.2 Êcidoc Sou^cwit^ „Ik zie Stadsgehoorzaal als Concertgebouw van Amsterdam" Klassiek cadeau STAD OMGEVING Van Selm benoemd tot bijzonder hoogleraar WEEK EINDE ZATERDAG 2 DECEMBER 1989 PAGINA 13 Bedrijfsvereniging opent Leids kantoor (LEIDEN Bedrijfsvereniging Detam opent maandag een hieuw districtskantoor aan de Schiphol wég 5d. Detam voert de sociale ver zekeringswetten uit voor zo'n 625.000 verze kerden werkzaam in de detailhandel. Daar naast zijn zo'n 2,5 miljoen huisvrouwen voor de AAW bij de vereniging verzekerd. Bij de jvereniging zijn 60.000 werkgevers aangeslo ten. Er was nog geen kantoor in de Leidse (regio. Een woordvoerder van de vereniging [vertelde dat de uitbreiding overeenkomt toet de indeling van de arbeidsbureaus. Kleinere kantoren passen in de klantvrien delijkere strategie van de vereniging. Bo vendien zaten er veel verzekerden in Lei den en omgeving, zo zei hij. Het kantoor is op werkdagen geopend van 8.00 tot 16.30 uur. Het telefoonnummer. 071-221494. Getuigschrift voor herintredende vrouwen LEIDEN Negentien herintredende vrouwen kregen gistermiddag van C. Dooderer, hoofd opleidingen van de super marktketen Hoogvliet, een getuigschrift uitgereikt. Dat gebeurde tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de dependance van het Centrum Beroepsoriëntatie en Beroep soefening aan de Vijf Meilaan. De vrouwen hebben deelgenomen aan een deeltijdopleiding Functiegerichte Winkel training. De opleiding, die bestond uit vijf weken theorie en drie weken stage, is ge geven door het-CBB in samenwerking met de arbeidsbureaus in Alphen, Lisse en Lei den. De stage werd verzorgd door de su permarkten Digros, Hoogvliet en door de Hema in Noordwijk. De cursus is bedoeld als opstapje om weer terug te kunnen ke ren in het arbeidsproces. De deelneemsters hebben bijna allemaal een baan bij het be drijf waar ze stage hebben gelopen. Volgens M. van Haselen, die de cursus heeft verzorgd, waren de deelneemsters heel enthousiast. „Het is voor hen erg mo tiverend. De meesten hebben niet voldoen de vooropleiding om op eigen kracht terug te kunnen keren. Ze hebben nu een heel praktische scholing achter de rug, waar mee ze aan de slag kunnen. De cursus slaat enorm aan bij zowel de vrouwen als de su permarkten. Er is inmiddels een tweede cursus gestart, waaraan zeventien vrou- c. Dooderer overhandigt een van de negentien getuigschrif- ten foto: wim van noort AMSTERDAM Bert van Selm (44) werkzaam aan de Leidse universiteit is gisteren benoemd tot bijzonder hoogleraar in de geschiedenis van uitgeverij en boekhandel aan de Universiteit van Amsterdam. De leerstoel is ingesteld door de dr. P.A. Tiele- Stichting voor de bevordering van de wetenschap van het boek en de drukkunst en de daarmee samenhangende technieken. Van Selm is universitair hoofddocent oudere letterkunde bij de Leidse vakgroep Nederlandse taal- en letterkunde. Zijn colleges in Amsterdam beginnen het komende voorjaar. Dit gebeurt in samenspraak met de vakgroep boek-, bibliotheek- en informa tiewetenschap van de Amsterdamse faculteit der letteren. De Tiele-leerstoel bestaat sinds 1954. De leeropdrachten ver schilden in de loop der jaren en er waren ook wel eens twee bijzondere hoogleraren tegelijk. In een aantal gevallen nam de universiteit de opdracht over en werd de bijzonder hoogleraar buitengewoon. CULTUURMANAGER YVONNE VAN BAARLE: DEN HAAG /LEIDEN De nieuwe Leidse cul tuurmanager Yvonne van Baarle wil „alles wat geluid maakt" in de Stadsgehoorzaal laten op treden: „De akoestiek wil ik centraal stellen. Ik hoor ook buiten Leiden dat de akoestiek van deze zaal zo goed is. Bij nieuwe concertzalen is dat vaak hèt probleem. Het is heel kostbaar dat er in Leiden