karin Croese, Nathalie van Lint en Eric Snellenberg en namen Patrick Kie- boom van Nieuw Vennep over voor de vertrokken Erik Bakker en Mark Fleischeuer. Casino Noordwijk Trudy Groenman en Els Veentjer zullen Casino opnieuw moeten dra gen, nu Kees Heemskerk en René van der Wilk vertrokken zijn. Sandor Warmerdam, Eric Wong Chung en Anton-Will van Zoelen vertolken de herenpotten. Nieuw Vennep Het 'vaste' team bij de Vennepers, Rosemarie Verdegaal, Marijke Outs- hoorn, Marcel van Rijn en Rogier Liefbroer, nam de verloren dochter. Madelijn Damen (vorig seizoen bij Dekker) liefdevol op. De Munnik 2 Captain Marcel Lolling kan dit jaar rekenen op de steun van LC C-Mas- ter Perry Paauw, jeugdspeelster An gelina Rammers en tcnnislerares Jea- nine Michel. Unicum 3 Onno van Paridon en Wouter van der Heyde nemen de plaatsen in van de naar het herenteam vertrokken Maarten Vceger en Coen van Bem- mel. Maarten Kallenberg speelt niet mee door een knieblessure. De nicht jes Jacqueline Paauw (van De Mun nik overgekomen) en Wil den Hol lander krijgen wellicht steun vanuit de internationale invasie bij Unicum. Irma van Seeters steunpilaar bij De Merenwijk. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Tehado uit Hazerswoude Dorp treedt aan met Franca van Cleef, Helen Weerheim, Jasper Plaisier en Rick Wttewaal. IIUBIl'1'IHIH.U.IIl wordt op tenminste één kampioen gerekend. De STV heeft nog geen de finitieve verdeling van de dames Le- ontien van Laarhoven, Astrid Ley- ten, Mariëlle Sievers en Colinda Vos kuil. Ook bij de heren wordt nog ge puzzeld tussen Xander Hertzmann, Wim Marcus, Roy Mooyman en Pa trick Peeters. KLTV Katwijk Matig is het bij de Katwijkse LTV gesteld. Een fraai park, maar een ui terst slechte staat, waarin de banen verkeren. Loek Verhees en Petra Guyt zijn vertrokken. Met Jannie Lisp, Marièlle van der Plas, Hans de Pater en Jeroen Westdijk hoopt men toch op lijfsbehoud. De Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft met ingang van dit seizoen de benaming „overgangsklasse" geschrapt. De overgangsklasse A is nu de tweede klasse, overgangs B is van het predikaat derde klasse voorzien. De „oude" tweede is nu de vierde klasse geworden. De laagste klassen zijn samengevoegd tot de zevende. De namen van hoofdklasse en eerste klasse zijn gehandhaafd. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Als tennisliefhebber bent u vast zeer geïnteres seerd in deze editie van de Leidse Courant. Ook in onze dagelijkse verslaggeving vindt u veel sportnieuws. Daarom bie den wij u aan gratis en vrijblijvend ken nis te maken met de Leidse als u ons de bon ingevuld stuurt krijgt u de Leidse Courant 2 weken lang gratis thuis. Doe 'm vandaag nog op de bus (een postzegel is niet nodig). I Naam: Adres: Postcode Plaats: I Telefoon:, I Stuur deze bon in een open envelop, postzegel niet I nodig, naar de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag lang gratis en vrijblijvend in de bus. Voorl.: (voor controle bezorging) N'0."'/Hkmmïroi^'i-8915. Mrcx.p.UK^.o.n.oo,: e,;u,;uz e -g- - E TV Salvo, RijpweterinR. R. Rcmmcrswaal, 01720-36472. Mevr. A. Roodhorst-Kalf, 01720-95361. 30+ dubbelspel. Mevr. L. Klumocr. 071-215819.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 48