Nationaal Songfestival: 0 liedjes in galasfeer Te gekke Hans en Grietje Ibekomst beeld arcus Aurelius >li jft onzeker Heftig avondje post-punkthea ter Prachtig theater in „gulle"Lear Wereldspelen hoopt op hit net herkenningsmelodie 3INJNST/RTV EeidaeSoivimit ZATERDAG 10 MAART 1990 PAGINA 19 oederlandse lied basis ^>or nieuw songfestival EVENINGEN Twaalf solisten uit twaalf lan- zullen van 13 tot en met 15 september deelne- aan het eerste Holland Casino Scheveningen ival. Het festival is bedoeld als promotie van de e Nederlandse muziek in het buitenland. Iedere Iiemer is verplicht twee composities uit te voe- Het gaat daarbij om een compositie uit het eigen en een compositie van een Nederlandse compo- dat in opdracht van het festival is vervaardigd, uilen derhalve twaalf nieuwe composities voor estival tot stand komen. Het Metropole Orkest Ie solisten op het festival begeleiden. Een inter- inale jury beoordeelt de vocale prestaties en de lering. Voor de beste prestaties is in totaal een n engeld van 40.000 gulden beschikbaar. Het festi- al in zijn geheel worden uitgezonden op de tele- 'Echt vals' op kunstbeurs Breda BREDA Falsificaties uit onder meer het Museum Boymans- van Beuningen, het Stedelijk Museum De Lakenhal en het Rijksmuseum van Oudheden zijn van 7 tot 17 april te zien op de tentoonstelling „Echt Vals" tijdens de Nederlandse Kunst- en Antiek beurs. De expositie is het resultaat van samenwer king met het Kunsthistorisch Centrum in Amster dam. In het geheel worden zestig falsificaties en imi taties belicht. De tentoonstelling is samengesteld door drs. Claudia Thunnissen. Zij heeft er het boekje „Echt Vals, schemergebied van de authenticiteit" over geschreven, dat het eerste naslagwerk is met in leiding over falsificaties. Het Kunsthistorisch Cen trum bestaat elf jaar en is een van de grootste lande lijke cursusinstellingen op het gebied van beeldende kunst. Het wil in Breda de mensen bewust helpen maken van de relatie tussen kunst en antiek. De beurs in Breda wordt voor de 24ste keer gehouden Er nemen rond vijftig antiquairs en kunsthandelaren aan deel. Gemeente verleent vergunning Van Gogh-dorp op Museumplein AMSTERDAM De gemeente Am sterdam heeft gisteren een vergun ning verleend voor de bouw van een tijdelijk Van Gogh-dorp op het Mu seumplein door de vier hoofdspon sors van het herdenkingsjaar. De bouw begint maandag, aldus een woordvoerder van het adviesbureau Winkelman-Van Hessen. Dat bureau behartigt de belangen van de spon sors. Het dorp zal onder meer hore cagelegenheden, winkels, sanitaire voorzieningen en informatiestands bevatten voor de bezoekers aan de schilderijen-tentoonstelling van Vin cent van Gogh in het Rijksmuseum en het Vincent van Gogh Museum. De expositie duurt van 31 maart tot en met 29 juli. Museum Overholland, dat is geves tigd aan het Museumplein, spande deze week een kort geding aan tegen de gemeente en het adviesbureau omdat het overlast van het „com merciële circus" vreest. Rechtbank president Asscher vindt echter net als de gemeente dat het dorp „een regulerende en kanaliserende func tie" zal hebben bij de verwerking van de naar schatting 800.000 bezoe kers. Directeur Braun van Overholland heeft een schorsing van de bouwver gunning aangevraagd bij de Raad van State. De zaak dient dinsdag. „Monsters of Rock" verhuist naar Utrecht TILBURG Het groot opgezette hard- rock-festival „Monsters of Rock", dat op 26 augustus in het Willem II stadion in Til burg zou worden gehouden, verhuist naar Utrecht. Organisatie-bureau Mojo heeft de organisator van het festival, het Tilburgse theater Noorderligt, laten weten het Gal genwaard-stadion in Utrecht te verkiezen boven het Willem Il-stadion. Reden om het concert te verplaatsen is dat de