zo'n zaal is. Ik zie de Stadsgehoorzaal als het Concertgebouw van Amsterdam. Zo wil ik de programmering aanpakken". Van Baarle heeft nog veel meer no ten op haar zang. Uit gangspunt van de cul tuurreorganisatie blijft echter de Leidse cultuur nota, benadrukt ze. De 47-jarige Van Baarle is nu nog algemeen secretaris van de Raad voor de Kunst in Den Haag. Ze vindt de Sleu telstad. als historische stad heel aantrekkelijk. „Het stadsgezicht is in esthetische zin heerlijk". Maar ze vindt de toegangsdeuren van de Stadsgehoorzaal vreselijk. „Met zo'n namaakgouden rand. Het past van geen kan ten in de stijl van het ge bouw. Dat pand moet verder natuurlijk gewoon mooi op geknapt worden. Maar de a- koestiek van de zaal moet worden bewaakt en gekoes terd, ook al komen er aan passingen", vertelt ze. Mu ziek, muziektheater, musi cals, kamermuziekensembles ziet Van Baarle het liefst op het podium van de zaal aan de Breestraat. De muziek moet naar de Stadsgehoor zaal komen, vindt ze. Dans De muziekprogrammering wordt nu nog verzorgd door Tjitte Weber, directeur van K&O. In de cultuurnota staat dat de programmering wordt ondergebracht in de nieuw te vormen directie kunst en cultuur. „K&O raakt zijn muziekprogrammering kwijt. Ik weet niet of dat ook voor de persoon van Tjitte Weber geldt. Ik wil daar graag met hem over praten, over wat zijn smaak is en wat zijn voorkeuren zijn op het ge bied van muziek". Maar ook wil Van Baarle „de dans" in de Stadsgehoorzaal een stevi ge impuls geven. „Dat onder deel is in Leiden niet vol doende opgepakt en ook nog niet uitgewerkt in de cul- Van Baarle wil alle kunst vormen in Leiden evenveel aandacht geven. „Wat er nog niet is, krijgt zelfs nog wat meer aandacht". Voorlopig heeft ze twee zaken op haar prioriteitenlijstje staan. „Er moet vrij snel een nieuwe di recteur van de Lakenhal ko men. Het is belangrijk dat die post wordt opgevuld en daar wil ik dan wel bij zijn". Ze wil ook gelijk meedenken over het pand van het nog op te richten Centrum voor Beeldende Kunst (CBK). „Het is van belang waar zo'n pand staat. Het liefst dicht in de buurt van de Lakenhal. Zo wordt de Oude Singel een echte cultuursingel". De scheiding Lakenhal, CBK en moderne kunst is haar nog niet helemaal duidelijk. „Ik wil dat wat nader onder zoeken. Een beslissing over het CBK is namelijk ook een beslissing over de Lakenhal. Inhoudelijk moeten we daar snel uitkomen". Voor de rest wil zij zich nog oriënteren. „Gelukkig ben ik nog niet helemaal op de hoogte", ver zucht Van Baarle. Dat haar een zware taak staat te wach ten, vindt ze alleen maar leuk, een uitdaging. Stof De cultuurnota heeft al wat stof doen opwaaien. De Leid se Schouwburg bijvoorbeeld vindt eigenlijk dat ze niet bij de cultuurreorganisatie be trokken hoeft te worden. Van Baarle: „De Schouwburg heeft voordat de nota werd opgesteld het recht gehad om dat te ventileren. Nu is de nota vastgesteld en nu moet het afgelopen zijn. De schouwburg wordt volgens de nota ondergebracht bij de directie kunst en cultuur. Als ze dat niet willen is dat niet mijn probleem, maar dat van de directeur Frans Boelen. Maar ik ken Frans en we moeten er samen maar uitko men". Paul Bordewijk, de wethou der van financiën, viel over het ontbreken van een finan ciële onderbouwing aan de nota. „Eerst wil ik weten wat ik wil, dan komt het finan ciële plaatje pas. Ik weet dat het niet over rozen zal gaan, we moeten heel inventief zijn. Er zijn verschillende subsidiewegen en het bedrijfsleven kan meebeta len. Ik heb zelf sociologie ge studeerd in Leiden. Ik weet dat er heel veel mensen van uit Leiden dik geld zijn gaan verdienen. Ze zitten overal in Nederland en ze hebben een band met