Michels verlost van randverschijnselen i Schaatstalent Krosby dreigt diep te vallen voetballerlei Ni SPORT QeidóaQowumt ZATERDAG 23 DECEMBER 1989 PA<C Meszöly bondscoach Hongaars elftal BUDAPEST Voor de zevende keer sinds het wereldkam pioenschap voetbal in 1986, te Mexico, heeft de Hongaarse voetbalbond een nieuwe trainer aangesteld. De 48-jarige Kal man Meszöly volgt de ontslagen Bertalan Bicskei (44) op. Bicskei kon zich met zijn team niet plaatsen voor de eindron de van de strijd om de wereldtitel in Italië, volgend jaar. Spanje en Ierland waren te sterk in de kwalificatiewedstrij den. Meszöly was al eerder werkzaam als bondscoach van Hongarije. Hij begeleidde de nationale selectie van 1980 tot 1983. Hij was trainer van Hongarije tijdens het wereldkampi oenschap, zeven jaar geleden in Spanje. Afgelopen jaar werd Meszöly nog voor een enkele maanden geschorst wegens zijn aandeel in een omkoopschandaal. Joao Havelange. Havelange wil wk 2002 in Azie RIO DE JANEIRO Presiden Joao Havelange van de FIFA streeft ernaar om het wereldkampioenschap voetbal in het jaar 2002 in Azie te houden. „Japan, China en Saudiara- bië hebben monumentale kansen om de wereldbeker te orga niseren. Japan heeft alles: stadions, hotels, transport. China ook", zei Havelange. De organisatie van het wereldkampi oenschap van 1994 is toegekend aan de Verenigde Staten. Het staat nog niet vast waar het wk van 1998 zal worden ge houden. Het toernooi werd tot dusver afwisselend in Europa en Zuid-Amerika gehouden. Voetballer Djurovski half jaar in cel BELGRADO De Joegoslavische international Milko Dju rovski is tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij zijn rijbewijs heeft vervalst. De 26-jarige voetballer van Partizan werd door de rechtbank in zijn woonplaats Belgrado hard aangepakt. Voor een soortgelijke overtreding was hij al eens drie maanden voorwaardelijk veroordeeld. Hij had eigenmachtig de foto in zijn paspoort verwisseld. Waregem ontslaat trainer Haesaert WAREGEM Het bestuur van de Belgische eerste klasser Ware gem heeft trainer Urbain Haesaert met onmiddellijke ingang ont slagen. Haesaert wordt voorlopig vervangen door zijn assistent Mare Millecamps. Haesaert was zeven jaar in dienst van Waregem. Het contract werd verbroken omdat de resultaten dit seizoen zwaar tegenvallen. De onvrede bij de spelers bereikte in het week einde een hoogtepunt toen Haesaert doelman Galjé passeerde. Zacht inschieten van strafschop bestraft LONDEN Bernard McNally, middenvelder van West Brom- wich Albion, kan rekenen op een boete omdat hij zondag in de wedstrijd tegen Swindon (1-2) een strafschop, één van de drie die de thuisclub kreeg, te zacht heeft ingeschoten. Zijn teamgenoot Graham Harbey, die eveneens miste van elf meter, blijft deze straf daarentegen bespaard. Verdediger Harbey schoot huizenhoog over, maar raakte de bal volgens afspraak wel keihard. We hebben enkele weken geleden bij de selectie de regel inge steld. dat de strafschoppen hard, met de wreef moeten worden ge nomen in plaats van de bal met de binnenkant in de hoek te schui ven. Overtreding van die regel zou worden bestraft. Iedereen ging daarmee akkoord", verklaarde speler-manager Talbot. AMSTERDAM Rinus Michels zal zich buiten de kleine kring niet meer echt uiten over het Neder lands elftal. Het zal even wennen zijn. Voor Rinus Michels iets minder dan voor de buitenwacht, die hem nog steeds als de man achter het succes van het Nederlandse voetbal ziet. Ieder kent hem. het bleek op de internationale receptie ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van de KNVB. De jubilerende bestuurders misten van tijd tot tijd een ge sprekspartner van buiten de eigen kring. Michels nooit. De bondsbestuurder Michels is direct verantwoordelijk voor het technisch beleid, ook voor het Nederlands