Meer kleine Criminaliteit n Ter Aar NAAL 3e Vrouwen van het jaar Vrijwilligersprijs voor kerstactie KPJ Bodegraven viert veertigjarig jubileum Nieuwe trainingshal voor honkballers NA -EIDEN OMGEVING £eicbc2ouaatit WOENSDAG 3 JANUARI 1990 PAGINA ll jfOnderzoek naar alternatieven uilverbranding is vereiste" lanjlDSCHENDAM „Eerst moeten alle alternatieven i bestudeerd. Levert dat niets op, dan pas wordt de ge- au enteraad gevraagd de bereidheid uit te spreken voor :n ijtiging van de afvalverbrandingsinstallatie op Ypen- aan?g". Dit zei burgemeester W.F. de Vreeze gisteren tij- iast|s de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Leidschen- kn. De burgemeester sprak over de voor Leidschendam jaren negentig waarin het bedrijventerrein ir fepark, de bouwlokatie Leizo, het Europees Octrooi pakreau en wellicht de Gavi, de afvalverbrandingsinstal- 3-jae op Ypenburg, zullen worden gebouwd. Raad van Elf van de carnavalsvereniging De Damzwabbers lekjngen aan op bouw van een cultureel centrum in corn et gatie met een gemeenschapshuis. De Damzwabbers zijn rd angs hun vaste onderkomen kwijtgeraakt. Burgemees- 'onèDe Vreeze temperde de verwachting met de medede- eclj dat Leidschendam, zeker op korte termijn, niet op I dergelijk gebouw hoeft te rekenen. Jan Hoogeveen weer sportman Woubrugge WOUBRUGGE Voor de tweede maal in zijn carrière is de short-trackschaatser Jan Hoogeveen uitgeroepen tot sportman van zijn dorp. Dat werd gisteren door burge meester D. Brouwer de Koning bekendge maakt tijdens de drukbezochte nieuwjaars receptie van de gemeente Woubrugge. Jan Hoogeveens belangrijkste prestatie in het voorbije jaar was het bereiken van de eer ste plaats tijdens het wereldkampioenschap in de discipline koppelkoers. Bij de benoe ming tot sportman van het jaar van Wou brugge bleef hij de biljarter Leo van Deur- sen en het dameshandbalteam van MMO voor. Bij de jeugd ging de eretitel naar de voetballer Eric Resting. Schaatser Jolanda van Goozen werd tweede. Brandweer Leimuiden heeft hulpvoertuig RIJNSATERWOUDE De vrijwil- lige brandweer van Leimuiden en Rijnsaterwoude beschikt sinds Kerst mis over een hulpverleningsvoertuig. De wagen werd afgeleverd als kerst cadeautje. De leden van de brandweer bouwen de wagen zelf op om ervoor te zorgen dat deze volledig aan de wensen en eisen voldoet. Tijdens de gisteravond gehouden nieuwjaarsreceptie in het nutsgebouw in Rijnsaterwoude bracht comman dant F. Balder hulde aan het ge meentebestuur voor de verstrekte geldelijke bijdrage die de aankoop van het hulpverleningsvoertuig mo gelijk heeft gemaakt. Inbraak in Tweesprong ROELOF- ARENDSVEEN Tweehonderd cas settebandjes, vijf tien flessen sterke drank en de in houd van een siga rettenautomaat zijn gistermiddag buitgemaakt bij een inbraak in sporthal De Twee sprong in Roelof- arendsveen. De inbrekers kwamen binnen door een ruit van de achter deur in te gooien. Verbranding kerstbomen LEIDERDORP Drie Leiderdorpers van 15, 17 en 17 jaar oud zijn gisteravond om tien uur aangehouden om dat ze voortijdig én op eigen houtje een kerst boomverbranding aan het organiseren waren. De jongens staken de bomen aan op een grasveldje tussen de Luyckendreef en de Spiegheldreef. Ze zijn aangehouden en aange meld bij het HALT- project voor een alter natieve straf. Sportinstuif Klaverhal ZOETERWOUDE De jeugd van Zoeterwoude is welkom op de sport instuif die