Timman herstelt van valse start Van Alphen wil stoppen met voetbal Wagen in gen lonkt naar eredivisie Indurain terug aan kop FC Homburg na verlies dichter bij degradatie Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! We SPORT £clcbe0om<vnt ZATERDAG 10 MAART 1990 PAGINA 9 ^oach Robson haalt [Paul Gascoigne terug LONDEN Paul Gascoigne is de opvallendste naam in de Engelse selectie voor de oefeninterland tegen Brazilië op 28 maart in het Wembley-stadion. De kopsterke middenvelder van Tottenham speel de zijn laatste A-interland vorig jaar mei tegen Chili- Daarna werd hij door bondscoach Bobby Robson naar de B-selectie verbannen. Hij speelde tot dusver zes A-interlands, waarvan vijf als inval ler. Ook vleugelspits John Barnes van Liverpool en doelman Chris Woods (Glasgow Rangers) zijn teruggekeerd in de selectie. Engeland is tijdens de WK in Italië ingedeeld in Groep F, met Neder land, Ierland en Egypte. De geselecteerden voor het oefenduel zijn: Shilton, Woods; Stevens, Parker, Pearce, Dorigo, Walker, Butcher, Wright, Hogde, Piatt, Gascoinge, McMahon, Thomas, Rocastle, Waalle, Barnes, Lineker, Beardsley en Buil. Trainer Zonderland naar Heracles ALMELO Ad Zonderland gemeen directeur-manager, keert terug in het voetbalwe- Zonderland moet zich bij de reldje. De vroegere trainer, die eerste divisionist vooral op het in het begin van het seizoen commerciële terrein verdien- werd ontslagen als directeur stelijk maken. Het is de bedoe- bij FC Den Bosch, tekende een ling dat Zonderland binnen- contract bij SC Heracles als al- kort met de werkzaamheden in Almelo zal beginnen. Nederlands zwemrecord voor Marcel Wouda DRACHTEN Op de ope ningsavond van de jaarlijkse winterkampioenschappen zwemmen in het 25 meterbad van Drachten won Marianne Muis weliswaar de felbetwiste titel op de 50 meter vrije slag, maar waren de bloemen voor Marcel Wouda. De twee meter lange zwemmer uit Uden ver beterde met een eindtijd van 4.23,99 het vier jaar oude na tionale record van Gerard de Kort met 0,7 seconden. Titelfa- voriet Martin van der Spoel liet zich verrassen door Wou da, die sinds de Europacup- wedstrijd van december vorig jaar in Sabadell last had van een schouderblessure. Tv-gevecht om Bundesliga KEULEN/HANNOVER In de Bondsrepubliek is de strijd om de uitzendrechten van wedstrijden uit de Bundesliga in alle hevig heid losgebarsten. Een dag nadat de Luxem burgse satellietzender RTL plus zich bereid verklaarde dertig miljoen mark voor de eerste rechten over te hebben, deed de Westduit- se omroep ARD een nog hoger bod. ARD wil 31 mil joen gulden betalen voor het recht de beelden van de wedstrijden als eerste uit te zenden. Basketbalduel moet geheel overgespeeld DEN HAAG De basketbalwedstrijd Den Bosch - Meppel in de eredivisie moet volledig worden overgespeeld. Dat heeft de commissie van beroep van de Nederlandse Basketbal Bond (NBB) vrijdag bepaald. Meppel had beroep aan getekend tegen de uitspraak van de Topsportliga, die het uitspelen van de resterende minuten van de gestaakte wedstrijd voldoende achtte. Meppel wenste het duel echter volledig over te spelen en ging met succes in beroep. Met nog 5 minuten en 17 seconden te spelen werd de wedstrijd tussen beide teams op 16 december in Den Bosch ge staakt, nadat één der