elftal dus. Slechts zijn collega-officials en - op verzoek - de technische staf zullen nog uit de eerste hand zijn mening over het rei len en zeilen vernemen. De ridder in de Orde van Oranje Nassau heeft in zijn dertig-jarige loopbaan nooit de publiciteit gezocht Integen deel. Wat hem betreft gaan de contacten met de media nu op het kleinste pitje ..Afslanken op dit punt", heeft hij het ge noemd. „Ik heb mijn portie gehad van de communicatie wat de media betreft. Wanneer je actief bent als trainer, coach of technisch- directeur ontkom je er niet aan. Ik vind echter dat ik als bestuurder daar afstand van moet nemen. Het is een van de voordelen van de nieuwe functie. Voor het werk als coach kan ik de bezieling nog opbrengen, maar ik wilde wel verlost worden van het rand- gebeuren". Pragmaticus Michels is een realist, een pragmaticus. Hij is in staat zich los te maken van wat er was en wat er is. „Het zijn twee totaal verschillende we relden. Ik heb er totaal geen moeite mee, ik weet dat de grootste problemen ontstaan wanneer je niet de relatie ziet tussen de inhoud van de job én de persoon en als je de mens verheerlijkt om wat vroeger geweest is". Hij kan zich voorstellen dat anderen wat onbegrijpend rea geren op zijn afstandelijkheid, omdat zijn imago en zijn popu lariteit niet op slag verdwenen zullen zijn. „Ik heb echter ge kozen en dat betekent dat ik wat verder weg kom van de praktijk van het voetbal. Voor mij is dat niet gemakkelijk. Ik sta nu bij vergaderingen, fees ten, ik moet opdraven bij re cepties en bijeenkomsten. Ik zal veel meer moeten praten en veel minder over voetbal. Rinus Michels: „Ik sta nu bij vergaderingen, feesten, ik moet opdraven bij recepties en bijeenkomsten. Ik zal veel meer moeten praten en veel minder over voetbal. Helaas". FOTO: SP Helaas". Dertig jaar heeft de Amster dammer, die als eerste werd onderscheiden met de zilveren sportmedaille van de hoofd stad, als trainer-coach midden in het voetbal gestaan. De meeste van die jaren in de top. De laatste periode, op weg naar het Europese succes van Duitsland, in stevige botsingen met zijn werkgever, het sectie- bestuur. De aversie van de nuchtere Amsterdammer tegen amateu ristische bestuurders is daar door nog meer gegroeid. Heel zakelijk constateerde hij zo'n twee jaar geleden: „Wanneer mijn opdrachtgever, het be stuur van de KNVB, mij niet in staat stelt het elftal optimaal voor te bereiden, moeten zij niet langer bij mij zijn. Dan wil ik niet meer meedoen. In het algemeen staan bestuur ders, in welke tak van sport dan ook, ver van de spelers. Mij zien zij nooit meer in Zeist", was zijn duidelijkste conclusie. Ruim vier maanden geleden keerde Michels terug naar Zeist. „Ik heb er lang over ge twijfeld. Omdat ik besefte wat een grote stap het was afstand te nemen van de dagelijkse voetbalpraktijk". Het nieuwe sectiebestuur, met zijn niet-clubgebonden specia listen, gaf hem de mogelijk heid te doen wat zijn voorgan gers ten opzichte van hem hadden nagelaten. Het is ondenkbaar dat Michels zijrv opvolger Libregts in zijn hemd zal laten staan. In een bepaald facet sporen die twee bovendien. Resultaatvoetbal immers was al de lijfspreuk van Michels voor Libregts er in de verste verte aan kon denken ooit leider van het Ne derlands elftal te worden. Michels zocht het evenwicht tussen spektakel en zekerheid en verhief daarmee veel van zijn elftallen (Nederland in '74 en '88), Ajax, Barcelona, FC Köln zelfs, boven het niveau van ploegen die alleen maar de zekerheid wilden. „Resultaatvoetbal moet je zo positief mogelijk spelen, maar het gaat aan de top meer om de uitslag dan om de schoon heid. Nederlanders willen niet alleen dat je wint, maar ook dat je het beste voetbal van de wereld speelt. Op het interna tionale vlak kennen de meeste tegenstanders