Russisch vuurwerk besluit geslaagd BVLisse-toernooi Laatste plaats voor Madjoe is een trieste zekerheid Vijf maal goud voor Christiaan de Groot Carel de Bruyn kampioen in mager bezet toernooi CcidócSotnmvt iollin Zwetsloot biljartkampioen UDSV doorbreekt zegereeks HVS Kuyvenhoven als vanouds DINSDAG 2 JANUARI 1990 PAGINA Pragt verbetert record Ten Kate LEIDEN Leids atleet Huub Pragt heeft in het Friese Marrum het parcoursrecord van de plaatselijke halve marathon verbeterd. Hij schrapte daarmee nie mand minder dan Marti ten Kate van de lijst. „Drie jaar terug was het misschien slecht weer, of had Mar ti er niet echt veel zin in, maar het blijft leuk natuur lijk", aldus Pragt. De Leidenaar scoorde een winnen de tijd van 1.06.24 uur. Paul Overbeek en Jos van Leeuwen, die samen met Pragt tot aan 15 kilometer goed samenwerkend de wedstrijd maakten, werden tenslotte tweede en derde met tijden van 1.07.16 en 1.07.36 uur. In de wedstrijd voor dames over 10 kilometer verbe terde Joke Kleyweg haar eigen parcoursrecord tot een fraaie tijd van 34.08 minuten. Pragt-pupil John Heemskerk nam afscheid van zijn naar het eveneens Haagse Sparta overstappende coach met een fraaie tweede plaats op de 10 kilometer in 31.22 minuten. Hans Post werd achtste in 32.28 minuten. LEIDEN De zes korfbal clubs die op het laatste week einde van 1989 nog in actie moesten komen, behaalden verhoudingsgewijs betere re sultaten dan op voorgaande complete speeldagen. Fiks, Crescendo en Zuiderkwartier behaalden eindelijk weer eens. overwinningen en KNS speel de gelijk. Alleen Fides Pacta en Madjoe bleven aan de ver keerde kant van de score, wat laatstgenoemde club al voor de zevende keer overkwam. Hèt was niet verwonderlijk dat Fides Pacta met 15-9 bij SDO (V) ten onder ging, want de ploeg speelde zonder veel inzet of schot. Coach John Tims kon geen beroep doen op Mieke Selier en Henk van der Waals (vakantie) en zag voor rust uitsluitend goals van van Bettina Sommeling, Sander de Haas en René van der Vooren (7-3 rust), zodat verlies al gauw vaststond. De laatste speler scoorde, net als invaller Ron Pracht, nog twee keer #voor de Leidenaars, die mor gen alweer hun thuisduel te gen DEVD moeten afwerken. „Dit is de kentering voor de rest van de competitie", verze kerde trainer Cees Zuurmond van Fiks schor na de specta culaire 17-15 zege over Diam- co. Zijn selectie dicteerde het duel met de lijstaanvoerer van begin af aan, doordat er met volle inzet gespeeld werd. Daarbij kwam dat op belang rijke momenten als 12-11, 13- 12 en 16-14 gescoord werd. Aanvoerder Theo Vreeken ging voor in de strijd met vijf goals en drie geforceerde straf- worpen, die door Nico van Weizen werden benut. Diede- rick van Veen scoorde in het andere vak vier maal. De aanval van Crescendo kwam in de tweede helft tegen Rotterdam volledig vast te zit ten, nadat Carolien van Noort (3), Henk (2) en Wijnand Al berts, Arno Kooloos (2) en Debbie Blog 9-4 hadden ge maakt. De Leidse tweedeklas ser zag haar opponent door drie gemiste strafschoppen net achter zich eindigen met 11-10. Mocht echter haar protest toe gekend worden, dan zal een gelijkspel worden geboekt. Zuiderwartier beleefde een goede generale repetitie voor de derby tegen De Algemene van morgenanvond door EKVA overtuigend te klop pen: 17-11. Routenier Wil de Wit maakte een einde aan de terugval die volgde na 7-3, door één van zijn drie doel punten bij 10-8. De Wit bracht daarmee, tezamen met topsco rers Theo van Leeuwen en Aldo Spadon (4), zijn club te rug in het goede spoor. Mét het laatste schot van de wedstrijd kwam KNS nog op 10-10 tegen Unicum, dat twee minuten na de paalwisseling nog met 5-8 aan de' leiding ging. Peter Zitman zorgde voor deze ongedachte ontkno ping via zijn vierde treffer, waarmee hij Hans (3) en Ed win Kooien en trainer/speler Robin Sommeling (2) in de produktie voorging. Voor Madjoe is de laatste plaats van 3M nu wel een trieste zekerheid, want ook het nog puntloze Weidevogels bleek te sterk: 9-18. Peter Star (4) en Anne Blankert (2) wa ren de enige Rijnsburgers, die zich in aanvallend opzicht meerdere malen konden on derscheiden. Waardoor het verschil tot 7-11 aanvankelijk nog redelijk binnen de perken bleef. raadph 'ERWOUDE Collin Zwets- uit Zoeterwoude heeft het open terwoudse jeugdbiljartkampi- |Ug°kchap op zijn naam geschreven. future*ersl°eë in de finale Peter van an. i3.