borden het bij een harde dunk had begeven. Omdat de montage van een reservebord te veel tijd in beslag nam, werd het duel bij een stand van 76-58 in het voordeel van Den Bosch gestaakt. Korfbalprijzen Fortuin en Mulders UTRECHT Mireille Fortuin en Oscar Mulders van Deetos uit Dordrecht zijn gisteravond in Utrecht uitgeroepen tot res pectievelijk beste korfbalster en korfballer van het afgelo pen jaar. Voor beiden is het de eerste maal dat de onderschei ding hen ten deel valt. Mul ders, die in 1984 de onder scheiding van beste debutant kreeg, en Fortuin spelen zater dag 17 maart in de finale van de strijd om het nationaal kampioenschap met hun club tegen Fortuna uit Delft. De fi nale in het Rotterdamse sport paleis Ahoy is reeds weken uitverkocht. Libregts praat over verlenging ZEIST Directeur Harry Rotterdamse bondscoach loopt Been van de KNVB gaat op op 1 juli af. De KNVB moet korte termijn met technisch- rekening houden met een directeur Thijs Libregts praten eventuele opzegtermijn van over contractverlenging. De drie maanden, tweejarige verbintenis van de Boete voor Rapid Wien GENEVE Rapid Wien mag 145.05 de volgende Europese beker wedstrijd in het eigen stadion spelen. De straf dat de eerst- 293.8 volgende thuiswedstrijd op een afstand van tweehonderd kilo meter van Wenen zou moeten Plaatsvinden, is gisteren door e beroepscommissie van de Europese Voetbalunie (UEFA) veranderd in een boete van 80.000 Zwitserse franken (bij na 100.000 gulden). Rapid Wien }cwam in aanraking met de strafcommissie van de UEFA naar aanleiding van het M vuurwerk, dat werd afgesto ken bij de uit-wedstrijd op 6 december in België voor de derde ronde tegen FC Luik. Cruijff draagt Neeskens voor als jeugdtrainer BARCELONA Johan Cruijff, de trainer van FC Bar celona, heeft bij het openbaren van toekomstplannen voor zijn Spaanse club Johan Neeskens voorgedragen als een van de trainers voor de jeugd. Nees kens is oud-speler van Barce lona. Op dit ogenblik slijt hij zijn dagen in Zwitserland. Eerste dopinggeval MADRID Het wielerseizoen 1990 heeft gisteren zijn eerste dopinggeval gekregen. De Spaanse coureur Carlos Muniz Menendez werd betrapt in de eerste etappe van de Ronde van Andalusië. In zijn urine werden sporen van cafeine ge vonden. Conform de regle menten kreeg hij een boete van 3000 gulden en een schor sing van drie maanden voor waardelijk. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (morgen, aanvang 13.30 uur) luiden: le koers: 1. Erik, 2. Durable Fin, 3. Excellent Kades(8-l-7). lïe koers: 1. Esmaralda Nuova, 2. Iherrif Oldeson, 3. Davina Star (6-7- 1) Se koers: 1 Dodge Vrijenesse, 2. Co ming Darby, 3. Dee Schermer (2-3-5). 6e koers: 1. Creese K, 2. Camiel Kes, Charly Ludwig (1-3-9). 7e koers: 1. Dancing Boszorg, 2. Don- derstraal, 3 David H (6-5-3). 8e koers: 1. Bunzer Junge, 2. Christ iRenka. 3. Charitable (6-3-4). 9e koers: 1 Count of Holland, 2. Ca- van Ranum, 3. Arjen G, 4. Blik- V (3-7-1-4). 