ge meente Tilburg kostbare veiligheidsvoor zieningen heeft geëist. Galgenwaard is vol gens Mojo zonder hoge kosten geschikt voor het concert. Het „Monsters of Rock festival werd in 1988 voor het eerst in Til burg gehouden. Voor dit jaar staan o.a. de hardrock-groepen Aerosmith en Whitesna- ke op het programma. Shusaku naar dansconcours in Bagnolet DEN HAAG Shusaku Ta- keuchi en zijn droomdans- theater uit Amsterdam verte genwoordigen ons land op het Concours Choréografique Internationaal de Bagnolet (Frankrijk) dat van 5 tot 11 juni plaats heeft. Ze doen mee met „Eleven shades of grey". Het concours van Bag nolet wordt voor de twintig ste keer gehouden. Behalve een internationale competitie tussen nationale vertegen woordigers is er ook een gro te uitwisseling op het gebied van de moderne dans. JALA PATRICIO KAN HET NU NIET OVERDOEN onaal Songfestival. Finale lied- ogramma. NOS-televisie. Ne- nd 3 om 22.20 uur. Zaterdag. IÖR' 1| gl .VERSUM Van- nd wordt het écht st met het Nationale jfestival. In het Haag- ongresgebouw voeren 'acts' (solisten, duo's «ij 'roepen) de tien liedjes die de voorronden -'Iben overleefd. En ■lf provinciejury's kie- daaruit het liedje l^^rmee Nederland op 5 in Joegoslavië het Eu- isiepodium betreedt. e keer is het een echt 'live' ival in galasfeer, waarbij voltallige Metropole-orkest leiding van Harry van if zorgt voor het gewenste iet; tijdens de (tevoren op- omen) voorronden ver- ïden de kandidaten hun istjes met begeleiding van geluidsband. Presentatrice be^la Patricio, door de NOS het sponsorende gossip- FO^kblad 'Story') ingehuurd )r de presentatie, moet het )t 2)°°k in één keer allemaal „'-jdd doen; bii de opnamen van J voorronden versprak ze nogal eens... De tien liedjes die vanavond de strijd aanbinden zijn, in volgorde van opkomst: 1. 'Zon der liedje' (door The Compa ny), 2. 'Oh wat een heerlijke tijd' (door Cha Cha), 3. 'Gini' (door Gordon), 4. 'Einde van de regentijd' (door Simple and Pure), 5. 'Eenmaal' (door Ge- orgie Davis), 6. 'Freedom Frei- heit Liberté' (door Jeans Limi ted), 7. 'Liever alleen' (door Gina), 8. 'Geef mij een kas' (door Mare Benz), 9. 'Ik wil al les met je delen' (door May- wood) en 10. 'Helemaal' (door Shift). 4 mei Er rust een extra grote verant woordelijkheid op de uiteinde lijke winnaar. Nederland moet namelijk in Zagreb winnen, om uitzending van het Eurovi sie Songfestival 1991 in ons land mogelijk te maken. Het festival wordt in beginsel ge organiseerd op de eerste zater dag van mei, en volgend jaar is de betrokken datum 4 mei. Dat is voor Nederland geen geschikte datum voor verto ning van zo'n liedjesfestival, in verband met de jaarlijkse do denherdenking. Alleen als Nederland nu wint, kan de NOS om die datum heen. Het organiserende land heeft namelijk zelf een flinke vinger in de pap wat betreft de uitzenddatum en Nederland zou in dat geval voor een week eerder of later kunnen kiezen. Eurosong In Zagreb zijn inmiddels de voorbereidingen voor het ko mende festival (dat door de Joegoslaven 'Eurosong 90' is gedoopt) in volle gang. De 22 deelnemende landen voeren hun liedjes uit in de Vatroslav Lisinski-concertzaal, in de stad wordt alles in gereedheid ge bracht om het 'festivalcircus' waardig te kunnen ontvangen, het festivalvignet is ontwor pen (een mix tussen een kus send mondje en de 'e' van Eu rovisie). Omdat Zagreb een reputatie heeft hoog te houden als thuis haven voor de Joegoslavische tekenfilmindustrie, is besloten het Eurovisie Songfestival op te fleuren met vrolijke anima ties: een dartele 'Eurocat' zal tijdens de uitzending de 22 deelnemende landen en liedjes introduceren. De kat is een herschepping door de jonge te kenaar Josko Marusic van een twintig jaar geleden door Zlat- ko Grgic bedacht