Leiden. Chirurgen, juristen, dat soort groepen moeten we benaderen. Daar is wel geld te vinden. En ze mogen dan ook wel eens een mooi concert bijwonen in de Stadsgehoorzaal Van Baarle weet de weg. Ze was dan ook een „echte elle" en aangesloten bij de Vereni ging van Vrouwelijke Stu denten Leiden. Daar speelde ze piano, toneel en deed aan cabaret. „Je mocht in die tijd alleen aan de overkant van de sociëteit Minerva door de Breestraat lopen. Nu loop ik alleen aan de andere kant. Alles wat niet mag, doe ik graag", verklaart ze. Saxofoon Als stafmedewerkster bij de Nederlandse Federatie voor Bejaardenbeleid werkte ze mee aan het tot stand komen van het cultureel bejaarden paspoort, de Pas 65+. Bij de Wiardi Beekman Stichting schreef ze een boekje over de kunst van het socialisme. In 1982 publiceerde ze deze „Be schouwingen over kunst- en cultuurbeleid". „Dat boekje is heel belangrijk geweest. Ik beschouw het als mijn geeste lijke bagage". Daarna volgde de overstap naar de Raad voor de Kunst. Van Baarle staat bekend om haar brede visie. Kunst en cultuur werden haar met de paplepel ingegoten. „Thuis werd altijd muziek gemaakt. Mijn moeder speelde piano. Mijn vader viool en saxofoon. Die sax stond altijd in de ka mer. Ik zat als driejarige al op dat ding te toeteren Er gaat niks boven Wagner, maar daar zal Leiden niet zo veel mee op hebben. Ook jonge Nederlandse componis ten moeten in Leiden een kans krijgen. Ik ben niet al leen op muziek gefixeerd. Opera vind ik eigenlijk het allerleukste. Een kleinschali ge opera kan best in Leiden worden uitgevoerd. Beelden de kunst, vormgeving, daar kick ik ook op. Vanavond ga ik naar een toneelvoorstel ling, maar boeken lees ik Het kantoor van de Raad voor de Kunst is gevestigd in een statig herenhuis in de chique ambassade- en consu- latenwijk van Den Haag. In maart 1990 begint ze in het Leidse stadhuis. „Ik vind het leuk dat ik in Leiden veel meer in de praktijk kan doen. Nu zit ik alles vanaf mijn bureau te bedisselen. Den Haag is me wat duister op kunst- en cultuurgebied. foto: cees verkerk Bovendien voeren ze een be zuinigingsbeleid, dat vind ik dom. Leiden maakt juist een duidelijke start op cultuurge bied. De gemeente geeft zelf aan iets met kunst en cultuur te willen. En ik kan veel zelf opzetten". Op de vraag of heel haar leven nu uit kunst bestaat, reageert ze na een korte stilte met: „Ja, voor een groot deel, ja". KARIN SWIERS Met bijdragen van: Frank Buurman, Erik Huisman, Rudolf Kleijn, Roza van der Veer en Ellen Verhaar. Schouwburg Dat er geld verdwijnt bij een instelling is nieuws. Als er veel geld, bijvoorbeeld 132.000 gulden, verdwijnt wordt het nieuws nog wat groter. Toch komen dat soort dingen zel den in de publiciteit voordat de dader is gepakt. Het is nu eenmaal zo dat de dader.zijn handen uit de kas, kluis of boeken trekt vanaf het mo ment dat in de krant staat dat iemand dat doet. En dan wordt het oplossen van zo'n diefstal een stuk moeilijker. Bij de Leidse Schouwburg was dat al niet anders. De di rectie van de schouwburg was zelf al een paar maanden naarstig op zoek naar de oor zaak van het verdwijnen van 132.000 gulden. Publiciteit komt dan slecht uit en dus werden de kaken stijf op el kaar gehouden. In een ander deel van de gemeentelijke or ganisatie werd daar kennelijk anders over gedacht. Daar oordeelde men het nodig om over het wel erg forse kaste kort van de schouwburg een persbericht uit te brengen. Aanleiding ervoor was het in schakelen van justitie bij het onderzoek. Maar ook dat pleegt normaal gesproken bij andere instellingen ook geen aanleiding te zijn voor het op zoeken van publiciteit. De vraag resteert dan ook of achter het gemeentelijk pers bericht meer gezocht