MSV geeft zekere winst uit handen Dames Gemini/Kangoeroes testen koploper Radius Zwemploeg J van De Zijl grossiert t in eremetaal Avanti verliest twee maal £6idóe@ouaa*it PLOEG VASTER DAN OOIT OP LAATSTE STEK A Kuy venhoven wint ondanks rugblessure SPORT MAANDAG 4 DECEMBER 1989 PAGINA 18, se LEIDEN De tafeltenniscom- petitie zit er voor bijna alle teams op, behalve voor de he renteams die eredivisie spelen. Scylla kwam dit weekeinde uit tegen Odion en wpn met groot x gemak, v Avanti verloor twee jnaal, zaterdag van De Blauwe ^erelt en zondag van Tempo Team. Scylla dacht een fanatiek Odion aan te treffen. De mannen van de oude club van MirjamKloppenburg had den nog een reële kans om degrada tie te voorkomen. Tegen alle ver wachting in gaf Odion zeer weinig tegenstand. Alleen tegen de invallers van Scylla, Frits Kantebeen en Mar tin van Rijn, die normaal gesproken tweede divisie spelen, konden Ter Braak en Van Beek scoren. Peter Paul de Vrint en Mirjam Kloppen burg bleven ongeslagen. Ook de bei de dubbelspelen gingen naar Scylla toe, zodat de eindstand 14-4 was. Odion is door deze ruime nederlaag gedegradeerd. Voor Scylla had deze overwinning verder weinig gevolgen. Avanti miste vorige week een com petitiewedstrijd, omdat de ploeg een Europacupduel tegen Steinhagen moest spelen. Vandaar dat de heren uit Hazerswoude twee maal in actie kwamen. Zaterdag verloor Avanti van De Blauwe Werelt met 8-10. Rob Turk, Robert de Groot en Cheng Sung waren te sterk voor Jaap van Spanje en Edwin Angenent. Gerard Bakker, die al enkele weken met een vervelende rugblessure rondloopt, kon alleen van Angenent winnen. Het dubbelspel van Bakker en Turk tegen Angenent en Jaap van Spanje leverde het achtste punt voor Avanti op. Dat Avanti zondag van Tempo Team zou verliezen stond van tevoren vast. Maar dat dat met wel zeer ruime cij fers zou gebeuren, heette een verras sing. Een verzachtende omstandig heid was dat bij Avanti Gerard Bak ker uitviel. Twee maal binnen 24 uur in actie komen zou zijn blessure geen goed doen. Ofschoon zijn vervanger de 15-jarige Van der Haar goed speel de, kon hij Avanti niet aan punten helpen. Rob Turk en Cheng Sung zorgden, door van Bart van Haren te winnen, elk voor een punt. Het laat ste, het derde, punt dat Avanti op haar conto bij kon schrijven, was te danken aan Robert de Groot die Mar cel Hoevers versloeg. Sterk debuut Groen-Wit DEN HAAG Tijdens gymnas- tiekwedstrijden in Den Haag eiste de Leidse gymnastiekvereniging Groen-Wit zaterdag in de C-catego- rie de eerste plaats voor zich op bij het onderdeel minitrampspringen over het paard. Een opmerkelijke prestatie omdat de meisjes tot en met 16 jaar hun debuut op dit niveau maakten. Op de lange mat werd in de D-catego- rie een vijfde plaats veroverd. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar eindigden de ploegen van Groen- Wit op de mat op een vijfde en achtste stek. LEIDEN De dames van MSV lieten zaterdag de tranen de vrije loop. Na een 50-39 voorsprong verloor de Noordwijkse formatie met 53-54 het vierpuntenduel tegen Landslake Lions. MSV staat nu met BOB vaster dan ooit op de laatste plaats. De heren van Luba Leiden pakten hun eerste uitoverwinning van dit seizoen. In Den Helder werd MSV Zee macht met 72-84 afge troefd. De dames van Amiga/Den Helder wa ren een maatje te groot voor Grasshoppers dat genoegen moest nemen met een ruime nederlaag (69-49). MSV-coach Frans Nelisse is een getergd man. De Haar lemmer begon dit seizoen met een uitgedunde selectie aan een ten opzichte van vo rig jaar versterkte competitie. Het behoud van een plaats in de promotiedivisie was daar om het uitgangspunt, maar na elf gespeelde wedstrijden lijkt er een klein