Fraaie reiswekker pware kritiek skiërs op organisatie wereldbeker £idóeSou/io/nt Liesblessure epidemie bij selectie Oranje 14 18 15 19 16 17 17 17 18 18 SPORT [drijder ink Van Bakel ositief Jo van Marle wijst post bij UEFA af VANDAAG Davis Cup weer bij Boris Becker c.s. m; Vunderink laakt houding Kooiman Eeze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Voorl.: j Postcode/plaats: I Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen I maand (automatisch betalen) f24,85 j kwartaal via acceptgiro f75,10 Stuur als dank de reiswekker naar Naam: (voor controle bezorging) I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar j J Leidse Courant. Antwoordnummer 998.2501 VC Den Haag. 1 Ccidóc (Sowicunt AAG Veldrijder Frank van Bakel (32) is uperprestige veldrit in Zarautz op 19 novem- »ns de dopingcontrole positief bevonden. De renner zou het middel heptaminol heb- ikt. Het is een beta-blokker die een rust- uitwerking heeft. De Franse biljarter Ri- talis werd enkele jaren geleden op het ge- n het medicijn betrapt. De driebander nam om de spanning en de nervositeit te onder- Van Bakel, die zaterdag in het Tsjechische ils zevende finishte, eindigde in Zarautz als hter de Belg Paul de Brauwer en de Deen Pjernis. De wielrenner uit Deurne heeft in een contra-expertise aangevraagd. upt sns i u ta i il: I Frank van Bakel IJshockeystrijd naar Zoetermeer? HEEKENVEEN Het ijshoc- key vierlandentoernooi zal niet in Heerenveen worden gepro longeerd. Bondsofficials lieten gisteren doorschemeren dat Zoetermeer en Geleen in aan merking komen om volgend jaar het toernooi te mogen orga niseren. Hoewel de bond het aantal toeschouwers had be groot op nul, viel het uiteinde lijke aantal tegen. Drieduizend belangstellenden over drie da gen, met zaterdagavond de uit schieter van 1100 mensen. „Dat valt tegen, we hadden op meer gerekend", zei Frans van Erp, voorzitter van de Nederlandse ijshockeybond na afloop. GARDENA Na- de Italiaanse skiër gio Piantanida zater- bij de eerste wereld- jr-afdaling van het :n in Val Gardena od in de ogen geke- was de voornaamste •ekstof de kritiek de vedetten op de isatoren van we- jekerwedstrijden. H kiërs menen, dat de mejS gevaarlijker wor- gemaakt om het pu- meer spanning en takel te kunnen bie- Alleen op die ma- is volgens hen de valpartijen en de [blessures (Girardel- tgl, Tomba, Müller, lotton, Piantanida) nog maar net be- Pirmin Zurbriggen (archieffoto) won in Val Gardena, maar daarover werd nauwelijks gesproken. FOTO: SP gonnen seizoen te ver klaren. Piantanida kwam zaterdag zwaar ten val en brak daarbij zijn rechter schouder en drie ribben. Later werd bekend, dat hartmassage de skiër het leven heeft gered. Het hart van de Italiaan stond tijdens de val secondenlang stil. „Zijn toestand is inmiddels stabiel", verklaarde gisteren een arts van een ziekenhuis in Boden, waar de onfortuin lijke sporter direct na het on geval naartoe werd gebracht. „Er hebben zich geen compli caties voorgedaan". De wed strijd werd overigens gewon nen door de Zwitser Pirmin Zurbriggen. Het was voorlopig de laatste wereldbekerwedstrijd in Eu ropa. Door het zachte weer heeft de Internationale Ski Federatie besloten de drie nog resterende wedstrijden in december naar januari te verschuiven. De belangen vereniging van de topskiërs had overigens al verklaard dat het eigenlijk afgelopen moet zijn met het gebruiken van kunstsneeuw. „Krasloten" in 1990 in gebruik ZEIST Begin 1990 kan Ne derland