10e koers: 1. Zonnestraaltje, 2. Yok van de Lente, 3. Reunited (3-2-7). lie koers: 1. Duncan Crown, 2. Do- 3 naldnora, 3 David Morgan (1-5-4). KUALA LUMPUR ,,Elke schaakpartij moet een nieuwe liefde zijn". Dat advies gaf Genna Sosonko Jan Timman mee voor zijn match te gen Speelman in Lon den. Als die raad in Ku ala Lumpur nog van kracht is, heeft Timman binnen een etmaal na zijn valse start in de tweekamp tegen Karpov een nieuwe romance ge vonden. De 38-jarige grootmeester hield zich gisteren in zijn eerste partij met zwart uitste kend staande. Niet hij, maar Karpov werd in de slotfase knap nerveus. Na zijn 42e zet bood de oud wereldkampioen knipperend met de ogen remise aan. Timman aanvaardde het aanbod zonder slag of stoot. Tot lichte ontevredenheid van secondant Sax, die zijn baas graag op het kaalgevre ten bord een winstpoging had willen zien onderne men. Door de puntdeling werd de stand na twee van de twaalf partijen in de fina le van het kandidatentoer nooi V/2-V2 voor Karpov. Timman is nog allerminst verslagen in de belangrijkste match uit zijn loopbaan. Hij maakte gisteren voor de tweede partij een opgeruim de indruk. De nederlaag had hij afgeschud. Een langduri ge evaluatie met secondan ten Anderson en Sax had hem tot de overtuiging ge bracht, dat hij in de ope ningspartij zijn nek zelf, en niet onder dwang van zijn tegenstander, in de strop had gestoken. Dat inzicht bood de ras-optimist voldoende aanknopingspunten om Kar pov andermaal voor een verrassing te plaatsen. Uitdagend Met zwart koos hij voor de symmetrische flank-variant van het GrUnfeld-Indisch. Een uitdagende keuze, om dat de laatste Grtlnfeld-In- diër tegen Karpov in het wereldbekertoernooi in Rot terdam '89 op een groot fias co uitliep. Toen koos Karpov voor de hoofdvariant, in Ku ala Lumpur voor de uitval met g2. Daarmee gaf de Moskoviet aan beducht te Kasparov kritiseert Gorbatsjov 8 MADRID Gary Kasparov heeft opnieuw aangeboden de rol van bemiddelaar op zich te nemen in de dikwijls bloedige confrontaties tussen Azerbajdzjanen en Arme niërs in Azerbajdzjan. „Er dient alles te worden gedaan om te voorkomen, dat er een nieuw Ulster of een nieuw Palesti na ontstaat", aldus de twee maanden geleden uit Bakoe ge vluchte wereldkampioen schaken. Kasparov vindt dat partij- en regeringsleider Gorbatsjov on machtig is gebleken het nationaliteiten-probleem in de Sov jetunie aan te pakken. De wereldkampioen schaken, van moederszijde van Armeense afkomst, verblijft na zijn vlucht in Spanje, waar hij onlangs het toernooi van Linares op zijn naam bracht. Hij wiist erop dat Azerbaidjan al sinds een jaar een half miljoen vluchtelingen telt; zowel Azerbajdzjanen afkomstig uit Armenie als Armeniërs uit Azerbajdzjan. Kas parov verwijt de politiek verantwoordlijke leiders, dat zij de ogen hebben gesloten voor dit maatschappelijk probleem, dat volgens hem heeft geleid tot een burgeroorlog en de massamoorden in Bakoe. zijn voor de voorbereiding van zijn tegenstander, die trainde met Kortsjnoi en Sax, beiden grote kenners van het GrUnfeld-Indisch. In de partij speelde Timman accuraat en secuur. In het middenspel dwong hij wit tot ruil van de dames en kwam hij vrijwel gelijk te staan. Zwart hield een mi nuscuul zeurend nadeeltje in de zwakke pion op a7. De Amsterdammer ontwikkelde zoveel actief tegenspel, dat Karpov*er zichtbaar nerveus van werd. Na de torenruil op de 27e zet begon hij on rustig op zijn stoel te schui felen, varianten biina mom pelend door te rekenen en constant aan zijn neus te trekken. Secondant Roma- nisjin was in de perskamer ontevreden over het eind