Jubileumwedstrijd wordt steeds meer tweederangs .onder Sport op tv Bart Veldkamp laat verstand prevaleren Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! LGItDRT Steid&aQou/iant DINSDAG 12 DECEMBER 1989 PAGINA 17 MIEBESTUUR JU COMPLEET de 1Eric van Hilten is kandidaat ge- ermqoor de zevende en nog niet bezette ie? irïn het bestuur van de sectie betaald to s vS van ,je KNVB. De Centrale Spe- ^or%ad heeft tegen de verkiezing van vcjilten (59) geen bezwaar. Tenzij ten- 'areni tjen afgevaardigden uit de algeme- Uit^gadering betaald voetbal, volgens i jaaijementen, nog „afwijkende aanbe- cind doen", wordt de benoeming van eado|iiten donderdag 28 december door and stuur betaald voetbal formeel be- kinjgd. °ilten is onlangs vervroegd terugge- inder nadat hij onder meer hoofddirec- aan in Esso Nederland en Esso België is a eerit. Hij zal in het bestuur betaald s ze 1 de portefeuille commerciële zaken EBU heft schorsing van Blanchard op DEN HAAG Het bestuur van de Europese Boks Unie (EBU) heeft de schorsing van oud-Eu ropees kampioen Alex Blan chard opgeheven. Blanchard was door de EBU uitgesloten omdat hij op 12 december van het vorig jaar in Helsinki tegen de Fin Tarmo Uusivirta bokste. De in zet van de partij was de Europe se titel in het halfzwaargewicht volgens de versie van de Inter national Boxing Federation (IBF), één van de kleinere boks- federaties. De EBU, die alle za ken betreffende het profboksen in Europa regelt, erkent de IBF niet. Zuidafrikaan Wegerle wil voor VS spelen LONDEN De in Zuidafrika geboren profvoetballer Roy Wegerle wil tijdens de wereldtitelstrijd voetbal voor de Verenigde Staten uitkomen. Wegerle kan vijf nationa liteiten verkrijgen. Roy Wegerle verruilde gisteren Luton Town voor Queens Park Rangers. Met de overgang was een bedrag van bijna 3,5 miljoen gulden gemoeid. Hij maakte van de gelegenheid gebruik zijn aparte status toe te lichten. De 25-jarige voetballer mag vanwege zijn opvoeding als wereldburger het shirt van vijf verschillen de landen dragen. In Schotland werd zijn moeder geboren, in de Bondsrepubliek zijn vader. Wegerle woont in Engeland en heeft een vrouw met de Amerikaanse nationali teit. Tenslotte is hij geboren in Zuidafrika. Overigens is dat land door de FIFA in de ban gedaan vanwege de apartheid. Engeland inviteert Portugal en Polen LONDEN De Engelse voetbalbond heeft zowel Portugal als Polen een uitnodiging gestuurd, met de vraag op 28 maart een vriendschappelijke interland te spelen. Engeland zou die dag in Dublin tegen Ier land uitkomen, maar die confrontatie is afgezegd. De landen werden zoals bekend, met Nederland en Egypte, in dezelfde groep van het toernooi om de we reldtitel in Italië ingedeeld. Zowel Engeland als Ierland zag het niet zitten het treffen op 28 maart te laten doorgaan. Ze voelen er niets voor, eikaars „taktische geheimen" prijs te ge ven. „De bondscoaches hebben de zaak besproken en waren het eens, dat niets te winnen is met het duel", aldus woordvoerder Glen Kirton van de FA gisteren. Bobby Robson, Engelands bondscoach, kan voor de oefenwedstrijd van morgen tegen Joegoslavië geen beroep doen op verdediger Mark Wright. Hij heeft een