B^l Uwe Ampler wil kopman worden van ploeg Raas Gevluchte Roemeense turnster spoorloos sportuitslagen McEnroe moeizaam bij laatste vier „Jansher Khan gewoon te goedT Uitgedund ZVHtoch naar Moskou Radicale veranderingen in Oostduitse sportwereld I SPORT £etdóc Commit VRIJDAG 1 DECEMBER 1989 PAGINA 9 NEDERLAND IDEAAL VOOR OOSTDUITSE WIELRENNER Uwe Ampler-: „Ik durfde het woord professional niet hardop te zeggen. Dat kon me mijn carrière kosten". foto: anp NEW YORK Ook op de derde dag van het Masters-ten nistoernooi in New York bleven verrassingen uit. In de Rod Laver-groep reken de Ivan Lendl overtuigend in twee sets (6-1, 6- 3) af met Aaron Krickstein. John McEnroe had met Michael Chang aanzienlijk meer moeite, maar kwam na een zware strijd van drie uur in drie sets (6-2, 5-7, 6-4) toch tot zijn tweede over winning. Met titelverdediger Boris Becker en Stefan Edberg, die zich in de Ilie Nastase-groep gisteren al voor de halve-finale plaatsten, heb ben Lendl en McEnroe zich nu gekwalificeerd voor de halve-eindstrijd. De vier topspelers zijn allen nog ongeslagen en komen op de vierde speeldag eerst nog in de laatste groepswedstrijd Chang maakte het McEnroe behoorlijk teSen elkaar uit, voordat de halve-finales be moeilijk, maar werd na drie uur strijd ginnen. De duels Becker-Edberg en Lendl- toch in drie sets uitgeschakeld. FOTO: AP McEnroe zijn alleen nog van belang voor de sa- menstelling van de halve-eindstrijd. De verlie zer van de ene partij speelt tegen de winnaar van de andere. Dat gegeven zou wel eens ge volgen kunnen hebben voor de taktiek van Becker, die Lendl, als eerste geplaatst, uiter aard liever in de finale pas tegenkomt. Lendl, die de „Masters" al vijf keer op zijn naam schreef, bereikte tegen Krickstein vrijwel moeiteloos de halve finale. De nummer één van de wereldranglijst begon zwak met liefst acht fouten in de eerste twee games, maar ook zijn opponent startte stroef. Met een dubbele fout op het vijfde „break-point" van Lendl in de ope- ningsgame gaf Krickstein zijn eerste cadeautje weg. Nadien zouden er nog vele volgen. De af getekende zege bracht Lendl dit jaar voor de zestiende keer in zeventien toernooien bij de laatste vier. Ben Johnson beroofd PARIJS Ben Johnson is zijn bezoek aan Parijs niet onge schonden doorgekomen. De Canadese atleet is in zijn ho telkamer beroofd van een le ren jas ter waarde van 18.000 gulden en een gouden pen met een waarde van 2500 gulden. Johnson, betrapt op doping bij de Olympische Spelen van Seoul, was in de Franse hoofd stad voor een televisie-inter view. Daarin beantwoordde hij vragen over het hoe en waar om van de doping en over de toekomst. Johnson ontving voor het interview ruim 100.000 gulden. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.05 uur TROS Sportcafé. Veronique, 18.50 uur Match. Duitsland 1, 23.25 uur Sportschau. Duitsland 2, 22.50 Sport-Reportage. Eurosport, 18.00 uur Paar- desport. Eurosport, 19.00 uur Schaat- Eurosport, 20.00 uur Golf. Eurosport, 22.00 uur Bad minton. Eurosport, 23.00 uur: Voet- BBC 1, 00.20 uur: Snooker Eurosport, 10.30 uur Auto rally. Eurosport, 11.00 uur Golf. Felicitatie De Zweed Urs Kalin (links) wordt gefeliciteerd na zijn overwinning op de reuze slalom in Waterville Valley in de Verenigde Staten. De Luxemburger Mare Girardelli schudt de Zweede de hand, terwijl de Zwitser Pirmin Zurbriggen (midden) een schouderklopje overheeft voor