spel van zijn tijdelijk werk gever. Diens 28e zet (f4) ver baasde hem in hoge mate. Kf3 was in zijn ogen veel sterker en rechtvaardigde zelfs een volle winstpoging. Zijn baas zocht zijn heil in omvangrijke manoeuvres met het paard, tot groot ver maak van de vijftig Malaysi- sche toeschouwers voor wie 1990 het jaar van het paard is. Timman bleef attent, speelde buitengewoon solide en gaf wit geen kans met de pionnen-meerheid op de da mevleugel in opmars te ko men. Sax zat in de zaal op het puntje van zijn stoel. Naar zijn oordeel kon zwart zonder enig gevaar een ver antwoorde winstpoging on dernemen. Vooral na diens ijzersterke 39e zet Pf3. Toen Karpov daarop met b4 ant woordde, stond Timman voor de keus af te wikkelen naar remise of de witte pion te slaan op h2. Uit oogpunt van veiligheid, hij had nog zestig seconden bedenktijd voor zijn laatste zet voor de eerste tijdcontrole, wikkelde hij met Pxd4 af naar remise. „Met meer tijd had ik zeker de mogelijkheden van Pxh2 nagegaan'verklaarde hij na afloop. „Op het eerste oog taxeerde ik dat het remise zou blijven. Daarom begon ik er maar niet aan." De Amsterdammer vertrok op- ;ewekt uit de speelzaal. Content over zijn eigen spel. En zonder last van een ge broken hart. De nieuwe lief de duurt nog even voort. Zettenverloop 2e partij Karpov (wit)-Timman: 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pgl-f3 Lf8-g7, 4. g2-g3 c7- c6, 5. Lfl-g2 d7-d5, 6. c4xd5 c6xd5, 7. Pbl-c3 0-0, 8. Pf3- e5 e7-e6, 9. Lcl-g5 Dd8-b6, 10. Ddl-d2 Pf6-d7, 11. Lg5- e3 Pb8-c6, 12. Pe5xc6 b7xc6, 13. Tal-cl Db6-b4, 14. 0-0 Ta8-b8, 15. b2-b3 c6-c5, 16. Tfl-dl c5xd4, 17. Le3xd4 Lg7xd4, 18. Dd2xd4 Db4xd4, 19. Tdlxd4 Pd7-b6, 20. Td4- dl Lc8-b7, 21. e2-e4 d5xc4, 22. Pc3xe4 Kg8-g7, 23. Tcl- c5 Tf8-d8, 24. Tdlxd8 Tb8xd8, 25. Pe4-c3 Lb7xg2, 26. Kglxg2 Td8-c8, 27. Tc5xc8 Pb6xc8, 28. f2-f4 f7- f5, 29. Pc3-a4 Kg7-f6, 30. Pa4-c5 Pc8-b6, 31. Pc5-d3 Pb6-d7, 32. Pd3-b4 e6-e5, 33. Pb4-c6 a7-a6, 34. f4xe5 Pd7xe5, 35. Pc6-d4 Kf6-e7, 36. Kg2-fl Ke7-d6, 37. Kfl- e2 Kd6-d5, 38. Pd4-c2 Kd5- e4, 39. a2-a4 4>e5-f3, 40. b3-b4 Pf3-d4 41. Pc2xd4 Ke4xd4, 42. b4-b5, remise op voorstel van wit. (ADVERTENTIE) léf Donderdag 29 maart verschijnt deze krant met de bijlage TENNtS'90 Informatie over de adverteer- mogelijkheden in deze special wordt u graag verstrekt door Ronald te Boekhorst, bereikbaar onder nummer071-122244. Ceidóe (2ou/ia/nt Geesink blijft bij weigering l AMSTERDAM Anton Geesink heeft voor de tweede keer zijn kandidatuur voor het voorzitterschap van het Nederlands Olympisch Comité ingetrokken. Wouter Huibregtsen is daardoor tijdens de volgende vergade- ring, 26 maart, de enige kandidaat. Na achttien turbulente maanden lijkt de rust daardoor weer te keren aan het Nederlands olympisch front. In november '88 bekwam het tot een aanvaring tussen Geesink en de toenmalige voorzitter Henk Vonhoff. Die trad kort hierna af. Oud-praeses Koos Idenburg werd interim-voorzitter. Toen het bestuur Geurt Rahusen kandidaat stelde, werd Geesink namens de kleine bon den tegenkandidaat. Idenburg floot het IOC-lid terug, maar in de tussentijd had ook Rahusen geen trek meer. Voor het NOC- bestuur met Huibregtsen naar voren trad, stelde penningmeester bj Sjoerd Feenstra zijn kandidatuur. In januari trok ook deze Fries