nekblessure. Robson kon al niet beschikken over aanvaller John Barnes en (waarschijnlijk) verdediger Terry Butcher. Russische belangstelling voor marathon-schaatsen DEN HAAG De juryleden bij de marathon op de Haagse Uithof werden gisteravond uitge breid op de vingers gekeken door een tweetal bestuursleden van de Russische schaatsbond. Viacheslav Krajushkin en Vladimir Kukis lie ten zich uitvoerig informeren over alle details van deze tak van sport. Begin volgend jaar staat in Moskou het eerste officiële Russische kampioenschap marathon-schaatsen op het programma. Dick Lindhout, voorzitter van de begeleidingscommissie marathon van de KNSB: „Er ontstaan steeds meer internationale contacten. Nu zijn die twee Russen hier, mor gen komt er een Fin over. In tal van andere landen - zoals Noorwegen, Zweden, Italië, Oos tenrijk, Polen en West Duitsland - slaat de ma rathon steeds meer aan. Een heuglijke ontwik keling". TV 5, 21.00 uur: Sport. Duitsland 2, 22.10 uur: Duits beker voetbal. BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. Eurosport, 18.00 uun Skiën. Eurosport, 19.00 uur Weekoverzicht. Eurosport, 20.00 uur: Paardesport. Eurosport, 21.00 uur: Rugby Eurosport, 23.00 uur Worstelen. Super Channel, 20.00 uur Ultra Sport. MORGEN Eurosport, 00.00 uur: Biljarten. Eurosport, 10.00 en 16.00 uur Rug- by. Eurosport, 12.00 uur: Weekoverzicht. Eurosport, 13.00 uur Skiën. Eurosport, 14.00 uur Worstelen. Eurosport, 15.00 uur Ritmische gymnastiek. cettedeling >r spelers Den Haag J HAAG De spelers ■m Den Haag beslis- vandaag over een iel van het bestuur fhe club om te komen 0n vorm van recette- hl- De spelersraad van Xen Haag toonde zich ja vond positief over fJan van het bestuur )ij de spelers naast rp-ast basisbedrag (2500 i j|fi) kunnen delen in p^jist als aan het eind jhet seizoen blijkt dat toeschouwers naar J|| Zuiderpark-stadion Vrekomen dan was be- n "'(3000 per wedstrijd). ■xN 1 hn Haag heeft in de be- X'j een bedrag van 800.000 aan entreegelden opge- 1 DEf!. De recette-inkomsten jmpetitiewedstrijden is Lüteel vijftien procent dan was begroot. De uit- jke winst zal op „fifty asis" worden gedeeld et bestuur van de club. sisspelers van FC Den zouden met de huidige rVan zaken aan het eind ®^t seizoen recht hebben 'en extraatie van 3000 gul- ***)stuur van FC Den Haag evf$> zo kort mogelijke ter- Dver tot de oprichting I e „CV betaald voetbal 'Deze „commanditaire j ^tschap" biedt financiers ogelijkheid om (voor gulden) participaties te Voorzitter Werkhoven p Den Haag: „We willen og voor het eind van het jlee beginnen. Een pak- jm spelers dient als on- Id voor deze investerin- aarbij voorop blijft staan Den Haag de zeggen- rleeft over wélke spelers i gekocht. Wij hebben k de helft van de parti- 5 en delen in de even- vinst". e voor i der Plas Het lijkt erop rs zaalvoetballers van het ™kse Van der Plas het water hebben. Na r%winning tegen koplo- °®oekie is het spel verbe- Metgeen gisteravond re- .