Reputatie te grabbel iur blijft monter eerste verlies [N nipt langs ïidse selectie rii -U )onsor laat renners van Bollenstreek in de steek Sijbrands met wit SRC Alphen als eerste kampioen sportuitslagen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! iAT)RT CeidoeSommit WOENSDAG 31 JANUARI 1990 PAGINA 9 publiek Rusland jt eigen ploeg bij etiekstrijd 1 Voor het eerst in de geschie- zal de Sovjetrepubliek Rusland 1211 ëen adetiekploeg naar het buiten- 127! sturen. De internationale indoor- 391 rijden die zondag in de Belgische 38.1 jent worden gehouden, en waar land ook aanwezig zal zijn met 77! iam, beleeft die primeur. In het 1681 len maakten de Russische atleten 72 s alle andere sporters uit de ver- inde republieken deel uit van de uit de Sovjetunie. De andere deel- 131 nde teams in Gent komen uit Bei- Ui ulgarije en Griekenland. Westerhof vertrekt bij FC Groningen GRONINGEN Hans Westerhof vertrekt aan het einde van dit sei zoen als oefenmeester van FC Gro ningen. De 41-jarige trainer en het bestuur van de noordelijke eredivi sieclub kwamen gisteren niet tot overeenstemming over een nieuw contract. Westerhof wenste een drie jarige verbintenis, mede ter compen satie van een groot aantal lesuren bij het CIOS, die bij contractverlenging zouden wegvallen. FC Groningen wilde niet verder gaan dan een overeenkomst voor één seizoen. De oefenmeester zag daarom af van een verlenging van zijn verblijf in Gro ningen. Hockeydames verslaan Australië opnieuw PERTH De Nederlandse dames-hoc- keyselectie heeft de derde testwedstrijd tegen olympisch kampioen Australië in Perth in winst omgezet en de stand in dit onderlinge vergelijk op 2-1 gebracht. Oranje won gisteren met 1-0 door een rake straf bal van HGC-aanvalster Wiets- ke de Ruiter na achttien minuten. Het Nederlands elftal, waarin Carina Bennin- ga (teen) en Mieketine Wouters (kuit) wegens een blessure niet konden worden opgesteld, verdedigde de voorsprong met verve. De bondscoaches Roelant Oltmans en Frank Dikmoet zagen Jacqueline Toxopeus in het Nederlandse doel uit groeien tot beste speelster. Motorraces op circuit Zandvoort van de baan BUNNIK De Koninklijke Nederlandse Motor rijders Vereniging (KNMV) heeft de nationale kampioensrace op het circuit van Zandvoort, die voor 22 april op het programma stond, geschrapt. Volgens de bond is het huidige circuit niet ge schikt voor de wegracers. „De KNMV was bereid een deel van de kosten voor aanpassing van het circuit te betalen, alleen de gevraagde offerte bleef maandenlang uit", aldus woordvoerder Mar tens, namens de KNMV. „Niet zo verwonderlijk, want de motorsportbond wordt al drie jaar door de leiding van het circuit met een kluitje in het riet gestuurd. Nu blijken de noodzakelijke veran deringen plotseling 150.000 gulden te kosten. En dan is de baan in april nog niet gereed", meent Martens, die betwijfelt of Zandvoort nog in aan merking komt voor het houden van motorraces. Piet den Boer scoort beslissend doelpunt BORDEAUX De Franse koploper Bor deaux heeft gisteravond een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het nationale elftal van Joegoslavië met 2-1 gewonnen. Het was de eerste testwedstrijd van de Joegoslaven voor het