óch terug. De weg leek toen vrij voor Huibregtsen. TOULON De Spanjaard Miguel Indurain heeft gis teren de leiding in Parijs- Nice heroverd. De win naar van vorig jaar zege vierde in de zesde etappe met meer dan een minuut voorsprong op de Ier Step hen Roche. De Fransman Jean-Claude Le- clercq heeft de derde etappe van de Tirreno-Adriatico, een klimtijdrit (over 7 kilometer, op zijn naam gebracht. De Zwitser Toni Rominger, die met negen seconden achter stand op de tweede plaats ein digde, bouwde zijn voorsprong in de algemene rangschikking uit tot 2 minuten en 23 secon den op zijn landgenoot Daniel Steiger. De Nederlanders gre pen gisteren de macht in de Ronde van Murcia. Luc Suy- kerbuyk won de vierde etappe en Tom Cordes veroverde de leiderpositie op de Noor Atle Pedersen. Het gebeurde in de koninginnerit met de beklim ming van de Collado Permejo. De in Spaanse dienst rijdende Luc Suykerbuyk plaatste in de slotkilometers een aanval voor de ritzege. De Brabander ver sloeg zijn Spaanse medevluch ter Gonzalo. Peter Winnen pi- loteerde de nieuwe Nederland se vedette Tom Cordes naar de leiderspositie. De oud-wereld kampioen bij de junioren en ploegentrijdrit amateurs nam daarmee een optie op de eind zege. Debutant Eddy Bouwmans week giste ren tijdens de zesde etappe van Parijs-Nice geen moment van de zijde van Slava Eki- mov. De debutant in het prof metier was de eerste van de zes Nederlanders die de finish op de Mont Faron passeerde. Op een 34e plaats met 2.31 achterstand op Indurain. Eki- mov was drie seconden eerder boven gearriveerd. „Ik had de taak Ekimov te assisteren. Op 50 kilometer voor de finish heb ik een wiel aan hem afge staan", aldus de 22-jarige Bra bantse neo-prof. „Ik denk dat Ekimov een betere klassering had kunnen bereiken. Hij reed volgens mij met een te groot verzet naar boven." Bouwmans zelf koos zijn eigen tempo en kwam redelijk fris bij de aankomst aan. „Ik heb niet geforceerd. Ik zit in een leerproces en dan behoor je geleidelijk aan tot het uiterste te gaan. Het was de eerste keer dat ik de Mont Faron be klom. Het is me niet tegenge vallen. Het was een zware klus, maar geen onoverkome lijke". De nieuweling in het profpeloton arriveerde voor Greg Lemond, die 106e werd. Drie dagen hebben de cou reurs in de Tirreno - Adriatico de zon op de schouders voelen branden. Vrijdag bleef het wolkendek voor het eerst ge sloten, viel de regen uit de he mel en bleef de eerste serieuze test van de Nederlandse top pers op een spiegelglad weg dek in de eerste meters van de klimtijdrit steken. Leider Toni Rominger ging in de 99 boch ten van Amalfi naar Ravello wel voluit, miste op een paar seconden zijn tweede etappe zege maar zag zijn concurren ten in het algemeen klasse ment dieper wegzakken. Zijn voornaamste concurrent is zijn verrassende landgenoot Daniel Steiger, die al 2 minuten en 23 seconden moet goedmaken. Breukink, Theunisse, Rooks en Maassen zagen in de klim van 6,8 kilometer een ideale gelegenheid de vorm te testen. Het zonnetje dat dagenlang een zomerse temperatuur ver zorgde, was echter op het mo ment dat zij aan hun race te gen de klok begonnen, ver dwenen. Slechts de matig ge klasseerde renners van het klassement konden hun chro- norit met droge kleren afslui ten. Marco van Alphen (links) in actie tijdens zijn waarschijnlijk laatste duel in het betaalde voetbal: in een leeg Zuiderpark-stadion te gen Sparta met als opponent René van der Gijp (rechts). FOTO: MILAN KONVALINKA DEN HAAG Leidenaar Marco van Alphen van FC Den Haag heeft op zondag 4 februari in een leeg Zui derpark-stadion waar schijnlijk zijn laatste wed strijd in het betaald voet bal gespeeld. De voor publiek verboden thuiswedstrijd tegen Sparta betekende het afscheid voor Van Alphen, die heeft beslo ten te kiezen voor zijn maat schappelijke carrière. „Ik moet nog een gesprek hebben met de trainer en het bestuur, maar het is voor 95 procent ze ker dat ik stop met betaald voetbal", aldus Van Alphen. De 26-jarige middenvelder zou tijdens de warming-up uit met een rugblessure. Sindsdien kwam hij niet meer in actie. Van Alphen, die als amateur uitkwam bij RoodenburgJ wacht nog op de definitieve resultaten van medische on derzoeken die deze week in Zeist werden uitgevoerd. Maar hij heeft vooruitlopend daarop al min of meer besloten zijn voetbalschoenen aan de wil gen te hangen. Van Alphen debuteerde op 29 juli 1987 bij FC Den Haag (uit tegen St. Brandenburg) en speelde sindsdien 235 „bindende" wed strijden voor de Zuiderpark- club. Zijn contract loopt aan het eind van dit. seizoen af. Betaald voetbal VANDAAG Eredivisie BW Den Bosch-Haarlem Roda JC-Fortuna S Eerste divisie Eindhoven-GA Eagles Emmen-SC Heracles VW-NAC SC Heerenveen-AZ FC Wageningen-SW Telstar-Veendam MORGEM Eredivisie Willem ll-Feyenoord NEC-FC Utrecht Ajax-Volendam FC Den Haag-RKC Sparta-PSV FC Twente-MVV FC Groningen-Vitesse Eerste divisie De Graafschap-Cambuur RBC-PEC Zwolle Excelsior-DS'79 Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 21.50 uur Veronica Sport. Nederland 3, 14.00 en 22.06 uur Studio Sport. Veronique, 18.05 uur Match. België 1, 22.45 uur Sport op Za terdag. Duitsland 1, 10.50 uur Sport Ex tra; 18.15 uur Sporlschau. Duitsland 2, 21.55 uur Das Ak- tuelle Sportstudio. BBC 1, 13.15 uur Grandstand; 22.40 uur Match of the day; 00.20 uur WK kunstschaatsen; 01.00 uur Cricket. Eurosport, 10.00-03.00 uur Sport. Super Channel, 18.30 uur. Ultra Sport. MORGEN Nederland 3, 13.30 en 18.45 uur: Studio Sport. Veronique, 18.05 en 23.15 uur: Match. België 1, 18.45 en 19.45 uur: Sportweekend. België 2, 21.50 uur: Autosport. Grote Prijs formule 1. Duitsland 1, 15.05 uur: voorspe- clal WK voetbal; 18.10 uur: Sportschau. Duitsland 2, 17.05 uur Die Sportreportage; 21.15 uur: Sport am Sonntag; 23.30 uur: Auto sport, Grote Prijs formule 1. BBC 1, 16.00 uur: Match of the day, life; 01.15 uur: cricket. BBC 2. 18.10 uur: Rugby; 00.15 uur: Autosport, Grand Prix for- Eurosport, 10.00-02.00 uur Sport. MAANDAG Eurosport, 10.00-17.00 uur Sport. BBC 2, 16.05 uur Samenvatting WK kunstschaatsen; 17.00 uur: Samenvatting Grote Prijs formu le 1. Wereldtitel is lucratief voor Britse voetballers LONDEN De strijd om de wereldtitel kan voetbalbond, de FA. Dat bedrag wordt aange- ook voor de Engelsen een zeer lucratieve aan- vuld met geld uit een speciale premiepot, ge- gelegenheid worden. Als het elftal er in slaagt vuld door sponsors en donateurs, het toernooi winnend af te sluiten, kan elke Zelfs als het Engelse team er niet in slaagt zich speler rekenen op een premie van ruim 