ouw gymzaal in Vinkeveld j;a een beroerte kom ie een diep dal terecht Raad moet zelf schuldige aanwijzen jenden van Wassenaar willen composteren la? 18, .30, 1| 11, tef 1.15. emme( Iting i DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 PAGINA 11 Klachtenregeling in Leidschendam LEIDSCHENDAM In Leidschendam treedt per 1 januari een gemeentelijke klachtenregeling in werking. De bedoe ling van de hiervoor ingestelde verordening is iedereen te laten weten hoe een klacht kan worden ingediend en hoe die dan wordt behandeld. De gemeente hoopt hiermee beter te kunnen inspelen op signalen vanuit de burgerij. Het gaat om een schriftelijke uiting van ontevredenheid over behandeling door gemeentelijke ambtenaren. De klacht moet binnen een maand schriftelijk bij B en W wor den ingediend. Anonieme klachten worden niet behandeld. Een speciaal hiervoor ingestelde commissie met de gemeen tesecretaris als voorzitter zal binnen zes weken een beslis sing over de klacht nemen. De klager wordt tevoren gele genheid gegeven de brief toe te lichten. B en W beslissen uiteindelijk of de klacht gegrond is of niet. De klager kan eventueel in beroep gaan bij de raadscommissie algemeen bestuurlijke aangelegenheden. Als er sprake is van een strafbaar feit kan men terecht bij de officier van justitie. Bij de gemeentepolitie bestaat al enige jaren een klachtenrege ling. Klaverjassen bij SJZ ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse V oetbal vereniging SJZ houdt morgen een klaverjasmarathon in het clubhuis. De kaartliefhebbers die zich hiervoor hebben aangemeld zullen om 10.00 uur voor de eer ste maal troef draaien. Het spel, dat uitslui tend wordt onderbro ken voor een hapje en een drankje, duurt tot 22.00 uur. Dan zal or ganisator Leo Hooge- veen de prijswinnaars bekend maken. "EN OMGEVING ËaidóaQowuvnt winplaatsen opgeruimd 'AAR Het vorig jaar gesloten RlJNarse olieveld wordt momenteel ge- de winplaats aan de Laan van t/m'Si rneer te zien van de oliewin- 25 <jlaar plaatsvond met behulp van een 31 sr. In totaal moeten zeven van de Oliverjewinplekken volledig worden ^|ïnaakt. De drie overige plaatsen wil l| 3^aanhouden omdat er is aangetoond ig. fjr de Wassenaarse bodem zich een i li (al): winbare hoeveelheid aardgas be- 45, 16 het voorjaar zullen daartoe seismo- -^onderzoekingen plaatsvinden. Eén 30 plekken die de NAM in handen wil 2fs de winlokatie achter motel Bij- 31'dee andere twee liggen in de richting ndam. ^Static, Kruisvereniging kiest bestuur REGIO De begin dit jaar in het leven geroepen kruisvere niging Hart van Holland, ont staan door fusie tussen 18 be staande kruisverenigingen met in totaal 33.000 leden, heeft haar eerste bestuur gekozen. Dat gebeurde tijdens de eerste ledenvergadering van de nieu we kruisvereniging. Tot voor zitter werd gekozen J. Jansen uit Alphen aan den Rijn. Vice- voorzitter is J. Jonkheer, eveneens afkomstig uit Al phen. Secretaris is J. Gra- niewski uit Zoeterwoude en penningmeester C. Claessen uit Alphen aan den Rijn. Aanzet voor beleid natuurontwikkeling DEN HAAG De provincie Zuid-Holland heeft een inventarisatie gemaakt van pro jecten die voor natuurontwikkeling in aan merking komen. De prioriteit ligt bij de duinen, het veenweidegebied en de Delta. Gedeputeerde P. van Heemst van natuur heeft minister Braks van natuurbeheer een eerste selectie uit ruim veertig lokaties aangeboden. Hierin wordt ondermeer prio riteit gegeven aan de regeneratie in de duinen en de binnenduinrand en aan na tuurontwikkeling in de Zuidhollandse Biesbosch. Via het Natuurbeleidsplan wil de minister structureel middelen' beschik baar stellen voor natuurontwikkeling. Na tuurontwikkeling is een van de beleid sprioriteiten van de