tekenfilmka rakter. De Nederlandse inzending komt op 5 mei als vijfde aan bod. De loting wees uit dat de deelnemers in de volgende rangorde optreden: Spanje, Griekenland, België, Turkije, Nederland, Luxemburg, Enge land, IJsland, Noorwegen, Is raël, Denemarken, Zwitser land, West-Duitsland, Frank rijk, Joegoslavië, Portugal, Ier land, Zweden, Italië, Oosten rijk, Cyprus en tenslotte Fin land. Oost-Europa Berichten over eventuele deel name van Oostbloklanden aan komende edities van het Euro visiefestival berusten voorlo pig op speculatie. Frank Naef van de Europese Omroepunie (EBU), de verantwoordelijke man achter de organisatie, wijst erop dat een programma- duur van tweeëneenhalf uur maximaal is voor een dergelijk evenement, en dat de deelna me van, Oosteuropese landen die zou frustreren. Om die toch mogelijk te ma ken, zou het festival moeten worden opgedeeld in voorron den en een finale. Maar zover is het nog lang niet, want vol gens Naef moeten belangstel lende Oostbloklanden eerst volwaardig lid worden van de EBU. Ze moeten, net als in an dere jaren, voorlopig volstaan met mee-kijken. Het Eurovisie Georgie Davis hoopt met 'Alleen' naar Joegoslavië afgevaardigd te worden. FOTO: PR Songfestival is, door een over- die Oosteuropese overkoepe- eenkomst met Intervisie, be- lende omroepfederatie. schikbaar voor de leden van RENÉ DE COCQ IME Na meer dan jaar afwezigheid irt het bronzen ruiter- ho(lndbeeld van Marcus relius terug op de Capi- ïjnse heuvel in Rome. r keizer-filosoof, die regeer man 161 tot 180 na Christus, at echter niet terug op zijn kei, maar wordt tentoonge- d in het honderd meter derop gelegen museum. Op april, de dag waarop vol- 00j s de mythe in het jaar 754 r Christus Rome is gesticht, het grondig gerestaureerde ld daar worden onthuld. Of museum ook zijn uiteinde- ê'jje bestemming zal blijken, is niet zeker. gemeente Rome die eigeua- le is van het beeld, wil het nen afzienbare tijd weer ten plaatsen. Maar volgens deskundige van het minis- Jie van cultuur is het waan- omdat de keizer door de htverontreiniging binnen kortste keren weer zou rden aangetast. Dat bete- ipl it dat de toekomst van het rk van de Limburgse kun- naar Arthur Spronken h iralsnog onzeker blijft. ~>r 'onken is al jaren bezig om re,11 steun van Nederlandse in- nties een kopie te maken, pla 1 die in de openlucht het origi neel moet vervangen. Een woordvoerder van de Ne derlandse ambassade vreest, dat de voorlopige standplaats van Marcus Aurelius wel eens stilzwijgend definitief zou kunnen worden, in welk geval er over het plaatsen van een kopie niet meer zou worden gesproken. Mevrouw Eliesja Schulter, een Rome wonend lid van de stichting Marcus Aurelius, is positiever gestemd.Volgens haar is de kans nog lang niet verkeken dat uiteindelijk wordt besloten een kopie op de sokkel te plaatsen. In dat geval wordt waarschijnlijk de voor keur gegeven aan de door Spronken gehanteerde foto- grammetrische methode, waarbij de kopie wordt ver vaardigd aan de hand van een groot aantal miniscule detai lopnamen. Een door Duitse ar cheologen gedaan concurre rend voorstel om een afgietsel .te maken van een contact-mal is namelijk kortgeleden door de restauratoren als te gevaar lijk afgewezen. Welke beslis sing de Romeinse bureaucratie ook moge nemen, zeker is al leen dat het nog geruime tijd kan duren. AART HEERING Marcus Aurelius, terwijl hij van zijn paard wordt gelicht, keert weer terug op de Capitolijnse heuvel in Rome. Alsx d'Eloctrique speelt Vitale de len. Gezien in het Theater aan de haven op 9 maart. Herhaling: van- Knersend fijngestampt glas, geluid als van machi negeweren en een flinke rookontwikkeling lijken niet het meest geschikt om het publiek het thea ter in te lokken, maar de