moet worden dan een „klantvrien delijk" gebaar aan het adres van de lokale pers. Schouwburg (2) va he scl I W( Of zou het alleen maar toe vallig zijn dat het bericht over het verdwenen geld bij de :houwburg in dezelfde week ordt uitgegeven als de be noeming van Yvonne van Baarle als hoofd van de direc tie cultuur bij de gemeente. Van Baarle krijgt daar de zware taak het cultuurbeleid vorm te geven. Daarbij ligt vooral het accent op het op zetten van een nieuw Cen trum voor Beeldende Kunst en op het verder ontwikkelen van de Stadsgehoorzaal. De schouwburg die naar ie ders oordeel in elk geval ar tistiek goed draait staat daar een beetje buiten. Directeur Frans Boelen heeft ook nooit onder stoelen of banken ge stoken dat hij vindt dat „zijn" schouwburg niet moet worden betrokken bij de reorganisatie van de cultuursector. Binnen de muren van het stadhuis is dat met lede ogen aangezien. Vooral ook omdat de organisatie en administra tie van het theater aan de Oude Vest niet in alle opzich ten spoort met de normen die daar gelden. Met de regelmaat van de klok komt uit het stadhuis kritiek op de finan ciële gang van zaken in de schouwburg. Die kritiek kreeg bovendien een extra impuls na het afketsen van de samenwerking met K O. Op het stadhuis moet ook me nig ambtenaar zijn te vinden die het helemaal niet zo leuk vindt dat de schouwburg het afgelopen seizoen niet alleen meer bezoekers trok, maar ook zijn organisatie beter op poten had. Kennelijk wordt op het stadhuis geoordeeld dat het risico van het niet oplos sen van fraude of diefstal de prijs is voor een oorvijg aan het adres van een schouwburg die maar moeilijk in het ga reel van de culturele reorga nisatie wil meelopen. Aap Apen uit de mouw, een sche ve schaats en degens die moeten worden gekruist. Dat waren enkele verrassingen die de in strijdlustig rood ge waad gestoken PPR-woord- voerster Alien Lap uit Voor hout donderdagmiddag uit de zak van Sint Nicolaas haalde voor de scheidende burge meester Mathieu van de Wouw. Daarmee refereerde ze onder andere aan de ver schillende keren dat de Voor- houtse raadsleden met door wrochte collegevoorstellen werden geconfronteerd waar geen speld meer tussen viel te krijgen. Ook de achteraf ge constateerde vergroting van het nieuwe gemeentehuis in Vrijwilliger Je moet er wat voor over hebben om vrijwillig bij de brandweer te dienen. Zelf je materiaal meenemen bijvoorbeeld. Zo showt deze Woubrugse brandweerman bij de opening van de nieuwe kazerne in zijn woonplaats het nieuwste vervoermiddel waar mee de vrijwilligers een uitslaande boerderijbrand in de polder te lijf gaan. Kosjen noch moeite worden gespaard om de Wou- bruggenaren rustig te laten slapen in de wetenschap dat de brandweer over hen waakt. foto: wim van noort Voorhout was ongetwijfeld een van de apen waar Lap zich donderdag druk om maakte. Met haar scherpe kri tiek vormde haar verhaal tij dens de afscheidsvergadering duidelijk een storend element tussen de verder voorname lijk lovende speeches van haar collega-raadsleden. Een koekje van eigen deeg zou je deze verrassing van Lap dus wel kunnen noemen die óf blijkbaar haar frustraties over dertien jaar Van de Wouw kwijt moest óf een methode van de scheidende burge meester heeft overgenomen. Kookwekkertje Ze klaagden niet, de belang stellenden voor het eerste wijkspreekuur dat de Leidse wethouder Hans de la Mar dinsdag in buurthuis Matilo hield. Ze waren op zoek naar een luisterend oor, ze wilden zich de kans om zich recht streeks tot een wethouder te kunnen wenden met hun al dan niet kleine wensen en verlangens niet laten ontne men. Ze vinden het initiatief te aantrekkelijk. En terecht. Toch was er alle reden om op zijn