§el'de in een 5-2 zege op SC inëboom. Bij rust stond het al had Van der Plas ^voorsprong verdiend. af ronden en het hout- "oe|tonden die in de weg. tweede helft stelde de ploeg orde op "«e mui )e doelpunten werden jd door Jaap van Duijn j.ees Varkevisser, Cees jjp Marco van der Plas. VIERTAL KV MECHELEN DEFINITIEF NIET BESCHIKBAAR VOOR DUEL BRAZILIË ZEIST De jubileum- wedstrijd van de hon derdjarige voetbalbond tegen Brazilië volgende week woensdag in de Kuip dreigt te verwor den tot een tweederangs gebeurtenis. Definitief is komen vast te staan dat de vier spelers van KV Mechelen niet zullen verschijnen. Naast de onze kerheid rond het duo van AC Milan, Van Basten en Rijk aard, en Ronald Koeman van Barcelona is het tevens onze ker of de spelers van Ajax beschikbaar zullen zijn. Ajax heeft een aanbieding gekre-- gen om deel te nemen aan een toernooi in het Ameri kaanse San Diego. Daar zou den de Amsterdammers uit komen met Steaua Boekarest (Roe), FC Santos (Bra) en Ri ver Plate (Arg) in een toer nooi, dat van 18 tot en met 22 december wordt gehouden. Als het om internationale contacten verlegen zittende Ajax de invitatie „voltallig" accepteert, kan bondscoach Thijs Libregts dus niet be schikken over de Ajacieden Winter, Van 't Schip en Wouters. Bovendien kan ook Adri van Tiggelen waar schijnlijk niet voor Oranje spelen, omdat zijn club An- derlecht Belgische bekerver plichtingen heeft tegen twee deklasser Lommei. De kans bestaat dat Aad de Mos hem evenwel vrij geeft voor de ontmoeting met de Brazilia- Trammelant De trammelant rond het jubi leumduel begon al met het afzeggen na overleg van En geland als opponent. Dat duel stond oorspronkelijk voor 13 december gepland. Daarna is koortsachtig gezocht naar een remplacant en nadat die in Brazilië was gevonden werd het duel vastgesteld voor woensdag 20 december. De KNVB verzuimde even wel onder meer KV Meche len, met vier man belangrijk leverancier van spelers, van die verschuiving tijdig op de hoogte te brengen. De club van Krol was op het moment dat de datum van 20 decem ber Vlaanderen bereikte al met Lokeren overeen geko men dat het onderlinge beke rerduel op die dag zou wor den afgewerkt. Hetgeen dus betekent dat Rutjes (voor wie Feyenoord belangstelling zou hebben), Hofkens, Bosman en Erwin Koeman het feest- duel met de Zuidamerikanen aan hun neus voorbij zien gaan. Hetgeen ook heel goed kan gebeuren met Van Basten en Rijkaard van AC Milan. De club van Berlusconi speelt op 17 december in Tokyo om de wereldbeker tegen het Co lombiaanse Nacional Mede- llin. De medische staf van AC Milan zou zich al tegen een doorreizen van het Ne derlandse duo hebben uitge sproken. De medici vrezen dat Van Basten en Rijkaard door het geforceerd over bruggen van het tijdsverschil en de extra fysieke inspan ningen mogelijk later een weerslag zouden kunnen krijgen. En met de perikelen rond Gullit is men daar bij AC Milan, begrijpelijk, niet zo erg happig op. Per fax De KNVB heeft net als met de clubs van andere oranjek lanten niet anders gedaan dan het sturen van een sim pele fax met de invitatie. Vanuit Milaan was gisteren nog geen bericht ontvangen. Hetgeen ook gold voor Bar celona. Johan Cruijff ziet niet graag dat Ronald Koe man afreist naar Nederland voor het jubileumduel, omdat de coach zijn speler liever laat genieten van een weekje vakantie. Ajax is weer een heel ander verhaal. Sinds de