Gemeente Katwijk inventariseert onveilige plaatsen Zeven klassen voor nieuwe Hoff enne Brillenactie zeer succesvol Commissie akkoord met nieuwe start van SKAI BREDE DREMPELS BIJ KRUISPUNT KERKSTRAAT LEIDEN OMGEVING SoidaeSomont VRIJDAG 8 DECEMBER 1989 PAGINlU MILIEUWEDSTRIJD IN NOORDWUKERHOUT NOORDWIJKERHOUT Er komt in Noordwijker- hout een milieu wedstrijd voor kinderen. Daarbij mo gen zij ideeën op papier zetten ter verbetering van het milieu. Dit maakte wethouder Heemskerk gisteren be kend in.de commissie openbare werken. Via een ad vertentie wil hij deze wedstrijd bekend maken met de bedoeling om kinderen zo milieubewust mogelijk te leren leven. Bovendien hoopte de wethouder op idee ën waar volwassenen zo gauw niet aan denken. Voor zien van naam en adres kunnen de kinderen hun plan tot en met 5 januari kwijt aan de balie van het ge meentehuis. Een jury beoordeelt de inzendingen op nut en uitvoerbaarheid. Op 19 januari om vier uur 's middags wordt de prijsuitreiking gehouden op het gemeentehuis. Heemskerk zei gisteravond te denken aan kinderen in de leeftijdscategorie van negen tot twaalf jaar. De uitgeselecteerde ideeën worden in de commissievergadering in februari op hun eventuele uitvoerbaarheid besproken. Inbreker overlopen VOORHOUT Een onbekende man is er gisteren met een gestolen fiets vandoor gegaan nadat hij in bejaarden huis Park Overbosch was overlopen door de directrice. De man vluchtte het bejaardenhuis uit, griste een porte monnee weg uit de keuken van een naastgelegen woning en ging er van door met een fiets uit de openstaande garage. De politie heeft de man niet meer kunnen achterhalen. In de boeien geslagen VOORHOUT Een voormalige be woner uit Voorhout is gistermiddag in de handboeien geslagen en tegenstrib belend weggevoerd van het gemeente huis. De man maakte problemen met een ambtenaar van de afdeling alge mene zaken. Voorschoten gaat koelkasten ophalen VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten be gint op 15 januari 1990 met het apart ophalen van oude koel- en vrieskasten. De kasten worden opgesla gen bij de openbare be graafplaats Rosenburgh en zodra een aantal verza meld is, zal de vloeistof af getapt worden, waarna de kasten naar de sloop kun nen. Het is verboden om nog koel- en vrieskasten langs de weg te zetten of aan te bieden tijdens het grofvuil ophalen. OVERLEG OVER VICTORIBERG NOORDWIJKERHOUT De toege zegde overlegavond van de gemeente met bewoners van de Victoriberg voor verkeersmaatregelen op de Victori- weg is vastgesteld op 20 december. Op deze avond wordt de bewonersraad van de Bavo, de bewoners van de Vic toriberg die zich als actievoerders ge presenteerd hebben, de busmaatschap pij NZH en de firma Meeuwenoord vanwege de vrachtwagens, taxi's en ambulances, uitgenodigd. Alle andere Victoribergbewoners zijn ook welkom, aldus wethouder Heemskerk gister avond in de commissie openbare wer ken. De commissieadviezen over snel- heidsbeperkende maatregelen en oversteekplaatsen zullen daar worden gepresenteerd. Bewoners tegen glasbak VALKENBURG Bewoners rond de brug bij de P. Ooster- leestraat zijn sterk gekant te gen de plaatsing van een glas bak in hun straat. Zij hebben dit in een brief aan het ge meentebestuur kenbaar ge maakt. De bewoners vrezen geluidsoverlast, vinden het niet juist dat een glasbak vlak bij een basisschool wordt ge plaatst en zijn ook bang dat de bak rond oud en neiuw doel wit van vandalen wordt. De bewoners hebben hun bezwa ren al op 12 september inge diend, maar op hun brief is niet gereageerd. Onderzoek naar behoefte aan kinderopvang NOORDWIJK Op verzoek van de Emancipatiecommissie gaat de gemeente Noordwijk een onderzoek instellen naar de behoefte aan kinderopvang in de badplaats. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Stichting Kinderopvang Hu- manitas. De kosten van het onderzoek bedragen 12.000 gulden. Het voorstel van de Emancipatiecommissie bevat ook het aanvragen van een rijksbijdrage voor de bouw of verbouw en inrichting van kinderopvang ten bedrage van 198.000 gulden. Half mil joefo voor tunneln VOORSCHOTEN V, schoten draagt 557.000 guJN bij in de bouwkosten vaupei tunnel onder station De Wst De commissie openbare tko' ken had er gisteren pej moeite mee dit geld bescpel baar te stellen. De tujrst wordt 38 meter lang. Daa#*a' ligt 15 meter op Voorschde c gebied en de rest op Leidjrst bied. Omdat er een niveai# schil bestaat tussen de L$gs wijk Stevenshof en de schotense wijk Noord-Hoffda komen er open tunnelbalf 6 voor een juiste aansluiting Jag Oegstgeest gaat minder bouwen OEGSTGEEST De gemeen te Oegstgeest moet minder gaan bouwen. Met de beperkte ruimte die nog maar beschik baar is voor woningbouw moet voorzichtig worden omge sprongen. Op dit standpunt stelden zich gisteravond de le den van de commissie onder wijs en welzijn. Zij onder schreven daarmee de uitgangs punten in de ontwerpnota volkshuivesting in de jaren 1990. In de nota wordt gesproken van 40 tot 50 woningen per jaar. De CDA'er De Ruiter stelde dat de gemeente de ko mende jaren op moet komen voor de financieel zwakkeren. De Ruiter legde de nadruk op het bouwen voor Oegstgeeste- naren en asielzoekers. De radi caal Van Eisen was het vol strekt oneens met de bepaling dat de grens van een betaalba re huur op 725 gulden per maand is gesteld. Voor iemand met een inkomen van 1500 gulden is dat onhaalbaar, aldus Van Eisen. Het aantal huur woningen tot 450 gulden per maand werd door hem onvol doende genoemd. De liberaal Nijholt stelde dat het uit den boze is dat woningen die gro tendeels met gemeenschaps geld betaald zijn met grote winsten worden verkocht. Wethouder Rijks zei dat de ge meente belangstelling heeft voor aanpasbaar bouwen voor ouderen. Verder zal men de woonruim te in de eerste plaats toewijzen aan de eigen bevolking. Hij wees er op dat de gemeente ook een flink aantal instro- mers zoals economisch gebon- denen, kent. Ten aanzien van mensen met een minimum in komen benadrukte Rijks dat er ook nog sprake is van een doorstromingsbeleid. Vos voert lijst aan VALKENBURG Het CDA Valkenburg gaat met wethou der Vos als lijsttrekker de ver kiezingen van maart 1990 in. Dit werd gisteren besloten tij dens de algemene ledenverga dering. Vos werd met algeme ne stemmen gekozen. KATWIJK De gemeen te Katwijk gaat alle onvei lige plaatsen in het dorp inventariseren. Aan de hand daarvan wordt een plan opgesteld om de vei ligheid op straat te ver groten. Dat is een van de voorstellen uit de emanci patienota van de gemeen te Katwijk. De nota werd gisteren besproken in een vergadering van de com missievergadering van zorg, volksgezondheid, economische zaken en emancipatie (ZVE) De commissie kon zich vinden in het voorstel van B en W om een emancipatiemedewerker aan te stellen. Alleen M. van Rooyen (SGP) en E.J. Bergen en zijn partijgenoot H. Bakker (RPF) waren tegen de aanstel ling van een emancipatieme dewerker. In de nota wordt geconclu deerd dat de helft van alle vrouwen 's avonds niet alleen de deur uit durft. Dat is reden voor de gemeente om de socia le veiligheid op straat te willen verbeteren. Daarbij wordt ge dacht aan het verbeteren van verlichting, het snoeien van groen en het overzichtelijker maken van tunnels en par keerplaatsen. In de emancipatienota wordt ook voorgesteld de betrokken heid van de Katwijkers bij hun woonomgeving te verster ken. Dit kan door ze meer in spraak te geven bij plannen over hun directe omgeving en door voorlichting te geven over deze inspraakmogelijkhe den. Ook de Vrouwen Advies Commissie moet eerder bij de beoordeling van bouwplannen worden betrokken. Verder moet de