}Elst uit Oegstgeest, terwijl Wil- 1 1hf$ Wijnnobel, eveneens Oegst- als derde eindigde, m 4 jj jeugdkampioenschap werd Kassiqr de vierde maal georganiseerd Zoeterwoudse biljartvere- 2 t/^ng Rijnegom. Tien jeugdige ta- 30, 1 jien streden om de hoogste eer. 13-^oule I toonde Zwetsloot zich de an il!3e gev°lgd door Robert van der i6.<pt (Zoeterwoude). De spanning >oule II was te snijden. Niet zo r voor Peter van der Eist want vond gwon ai z>jn partijen met een 14J- (oui moyenne van maar liefst 2.65. Zin derend spannend was het bij de strijd om de tweede plaats. Wilfred Wijn nobel (Oegstgeest), Marcel Boogaard (Leidschendam en win naar in 1988) en Peter Brouwer (Zoeterwoude) eindigden alle drie met vier punten en moest het moy- ennne uitsluitsel brengen. Wijnno- bel kwam met 2.26 het beste uit de bus ofschoon Marcel Bogaard zich met 1.93 ook kranig had geweerd/ terwijl de pas 15-jarige Peter Brou wer ook beweeS heel wat mans te zijn op het groene laken. In de strijd om het „brons" gaf Wijnnobel zijn opponent Van der Hulst geen enkele kans. Zijn moyenne was 4.37. Veel top-bridgers op Sassenheims viertallentoernooi SASSENHEIM Bijna alle Ne derlandse top-bridgers, maar ook verscheidene lokale teams nemen zaterdag deel aan het zesde Sas senheims viertallentoernooi. Het toernooi wordt van tien uur tot half zeven gehouden in sporthal Wasbeek. De in totaal 120 teams spelen via acht ronden meer dan vijftig spellen. Het toernooi wordt georganiseerd door de Groep Bridge-activiteiten Sassen- heim. Direct na afloop worden de prijzen aan de in elke klasse hoogst eindigende teams over handigd. STOMPWIJK De inhaalwedstrijd die de handbalsters van HVS op oudejaarsdag moes ten spelen, is op een teleurstelling uitgelopen. Tegen UDSV-Terneuzen verloren de Stomp- wijkse vrouwen met 10-13 hun ongeslagen status. HVS moet de koppositie in de tweede divisie C nu weer delen met Westlandia. „Het moest een keer mislopen", aldus train- ster Tjits de Groot. De oefenvrouwe had zich al verbaasd over het gemak waarmee de de butant zijn wedstrijden maar bleef winnen. HVS, met Ank van der Bosch weer in de ba sis maar met een vanwege een schouderbles sure eigenlijk maar op halve kracht spelende Lenie van der Bosch, acteerde onder de maat. HVSV daarentegen slaagde er gedurende de wedstrijd regelmatig in de defensie met inge- 371 studeerde wissels naar één kant te trekken. De ploeg benutte vervolgens uitstekend de gaten die daardoor aan de andere zijde ont stonden. Bovendien kreeg het vijf straf wor pen en haalde het tot drie maal toe het volle rendement uit een vrije worp. HVS stelde er een aantal breaks tegenover, maar over het geheel genomen lag het tempo te laag. De Stompwijksen speelden de vrij ver naar voren geschoven 5-1 dekking van UDSV te weinig uit, waardoor de gasten aan een kleine voorprong konden bouwen. Het verschil van één doelpunt halverwege (7- 8) werd in de tweede helft steeds maar niet goed gemaakt. De Stompwijksen rondden te vroeg af, of probeerden te snel de cirkelspeel ster aan te spelen. Ook de man-to-man had in de laatste minuut geen effect meer: 10-13. Ondanks de perfecte uitvoe ring gaat het te ver om, zoals de organisatoren dat zelf graag willen, het toernooi 'het vrou welijk alternatief voor de Haarlemse Basketbalweek' te noemen. En niet alleen omdat het Lisse-toernooi twee dagen in