Amsterdamse club is versto ken Van internationaal voet bal door de UEFA-straf na het staven-incident tegen Austria Wien heeft men meer dan ooit behoefte aan internationaal contact en de daaruit voortvloeiende reve nuen. Het toernooi in San Diego biedt Ajax die moge lijkheid. WK-accommodatie Terwijl de onzekerheid rond de beschikbaarheid van een groot aantal Oranjespelers dus voortduurt, is de KNVB de afgelopen dagen in Italië op zoek gegaan naar een ge schikte accommodatie voor het WK. Rinus Michels en sectievoorzitter Martin van Rooijen togen naar Sardinië om daar een hotel en een trainingsveld te zoeken, Thijs Libregts en Jan Huijbregts reisden naar Sicilië om daar hetzelfde te doen. In Palermo, waar Nederland zoals bekend twee wedstrij den speelt, tegen Egypte op dinsdag 12 juni en 21 juni te gen Ierland, ontstond er eni ge bonje omdat het plaatselij ke organisatie-comité nauwe lijks medewerking verleende. Het Nederlands elftal en aan hang strijken neer in het op vijfentwintig kilometer van de Siliciaanse hoofdstad gele gen Santa Elia. Daar staat het comfortabele hotel Kafara, waarop de Ieren nota bene al eerder een claim hadden ge legd. Het hotel telt zestig ka mers en ligt op de rotskust. De officials zullen in Zagerel- la Sea Palace vertoeven. De KNVB heeft ook al opties genomen op hotels in Genua en Bologna. In die plaatsen worden op 25 en 26 juni de twee achtste finale-duels af gewerkt. Mocht het Neder lands elftal eerste worden in poule F, dan speelt de ploeg op dinsdag 26 juni in Bologna tegen de nummer twee van de groep van België, Zuidko- rea, Uruguay en Spanje. Als Nederland tweede wordt speelt Oranje op maandag 25 juni in Genua tegen de num mer twee uit groep B. De winnaar van data laatste duel speelt dan vrijwel zeker in Rome tegen Italië op zater dag 30 juni. Als de derde plaats recht geeft op verder spelen, gaat Nederland naar Turijn of Milaan om de win naar van groep C (onder meer Brazilië) of groep D (onder meer Westduitsland) te ontmoeten. FRANK WERKMAN Ski De blessure van Alber to Tomba valt mee. De Itali aanse skivedette behoeft niet geopereerd te worden aan zijn sleutelbeen, dat hij dit week einde brak tijdens een wed strijd in de Super G te Val d'I- Voetbal De bekerwedstrijd tussen hoofdklasser Venray en eredivisieclub Roda JC is door SPORTWERELD de KNVB woensdag 13 december. Zeilen Het jacht Equity Law II, waarmee Dirk Nauta deelneemt aan de zeilrace rond de wereld, is in de haven van Fremantle uit het water gehaald om een kleine lekkage op te sporen en het onderwa terschip van een nieuwe dek laag te voorzien. Volgens sche ma wordt het jacht, dat 29 no vember aan de Australische westkust arriveerde, morgen weer te water gelaten. Voetbal Paul Boels (49) stopt na dertien jaar als voor zitter van Fortuna Sittard aan het einde van het seizoen. Mr. Jos Kreijn (43) volgt hem op. Voetbal De Deventer eer- ste-divisieclub Go Ahead Eagles is binnenkort uit de fi nanciële problemen. De Ade laars Business Club (ABC), een groep zakenmensen, heeft zich bereid verklaard een tekort van twee ton bij te passen. L Impische spelen zijn het 'waard dat een heel bos ji de vlakte gaat. De men- het milieu moeten