gemeente bij het op stellen en herzien van bestem mingsplannen rekening hou den met de sociale veiligheid maar ook met het bij elkaar brengen in een wijk van wer ken, wonen, winkelen en re creëren. De bereikbaarheid van arbeidsplaatsen, oplei dingsinstituten en voorzienin gen moet eveneens in de gaten worden gehouden. Om de emancipatie van vrou wen te bevorderen moet Kat wijk een voorlichtingscampag ne voor bedrijven over subsi dies voor het bevorderen van de werkgelegenheid van vrou wen, opzetten. Om de scholing van vrouwen te vergroten moet de gemeente bijstand verlenen in de kosten van een beroepsgerichte opleiding. De afdeling sociale zaken moet verder bevorderen dat er een cursus Arbeids- en Beroepeno- riëntatie wordt georganiseerd. Ook moet een voorlichtings campagne worden gestart over de her-, bij- en omscholings mogelijkheden voor vrouwen die weer in het arbeidsproces terug willen keren. Om vrouwen die dan aan het werk willen de mogelijkheid hiertoe te geven, moet Katwijk scholen een bijdrage geven om een overblijfmogelijkheid in het leven te roepen. Verder moet de gemeente bevorderen dat een behoeftenpeiling wordt gehouden naar een con- tinurooster. Er loopt op dit moment een onderzoek naar de behoefte aan kinderopvang in Katwijk. De gemeente Kat wijk moet verder zelf ook meer vrouwen gaan werven. Op dit moment zijn de vrou wen sterk ondervertegenwoor digd in de hogere functies bij de gemeente. Om dit te veran deren zullen voor functies waarin vrouwen onderverte genwoordigd zijn, nadrukke lijk vrouwen uitgenodigd moeten worden om te sollicite ren. Vrouwen die voorheen bij de gemeente Katwijk hebben gewerkt, mogen straks met de interne sollicitatieprocedure meedoen. Verder moet een in ventarisatie worden gemaakt van alle „vrouwonvriendelij ke" zaken binnen de gemeen telijke organisatie. In de nota wordt tenslotte voorgesteld om voor vrouwelijke ambtenaren met kinderen plaatsen te re serveren in een kinderdagver blijf. Ook bij de politie moeten meer vrouwelijke agenten komen. Vooral de functie bij de Justi tiële Dienst met als speciale taak de jeugd- en zedenzaken moet door een vrouw worden vervuld, staat in de emancipa tienota te lezen. Dierenshow geopend Hein Verkade, voorzitter van de vereniging voor Natuur- en Vo gelbescherming Noordwijk, heeft gisteren de 36e tentoonstelling van de Noordwijkse Pluimvee- en Konijnenfokkersvereniging (NPKV) geopend. Hij reikte tevens de prijzen uit. Het mooiste ko nijn van de tentoonstelling, een blauwe zilvervos, behoort toe aan N. Turenhout uit Noordwijkerhout. De fraaiste cavia is een ruwharige brindle van T.B. van Egmond uit Katwijk, de fraaiste grote hoender een witte Wyandotte van Katwijker M. van der Pol en de fraaiste dwerghoender een blauw-porcelein Sabelpoot- kriek van Joh. van der Velden uit Koudekerk aan den Rijn. De fraaiste sierduif, een Nederlandse hoogvlieger, behoort toe aan C. Guldemond uit Noordwijkerhout en de fraaiste postduif, oude doffer, is van de Noordwijkse inzender P. Pont. Zowel Pont als Guldemond mochten de wisselprijs hun eigendom noemen, om dat zij de trofee tweemaal achtereen hadden gewonnen. Het fraaiste konijn, dat door een jeugdige liefhebber was ingezonden, is van Johan Bengtsson. De show wordt gehouden in de bedrijfs gebouwen van de firma Alkemade aan de Pickéstraat 72B. Men kan er vanavond terecht tot tien uur en morgen van tien tot vijf uur. De toegang is gratis. foto: henk van den ende NOORDWIJK „Als we het nu niet doen gebeurt het nooit". Dat zei E. Hogervorst (VVD) gisteren over een voor stel in de gemeentelijke commissie onderwijszaken om de P.C. basisschool „Hoffenne" een nieuw gebouw te bezorgen in de nieuwbouwwijk Vinkeveld. Een wijk waar veel leer lingen van de school wonen. De school krijgt zeven lokalen waarvan de gemeente Noordwijk er een