Doodziek milieu kan geen gesjoemel meer verdragen Gemeente Katwijk krijgt Wereld winkelprijs 1990 Elfstedentocht buiten Friesland is behelpen LEIDEN OMGEVING £eidóc6oivuutt MAANDAG 5 FEBRUARI 1990 PAGINA f Vechtpartij in Hobaho LISSE Een 21-jarige Voorhouter heeft zater dagmorgen in alle vroegte een gescheurde oogkas en twee gebroken kiezen op gelopen tijdens een carna valsfeest in de Hobahohal- len in Lisse. Een 19-jarige Hillegommer sloeg er zon der enige aanleiding op los. Drie vrienden van de dader probeerden daarna zijn aanhouding te voorko men, maar slaagden daar niet in. De drie zijn later op de dag eveneens aange houden. Tuin vernield OEGSTGEEST De tuin van een pand aan de Al- phons Diepenbrocklaan is in de nacht van zaterdag op zondag volledig ver nield. Er werd een top uit een den gebroken, een struik werd in de brieven bus geplant en een ander als een antenne op een auto geplant. Verschillen de andere pollen en plan tjes werden uit de grond gerukt. De ramen werden volledig met modder be smeurd. De bewoners ont dekten de ravage zondag morgen. LTB teleurgesteld in Hoogheemraadschap STREEK De LTB is zwaar teleurgesteld in het Hoogheemraadschap van Rijnland dat de indruk heeft gewekt dat vooral de agrische bedrijven verantwoor delijk zouden zijn voor de verontreiniging van het op pervlaktewater in de polders. De Land- en Tuinbouw Bond zal alle medewerking verlenen aan een nog in te stellen emissie-onderzoek waaruit moet blijken wie de boosdoeners zijn. Als de akker- en tuinbouwsector in derdaad medeverantwoordelijk is, zal de LTB samen met het Hoogheemraadschap actie ondernemen. Vol gens een LTB-woordvoerder is het echter niet te ver wachten dat de land- en tuinbouwsector slecht uit het onderzoek naar voren zal komen. De agrariërs passen nog wel bestrijdingsmiddelen toe, maar de aangetrof fen stoffen zijn al jarenlang verboden en worden dus niet meer gebruikt, zo stelt hij. Volgens de LTB wor den alleen nog bestrijdingsmiddelen toegepast die zijn goedgekeurd door vier ministeries en hebben de be drijven zichzelf de plicht opgelegd om zo min mogelijk dergelijke middelen te gebruiken. Vandalen actief KATWIJK Vandalen waren dit weekeinde ac tief in Katwijk. Bij een spiksplinternieuwe wagen aan de Tulpstraat werd voor 2500 gulden schade aangericht. Met een scherp voorwerp werden diepe krassen in de auto ge maakt. Twee winkelruiten van 2,5 bij 5 meter van een super markt op het Hoornesplein moesten het vrijdagnacht ontgelden. De ruiten wer den met bakstenen inge gooid. Een grote winkel ruit aan de Sluisweg werd zaterdagnacht ingegooid met een trottoirtegel. Polentransport verloopt goed WASSENAAR Het extra transport van hulpgoederen naar Polen verloopt goed, aldus de coordinator van het Polencomite „Wasse naar helpt Polen". Vorige week woensdag vertrokken Pieter van Hemert en Leo Bak ker met 15.000 kilo voeding richting Gliwici in Polen. Zaterdagavond kwam de vrachtwa gen daar bij het kindertehuis aan. De plan ning over de terugreis ontbreekt wegens de slechte telefoonverbindingen met Polen. Na een eerdere artikel in deze krant over deze extra aktie van het Polen comité kwamen twee giften van 1000 gulden binnen ter be strijding van de extra kosten van het ver voer. Volgende week wil het comité, alhoe wel er in de kas nog 2000 gulden ontbreekt voor de extra kosten van de tweede vracht wagen, toch de rest van de in totaal 36 ton gratis ter beschikking gestelde hulpgoederen naar Polen te brengen. Geld voor Brazilië WASSENAAR Het Adel- bertcollege heeft ongeveer 10.000 gulden opgebracht tij dens een actie. Het geld gaat naar de dakloze zwerfkinde ren in Brazilië. Aanleiding voor de actie was het 35 jarige bestaan van de school, dat vo