Karin. foto: ap DAMES ONTEVREDEN MET HONORARIUM SQUASHTOERNOOI RUUD GULLIT NAAR LEUVEN ROTTERDAM Ruud Gullit I is vanochtend vroeg naar dok ter Marc Martens in Leuven ge reisd in gezelschap van Ted Troost. De bedoeling is, dat Martens een kijkoperatie uit voert aan de geblesseerde rech- l terknie van Gullit. De Milanese Nederlander meldde zich giste- ren bij de Rotterdamse hapto- i noom Troost voor een behande ling nadat duidelijk was gewor- I den, dat een operatie aan de op- 1 nieuw gezwollen knie noodza- i kelijk was. Gullit was vorige I week na een lange blessurepe- j riode weer gaan trainen, maar merkte in het weekeinde, dat de knie dik was geworden. DEN HAAG Zonder supporters zijn de volley ballers van ZVH uit Ze venhuizen vandaag naar Moskou gereisd. Welis waar te laat, zijn alsnog negentien visa voor de Sovjetunie beloofd voor spelers, begeleiding en drie journalisten. Ruim veertig fans moeten thuis blijven voor het duel van hun club tegen Dinamo Moskou, in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup II. Het Zuidhollandse dorp van 6000 inwoners staat op zijn kop, nu om welke reden dan ook de visa voor 61 personen niet op tijd werden afgegeven. Gisteren zou het gezelschap, verdeeld over drie vliegtuigen, naar Moskou vertrekken. Ma nager Cees Nobel is de afgelo pen dagen gek gebeld. „Natuurlijk zijn de aanhangers erg teleurgesteld", zegt hij. „Stel je voor. Drie hadden al op Schiphol overnacht. Ze zou den gisteren met de vroege vlucht meegaan". Van een gedegen voorberei ding op de wedstrijd wil hij niet eens weten. „Op zijn vroegst zijn we vrijdagavond om acht uur in het hotel, ruim een halve dag voor het begin van de wedstrijd". Coach Jaap Akkerhuis: „Ide aal is, als tussen -de reis- en speeldag een trainingsdag zit. Die vervalt nu. Misschien kunnen we morgen nog even de hal in, als een soort verken ning. Meer niet". Ook voor de spelers is het ver late vertrek een teleurstelling. Sommigen werkten over om donderdag mee te kunnen of namen enkele dagen vrij. Toch wil Akkerhuis graag vertrekken. „Enkelen hebben dit nog nooit meegemaakt. Het is een schitterende ervaring, die je ze niet mag afnemen". Sportpijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportpriisvragen luiden als volgt: Mialotto 47a: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 4 1 x 75.000, 3e prijs: 67 x 1726,90, 4e prijs: 3155 x f 36,60, 5e prijs: 48.531 x 5,00. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen aanvang 18.00 uur) en Hil versum (zondag aanvang 13.30 uur) luiden als volgt: WOLVEGA le koers: 1. Baroline K, 2. Ditske, 3. De Bles Princes, (6-4-1). 2e koers: 1. Dutch dakota, 2. Conchi- ta Veha, 3 Ditha O, (6-5-4) 3e koers: 1 Carlo Pluto, 2 Bettina Thea, 3. Blue Sky, (5-2-1). 4e koers: 1 Don Victory, 2. Donald- nora, 3. Carina Hanover, (3-4-5). Se koers: 1 Meadowbraneh Clara, 2. Bianka B, 3 Zarinda Narfeg, (9-1-5). 6e koers: 1 Bastille, 2. Carla Quick, 3. Cesar di Tricia, (3-10-5). 7e koers: 1. Cedam D, 2. Cesaro Sped, 3. Chiel Buitenzorg, (3-8-6). 8e koers: 1. Deborah B, 2. Arie S, 3. Cindy Crown, (7-8-6). 9e koers: 1. Bellinda White, 2. Wood- song, 3. Calista Cunera, (2-5-8). 10e koers: 1. In My Time, 2 Alexia Arlo, 3 Abrogan Veha, (7-3-8). He koers: 1. Boko's Dream, 2 Creese K, 3. Alberdina Gerron, (6-7-8). Hilversum le koers: 1 Passing Action, 2. David Morgan, 3. Delvin Crown, (1-7-8). le koers: 1 Colorado Pitt, 2. Carmen Komo, 3 Donar B. (7-4-2) le koers: 1. Rittas Hope, 2. Chan Williams, 3. Dear of thijssen, (10-6-4). le koers: 1. Carbith S, 2. Beauty Spa ce. 3. Dokie Zuydhoeve, (5-7-1). 