beslag neemt, terwijl in Haarlem acht dagen wordt 'ge stuiterd'. Nee, iedere vergelij king met 'Haarlem' gaat mank. De opzet van het Lisse- toernooi is nog steeds die van een regionaal clubtoernooitje. Twee wedstrijden tegelijker tijd op naast elkaar gelegen speelvelden, aangepaste regels en ingekorte speeltijden; die passen niet in een evenement dat zich nationaal en interna tionaal aanzien wil verwerven. Bovendien had Lisse wellicht de hand in eigen boezem moeten steken en het meedoen van het eigen damesteam een keer moeten vergeten. BV Lis- se heeft nu eenmaal geen ploeg die op een hoog niveau kan meedoen, de laatste en achtste plaats van een ver sterkt Lisseteam bevestigt dat dit jaar nog eens. Leuk misschien voor papa en mama die hun eigen dochter willen zien afgaan, het is niet leuk voor de verwende basketbal liefhebber die over het alge meen toch al geen hoge pet op heeft van damesbasketbal. Als Lisse die hoge hoed wil aangeven dan zal het niet al leen voor een nog betere be zetting moeten zorgdragen; het zal ook de gebrekkige entoura ge van sporthal Meerzicht moeten verbeteren. Het sche merdonker bezorgt je na een kwartier turen al roodomran- de ogen, terwijl het voor de speelsters helemaal een 'crime' is om op de tast de basket te moeten zoeken. Om als alter natief voor de Haarlemse Bas ketbalweek te kunnen door gaan, zal er dus heel wat die nen te worden verbeterd. Maar wat de BV Lisse en de Russinnen dit jaar hebben ge zaaid, moet zeker in het nieu we decennium kunnen gaan bloeien. En het laten bloeien van iets is naar verluidt in Lisse nog nooit een probleem geweest. JOHAN STEENVOORDEN LEIDEN Liefhebber John Kuyvenhoven presteerde bij een tweetal veldritten, die afgelopen weekeinde zijn gehouden, weer als vanouds. Vrijdag won de Leidenaar in Etten Leur. Op nieuwjaarsdag reed hij in Eerde gemakkelijk naar de winst. Suc ces was er ook voor René Guyt. De amateur eindigde in Etten Leur in een veld vol cracks als derde, achter winnaar Martin Hendriks. Bij beide wedstrijden reed John Kuyvenhoven vrijwel van start tot finish op kop. In Etten Leur nam hij in de rit rond een aantal voetbalvelden direct de leiding en bouwde een flinke voor sprong af. Door halverwege de koers te vallen, gaf hij zijn ach tervolgers de kans tot op zo'n 125 meter te naderen. Toen echter kreeg de Leidenaar zijn reservefiets en kon hij opnieuw uitlo pen. De uiteindelijke voorsprong op de nummer twee bedroeg een halve minuut. Gisteren in Eerde kwam de overwinning zomogelijk nog ge makkelijker tot stand. Vanaf de start reed Kuyvenhoven onbe dreigd naar de meet. Hij finishte met een voorsprong van veer tig seconden op nummer twee. LEIDEN Christiaan de Groot wist dit weekeinde uitstekende tijden in een 50-meterbad te realiseren. Met name zijn 1.03.43 op de 100 meter vlinderslag was van een hoog niveau. De Groots inbreng leidde de LZ-ploeg naar de eer ste plaats in het totaal klassement van de wed strijd in Maastricht. De Zijl/LGB heerste op een meeting in Tiel. De Zijl leden eisten bijna alle ere plaatsen voor zich op. Naast zijn voortreffelijke prestatie op de 100 meter vlinderslag hield Christiaan de Groot ook huis op ver scheidene andere afstanden. Op de 50 meter vlinder snel de hij naar 29.20; op de 200 meter wissel liet hij de klok ken op 2.25.38 stilstaan; op de 50 meter rug scoorde hij 30.96 en op de dubbele af stand liet hij 1.06.45 aanteke nen. Bianca Hocks was goed voor twee maal goud. Hoeks was haar concurrentie op de 100 meter vrij in 1.03.29 te snel af en ook op de 50 meter rug ondervond zij te weinig tegenstand, 33.21. Nancy Kijk in de Vegte tikte als eerste op de 50 meter school aan in 37.10. In de B- finale was Alexander Wil- lemse iedereen de baas op de 100 meter vlinder in 1.04.65. Topper op de schoolslag An- toine van Weerden werd op de 100 meter gediskwalifi ceerd, maar revancheerde