rige week werd gevierd. Het geld werd op de ongeveer 1000 leerlingen tellende middelbare school via fancy-fair en een 12 uurs gesponserd vollybaltour- nooi bijelkaar gesprokkeld. Aan deze jubileum fancy-fair werkten veel Brazilianen mee die de danslustige schoolbevol king onder meer leerden hoe de lambada te dansen. GROEN LINKS NOORDWIJK: NOORDWIJK De ca paciteit van de milieu-af deling van de gemeente Noord wijk is verre van toereikend. Er is door on derbezetting een grote achterstand in het kader van de hinderwetvergun ning. Controlerende taken blijven liggen. Dat is de mening van Groen Links Noord wijk over de milieu zaken bij de gemeente. In haar verkiezingsprogram ma voor de komende ge meenteraadsverkiezingen schrijft de partij onder meer: „Geen respijt voor vervuilers, geen compro missen meer. Ons doodzie ke milieu kan geen ge sjoemel meer verdragen". Verder vinden de „groe ne" Noordwijkers dat be zuinigingen en verhoging van de lasten voor de bur gers, gezien de rijkdom van de gemeente uit den boze zijn. Groen Links wil een verdub beling van het aantal milieu medewerkers. Milieuvriende lijke bedrijven moeten worden gestimuleerd, evenals snelle aansluiting van zogenaamde „bodemlozers" zoals campings op het rioleringsnetwerk. Daarmee wil de partij vooruit lopen op de verplichting die in 1992 pas van kracht wordt. Alle gemeentelijke projecten moeten volgens Groen Links op milieu-aspecten worden ge toetst. Het moet aan de ge meentelijke plantsoenendienst verboden worden om nog lan ger chemische bestrijdingsmid delen te gebruiken. De nog steeds groeiende reser ves is de partij een doorn in het oog. De gemeente heeft volgens de partij jarenlang een veel te voorzichtig investe ringsbeleid gevoerd. Nuttige plannen als het doorvoeren van dorpsvernieuwing of ver keersluw maken van woon straten werden niet uitge voerd. Groen Links ziet geen enkele aanleiding om over te gaan tot bezuinigingen en las tenverhoging voor de burgers. De overschotten op de ge meentelijke balans belopen, zo valt in het programma te le zen, de laatste tien jaar gemid deld een miljoen gulden per jaar. Bezuinigingen op sociaal cultureel werk en school zwemmen moeten ongedaan worden gemaakt. Ook wil de partij van lijsttrekker Alex Ouwehand, dat het gehele jaar toeristenbelasting wordt gehe ven. Groen Links wil dat er beter wordt omgegaan met de woon- en verblijfswaarden van de badplaats. Harde maat regelen om de overlast van bar-dancings een halt toe te roepen moeten niet worden geschuwd. Ook moet er een Groen Links wil dat de Hoofdstraat totaal autovrij wordt. gemeentelijke adviescommis sie „monumentenbeleid" ko men. Het gebruik van het openbaar vervoer moet wor den gestimuleerd, „dan kun nen geldverslindende projec ten als parkeerplaatsen en par keergarages achterwege blij ven". In de gehele bebouwde kom ziet Groen Links graag een snelheidslimiet ingevoerd voor auto's van 30 km per uur. De Hoofdstraat moet het hele jaar autovrij worden en de politie moet aktief gebruik maken van de wegsleepregeling en eventueel de wielklem. Groen Links wil onttakeling van na tuurgebieden rond Noordwijk tegengaan. In het Middenge bied wil men een heemtuin aanleggen. Met het invoeren van een puntensysteem moet de woonruimteverdeling in zichtelijker, democratischer en goed te controleren systeem zijn. Er zal meer voor jongeren moéten woi/den gebouwd. Het gemeentelijk woningbezit moet worden overgedragen aan de Noordwijkse Woning bouwvereniging. Groen Links wil een aktief gemeentelijk voorlichtingsbeleid, waarvoor het aanstellen van een full time voorlichter onontbeerlijk is. Wat het toerisme betreft moet volgens de partij een lan- FOTO: WIM VAN NOORT ge-termijn-visie worden ont