5e koers: 1. Vicky Victorious. 2. Da nielle Guapa, 3. Cya van de Lente, 13-6-10). Ie koers: 1. Chris Wielinga, 2. Ceasa- ■evento. 3. Condor Hendrika, (6-7-1). Ie koers: 1 Clazien Wielinga, 2. Bo van de Lente, 3 Alice van Altena, (2- 5-8). Ie koers: 1. Action Skoatter, 2. Yello- va, 3. Zanja, (5-3-4). te koers: 1 Birmana B, 2. Winston )xford, 2. Zarina Gregor, (5-7-6). Oe koers: 1 Zinarro A, 2. Alfons, 3. Irhus Cede, (2-8-10). lie koers: 1. Cokkes, 2. Calypso, 3. Czarin Windspiel, (3-6-10). Onnodige nederlaag van handballers HAARLEM De Neder- landse handballers hebben gisteravond een onnodige nederlaag geleden. Op de tweede dag van de Haar lemse handbalweek moest een verrassend goed spe lend Oranje in de laatste minuut de winst aan de Hongaren laten: 21-22. Een verdiend gelijk spel glipte door de vingers omdat Ne derlands' zwakste speler Henk Groener dertig tellen voor het einde de bal knul lig verspeelde aan een te genstander. LEIPZIG Uwe Ampler wil volgend seizoen voor de ploeg van Jan Raas fietsen. Dat is tenminste de grootste wens van de wieleramateur uit DDR. Bovendien moet de DTSB, de Oostduitse equivalent van de Nederlandse sport federatie NSF, de grenzen van de republiek nog even open gooien voor topsporters. Maar dat lijkt slechts een kwestie van tijd. De 25-jarige Ampler bereidt zich in ieder geval voor op een profcarrière in het buitenland. De tempobeul biedt zijn dien sten het liefst aan een wielerformatie in Neder land. Uwe Ampler zal zeker niet ie der contract dat hem buiten de DDR wordt voorgelegd zonder meer tekenen. De Oostduitse veelvraat legt bij de bespre kingen in ieder geval één eis op tafel: het kopmanschap. Daarom zullen eventuele po gingen van Peter Post of Jan Gisbers om Ampler te strik ken vruchteloos zijn, omdat de man uit Leipzig geen genoe gen neemt met een onderge schikte rol. Post en Gisbers hebben immers Rooks, Theu- nisse, Alcala, Kelly en Breu- kink als voornaamste coureurs voor de grote etappekoersen. De formatie van Raas zou een mogelijkheid zijn, omdat de Zeeuwse ploegleider zonder een klassementsrijder naar de meerdaagse wedstrijden ver trekt. Raas heeft echter nog geen belangstelling voor de DDR-rijder. „Ik weet nagenoeg niets van die jongen. Ik heb er overigens ook nog niet over nagedacht. Voorlopig moet Ampler een contract bij mijn ploeg uit zijn hoofd zetten." Wending Een nieuwe uitdaging, zegt Ampler nodig te hebben om zijn wielercarrière een andere wending te kunnen geven. De „wielerrobot" won in zijn loopbaan veel belangrijke koersen: wereldkampioen op de weg ('86), olympisch kam pioen tijdrit ('88), de Vredes- koers ('87, '88 en '89), nationaal kampioen en drie keer de Ronde van de DDR. Al die sportieve successen hebben zijn motivatie opgeslokt. Hij wil geld verdienen. En dat BUDAPEST Nadia Co- maneci, de vermaarde ex- turnster uit Roemenie die dinsdag naar Hongarije vluchtte, is spoorloos. Het Hongaarse ministerie van binnenlandse zaken wil niets over haar huidige verblijf plaats loslaten en laat slechts weten dat de 28-jarige voor malige turnkampioene alle pu bliciteit mijdt. Aangenomen wordt dat zij Hongarije, dat haar een driedaagse verblijfs vergunning gaf, al heeft verla ten. Ze zou op weg kunnen zijn naar haar