zich prima op de halve af stand. Van Weerden werd eerste in 31.35. Pauline Sta- stra tenslotte, liet een goede 1.09.46 op de 100 meter rug noteren. De De Zijl-ploeg slaagde er niet in aan de limietseisen te voldoen, maar de tijden van de Leidenaars waren scherp genoeg om op vrijwel alle onderdelen te heersen. Mar cel de Natris gaf zich op de 100 meter vrij slechts gedeel telijk bloot en tikte in een voor zijn doen bescheiden 52.9 aan. Yvonne de Kier liet op de 100 meter rug 1.12.9 klokken, zus Suzette snelde op de 200 meter vrij naar een goede 2.11.9. Marco Blokpoel, talentvol op de lange afstand, liet 4.20.2 op de 400 meter vrij noteren. Zijn zus Marjo lein zwom op de dubbele af stand een behoorlijke 9.58.8. Robin Sprinkhuizen startte op de 200 meter wissel en liet de klokken op 2.26.6 stil staan. ;ü"]uu en jong van - Bataven op in Soest Het einde van de ,,a 0— jaren is door De Bata- m« opvallend gevierd. In de 07yestercross in Soest wonnen Wassenaar en Willem fensbergen bij de ouderen HaniBas van der Lelie en Frpdo bij de allerjongsten, de veteranencross niet hoogtepunt van de wed- rmeld, heeft dit voor de tot een hoogtepunt drie van de vier te ronden kwam hij samen de Utrechter Streumer om in die laatste ronde toe te slaan. Met een tijd 32.53 minuten over de 8800 lange en zanderige cross hij zijn concurrent bijna voor. Winst was er voor de 60-jarige veteraan Ravensbergen, die in totaalklassement een vij- stek veroverde van 35.36 minuten, was er verder voor de van De Bataven, ■n bij de pu- a 5.38 minu- meter. Bas r Lelie (9 jaar) had geen concurrentie van belang strijd bij de pupillen B: Tussen Ravens- en Huygen waren nog er regionale atleten ac- de Lange Duinen. Rob van Schooten negentiende in de uiterst bezette senioren cross, mhs van Voorden en Jan Ver- bezetten de plaatsen 22 en In de eveneens bijzonder Jr5k bezette korte cross liet e3>st Lalau zien de man van de jgikomst te zijn door als vijf- iè4ide over de streep te komen, jfe voor Spartaan-atleet Erik Bij de dames hield An- van Veldhuizen de Spar- deinse eer hoog met een tiende delats. Nathalie Volwater '°1orde bij de meisjes pupillen een fraaie derde plaats. WARMOND/ALPHEN- LEIDEN Carel de Bruyn heeft de districts indoor BI-titel op zijn naam geschreven. De Warmondse tennisleraar toonde zich in de afslui tende tiebreak koelbloedi- ger dan finale-opponent Mark Fleischeuer. Bij de dames zegevierde Amy van der Linden, terwijl Erik Bolten de beste B2- heer was. René Cardinaal en Anita Hamming wer den winnaars in de Cl-en- kelspelen van het Nieuwe Sloottoernooi. De afsluitende tiebreak in de derde set was in feite een ko pie van het verloop van de daaraan voorafgaande drie speldelen, 6-4, 4-6 en 6-6. De betere tennisser Mark Flei scheuer liet in die tiebreak bij een 4-1 voorsprong het initia tief even varen en dan is rou tinier Carel de Bruyn er als de kippen bij de winst weg te sle pen. Twee met weinig vaart gespeelde punten op service Fleischeuer en twee maal een scherpe service-volley brach ten de Warmondse trainer op 5-4. Ook in de laatste twee ral lies maakte de kersverse Me- renwijker Fleischeuer, de twee beslissende foutjes (7-4). In de halve finale had 'coach' Carel de Bruyn gewonnen van 'pupil' Ene Snellenberg en kreeg Mark Fleischeuer een w.o. van de door griep gevelde titelfavoriet Mare Nagelker- ken. De officiële indoor B-kampi oenschappen van het district Leiden kenden een magere bezetting. Kees-Jan Schuilen- burg, Erik Bakker, Martijn Krans, Bionda Zonderop en Cindy Berkhout ontbraken op het appèl. Slechts zes heren gaven acte de presence, even veel als het totaal bij de dames Bl en B2 gecombineerd. De voor Dekker uitkomende Haagse Amy van der Linden klopte in twee snelle sets club genote Nathalie van Lint. Bij de negen B2-mannen toonde Eric Bolten zich de sterkste voor Thomas Koemans, die op zijn beurt favoriet