wonder no dig te zijn om die doelstelling alsnog te halen. Zaterdag veerde de tribune van de Northgohal op toen MSV na een moeizame eerste helft plotsklaps een gat sloeg van 14 punten (47-33). Het was Ria Bróring, de als een phoenix uit haar as verrezen vedette, die hoogstpersoonlijk verantwoordelijk was voor het puntenverschil. Nelisse riep haar vanaf de kant tot de orde: „Gas terug!", want de rest van de ploeg, met uit zondering van de sterk spe lende Marian Janson, kon de tomeloze ex-international niet volgen. Dat was het te ken voor Bröring om een wissel te vragen, want zo verklaarde zij na afloop: „Ik voelde dat ik mezelf niet kon inhouden en was bang dat ik mezelf voorbij zou hollen". De sukkelende Anneke van Brakel verving haar en dat was het begin van het einde voor MSV. Van Brakel lever de drie ballen op rij in bij haar directe tegenstandster en Landslake kreeg onver wacht datgene waar het zelfs niet meer op gehoopt had (50-47). Nelisse maakte toen snel zijn wissel ongedaan maar dat kon het tij niet meer keren. Landslake vero verde een minimale voor sprong (53-54). In de chaoti sche laatste 30 seconden wis selde de bal nog vele malen van ploeg. Drie seconden voor tijd was het MSV dat balbezit veroverde. Coach Emmanuels schoot de Noord- wijkse ploeg te hulp door toen zijn laatste time-out op te nemen. Tineke Vos kreeg daardoor alsnog een uitge speelde mogelijkheid maar zag haar schot op de ring via het bord afstuiten. Landslake won en het komt daardoor twee kostbare pun ten boven MSV te staan dat de laatste plaats met BOB deelt. De tranen na afloop bij de Noordwijksen waren terecht, want alleen een klein won dertje kan MSV, gezien het vertoonde spel tot nu toe, nog redden. Wellicht dat de te rugkeer van Annelies Schaap (Grasshoppers) de verper soonlijking daarvan kan zijn. Heel wat beter verging het Lisse in eigen huis tegen koploper Cheetah. Coach Pe ter Lapidiar, die eerder in Nijmegen nog overtuigend verloor, kondigde toen al aan dat Lisse in volgende duels zeker niet kansloos zou zijn. Zijn woorden kwamen zater dag uit. Lisse, dat zwak start te, (7-14), hergroepeerde zich knap en zag bij 15-14 Joke van de Heuvel driemaal op rij een driepunter raak knal len (rusf 31-23). De tweede helft consolideerde Lisse de eindstand op 73-62. Een knap resultaat waarmee Lisse de derde plaats op de ranglijst vast in handen houdt, op twee punten van de koplo pers Cheetah en Akrides. „Het maakt de nederlaag van vorige week tegen DAS (51- 49) extra pijnlijk", verklaarde Lapidair. Volgende week kan zijn ploeg in deze vorm een pijnstiller gaan halen in IJmuiden, tegen Akrides. De heren van Luba Leiden wonnen voor het eerst dit seizoen een competitiewed strijd buiten de muren van de Vijf Meihal. In Den Hel der was MSV Zeemacht het slachtoffer van een plotseling weer als collectief optreden de Leidse ploeg: Gussen, die langzamerhand uit zijn vroegtijdig ingezette winter slaap is ontwaakt, was op nieuw de belangrijkste scha kel in de 'Luba-ketting'. Sa men met Peter Kemp (7 pun ten), Erik-Paul van Weeren (21), Erik Huybens (13 pun ten, 4 rebounds) en Ben de Jong (11 punten, 13 re bounds) ketende hij Zee macht vast aan de grond. Via 39-39 met de rust en 48-43, begon de samenwerking bij 54-53 en 60-67 vruchten af te werpen. Alleen Simon Bruin (20 punten) kon voor Zee macht nog wat zure appels in de Leidse basket gooien maar ook hij kon niet verhinderen dat Leiden met 72-84 won. Een belangrijke overwinning voor Leiden dat Zeemacht op de ranglijst nu twee punten voorgaat. „Bovendien", wist Manager Hans Halvemaan, „is dit goed voor ons zelfver trouwen. Zaterdag gaan we tegen Gunco voor spektakel zorgen!" „In de eerste divisie A