'isco G0G0 wil :ebouw Hofweide Drie jaar geëist tegen uitlokkers brandstichting in Noordwijkse dancing Katwijk in hoger beroep iel gemeentehuizen "aar beperkt open Medailles voor mensenredders paSIDEN OMGEVING £eidóe<2ou/uwtt VRIIDAG 22 december i9s9 pagina 13 achtwagen kantelt >or harde windstoten MUIDEN De bestuurder van een vracht- in kreeg gistermiddag de schrik van zijn le- toen de harde wind op de Drechtbrug in Lei- len vat kreeg op zijn voertuig. De 29-jarige mborger werd plotseling met twee wielen de weg getild, reed nog twintig meter door en rn toen door een nieuwe windvlaag bovenop tegemoetkomende personenwagen terecht. De itwagen schoot daarna nog 75 meter op de nt door om uiteindelijk in de berm tot stil te komen. De chauffeur, die geen lading oerde, kon met de schrik in de benen uit de ie klimmen. De bestuurder yan de personen- ;n, een 44-jarige Koudekerker, liep alleen een e hoofdwond op. Het dak van zijn auto raakte il vernield. De man is ter observatie naar het lense Rijnoord Ziekenhuis overgebracht. Henskens lijsttrekker van PvdA Sassenheim SASSENHEIM P. Henskens voert de PvdA in Sassenheim aan bij de komende gemeenteraadsver kiezingen in maart. Henskens neemt daarmee de eer ste plaats over die wethouder H. Drenth (ruimtelijke ordening) ja renlang heeft bezet. Drenth is van de kieslijst afgevoerd. De wisseling van de wacht werd gisteravond na een langdurige vergadering be klonken. Afdelingsvoorzitter Bram Ten- haeff verklaarde vanmorgen dat de partij heeft gekozen voor ver nieuwing. „Maar Drenth heeft als wethouder goed gefunctioneerd". Nieuw Magnifiosi op zelfde plaats LISSE Als het aan B en W van Lisse ligt komt het nieuwe gebouw van open jongeren centrum Magnifiosi op de oude plek aan de ïtuishornlaan. „We hebben een aantal lokaties in Lisse goed beke ken, maar uiteindelijk zijn we tot de slotsom gekomen dat het nieuwe ge bouw voor toch maar het beste op de oude lokatie kan verrijzen" zei wethou der H. Smith gisteren tijdens de verga dering van de commissie ruimtelijke or dening. De wethouder onderstreepte dat het col lege er niets voor voelt om het centrum ergens weg te stoppen en dat bij de her bouw zal worden gelet op maatregelen om overlast te voorkomen. Grond voor flatlift RIJNSBURG - De Rijnsburgse woningbouwvereniging Spino za koopt 41 vierkante meter grond van de gemeente Rijns burg om een trappenhuis met lift te kunnen bouwen tussen twee flats aan de Camphuij- senstraat. De grond kost 220 gulden, exclusief omzetbelas ting. De opbrengst van de grond- verkoop wordt gebruikt voor het opknappen van de directe omgeving van de flats. De ge meenteraad Rijnsburg ging hier gisteravond mee akkoord. Yan der Graaf trekt lijst van RPF/SGP RIJNSBURG J. van der Graaf is de lijsttrek ker van de RPF/SGP-lijst in Rijnsburg. RPF'er Van der Graaf vertegenwoordigt beide partijen op dit moment ook in de gemeenteraad. Tweede op de lijst staat de SGP'er W. de Mooij, een oud raadslid. Daarna volgt respectievelijk RPF'er J. Kerpershoek en SGP'er J. Colijn. Ook het ver kiezingsprogramma van de beide partijen is in middels uitgebracht. Zo vindt de ËPF/SGP dat er samen met andere gemeenten gezocht moet worden naar nieuwe tuinbouwgrond. Rijnsburg moet een agrarische gemeente blijven, meent de RPF/SGP. Belastingverhoging is voor de twee partijen alleen acceptabel als de hierdoor verkre gen bedragen ten goede komen aan de gehele ge meenschap. Bovendien moet rekening