in- iren. Ik wil me daar [s, als ik gestopt ben, f voor maken. Ik ben het dl zat om maar steeds naar kajden te suizen. Ik heb al e ^nogelijke bereikt in mijn n J". En: „Ik begrijp ook gdat de tennissers wereld- ppeen hogere marktwaarde dan skiërs, maar gelet risico's die we moeten worden we zwaar on- Veel afdalers be- in niet eens hoe gevaar- ohet is. Aan de andere heb je ook wel eens te ,rt pn met afdalingen die ge- ppkelijk door een goed ge- e ide recreant genomen i vpen worden. Bijvoorbeeld nh/ail- Ik wil de overwin- van Tauscher niet klei- maar voor mij was het enjpurs veeI te licht". Ir Pirmin Zurbriggen, voudig wereldkam- in en olympisch kam- in Die Welt. mi [ijUben op Feyenoord afge- als>t. Lichamelijk kan ik het ent nog wel aan, maar mentaal is het over. Ik wil plezier heb ben in mijn leven en werk. Dat heb ik bij Feyenoord ge mist. Ik heb er geen enkele moeite mee gehad om de ver antwoording over de techni sche staf over te dragen aan Bengtsson, toen mij dat ge vraagd werd. Ik heb dat met een gelatenheid geaccepteerd gelijk mijn instelling van de laatste maanden. Ik heb enige tijd geleden het bestuur een rapport aangeboden met na men van mogelijke aankopen, maar dat was financieel niet haalbaar. Nu is er een nieuwe man en plotseling is alles weer mogelijk. Ik zie dezelfde namen terug van spelers die moeten worden benaderd als ik destijds heb genoemd". Technisch coördinator van Feyenoord Cor van der Gijp in de Haagsche courant. „Toen ik achttien, negentien jaar oud was, voelde ik me opstandig. Ik trok me op aan het communisme in de goede zin van het woord. Ik kookte hier van binnen van woede. Ik heb vele deuren kapot ge trapt; ik reageerde me af op het materiële. Ik zal nooit een mens kwaad doen. Ik denk wel eens: was ik maar wat ag- gressiever. Je hoort wel eens dat je een zak bent, omdat je nooit geld vraagt. Ik verlang slechts eerlijkheid, een goed sociaal contact. Mensen hel pen, dat is wat me gelukkig maakt. Ik vecht voor de be langen van de sporters; zelf Johan Cruijff „Natuurlijk wilde ik nooit trainer worden. Maar mijn ambitie om ooit topsporter te worden liep stuk. In mijn li chaam was niet datgene weg gelegd wat de topsporter wel heeft. Tot ik tot de ontdek king kwam dat ik mezelf in andere zwemmers zag en be sloot via hen te bereiken wat ik zelf nooit kon halen. Het is een streberig gevoel van de beste willen zijn. Wat mij niet in het water is gelukt, wil ik vanaf de kant bereiken. Geld is onbelangrijk als mensen bij mij willen trainen. Van deze hobby kun je toch nooit je beroep maken. Hoe meer ik er van mezelf in stop des te meer voldoening heb ik. Dat is de belangrijkste motivatie". Ruud Veldman, de trainer van de zwemsters Marianne en Mildred Muis, in Trouw. „Het grote probleem met 99 procent van de trainers is dat zij geen beslissingen durven te nemen. Zij zijn bang voor zichzelf. Als ik een beslissing neem, kan ik fout zijn. Laat ik het in het midden hangen, dan kan ik altijd de spelers de schuld geven. Zo functioneert het negen van de tien keer, en niet alleen bij voetbaltrai ners. Ik durf beslissingen te nemen, dat is mijn beste kwa liteit. Twijfelen bestaat niet- bij mij. Ik