<eidócSouAO/nt ~j£erst-inn volgend ar in Leiden-noord Fraaie reiswekker STAD OMGEVING 0 ALLER LEI(DS) Religieuze geschenken zijn geen wilde handel ZELLIGHEID TROEF IN DE VOGELVLUCHT Lel WOENSDAG 27 DECEMBER 1989 PAGINA 13 Sli wagencentrum b'Vd.ï aangelegd ut (IciAG/LEIDEN - De Raad van n aft vrijdag de bezwaren afge ven de aanleg van een woon- '(,u'^trum nabij de Rijndijk. De 250 waren ingediend door een w.„ ^omwonenden. Het centrum ïrtien standplaatsen. Het is de lll0tj dat deze van het woonwa- oim Trekvaartplein worden t naar de nieuwe locatie. Het p van volkshuisvesting en ce ordening heeft toegezegd »i»^Jjdie wordt gegeven voor het i van veertig standplaatsen IIH|M Trekvaartplein. De overige •igens zullen naar twee kleine- moeten worden verplaatst, ^jfdat aan de Rijndijk er een is. Kersttoernooi voor scholen KATWIJK De onlangs opgerichte commissie die schooljeugd tijdens de vakantie bezig gaat hou den heeft een uitgebreid programma gemaakt. Het wordt deze en volgende week als kerstsporttoer nooi voor basis- (b.o.) en voorgezet onderwijs (v.o.) afgewerkt. De activiteiten op een rij: vandaag: ta feltennis b.o. in de Warmenhovenzaal, Sandstlaan 42b; morgen: tafeltennis b.o. in de Warmenhoven zaal, lijnbal, b.o. in sporthal Cleyn Duin en 's avonds tafeltennis voortgezet onderwijs in de War menhovenzaal. Vrijdag 29 decemer: tafeltennis b.o. in de Warmenhovenzaal. Zaterdag 30 december: dammen b.o. en voortgezet onderwijs in de Boors- mazaal. Dinsdag 2 januari 1990: zaalvoetbal b.o. (jongens) sporthal Rijnsoever. Woensdag 3 januari: zaalvoetbal b.o. (meisjes) sporthal Rijnsoever. Don derdag 4 januari: handbal D.o. en v.o. in de sporthal Rijnsoever. Vrijdag 5 januari: volleybal v.o. sport hal Cleyn Duin en in de Boorsmazaal. Zaterdag 6 januari: schaken b.o. en v.o. in de Warmenhoven zaal. Vrouw gewond RIJNSBURG Een 22-jarige Katwijkse is van ochtend aan hoofd en benen gewond geraakt bij een aanrijding op het terrein van veiling Flora. Zij stak op haar fiets de rotonde over en werd ge grepen door de auto van een man uit Aalsmeer. Zij is naar het zie kenhuis gebracht. Liefdevol opgevangen LEIDEN Een 27-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats is in de nacht van maandag op dins dag liefdevol opgevangen op het Leidse politiebureau waar hij zich kwam melden nadat hij van de Huigbrug over de Maresingel was gevallen. Helemaal verkleumd en onder de bagger en het kroos kwam de man op het bureau. Hij had volgens de politie „een en an der gedronken" en was van de brug in de singel getuimeld. Agen ten zetten hem onder een warme douche, voorzagen hem van koffie met kerstkrans en zorgden ervoor dat hij in een lege cel onder drie dekens zijn roes kon uitslapen. In de loop van gisterochtend is de man zijn eigen weg weer gegaan. Pompbediende beroofd NOORDWIJK Een 18-jarige pompbedien de uit Noordwijk is vrijdagavond beroofd van de dagopbrengst. Hij wilde juist de pomp aan het Wantveld sluiten toen twee mannen van ongeveer 20 jaar oud opdoken. Een van hen had een groot slagersmes. De pompbe diende overhandigde hen een portefeuille met 400 gulden. De twee gingen er in een auto vandoor. Kluis gekraakt LEIMUIDEN Dieven hebben in de nacht van zondag op maandag uit een kluis van een garagebedrijf aan de Burg. Bakhuysen- laan veel geld gestolen. Ze openden de kluis met de sleutel. Uit de woning naast het be drijf werden sieraden en geld gestolen. De dieven kwamen binnen door de achterdeur van de woning open te breken. EWR vernieuwt storingsnummer LEIDEN De Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) heeft per 1 januari 1990 een nieuw telefoonnummer voor storingen: 06-4177. Dit gratis 06-nummer