Kans op behoud kinderboerderij N oordwi jkerhout Woning 't Hoogt mag niet extra uitgebreid „Voorhout heeft werkgelegenheids beleid hard nodig" lessen Muziekschool Noordwijk hervat Protest tegen overslagbedrijf Rhijnhofweg Geen besluit over Ri jnzichtviaduct LEIDEN OMGEVING foidóe Qounant VRIJDAG 1 DECEMBER 1989 PAGINA 14 SKAN krijgt opnieuw financiële steun NOORDWIJK De gemeen te Noord wijk overweegt weer geld uit te trekken voor podi umkunsten. Een half jaar gele den werd de subsidie aan de Stichting Kulturele Aktivitei- ten Noordwijk (SKAN) stopge zet. B en W zijn nu weer be reid, onder condities, de subsi diekraan per 1 januari 1990 open te draaien. De vier con dities waar SKAN aan zal moeten voldoen hebben te ma ken met een betere financiële controle door de gemeente. De ellende begon voor SKAN toen de gemeente ontdekte dat de jaarrekening over 1987 niet klopte. Ook in 1988 was de fi- naniële administratie niet voor 100 procent in orde. Bepaalde stukken bleken zoek of in ie der geval niet overlegbaar, al dus de gemeentelijke contro leurs. SKAN had in die tijd te maken gehad met bestuurswis selingen. Het oude SKAN-be- stuur zou schulden hebben ge maakt die door het nieuwe be stuur werden afbetaald. Fi nanciële bewijsstukken ston den daar echter niet tegen over. De onduidelijkheden en hiaten in de afrekeningen over 1987 en 1988 deed de gemeente be sluiten het subsidiebedrag voor SKAN over de tweede helft van 1989 op te schorten. Inmiddels heeft het SKAN-be- stuur samen met de verant woordelijke wethouder, J. Be- dijn, en zijn ambtenaren om de tafel gezeten. Het gesprek is zo positef verlopen, dat er weer voldoende vertrouwen is in de stichting. Het college stelt dan ook voor SKAN per 1 januari volgend jaar weer te subsidië ren. Het voorstel wordt be sproken in de gemeentelijke commissie welzijn op 7 decem ber. OEGSTGEEST De recon structie van de noordelijke on derdoorgang -van het Rijn- zichtviaduct kunnen nog niet worden uitgevoerd. Gister avond in de gemeenteraad staakten de stemmen met ze ven tegen zeven over dit voor stel. D66 en VVD waren tegen, CDA, PPR en PvdA voor. De kosten van de reconstructie, hierdoor kunnen fietsers in beide richtingen van het fiets pad gebruik maken, bedragen 292.000 gulden. Tijdens verga deringen van de raadscommis sies was reeds gebleken dat D66 en de VVD in Oegstgeest er geen voorstander van zijn tegen een dergelijke prijs Bui dat zijn fractie een bedrag van bijna drie ton te hoog gegre pen vond. „Wij bereiken er slechts een marginale verbete ring van de verkeersveiligheid voor fietsers mee". Zowel de fr-acties van CDA, PvdA en PPR stelden dat het een en tenlust beter te ontsluiten voor ander maar zo snel mogelijk fietsers. De liberale fractie- diende te gebeuren. Van Eisen voorzitter Kuntze deelde mede (PPR): „Dit speelt al 15 jaar Drie raadsleden waren gister avond niet aanwezig: een CDA'er, een PvdA'er en een van D'66. Toen het voorstel in stemming kwam staakten de stemmen op 7-7. Na de stem ming kwam de D66'er Visser binnen. Was hij eerder ge weest dan was het voorstel verworpen omdat hij mede te gen het plan was. Aftappen koelkasten succes Bij de aftap-actie van koelkasten door de Stichting Werkprojecten Bollenstreek zijn gisteren in Hillegom in totaal 92 koejkas- ten afgeleverd. Dat waren er twintig meer dan verwacht. Tien koelkasten konden niet meer afgetapt worden omdat de leidingen al waren doorgeknipt in een poging de compressoren eruit te halen. De schadelij ke CFK's waren daardoor al in de natuur verdwenen. Het aftappen van de overige koelkasten leverde twee liter freon en 35 liter olie op. De vloeistoffen worden via een Gouds bedrijf opnieuw gebruikt. Van de koelkasten kwamen er 70 uit Lisse en 22 uit Hillegom. Woordvoerster M. de Ronde van de stichting schrijft dat vooral toe aan het ophaalsysteem in Lisse. Lis- sers die hun koelkast kwijt willen kunnen dat melden bij de gemeente, die vervol gens de stichting tipt. Elke dinsdag wor den de koelkasten bij de mensen thuis op gehaald. In Hillegom volstaat een telefoon tje naar de stichting zelf, telefoon 02520- 22781. foto: henk van den ende Automobilist verdronken 19-jarige Hendrik Godthelp uit Alphen aan den Rijn is gistermiddag omgekomen bij een ver keersongeval in Leider dorp. De Alphenaar reed de Achthovenerweg richting Koudekerk. Ter hoogte van het bedrijf Ve- lopa reed hij in een bocht rechtdoor een sloot in bij een bruggetje, dat ver moedelijk plaatselijk glad was geworden door be vriezing. Het slachtoffer recht en verdronk. De wisten te zetten mocht kwam ondersteboven met hulp van enkele boeren, niet baten, zijn