zaal zit vol, tot zelfs de trappen toe. Ook Ko van den Bosch, een ijshockeyspeler van het geme ne soort, laat er geen misver stand over bestaan en knalt zijn voorstel voor het verloop van de voorstelling de zaal in. Alex 'Electrique is er niet om het publiek een avondje on deruitgezakt genieten te bezor gen, het publiek en de groep zijn tot elkaar veroordeeld. Wat gaan we doen? We spelen een feest. De zaal neemt het eerste stroeve deel voor zijn rekening, als de gasten nog niet los zijn, de acteurs spelen het gezellige deel. Wat we daarna over ons heen krijgen, zijn de verlepte en verschraal de resten van wat waarschijn lijk nooit een feest geweest is. Er zijn alleen zwaar gestoorde gasten over, die druk specule ren over aard en verblijfplaats van de gastvrouw. De mon sterlijke ingenieur probeert de .twee aanwezige vrouwen er voor te interesseren een nieuw, gevoelig mens te creeëren. De zenuwenlijder Helmholz opent alle gesprek ken met de mededeling dat hij nooit zo spraakzaam is in groe pen en sleept als Sisyfus een gigantische steen naar boven om hem steeds weer te laten vallen. Eva en Pauline zijn minder gedefinieerd, maar dragen hun steentje bij met een wandeling over wijngla zen en het gooien van tomaten en nog veel meer. De dingen zijn al even ongast vrij en onfeestelijk als het feest en de gasten. Vittingen vol sluiting spugen hun lam pen weer uit, de grootste kof- fieautomaat aller tijden laat zijn ingediënten van duizeling wekkende hoogte neerklette ren, een autoband blaast zich zelf op onder een stoel en ten slotte bemoeit een sirene zich luidruchtig met de gang van zaken. Daar tussendoor wordt absurd en soms virtuoos geconver seerd. Alex d'Electrique is een sterke vertegenwoordiger van wat je het puinhooptheater kan noemen. Ze zijn meer dan hun succesvollere cabaretcol lega's Waardenberg en De Jong in de weer met technisch vernuft. Hun voorstelling is doordachter, meedogenlozer en wat mij betreft ook leuker. DICK VAN TEYLINGEN Toneelgroep Amsterdam: „King Lear" van William Shakespeare. Vertaling: Gerrit Komrij. Regie: Sam Boogaerts. Dramaturgie: Janine Brogt. Vormgeving: Paul Gallis. Mu ziek: Boy Raaymakers. Met Ton Lutz als King Lear en o.a. Rik van Uffe- len, Pierre Bokma, Peter Oosthoek. Koninklijke Schouwburg. Vrijdag1. Herhalingen: vanavond en morgen- middag. Een rijke „King Lear" van To neelgroep Amsterdam. Het lijkt wel alsof Sam Boogaerts met muziek, theater, drama en luim de kwaliteit van het ge zelschap optimaal heeft willen benutten. Wie van het bot houdt, krijgt sappig vlees. Het was prachtig. „King Lear" is dat stuk, waar in de oude koning zijn doch ters Goneril, Regan en Corde lia vraagt hoeveel ze van hem houden, omdat hij troonsaf stand wil doen. De eerste twee vleien, Cordelia houdt van hem „zoals haar plicht be taamt". Niet met heel haar hart dus, want wat blijft er dan nog over voor haar toe komstige echtgenoot? Vader pikt dat niet, verbant Cordelia en de edelen die het voor haar opnemen. Hij komt bekocht uit. Goneril en Regan willen niet voor pa zorgen. List en bedrog heerst over het land. Lear wordt er gek van en komt te laat tot inzicht. Lear is op het toneel niet zel den alleen maar een gekke man. Dat zagen wij bij het RO Theater en in alle dwaasheid bij De Appel. Klassieker en fraaier was het in het Zweedse „Kung Lear", een Holland Festival of wat geleden. Bij Toneelgroep Amsterdam slaat de barok toe. Die dochters zijn hier harde tantes, stug en gemeen ge speeld door de koninginnen van het Nederlandse toneel, Kitty Courbois, Celia Nufaar en Marjon Brandsma. Je ziet ze legers aanvoeren en man nen berijden. Ook hun echtge noten en minnaars zijn wreed heden niet vreemd. Ogen wor den uitgesneden en platge trapt, messen in buiken gesto