wikkeld. Toerisme brengt niet alleen voordelen mee maar ze ker ook nadelen, wat zich voornamelijk uit in de aantas ting van de leefbaarheid en de natuur. Verblijfstoerisme is in de visie van Groen Links eco nomisch gezien het meest wenselijk en geeft de minste overlast. Nachttoerisme bevor dert niet de positieve beeld vorming van de badplaats. Avondje uit in Lisse geslaagd LISSE Dat de organisa tie van „Avondje uit in Lisse" een ijzersterke for mule in handen heeft, bleek afgelopen zaterdag. De Hobahohallen waren totaal uitverkocht voor het avondje, waarop René Froger, George Baker en Corrie Konings acte de presence gaven. De meer dan duizend mensen die de Hobahohallen bevolk ten genoten met volle teu gen van de optredens. Het "Avondje uit in Lisse" wordt sinds enige jaren door de Lissese carnavalsvereniging De Gaapstokken in samenwer king met de plaatselijke hore ca georganiseerd. Het werd ook zaterdag een sfeervolle, gevarieerde avond. Woordvoerder H. Kortekaas was dik tevreden. „We zijn erg blij met dit sukses. De samen werking met de horeca loopt gesmeerd en er is eigenlijk niets dat ons ervan weerhoudt om ook volgend jaar weer zo'n avond te houden". Hij bena drukt dat dit festijn niets met het carnavalsfeest te maken heeft. „Het „Avondje uit in Lisse" is bestemd voor ieder een die er gewoon eens een avondje uit wil. Dichtbij huis en niet te duur. Die gelegen heid kunnen we dus tot op he den brengen en dat dit aan slaat wijzen de bezoekerscij- fers wel uit. Niet alleen deze avond, maar ook alle voor gaande avonden zijn bijzonder goed bezocht. Een extra rugge steun dus bij het overwegen of volgend jaar wederom een "Avondje uit" op touw zal worden gezet". Leuke eerste uitzending van Zoeterwoude Lokaal ZOETERWOUDE De eerste uitzending van Zoeterwoude Lokaal was zaterdag ondanks wat schoonheidsfoutjes de moiete waard. De uitzending duurde een uur. Gasten waren burgemeester A. Houdijk en Jacqueline Paardekoper, be kend van de KRO-aktie „Hon derd dagen zonder auto". Voorts schonk de redaktie van Zoeterwoude Lokaal aandacht aan het concert van de mando linevereniging en aan de ver kiezing van de sportvrouw, sportman en sportploeg van het jaar. Zoterwoude Lokaal is iedere zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur te beluiseren via Omroep Rijnland op 88.1 FM kabel en 105.7 ether. KATWIJK De Wereld winkelprijs is zaterdag uit gereikt aan de gemeente Katwijk. De prijs is vorig jaar ingesteld door het be stuur van de Katwijkse Wereldwinkel. Katwijk kreeg de prijs omdat de gemeente onder meer was overgegaan op het ge bruik van „zuivere kof fie". Burgemeester Van Montfrans nam de prijs namens de gemeente in ontvangst. „Door de prijs zijn wij vereerd, maar we realiseren ons ook dat hier een opdracht aan vast zit", zei ze. De prijs van 1000.- wordt jaarlijks toegekend aan een of meer groepen in Katwijk die zich hebben ingezet voor een rechtvaardiger wereld. In 1989 werd de prijs toegekend aan de „Stichting Katwijk voor In dia". Katwijk kreeg de prijs nu omdat de gemeente een com missie Ontwikkelingssamen werking heeft ingesteld, van wege de jaarlijkse toekenning van subsidies en het kiezen voor de opname van de pro blematiek van de derde we reld in de gemeentepolitiek. De werkwijze van de commis sie kan volgens de wereldwin kel een stimulans zijn voor Katwijkse groeperingen om zich aktief bezig te houden met de derde wereldproblema tiek. Tenslotte verdiende de gemeente de prijs omdat is overgegaan op „zuivere kof fie". Volgens de Wereldwinkel erkent Katwijk zo dat „bewust consumeren kan bijdragen tot verbetering van het lot van de kansarmen in de Derde We reld". De Wereldwinkel hoopt dat de initiatieven van dege- meetne navolging