provincie Zuid-Hol land. Aanhoudingen wegens afsteken van vuurwerk ALKEMADE/LEIDERDORP De rijkspolitie Alkemade heeft de laatste dagen vier jongens aan gehouden wegens het afsteken van vuurwerk. De vier zijn doorverwezen naar het HALT-project. Dit betekent dat zij als straf klusjes moeten opknap pen. Op verschillende plaatsen in Alkemade is ge zocht naar illegaal vuurwerk. Op een adres in Roe- lofarendsveen zijn dinsdag enkele doosjes met strij kers in beslag genomen. Een man uit Roelof- arendsveen heeft bij de politie 300 strijkers ingele verd. Hij had ze gevonden op de kamer van zijn zoon. Volgens de politie Alkemade stijgt het aantal klachten over het afsteken van vuurwerk. De politie van Leiderdorp heeft gisteren zes jon gens aangehouden wegens het afsteken van vuur werk. Twee op de Voorhof laan en vier bij het meubelplein. Ook zij worden overgedragen aan I HALT-project. )WIJK De gym- n de Wassenaarse- J10 *Jnoet worden ge- antfi in het Vinkeveld i5jn nieuwe gymzaal iNGEi gebouwd. Dit djes;jk advies wordt op ,U8; vag 3 januari be- in de commissie ijs. Met de bouw is JoneiN t/mirag van ruim een gulden gemoeid. braakliggende terrein aan de St. Jeroensweg waar volgend jaar bejaardenwoningen wor den gebouwd. Door de zaal te slopen kunnen meer woningen worden gebouwd. Als het rijk nog geen toestemming geeft voor die extra huizen, dan kan de grond worden gebruikt voor de aanleg van parkeer plaatsen. De braakliggende grond doet momenteel dienst als parkeerterrein. De ouderenaccommodatie aan de St. Jeroensweg bestaat vol gens de plannen uit een twin tigtal woningen en een ont moetingsruimte. Door de extra ruimte die ontstaat door de sloop van de gymzaal kunnen zes appartementen aan het complex worden toegevoegd. Volgens het plan komen er dan acht woningen in twee bouwlagen boven de ontmoe tingsruimte en 18 woningen in drie bouwlagen aan de Wasse- naarsestraat. Noord wijk mag in 1990 twintig bejaardenwo ningen bouwen, maar mogelijk is de provincie te overtuigen van de noodzaak meer van dergelijke woningen te bou wen, zo wordt geconstateerd in het ambtelijk advies. Een gymzaal in de nieuw- bouwwijk het Vinkeveld is 'geen overbodige luxe, zo stel len de ambtenaren. De sloop van de zaal aan de Wassenaar- sestraat betekent echter niet dat het rijk de bouw van een nieuwe betaalt. Geadviseerd wordt de bouw dan zelf maar te bekostigen omdat er anders problemen ontstaan voor de verschillende scholen. De kin deren van de scholen uit het Vinkeveld zouden hun gym lessen moeten gaan volgen in het lokaal van de Bronck- horstschool, terwijl de leerlin gen van de Bronckhorstschool zouden moeten doorschuiven naar de zaal aan de Wasse- naarsestraat. Een andere mo gelijkheid zou zijn de kinderen uit het Vinkeveld gymles te geven aan de Wassenaarse- straat, maar ook deze moge lijkheid wordt van de hand ge wezen. Het is denkbaar dat de zaal kan worden gebruikt als zogenoemde bovenwijkse voorziening voor het Vinke veld. Sieraden gestolen in Leiderdorp groente- en tuinafval opge haald. In een van kringlooppa pier vervaardigde brief roepen de Vrienden van Wassenaar iedere inwoner op zijn eigen compost te maken. Zelfs flat bewoners krijgen van de Vrienden adviezen om van het keukenafval compost te ma ken. Drie bedrijven in Wasse naar zijn bereid gevonden kor ting te verstrekken op speciale compostsilo's. De firma Van den Dool aan de Oostdorper- weg doet het Vamvat in de aanbieding voor 129 gulden, tegen een winkelprijs van nor LEIDERDORP/WOU- BRUGGE/HOOGMADE Inbrekers hebben gis teren uit woningen aan de Loevestein en Beekestein in Leiderdorp sieraden gestolen. De woning aan de Loevestein werd binnengedrongen via een balkon en een open staand raam. De bewoners