ken. Het barre land van Lear is kaal. Regisseur Bogaerts ver gezelt de tocht van de blinde vazal Gloucester met een duet van gedempte trompetten, zo uit de film noir. Kleine kef fende hondjes, dikke bont mantels en grote gebaren con trasteren met het groenige ja- botapijt, waarop Lear zijn gek te beleeft. Theater bij uitstek. Deze „King Lear" gaat niet al leen gebukt onder de moraal, die misschien nog schrijnender is dan was te zien in de film „Ran" van Kurosawa. Sam Bo gaerts pakt uit en het gezel schap staat hem bij. Zelden speelde Pierre Bokma, geblesseerd als hertog van Cornwall, zo'n gevoelige rol als nar van Lear. Sam Bo gaerts laat als Cornwall de au thentieke toneelschurk weer leven. Ton Lutz maakt een schitterend karakter van Lear, een oude man die in een mo ment van dwaasheid zijn macht afstaat, maar tot inzicht komt. Rik van Uffelen jong leert met woorden die hij staande houdt als integere Kent, de trouwe graaf die Lear blijft helpen. „King Lear" van Toneelgroep Amsterdam is ontvangen als een overladen stuk met een te veel aan vondsten. Ik noem dat calvinistisch gemopper. Elke grap in deze versie slaat aan, elk moment van ontroe ring is zo zorgvuldig gedoseerd dat de tranen komen. Het ap plaus in de Koninklijke Schouwburg was warm en duurde lang. Al zit je bij deze Shakespeare zo'n drieënhalf uur in het theater, het is weer een beleving van jewelste. PETER SNEL Uitwisseling beeldende kunst Vlaanderen en Zuid-Nederland BREDA Patrick De- wael, minister van cultuur van de Vlaamse Gemeen schap, opent op 24 maart in De Beyerd in Breda de centrale tentoonstelling „Beeldenstorm 1990" met werk van Vlaamse kunstenaars. Eerder op de dag opent de Brabantse commissaris der ko ningin Houben een tentoon stelling met werk van Zuidne derlandse kunstenaars in het Museum voor Hedendaagse Kunst in Antwerpen (MUH- KA). Met nog 29 exposities van maart t/m mei, aan beide kanten van de grens, vormen deze uitwisselingsexposities de manifestatie Zuidnederlandse Ontmoetingen - Beeldende Kunst 1990. Van 91 kunste naars uit Zuid-Nederland en Vlaanderen is er werk te zien in musea, culturele centra en galenën. Met de uitwisseling wordt een traditie voortgezet. Zo waren er in 1976 en 1979 Festivals Beeldende Kunst Ne- derland-Vlaanderen. Twee jaar geleden werd hedendaag se professionele beeldende kunst uitgewisseld. De organi satie noemt haar opzet ge slaagd als door de nieuwe reeks evenementen jonge kunstenaars over de grens heen meer bekendheid krijgen en ook musea en galerieën el kaar weten te vinden voor nieuwe ontmoetingen. MUSICA BRITANNICA Muzikaal spektakel met meerkorige muziek uit Engeland Zaterdag 10 maart 20.15 uur Grote Kerk Den Haag Prijs: 17.50 CJP etc12.50 Voorverkoop: VVV Den Haag/Scheveningen^ Bespreekbureau Hadgsche Courant Verkoop aan de kerk vanaf één uur voor aanvang concert. /ADVERTENTIE) ldsfSEN De „World Ga- Bs Song" van de Stich- itt< 6 Wereldspelen voor e ihandicapten moet een worden. Ruim vier a landen is gewerkt aan muziek en de tekst van liedje dat voor een el de herkenningsmelo- vi i tijdens de wereldspe- wordt. De 23-jarige chard Vos uit Smilde is „jtverkoren om het num- jer tijdens de openingsce- -e I inonie op zaterdag 14 ,en i in het Ijsstadion in ssen te zingen. Jvl! 