krijgen. Burgemeester van Montfrans kreeg zaterdag naast de dui zend gulden «en grootverbrui- kerspak „zuivere koffie" in plaats van de geijkte bos bloe men. De burgemeester vond de prijs toegekend aan de ge meente een handige politieke daad, omdat de gemeente nu als opdracht krijgt een voot- trekkersfunktie te bekleden. „Dat moet positief werken voor de Wereldwinkel. Een zaterdag zoals vandaag wan neer alle mensen boodschap pen gaan doen voor het week end moet men zeker deze win kel niet vergeten". Dat momenteel de zaken goed gaan blijkt wel uit de omzetcij fers, aldus voorzitter Jan Haasnoot. Vorig jaar werd een omzet bereikt van 56.000.-. Dat was .een verdubbeling in vergelijking met de omzet van 1988. De Wereldwinkel aan de Ach terweg 25 in Katwijk aan de Rijn is maandag, woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 14.30-17.300 uur en op za terdag is de winkel geopend van 10.00-16.00 uur. Burgemeester A. Houdijk verricht de openingshandeling. Naast hem L. Tijssen, voorzitter van de Kerkduif. FOTO: WIM VAN NOORT Zoeterwoudse Kerkduif definitief onderdak ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse duivenver- eniging „De Kerkduif" beschikt sinds zaterdag over een mooi, gezellig clubhuis. In korte tijd en met veel zelfwerkzaam heid hebben de duiven- liefhebbers op sportpark Haasbroek een waardige accommodatie gebouwd. Burgemeester A. Houdijk opende het clubhuis. De officiële handeling was het doorknippen van een lint. „Als het beter weer was geweest hadden ze zeker iets gedaan met duiven, maar dat gaat nu echt niet" aldus de veront schuldigingen van voorzitter Lex Tijssen. Tal van vereni gingen uit de regio waren pre sent om het glas. te heffen. On der hen Walter Belt van de postduivenvereniging uit Gra ve. Hij was in 1973 één van de oprichters van De Kerkduif. De Kerkduif, opgericht in 1973, telt 32 leden. Wekelijks zijn er activiteiten en met name in het vliegseizoen van april tot september is het een drukte van jewelste. De club begon in een gebouwtje naast de Sint Jans-kerk. Daar komt ook de naam Kerkduif van daan. Tien jaar later verhuisde de Kerkduif naar een onder komen aan de Noordbuurtse- weg, beter bekend als het Laantje van Vogelaar. Omdat dat pand inmiddels is ver kocht, moesten de duivenmel kers opnieuw verhuizen. Sportpark Haasbroek bood uit komst. Twee oude schoolloka len werden knap verbouwd tot een mooi clubhuis met een op pervlakte van 84 vierkante meter. De bouwcommissie (Jan Bolleboom, Pim Turk, Louis Soonius en Lex Tijssen) heeft met talloze vrijwilligers veel werk verzet. Door zelf werkzaamheid is zo'n 30.000.- bespaard. Dank zij steun van de gemeente Zoeterwoude (10.000 gulden subsidie en een renteloze lening van 15.000 gulden) is de Kerkduif nu weer onderdak. Serie inbraken in woningen ALPHEN AAN DEN RIJN Dieven pleegden gisteravond in Alphen een serie inbraken in woningen. Een vijftal woningen aan de Bachsingel, Saffierstraat, Van Riebeekstraat, Jan Luy- kenlaan en Maria Houtmanstraat werd doorzocht. Vanochtend was nog niet bekend wat er gestolen is. Bij alle woningen werd de ruit van de achterdeur vernield. Volgens de Alphense politie heeft één dader de vijf inbraken gepleegd. Bingo in De Spreng OUDE WETERING Een AHOOJ-bingo heeft vanavond plaats in „De Spreng" achter de Gereformeerde kerk aan de Kerkstraat in Oude Wetering. De hoofdprijs is dit keer een dames- of herenfiets. Aanvang 20.00 uur. Damlaangebied moet hoogwaardig en bereikbaar zijn LEIDSCHENDAM Het Damlaangebied moet een hoogwaardige economische zone met winkels en voorzie ningen worden, inclusief eén goede bereikbaarheid voor de huidige en toekomstige inwo ners. Verder moet er een der de oeververbinding „omdat de partij