waren thuis toen de diefstal werd ge pleegd. Van de woning aan de Beekstein werd aan de achter zijde het keukenraam gefor ceerd. Een huis aan de Bateweg in Woubrugge is gisteren door zocht door inbrekers. Het is nog niet bekend wat er is ge stolen. Ook de buit van een in braak in een woning aan de Graaf Willem Il-laan in Hoog- made is niet duidelijk. Hier drongen inbrekers gisteren binnen. Diefstal zadels LISSE Uit een manege aan de Achterweg-zuid in Lisse zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee zadels, een hoofdstel en een loslijn gestolen. De achter deur werd opengebroken. De waarde van de buit is 2000 gulden. 3: ai Wit: „Mijn hand werd slap en terwijl ik stoeide met die hand, zakte ik in elkaar. Ik had een i9.(n was in een klap invalide". .30. i toy I FOTO: HENK VAN DEN ENDE ?1ENSTREEK KRIJGT AFDELING VAN C VA - STICHTING ht V D0..N SwiJKERHOUT ond, jonge vrouw kan ekednd niet meer ver- wah omdat ze rechts 00 d is. De oorzaak is zijrsenbloeding. Een vrouw kreeg een niet meer kon JjJJJ Er waren en zijn g ij die hun verlam- sabiiet kunnen accep- iensDriftbuien en smijt bi waren en zijn resultaat. die een beroerte l_ggt, komt in een heel it la: terecht als duidelijk ^reifet het is om als gehan- ïHTVerder door het leven Voor die mensen, Wit is er een. van, de bollenstreek een ...Jvan de CV A-stichting ft. CVA staat voor Ce- Accident. At- of beroerte. Cam- 71 'der Henk de Wit d>m even over achten 304 vroeg zijn vrouw om p koffie. „Plotseling ik een knap in mijn hij. „Mijn hand Terwijl ik stoeide OO-i hand, zakte ik in el- ïN1lijn been wilde niet had een attack. Hon- seren ben ik langs het ERÏtium in Katwijk ge- Wei aar ik had nooit ge- ™)t ik daar nog eens te- ntriU komen". t.ofibraal Vasculair Acci- volksmond een be- o'rbnoemd, komt onver- ij'f Jaarlijks worden 't!nensen getroffen. De helft het overleeft de „aan val". Maar die helft ziet zich geplaatst voor geweldige pro blemen. „Je valt in een zwart gat", aldus De Wit. Onbeholpen „Ik kreeg een attack in januari 1987 en een jaar later was ik weer thuis. In het revalidatie centrum had ik me een hele Piet gevoeld met die 24-uur- verzorging. Ik had de hele dag therapie, verpleging en be zoek. Dat bleef zo tot ik thuis kwam. Maar dan kom je tot de ontdekking dat je alleen staat. Je moet helemaal opnieuw be ginnen want jé kunt niets meer. Alles is totaal veran derd, ook je karakter. Er zijn mensen die driftig worden uit onmacht als blijkt hoe onbe holpen ze zijn geworden. Je kunt helemaal niet omgaan met je handicap. Mijn vrouw durfde me niet alleen te laten en ik was bang dat er iets kon gebeuren als ze er niet was. Want ook voor je vrouw ver andert er veel. Je bent geïrri teerd. Sommigen worden er overspannen van en bij een heleboel mensen gaat het dan ook fout". Toen De Wit zich dit alles be gon te realiseren kwam de be hoefte in hem op om contacten te gaan leggen met andere pa tiënten om ervaringen uit te wisselen en om over de pro blemen te kunnen praten. Via de huisarts en fysiotherapeut Zeeman kwam hij aan het adres van een Limburgse CVA-vereniging. Naar aanlei ding daarvan kwam er ook in Zuid-Holland een samenwer king tot stand met een aantal patiënten en met iemand van de Hartstichting. En daar is de patiëntenvereniging „Samen Verder" uit voortgekomen. „We kwamen tot de ontdek king dat Zuid-Holland te groot is en er werden regio's inge steld. Wij willen nu een afde ling voor de Bollenstreek in ruime zin", aldus De Wit. Belastingadviezen „Op 16 januari is iedereen wel kom in de St. Bernardus in Lisse. Dan gaan we praten' met de mensen die daar komen en vragen hebben als: wat willen jullie? Het grootste euvel is ei genlijk de ontspanning. Hoe kom je je dag door? Hoe