wereldkampioenschap voetbal in Italië. Voor Bordeaux opende de Westduitser Klaus Allofs, schitterend vrijgespeeld door Thouve- nel, vlak voor rust de score. De eveneens in Frankrijk (Sochaux) actieve verdediger Had- zibejic zorgde in de tweede helft voor de ge lijkmaker. De winnende treffer kwam op naam van Piet den Boer, met Allofs de enige speler van Bordeaux die mag hopen op de eindronde. De Nederlandse spits gaf tien mi nuten voor tijd een schitterende pass van op nieuw Thouvenel een doeltreffend vervolg. ANTIC CITY Re- Tuur heeft zijn eerste j in zijn nog pril- an als profbokser jopen. In het Trump I in Atlantic City ver- 22-jarige zwaar gewicht maandag- p op punten van Fer- Rodrigues, een i uit Pennsylva- Spaanse afkomst, zijn eerste acht prof- glansrijk won, voelde P afloop van de zes boei- onden winnaar. De jury e echter anders. „Echt teleurgesteld ben ik niet", sprak de bokser uit Hoogvliet monter. „Na dit gevecht weet ik zeker dat ik het ga maken. Rodrigues is een sterke jongen, mijn zwaar ste tegenstander tot dusver. Vooral in de laatste twee ron den was ik oppermachtig. In de zesde ging hij bijna neer. Zelf ben ik niet echt in moei lijkheden geweest. Rodrigues bokste voor eigen publiek en dat heeft zeker een rol ge speeld in de beslissing jury". Voor de als prof nog ongesla gen Rodrigues (23) was het zijn zevende opeenvolgende zege. (KELEN /LEIDEN pidse tennisselectie heeft jpt verschil het onderspit yen tegen het team van Instituut Nederland, jiemerink en Jorn Dan- j kwamen internationaal [stekende verrichtingen. [elle banen van tennis- Brooklyn waren dui- ij in het voordeel van het >elende TIN, dat daar heen in sterkte bredere i kon opstellen. De A- van Unicum, Jorn Jart en Jacqueline van I bleven ongeslagen en |n voor 8 wedstrijdpun- pillegommer Marco van was goed voor drie pun- Kees-Jan Schuilenburg sterk tegen Diederik maar liet zich door de ongeslagen Evert Baarspul verrassen. Cindy Berkhout, Mark Fleischeuer, Mare Nagelkerken, Freek Ta- nis én invaller Maurice Frie- bel kwamen eveneens tot deelscores. Omdat Berry Op- perhuizen, Matthijs Minder hout en Léon Bouwman zon der verlies bleven, behaalde TIN met 25-23 de eindover winning binnen. De Fransman Guillaume Raoux vormde in de halve fi nale van het Masterstoernooi van het Italiaanse 10.000 dollar circuit in Modena een te groot struikelblok voor Jan Sieme- rink. De Rijnsburger, in de of ficieuze WK-jeugd nog over winnaar tegen Raoux, vero verde ondanks de 6-3, 7-6 ne derlaag toch 19 ATP-punten, goed voor een stijging op de wereldranglijst tot rond de plaats 400. KWALIFICATIE VOLLEYBALPLOEG ONDANKS VERLIES TEGEN FINLAND LAPPEENRANTA De Nederlandse volleybal lers hebben in bijna twee etmalen Finland het daglicht nauwelijks aan schouwd, maar zien als compensatie over ruim twee maanden de zon rij zen in het land waar dat hoort: Japan. De nationale ploeg van coach Harry Brokking legde de eerste proeve van bekwaam heid in het drukke jaar 1990 met enige moeite af en plaat ste zich voor de B-wereldti telstrijd in Japan. Na de 3-1 van zondag tegen Finland in Den Bosch volgde gisteren in Lappeenranta een nederlaag met dezelfde cijfers (3-15 15-6 15-12 15-10) in een uur en drie kwartier. De