vroegere trainer lijkt na de afbrokkeling van de Muur mogelijk. In het communistische sport- systeem van de DDR zat Am pler nooit lekker in zijn vel. Hij wilde graag fietsen en nam de beperkingen daarom voor lief. Maar hij had als topspor ter bepaalde vrijheden, die an dere DDR-inwoners slechts in een droom konden verwezen lijken. Net als andere topspor ters kreeg Ampler voorrang bij het toewijzen van een wo ning en een auto, zaken waar DDR-burgers niet alleen jaren Bela Karolyi, die dit jaar Ame rikaans staatsburger werd en momenteel met een Ameri kaanse turnploeg een toernee door Westeuropa maakt. Maar Karolyi liet vanuit het West- duitse Stuttgart weten dat zij vermoedelijk in de Ameri kaanse ambassade in Bern is. Amerikaanse regeringsfunc tionarissen en de Zwitserse re gering spreken dit evenwel te gen. Anderen menen aanwijzingen te hebben dat Comaneci en haar zes begeleiders door de Roemeense geheime dienst uit hun hotel in het Hongaarse Szeged, niet ver van de grens voor spaarden maar ook jaren op wachtten. Bij de oplevering van een Trabant of een Wart- burg, de meest voorkomende vervoersmiddelen, ging direct een nieuwe aanvraag de deur uit. Ampler behoefde zich daar geen zorgen over te maken. Tot grote woede van de bur gers, die nadat de eerste gaten in de Muur vielen een klop jacht op de topsporters open den. Ampler ontkent overigens be dreigingen aan zijn adres. Hij zou tijdens een trainingsritje met Roemenie, zijn ontvoerd. Comaneci, die trainster werd na haar actieve loopbaan die haar 21 gouden medailles en de titel „Heldin van de socia listische arbeid" opleverde, on derhield tot voor kort nog nauwe betrekkingen met de regerende Ceausescu-dynastie. Ze zou zelfs enige tijd intiem zijn geweest met een zoon van de grote Roemeense „conduca- tor" Bij haar vlucht zei ze te gen de Hongaarse douane dat de Roemeense regering haar had verboden naar het buiten land te reizen en dat zij nu de vrijheid zocht. van de fiets zijn getrokken. „Dat is vroeger wel eens ge beurd. Ik had problemen met automobilisten. De haat straal de uit hun ogen. Daar ben ik van geschrokken. Maar dat is nu zo'n twee jaar geleden Ik weet niet waarom het nu is opgerakeld. Misschien wilde iemand de vuile was buiten hangen". Ampler vreest dat veranderin gen in de sport geen gelijke tred kunnen houden met de politieke ontwikkelingen. „Er zijn veel mensen afgezet, opge ruimd. Een goede zaak, maar op korte termijn zie ik voor de sport nog geen grote omme keer. Ook wij moeten kunnen profiteren van de nieuwe ont wikkelingen". Onaantrekkelijk Hij doelt op een contract bij een buitenlandse ploeg. „Ons land kan de buitenlandse de viezen goed gebruiken. Er moet, ook in de DDR, contrac ten worden afgesloten met loon naar werk. Ik denk niet dat de rol van de sport in de DDR en in de wereld is uitge speeld. Er moeten geldschie ters gevonden worden. Daar mee zullen enkele takken van sport, en dan denk ik aan het onaantrekkelijke roeien of ka noën, hun vooraanstaande rol in de wereld verliezen. Maar dat is de consequentie van de veranderingen". Voor Ampler breken enkele belangrijke maanden aan. Hij wil ook naar het buitenland. Nederland heeft zijn voorkeur. „In Nederland kan ik me ver staanbaar maken. Dat vind ik belangrijk, want ik wil zo me zo snel mogelijk aanpassen. Ik heb geen concrete aanbiedin gen, maar ik heb gehoord dat Jan Raas nog geen ronderen ner heeft. Misschien