spelen in de instantlo terij. Dit heeft minister Hedy d'Ancona van WVC zaterdag in Zeist gezegd tijdens de feestviering rond het 100-jarig bestaan van de KNVB. De „krasloten" zitten nu nog in een onderzoek naar fraudege voeligheid door het ministerie van Justitie. Dit wordt op kor te termijn afgerond en kan de extra geldstroom naar de sport en andere goede doelen, zo drukte d'Ancona het uit, op gang komen. Ook haar had de achteruitgang van toto en lotto zorgen gebaard. Ruts pleit opnieuw voor jeugdcompetitie ZEIST Voorzitter Jacques Ruts van PSV heeft zaterdag in Zeist opnieuw gepleit voor het instellen van een landelijke competitie voor B- en het liefst ook C-junio- ren. De amateurs, bij de bondsvergade ring sterker present dan de afge vaardigden uit het betaalde voet bal, reageerden zoals steeds, afwij zend op deze gedachte uit de profsectie. Voorzitter Van Marle vertelde dat in het jubileumjaar het aantal le den met 10.000 is toegenomen en dat er voor het eerst sinds lange tijd ook een groei (15.000) bij het aantal pupillen te noteren viel. Ierland oefent tegen Wales DUBLIN Het Ierse voetbalelftal, dat met En geland, Nederland en Egypte uitkomt in groep F van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal, oefent op 28 maart in Dublin tegen Wales. Aanvankelijk zouden de Ieren in een oefenwed strijd tegen Engeland uit komen. Dat plan kan geen door gaan vinden omdat beide landen voor de wereldti telstrijd door het lot in één groep zijn ingedeeld. Minister Hedy d'Ancona (midden) is bijna net zo trots met de onderscheidingen, die ze zo juist heeft uitgereikt als bondsvoorzitter Jo van Marle en vrijwilliger J. Groenesteijn uit Tiel (links). FOTO: ANP ZEIST Jo van Marle stelt zich niet beschikbaar voor de functie van voorzitter van de Europese Voetbal Unie. De West- en Zuideuropese lan den uit de UEFA, verenigd in de „Entente van Florence", en de Oostbloklanden hadden de Zwollenaar verzocht zich kan didaat te stellen nu de Frans man Jacques Georges heeft besloten af te treden tijdens de vergadering die in april op Malta wordt gehouden. Van Marle heeft afwijzend gerea geerd op het verzoek omdat hij er de voorkeur aan geeft voor zitter van de KNVB en pen ningmeester van de UEFA te blijven. De bondsvergadering herkoos Van Marle, zaterdag bij enkele kandidaatsstelling opnieuw tot voorzitter. Mevrouw Hedy d'Ancona, mi nister van WVC, onderscheid de zaterdag tijdens de receptie ter gelegenheid van het 100-ja- rige bestaan van de Koninklij ke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) Van Marle. De bondsvoorzitter kreeg de versierselen behorende bij het officiersschap in de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Duel wereldbeker niet om aan te zien Napoli blijft ongeslagen Boris Becker heeft weer eens genoeg aan zichzelf Topschaatsers pleiten voor andere formule Tumult rond rentree van Haldan Katwijk geeft voorsprong weg NK driebanden tot laatste carambole uiterst spannend Ontketend Leyton verslaat koploper Foreholte pakt nuttige punten De Zijl komt bedrogen uiot in Amersfoort MAANDAG 18 DECEMBER 1989 PAGINA 13 Boris Becker en Eric Jelen (rechts) vieren feest, nadat het dubbelspel in een Westduitse zege is geëindigd. FOTO: AP STUTTGART De Bondsre publiek Duitsland heeft in Stuttgart het bezit van de Da- vis beker geprolongeerd. Boris Becker had in het eerste en kelspel van gisteren geen en kele moeite met Mats Wilan- der: 6-2 6-0 6-2. De Bondsrepu bliek verhoogde