kwalificatie kwam geen moment in gevaar, al gooide de ploeg haar reputatie wél te grabbel. Na de winst in de openingsset was de punten- verhouding zo gunstig, dat Nederland in het verdere verloop nog slechts zeven puntjes hoefde mee te pak ken. Dat lukte gemakkelijk. Brokking wisselde Selinger, Zoodsma, Held, Zwerver, Benne en Grabert regelma tig. Hij liet Blange bijvoor beeld twee sets het spel ver delen. Ontspanning De coach had een simpele verklaring voor de neder laag. „Het karwei was na de eerste set geklaard, er sloop te veel ontspanning in het team. Dan blijkt dat die Fin nen niet zo slecht zijn en is het moeilijk terug schake len". Van een onprofessionele hou ding wilde Brokking niet we ten. „Dit was net als bij de Europa Cup voetbal. Als PSV thuis een goed resultaat haalt en uit 0-1 maakt, dan gaat de deur achter ook op slot. Krijg de hik maar, zeggen ze dan. Ik probeer de nederlaag trou wens niet goed te praten, want die doet toch pijn.". Brokking had voor Finland immense druk gevoeld. De Amstelvener gaf toe vooraf gaand aan de twee duels zeer gespannen te zijn geweest. „Meer dan tijdens de Europe se titelstrijd in Zweden", zei de 35-jarige opvolger van Arie Selinger. „Finland was een halszaak. Het uitgestip pelde programma voor dit jaar hing er grotendeels van af". Vandaar dat de selectie ook pas na „Finland" over de toe komst mocht praten. In fe bruari zijn daarover gesprek- SS' f. «S i „„I iL—L Henk-Jan Held (3) sprokkelt punten voor Nederland; het Finse blok is te laat. ~~f JU - ken tussen coach, spelers, bond en sponsor. Om wat licht in de Finse duisternis te brengen, liet Brokking dui delijk doorschemeren waar hij naar toe wil. Zweeds model Ten koste van veel moet de huidige werkwijze met een nationale ploeg, die niets te maken heeft met de Neder landse competitie, worden voortgezet. Suggesties om over te stappen op het zoge naamde Zweedse model, waarin de internationals een zwerversbestaan hebben in lucratieve Zuideuropese com petities, wijst hij "resoluut van de hand. Momenteel wordt die visie door een aantal feiten onder steund. Zweden, als nummer twee van Europa al eerder zeker van Japan, kan mis schien niet eens meedoen. De beste internationals worden tezelfdertijd verwacht in de play-offs in Italië. En als ze al aan het Japanse net ver schijnen, dan waarschijnlijk dodelijk vermoeid. Mede om die reden ziet de trainer kwalificatie voor het A-WK in Brazilië (oktober) zitten. „Thuisland Japan, China en waarschijnlijk Joe goslavië en Polen zijn de an dere kandidaten voor de drie te vergeven tickets". Brokking, van wie het posi tieve denken afstraalt, is er van overtuigd dat hij de spe lers zelfs tot de Olympische Spelen van Barcelona kan binden. „We streven naar een cyclus van vier jaar met dezelfde groep, tussen twee Spelen in. Na de Spelen zou den dan telkens jongens die dat willen, kunnen vertrek ken". Het besef is aanwezig dat de situatie van nu moeilijk is, omdat de uitblinkers van de huidige groep ten tijde van Barcelona een cyclus van bij na zes jaar hebben volge- maakt. Toch is Brokking vastberaden. Hij heeft steun van belangrijke mensen als Ron Zwerver, idealist in al zijn 200 centimeters lengte, en Avital