voor financiert. Verplaatsing van de Hoffeneschool uit het oude dorp van Noordwijk Binnen naar het Vinkeveld, houdt de gemoederen al 4 jaar bezig. Alle commissieleden toonden hun vreugde over het feit, dat de verhuizing nu dan eindelijk doorgang kan gaan vin den. Wel viel de prijs die de gemeente voor de verplaatsing moet betalen wat tegen. Het Rijk betaalt 2 ton minder mee aan de nieuwbouw dan waarop was gerekend. M. de Jong (CDA) zag nog wel mogelijkheden om geld te verdienen met grondtransac- ties. De grond waar de oude school op staat is volgens hem uit stekend geschikt om er woningen op te bouwen. Volgens wethouder van onderwijs, J. Bedijn (PvdA), moet men zich echter geen illusies maken over „goud geld" dat met de verkoop van de grond gemoeid kan zijn. Zeker als men op die plek tot betaalbare of sociale woningbouw wil komen. Ondanks het feit dat het Ministerie van Onderwijs slechts 6 lokalen wil subsidiëren, krijgt de nieuwe Hoffenneschool toch 7 lokalen. Een onderzoek door Bureau Advisie wees in het verleden al uit dat twee 8-klassige scholen in Vinkeveld levensvatbaar zijn. Eén shool staat er al. De Jutter, die eveneens 7 klassen telt dreigt nu al uit zijn jasje te groeien. Er zullen, zo werd tijdens de vergade ring duidelijk, naar verwachting wel enkele leerlingen naar an dere scholen verhuizen, als Hoffenne verhuist. Het gros van de leerlingen zal echter blijven. Het bouwen van 7 klassen is vol gens Bedijn dan ook zeker gerechtvaardigd. De gemeente zal dat extra lokaal voorfinancieren. Ook zal de school zo worden ge- .bouwd, dat, indien nodig, ook aan een 8e groep onderdak kan worden geboden. Scholengemeenschap Northgo tijdelijk in mavo Haesduynen NOORDWIJK De nieuw te stichten openbare scholenge meenschap voor MAVO/HAVO/VWO „Northgo", wordt tijde lijk gehuisvest in de voormalige Haesduynen MAVO aan de Duinweg. Dat deelde wethouder van onderwijs J. Bedijn giste ren mede aan de commisieleden van de Noordwijkse commissie voor onderwijszaken. In het gebouw zijn enkele klassen in ge bruik door de Christelijke MAVO, maar per 1 augustus zal de school geheel beschikbaar zijn. Voor die tijd mogen er echter al enige aanpassingen aan het ge bouw worden verricht, zodat de Northgoschool met ingang van augustus van start kan. Het gebouw verkeert volgens Bedijn overigens in een redelijke staat. Volgens Bedijn is een goede start van de nieuwe school aan de Duinweg gewaarborgd. Het gebouw telt in totaal 11 lokalen. De scholengemeenschap start naar verwachting met 4 5 eerste klassen. Over twee jaar zal er waarschijnlijk een lokalentekort optreden. Daarom wordt er, al dus de mededelingen van de wethouder, voortvarend gewerkt aan de totstandkoming van een definitieve huisvesting voor de scholengemeenschap. Een nieuw schoolgebouw ziet Bedijn het liefst zo dicht mogelijk bij de Northgo Sporthal verrijzen aan de Duinwetering. Het is de bedoeling dat de leerlingen van de school in die hal en irj de sporthal van de VV Noordwijk, gym nastiekonderwijs krijgen. Ook de velden van het gemeentelijk sportpark zijn dan onder handbereik. Wim Hamel verzamelde veel brillen. foto: henk van den ende VOORHOUT De brillenac tie van Voorhouter Wim Ha mel heeft meer dan 200 lees brillen opgeleverd. De brillen zijn bestemd voor doktoren, medewerkers en patiënten van een ziekenhuisje in Dabou aan de Ivoorkust. „De reactie op de oproep was boven verwach ting", zegt Hamel enthousiast. „De doos in het gezondheids centrum was geheel vol. Er kon bij wijze van spreken niks meer bij". Naast de gang naar het ge zondheidscentrum hebben ve len ook gebruik gemaakt van de telefoon om aan te kondi gen dat er overbodige of oude leesbrillen aanwezig waren. „Dat had als gevolg", vertelt Wim Hamel, „dat ik de hele regio ben afgereden om overal brillen op te halen. Ook met de