dat probleem niet". Principes Het zijn oude principes van de technische man in het sectie- bestuur. Hij heeft die nooit verloochend. Ook niet toen Li bregts voor het eerst de wind van voren kreeg na de 0-0 van de Europese kampioen in München tegen de West-Duits- land. Als werknemer van Bay er Leverkusen, waar nog eens bleek-dat de nu 61-jarige Am sterdammer met zijn, spitse ge voel voor humor moeilijk pas te in het autoritaire Westduitse voetbalwereldje, nam hij het ronduit op voor Libregts. „Hij heeft het goed gedaan. Het resultaat staat voorop. In dien een ploeg verwijten ver dient is het de Duitse, die had onder zijn ideale omstandighe den aanvallender moeten spe len. Niet Nederland". Met zoveel successen in de ba gage is het niet moeilijk on dubbelzinnige standpunten in te nemen. Michels heeft het al tijd gedaan, zoals hij ook het risico en de confrontatie niet uit de weg is gegaan. Bijvoor beeld bij zijn begin in het grote voetbal, bij Ajax, met maar net het grote trainersdiploma op zak. Het was een overwogen gok. „In zo'n geval moet je niet te lang stil staan bij de conse quenties. Ik heb het in ieder geval niet gedaan Ik had er varing als leraar lichamelijke opvoeding, ik had zes jaar praktijk bij de amateurs, waar ik mij van los gemaakt had om mij te oriënteren in de situatie van het semi-profvoetbal". „Ik heb zelfs gesolliciteerd bij FC Utrecht, de enige keer trouwens dat ik dat heb ge daan. Ik heb van Utrecht geen reactie ontvangen, ik had er trouwens ook eigenlijk niet op gerekend. Zonder middelen stond ik echter niet aan de start". „Voor een coach tellen een paar punten. Heeft het materi aal kwaliteit? Wat kun je er mee doen? Kun je je gedachten overbrengen op anderen? Eén van de punten uit de trainers- en lerarenopleidingen is het omgaan met een groep. Top- spelers, als Cruijff, Krol en Haan, kunnen voortreffelijke coaches zijn, alles doorgronden wat gedaan moet worden, maar de vraag blijft, kunnen zij ook overbrengen wat zij weten en zien?" Drie Ajacieden, coaches bij buitenlandse topclubs. Bete kent het dat de draad van een kleine twintig jaar geleden doorloopt tot in het voetbal van vandaag? Michels denkt dat de veranderingen in het spel niet zo revolutionnair zijn. „De wijzigingen in het randge- beuren, commercie, materiële situatie, zijn veel groter en die hebben natuurlijk wel hun weerslag op het spel. Het voet bal verandert volgens de weg van de evolutie. Het meest op vallende is de steeds verder gaande perfectionering van het destructieve, het defensie ve deel van het spel. Wij zitten nog midden in de ontwikke ling om het verbroken even wicht met het opbouwende ge deelte van het voetbal te her stellen". Collectief „Ik heb er altijd op gewezen dat er geen zwakke landen meer zijn, omdat het collectief het afbrekende deel van het voetbal steeds beter onder de knie heeft. Twintig jaar gele den was een wedstrijd tegen de Verenigde Staten, Came- roun, Egypte, de Verenigde Emiraten een zekere overwin ning. Nu niet meer. De kleine re heeft er veel bijgeleerd, is conditioneel oneindig veel sterker geworden en kan daar van in een enkele wedstrijd volledig gebruik maken". „In een competitie van dertig wedstrijden gaat dat niet op, maar incidenteel lukt het vrij vaak, omdat de underdog ook altijd de stimulerende prikkel van zijn positie heeft en de sterkere vaak niet voortdu rend de absoluut noodzakelijke concentratie kan opbrengen. Onderschatting bestaat nog al tijd, de motivatie van de zwak kere is in principe altijd gro ter". „De mentale instelling heeft er ook mee te maken. De ontwik keling is dat in de huidige welvaartsmaatschappij jonge voetballertjes algewend zijn op een hoog niveau te leven. Het blijkt dat een aantal geen honger heeft. Je mag nooit ge neraliseren, maar het verhaal dat armoede de sportieve