kan heel goed in teamverband werken. Dat is ook zo'n paradox. Iedereen beweert immers dat ik een in dividualist ben. Dat ben ik juist niet. Dat was ik hooguit de eerste vier, vijf jaar dat ik voetbalde. De mensen met wie we werken, kennen el- kaars kwaliteiten. Als zij in grijpen, is het nog aardig. Maar als ik ingrijp, dan is het altijd hard. En dat is dan al tijd het einde. Johan Cruijff van Barcelo na in het Algemeen Dag blad. „Het Sportcomité is een zeer gecompliceerd geheel. Visa, financiële zaken, alles loopt' nog via het comité. De con currentie binnen dat instituut is heel erg groot. Als iemand een heel hoge positie heeft den gemaakt waarvoor hij verantwoordelijk kan worden gesteld. Daarom worden vol wassen sporters als kinderen Pirmin Zurbriggen FOTO: AP behandeld. Wordt er exact voorgeschreven wat wel of niet mag. Vroeger werd het bij ons ongepast gevonden wanneer je als sporter over geld sprak. Ideeën en idealen, daar ging het om. Onzin na tuurlijk. Je moet zoeken naar een balans. Alleen geld is niet goed, daar kun je de ziel niet mee vullen. De Nederlandse mentaliteit bevalt me wat dat betreft wel. Zoveel verdienen als nodig is voor een goed le ven. Geld op zich is Scheisse, behalve wanneer het je leven beter maakt. Wat is een mil joen per jaar? Niet meer dan een gevoel van macht. Vijf vakanties per jaar naar Ha waii, onzin. Vakantie is alleen goed als je er goed voor hebt gewerkt." Russische marathonschaat ser Dimitri Botsjkarjov in de Volkskrant. sportuitslagen BILJARTEN Vierde proftoernooi om wereldbeker driebanden in Las Vegas 1e ronde: Blomdahl (Zwe)-Gilbert (Vst) 3-0, Mano (Jap)-Soo Kim (Vst) 3-2, Bitalis (Fra)-Van Bracht (Ned) 2- 3, Reid (Vst>-Ceulemans (Bel) 1-3, Ko- mori (Jap)-Müller (Wdl) 3-0, Connes- son (Fral-Lieberkind (Den) 2-3, Zanet- ti (lta)-Dielis (Bel) 3-1, Hallon (Vst>- Kobayashi (Jap) 3-2. Kwartfinales: Blomdahl-Mano 3-0, Van Bracht-Ceu- lemans 0-3, Komori-Lieberkind 3-2, Zanetti-Hallon 2-3. Halve finales: Blomdahl-Ceulemans 3-2 (5-15 12-15 15-2 15-13 15-9), moyennes: 1,771- 1,588; Komorl-Hallon 3-2 (15-11 14- 15 15-13 2-15 15-10), moyennes: 1,196-1,280. Finale: Blomdahl-Komori 4-0 (15-11 15-10 15-11 15-12), 1,363-0,928. Eindstand: 1. Blomdahl 60 punten, 2. Komorl 45, 3. Ceulemans 30, 4. Hal- Ion 24, 5. Mano 21, 6. Lieberklnd 18, 7. Van Bracht 15, 8. Zanetti 12. Stand wereldbeker na vier toernooi en: 1. Dlells 135, 2. Blomdahl 105, 3. Ceulemans 101, 4. Bitalis 87, 5. Ko- bayashi en Van Bracht 63, 6. Komorl 60, 7. Mano 51, 8. Zanetti 45, 9. Mül- ler en Hallon 24, 11. Connesson 18, 12. Gilbert 0. BOWLING Wereldbekertoernooi in Dublin Tussenstand: Vrouwen: 1. Yriola (Fin) 2550 pins, 2. Pascoal (Ned) 2415, 3. Gonsalves (Can) 2376, 4. Young (Sin) 2359, 5. Beckel (Wdl) 2349. Mannen: 1. Verbruggen (Bel) 1878, 2. Hahn (Oos) 1782, 3. Takahama (Jap) 1703, 4. Monsuri (Qat) 1668, 5. An- dersson (Zwe) 1672. SCHAATSEN Zesdaagse, eerste dag Den Haag. Heren 42,195 km: 1. Vunderink (Raal- te). 