morgenochtend in de Kla verhal wordt gehouden. Onder des kundige begeleiding is er van half tien tot kwart voor elf gelegenheid voor gymnastiek, volleybal en zaal voetbal, terwijl de sporthal van kwart voor elf tot twaalf uur is inge richt voor badminton en handbal. De tafeltennishal is beschikbaar van tien tot twaalf uur. Jongens en meisjes van de basisscholen zijn van harte welkom en hebben gratis toegang. Gisteren was de eerste sportinstuif en die werd goed bezocht. De organisatie is in handen van de leiders van SJZ, Fairplay, Shuttle- woude, Utopia en de tafeltennisvere niging Zoeterwoude. w< it j' 1 nhR AAR Het aantal en (ine diefstallen is in 19 in Ter Aar sterk toe- lomen. Vooral uit au- •li werden veel spullen lrtolen. Burgemeester P. rhoef maakte dit giste- aoel bekend tijdens de gjjuwjaarsreceptie van de Ter Aar. Rhet verkeer vielen vorig M' geen ernstige slachtoffers betreuren, een verbetering opzichte van het vorig De brandweer is op dit D.Jnent op volle sterkte. On- fcks dat riep burgemeester e r(hoef toch zijn gehoor op, 1 de brandweer graag nog h jonge mensen zou zien reden om met name voor tie j duikersgedeelte in de toe- jk. 1st vervangers te hebben bur degenen die afzwaaien s, nwege hun leeftijd. ;er jaar 1990 is ook bepalend :enr de gemeentelijke herin- gulng. Tot nog toe zijn er van ifel vele varianten nog twee ordelijkheden overgebleven: ig ienvoeging met Nieuwveen DmZevenhoven of geheel zelf- ig. idig blijven. De gemeente :us ft de voorkeur aan het laat- gul„We hebben als gemeente voldoeride draagvlak, en hebben ons de laatste 10 wel degelijk bewezen. K-ir de Raad van State beslist en dat hebben we als locratie maar te aanvaar- Verhoef sprak zijn waar- öng uit voor de raadsleden bereid zijn om nog een zit- den ten ;oal5R AAR De eretitel „vrouw van het jaar" is gisteren niet :oum een vrouw ten deel gevallen, maar aan twee meisjes, na- iar slijk Vanessa en Simone Heytinga, respectievelijk 10 en 11 voeir oud. Zij zijn het afgelopen jaar, ieder in hun leeftijdsklas- >en turnkampioene van Nederland geworden. De bekendma- lizigig vond plaats tijdens de nieuwjaarsreceptie in het gemeen- opiuis van Ter Aar. Als „man van het jaar" werd biljarter icteir Groen in 't Woud gekozen. Hij mag zich kampioen van i Bderland driebanden noemen. De „vereniging van het jaar" »rd de voetbalvereniging TAVV. Deze 40-jarige club werd derscheiden voor zijn grote activiteiten op het gebied van jgdbegeleiding en andere sociale bezigheden voor de Ter jrse gemeenschap. Alle uitverkorenden kregen uit handen h burgemeester P. Verhoef een oorkonde en de daarbij be kende bloemen overhandigd. tingsjaar aan hun periode toe te voegen. „Er is het komende jaar nog veel te doen, en daar zullen we uw steun nog hard genoeg bij nodig hebben". Zo als bekend zijn de verkiezin gen in herindelingsgemeenten uitgesteld. In zijn nieuwjaarstoespraak keek Verhoef ook buiten de gemeentegrenzen. „In de afge lopen weken is er historie ge schreven. Het nieuws werd vooral bepaald door de ge beurtenissen in Oost-Europa. Een filosofie opgebouwd in een periode van meer dan een halve eeuw, werd in enkele weken volkomen gelogen straft. In ieder mens leeft de behoefte naar vrijheid, erken ning, en waardering. De feiten leren ons dat dit niet in een dergelijk systeem te vangen is. Dat het streven naar vrijheid mensenlevens heeft gekost, betreur ik in hoge