de voorsprong daarmee tot 3-1. Eerder was zaterdag het sleutelduel, het dubbelspel, door Becker en Eric Jelen gewonnen van Jan Gunnarsson en Anders Jarryd. In de laatste partij won Stefan Edberg in twee sets van Carl Uwe Steeb, waardoor de eind stand 3-2 werd. De openharti ge uitlatingen van Boris Bec ker de afgelopen dagen vielen bij in elk geval één organisatie verkeerd. De bond van West duitse belastingbetalers vindt dat president Von Weisëcker niet voortdurend Boris Becker moet opvoeren als het voor beeld van de Duitse jeugd. Men herinnert de bondspresi dent eraan dat Becker als in woner van Monaco in de Bondsrepubliek geen pfennig belasting betaalt. „Wij houden het voor smakeloos dat uitge rekend een jonge kapitalist, die geen belasting betaalt, kri tiek uit op de zogenaamde val se waarden van de westerse maatschappij". lan (foto) werd door ir Robert Vunderink, er als profiteur aan-1 Dngens Ijeugd van het Sas- Ter Leede was gis- st bij FC Den Haag. competitiewedstrijd Ivisie tussen FC Den loda JC fungeerden Iers van Ter Leede •ngens. In de pauze: ijf spelers (te weten lenburg, Pho Dao.j ir Zwart, Bekay Ben en Dennis Kramer) pen nemen op FC js reserve-doelman ong. Van der Zwart kranen benutten elk ^un twee pogingen, er Leede de tweede imt in de strijd om '-bokaal" van FC PATRICK VAN BERKEL Caesar met bal morgen al onder het mes om een operatie te ondergaan aan de buikspier. In het Antwerp se Stuivenberg-ziekenhuis zal de Joegoslavische chirurg Me- sivoc een ingreep doen waar door de bewuste spier wordt verstevigd. Van Rooy, die ein delijk zijn debuut had kunnen maken in het Nederlands elf tal, zal zes tot acht weken zijn uitgeschakeld. „Ik had zo veel pijn dat het zo niet langer gaat", vertelde Van Rooy gis teren. „In elke wedstrijd verga ik tegen het eind van de pijn en de hele tweede helft is het al bijna niet mogelijk om nor maal te spelen. Ik heb de laat ste tijd veel injecties gehad om op de been te olijven. Maar nu is de grens bereikt. Jammer. Ik had graag tegen Brazilië ge speeld. Maar op deze manier heeft het geen zin. Als ik zo langer was doorgegaan had ik misschien zo veel schade opge lopen dat ik daarna misschien een half jaar zou zijn uitge schakeld. Dat is het me niet waard". Als dokter Mesovic in België niet direct is op te spo ren zal de operatie zo snel mo gelijk na dinsdag worden uit- Frans van Rooy weg bij Oranje de Vitessenaar knokte zich op mentaliteit echter door het hele, gewonnen (5-1) duel met FC Utrecht heen. Verrassende keuze Vitesse is overigens naast PSV de grootste leverancier gewor den van spelers voor de oran je-groep. Nadat Bart Latuheru en Sturing al redelijk verras sende keuzes waren voegde bondscoach Thijs Libregts, op Nieuw-Monnikenhuizen pre sent, gisteren Arnhemmer Martin Laamers toe aan zijn club. Libregts meent dat Laamers, een 22-jarige all- rounder, over voldoende kwa liteiten voor „Oranje" be schikt. Hij heeft eerder ge speeld voor vertegenwoordi gende teams. „Vlak voor de wedstrijd hoor de ik dat Libregts op de tribu ne zat. Maar ik dacht dat hij Latuheru en Sturing nog een keer aan het werk wilde zien. Maar goed ook, want als ik had geweten dat hij ook naar mij was komen kijken, had ik misschien geen bal geraakt, van de zenuwen". Laamers speelt bij Vitesse rechts op het middenveld, maar heeft tot dusver al op vele plaatsen zijn nut bewezen. Tegen PSV heeft hij, volgens zijn trainer Bert Jacobs, Romario uit de wed strijd gespeeld. Overigens