worden gehouden met de draagkracht. Warmond zingt op kerstavond voor het Oude Raadhuis WARMOND De vereniging Het Oude Raadhuis van Warmond houdt zondaga vond (kerstavond) weer haar jaarlijkse kerstzang op het dorpsplein bij de kerst boom voor het Oude Raadhuis. Tijdens de bijeenkomst van 19.15 uur tot 20.00 uur wordt een kort kerstverhaal voorgelezen of voordracht gehouden en een aantal bekende kerstliederen gezon gen. Aan iedere bezoeker wordt een handgemaakte kaars en de tekst van de liedjes uitgedeeld. De kaarsjes worden door Warmondse kinderen morgenmid dag vervaardigd van 14.00 tot 16.00 uur in Het Oude Raadhuis. Kinderen vanaf 10 jaar kunnen zich daar voor aanmelden bij Clara Sikking tele foon 11109. nSBURG - Disco to wil het gebouw aan ïofweide in Rijnsburg ?n. Het gebouw wordt dit moment gehuurd het Open Jongeren- rum 't Kraaienest van gemeente Rijnsburg 16.000 gulden per Het bestuur van 0 meent door aan- van het gebouw koper uit te zijn. 't lienest is in principe )ord met de verkoop het gebouw. }pen Jongerencentrum 't ienest huurt al enkele ja de voormalige openbare >1 aan de Hofweide/hoek ivaert. Disco G0G0 ;t alleen op de vrijdaga vond gebruik van het pand. Door een groep vrijwilligers wordt dan een disco-avond ge organiseerd waar gemiddeld 400 bezoekers op af komen. G0G0 draait financieel goed, in tegenstelling tot 't Kraaie nest dat het huurcontract met de gemeente Rijnsburg heeft. G0G0 wil nu liever het pand overnemen van de gemeente in plaats van een groter deel van de huur te gaan betalen. De gemeente heeft in principe geen problemen met de ver koop van de voormalige school. „De gemeente Rijns- burg voelt er weinig voor om financieel bij te springen bij 't Kraaienest. Een van de ge bruikers van het pand ver dient immers geld", aldus wet houder C. Vianen. De twee be sturen hebben inmiddels ge sprekken gevoerd met de ge meente Rijnsburg over de plannen van G0G0 maar tot nu toe zonder resultaat. Het CDA- raadslid J. Tensen sprak daarom gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering zijn bezorgdheid uit over de fi nanciële problemen bij 't Kraaienest. Gisteravond vergaderde het bestuur van 't Kraaienest op nieuw over de voorwaarden waarop men akkoord gaat met de verkoop van het gebouw aan G0G0. Volgens voorzitter Kees van de Bosch draait 't- Kraaienest na enkele moeilij ke jaren nu financieel redelijk. Woordvoerder G. van Eeden van G0G0 ziet alleen maar voordelen voor 't Kraaienest. „We vragen geen hogere huur. Integendeel, we vragen eerder minder. Bovendien houden ze dezelfde rechten als ze nu al hebben. De tijd die ze kunnen huren blijft hetzefde. Wij heb ben alleen belang bij de vrij dagavond". bristenmarkt dinsdag Hoje seizoen op dinsdag eisn. De gemeenteraad dat gisteren besloten op •ang van winkeliers en jtkooplui. Ook het hoofd- 0 'ujfschap voor de detail- vond het beter dat er u- <j ruimte komt tussen de 2tenmarkt en de gewone jgse weekmarkt. De leden zelf waren ver- korT Ongeveer de helft van "|"jwaren voor handhaving jmeile markt op donderdag. Extra geld voor automatisering gemeentepolitie van Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeentepolitie van Al phen aan den Rijn krijgt 175.000 gulden van de ge meente om de gegevensbestan den te automatiseren. Ver schillende diensten zijn al ge automatiseerd, waaronder de verwerking van processen- verbaal en de meldkameral manak. Die bevat alle relevan te gegevens van bedrijven en