moet iedereen rekening houden met Leiderdorp". Het zijn de woorden van Bert Samson die hij aan het begin van dit seizoen iedereen die het maar wilde horen voor de voeten wierp. Samson houdt van bluffen. En hij geniet als hij zijn bluf beloond ziet met re sultaat. Vorige week tegen Festo (84-87 na verlenging) genoot de Haarlemmer dan ook met volle teugen. En za terdag in sporthal De Does deed hij dat opnieuw. Kreeg Leiderdorp in de eerste ont moeting met RZ op de billen, nu droegen de 'Dorpenaren' in plaats van luiers, planken zeer. De flitsende opening van Leiderdorp (8-0) resulteerde in een 42-35 ruststand. De tweede rondgang posteerde Samson bij 57-57 Maarten Wals op de Rotterdamse spel verdeler Orlando Mebus. Een tactisch succes want Mebus verloor zich in geforceerde één-tegen-één-duels en dat is tegen een collectief opere rend team als Leiderdorp al tijd funest. Via 68-62 en 81-62 schudde Samson en zijn man nen bij 83-64 Mebus hartelijk de hand. In Alphen aan de Rijn kwam BVO handen tekort om iets binnen de lijnen te brengen wat zelfs maar op basketbal leek. Tegen het onderaan ge plaatste ASVU verloren de Alphenaren kansloos via een ruststand van 34-42 met 73- 84. De Joegoslaaf Dimkovski was voor BVO de grootste boosdoener met 31 punten. Elbert Mol was binnen de ploeg van Ben Ponsioen de enige positieve uitzondering (28 punten). Door dat resultaat zakt BVO na een korte opmars weer te rug naar de laatste plaats, zij het dat die nu nog gedeeld wordt met het Maassluise Elementum. Toch was het voor Ben Ponsioen het sein om met zijn spelers en de technische staf om de tafel te gaan zitten. „Bepaalde spe lers moesten tot de orde ge roepen worden, want die verziekten de organisatie binnen het team", gaf de Al- phense begeleiding als veel zeggend commentaar. „We I j hebben er met elkaar over gepraat en de onderlinge ge schillen hopen we nu te heb ben afgerekend. We hopen dat dat ook aan de resultaten van de komende wedstrijden zal zijn af te lezen". In de eerste divisie B won BV Lisse in Maastricht van het hoogenoteerde Kimbria. Via een ruststand van 38-44 werd het uiteindelijk 74-75. In de eerste klasse rayon kon Waddinxveen Flyers zich in Noord wijk heerlijk uitleven. In een harde wedstrijd no teerde Flyers in de eerste helft al 63 punten (36-63). Het breidde na de pauze dat aantal nog een uit met 53. MSV blijft op de nul en gaat gezien de enorme nederlagen dit seizoen zeker degraderen. Eindstand MSV-Flyers: 55- ALPHEN De zwem ploeg van De Zijl/LGB heeft een prima B-compe titie verzwommen. Met een puntentotaal van 4937.6 hebben de Leide- naars zich in de bovenste regionen geschaard. LZ 1886 is in de A-competitie met een puntentotaal van 5669.4 de gevarenzone ontstegen. De 100 meter rug bleek een ware De Zijl-aangelegenheid. De drie te vergeven ereplaat sen werden allen door De Zijl leden bezet. Robin Sprinkhui- zen stond op het hoogste scha vot. Zijn tijd was 1.03.6. Er win Sira legde met 1.05.1 beslag op de tweede plek en Niels Ou- werkerk pakte het brons in 1.06.6. Robin Sprinkhuizen zwom als startzwemmer op de estafette een limiet op de 100 meter vrij. Hij tikte aan in 55.7. Wendy Kater pakte goud op de 400 meter vrij in 4.36.0. Clubgenote Yvonne de Kier volgde als derde in 4.47.1. Onno Joustra was iedereen te snel af op de 400 meter wissel slag. Hij liet de klokken stil staan op 4.46.2. Brenda Ligt- voet werd tweede op de 100 meter vrij in 1.07.6. Óp de 200 meter wissel tikte Guido Rey- neveld als derde aan in 2.35.8. Hanneke Koopmans bleef op de 200 meter vlinder clubge note Yvonne de Kier de baas. Koopmans werd tweede in 2.36.9 en De Kier derde in 2.42.0. Niels Jor liet op de 200 meter school een goede 