kom je ergens? En de mensen wil len zo'n eerste keer vooral praten over hun problemen". De afdeling voor de Bollen streek zoekt mensen die willen assisteren of adviseren. We hébben er bijvoorbeeld een ad vocaat bij die een lichte attack heeft gehad en die in bepaalde gevallen belastingadviezen geeft. - We zijn bezig met een nieuwsbrief voor Zuid-Hol land om het reilen en zeilen van de vereniging te vermel den en om informatie te ge ven. In de regio Rotterdam hebben ze al honderd leden. Adressen van patiënten krij gen we nooit. Daarom zoeken we de publiciteit. Ik wil graag belangstellenden uitnodigen om op 16 januari van half twee tot ongeveer half vier naar Lisse te komen om kennis te nemen en om te praten. Dan zien we wel wat er uit komt". Voor wie meer informatie wil is het contactadres: H. de Wit, Kapelleboslaan 12, Noordwijk. Telefoon: 02523-72087. Pieter Groen gesloopt Het laatste meubilair was afgelopen vrijdag nog niet verhuisd of de slopers plaatsten om de oudbouw van het Pieter Groen college aan de Prins Frederiksdreef in Katwijk stalen hekken. Dit om brandstichting te voorkomen tijdens de feestdagen. De oudbouw bestaat geheel uit hout. Het gehele kerstweekeinde heeft in het gebouw alle verlichting gebrand en werd het terrein bewaakt met honden. Gisteren is men in alle vroegte begonnen met de sloop van het Pieter Groen. De sloop moet voor de jaarwisse ling klaar zijn. De jeugd leek zich van de nood zaak daarvan bewust. Ze staken in elk geval zichtbaar en hoorbaar de armen uit de mouwen bij de sloop. Volgens verhuiscoördinator van het Pieter Groen College conrector Arie Kwa- kernaak komt op de plaats van de oude school woningbouw. Dinsdag 9 januari 1990 worden de eerste lessen gegeven in de nieuwbouw van het Pieter Groen College aan de Helmbergerweg. FOTO: HENK VAN DEN ENDE IN ZAAK WONINGWETWONINGEN IN BOSCHGEEST: VOORSCHOTEN De gemeenteraad moet zelf bepalen of de raad en/of de wethouder J. Visser schuldig is aan de moei lijkheden bij de bouw in Boschgeest. Dat zei drs. W. Valkenburg, voorzitter van de onderzoekscom missie die de oorzaken van de moeilijkheden heeft onderzocht, gisteren tijdens een persconferen tie. Oorzaak zöu het besluit van de raad zijn om een vrijliggend terrein, dicht bij rijksmonu ment Woelwijk en zeer riante bebouwing, te bestemmen voor de bouw van 25 wonin gen voor de minst draagkrach- tigen. Valkenburg meldde dat de onderzoekcommissie alleen heeft onderzocht hoe het plan tot bouw voor de minstdraag- krachtigen huurprijs ƒ400,- per maand resulteerde in de bouw van woningen voor een kapaitaalkrachtiger groep, de mensen die een huurprijs van 600,- per maand kunnen op hoesten. De gemeenteraad heeft met de toekenning van 60.000,- extra subsidie de bouw van 25 wo ningwetwoningen kunnen redden. Er wordt echter niet gebouwd voor de doelgroep welke beoogd werd bij de start van de voorbereidingen: de minst draagkrachtigen. Over het tot twee keer toe af wijzen van het plan door de Welstandscommissie zei hij dat die rechtstreeks rapporteert het college van B en W. „De wethouder voor volkshuisves ting had de zaak in de raad eerder moeten doorpraten". Volgens gemeentesecretaris drs. H. Overbosch is het colle ge ook verantwoordelijk voor het langs elkaar heenwerken van de ambtelijke organen en de door ambtenaren gemaakte fouten op de diverse afdelin gen. Valkenburg vond niet dat de raad eerder aan de bel had moeten trekken. Ook niet toen de raad in een besloten verga dering, halverwege de voorbe reiding, niet bereid was om 100.000,- extra subsidie te verlenen. Valkenburg: „Wan neer de raad geen nadere in formatie krijgt van de wethou ders, dan mag de raad aanne men dat de wethouder nog steeds kans ziet een