pres tatie stimuleert, is nog altijd waar, al weegt het misschien iets zwaarder in de individuele takken van sport". Indien de evolutie het aanval len moeilijker heeft gemaakt, omdat het verdedigen beter is geworden, moeten landen die nog steeds spelen als twintig jaar geleden, zoals Engeland en Ierland, in Italië volstrekt kansloos zijn. Dat is volgens Michels lang niet zeker. „Het Britse voetbal is afge stemd op de wens van het pu bliek, dat strijd, beweging en spektakel wil. Maar neem van mij aan dat een ploeg als Li verpool tegen een buitenlands elftal anders speelt dan in de eigen league. De Ieren brach ten in Duitsland bij het Euro pese kampioenschap een totaal nieuwe manier van ongeremd proberen de opbouw van de tegenstander te storen". „In hun laatste wedstrijd, te gen ons, lukte dat het minst. Je zult waarschijnlijk nooit weten waardoor. Onze kracht, hun zekerheid dat een gelijk spel genoeg was om verder te komen, of de vermoeidheid van de derde wedstrijd Het voordeel van spelen volgens een lang ingeworteld systeem is echter dat je ook alle auto matismen beheerst die er bij horen, dat er betrekkelijk wei nig fouten worden gemaakt". Het voetbal van vandaag is veel meer gericht op het voor komen van fouten, dan het af dwingen van fouten bij de an der, waarmee ploegen als Real Madrid, Benfica en de Brazili aanse nationale elftallen groot zijn geworden. Het streven naar perfectionisme van het hele elftal, is gestimuleerd door Rinus Michels. Ruim vijftien jaar geleden de monstreerde Nederland het to taal-voetbal. Met bijvoorbeeld de buitenspelval als wapen. Zo'n systeem kan alleen door het hele elftal gespeeld wor den. „Dat is het werk van de coach, zeker van een bonds coach. Die kan niet werken aan de opbouw, die moet een ploeg hebben die er op het mo ment staat. Het gaat niet om een serie van 34 wedstrijden, maar vaak slechts om één duel". Rendement „In zo'n geval gaat het niet voornamelijk om het talent, de techniek en de tactiek van de speler, maar om zijn rende ment in het teamverband. Ie dere speler moet in staat zijn resultaatvoetbal te spelen, op het hoogste niveau is er slechts één keuze, erop of eronder. Het individu in het veld moet dus veel van zichzelf kunnen loslaten, de eis is het in dienst stellen van het elftal. Het kan dus betekenen dat het gebruik van talent en energie gericht moet zijn op de tegenstander. Dat kost veel spelers moeite, maar het gegeven is dat de an dere ploeg dat uitgangspunt ook steeds meer en beter han teert". Michels heeft als trainer en coach met zijn elftallen de suc cessen behaald die van een toptrainer mogen worden ver wacht. Wat beschouwt hij, te rugkijkend op een kwart-eeuw topvoetbal als zijn grootste prestatie? „De grootste voldoening is niet een bepaalde overwinning. Wel het feit dat ik in staat ben geweest mijn visies ten aan zien van de kwaliteit van het voetbal en de stijl die mijn elf tal zou moeten tonen tot aan de top te verwezenlijken. Er is namelijk niets moeilijker dan het evenwicht te vinden tus sen resultaat-voetbal en een stijl die spectaculair en aan trekkelijk is". JAAP KLOKKEMEIJER OSLO Een keer nog heeft hij zich op Valle Ho- vin gewaagd. Toen Stein Olav Krosby al geschorst was wegens zijn aandeel in de dopinghandel, wilde de Noor zijn oude schaats- maatjes weer eens opzoe ken. Maar in de kleedka mer keurde Geir Karl stad, een armbreedte van hem verwijderd, hem geen blik waardig. De sfeer kan slechts als ijzig worden omschreven. Krosby begreep de hint. Ooit was hij een groot ta lent, nu was hij uitgesto ten. Op de schaatsbaan was hij niet meer welkom. Krosby (23) moet deze winter voor de rechter verschijnen. Hij wordt ervan verdacht jon ge vrouwen uit Thailand, de Dominicaanse Republiek en de Filipijnen voor zich te hebben laten werken als prostituée. Daarmee