instellingen. Ook de opspo- rings- en herkenningsdienst is geautomatiseerd. Met het nieu we geld moet een rechtstreek se computerverbinding wor den gerealiseerd met de opspo ringssystemen van de Centrale Recherche Informatiedienst. Verder wordt het kantoor met nieuwe apparaten uitgerust. De gemeenteraad neemt op 1 februari een besluit over de toekenning van het geld. NOORDWIJK/ HAAG Voor het uitlokken van vernieling en brandstich ting in de Noordwijkse bar-dancing „De Smoe- zer" moesten een 23-jarige Noordwijker en een 26-ja- rige Rotterdammer zich gisteren voor de Haagse rechtbank verantwoor den. Op 22 augustus jongstleden sloegen vier mannen 's nachts met honkbalknuppels een vijf tal ruiten van de dancing in. Drie dagen later gooiden zij enkele molotov-cocktails naar binnen, waarna de zaak volle dig in de as werd gelegd. De boven zijn zaak slapende eige naar kon die nacht ternauwer nood het vege lijf redden. Recherche-onderzoek toonde aan dat de 23-jarige Noordwij ker de daders daarvoor via de Rotterdammer had betaald. Tegen beiden eiste officier van justitie mr. Van der Broek gis teren drie jaar gevangenis straf. De rechtbank heeft de uitvoerders al eerder tot an derhalf jaar veroordeeld. Het initiatief was uitgegaan van de Noordwijker. Deze ei genaar van een andere horeca gelegenheid in de badplaats had nog een (zakelijk) appeltje te schillen met de exploitant van De Smoezer, die een (on opgehelderde) afspraak met de vader van de hoofdverdachte na diens overlijden niet was nagekomen. De Noordwijker benaderde in augustus de Rot terdammer met het verzoek het interieur van De Smoezer voor 5.000 gulden te laten „verbouwen". Een wraakactie. Laatstgenoemde zou kijken wat hij kon doen. Hij kreeg de helft van het bedrag vooruit en nam vervolgens contact op met een van de vier mannen die inmiddels zijn veroordeeld. De uitvoerders zouden 2.000 mogen verdelen. Het inslaan van de ramen op 22 augustus, was voor de Noordwijker niet voldoende. De resterende 2.500 gulden wilde hij daarvoor niet beta len. De Rotterdammer gaf dat door aan de uitvoerders. Het moest opnieuw gebeuren, „maar dan beter", met de brandstichting als gevolg. Beide verdachten hebben uit lokking van de vernielingen bekend, maar volgens hen was brandstichting nooit de bedoe ling geweest. Het tweetal ver telde daarvan flink te zijn ge schrokken. Toch werden de uitvoerders na afloop uitbe taald. Hun advocaten betoog den dat brandstichting nooit opzet van de uitlokking was geweest. Daartoe hadden ze geen opdracht gehad. Juri disch kan dat feit volgens hen derhalve niet bewezen worden geacht. Uitspraak op 4 januari. Bromfietser geschept LISSE Een 16-jarige brom fietser uit Noordwijkerhout is gistermiddag geschept door een shovel op de Stationsweg De bestuurder van de shovel, een 31-jarige man uit Stroe (Gelderland), zag de jongen bij wegwerkzaamheden over het hoofd. De Noordwijkerhouter is met pijn in de borst overgebracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden. Afscheid directeur Duinzicht OEGSTGEEST „Ik ga eigenlijk met tegenzin weg omdat ik het hier erg prettig vind. Toch wil ik voor dat ik te oud ben ge worden mijn gezichtsveld verder verruimen", dat bekende directeur A. J. Vermet gistermiddag in de aula van de scholenge meenschap „Duinzicht" tijdens een afscheids bijeenkomst ter zijner ere. Tijdens de afscheidsbijeen komst werd Vermet onder meer toegesproken door de vice-voorzitter van de