post kwamen de brillen binnen". Ik heb contact met mijn broer in Ivoorkust gehad en verteld dat het aantal bril len ver boven verwachting was. Dat gaf de reactie: „Ge lukkig, want dan kan er ook een aantal naar het plantage ziekenhuis in Toupah want de leiding daar was een beetje verdrietig dat hun ziekenhuis was overgeslagen ondanks dat dit zo dicht bij is". De ruim tweehonderd leesbril len worden door de familie Hamel in Toupah eerlijk ver deeld over de beide zieken huisjes. „De schenkers van de brillen kunnen daar absoluut van op aan", zegt Wim Hamel. Op dit moment zijn de brillen bij de Opticien Groeneveld in Sassenheim. Medewerkers kij ken de brillen na, meten ze door en voorzien ze van een sticker met daarop de sterkte van de glazen. „Toen ik met een beetje schroom daar bin nenkwam was de reactie van bedrijfsleider Klaas Honders: „Ik had wel verwacht dat het er zoveel zouden worden", zegt Hamel. Of de brillen alle maal begin december klaar zijn voor gebruik, is nog niet zeker. Half december gaan Frous en Maijoleine Vullings-Hamel naar de Ivoorkust en nemen zoveel mogelijk brillen mee. De rest kan eventueel met een volgende koerier omdat er re gelmatig familieleden en vrienden die kant opgaan. „Gezien het aantal wordt ook overwogen om de ambassade in te schakelen zodat er geen problemen ontstaan bij de dou ane", aldus Wim Hamel. WIL GOSLING A-V AN DER KROFT Mizee trekt VVD-lijst VALKENBURG P. Mizee is lijsttrekker geworden van de VVD, afdeling Valkenburg. Mizee is op dit moment de eni ge vertegenwoordiger van de VVD in de gemeenteraad. Tweede op de lijst is de heer A. Oosterlee. Verder bevat de lijst de namen van een drietal vrouwen namelijk J. M. War- ring-Couwenhove, J. Mizee- Blok en G. Y. Oosterlee-Jan- NOORDWIJK „Het verleden zullen we niet m li oprakelen. SKAN moet met nieuw elan er tegen as jj Wethouder J. Bedijn (PvdA) van welzijnszaken vertelde tijo 'c de vergadering van de commissie welzijn gisteren dat een f e tief gesprek met het nieuwe bestuur van de Stichting Kultj ai Aktiviteiten Noordwijk, voldoende vertrouwen heeft gewekj met SKAN verder te gaan. En daar waren de *neeste commijle leden het roerend mee eens. „Zand erover" was de algemen w neur gisteravond. SKAN kwam in de problemen omdat bij L trole van de boekhouding een en ander niet bleek te klop^i Voor de gemeente Noordwijk was dit aanleiding om het su diebedrag aan SKAN voorlopig op te schorten. En dat betekt- min of meer de doodsteek voor de podiumkunst in Noordx^ Iets waar vooral P. Barnhoorn van Noordwijkse Belang ej Plug van Groen Links zwaar aan tilden. Zij spraken gisterav de hoop uit dat SKAN de draad snel weer op zal pakker weer voldoende vrijwilligers zal weten te motiveren om de ck i nisatie te knnen laten draaien. f 1 Bestuurslid van zowel het nieuwe als het oude SKAN-best-— G. Heethuis zei gisteravond tijdens het spreekrecht dat deb*jj vriezing van de subsidie wel op een zeer ongelegen tijtj, kwam. „Al het voorwerk voor het winterprogramma was al bb, richt. De groep vaste vrijwilligers raakte door de gemeenteioni stap gedesillusioneerd". De gemeente schuift ondertussen SKAN de zwarte piet toe. Het oude bestuur is in gebreke g£fJ ven bij het beschikbaar stellen van bepaalde financiële g^ vens. Onder voorwaarden kan SKAN opnieuw beginnen»*» moet er onder andere een deugdelijke beginbalans komertou1 begroting voor 1990 moet opnieuw worden opgesteld, Sfr— moet voor eind juli volgend jaar een overzicht geven van de* gaven en inkomsten.Pd£ „Overname Bavoterreinen pas actueel in 1995/1996" NOORDWIJKERHOUT De overname van terreinen van de Bavo wordt pas actueel in 1995 of 1996. Dat stelde wethouder P. Heemskerk gisteravond tijdens de vergadering van de commis sie openbare werken. Hij reageerde hiermee op het pleidooi van W. Hof (PvdA) om „de Engelse