Selinger, de grote geest in een veel kleiner li chaam. Henk-Jan Held Vervangers moeten klaar staan, wanneer basiskrachten afvallen. Zoals Henk-Jan Held, die de plaats van Jan Posthuma innam en die zelfs meer mogelijkheden worden toegedicht. Zelfs Posthuma's vroegere gabber Zoodsma, die voor het weekeinde openlijk zwaaide met Itali aanse aanbiedingen, zou vol gens Brokking gebonden kunnen blijven. Als het, ook in materieel op zicht, maar aantrekkelijker gemaakt wordt voor de ac teurs. Zo zijn al verschillende pogingen om de spelers een gesponsorde auto te bezorgen, spaak gelopen. Brokking: „Ik ga dat in februari weer ter sprake brengen". Ook het verhogen van het loon, zo'n 2.000 gulden schoon per maand, zou misschien hel pen. Op de vraag of bij ver dubbeling de lires gemakke lijker worden weerstaan, ant woordt Brokking volmondig ,,ja". „Voor minder ook", voegde hij er aan toe. Zelfs voor de veelbesproken assistent van Brokking wordt op zeer korte termijn ge zorgd. De coach heeft al her haaldelijk laten weten dat het werken in zijn eentje ei genlijk geen doen is, maar voor het vinden van een hulpkracht heeft technisch directeur Peter Murphy van de bond heel wat kilometers afgelegd. Brokking: „Ik moet wel met de nieuwe man kun nen werken. Uiteindelijk lig gen we zeven maanden op dezelfde hotelkamer. Het is in ieder geval een buitenlan der", was het enige dat hij wilde onthullen. Loting over twee weken LAPPEENRANTA Door de puntenzege op Finland gaat op 13 februari de naam van Nederland in de cham- pagnekoeler in Tokyo, waar de loting plaats vindt voor de groepsindeling van de B- we reldtitelstrijd volleybal, die in april in Japan wordt ge houden. Aan het evenement, waarvan de beste drie zich plaatsen voor het A-wereld kampioenschap in Brazilië, doen twaalf landen mee. Eu ropa is met zes landen het best vertegenwoordigd. Ze ker van deelname zijn: Ne derland, Zweden, Japan, Chi na, Algerije en Puerto Rico. Het veld wordt gecomple teerd door de winnaars van de volgende confrontaties Quatar-Iraq, Australië-Tai- wan, Griekenland- Joegosla vië, Polen-Bondsrepubliek, DDR-Roemenië en Spanje- Hongarije. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.50 uur: Studio Sport. Veronique, 19.30 uur: Match. België Nederlands 2, 20.00 uur. Sportavond. België Frans, 20.05 uur: Portret ex-motorcrosser Malherbe. Duitsland 1, 21.45 uur: EK kunstrijden. BBC 1, 20.00 uur: Gemenebest- Spelen. BBC 1, 23.00 uur: Sportsnight. Eurosport, 18.00 uur: Kunstrij- Eurosport, 20.30 uur: Surfen. Eurosport, 21.00 uur: Boksen. Eurosport, 23.00 uur Voetbal. MORGEN BBC 1, 07.50 en 12.02 uur Ge menebest-Spelen. BBC 2, 12.20 uur: Sport en we tenschap. Eurosport, 10.00 uur Trans World Sport Eurosport, 11.00 uur: Voetbal. Eurosport, 13.00 uur: Kunstrij- Eurosport. 