mate", al dus Verhoef. Hij benadrukte tegelijk het feit dat, waar dan ook, men heel zorgvuldig om dient te gaan met bestuurlijke verantwoordelijkheid. „Daar bij past een flinke dosis zelf discipline". Volgens de burgemeester staan de de jaren negentig in het te ken van het milieu. „Dat is niet alleen een zaak voor de overheid, maar zeker ook voor ieder van ons persoonlijk om in hoge mate onze eigen ver antwoordelijkheid te weten ten aanzien van dit zo grote vraagstuk. Dit geldt niet alleen particulieren, maab- zeker ook de bedrijven in onze gemeen schap". Koninklijk zilver C.J. van Leeuwen uit Hazerswoude heeft gistermiddag de ereme daille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau uitge reikt gekregen door burgemeester J.W. van der Sluijs. Zij kreeg de onderscheiding in verband met haar veertigjarig ambtsjubi leum bij de vestiging van de Rabobank in Hazerswoude. Van Leeuwen vervult bij de bank een staffunctie als intern controleur. De koninklijke onderscheiding is mede toegekend op grond van de bijzondere verdiensten in het werk bij toneelvereniging Ont wikkeling en Vreugd. Van Leeuwen is bij de toneelvereniging veertig jaar lang actief geweest als toneelspeelster, secretaresse, regisseuse en souffleuse. FOTO: WIM VAN NOORT WARMOND De inter nationale vrijwilligersprijs is uitgereikt aan een aan tal organisaties die er elk jaar voor zorgen dat War- monders van 70 jaar en ouder een kerstgeschenk krijgen. Ook Warmonders die rond de kerstdagen in een ziekenhuis liggen worden niet vergeten. De prijs werd gisteravond uit gereikt tijdens de nieuw jaarsreceptie van de ge meente Warmond. Uit handen van burgemeester G. W. v.d. Wei-Markerink ontving W. van Es-Koning de vrijwilligersprijs van duizend gulden. Zij verving de door ziekte gevelde M. Sander-Jo- chemsen, die als drijvende kracht achter de kerstactie was uitgenodigd de prijs in ontvangst te nemen. Al sinds 1969 verzorgen een zestal or ganisaties de kerstattentie. Mo menteel betreft dit al meer dan 450 personen. Het geld hiervoor wordt opgebracht door het Warmondse vereni gingsleven. Tevens werd er een zoge naamde „Warmond-tegel" uit gereikt aan C. M. Walenkamp- de Vreede. Wethouder D. Duynhoven overhandigde de tegel aan Walenkamp voor haar vele werk in een groot aantal Warmondse welzijnsor ganisaties. Zo was zij onder meer tien jaar voorzitter van de Indicatiecommissie voor be jaardenoorden, medewerkster van de Zonnebloem en secre taris van de Parochiale Chari- tas instelling. BODEGRAVEN Voor de Katholieke Platte landsjongeren Bodegraven is 1990 een jubileumjaar. De KPJ, die in 1950 in café De Halve Maan in de Meye werd opgericht, be staat dan 40 jaar en de or ganisatie viert dat met tal van activiteiten. Op zaterdag 6 januari begin nen de festiviteiten met een eucharistieviering in de kerk aan de Overtocht, aanvang ze ven uur. Deze wordt gevolgd door een receptie die van acht tot negen uur in het Parochie huis wordt gehouden. Om acht Uur begint in het gebouw van Turkenburg aan de Een- drachtsweg een bal voor leden en oud-leden. The Millionairs zorgen voor de muziek. De musical „De kunst wordt duur betaald" wordt zaterdag avond 13 januari opgevoerd in het Parochiehuis. Voorts staan op het programma: een jubi leumdansavond op 27 januari in Turkenburg 2, een carna valsbal op 24 februari in Tur kenburg 2, het jaarlijkse kla- verjasduel tussen KPJ en LTB in het