niet gelooft in het won der van de Landscheidings- weg". Deze weg lost voor het oude centrum niets op en bo vendien moet vóór een defini tieve beslissing nog een uitge breide MER (Milieu Effecten Rapportage) plaats vinden. Dat staat in het programma van D66-Leidschendam voor de gemeenteraadsverkiezingen. Het heeft als titel „Met hart voor de stad". Een tweede the ma van D66 is „hoognodige bestuurlijke vernieuwing". De par-tij pleit voor een lokaal re ferendum omdat de lokale de mocratie „haar plaats opnieuw moet bevechten". D66 zal hier over eerst een nota uitbren gen. In het verkiezingspro gramma wordt uitgebreid aan dacht besteed aan de gevolgen van afnemende automobiliteit, het milieubeleid, organisatie en financiën. D66 komt van avond in jazzcafé Satchmo aan het Damplein bijeen voor na dere toelichting op het pro gramma en het voorstellen van kandidaten. ZOETERWOUDE Een elfstedentocht buiten Friesland blijft met recht een alternatief festijn. Dat ondervond vorige week een groot aantal schaat senrijders uit Zoeterwou de. De verre busreis naar de Weissensee in Oosten rijk was al geen pretje. Ook de kwaliteit van het ijs, dooi en veel water, liet veel te wensen over. In plaats van 8 ronden van 25 kilometer moesten de toerrij ders rondjes rijden van nau welijks 10 kilometer. De wed strijd werd zelfs ingekort tot zo'n 150 kilomter vanwege de matige omstandigheden. De dertig Zoeterwoudse toerrij ders volbrachten wel allemaal het karwei. Nico en Jan van der Salm waren daarbij het snelsf met 6.43 uur. Han van Zaal wist, ondanks een zware val in het begin van de tocht, toch de 200 kilometer te vol brengen. Theo van Klink ont popte zich als een echte na- tuurijs-specialist. Annie On derwater en Hans Berk reden de tocht van 100 kilometer. De wedstrijdtocht bestond uit drie onderdelen: criterium, tijdrit en tocht over (uiteinde lijk) 150 km. Bij het criterium noteerde Piet van der Geest een 14e plaats waar Richard van Kempen eerste werd. Jan- Dirk Corts uit Koudekerk werd 13e. De tijdrit over 10 km eindigde opnieuw in een zege voor Van Kempen. Jan- Dirk Corts noteerde de 8e tijd en Piet van der Geest eindigde ondanks een val als 22e. De af sluitende tocht werd een slijta geslag. Van der Geest staakte de strijd na een paar valpartij en, evenals Fred van der Meer. Jan-Dirk Corts klasseer de werd 27e. Theo van Leeu wen, hij kwam alleen tijdens de wedstrijd in aktie, kwam gelijktijdig met de tweede groep over de meet. In de nacht van zondag op maandag kwam het gezelschap weer in Zoeterwoude terug. NOORDWIJKERHOUT De tiende editie van het Noord- wijkerhoutse tonneprostoer- nooi is vrijdagavond gewon nen door Piet Spreeuw. In zijn winnende pros kon Spreeuw maar moeilijk afscheid nemen van het oude dorpsleven dat dreigt te verdwijnen. Als her innering had hij alvast wat water geschept uit het oude Kokkerbad en hij had een oude bollenzak bij zich, een re likwie van Toop. Gelukkig zorgde „bobo-Cor" er als wethouder voor dat de boel niet helemaal uit de „Klaauw" liep. Prosser Karei Heemskerk kwam in de ton om te vertellen dat hij wel een paar mooie plaatsen in het dorp wist waar een bordeel ge- Piet Spreeuw wint tonneprossenstrijd vestigd kon worden. Een daar van was het nieuwe zwembad waar toch al massagetafels en „hot-water-baden" komen. Hij vroeg zich af of burgemeester Winkel straks wel voldoende conditie zal hebben om het zwembad te openen. Het zwemmen door Winkel van het eerste baantje, gecombi neerd met vijf stratschoten zo als dat Winkel bij de start van de zwemmarathon overkwam, „wordt een aardige conditie slag", aldus Heemskerk. Debu tant was de pas 22-jarige zeer talentvolle prosser Gerrit Rot teveel. Hij verhuisde in zijn pros naar