220.000 te plaatsen voor de tweede ronde, kan de 22 gulden (75.000 pond sterling). De helft van dat man sterke selectie nog een bedrag van ruim bedrag komt voort uit bonussen van de Engelse 30.000 gulden per persoon tegemoet zien. WAGENINGEN FC Wageningen wil binnen drie jaar een veilige posi tie in de eredivisie berei ken. Dat staat in het giste ren gepresenteerde busi nessplan „FC Wageningen in een kansrijke positie". Het budget van FC Wage ningen zal van ruim 750.000 gulden dit jaar moeten groeien naar 2,3 miljoen in het seizoen 1993-1994. Gistermiddag werd een sa menwerkingsverband gelan ceerd tussen het bestuur van FC Wageningen, de hoofd sponsor (de Schoenenreus) en het Sport en Recreatie Advies bureau Schraders en Van Seg- gelen BV. „Het aantal sponsors moet van 74 naar 238 in 1993 groeien", kondigde voorzitter Frans Engelsma aan. „We zijn ervan overtuigd dat die forse stijging te realiseren valt". Als onderdeel van de plannen staat een volledige reorganisa tie van stadion de 'Berg' op het programma. „In 1994 hebben we een volledig overdekt sta dion, met plaats voor 10.000 toeschouwers. Op den duur zullen we volgens de richtlij nen van de KNVB alleen zit plaatsen bieden", aldus En gelsma. Dit jaar al worden ze ventig business-plaatsen gerea liseerd. In 1991 worden er nog eens dertig bijgebouwd. In 1992 wordt de hoofdtribune op de Wageningse Berg afge bouwd en vindt renovatie van de overige tribunes plaats. „Ik geef eerlijk toe dat het ons slecht zou uitkomen als we dit jaar al via de nacompetitie de eredivisie binnendringen, maar het sportieve facet heeft altijd voorrang", zei Engelsma. FC Wageningen gaat in de toekomst nauw samenwerken met een amateurclub. Engels ma denkt dat FC Wageningen en Vitesse samen een sportief robbertje zullen vechten om het achterland voor zich te winnen. Vooral de 'slag' om Ede kan fel worden. Verster king van de spelersgroep heeft bij FC Wageningen eveneens een hoge prioriteit. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. HOMBURG In de strijd te gen degradatie uit de Bundes liga heeft FC Homburg giste ren opnieuw terrein moeten prijsgeven. Dankzij late doel punten van Rummenigge (86) en Driller (88) haalde vrijdaga vond het op bezoek zijnde Bo- russia Dortmund met 3-3 een gelukkig punt weg. Voor achtduizend toeschou wers gaf Lothar Dittmar de thuisclub acht minuten voor rust de leiding. Het werd 2-0 door de opgerukte verdediger Dieter Finke. Na het tegen doelpunt van invaller Martin Driller in de zeventigste mi nuut, leek een treffer van Ma- ciel vijf minuten later de be slissing te brengen. Borussia Dortmund knokte echter terug en behield dankzij het gelijk spel uitzichten op UEFA-cup voetbal. Borussia Mönchengladbach blijkt van de Bökelberg een vesting te hebben gemakt. 1 FC Nürnberg deed een ver geefse poging tot bestorming en verloor met 3-0. De doel punten kwamen op naam van Klinkert, Hochstatter en Criens. Igor Belanov had in de score geen aandeel. In de sprintjes liep de Russische speler zichzelf vaak voorbij. Ónder de nieuwe trainer Gerd vom Bruch heeft Borussia thuis de fraaie score van zeven punten uit vier wedstrijden opgebouwd. Daarmee is de club overigens nog niet uit de degradatie-zorgen.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9