is bedoeld voor het doorgeven van sto ringen in de leveringen van gas, elektriciteit, water en stadsverwarming. Dit nummer kan buiten kantooruren en in het weekeinde worden ge draaid. Tijdens kantooruren (8.00-17.00 uur) blijven de nummers van de verschillende vestigingen gehandhaafd, om dat van hieruit direct actie kan worden ondernomen. Ruit vernield door straatnaambord NIEUWVEEN Een vliegend straatnaambord van de Kerkstraat in Nieuw veen heeft in de nacht vanmaandag op dinsdag een raam van een woning aan de Kerk straat vernield. Enkele jongeren hadden vuur werk tussen de paal en het bord gestopt. Dat werd tot ontploffing ge bracht, waarna het bord werd losgeslagen en aan een luchtreis begon. Er raakte niemand gewond. Er zijn geen aanhoudin gen verricht. 5.8h al D. lii ,voi£ •EN De Stichting leren Kerst-Inns wil end jaar een derde it-inn organiseren in en-noord. Buurthuis Mirt aan de Drift- it is hiervoor de bes- ocatie. Buurthuis 't irtje aan de Ber- Idkade staat als e locatie op de no tatie. Dat bleek giste- tijdens de gezellige •st-Inn in buurthuis jelvlucht aan de Bos- Éerlaan. •thuis Vogelvlucht was de eerste keer in kerst- getooid voor een Kerst- De organisatie was al af juli bezig met de voor- Üding voor een gezellig fenzijn, maar toch liep er rTe dag zelf het een en an- ^nis. De organisatie hoor- öjvoorbeeld gisterochtend (dat er vier vrijwilligers waren gevallen. De griep- lemie had toegeslagen, lar dan moeten we de den maar extra uit de twen steken", aldus een optimistische vrijwilligster. Diezelfde ochtend bleek ook dat de heer Bosman die de harpviool zou bespelen van wege omstandigheden de kerstviering niet kon openen. „Dat hebben we maar met bandjes opgevuld en de kof fie iets langer uit laten lo pen", vertelt een onvermoei bare mevrouw Berndsen Ook de hapjes lieten op zich wachten, en was de heer Van Schie, de zingende vuilnis man met levenslied, niet bij stem. Hij moest met behulp van een bandrecorder zijn act vertonen. „Iets wat hij normaliter nooit doet", ver zekert Tony van der Haar, die de leiding van het oude renwerk in Vogelvlucht op zich heeft genomen. Ondanks deze aanloopproblemen was het gezellig in het buurthuis en hadden de meeste bezoe kers het prima naar hun zin. Marketentster De heer Kerkvliet (78) be stelt genietend „een portje". Het is voor hem de eerste keer dat hij aan een Kerst- inn meedoet. „Vorige jaren gingen we altijd met de bus op stap, maar dit jaar kampt mijn vrouw met een nekfrac- tuur en hebben we hier maar voor gekozen. Deze Kerst- inn geeft over het algemeen een aardige indruk. Maar het is jammer dat dit soort feest jes altijd worden overheerst door vrouwen. Nu zijn er maar acht mannen en wel dertig vrouwen. Maar er is niks aan te doen, ik ben blij dat ik het mee mag maken". „Ze doen tegenwoordig veel voor oude mensen vergele ken met vroeger jaren", vindt Kerkvliet, die vervol gens uitweidt over zijn En gelse les. „Dat is gemakke lijk, ik heb kinderen in En geland wonen". Hij weigert echter mee te zingen met de troubadour. „Er' is overal strijd, de hele wereld staat in brand, en dan moet ik hier vredige kerstliedjes gaan zin gen. Nee, dat strookt niet met de werkelijkheid. Ik hou er niet van, van die liedjes. Als de jongens hier zouden zijn, zouden ze zich wild lachen", grinnikt hij, terwijl hij nog een slokje neemt. Ook Bart de Troubadour heeft genoeg van de kerst liedjes en schakelt over op een ander repertoir. „Zal ik nu iets anders zingen ter af wisseling. Het gaat over een dame die met het leger mee liep. Het liedje komt uit de jaren twintig". Kerkvliet knikt goedkeurend: „Oh ja, dat ken ik, de marketentster" en neuriet vervolgens wel