IVO- Vereniging, de heer Beuvens, de voorzitter van directeuren kring mavo Leiden, de heer Van Duuren en Oegstgeests wethouder van openbare wer ken A. Kohlbeck. Vermet gaat naar een interna tionale school in Werkhoven, een internaat. Hij wordt daar ook directeur. Zijn opvolgster is A. Van Schie. Verbreden van Tweede Poellaan komt dichterbij LISSE „Als alles mee zit, zal in mei van 1991 wellicht de vernieuwde Tweede Poellaan in ge bruik kunnen worden ge nomen." Wethouder Smith zei dat gisteravond tijdens de vergadering van de comissie van Ruimtelij ke Ordening in Lisse. Het college heeft inmiddels al met belanghebbenden gespro ken. Volgens Smitg is Qver- eenstemming in zicht. Hij stel de dat er aanvankelijk onder andere problemen waren met de firma Gebr. Van der Slot, die ongeveer 650 vierkante meter bollengrond zouden moeten opofferen. „Dat ligt nu iets anders. De nieuwe teke ning geeft aan, dat de weg iets zuidelijker wordt gelegd, dus het weiland in". De gemeente krijgt daardoor echter wel met anderen te maken. De wet houder vertelde dat het ge meentebestuur voor die stuk ken land al mogelijkheid van onteigening open houdt om er van verzekerd te zijn dat men tezijnertijd niet oog in oog staat met een eigenaar die niet meegaat. De leerlingen verhuisden gisteren hun stoelen en tafels. foto: henk van den ende Pieter Groen College verhuist naar Helmbergerweg KATWIJK Aan de ver huizing van het Katwijkse Pieter Groen College naar de Helmbergerweg wordt vandaag de laatste hand gelegd. Het werk begon woensdagmiddag en wordt door leraren en leerlingen zelf gedaan. Daarmee bespaart de school 90.000 gulden. Conrector Arie Kwakernaak die de coördinatie van de ver huizing heeft, overnacht al sinds dinsdagnacht met een collega in de school, om te voorkomen dat inbrekers hun slag slaan en wellicht ook om nieuwe grappenmakerij van de .leerlingen te voorkomen. Zij lieten vlak voor de verhui zing toen de school nog niet werd bewaakt maandagnacht het hele gebouw onder water lopen. Een examenstuntje dat Kwakernaak maar nauwelijks kan waarderen. Toch constateert hij dat de leerlingen wel blij zijn met hun nieuwe onderkomen. Ze offeren immers hun vrije da gen op om de verhuizing zelf te realiseren. De besparing die dit oplevert wordt besteedt aan zaken die de leerlingen ten goede komen, zoals een ge- luids- en licht-installatie in de aula. Op de eerste dag na de kersva kantie 8 januari wacht alle leerlingen een rondleiding door de nieuwe school. Een dag later beginnen de lessen. Met de sloop van de oude school wordt woensdag begon nen. Het gebouw moet met de jaarwisseling tegen de vlakte liggen. Rijnsburg steunt actie Roemenië RIJNSBURG De ge- meente Rijnsburg sluit zich mogelijk aan bij de actie Redt de Roemeense dorpen. Dit initiatief van de CDA-fractie Rijnsburg werd gisteravond door college en andere politie ke partijen gesteund. „De eerste concrete stap in het kader van het bewustwor- dingsbeleid", noemde burgemeester F. Jonkman het CDA- plan. CDA-raadslid J. Tensen lan ceerde het idee om mee te doen aan deze actie tijdens de bespreking van het welzijns- plan. Tensen sprak zijn tevre denheid uit dat in het wel- zijnsplan aandacht werd ge schonken aan bewustwor dingsactiviteiten en wilde daar direct op aansluiten door mee te doen aan deze actie. „Er zijn al enkele Zuidhollandse dor pen die zich bij deze actie heb ben aangesloten", stelde Ten sen die constateerde dat de ac tie weinig