16.00 uur Auto- en motorsport. Eurosport, 17.00 uur Gemene best-Spelen. Nielsen naar reserves PSV EINDHOVEN Ivan Nielsen maakt op eigen verzoek geen deel meer uit van de A-selectie van PSV. De voormalige Deense international wil niets meer met trainer Guus Hiddink te maken hebben. Nielsen (34) zal het seizoen afmaken in het tweede team, dat on der leiding staat van Huub Stevens. De rebellerende verdediger heeft de clubleiding van PSV gisteren om contractontbin ding gevraagd. Manager Kees Ploegsma wil echter niet mee werken aan een tussentijds vertrek. „De verklaring is simpel", aldus Ploegsma. „Wij bepalen nog altijd of een speler weg mag of moet blij ven. De clubleiding is van me ning, dat Nielsen zijn contract bij PSV moet uitdienen. De discussie is gesloten, ook wat betreft andere spelers". Nielsen werd zaterdag door trainer Hiddink voor de wed strijd tegen Willem II naar de bank verwezen. De rijzige ver dediger voelt zich te oud voor de rol van reserve en keert liever vandaag dan morgen te rug naar zijn vaderland, waar drie clubs interesse voor hem hebben getoond. „Een triest einde van mijn pe riode bij PSV", omschreef Nielsen zijn vrijwillige degra datie. „Aan de komende vier maanden zal ik weinig plezier beleven. Er zit echter niets an ders op. Ik ben afgeknapt op Hiddink. Die drie Deense clubs willen me graag hebben, maar zijn niet bereid om een vergoedingssom te betalen. Te recht. want aan het einde van het seizoen ben ik transfer- •vrij". S De licentiehouders fe ren" en toervereniging ■■llenstreek zijn gisteren ^Hun bestuur, tijdens een ^He ledenvergadering, in- over de plannen van roep om tussentijds te n als sponsor. Kern- brengt de wielervereni- in een lastig par- mdat De Bollenstreek verplichtingen is aange- naai 'oor het komende sei- gisS n i» kon lenstreek sloot op 1 ok- iet 1988 een eenjarig con- met een optie voor nog hHar In dat eerste jaar de club een bijdrage van Sp gulden. Een bedrag dat zinK°lgende jaren zou oplo- 1 50.000 en 75.000 gui tje Wenste Kerngroep geen te maken van de optie dan diende het bedrijf dat voor 1 oktober van het vorig jaar kenbaar te maken. Dat gebeurde pas in december. De Bollenstreek was ondertussen verplichtingen aangegaan met kleding- en fietsenfabrikan- ten. Daarnaast is ook het pro gramma van de renners in het komende seizoen afhankelijk van de sponsorgelden. Het voornemen van de Kern groep om te stoppen heeft on der meer te maken met het vertrek van Eric Stroomber- gen naar Moneglas. De renner was in het vorige seizoen goed voor drie overwinningen in B- klassiekers. Daarnaast vindt Kerngroep dat zij in het laatste kwartaal van het vorig jaar te weinig publiciteit heeft gehad. Het wielerseizoen loopt echter in september af. Kerngroep wil verdere spon soring nu afhankelijk stellen van de resultaten in de ko mende wedstrijden. Zij ver langt dezelfde klasseringen als in 1989. Onhaalbaar lieten de rijders gisteren weten. „Het af gelopen jaar valt vrijwel niet te verbeteren. Dan zou een van ons bijvoorbeeld een Ne derlands kampioenschap moeten behalen. We moeten met beide benen op de grond blijven staan. Het potentieel is wel aanwezig, maar dit jaar krijg je geen Nederlands kam pioen. Wij willen onze best doen, maar er moet geen druk op ons worden gelegd". Het bestuur van De Bollen streek, dat binnenkort een ge sprek met Kerngroep heeft, zegt vooralsnog de uit het con tract voortvloeiende verplich- tinge na te willen komen. rok ^prtwereld vo 1,31 tol Het hoofdbestuur n e Koninklijke Neder- Ph| Baseball en Softball is binnenkort, als de aadsvergadering er op 7 [evrhee akkoord gaat, weer neng. Rolf Moll moet de