Haarlem waar hij prachtige problemen kreeg met zijn Noord wijkerhoutse accen t. Gerrit-Heen -en - Weer noemde hij zich want hij kreeg heimwee en verhuisde terug om te merken dat intussen alle rijrichtingen in het dorp wijzigd waren. Opvallend was dat geen van de prossers last had van tonnekoorts. De zoals gewoonlijk buiten mededin ging meeprossende Frans van der Geest en ex-prosser Vik de Gleuvenpik die de avond aan elkaar proste, waren vreemd genoeg wel gespannen. Mis schien kwam dat door het feit dat achterin de Schelftruimte nogal wat mensen stonden die niet voor de pros kwamen, maar voor de kaartverkoop van het carnaval. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagenj raadplege men „UIT", de graj tis wekelijkse bijlage van dezf krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tef 01720-20800): Back to the future f (al); 18.45, 21.15. wo. ook 13.4® EUROCINEMA II: Abyss (al): 20.30 Oliver en Co (al); wo. 14.00. EUROl CINEMA III: Ghostbusters II (al 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. ROCINEMA IV: Sea of love (12| 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. jÈ LEIDEN LUXOR (Stationsweg l|' tel. 071-121239): Black rain (12r 18.45, 21.15. wo. ook 14.15. LIDf en STUDIO (Steenstraat 39, tej 124130): Dead poets society (all 18.45, 21.15. ma. di. do. ook 14.15 When Harry met Sally (al); 19.00® 21.15. ma. di. do. ook 14.30. Valmong (al); 14.30, 19.00, 21.15. Back to thte future II (al); Theo en Thea (al4r 14.30, 19.00, 21.15. Ghostbusters T (al); Oliver en Co (al); wo. 14.30 •TRIANON (Breestraat 31. t# 123875): Stam van de holenbeer (alp 19.00. wo. ook 14.30. 9% Week« 21.15. REX (Haarlemmerstraat 5&, tel. 071-125414): Het heetste hoertju aller tijden (16); 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWA] (Schoolstraat 69, tel. 01717-4354]) Ghostbusters (al); De Avonden (alf wo. 15.45. ma. t/m wo. 20.15. Ne»l York stories (al); ma. t/m wo. 20.15d Lady en de vagebond (al); Platvo«| en zijn vriendjes (al); wo. 14.00. Wassenaar ASTRA:The abyss (a& ma. t/m wo. 20.00. Frank en Frdo (al); wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27. teE 3463500): Black rain (16); 14.0(j 18.45, 21.30. ASTA 2:Abyss (at, 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Sef of love (12); 14.00, 18.45, 21.3f BABYLON 1 (naast Den Haag Cerjs traal tel. 3471656): Dead poets so ciety (12); 14.00, 19.15, 21.45. B/ji BYLON 2: Splendor (al); 14.00, 19.0I»1 21.30. BABYLON 3: Theo If Thea(al); 14.00, 19.00. De Avonden (al); 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 2(, tel. 3630637): Casualties of war (16^ 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC f Next of kin (12); 14.00, 18.45, 21.3(1 CINEAC 3: The punisher (16e 18.45, 21.30. ma. di do ook 14.0^ METROPOLE 1 (Carnegielaan, tee 3456756): Valmont (al); 14.00, 18.4F" 21.30. METROPOLE 2:Back to tt|' future II (al); 18.45, 21,30. ma. di. dfl ook 14.00. METROPOLE 3: Whep- Harry met Sally (al); 14.00, 18.4i- 21.30. METROPOLE 4: Bandini (a 14.00, 18.45, 21.30. METROPOL) 5: Erik the viking (al); 14.00, 18.4 21.30. ODEON 1 (Herengracht 1 tel. 3462400): Back to the future (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON That summer of white roses (a 13.45, 18.45, 21.30. ODEON Ghostbusters II (al); 13.45, 18.4 21.30. ODEON 4: Indiana Jon<" and the last crusade (al); 13.4) 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstra 12b, tel. 3656402): Romuald Julie te (al); 19.15, 21.45. wo. ook 14.0 STUDIO 2: Sex, lies en videota| (al); 19.00. Een scherzo furioso (1i 21.30. STUDIO 3: A dry white seas< j (12); 19.00. Torch song trilogy (1(, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal Biecht; 20.00. Zaal 2: A short fil|. about