geld hoefde te kos ten. „Het gaat voornamelijk om het schrijven van brieven waarmee we onze afschuw kenbaar maken tegen het be leid van de Roemeense rege- reing om honderden Roe meense dorpen van de aardbo dem te vagen". De reacties van de andere po litieke partijen waren gister avond positief op het CDA- plan. Alleen VVD'er A. Re- nooij waarschuwde gister avond dat Rijnsburg op moet passen niet steeds te impulsief te reageren. „Er moet wel een breed draagvlak zijn voor de actie". ||orschoten betaalt mee aan Vinktunnel 4 JSCHOTEN De ge- 3n; eraad van Voorschoten erist gisteravond besloten u. 0 gulden beschikbaar te o 2l als bijdrage in de aan- D(n de tunnel bij het sta- e Vink. Herv.ding voor een felle dis- jmet wethouder J. Visser der was een brief van de u dinte Leiden. In die brief kerbt Leidse college dat het Is wanneer Voorschoten 4 d^ de Weddetünnel door a ve,)rschotense raad is afge- H. sd wel meebetaalt aan de in, grbinding onder het sta- 3or. e Vink en wel voor 50% - ^00.000,-. pieente Leiden was be- s.: is fietstunnel voor eigen 7.00ng te nemen indien rk. ihoten mee zou betalen 18 3^ voet~ en fietsverbin- sr hoogte van Het Wed- Buiaarover zijn afspraken met wethouder Vis ser. Dat bleek ook uit een af schrift van een brief van 26 februari 1988, waarin bespre kingen tussen wethouder Vis ser en het Leidse college over de Weddetünnel op papier ge zet zijn. Volgens die brief zou Voorschoten meewerken bij de tot standkoming van de Wed detünnel en zou Leiden zorgen voor de fietsverbinding onder het station De Vink. F. ten Have (CDA): „Wethou der Visser heeft duidelijk ge zegd dat afwijzen van de Wed detünnel geen consequenties zou hebben". J. Aikens (D66): „Was er sprake van een gen tlemen-agreement tussen de twee wethouders?" Wethouder J. Visser (PvdA) bezwoer de raad dat er zeker geen sprake kan zijn van een overeenkomst tussen de beide colleges. Het waren steeds zelfstandige onderhandelingen zowel met de wethouders Pe ters als Van der Molen. De hele zaak zal nog nader be sproken worden in de commis sie voor openbare werken. Aan het begin van de raads vergadering overhandigde W. Valkenburg (CDA) aan de burgemeester het onderzoeks rapport van de commissie „Onderzoek bouwplan Bosch geest". Die commissie is inge steld op grond van artikel 148 van de gemeentewet tijdens de raadsvergadering van 13 juni 1989. Aanleiding was de gehe le gang van zaken rondom de bouw van 25 huurwoningen in Boschgeest, die alleen nog te realiseren waren nadat de ge meenteraad de grondprijs met 60.000,- had verlaagd. Burge meester P. Cannegieter nam de nota in ontvangst en deze zal worden behandeld in de ja nuarivergadering van de ge meenteraad. Winterexpositie in Grachthuisje LISSE Kunsthandel Het Grachthuisje aan de Kanaal straatpromenade in Lisse heeft op dit moment een grote win tertentoonstelling. Op deze ex positie is werk te zien van de schilders Van Gilst, Van Noort, Knicker, Rosemeier, Van Driesten en Van de Ende. Ook werk van de hedendaagse schilders W. Kroon Th. van de Poel en R. de Haan J. Mooy- man is te zien. Van Duijn bij Zilveren Kruis NOORDWIJK Hans van Duijn exposeert vanaf 28 de cember in het hoofdkantoor van het Zilveren Kruis aan de Van de Mortelstraat 4 in Noord wijk. Het gaat om li tho's, etsen, tekeningen en schilderijen van deze Noord wijkse kunstenaar. Het werk van Van Duijn blijft enige maanden bij het Zilveren Kruis hangen. KATWIJK De gemeente Katwijk gaat in