minst de wenkbrauwen te fronsen tijdens de bijeen komst in de late namiddag. Aanvankelijk leek er niks aan de hand. De folder waarin de wijkspreekuren werden aan gekondigd sprak duidelijke taal. Elke spreker had maxi maal 10 minuten spreektijd en het spreekuur zou van 16.30 tot 18.00 uur duren. Maar zo strak verliep het niet. Kon ook niet, De la Mar kennen de, al startte hij zelf on-De la Mars. Stipt om half vijf kwam hij op zijn halleluja-fiets aan- gezoefd. Vanaf toen trad ech ter de ontspanning in. Rap werd er een lijstje gemaakt van de ongeveer tien aanwe zigen, maar dat werd vervol gens niet bijgehouden met la ter binnenkomenden. En toen het de wachtenden duidelijk werd dat de kookwekker van de wethouder niet erg precies de minuten telt, maakten ze het zichzelf maar gezellig met een onderlinge kout. Die werd vervolgens ruw on derbroken toen De la Mar om even over zessen het pand dacht te kunnen verlaten. Hij had zijn jas al half aan toen bestuursmedewerker Hans van Wirdum, de tas al over de schouder hangend, de nog vier wachtenden in het oog kreeg. Nee, die stonden inder daad niet op de lijst, maar ze wilden wel geholpen worden. En dat gebeurde dan ook, hoewel het koppel De la Mar- Van Wirdum niet recht aan genaam getroffen was door het onvoorziene overwerk. En dus klaagden ze niet, de belangstellenden voor het eerste wijkspreekuur. Ze von den het initiatief te goed. Al zou het nog aantrekkelijker worden als er een echte pre sentielijst bijgehouden zou worden en Blokker wordt be zocht voor een kookwekkertje goedgekeurd door de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen. Zoetemelkplein Nieuwe Wetering komt er met de straatnaamgeving van alle Alkemadese dorpen het meest bekaaid af. Zo waren er al de originele namen 't Via duct, Voorweg en Achterweg. Bij de inrichting van het der de tuinbouwgebied kwamen daar het fantasierijke Boven- weg, het inventieve Dwars weg en de vondst Korte Oost- weg bij. „Dan zal er vast ook wel een „Lange Oostweg" zijn, denkt menig logisch den kend mens die zijn weg zoekt in het Derde Tuinbouwge bied. Maar dat is niet zo. De nieuwste straatnaam in Nieu we Wetering spant de kroon. Die weg krijgt de verrassende naam Regenboogweg naar de natuurlijk langszij liggende basisschool met dezelfde naam. Als Alkemade zo door gaat worden alle scholen bin nenkort vernoemd. Dan krij gen we een Veenkraggehof, Mariaweg, Ignatiuslaan en de Schakelstraat. Maar het kan gekker: inmid dels is er ook al een restau rant vernoemd: een woonwijk in Roelofarendsveen heet daar „De Fransche Brug". De eigenaar daarvan vindt het allemaal maar verwarrend en moet regelmatig post in de juiste brievenbussen depone ren en visite van de bewoners van de wijk de weg wijzen. Hij is er nog steeds niet uit of hij wel of niet blij moet zijn met de vernoeming. Als hij straks teneinde raad zijn res taurant maar een andere naam geeft, zal je zien dat de gemeente gemakshalve de buurt omdoopt. Dat kan nog leuk worden in Rijpwetering waar ook een restaurant is. Zoetemelkplein (2) Vroeger had Alkemade een commissie die zich met straat naamgeving bezig hield. Daarin zaten onder anderen neerlandici. In die tijd kwa men de Schilders-, Schrijvers- en Bloemenbuurt uit de bus. Die commissie is ooit om on duidelijke redenen aan de kant geschoven. Straatnamen verzinnen konden de ambte naren zelf wel. We zien het resultaat. En dat terwijl er zoveel aardi ge namen bedacht kunnen worden: De Henk van Tol straat bijvoorbeeld, naar het legendarische PPR-raadslid dat Alkemade en vooral zich zelf nog altijd trakteert op zijn bestuurlijke kwaliteiten. Dat zou dan het eerste straat naambord met foto kunnen worden, een foto waarop Henk minzaam op