2. Van Kempen (Nieuwveen), 3. Van der Pauw (Ankeveen), 4. Grim bergen (Rijnsburg), 5. Kramer (Oude- schoot), 6. De Boer (Edam), 7. Pronk (Oost-Graftdijk), 8. Stam (Kaatsheu vel), 9. Boon (Hem), 10. Cazemler (Den Horn), 11. Schalij (Nigtevecht), 12. Kleine (Kerkenveld), 13. Hagen (Lisse), 14. Botsjkarjov (Sov), 15. Ple- terse (Dlemen), 16. Kooiman (Ammer- stol), 17. Van de Boogert (Eindhoven), 18. Huitema (Roden), 19. Holland (Ambtdelden), 20. Verduin (Heems kerk). Klassement: 1. Vunderink 25,1 punt, 2. Van Kempen 25, 3. Kramer 23, 4, Van der Pauw 22, 5. Grimbergen 21. Dames (40 ronden): 1. Moolhuizen (Eindhoven). 2. Pasveer (Groningen). 3. Paul (Zevenhuizen), 4. Snel (Heken dorp). 5. Petra Grimbergen (Rijns burg). VOLLEYBAL Dames eerste divisie A: Gemini-De- volco "88 2-3. Robert Vunderink (links) passeert Richard van Kempen op weg naar de zege. foto: anp ROBERT VUNDERINK WINT EERSTE ETAPPE MARATHON-ZESDAAGSE DEN HAAG Zondag won Bart Veldkamp de 5000 meter bij World Cup wedstrijden in het Noorse Skiën, gisteravond schaat ste hij alweer vrolijk rond op de Haagse Uithof. De eerste etappe van de Hei- neken-marathonzesdaagse gebruikte hij als verkapte training èn als extra ere rondje voor zijn eigen sup porters. Veldkamp ondernam tot twee maal toe serieuze actie, maar liet na een rondje of veertig z'n verstand prevaleren en hield de wedstrijd snel voor gezien. „Ik wilde m'n gezicht hier even tonen, als Hagenees komen er toch mensen naar je kijken. En om dan anoniem aan de staart van het peloton mee te draaien, daarvan ben ik toch te fanatiek. Dan luister ik meer naar m'n benen dan naar m'n hoofd", aldus Veld kamp, inmiddels terug in de kleedkamer en verlangend naar een warme douche en het eigen bed. „Ik ben vanochtend in Noorwegen om vijf uur op gestaan. Vliegtuigen hebben nu eenmaal de hinderlijke ge woonte om vaak vroeg te wil len vertrekken, daar heb je je maar aan aan te passen". De extra krachtsinspanningen van Veldkamp werden door Ab Krook, de coach van de nationale kernploeg, niet bij ster op prijs gesteld. „Ach, ik heb niks geforceerd. Ik was wel van plan de wedstrijd uit te rijden, maar op een gegeven moment begon ik toch m'n kuiten een beetje te voelen, ik had immers die vijf kilometer nog in de benen. Toen heb ik direct „ho" gezegd. Je kunt niet dag en nacht doorgaan. Ik heb intussen wel geleerd goed naar mijn eigen lichaam te luisteren", aldus Veldkamp die de hele week nog in de mara thon-zesdaagse actief wil blij ven om zondag met de kern ploeg af te reizen naar een trainingskamp in Italië. Vunderink Terwijl Veldkamp al lang en breed op de massagetafel lag, ontknoopte zich „buiten" op de door zo'n 1000 kijkers om zoomde Uithof een aantrekke lijke wedstrijd. Nimmer saai, met aanvallen over en weer, tenslotte resulterend in een kopgroep van twintig rijders. Nadat „strijkijzer" Piet Kleine in de laatste drie ronden ver geefs had geprobeerd de veel snellere sprinters voor te blij ven, werd de eerste etappe tenslotte op luttele centimeters beslist. Waarbij Robert Vunderink aanvankelijk op een ruime zege leek af te stevenen. De ex-langebaan-specialist uit Raalte liet zich al op z'n ge mak uitrijden, maar had bijna de snelheid van Richard van Kempen onderschat. „Ik zag links niks en hoorde rechts ook niks", aldus Vunderink die op de meet slechts luttele centimeters overhield. „Daar had je toch bijna