zou hij de afgelopen jaren een bedrag van enkele honderdduizenden dollars hebben opgestreken. Groots en meeslepend wilde Krosby leven. Hij kocht een huis in Spanje en een luxueuze flat in Oslo. Diep dreigt hij te vallen. Op grond van de aan klacht hangt hem een gevan genisstraf van maximaal vijf jaar boven het hoofd. Sinds zijn bekentenis, dit najaar, is Krosby na vier weken hechte nis weer op vrije voeten. Lang voordat hij werd ont maskerd als verkoper en ge bruiker van anabolen, leidde Krosby al een dubbelleven. Vaker dan andere schaatsers trok hij er voor een vakantie tussenuit. Exotische Aziatische of Caraibische oorden waren de bestemming. Met een glimlach en mooie be loften contracteerde hij zijn toekomstige personeel, dat in fitnesscentra en sauna's te werk werd gesteld. Met de meisjes werden overeenkom sten gemaakt. Een „behande ling" kostte duizend kronen,, ongeveer 300 gulden. Krosby had op het moment van zijn arrestatie vier of vijf meisjes in dienst. Eén van zijn werk neemsters was geruime tijd ook zijn vriendin. Krosby was een grote toe komst als schaatser voorspeld. Hij begon zijn loopbaan bij 01 (Oslo Idraettslag). De keuze voor het schaatsen lag voor de hand; als jongen woonde hij ongeveer om de hoek bij Bis- lett, vroeger de tempel van het Noorse schaatsen. Krosby bleek een talent: op ze ventienjarige leeftijd benader de hij het wereldrecord op de 3000 meter tot op vier secon den. Zeven weken eerder (op 11 december 1983) had hij op de baan van Valle Hovin de mondiale topprestatie op de 5000 meter voor junioren ver scherpt tot 7.07,05. Het record zou tot in het indoortijdperk (1987) standhouden. Bij de wereldtitelstrijd voor ju nioren in Assen (1984) werd hij vijfde. Tijdens een landen- wedstrijd in Fagerness (begin 1986) moest hij alleen Gerard Kemkers en Leo Visser laten voorgaan. Dat seizoen experi menteerde hij met anabolen. Het jaar daarop komt Krosby niet meer in de uitslagen voor Als lid van ASK, de club van Björn Nyland en Geir Karl stad die hij als koeriers voor de pillenhandel gebruikt, keert hij een seizoen later te rug. De rentree lukt niet. Hoewel hij deel uitmaakt van de voor lopige olympische selectie valt hij door zwakke prestaties bij het nationaal kampioenschap af. Aan zijn carrière als schaatser komt een einde als Nyland in Davos de inhoud van een door Goeljajev ver strekt pakje opent. De inhoud: 750 pillen methandtostendolin 0,005. In eerste instantie verklaarde Krosby de pillen te hebben ge kocht voor „zieke vrienden" Dat bleken body-builders, die al sinds 1986 hun spierverster- kers van Krosby betrokken. Een gecombineerde praktijk met prostitutie bleek lucratie ver en daarom aantrekkelijk. Volgens Krosby's bekentenis ondernam hij echter pas begin dit jaar zijn eerste trip naar Thailand. Een vroegere clubgenoot bij OI, Ivar Aarnes, had de naïeve schaatser in die wereld van de vrouwenhandel geïntrodu ceerd. Aarnes was Krosby's coach, zowel in de sport- als in de criminele wereld. In de ja ren zeventig nam Aarnes zon der al te veel succes deel aan de de nationale allroundkam pioenschappen (vijfde in 1974). Enige jaren geleden kwam de ex-stayer onder verdachte om standigheden bij een auto-on geluk om het leven. Aarnes zou op de vlucht zijn geweest voor schuldeisers, die meer waar (drugs) voor hun geld wensten. Het politie-onder- zoek in deze zaak heeft niets opgeleverd en is inmiddels ge staakt. De politie in de Noorse hoofd stad was al in een vroeg stadi um van veel details op de hoogte. Een hoge politiefunc tionaris, Otto Dahlberg, ver weet zijn collega's veel te laat te hebben ingegrepen. Zijn kritiek leidde tot lichte twee spalt binnen de Oslose politie. Dahlberg, een voormalige schaatser, heeft echter niet de leiding over het onderzoek. Uit medelijden met Krosby zou hij de