tuin van de Bavo en een kinder boerderij" te behouden. Heemskerk stelde gisteravond zelf de mogelijke overname van de Bavoterreinen door de gemeente aan de orde. Dit was tijdens een bespreking van de wethouder met de Bavodirectie ter sprake gekomen. Wethouder P. Heemskerk benadrukte dat er nog geen enkele toezegging gedaan was. De kans was maar heel klein dat de ge meente een deel van de exploitatie zou kunnen overnemen. „Waar moeten we de middelen vandaan halen?" vroeg hij zich af. „Het geld moet wel ergens gevonden worden". W. Hof had daar wel ideeën over. „Als we het politiek van be lang vinden dan zijn er met ons jaarlijkse overschot van een miljoen wel middelen te vinden". Noordwijkse Muziekschool permanent in De Kuip NOORDWIJK De Stichting Muziekschool Noordwijk zal per manent worden gehuisvest in Dorpshuis de Kuip aan de Zee straat. Daar zal de school beschikken over twee leslokalen en een kantoorruimte. Na een half jaar met de lessen te zijn gestopt, kan de muziekschool per 1 januari weer van start. De school kan dan rekenen op een budgetsubsidie van 88.500 gulden en een eenmalige investeringssubsidie van 7.500 gulden. Dat besliste de commissie van welzijn in Noordwijk gisteavond. In de begroting voor 1990 wordt uitgegaan van een maximum van 130 leerlingen. De voorwaarde aan de subsidieverlening dat de leerlingen slechts drie jaar gesubsidieerd muziekonderwijs mogen volgen, schoot verschillende commissieleden gisteravond in het verkeer de keelgat. NOORDWIJKERHOUT Er komen brede drempels die te vens dienst doen als doorge trokken trottoirs op de hoek van de Pilarenlaan en de Van de Weijdenlaan met de Kerk straat. De drempels kunnen vergeleken worden met die op de aansluiting Lange velder- weg met de Dorpsstraat. De commissie openbare werken ging hier gisteravond akkoord mee. „Nog niet volmaakt", zei me vrouw Hof (PvdA) gisteravond in de commissie openbare wer ken. Ze vond de voorgestelde maatregelen wel een grote verbetering maar „we blijven zitten met het verkeer op de Kerkstraat dat erg hard rijdt". Hof pleitte vervolgens voor de aanleg van druppels in het midden van de Kerkstraat. Ook Hulspas (D66) juichte de maatregelen toe maar vreesde voor een toenemend gevaar voor overstekende mensen. Nulkes (CDA) en Hogervorst (VVD) geloofden niet zo in die grote snelheid van het verkeer omdat de Kerkstraat met zijn vele geparkeerde auto's zich daar nauwelijks voor leent. Volgens De Boer van openbare werken was op het kruispunt nog nooit iets gebeurd met voetgangers. Voor druppels was te weinig ruimte, meende hij. Meubelzakef* willen schade- 1 reP vergoeding h DEN HAAG/LEIDIaai DORP De firma's01" Kastenspecialist en LfJJ meubelen uit ZoetervL, de willen schadevergin. ding van de gemeèct Leiderdorp. M Dat bleek gisteren bij een^ roepsprocedure voor de ling rechtspraak van de 18 van State. De firma's gingep®1 de afdeling in beroep tegerPd besluit van Gedeputeerde ten van Zuid-Holland en v&es en W van Leiderdorp uit[ai! om vooruitlopend op het!t stemmingsplan Elisabetf**1 toestemming te geven vod"e bouw van meubeltoonzalei£a(j de Elisabethhof. In 1986 gaven GS en B e(— ook al toestemming vool bouw van de meubeltoonzP De afdeling rechtspraak va Raad van State vernietigd! besluit echter. In 1987 besl GS en B en W de toestem( toch weer te geven. VolgeifiN Leiderdorpse wethouder J^fj Boeft en provinciaalw<T j voerder mr J.H. Huyser gl zij de toestemming toen er nieuwe feiten warend beide meubelzaakhoudersi Zoeterwoude zijn het nietbz< de bestuurders eens. Vots hen hadden de bestuurder! hun besluit moeten wachten»! de definitieve vaststelling*^ het bestemmingsplan. Zij i r len dat door de afdeling va) steld hebben, zodat ze vi^"^ andere procedure misse' schadevergoeding kunnen) gen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14