Patrick Kieboom met gering verschil de baas was gebleven. De B- top speelde het jaarwisselings- weekeinde nog wel enkele dubbels tegen elkaar, met Her man van der Capellen en Freek Tanis als het best draai ende duo. In het parallel aan de districts B lopende dubbeltoernooi van Dekker waren. Eric de Graaf en Johan van der Lippe de sterkste combinatie in de Cl, terwijl Edwin Bosch en Nico Dofferhoff het HDC2 haarfijn tot winst uitspeelden. Bij de veteranen zegevierden Dek ker-eigenaar Coen en manager Philip van der Kwast heel be kwaam over Joop Beugelsdijk en Piet van Duivenvoorde. Het Voorhoutse duo Carien van der Meer en Jan van der Geest bleken de beste Cl- mixers. Edwin Bosch pakte een tweede titel in het GDC2 met de weer in Nederland vertoevende Annemarie van Gemund. Maureen en Har Meijer lieten bij het GDV hun trainingsprogressie zien. In het C, D en E-toernooi van Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn werd René Cardinaal winnaar van het hoofdnum mer, het herenenkelspel Cl. Met 6-2 en 6-3 werd Boude- wijn Ponsioen met gemak naar het tweede plan verwezen. Een ronde eerder had Cardi naal drie sets tegen Patrick Kleian nodig gehad en was Ponsioen de baas gebleven over Boskoper Paul Stolwijk, die in C2 wel de finale haalde. Winnaar in dit onderdeel werd de kopman en A-speler van de Alphense badminton club Flair, Mike Wieten. Henk Hamming moest in zijn twee herendubbel C-finales de opponenten feliciteren. De bei de Franken, Bennemeer en Van Leeuwen, bleven Ham ming en Rick Suyver in de Cl voor, de Amsterdammers En gel en Gravesteyn zegevierden in C2 över Hamming en Mar tin Kip. Wim Adrichem en El len van 't Hoff zegevierden beiden in drie sets in de Dl- enkelspelen voor de squasher van SRC Alphen 1, André Chevalier en Langeraarse Emmy Zevenhoven. PETER KLEIN t/SE De vijfde editie m het internationale da- s-basketbaltoernooi in se is op overtuigende '"20 c?e gewonnen door het ssische Trudovie Reser- t/Gorki. Zaterdag werd de finale landskampi- 27- en bekerhouder Ami- is.pen Helder met duide- n|: cijfers onttroond: 55- 21.3 ag Ce lea (a basketbalvereniging Lisse BAB terugkijken op een uitste- 3.16jTd toernooi. De publieke be langstelling was groot en men kon in biina alle wedstrijden genieten van spannend en soms spectaculair basketbal. Met name de Russinnen lieten zien dat ze niet alleen over veel fysieke kracht en lengte beschikken, maar ook over een groot atletisch vermogen. Trudovi was zondermeer de meest complete ploeg, met de kleine Olga Shuniytyne als grote smaakmaker. De uiterst balvaardige en razendsnele 176 centimeter metende guard (en international) gaf Lisse waar het op gehoopt had: Rus sisch vuurwerk. In de final wedstrijd slaagde Den Helder, het team van bondscoach Meindert van Veen, er aanvankelijk in het Russische geweld bij te houden (rust 30-33), maar na de pauze deden de ongeslagen Russin nen de deur definitief op slot. De met scherp schietende Svi- ridova (topscoorster en drie puntenkoningin van het toer nooi) en de van onder het bord gemakkelijk scorende Kovstu- ninko haalden de spanning eraf, 34-54. Het werd een wer velende show van de Russin nen die zelfs de handen van de immer zo kritische Mein dert van Veen tot een beschei den applaus op elkaar brach ten. En met de winst van de Rus sinnen werd ook het toernooi een groot succes. De organisa tie was vlekkeloos. Op het af zeggen van Minsk - problemen met de uitreisvisa - was inge speeld door Festo BW Voor burg al reserveploeg op te stel len. De Voorburgsen lieten zien een volwassen plaatsver vanger te zijn door een knappe derde plaats te behalen ten koste van de Oostenrijkse kampioensploeg PSK Media Rent, 67-77. Carel dé Bruyn zag zijn inzicht in het taktisch/mentale deel van de tennissport beloond met de indoor districts B1-titel. foto: andré van haasteren

Leidse Courant | 1990 | | pagina 11