was ook Jacobs verrast. „We draai en bovenin mee en hebben nu drie spelers in de Nederlands elftal-groep. Misschien gaat het wel een beetje te snel". FRANK WERKMAN HEERENVEEN Robert Vunderink, die zaterdag in Heerenveen de marathonzes- daagse won, wilde het niet op de man spelen. Maar hij moet» niets hebben van lieden, die lieden die een kortstondig suc cesje nastreven. De man met de lange adem, die drie ritten in de Heineken- zesdaagse en het eindklasse ment won, was elke dag hij voorin present. Het stak de stayer, dat sommige collega's het een of meer dagen vlot voor gezien hielden, ten einde goed geprepareerd in de Grote Finale te kunnen starten. Het reglement bood Jan Kooiman die mogelijkheid. Twee dagen' had de amateurweerman uit Ammerstol zich niet in het pe loton gemeld. Fris als een hoentje kaapte Kooiman de prestigieuze slotrace in Heer enveen weg voor de vermoei de zesdaagserijders. Hij had de fut zich twee keer bij een be langrijke ontsnapping te voe gen en won ook nog. Tot grote ergernis van Robert Vunde rink. DEN HAAG Het weg vallen van een aantal vas te krachten uit de selectie van het Nederlands elftal is voor enige spelers van de tweede garnituur aan leiding om een bezoekje aan een ziekenhuis met tenminste een paar dagen uit te stellen. Nadat bond- soach Thijs Libregts al vrijwel onmiddellijk Pie- ter Huistra en Henk Fra- ser wegens liesblessures kon schrappen uit zijn groep van twintig man, lijkt de zelfde kwetsuur bijna als een epidemie om zich heen te slaan. Bij een nadere inventarisatie van de resterende Oranje klanten blijkt dat maar liefst drie andere kandidaten voor het team, dat komende woens dag tegen Brazilië jubileert, eveneens tobben met lies klachten. Frans van Rooy heeft om die reden zelfs moeten bedanken. De spelbe paler van FC Antwerp gaat man van Wrexham", die zoals bekend tegen Wales-uit op de tribune mocht plaatsnemen omdat Van Basten zich te elf der ure bij de selectie had ge meld, heeft ook last van een liesblessure. Maar zowel Van Loen als zijn'trainer Jan Re- ker maakt van zijn selectie geen enkel probleem. Van Loen is pas twee weken geleden weer aan de slag ge gaan na een eerdere liesopera tie. Reker acht het niet onver antwoord dat zijn spits, die gis teren onopvallend acteerde te gen FC Den Haag, woensdag eventueel speelt. Hetgeen de rossige aanvaller zelf uiteraard ook graag wil. Overigens tobt Roda JC ook sterk met het fe nomeen liesklachten. Tegen FC Den Haag viel gisteren ook René Trost uit met de kwaal, die inmiddels tot de meest be sproken kwetsuren van voet balland kan worden gerekend. Om het liesblessure-verhaal helemaal compleet te maken kan nog worden gemeld dat ook de voor het eerst opgeroe pen verdediger Edward" Stu ring van Vitesse kampt met de kwaal. De mogelijk debuteren- In de via Veneto in Rome staat Julius Caesar al heel lang op zijn voetstuk. Op zaterdag morgen torste de veldheer, die ooit een groot deel van de wereld in zijn greep had, een heuse voetbal. Het is het exemplaar, waarmee volgend jaar in Italië tijdens het WK voetbal wordt gespeeld. FOTO: AP Martin Laamers ook bij Oranje FOTO: ANP gevoerd bij Van Rooy, die gis teren matchwinner was in het duel (1-0) met Racing Meche- len. Hij benutte een door Joop Lankhaar veroorzaakte straf schop. Van Loen John van Loen van Roda JC zal zich morgen wel melden in Noordwijk, waar Oranje zich verzamelt. De „zeventiende

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13