Parochiehuis op 2 maart, een zwerversfeest in Turkenburg op 10 maart, een oranjebal op 7 april, een fami lievolleybaltoernooi in De Sporthoeve op 22 april en als afsluiting een diner- dansant in de Witte Hof in Haastrecht op 28 april. ALPHEN AAN DEN RIJN Honk- en softbal- vereniging BSC Alphians opent zondag haar nieuwe trainingshal op sportcom plex De Bijlen aan de Sportlaan in Alphen. De nieuwe hal is de enige in Nederland die speciaal ge schikt is voor de trainin gen op het gebied van het slaan, gooien, vangen, cat- chen en voor positieoefe ningen bij het honkballen en softballen. De hal is niet geschikt voor wed strijden, met uitzondering van de wedstrijden bij de peanuts, de jongste spe lers. De bouw van de hal heeft ze ven maanden in beslag geno men. In totaal is er een be speelbare ruimte van dertig bij vijftien meter. De hal is vijfen- eenhalve meter hoog. Op de vloer, die voorzien is van een kunstgrasveld, kunnen vier slagtunnels worden opgesteld.. BSC Alphians heeft naar Ne derlandse maatstaven een unieke hal neergezet. De kos ten die waren begroot op 100.000 gulden zijn voor de helft door een hypotheek op gebracht. Voor het resterende bedrag tekende Dick van der Klaauw, directeur van een transportbedrijf uit Hoofddorp die zelf honkbalscheidsrechter is geweest. Om de schuld van 50.000 gulden versneld af te lossen is er een Club van Hon derd opgericht, die zichzelf een termijn heeft gesteld van vijf jaar. Een kleine groep le den van BSC Alphians heeft door een grote zelfwerkzaam heid bij de bouw en afwerking van de trainingshal de club veel geld bespaard. Kunstuitleen exposeert LEIDERDORP De Kunst uitleen Leiden en omstreken exposeert tot en met 4 februari in het gemeentehuis van Lei derdorp. Uit de uitgebreide voorraad is een gevarieerde greep gedaan. Collages, aquarellen, oliever ven, acrylschilderijen en plas tieken zijn te zien. Iedereen die ouder is dan 18 jaar kan kunst lenen. Dat kost van ƒ7,50 tot ƒ25 per drie maanden. De expositie is op werkdagen van negen tot vijf uur geo pend, op woensdagavond ook van half zeven tot acht uur. Informatie: Kunstuitleen Lei den, Lammermarkt 35, tel. 254624. fierst boom (1) Valkenburgse kerstbo- vvorden morgen ver- and op de speelweide aan I Marinus Poststraat. De bo- len kunnen tot vijf uur rniddags worden ingele- Jrd. Om zeven uur gaat de Iand erin. Voor elke ingele gde boom wordt een reep tcolade uitgereikt. erstboom (2) in Rijnsburg is elke in leverde boom goed voor dr£P chocolade. De bomen innen tot kwart over vijf ob énmiddag worden ingele- beprd aan de Waardlaan, nnèristinalaan en Koningin dealianalaan. Het vuur wordt ancb half zes aan de Waar- imersthoom (3) irhout vindt vanavond le k) zeven uur plaats, halver- nojge de Oosthoutlaan. Voor ie ingeleverde boom ont- mjwgt men een lootje voor iadfeken bonnen en een atten- ïaai an stwerstboom (4) lootje krijgen de Noord- ijkse kinderen ook voor geleverde kerstbomen. GH?ar v'"dt de kerstboomver- fnding op vrijdagmiddag om vijf uur plaats achter het Vinkeveld. Inleveren van de bomen kan vrijdag tussen tien uur en vier uur op het Jan Kroonsplein, het Want- veld en de parkeerterreinen bij de Northgohal en de Van Limburg Stirumstraat. Kerstboom (5) De kerstboomverbranding in NoQrdwijkerhout vindt dit jaar eveneens plaats op vrij dag. De bomen worden op de speelweide De Boekhorst om zeven uür 's avonds ver brand. De