plan tot het juiste einde te brengen". Volgens Valkenburg moet de gemeenteraad op 25 januari uitmaken of de wethouder, J. Visser (PvdA), voor volkshuis vesting een negatieve beoorde- ling krijgt. Kleine 160 wedstrijden De meisjes van de Prins Willem Alexandermavo en de jongens teams van het RIO gingen gistermiddag naar huis met de wissel bekers van het basketbaltoernooi voor brugklassers. Het toer nooi, waaraan ruim vijfhonderd leerlingen meededen, was geor ganiseerd door de gemeentelijke schoolsportcommissie. Maar liefst 160 basketbalwedstrijden werden gisteren afgewerkt In het universitair sportcentrum in Leiden. Tweede bij de meisjes werd de Bonaventura-Mariënpoelstraat, derde het Louise-Leiderdorp. Bij de jongens bleken de teams van het Louise-Kagerstraat na het RIO het sterkst. De derde prijs ging naar de jongensteams van het Rijnlands Lyceum in Oegst- geest. Op de foto het team van de Mariënpoestraatdependance van de Bonaventura in actie tegen het derde team van de brugklassers van het Louise die aan de Kagerstraat les hebben. FOTO: WIM VAN NOORT Agent zwaar mishandeld LEIDSCHENDAM Een 32-jarige Leidschendamse agent is gisteravond ern stig mishandeld door een groep Voorburgse jonge ren die op kerstbomen- jacht waren. De agent werd vanochtend geope reerd aan een dubbele kaakfractuur in zieken huis Antoniushove. Gisteravond rond tien uur raakte een groep van 35 jonge ren slaags op de Frisolaan. Een surveillancewagen van de po litie ging polshoogte nemen. De agent stapte uit de wagen en kreeg meteen een klap met een honkbalknuppel. De man moest met spoed worden opge nomen in het ziekenhuis. De politie verrichtte later twaalf arrestaties. De 17- en 18-jarige jongens zijn in hech tenis genomen. Hen wordt openbare geweldpleging en zware mishandeling ten laste gelegd. De politie weet zeker 'dat de degene die geslagen heeft bij deze groep zit. Toch worden getuigen nog gevi te reageren 070-3209304. Varen met melkpakken NOORDWIJKERHOUT De jeugd van 6 tot 11 jaar kan vrijdag 5 januari in 't Kokker- bad weer meedoen aan het va ren met melkpakken. Van half tien tot twaalf uur kun nen de vaartuigen worden ge bouwd en te water worden ge laten. De winnaars kunnen meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen melkpak ken varen, die in augustus 1990 in de Flevohof worden gehouden. iJJKAAR De Vrien- Wassenaar, een alle 9g'n buurtverenigingen pelende organisatie, ekngs begonnen met een ^bevordering van com- van het groente- en 1. In Wassenaar wordt meer dan 6000 ton maal 205 gulden. Een houten composteontainer van Veka is van 115 naar 95 gulden afge prijsd. Een van geplastificeerd gaas gemaakte compostsilo van Bekaert is bij drie Wassenaar- se bedrijven voor 67 gulden verkrijgbaar. Nieuwjaarsweekeinde in teken van Japan LEIDEN Het Leidse Rijks museum voor Volkenkunde houdt 6 en 7 januari een nieuwjaarsweekeinde dat ge heel in het kader staat van Ja pan. Tevens sluit 7 januari de tentoonstelling „Opdracht Ja pan, Von Siebold pionier en verzamelaar". Zaterdagmiddag en zondagmiddag^ vouwt me vrouw Junko Benoist van 14.00 tot 15.00 uur kraanvo gels. De grootte van de vleu gels varieert van 2 centimeter tot en met 2 meter. De kraan vogel is het Japanse symbool van een lang leven en wordt veel gebruikt in nieuwjaars versieringen. Om 15.00 uur wordt zaterdag de film „Feest en schoonheid in Japan" ver toond en zondag een film over een Japans huisgezin. Kees Buurman geeft vervolgens op zaterdag om 15.45 uur een de monstratie kyudo, Japans boogschieten. Deze jacht en verdedigingstechniek is inmid dels tot sport uitgegroeid. Zon dag vertelt Matthi Forrer om 15.30 uur humoristische hai ku's.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11