de straat bewoners neerkijkt. De Alke- maders hebben ook beslist be hoefte aan een aansprekelijk plein waarop gedemonstreerd kan worden tegen gemeente lijke uitspattingen zoals het nieuwe gemeentehuis. Dat hoeft dan geen Alexander- platz, Wenceslasplein of Plein van de Hemelse Vrede te worden. Het Zoetemelkplein is voor Alkemade passend ge noeg. Orgelconcert LEIDEN Het orgel van de Waalse Kerk wordt morgen avond bespeeld door Anton Doornhein. Hij is organist van de Leidse Lokhorstkerk. Doornhein brengt vanaf 19.00 uur een zeventiende-eeuws programma ten gehore in de kerk aan de Breestraat 64. Archeologisch spreekuur LEIDEN Conservator M Brouwer van het Rijksmu seum voor Oudheden houdt morgen weer haar maandelijk se archeologisch spreekuur. In het museum aan het Rapen burg 28 kan iedereen die een oud voorwerp heeft en daar van iets meer wil weten te recht van 13.00 tot 16.00 uur. Meer Kerst-Ins voor ouderen LEIDEN Er worden in Leiden meer Kerst-Ins voor ouderen georgani seerd. Daarvoor is een aparte stichting opgericht: de Stichting Ouderen Kerst-Ins Leiden. De stichting organiseert als vanouds een Kerst-In in het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk. Vanwege de enor me belangstelling wordt nu ook een Kerst-In in buurthuis Vogelvlucht aan de Boshuizer- laan georganiseerd. De stich ting stelt zich ten doel geld en goederen te werven van be drijven, personen en instellin gen voor de Kerst-In. Zo'n Kerst-In is een feestelijke bijeenkomst met een afwisse lend programma. Artiesten treden op, er kunnen spelletjes worden gedaan en de dag wordt besloten met een sfeer vol kerstdiner. De Kerst-In is bestemd voor mensen van 55 jaar en ouder. Het streven is de deelnemers slechts 14,50 te laten betalen, inclusief di ner. De rest van het bedrag hoopt de stichting bijeen te krijgen door het werven van fondsen. Inlichtingen: 071- 769430 of 071-143503. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.0 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 1 uur. teletoonnr 071-122248 en uw k wordt nog dezeltde avond nabezorgd. ADVERTENTIE HUIS KOPEN OF VERKOPEN? BEKIJKT EENS ANDERS Voor het kopen ot verkopen van een huis kunt u uiteraard overal terecht. Er zijn echter aanzienlijke verschillen. Wat u nodig haft is een makelaar die uw belangen te allen tijde centraal stelt. Een vakman dus. die zich professioneel en persoonlijk inzet om het beste resultaat voor u te behalen. Met deze vorm van dienstverlening is doorgaans wat langere tijd gemoeid dan met het 'hard doordrukken' van een De praktijk leert echter, dat mijn ambachtelijke manier van bemiddelen in de huizensector uiteindelijk het meeste effect sorteert Hoe staat u tegenqver een vrijblijvend gesprek? S3 Telefoon 071-412411 Aletta Jacobslaan 94, 2314 GB Leiden (Waardeiland) OPENT DE JUISTE DEUREN VOORU De kleine moeite van het aanbrengen van een nieuwe abonnee wordt door ons graag beloond met een muzikaal geschenk. Bij het opgeven van een nieuwe abonnee, die de krant de A eerste twee weken gratis krijgt, kunt u een keuze maken uit de lp's of cd's van het Residentie Orkest o.l.v. Hans Vonk: A Tchaikovsky (lp) op. 71 uit de Notenkrakersuite Roméo et Juliette i B Beethoven (lp) Symfonie nr. 3 r 'Eroica' C Tchaikovsky (cd) Symfonie nr. 5 op.64 Roméo et Juliette D Beethoven (lp) Symfonie nr.3 Eroica' Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: j Postcode/plaats: Telefoon (voor controle bezorging) j j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank cadeau Naam: (betreffende letter) naar Postcode/plaats: I I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2501 VC Den Haag 1 CckLc Souimit L_J

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13