love; 19.30. The cook, t| thief, his wife her lover; 21.4? Zaal 3:19.30, 21.45. wo. 19.30, 22.0C( Down by law; ma. Abel; di. Death L a salesman; wo. Rumble fish; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Oliver Co; wo. 14.0. METROPOLE. Oliver Co; w.' 14.00. STUDIO: De sneeuwkoni' gin; wo. 14.30. Sneeuwballenoorlo^ wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nacff diensten van de apotheken In de r" gio Leiden worden waargenome, door de apotheken die ook weekeni dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHlf. ZEN LEIDEN Ongevallendienr elke dag Academisch Ziekenhuis bC halve van dinsdag 13.00 u. tot woenf dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikf. nieken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13.00 u. tt zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekef huis). I De Geneeskundige Dienst Leiden P verhuisd van de Roodenburgerstrar in Leiden naar de Cronesteinkai 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING Or GEBOREN KIND Hulpverlening fl. ongewenste zwangerschap voor mor der en kind. Bel tel. 071-896309; 07r 897762; 033-620244 (dit laatste nurt mer is dag en nacht bereikbaar). I, CENTRALE REGISTRATIE KINDEI OPVANG (Koombrugsteeg 2, 23f EK Leiden, tel 254810.) Informal over en aanmelden voor kinderoP vang in Leiden. Geopend: ma t/m f dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA*. MELDPUNT LEIDEN. KetelboetA' steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch br reikbaar van 10.00 tot 16.00 vla 07r 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.lE en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL JuE disch Adviesbureau, KetelboeterI steeg 10, tel. 130775; afdeling belar tingen: alleen op afspraak, klachtef- bureau: di. en do. 18.30-20.30, afdv ling vreemdelingenrecht: ma. 13-C en do. 18.30-20.30, afdeling vroui vr. 10-12. fi SOS Telefonische Hulpdienst L4 den e.o. Voor een gesprek vr mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag fc nacht bereikbaar. Telefoonnummj achterop de telefoongids (07k 125202). t BUREAU VOOR RECHTSHULP i Herengracht 50, tel. 123942; spreek! ren ma. en dl. 10.00-12.30 u„ 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. e DIERENHULP- EN AMBULANCk DIENST Hulpverlening in Leid% Leiderdorp, Oegstgeest, RijnsbuL Valkenburg, Voorschoten, Warmor en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 a BURGERRAADSLIEDEN KorA brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooiL ren). Spreekuren ma., di. en vr 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. !c GEZINSVERZORGING StichtiP gezinsverzorging Leiden. Aanvragk hulp voor bejaarden en langdurir zieken en gezinsverzorging, ReL brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. tf vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.]' KINDER- EN JONGERENTELEFOlP Dagelijks geopend van 16.00 k 20.00 uur. Het nummer is 0% 120611. r MAATSCHAPPELIJK WERK Sti£ ting Maatschappelijk Werk, Lan# gracht 1b, spreekuur ma. t/m 9.00-10.00 en volgens afspraak, 142144. Gezondheidscentrum Mera wijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 L do. 14.00-15.00, lel. 212195. Gezorf heidscentrum Stevenshof, spreekif1 do. 10.00-11.00, tel. 311506. Sec) Noord: Herensingel 53, spreek! ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. 1460(1 Sector Zuid: Morsweg 83, spreek! ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volgens f spraak, tel. 316167. f Algemeen Maatschappelijk Werkj geval van directe noodsituatr '3 berer NATIE HOMOSEXUALITEIT 221008. zo. 20-24. SOCIALE RAADSVROUW V SCHOTEN Spreekuren: ma. 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. seweg 33, Voorschoten. Tel. 32

Leidse Courant | 1990 | | pagina 8