mee „Ze zat met de gebakken peren van het hele bataljon". Rij stdanseressen Coördinator Van der Haar vertelt dat hij zo'n dertig mensen heeft moeten teleur stellen. „Het slaat zo aan, we moeten echt uitwijken naar een derde locatie. Sommige mensen die wel deel konden nemen, waren zo ongeduldig dat ze niet wachtten op de Sterbus, maar naar het buurthuis kwamen lopen. Dat vind ik wel schattig". Hij is heel benieuwd hoe het 's middags met bowlen zal gaan. „Sommige mensen zijn heel krakkemikkig, ik weet niet of ze dat wel aankun nen". Na het diner volgt een optre den van Indonesische rijst- danseressen. Hierover is Van der Haar erg enthousiast. „We hebben een paar heel Rijstdanseressen tijdens de Kerst-inn in buurthuis Vogelvlucht. mooi aangeklede Indische dames. Eén daarvan is de rijstgodin en de andere zijn danseressen. Ze hebben bak jes met kaarsen in de hand. Ze moeten de godin tevreden stellen, zodat de rijstoogst goed wordt", intussen de monstreert hij wat voor be wegingen de danseressen on der meer met zo'n bakje met kaars in petto hebben. „Ik vindt het belangrijk om cul tuur binnen het buurthuis te halen. We hebben ook al dia's gehad over Indonesië en met deze dansen komt dat weer terug". De Kerst-inn in het Leidse Volkshuis aan de Apothe- kersdiik werd als vanouds druk oezocht. Zo'n zeventig ouderen kwamen bijeen voor een hapje, drankje en kaart spelletjes. Ook hier trad Bart de Troubadour op en wist de bezoekers tot meezingen te bewegen. Irene Ypma zorgde voor gezellige pianomuziek. Sponsors De kosten voor de twee Kerst-inns bedragen zo'n 5000 gulden. Via sponsoring heeft de stichting 4000 gul den binnen gekregen. De be- FOTO: WIM VAN NOORT zoekers leveren zelf ook een kleine bijdrage in de kosten. Toch hoopt de stichting dat er meer sponsors willen mee betalen aan de Kerst-inns. Volgens de stichting voorzien deze bijeenkomsten echt in een behoefte. „We hebben van èen bedrijf voor iedereen een envelop met kerstkaar ten gekregen. Dat is leuk, maar het liefst hadden we geld. Volgend jaar hebben we nog meer geld nodig, want dan worden er drie Kerst- inns georganiseerd", pleit Van der Haar. KARIN SWIERS. Vuurwerkbom ontploft LEIDERDORP De rijkspo litie van Leiderdorp heeft in de nacht van zondag op maan dag een 20-jarige Leidenaar aangehouden die een vuur werkbom tot ontploffing had gebracht. De bom bestond uit een hoeveelheid bij elkaar ge bonden donderslagen. De Lei denaar stak hem omstreeks half twee 's nachts aan in het tunneltje onder provinciale weg 6, nabij Alberts Corner. De knal was zo luid dat hij werd gehoord door de beman ning van een toevallig passe rende politie-auto. De agenten troffen bij de tunnel de Leide naar aan en nog drie jeugdige toeschouwers. Tegen de dader is proces-verbaal opgemaakt. Wasgoed in brand LEIDEN De 39-jarige be woner van een pand aan de Boshuizerkade heeft in de nacht van zaterdag op zondag brandwonden opgelopen aan zijn gezicht en aan zijn arm. Dat gebeurde toen hij wasgoed bluste dat in brand was gevlo gen. De was hing boven de ka chel te drogen. Hagenaars willen kerstbomen stelen LEIDEN De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag zes Hagenaars tussen de 16 en 29 jaar aangehouden. Ze wilden kerstbomen stelen bij een tuincentrum aan de Leidseweg in Voorschoten. De mannen hadden een vracht wagen gehuurd waarop ze een grote hoeveelheid bomen aan het laden waren. 