kinderen krijgen voor elke ingeleverde boom een ballpoint. De kerstbomen kunnen vanaf kwart over zes worden ingeleverd. Kerstboom (6) Het terrein achter basisschool De Startbaan in Postwijk vormt morgen het decor van de kerstboomverbranding in Sassenheim. Kinderen kun nen daar tussen twee en vier uur bomen inleveren en ont vangen voor elke boom een lot. Om vier uur wordt de stapel aangestoken. Kerstboom (7) Ook in Katwijk worden lootjes gegeven voor de kerstbomen. Hiermee wor den waardebonnen vergeven. De bomen worden vanavond om zeven uur verbrand aan de Meeuwenlaan. Daar kun nen de bomen tot zes uur worden aangeleverd. Kerstboom (8) De Lissese kerstbomen gaan zaterdag in vlammen op in de Poelpolder-Zuid II. Om vijf uur wordt het vuur aan gestoken. De bomen kunnen die zaterdagmiddag tussen drie uur en kwart over vier worden ingeleverd bij: het terrein in de Poelpolder, naast de sporthal aan de Sportlaan, speelterrein Prins Bernhardstraat, grasveld hoek Lindenlaan/Iepenlaan, terrein Hyacinthenstraat, openbare werken Venne st raat en het Engelplein. Voor elke boom krijgt men een lot. Kerstboom (9) De kerstboomverbranding in Warmond wordt volgende week dinsdag gehouden op het strandje van Kouden- hoorn. Aanvang .zeven uur. Zoals gebruikelijk ontvangen kinderen die een kerstboom inleveren een versnapering. Dit gebeurt ook als de ver branding op die avond niet door kan gaan vanwege te harde wind. Kerstboom (10) In Koudekerk aan den Rijn en in Zevenhoven vin den dit jaar geen kerstboom verbrandingen plaats. De bo men in Zevenhoven worden gewoon met het huisvuil meegenomen. Kerstboom (11) In de Leimuiden en Rijnsa terwoude heeft morgen avond om half acht de kerst boomverbranding plaats. In Leimuiden gebeurt dat op een locatie nabij het Verlaat- Grietpolderweg. In Rijnsa terwoude op de locatie Suy- derbon. Voor iedere ingele verde kerstboom wordt een appel verstrekt. Kerstboom (12) In Alphen aan den Rijn worden de kerstbomen mor gen op verschillende locaties verbrand. De vuren worden gestookt nabij de Pietersberg- Cauberg, Nieuwe Sloot, Pal- trokmolen en de Edison weg (100 meter na de spoorweg overgang). In Zwammer- dam worden de bomen ver brand op de Hooge Burch en in Aarlanderveen op het land van de familie Kramer aan de Hogedijk. Alle ver brandingen beginnen om ze- Kerstboom (13) In Hoogmade worden de kerstbomen vandaag verza meld op een terrein langs de Theo Bosmanlaan en in Wou brugge aan het einde van de Ba te weg. De vlam gaat erin om half acht. Kerstboom (14) In Nieuwkoop zijn er twee inzamelplaatsen voor de kerstbomen. De inwoners van Nieuwkoop-Oost kunnen vandaag terecht op het par keerterrein langs de Ber nhardstraat. De overige Nieuwkopers kunnen hun boom kwijt op een terrein langs de Kennedylaan/Hoog- endijk. De bomen kunnen tot vijf uur worden ingeleverd waarna de verbranding be gint. Kerstboom (15) De kerstbomen in Ter Aar worden vrijdag ingezameld en verbrand. Daarvoor zijn twee locaties uitgekozen: het terrein bij schildersbedrijf Vermeulen aan de Van Was- senaerstraat in Aardam en het terrein van voetbalver eniging T.A.V.V. aan de Hoogerheijdestraat in Lange- raar. De verbranding begint om zes uur. Meer mogelijkheden met noodfonds voor Wassenaarse minima WASSENAAR Mensen met een minimuminkomen, die in de gemeente Wassenaar wo nen, kunnen mogelijk om meer redenen een beroep doen op het noodfonds voor de mi