een klassieke fout gemaakt, jongen", schert ste Van Kempen die zijn laat ste „jump" net niet beloond zag met de eerste overwin ning. DICK KIERS „Lastige" Roodenburg bij volleybalselectie ZEVENHUIZEN De natio- nale volleybalploeg krijgt van af januari een keer per week bezoek van een „lastige" jon gen. Talent Brecht Rodenburg meldt zich voor de try-outs in Amstelveen. De Zuidhollander zegt echter „zo weer vertrok ken" te zijn, als de structuur van de nationale ploeg niet ingrijpend verandert. Rodenburg is een van de der tien spelers uit de eredivisie, die gedurende drie maanden een keer per week met het team van bondscoach Harrie Brokking gaan meetrainen. Na die sessies besluit Brokking wie mag blijven. „Ik ga wel trainen", aldus de lange aan valler, „kijken hoe de sfeer is. Daar weet ik alleen iets van door horen zeggen." Rodenburg is fel tegenstander van de huidige organisatie vorm: „Mannen, die voor een salarisie alleen trainen en voor Nederland spelen. Maatschap pelijk moet ik een goed stuk vooruit kunnen gaan, met het oog op de toekomst. De huidi ge selectie speelt vooral voor de eer. Nou, dat kan ik bij ZVH in Zevenhuizen ook". In feite is niets veranderd ten opzichte van vorig jaar. Ook toen kreeg Rodenburg een uit nodiging, maar kwam hij uit eindelijk niet aan de trainin gen toe, mede omdat hij zijn mening zo duidelijk ventileer de. „Het beleid zint mij nog steeds niet. Marco Brouwers, met wie het toch allemaal be gonnen is, schoppen ze (de Ne- VoBo) gewoon weg. Maat schappelijk gunnen ze je niets. Ze moeten het systeem veran deren, anders graven ze hun eigen graf". Sportlokaal Voetbal De landelijke jeugd van RAS speelde gisteravond in een oefenduel met Quick 1- 1. Richard Weijne scoorde voor RAS en Stefan Berbers maakte voor de rust gelijk. Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens de sportprijsvragen zijn: Lotto 49: geen winnaar eerste prijs; tweede priis: 1 x f, 300.000,00, derde prijs: 45 x f. 5767,80, vierde prijs: 3365 x f. 77,10, vijfde prijs: 56.548 x f. 5,00. Cijferspel geen winnaar hoofdprijs. Toto 49: eerste prijs: 1 winnaar bruto f. 44.829,40, tweede prijs: 29 x f. 547,40, derde prijs: 384 x f. 103,30. Toto-gelijk 49: geen winnaars eerste, tweede en derde prijs, vierde prijs: 284 x elk f. 14,10. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (morgenmiddag aanvang 14.30 uur) luiden als volgt. Ie koers 1 Cuddv Volann, 2. Dandy Komo, 3. Cheval ïtodney, (9-3-7) 2e koers 1. Ebony Ruimzicht, 2. Ruinr ton, 3. Buterblum, (^-10-9) 4e koers 1. Caspar Notice, 2. Due van de Lente, 3 Count Worry, (8-1-7) 5e koers 1 Desiree Crown, 2. Sun- crown, 3. Coos Ruimzicht, (4-8-2) 6e koers 1. Quote Unquote, 2. Daros, 3. Coy van de Lente, (7-2-10) 7e koers 1. Chynthijae K. 2. Atletico, 3. Zarathoestra, (4-1-8) 8e koers 1. Concorde W, 2. Boy B, 3. Chario Chan. (4-1-6) 9e koers 1. Crissi Westland, 2. Carin Marco, 3. Cobus D, (6-5-1) 10e koers 1. Bianca Pitt, 2. Alice van Altena, 3. Boeda Buitenzorg. (6-10-4) lie koers 1. Uncle Tom. 2 Ayres Boy. 3. Annemiek Baker, (7-4-2) 12e koers 1 Asley Siro, 2. Yonker Ulandia, 3. Woodcock. (3-10-6) ■tr

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17