hoger beroep tegen de rechterlijke uitspraak waardoor het Texaco-pompstation aan de Hoorneslaan zou mogen blijven staan. Het station moest weg omdat het niet meer in het bestemmingsplan zou passen. Een kort geding daarover verloor de gemeente op 21 november. ^EN/REGIO De vader die de dsjnde week aangifte van de geboorte rv./Gzijn kind loopt de JJg^de deur van het ge- i^g. itehuis op slot te vin- rv. Nederland is in de S'J} tussen kerstmis en erv.yjaar immers massaal ^akantie en dat bete- 22.S dat ook de activitei- vee* gemeentehui- aStil liggen of op een pitje staan. Aan- 2ipoen van geboorte of ié Jijden blijft altijd mo- al met in een aan- goed rekening -welen gehouden met be- Ié openingstijden. ikerineentehuizen dié sluiten wcarvan alleen het bureau ke* burgerlijkse stand open d®n: Rijnsburg, Katwijk, SLjout, Ter Aar, Alphen n_opSn Rijn, Koudekerk aan dslijn, Leimuiden, Nieuw- 2(Woubrugge en Zevenho-- 24In de overige plaatsen 24s openingstijden van de pntehuizen ongewijzigd. Ildt ook voor de gemeen- ae Hei Is. f,ro Ireau van de burgerlijke in Rijnsburg is op Haitidag-, donderdag- en vrijdagochtend van negen uur tot half tien geopend voor het melden van overlijden of ge boorte. In Katwijk kan de be volking 's ochtends tussen tien en twaalf uur terecht voor het doen van aangiften en Voor- houters kunnen het bureau' burgerlijke stand op woens dag- en vrijdagochtend tussen negen uur en half tien open aantreffen. Op woensdag kan in Voorhout zelfs helemaal geen aangifte worden gedaan. Beperkte openingstijden zijn er ook in Ter Aar waar men op de woensdag-, donderdag en vijdagochtend tussen tien en elf uur terecht kan op het bureau van de burgerlijke stand. In Alphen aan den Rijn zit op deze drie dagen van negen tot twaalf uur een ambtenaar klaar om aangiften te noteren. Het gemeentehuis van Koudekerk aan den Rijn is tussen negen en twaalf uur open voor het aanmelden van geboorte of overlijden. In deze plaats wordt in spoedge vallen ook een paspoort ver strekt. Inwoners Van Leimui den kunnen woensdag, don derdag en vrijdag tussen tien en elf uur terecht op het bu reau burgerlijke stand. De ambtenaar van de burgerlijke stand is in Nieuwveen tussen negen en tien uur actief, die in Woubrugge van negen tot twaalf uur en in Zevenhoven is het gemeentehuis op vrijdag dicht. Burgemeester Winkel met de drie gedecoreerden. foto: henk van den ende NOORDWIJKERHOUT Burgemeester F. Winkel heeft gistermiddag in De Schelft drie bronzen carnegiemedail- les en een draagspeld uitge reikt aan C. van der Boon, F. Mesker en N.W.A. Meeuwe noord. De eerste twee zijn werkzaam bij de politie, de laatste bij' een ambulancebe- drijf in Noordwijkerhout. Het drietal redde op 17 januari 1989 het leven van de familie Verweij wiens woning door onbekende oorzaak in brand vloog. Alleen de 28-jarige dochter Sylvia en de vader N. Verweij kwamen op eigen kracht de woning uit. De an dere twee familieleden wer den uit de woning gehaald. Al leen de dochter bleef onge deerd. De andere drie moesten voor ademhalingsmoeilijkhe den in het ziekenhuis worden behandeld. Ook twee agenten moesten zuurstof toegediend krijgen in het Academisch Zie kenhuis Leiden. De woning aan de Van der Weijdenlaan is inmiddels herbouwd. De fami-" lie Verweij was aanwezig tij dens de uitreiking van de me dailles, evenals de heer Blauw, secretaris van de Stichting Carnegie Heldenfonds.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13