2.40.1. aantekenen. Op de halve afstand sloegen de dames van De Zijl toe. De plaatsen één, twee en drie werden bezet door respectie velijk Yvonne de Kier, Suzette de Kier en Wendy Kater. Mi- cha Prins liet een uitstekende 1.19.9 op de klokken brengen op de 100 meter rug. Marcel de Natris pakte zilver op de 200 meter vrij in 1.58.2. en Niels Ouwerkerk werd tweede op de 100 meter vlinder en bleef daarmee clubgenoot Marco Blokpoel voor. Ouwerkerk scoorde 1.02.6, Blokpoel 1.05.8. Op de 200 meter wissel deel den Hanneke Koopmans en Yvonne de Kier weer eens de ereplaatsen. Koopmans tikte als eerste aan in 2.25.4. De Kier als tweede in 2.29.9. Ook op de estaffetenummers bleek de De Zijl-ploeg ongenaak baar. De dames werden eerste op de vier maal 100 meter wis selslag in 4.32.5. Deze tijd vol deed ruim aan de limieteis. Ook de twee herenploegen op de vier maal 100 meter vrij sloegen toe. De eerste tikte met een uitstekende 3.34.0. maar liefst zeven seconden on der de limieteis aan. De twee de ploeg volgde op respectabe le afstand in 3.43.6. Enkele LZ-zwemmers maak ten er opnieuw een limieten festijn van. Nancy Kijk in de Vegte pakte goud en een li miet op de 200 meter vlinder in 2.30.8. Ook op de 100 meter school voldeed zij aan de li mieteis. Zij tikte aan in 1,18.9. De gebroeders Schouten pak ten samen drie limieten. Den nis deed dit op de 200 meter school in 2.39.9 en op de 100 meter vrij in 58.0. Marc was iets bescheidener en pakte 'slechts' één limiet: op de 200 meter vlinder in 2.24.8. Fleur; Bakker verbeterde zelfs een kringrecord op de 200 meter school. Zij tikte als eerste aanl in 2.52.8. Deze plaats was ookl weggelegd voor Richard van! Duivenbode op de 100 meter1 vlinder. Van Duivenbode liet de klokken stilstaan op 1.13.7. Bij de heren tenslotte, verbe terde Antoine van Weerden een kringrecord, 4.43.6. was zijn uitstekende tijd. LEIDEN Hoewel hij in Ros malen zijn elfde overwinning van dit seizoen boekte, keek veldrijder John Kuyvenhoven (Swift-Casba) na de finish eerder teleurgesteld dan vro lijk. De veldrit had zijn rug blessure, die hij enkele dagen eerder op onduidelijke wijze had opgelopen, geen goed ge daan. Gisteren verscheen hij daarom niet aan de start in Schijndel. De zege van Kuyvenhoven in Rosmalen leek vanzelfspre kend, gezien het gemak waar mee de nationaal kampioen van de liefhebbers het gehele veld op achterstand zette. Zo als de laatste weken steeds het geval is, was Gelderlander Adriaan van Londen de enige die nog even in de buurt kwam. Kuyvenhoven leidde andermaal van start tot finish. Hij had het geluk dat er op het snelle, harde parcours nauwe lijks hoefde te worden gelo pen, zodat de overbelasting) van zijn rug binnen de perken 1 bleef. Gisterochtend was zijn rug echter dermate stijf, dat - hij te elfder ure besloot niet af 1 te reizen naar Schijndel. Kuy venhoven kampt al jarenlang met zijn rug. Gewoonlijk kan hij een liefhebberskoers pre cies aan. Als de omstandighe-! den extreem zijn of zijn rug bij de start niet helemaal in orde is, beperkt de pijn echter zijn j mogelijkheden. Amateur René Guyt keek te vreden terug op zijn dertiende plaats in Schijndel, waar hij genoegen moest nemen met een startposi.tie achter de profs. Op het snelle, zware parcours wachtte hem daar door een ondankbare inhaalra- ce, waarbij hij zich niet wenste j te forceren. Anderen, zoals' prof Martin Hendriks en topa- mateur Wim de Vos, over schatten hun mogelijkheden wel en stapten af. LEIDEN Graf icon/Do- nar en NOVO 2 hebben de tweede ronde van de districtvolleybalbeker niet overleefd. De overige Leidse vertegenwoordi gers bekeren verder. De dames en heren van Ge- mini/Kangoeroes kwa men in competitieverband uit- De