voelt hij wat voor me? Bovendien mag hij in alle grotere wedstrijden starten. En daar gaat het me om. Wanneer ik de stap maak en mag maken is alleen een grote ploeg interessant. Over twee a drie jaar wil ik een kopmanschap. Dat kan ik aan. Dat heb ik in het verleden wel bewezen. En de Tour de Fran ce is een droom. De mogelijk heid bestaat dat de staat een contract bij een buitenlandse ploeg blokkeert, maar ik acht die kans niet groot. Werken en wonen in Nederland, daar droom ik al jaren van. Mis schien blijf ik er wel, ja. Er kan in de komende tijd nog zo veel gebeuren. Het is in ieder geval niet ondenkbaar". BERNIE VAN UNEN BUITENLANDS VOETBAL West-Duil8land Bundesliga: St. Pauli-Borussia Dort mund 2-1. Spanje: 8e finales bekerstrijd (tus sen haakjes resultaat eerste wed strijd): Real Madrld-Atletico Madrid 2-0 (0-0). BILJARTEN GP driebanden in Hengelo Van Beek (Hilversum) 50 39 12 1.282 Van Straalen (Rotterdam) 49 39 7 1.256, Van Cromvolrt (Waalwijk) 50 46 6 1.086 De Kleine (Helmond) 29 46 4 0.630, De Wilde (Oelft) 50 55 6 0.909 De Keyzer (Herpen) 42 55 9 0.763. HANDBAL Haarlemse handbalweek Nederland-Hongarije 21-22 (14-11). Toeschouwers: 450. Scheidsrechters: Linhof/Meulir (Wdl). Doelpunten Nederland: Schuurs, Ja cobs, Joop Fiege 5, Robert Fiege 3, Groener 2. Engelvaart 1 Doelpunten Hongarije: Borsos 5. Le- hel 4, Toth, Horvath. Eles 3, Polgar 2. Gavai, Füzessi 1. Strafminuten: Nederland 2. Hongarije 6. Strafworpen: Nederland 5, Honga rije 6. DDR-Japan 29-23 (14-11). KUNSTRIJDEN WK junioren in Colorado Springs Paarrijden: 1. Kristianinova/Torsjinski (Sov) 2.0 punten, 2. Prlstav/Tasjenko (Sov) 2,5, 3. Hiirlin/Frederiksen (Vst) DEN HAAG Voor wie het nog niet mocht weten, Jansher Khan is 's we relds allerbeste squasher. De 20-jarige Pakistaan gaf gisteravond op de slotavond van de open Nederlandse kampioenschappen het zo veelste bewijs van z'n ongeë venaard talent ten beste. Mede-finalist Chris Robert son werd op imposante wijze (15-12, 15-4, 15-13) een lesje geleerd en de Australiër kon na net een uurtje spelen dan ook niets anders concluderen dan: „Hij was gewoon te goed, dat is het hele ver haal". De wereldkampioen, die eerder deze week meldde het squashen momenteel even beu te zijn, is het ganse toer nooi nog niet één moment in serieuze problemen geweest. Khan had zich ook voor de partij tegen Robertson, toch niemand minder dan de nummer vijf op de mondiale squash-ladder, weinig zorgen gemaakt. „Ik heb vorig jaar eenmaal van hem verloren, in de kwartfinales van het Britse Open. Ja, nou en? Toen was ik moe en trou wens, ik heb 'm in alle ande re duels royaal verslagen", aldus de indrukwekkende winnaar van het NCM Dutch Open anno 1989 die hiermee zijn eerste plaats op de we reldranglijst verstevigde. Maar nog belangrijker, hij kon nu eindelijk richting ou derlijk huis in Peshawar af reizen. „Heerlijk, een hele poos niks doen. Mijn eerst volgende toernooi is pas in februari". En wég was Jans her Khan met medeneming van circa 13.000 gulden. Cheque Robertson's grootste schrik van de avond kwam pas na PAARDESPORT Koersen van Wolvaga 1e koert, 1900 m: 1. Digitalis (R. Kromkamp) 2.37,0-1.22.6, 2. Double Dance, 3. Cor Speed. Niet gestart: Crimson, Djenadee Salva. Toto: win nend 1,10, plaats 1,00 1,20 1,80, kop pel 2,40, trio 17,50. 2e koers, 1900 m: 1 Donna Kid (J. Strootman) 2.35,3-1.21,7, 2. Charly Quick, 3. Double Duty. Toto: winnend 5,60, plaats 2,40 2,40, koppel 9,60, trio 131,40. 