vice-voorzitter finan ciën van de bond worden. Voetbal Trainer Joe Jor dan heeft zijn contract bij Bris tol City met drie jaar verlengd. De 52-voudig Schots interna tional is met zijn club aan een succesvol seizoen bezig. Bristol City is lijstaanvoerder in de tweede divisie en drong zater dag ten koste van Chelsea door .tot de vijfde ronde van het toernooi om de FA-cup. Zwemmen De vijfvoudig Olympisch zwemkampioen Matt Biondi zal van 5 tot 7 fe bruari meedoen aan de inter nationale wedstrijden in het Oostberlijnse Dynamo-bad. Demonstratie in Voorschoten VOORSCHOTEN Het Nederlands volleybalteam (heren) geeft maandag avond 26 februari een drie uur durende demonstratie in sporthal de Vliethorst in Voorschoten. AMERSFOORT Ton Sij brands begint morgen met wit in de eerste partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap dammen. Titelhouder Alexei Tsjizjov trok bij de loting in het Amersfoortse stadhuis een zwarte damsteen uit een ge spleten kei. De Belgische hoofdscheidsrechter Raymond Picard kliefde de in de kanti ne van het stadhuis opgestelde kei met behulp van een hamer en een wig. Sovjet-dammer Tsjizjov mocht als eerste een keus maken uit de twee ver pakte damstenen in het in wendige van de kei. Het lot beschikte ten gunste Sijbrands, die als eerste een zet mag doen in de twintig partijen tellende match. LEIDEN De vrouwen voorbeeld van hun vrouwelij- van de SRC Alphen heb- ke collega's volgen. Tegen ben met overmacht het .Klaverstede stond alleen in- kampioenschap in de tweede divisie van de lan- af. Het in dezelfde tweede di- visie spelende Dekker 2 bleef delijke squashcompetitie met 3-1 het Zoetermeerse Ley- veroverd. In de eerste di- ens 2 de baas. Ton Creighton visie besliste Dekker de en Luyke Tjebbes herstelden derby tegen de Leidse het v,erlies van invaller Jack SRC zonder gameverlies. Hoogkamer. Kopman Carel de Bruyn sloopte zijn tegenstan- der systematisch en haalde in De 3-1 overwinning was voor de vijfde game de winst bin- de vrouwen van SRC Alphen nen. ruim voldoende om de titel De vrouwen van Dekker binnen te halen. Invaller Olga Warmond traden in de derby van den Berg opende met 3-2 tegen de Leidse SRC op volle tegen Nicky Muller. Angelique oorlogssterkte aan. Het bete- Komen voegde daar een kende, dat Liz Weare, Mary zege op Kymia Cazemi aan Gillies, Dominique Fleur en toe. HSRC 3 scoorde tegen via Jacqueline van de Poel-Kie- winst van Deborah Kalkman bert geen enkele game hoef- op Iris Koning. Marjolein Ver- den af te staan aan Claire Fre- togen was, net als haar team in ling, Karin Swiers, Sandra de competitie weer opper- Bakker en Jana van Duyn. Bij machtig tegen Angela Grun- dig. Sannie Bombeeck en Mo nique van de Belt completeer den de kampioensformatie. winst volgende week tegen en bij het Utrechtse Kampong 2 is de titel en de promotie naar de eredivisie voor de Warmond De mannen van SRC Alphen sen vrijwel een feit. LSRC kan kunnen na de weer maximale degradatie ontlopen door op 4-0 volgende week tegen „con- dezelfde speeldag van Over- current" Diepput 2 hét goede hout te winnen. BILJARTEN Grand Prix driebanden 2e ronde Broeders (Oosterhout>-De Bruin (Utrecht) 50-29 (38), Tijssens (TilburgJ-Beemster- boer (Haarlem) 50-48 (72). HOCKEY Testserie dames in Perth (Aus) Australië-Nederland 0-1 (0-1) 18. De Rui ter 0-1 (stratbal). Opstelling Nederland: Toxopeus: Koenen. Van Nieuwenhuyze- Leenders, Fokke en Holsboer; Thate, Ap pels en Steenberghe; Lorijn (48. Van Maanen), Wolff en De Ruiter. KUNSTRIJDEN EK kunstrijden in Leningrad, dames Stand na verplichte figuren: 1. Lebe- deva (Sov). 