'DE JAARWISSELING IR RELIGIA !N „Het is echt rilde handel. En dat het ook niet". An- Margreet van der n weten als geen dat Religia, de win- religieuze geschen- een goudmijn is en it wordt ook., illen voldoen aan de an de mensen naar re- i geschenken. Die zijn nergens in Leiden te f. Dezer dagen staat de aan de Herensingel vol rststallen. Ze vormen Jmoot tussen de andere ar in religieuze super- De winkel draait nu ir. „We beleven met de de derde jaarwisse- rertelt Anton, terwijl ït de van de regen de klanten helpt. Als tijd heeft vult ze aan: „Mijn man is weekendkoster in de kerk. We kregen almaar vragen van de parochianen waar ze zaken als rozenkran sen, bijbels, Chistoffelties, wij waterbakjes, wijwaterkruiken en dergelijken zouden kunnen kopen. Dat was in Leiden een probleem geworden toen de firma Huibers de poorten sloot, omdat de kinderen de winkel niet wilden voortzet ten". Het echtpaar Van der Meyden kreeg twee jaar geleden de kans om op die vragen een antwoord te geven. „We kon den toen de kamers waarin de winkel gevestigd is, huren van de kerk. Het is eigenlijk toe vallig dat juist wij de winkel zijn begonnen, het had ieder ander kunnen zijn. Het be langrijkste was, dat er weer religieuze artikelen te koop zouden zijn", verklaart Mar- greet. Voor het echtpaar zit de lol van Religia in het voldoen aan het helpen van de mensen, met als prettige bijkomstigheid de contacten met de klanten. Dat laatste lukt prima, niet in het minst door de sfeer die de winkel ademt. Binnenlopen bij Religia doet denken aan het betreden van een huiskamer. Het assortiment is debet aan die sfeer. Aan een wand han gen Poolse ikonen, terwijl een andere muur behangen is met kruizen, wijwaterbakjes en ro zenkransen aan haakjes. In de schappen en op de planken zijn andere meer en minder religieuze attributen te vinden. Kerststallen bepalen nu het beeld. Religia heeft ze in alle soorten en maten. Fantasieloze triplex- en hardboard stallen staan naast prachtige optrekjes van steen en eikenhout met rieten daken en een weelderig pak veenmos. De inrichting Margreet van der Meyden verkoopt kerststallen in alle soorten en maten. „Van de prijs van beeldgroepen schrikken de mensen alleen soms". FOTO: TEJO RINGERS van de stallen met de beelden groepen vertoont veel minder variatie. Anton richt ze zelf in; geheel volgens de regels. „Vaak zetten de mensen de beeldjes zomaar in de stal. Maar ze vergeten dat er in de bijbel staat dat de os en de ezel het kindeke verwarmden. Dus moeten die vlak achter de stal staan. Logisch toch". „De handel in kerststallen gaat tot Drie Koningen door", valt Margreet in. Het uitzoe ken van een stalletje is voor menig koper in spé overigens een ontnuchterende ervaring, zoals de inkoop van de stallen en vooral de beeldjes dat wa ren voor de Van der Meydens. „Ja een gemiddeld beelden groepje komt al gauw op een vijf- a zeshonderd gulden. Het loopt van 45 gulden tot 5000 gulden", vertelt Anton. „Dan zeggen de meeste klanten: zo, dat is een boel geld. En dat dacht ik ook toen ik met de zaak begon. We konden twee jaar terug het budget dat we nodig dachten te hebben om de winkel te kunnen starten meteen fors verhogen". Vol gens Anton wordt er door de fabrikanten van de beeldje niet eens echt overvraagd. „Ze hebben een soort monopolie positie, maar er worden best redelijke prijzen gevraagd". Naast de kerstbeeldjes staan er het hele jaar „gewone" reli gieuze beelden in de winkel en in de etalage. „Dat moet je ruim zien", meldt Anton. „We hebben een assortiment brons kleurige beelden van kunst hars. Die zijn helemaal niet re ligieus. Ja, er zitten een paar patertjes tussen, maar verder gaat het om een aantal lieve tafereeltjes". Even lief zijn de madonna's die te koop zijn. „Met de madonna's beleven we tegenwoordig trouwens vreemde avonturen. Onlangs hadden we er een in de etala ge gezet en toen kwam een be reidwillige voorbijganger mel den dat dat Madonna helemaal niet was". Om