kwade zaken eerder hebben willen aanpakken. Hij moet sympathie hebben ge koesterd voor de afgedwaalde jongeling. De politie gaat er vanuit dat Krosby wel degelijk de grote man achter de misda dige zaken is. Geen schaatser gelooft echter dat Krosby, die dit najaar met drie vrienden werd opgepakt, een leidende rol heeft ge speeld. Daar zou hij het ver stand niet voor hebben, ver klaarde de Noorse bondscoach Hans-Trygve Kristiansen vori ge week ronduit. Afgezien van het kleedkamerincident heeft geen van de Noorse kernploe gleden noch Kristiansen sinds januari 1988 contact met Kros by gehad. Is F kWert Nadia st< je lis Terwijl het IJzeren (f12 rond Oost-Europa stép* verder wordt opgetrd de stalen vuist van CtO de laatste, vertwijfeltyj naar de oprukkende democratisering zag mislukken, heeft Comaneci het zekere** onzekere genomen, ifa jaar nadat Martina iei Navratilova Tsjechosin ontvlucht, volgt haan - ten minste zo illustere sportcollegaatje dit Op een moment dat i deel van de Oude t vuur en vlam staat. Ljf voor de Nieuwe en vae in Florida, waar allel ,s brandt. fc j De ontsnapping van voormalige turnster. jr 1976 te Montreal de kn aan haar voeten kriji[ haar ongeëvenaarde iofc gratie en charme, is _,1S spectaculair. Ze heeft door onbegaanbare s(p gelopen alvorens een^ grensrivier over te z\ die haar eindelijk de s' schenkt waar ze jaref naar heeft verlangd zijn haar visites aan r westen geweest tijden sportieve carrière. Ml al de wijk nemen zot', familie nog ernstiger} problemen hebben gè dan die waarin de do Roemeen toch al vei Bovendien heeft Nai verhouding in haar geboorteland nog nie gehad. Ze verkeert ii kringen en kan zich de achting en genegt verheugen van de zo het voormalig staatsl Nicu. Deze nakomeli ijdele ex-dictator is nog in Nederland ge president van de vo< Steaua Boekarest, da door PSV uit het Eu Cuptoernooi heeft la kegelen. Nicu keerdt terug naar Roemenie met de rust was het nadien gedaan. Ook werd getroffen door Polen ontstane en ve f- als een epidemie doo' oostblok warende vii <9 democratie. Hetgeen laatste dagen van de Ceausescu's inluidde. kJ. Nadia Comaneci hee op gewacht. Ze kuierlatten, hetgeen in haar geboorteland onopgemerkt bleef, haar vlucht simpelw doodgezwegen, want heldin van het volk, hand en het bed var van de enige echte I het land afwijst en naar het westen uitx natuurlijk bepaald g propaganda voor 's 1 politiek. Die ooit voi gegeven door een onafgebroken reeks successen van kunstmatig klein gel turnstertjes eti incidt door een uitschieter voetbalploeg. Waar I Bulgarije steevast onreglementair stoeit^ loodzware gewich fening Hongaren met de resultaten i wedstrijden en de OÊ en Russen laboratoria sporters afscheiden. Er zijn mensen, die j wat er met name i Oost-Duitsland, ïythe van de tcm ordt ontkracht. Wiebe Last verklaar nu de kans is ontnort Oostduitse schaatsenlat op hun vroegere waL/c bestrijden. Hij begeeFg- daarmee op glad ijs. LUI, blij zijn dat voortaartlatj op een eerlijker wijzig^, gekruist. Hetgeen ooljui vooral geldt voor a tij zich voortaan in de gedaante moeten tQi\]'WI Voor Nadia Comanetjjc de hervormingen te 'izej Martina NavratilovajelI zich eerst te hebben/e K volgegeten aan hamktor volgegoten met cocaezu alsnog ontwikkelen lr[c exponent van de yaj kapitalistische sport. V;s< Katharina Witt mag\)aa roem te gelde gaan jy i het westen, dat tevei /,e broodnodige valuta j//^ Nadia Comaneci, heifjcj betoverende wezentfyt kleine vijftien jaar gen de weg van Navratiln(je gegaan. Drank en dr/Qf de motto's van haar\;en Maar mag ze zich na9j(ji het land van Draculq v Frankenstein te hetfe(e vertoefd eindelijk eéjn overgeven aan de gt des levens? Hopelijk de andere Roemeneia{( ook pra anc Co tig FOTO: ANP Stein Olav Krosby.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18