'lgëns hem kan de „World imes Song" door zijn een voud gemakkelijk een hit wor den. „Het is een goed in het gehoor liggend melodietje met een Engelstalige tekst. De eer ste vier noten van het liedje worden gebruikt als herken ningsmelodie tijdens de Spe len. Als deze voorbij zijn zul len veel mensen moeite heb ben het nummer uit het ge heugen te wissen", aldus Ri chard Vos. Van het nummer wordt aan het eind van deze maand in de Bemboom Commercial Studio in Meppen een plaatopname gemaakt. De studio is in han den van Henk Bemboom die de „Word Games Song" heeft gecomponeerd en van tekst heeft voorzien. Vertolker Richard Vos is in het dagelijks leven verkoper van elektronika. Vos is als zes tienjarige knaap begonnen met zingen. „Al §nel kreeg ik van velen te horen dat ik talent had en zanglessen moest ne men. Dat heb ik gedaan, ver volgens heb ik aan een aantal talentenjachten meegedaan. Maar mijn grootste triomf is de uitnodiging om de song van de Wereldspelen te gaan vertol- Richard zegt niet de behoefte te hebben beroemd te worden. „Hoewel je daar haast niet om heen kunt als je voor vele dui zenden mensen uit alle delen van de wereld optreedt. Bo vendien komen er nu al aan vragen bij het kantoor van de Stichting Wereldspelen binnen voor een optreden. Straks ben ik nog tegen wil en dank een beroemdheid". Prsmièr* van Hënsel und Gretel van Humperdinck door het Nederlands Philharmonisch Orkest onder lei ding van Kenneth Montgommery. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, teletoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. „Hoera, nu is die rotheks dood". Dat was één van de sleutelzinnen die op het bo- ventitelscherm verscheen te gen het einde van de opera première gisteravond in het Amsterdamse Muziektheater. De boventiteling die in het buitenland al langer gangbaar is, is nu gelukkig ook tot Ne derland doorgedrongen. Voor deze produktie was daarbij ge kozen voor een niet integrale vertaling. Humperdinck componeerde bijna honderd jaar geleden voor zijn twee nichtjes op een door zijn zuster berijmde eigen versie van Grimm's sprookje „Hans en Grietje", de opera „Hansel und Gretel". De En gelse regisseur David Poutney maakte hier in 1987 een eigen tijdse en enigszins alternatieve versie van voor „The English National Opera", die gisteren zijn Nederlandse première be leefde. Iedereen kent het sprookje van Hans en Grietje met de boze vraatzuchtige heks. In deze versie is die heks het al ter ego van de driftige moeder, die de kinderen het donkere bos instuurt. Het is dan ook dezelfde Felicity Palmer die beide personages speelt en zingt en dat fabelachtig doet. Als moeder laat ze in de eerste acte al merken, dat de boze heks, zoals haar man die ver ontrust bezingt, haar aller minst vreemd is. Het fantastische decor laat de sprookjeswereld intact en plaatst het verhaal duidelijk in een Engels 'middle class' mi lieu van de jaren vijftig, waar hoge flats het bos grotendeels hebben verdrongen. Humperdinck ontleent in zijn muziek veel aan Wagner, met name aan dienst Siegfried, maar heeft toch een duidelijk eigen stijl. Voor de oudere ge neratie zijn bovendien de kin derliedjes, die regelmatig op duiken, niet alleen een pretti ge onderbreking van de muzi kale stroom, maar ook een blijde herkenning. Hans en Grietje, de mezzo An nette Küttenbaum en de sop raan Cathryn Tope spelen hun rollen overtuigend, ook al heb ben hun stemmen, met name die van Cathryn Tope, een bij na Wagneriaanse omvang en een dito vibrato. Daarentegen zingen zij de kinderliedjes op een zo fijnzinnige manier, dat die de beste en meest ontroe rende momenten van de opera werden. De ster van de avond was echter Felicity Palmer, eerst als huissloof en daarna in haar heksenscène, excentriek en vrolijk boosaardig, kortom op en top een te gekke eigen tijdse heks. Als in de slotscène uit alle ga ten en hoeken de tevoren op gegeten kindertjes weer tot le ven komen en samen met Hans en Grietje zingend een rondedans maken, heeft het sprookje zijn 'happy end' ge kregen. Een belangrijk aan deel in het slagen van deze produktie was het bevlogen spel van het Nederlands Phil harmonisch Orkest onder lei ding van Kenneth Montgom mery. ERIK BESIER

Leidse Courant | 1990 | | pagina 19