iets aan de religieuze ont wikkeling te doen staan er in de winkel ook boekjes, spe ciaal gericht op kinderen. „We moeten toch wat doen om de heen en gaan dan vaak in de boekjes bladeren. Ach, en ko pen hoeft dan niet eens. Ze hebben het gezien, belangstel ling is gewekt". In de winkel ziin aardige ont dekkingen te doen. Naast de kaarsen en kandelaars in alle soorten en maten, ook ad ventskransen behoren tot het assortiment, handelt het echt paar onder meer in Abraham- men en Sarahs. „Dat verrast een boel mensen. Net als de talrijke gouden, zilveren en edelmetalen kettinkje en de bedeltjes in alle soorten en ma ten die er te krijgen zijn. We kregen laatst een echtpaar waarvan de vrouw bijna vijftig was. De man ontdekte de Sa rah en kocht die. waarop de man er vaan har ook een kreeg, al was hij de vijftig al bijna een jaar voorbij. Ze von den ze zo leuk". ERIK HUISMAN (ADVERTENTIE) HET GROOTSTE GOLFSLAGBAD TUSSEN NEDERLAND EN ENGELAND A Is Gran Dorado Port Zélandv op 23 mei open gaat, heeft dit bungalowpark aan de Brouwersdam meteen al het allergrootste go/fs/agbad: de Noordzee. En verder gelijk ook maar de leukste attracties (ja hoor, ook een subtropisch go/fs/agbadj èn de beste surfstek boven Nice: 't Grevelingenmeer. Overdreven? In de brochure leest u alles over Port Zélande en de andere Gran Dorado parken. Haal 'm bij uw Reisagent of stuur de bon in n ongefrankeerde open envelop naar Gran Dorado, Antwoordnr. 19368,1000 WD Amsterdam. Cry&joLtr DE BUNGALOWPARKEN OP DE MOOISTE PLEKJES. BEL DIRECT 020 - 665 65 65. Publiciteit Voor vrijwilligers die regel matig met de media hebben te maken, organiseert het Leidse Volkshuis een publi- citeitstraining. Dat gebeurt in samenwerking met de stichting Burgerschapskun de. De cursus wordt gegeven op donderdag 18, zaterdag 20 en donderdag 25 januari, steeds van 9.30 tot 17.00 uur. Voor meer informatie en aanmelding: Volkshuis, Apo- thekersdijk 33a, tel. 071- 149180. K&O De jong pianist Patrick Hop per geeft donderdag 29 dec een lunchconcert in de Ka pelzaal van K&O. Het con cert begint om 12.45 uur. Hij speelt de Duport-variaties van Mozart, de Intermezzi opus 4 van Schumann en de Napoli Suite van Poulenc. K&O is gevestigd aan de Oude Vest 45. Oud papier De maandelijkse inzameling van oud papier op de eerste maandag van de maand in de Burgemeesters- en Pro fessoren wijk is verplaatst. In plaats van op 1 en 2 januari wordt het oud papier nu op 8 en 9 januari ingezameld. Inbrekers stichten brandje in bedrijf LEIDEN Inbrekers hebben zaterdagavond rond negen uur vermoedelijk brand gesticht in een koeriersbedrijf aan de Evert- senstraat. Omwonenden zagen vlammen en waarschuwden de brandweer die kon voorkomen dat de zaak uitbrandde. De scha de is gering. De politie vermoedt dat de brand is aangestoken door inbrekers die een personal computer wegnamen. Vuurwerkfabriek doelwit inbrekers LEIDEN De vuurwerkfabriek aan de Stadspolderweg was zondagavond het doelwit van zes jeugdige inbrekers. De zes, van 15, 16 en 17 jaar oud, werden in de omgeving van het bedrijf aangehouden door de gealarmeerde politie. Agenten troffen een loods op het terrein open aan. Er stonden zes dozen vuurwerk klaar om te worden meegenomen. De daders zijn na verhoor heengezonden. Eeze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: j Postcode/plaats: j Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per I maand (automatisch betalen) f24,85 j kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank de reiswekker naar Naam: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag, l Adres: Postcode/plaats: - CcidóC0ouAont

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13