3e koers, 1900 m: 1. Deovolente H (R. Kromkamp) 2.35,8-1.22,0, 2. Ba roline K. 3. Dizora W. Toto: winnend 3,70, plaats 1,50 1,90 1,60, koppel 6,70. trio 82,40. 4e koers, 1900 m: 1. Angel Odilia (A. Posthumus) 2.35,5-1.21,8, 2. Betsie Meerswal, 3. Clasien Westland, 4 Ca- maron. Niet gestart: Concorde B. Dave Scimitar Toto: winnend 7,70, plaats 2,30 1,70 1,80, koppel 18,00, trio 520,70, kwartet 1.556.90. 5e koers, 2600 m: 1. Desire Wogmeer (T. Smeding) 3.33,4-1.22,1, 2. Daros. 3. Andy Roodnoot. Toto: winnend 5,00, plaats 3,20 1,80 2,60, koppel 7,00, trio 135,90. 6e koers, 2240 m: 1. Zarelli (Mej. M Schlangen) 3.01,6-1.21,1, 2. Afra Ba- afloop toen hij enkele ogen blikken meende zijn zojuist ontvangen cheque alweer te zijn kwijtgeraakt. De opluch ting was zichtbaar groot toen het papiertje onderin zijn sporttas bleek te zijn gegle den. „Had ik toch bijna een heel toernooi voor niks zo hard gewerkt", lachte Ro bertson die direct na de fina le bepaald geen uitgeputte indruk maakte. „En daarom ben ik nu juist zo boos", al- •dus de weer aan zijn karak teristieke sikkeneurigheid herinnerde Australiër. De ergernis richtte zich vooral op de slotfase van de derde game waarin hij Khan met 13-11 bijna op de knieën had gedwongen. „Ik voelde me eindelijk even lekker in de wedstrijd zitten. En wan neer het tot een vierde game was gekomen, had ik het nog niet geweten. Ik zeg niet dat ik dan had gewonnen, maar ik had meer kansen gehad dan in de eerste of tweede game". Zo ver kwam het echter niet. „Hij sloeg op de juiste momenten de juiste ballen. Dat is óók een kunst die alleen de allerbesten ver staan. Hij blijft onder alle omstandigheden zó koel, laat zich door niets afleiden, knippert zelfs niet met z'n ogen". De duidelijke nederlaag ten spijt, hield Robertson toch vol dat de afstand tussen Pa kistani en Australiërs de laatste jaren is geslonken. „Het gat wordt beslist klei ner. We hebben enkele we ken geleden niet voor niets in de finale van het WK voor landenteams met drie nul van Pakistan gewonnen. Het is ook een mentale kwestie. We weten nu dat we het kunnen, stappen niet meer met het gevoel de baan ker, 3. Clip Parade. Toto: winnend 5,80, plaats 1,80 1.80 5,10, koppel 14,90, trio 468,30. 7e koers, 1900 m: 1. Björn Haule (J Pool) 2.33.4-1.20,7. 2. Ashton T. 3. Cesar dl Tricia, 4. Atinkatranss R. Toto: winnend 5,00, plaats 1,80 2,00 2,40, koppel 5,80, trio 132,30, kwar tet 3.471.00. 8e koers, 2240 m: 1. Wodjek (A. de Wrede) 3.00.9-1.20.8. 2. Yester P. 3. Ada van Cornjum. Niet gestart: Wan der Oostland Toto: winnend 8,50, plaats 3,60 7,20, koppel 40,20, trio 343,50. Uitbetaling W5: 5-1-2-6-4: 8.098,80. Omzet: 132.711. CSI in Zuidlaren Nationaal springconcours, tabel A, 1.35 m: 1. Isbouts (Reusel) Dwayne 0 fouten-38.27 sec2. Maarse (Oss) Olympic Pride 4-31.01. 3. Vrieling (Slochteren) Westpoint 4-31.62. 4 Van Leeuwen (Someren) Goldano 4- 38,11 allen In barrage. Nationaal springconcours, tabel A, 1.40 m: 1. Bulthuis Guttecoven) Im pressionist 0 strafpunten, 32,51 sec. (in de barrage). 