vrouwen verloren in de vijfde set van koplo per Radius, terwijl de heren drie punten aan hun totaal toevoegden. In een wisselvallige wedstrijd waarin de 'routiniers' Nico Klijn en Jos Alblas de kar van Gemini/Kangoeroes moesten trekken, werd tegenstander WIK/OVM uit Groot-Ammers slechts één set gegund. Na een gemakkelijk gewonnen eerste set zakte de concentratie van de mannen van Kees de Rid der. Door een slechte pass in de tweede set kon spelverdeler Matti de Tombe niet zijn ge liefde snelle aanvalsspel spe len. Pas nadat scheidsrechter Gert-Jan de Zwart de tegen stander op enkele gele en een rode kaart trakteerde, ging Gemini /Kangoeroes beter spe len en won daarna vrij gemak kelijk met 3-1 (15-11,12-15,15- 13,15-4). Gemini/Kangoeroes 2 speelde bedroevend slecht in de beker wedstrijd tegen derde-klasser GVC. De 's-Gravenzandse ploeg capituleerde pas in de vijfde set. Zonder de zieke John Kalmeijer en een wisse ling op de spelverdelerspositie verloren de Voorschotenaren de eerste en de derde set. Pas toen spelverdeler Ronald Meij er in het veld kwam ging het bij de Kangoeroes beter draai en en werd met 2-3 gewonnen. Aanvoerder Ruud Marchand laste afgelopen zaterdag gelijk een straftraining in. Ook LUSV kwam moeizaam tot winst tegen het Nootdorpse DEO. Na een soepel gewonnen eerste set (3-15) namen de Leidse studenten het te ge makkelijk op. Het gevolg van het ongeconcentreerde spel was verlies van de tweede en derde set. LUSV herstelde zich daarna en won nog gemakke lijk met 2-3. Graficon/Donar had geen efficiënt antwoord op het aanvallend sterke Be Fair. Het blok van de Meren- wijkers had in de eerste set geen kijk op de Waddinxveen- se aanvalscombinaties (7-15). Pas in het tweede speldeel ging de pass en blokkering be ter lopen, 15-5. De derde en vierde set waren weer voor Be Fair. Het tweede team van NOVO kon het na de winst van vorige week op koploper Radius 2 niet waarmaken te gen eersteklasser Skania 2. De geroutineerde Delftenaren wisten zelfs een 11-13 achter stand in de vijfde set om te zetten in winst (3-2). Ook VCS kon niet echt imponeren tegen tweedeklasser InUpGo. De 'Sassenheimers rommelden mee met de tegenstander en zegevierden desondanks met De dames van Gemini/Kan- goeroes speelden een zeer goede wedstrijd tegen het kop loper Radius. De Voorschoten- se volleybalsters grepen echter net naast een nipte 3-2 over winning. Nadat de eerste set werd verloren met 15-8 gingen de dames van trainer Ronald van Nierop gedurfder spelen. Het gevolg was een 11-15 winst. De derde set ging weer naar de Goudse dames met 15- 11. Bij een 12-6 achterstand in het vierde deel maakte de sterk serverende Irene van Dongen de set in één keer uit (12-15). Een gelijkopgaande strijd in de vijfde set ging door een ongelukkige beslissing van de scheidsrechter naar Radius (17-16). Het tweede team van Gemini/Kangoeroes won in een slechte wedstrijd van Ra dius 2. Na een slechte start in de eerste set (15-11) ging Ge- mini/Kangoeroes beter server en. De tweede en derde set herstelden de Voorschotense dames zich via 9-15 en 4-15. In een nerveus slot werd de 1-3 winst behaald op het technisch mindere Radius 2. In de tweede bekerronde be haalden de dames van NOVO een zege op eersteklasser For- 'tuna. Na een 11-14 achterstand pakte NOVO de eerste set. De tweede daarentegen werd na een voorsprong weggegeven. Daarna stoomde de bij vlagen goed verdedigende Noordwijk sen door naar een 3-1 over winning. Ook WW behaalde de derde ronde. In een slome strijd wonnen de Wassenaarse volleybalsters met 0-3 van het Delftse Delos (13-15,9-15,13- 15). Met een smash passeert Gemini-speler Ronald

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18