nima. Het minimabeleid, dat tot nu toe door Wassenaar werd gevoerd, bestond voorna melijk uit schuldsanering en budgettering en immateriële hulp door maatschappelijk werkers. Het komende jaar kunnen de minima indivi dueel ook een beroep doen op de gemeente voor een maxi mum bijdrage van honderd gulden per persoon per jaar voor lidmaatschappen, contri buties, zwemabonnement of zwemleskaart. In sommige ge vallen zal een vergoeding van het taxivervoer gegeven wor den, evenals voor de rente en kosten voor een noodzakelijke en niet verwijtbare lening kan dan individueel een beroep op de gemeente gedaan worden. Ook kwijtschelding van de ge meentelijke belastingen be hoort tot de mogelijkheden. Het voorstel voor deze uitbrei ding is afkomstig van de afde ling maatschappelijke dienst verlening van de gemeente. De gemeente verwacht dat on geveer 150 personen van de voorgestelde maatregelen ge bruik zullen maken. Het saldo van het noodfonds bedraagt 20.000 gulden. Vijftig jaar trouw in Zoeterwoude Het echtpaar A. Holkamp-Last viert vandaag het gouden huwelijksfeest. Loco-burgemeester Van der Heyden van Zoeterwoude kwam het gouden paar gisteren daarmee feliciteren in de woning aan de De Merodestraat 9. Een fraaie fruitmand werd hun deel. Holkamp en zijn echt genote zijn geboren en getogen in Amsterdam. Zij leerden elkaar op het water kennen en trouwden in het eerste oorlogsjaar in de hoofd stad. Later gingen zij naar Den Haag. Holkamp (78) is daar accountant geweest bij het ministe rie van Landbouw en Visserij. Niet veel later werd hij wetenschappelijk medewerker bij het Landbouwkundig en Economisch Instituut. In 1970 ging het paar in Zoeterwoude wonen, van wege het landelijke karakter van de gemeente. Holkamp is kerkvoogd van de hervormde ge meente geweest en voorzitter van de zendings commissie. E.C. Holkamp (69) heeft dat voorzit terschap overgenomen. Het echtpaar heeft drie kinderen en vijf kleinkinderen. Vandaag wordt het feest gevierd met een receptie in Ons Huis aan het Kosterspad van half zes tot zeven uur, met aansluitend een feestavond. FOTO. HENK VAN DEN ENDE ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Back to the future II (al); 26 t/m 30 dec. 2 t/m 4 jan. 13.30. 16.00. 18.30. 21.15. 1 jan. 16.00. 18.30. 21.15. 31 dec. 13.30. EURO CINEMA II: Oliver en Co (al); 31 dec. 14.00. 26 t/m 30 dec. 2 t/m 4 jan. 14.00, 16.15. 1 jan. 16.15. Kassière (al); 18.30. 21.15. 31 dec. geen voor stelling. EUROCINEMA III: Ghost- busters II (al); 26 t/m 30 dec. 2 t/m 4 jan. 13.45. 16.15, 18.45, 21.30, 1 jan. 16.15, 18.45. 21.30. 31 dec. 13.45. EUROCINEMA IV: Theo en Thea (al); 26 t/m 30 dec. 2 t/m 4 jan 13.30, 16.00, 18.30, 21.00. 1 jan. 16.00, 18.30, 21.00, 31 dec. 13.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): (oudejaarsavond ge sloten) Ghostbusters II (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel 124130): (oude jaarsavond gesloten) Back to the fu ture II (al); Theo en Thea (al); 14.30, 19.00. 21.15. Avonden (12); 21.15. In diana Jonea and the laat cruaade (al); Abyaa (12); 14.15. 18.45. 21.15. Oliver en Co (al); 14.30, 19.00. «TRI ANON (Breestraat 31. tel. 123875): 9% Weeka; 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Getting ahead (16); 14.30, 19.00, 21.15. VOORSCHOTEN GREENWAY: See no evil, hear no evil (al); ma. 15.45. di. t/m do. 15.45, 19.00, 21.15. Indiana Jonea and the laat crusade (al); ma. 15.45. di. t/m do. 15.45, 19.00. KINDERVOORSTELLINGEN Platvoet en z'n vriendjes; ma. t/m do. 14.00. Lady en de vagebond; ma. t/m do. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Indiana Jones and the laat crusade (al); ma. t/m wo. 20.00. Zondag 31-12 gesloten. KINDERVOORSTELLINGEN Platvoet en z'n vriendjes; ma. t/m wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27. tel. 3463500): Abyaa (al); 14.00. 18.45, 21.30. ASTA 2: Wild thing (al); 13.15, 16.00, 21.30. ASTA 3: Sea of love (12); 13.15, 16.00, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Cen traal tel. 3471656): Theo Thea (al); 14.00, 16.45, 19.15, 21.45. BABY LON 2: De avonden (al); 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. BABYLON 3: The cook, the thief his wife her lover (16); 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Bui tenhof 20. tel. 3630637): Ghoatbus ters II (al); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: De kassière (al); 18.45, 21.30. Oliver Co (al); 13.15, 16.00. CINEAC 3: See no evil, hear no evil (al); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756): Back to the future II (al); 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. When Harry met Sally (al); 13.15, 16 00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Oli ver Co. (al); 13.15. 16.00. ME TROPOLE 3: Erik the viking (al); 13 15, 16 00, 18.45, 21.30. ME TROPOLE 4: Sex, lies and videotape (al); 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Indiana Jones and the laat crusade (al); 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 3462400): Back to the future II (al); 13.30, 16.00, 18.45. 21.30. ODEON 2: Theo Thea (al); 13.30, 16.00, 18.45. 21.30. ODEON 3: Ghostbus- tera II (al); 13.30, 16.00. 18.45, 21.30. ODEON 4: Indiana Jonea and the last crusade (al); 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 3656402): Romuald Juliette (al); 16.30, 19.15, 21.45. STUDIO 2: Mystery train (16); 19.00, 21.30. STU DIO 3: A dry white season (12); 14.00, 19.00. Torch song trilogy (16); 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Robby Kalle Paul; 19.30, 21.45. Zaal 2: Tempos Dificeis; 19.30. The time to live and the time to die; 21.45. Zaal 3: 19.30, 21,45. ma. 19.30, 22.00. De ballade van Narayama; ma. A room with a view; di. Blade runner; wo. Subway riders; do. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON 3 Platvoet en z'n vriendjes; 14.00, 16.30. CINEAC: Oliver Co; 13.15, 16.00. METRO- POLE 2: Oliver Co; 13.15, 16.00. STUDIO: Mio, mijn Mio; ma. t/m do. 14.30 Pippi gaat van boord: ma. t/m do. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Dlaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconeaaenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziakenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12 00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. tS.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-zlekenhuis. En- degeeat: Dl. en vr. 13.00-14.30 u.; zo 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19,00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie Is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30 Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rljnoordziekenhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19 30-20.30 u. Kinder afdeling 15 00-15.30 u. alleen voor oi«ders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11