2 Neske (Wdl). 3. Skrabneska (Sov), 4. Cizmesija (Joe), 5. Grossmann (DDR). 18. Winkelman (Ned). Paren: 1. Misjkoetienok/Dmitriev (Sov), 2. Selezne- va/Makarov (Sov). 3. Gordeeva/Grinkov (Sov). 4. Schwarz/König (DDR). 5. Kovari- kova/Novotny (Tsj). PAARDESPORT Koersen Hilversum 1e koers, 2000 m: 1 Erpedo B (J. Wa genaar) 2.45.4-1.22.7. 2. Esterille K, 3. Evito Ruimzicht. Toto: winnend: 6,20, plaats 4,20 2,80, koppel 16,80, trio 547,10. 2e koers, 1609 m: 1. Daytona Casindra (Ao. de Wrede) 2.06,8-118.8, 2. Excellent Hazelaar, 3. Dave Shoeing. Toto: win nend: 3.00. plaats 1.30 1,70, koppel 3,20, trio 22,10. 3e koers, 2000 m: 1. Comeet Ruimzicht (Ao. de Wrede) 2.41.6-1.20,8. 2. Colt For- tuna, 3. Coble David. Niet gestart. Carol Buitenzorg, Bewin Volente, Cupido de Queen. Toto: winnend: 1,20, plaats 1,20 1,90, koppel 5,00, trio 21,40. 4e koers, 2440 m: 1. Celine Princess (J. Oorthuijsen) 3.17,4-1.20,9, 2. Boko's Dream, 3. Atra Baker. Toto: winnend: 6.10, plaats 1,20 1,10 1,90. koppel 5,50. trio 63,50. 5e koers, 2000 m: 1 Anne V (F. Otters- berg) 2.41.9-1.21.0. 2. Cobus Zuydhoeve, 3. Boncoeur. Toto: winnend: 5,60, plaats 3.60 1.30 2,30. koppel 8,10. trio 360.20 6e koers, 1609 m: 1 Berthi Prinses (J Janssen) 2.06.4-1,18,6. 2. Albert Cathari- na. 3. Chianti van Epse, 4. Cheetah Rider Toto: winnend 6,90, plaats 1.50 2.30 1.70, koppel 34.80. trio 606,20, kwartet 2.284.60. 7e koers, 2000 m: 1. Betsie B (A. Post humus) 2.38,2-1.19,1, 2. Celest Greena cre, 3 Coral Buitenzorg Niet gestart: Don Victory Toto: winnend 4,20, plaats 1,90 1,30 3,30, koppel 4,70. trio 40,30. 8e koers, 2000 m:1 Zonnestraaltje (C. Baas) 2.36,3-1.18,2, 2. Zenith Nora, 3 Amy David. Toto: winnend 3,30, plaats 2,00 2.3Q 2,90, koppel 12,00, trio 134,20 9e koers, 2000 m: 1. Benza (Ao. de Wrede) 2.37.0-1.18,5. 2. Bravo Nora. 3. Zeb van de Lente, 4 Annigje. Toto: win nend 1.40, plaats 1,10 1,30 2,20. koppel 2,30, trio 18,30, kwartet 54.70. 10e koers, 2440 m: 1 Alberdina Gerron (Ao de Wrede) 3.16,3-1.20.5, 2. Berend K, 3 Champ Buitenzorg. Toto: winnend 10.30, plaats 1,80 3,50 1,40. koppel 255,10, trio 1.123.40. W5-spel: uitbetaling voor 8-8-7-9-5 2.969,80. Omzet totalisator: 292.085,- SKIËN Wereldbeker Super-G in Les Menui- res (Fra) 1. Mader (Oos) 1.14.79, 2. Furuseth (Noo) 1.15.24, 3 Skaardal (Noo) 1.15,26, 4 Eriksson (Zwe) 1.15,32, 5. Schiele (Fra) 1 15,34, 6 Piccard (Fra) 1.52,52, 7. Zur- briggen (Zwi) 1 15,55, 8. Strolz (Oos) 1 15,94, 9 Wasmeier (Wdl) 1.15,98, 10. Cretier (FRa) 116,00 Stand wereldbe ker Super-G: 1 Eriksson 54. 2 Piccard 52, 3. Zurbriggen 48. 4. Furuseth 43, 6. Mader 41, 6. Skaardal 38. Stand we- VOLLEYBAL 2e kwalificatiewedstrijd voor B-we- reldkampioenschap Finland-Nederland 3-1 (3-15 15-6 15-12 15-10) Scheidsrechters: Moravcik (Tsj) en Frantsjisko (Sov).

Leidse Courant | 1990 | | pagina 9