2. Van den Broek (Sevenum) Ford van de Helle 0-34,41, 3. Kwint (Velp) Zamora 0-34,83, 4. Geeroms (Weert) Olympic Briljant 0- 35,01. op dat we toch kansloos zijn. We geloven in onze kansen. Maar helaas, deze week was Jansher Khan onaantastbaar. Squash is een fair spelletje, de beste zal altijd winnen, gelukkig maar". „Ladies Day" De dames-finale werd gister morgen vervolmaakt door een zogenaamde „Ladies Day". Het publiek in het Scheveningse Kurhaus be stond hoofdzakelijk uit chi- que geklede en gekapte da mes die behalve voor de sportieve vermoeienissen van de Engelsen Fiona Gea- ves en Alison Cumings ook oog houden voor een kinder modeshow en vooral goed eten en drinken. Het ook aangekondigde optreden van cabaretier Hans Liberg ging niet door omdat hij de bühne (de glazen squash-kooi) niet zo zag zitten. Datzelfde kon worden ge zegd van de mening van bei de speelsters over het prij- - zengeld. Voor de winnares lag dan ook slechts 1150 gul den klaar. „Dat mag de vol gende keer best wat meer zijn", sprak Geaves in haar speech die even snel moest worden geïmproviseerd, „want ik had er nooit op ge rekend zo ver te komen". De ongebruikelijke ambiance was bij de speelsters goed in de smaak gevallen. „Maar vlak voor het toernooi werd het prijzengeld gehalveerd. Als we dat eerder hadden geweten, was er nooit en te nimmer een zo sterk deelne mersveld gekomen", aldus gaf Cumings een stevige sneer weg aan de internatio nale belangen-organisatie van squashdames. DICK KIERS iniernationaal springconcours, tabel A, 1.50 m: 1. Heffer (Gbr) Viewpoint 0 strafpunten. 36.11 seconden (in de barrage); 2. Melliger (Zwi) Elastique 0- 36,26, 3. Lansink (Ned) Voltaire 0- 36,95, 4. Hoekstra (Ned) Indira H 0- 37,01, 5. Helsen (Bel) Video 0-43.34. 6. Rodriguez Pessoa (Bra) Mecknes 4-36,13, 7 Engemann (BrD) Chlca 4- 36,64, 8. Lankester (Ned) Arrangeur 4-37,26, 9. Alvarez Cervera (Spa) Ba- nesto Mirage Mexicain en Schippers BrD Strip-Man 4-39.42. SKIËN Wereldbekerwedstrijd heren, reuze •lalom Waterville 1 Këlin (Zwi) 2.38,49 (1.17.08 - 1.21,41), 2. Eriksson (Zwe) 2.38.75 (1.17,84 - 1.20,91), 3. Mader (Oos) 2.39.13 (1.17.60 - 1.21.53). 4. Hangl (Zwi) 2.39,29 (1.16,13 - 1.23,16), 5. Girardelli (Lux) 2.39.53 (1.17,95 - 1.21,58), 6. Piren (Zwi) 2 39.61, 7. Zurbriggen (Zwi) 2.39,84, 8. Berlhold (Oos) 2.40,06, 9. Salzgeber (Oos) 2 40.37. 10. Walk (Oos) 2.40.52 Stand WB na 3 wedstrijden: 1 Furu- seth (Noo) 45 punten, 2. Eriksson 45. 3. Zurbriggen 39. 4. Mader 30. 5. Kë lin 25. Stand WB algemeen: 1. Furu- seth 77. 2. Zurbriggen 68, 3. Bittner 55. 4. Girardelli 49, 5. Eriksson 45. SQUASH Open NK in Den Haag Heren, finale: Jansher Khan (Pak)- Robertson (Aus) 15-12 15-4 15-13. Damee, finale: Geaves (Gbr)-Cu- mings (Gbr) 15-7 15-12 7-15 11-15 15-9. KIENBAUM De Oostduitse sportwereld gaat stormachtige tijden tegemoet. Op een congres van de Deutsche Turn en Sport Bund (DTSB) is besloten radicale veranderingen door te voeren. De afzonderlijke sportbonden krijgen aanzienlijk meer invloed en topsporters moeten, met behulp van een marketingsbureau, de kas van de DTSB gaan spekken. Aan het topsportbeleid zal niet worden getornd, maar er zal wel meer aandacht en geld komen voor de recreatieve sportsec tor. Twee dagen hebben de leden van de DTSB in Kien- baum, in het vroegere geheime trainingskamp, over de toe komst van de sport gedebatteerd. Er werden ingrijpende be sluiten genomen. De machtige sportfederatie gaat zich losma ken van de Communistische Partij, de bureaucratie terug dringen en de inkomsten in eigen beheer houden. De bin nenkomende valuta worden niet meer aan de staat i gen. VS ONTKENNEN DAT ZIJ IN MISSIE IN ZWITSERLAND IS

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9