auto in het water te- die de aut0 weer overeind foto: wim van noort Riooloverstort oorzaak vissterfte in Zeeburg NOORDWIJKERHOUT De vissterfte in de wijk Zee burg in Noordwijkerhout is ontstaan door riooloverstort. Er was geen sprake van gevaar voor de volksgezondheid. E. Hulspas (D66) gaf het college gisteren in de raadsver gadering een compliment voor het feit dat ze de dode vis snel had laten verwijderen hoewel dit eigenlijk een taak had moeten zijn van het hoogheemraadschap. Wel wees ze erop dat een controleronde later niet was uitgevoerd. Dit was overigens wel gedaan door de hengelsportvereni ging die er volgens Hulspas prijs op zou stellen als ze wat eerder op de hoogte zou worden gesteld indien zoiets nog eens mocht gebeuren. Alle maatregelen om die rioolover stort in het sierwater te voorkomen waren namelijk vol gens openbare werken niet haalbaar gebleken. Tenslotte merkte Hulspas nog op dat men op het gemeentehuis er rekening mee moet houden dat al te sterke geruststelling van ongeruste bellers juist wantrouwig maakt. Sloop Duindoorn - school begonnen NOORDWIJKER HOUT De sloop van de Duindoorn- school in de Victor in Noordwijkerhout is in middels begonnen. Het al lange tijd leegstaan de en dichtgetimmer de gebouw wordt in opdracht van de eige naar Noorlander afge broken. „Maar er is nog niet over gespro ken over wat er ver der met de grond gaat gebeuren", aldus wet houder Heemskerk gisteravond in de raadsvergadering. Brandweer Katwijk kan nieuw hulpverleningsvoertuig kopen KATWIJK De Katwijkse brandweer kan een nieuw hulpverleningsvoertuig aanschaffen. De gemeenteraad ging gisteren akkoord met de koop. Het huidige hulp verleningsvoertuig is aan vervanging toe. De Katwijk- se brandweer heeft zich de laatste jaren ontwikkeld van traditioneel brandbluskorps tot een algemene hulpverleningsorganisatie. Voorts nemen de werk zaamheden op het gebied van de rampenbestrijding toe door de opheffing van de bescherming bevolking (BB). Door sterke toename van het aantal en de aard van de hulpverleningswerkzaamheden blijkt dat het huidige voertuig, een in eigen beheer aangepaste en ingerichte „bestelwagen", een belemmering vormt voor een snel le en effectieve hulpverlening. Reden waarom het wenselijk is bij vervanging van het voertuig over te gaan op een nieuw type, aldus een adives van de com missie voor algemeen bestuurlijke zaken. De raad keurde dan ook een krediet van 300.000 gulden goed. NOORDWIJKERHOUT Er is een kans dat de kinderboerderij, het her tenkamp en het Bavomu- seum behouden blijven voor Noordwijkerhout. Volgens wethouder Heemskerk gaat de ge meente misschien een deel van de exploitatie er van overnemen. Eergisteren werd tijdens een ontmoeting met Bavodirecteur Van den Zande afgesproken dat de Bavo een exploitatiere kening van de genoemde pu blieksfuncties zou opstellen om die voor te leggen aan de gemeente. „Vervolgens zal dan bekeken gaan worden of het er in zit dat we deze publieks functies overnemen of dat we als gemeente gaan participeren in de kosten ervan", aldus de wethouder. „In dat geval zal de Bavo niet meer alleen hoe ven op te komen voor alle kos ten". Voor het behoud van de kinderboerderij zijn in het verleden verschillende acties gevoerd en in de algemene be schouwingen enkele maanden gelegen hadden de diverse po litieke partijen het behoud er van in hun programma opge nomen. De kinderboerderij is open voor het gewone publiek en voorziet in een behoefte van de plaatselijke bevolking. Verder zal volgens wethouder Heemskerk binnenkort door de Bavo ook een lijst worden verstrekt met daarop de straks na de verhuizing van de Bavo vrijkomende gebouwen en ter reinen voor zover dat mogelijk is. Over niet alle terreinen be staat zekerheid omdat ook tus sen Bavo en Sancta Maria nog overleg gaande is waar in de toekomst de nieuwe inrichting zal worden gevestigd in Noordwijkerhout. De bedoe ling is namelijk dat het restant van de Bavo samensmelt met de Sancta. BURGEMEESTER VAN DE WOUW BIJ VERTREK VOORHOUT „Het ont breekt Voorhout aan een goed werkgelegenheids beleid. Daar moet de lo kale overheid wel voor zorgen". Dat stelde burge meester M.Th. van de Wouw gisteren tijdens de extra raadsvergadering waarin hij afscheid nam van Voorhout. Van de Wouw nam deze laat ste gelegenheid te baat om een kort pleidooi te voeren voor de aanleg van een Voorhouts in dustrieterrein. Burgemeester Sj. Scheenstra van Oegstgeest had daarvoor al gewezen op het feit dat het regionale be drijventerrein er al zou liggen als de burgemeesters uit de re gio het voor het zeggen zouden hebben. Van de Wouw kreeg gister middag tijdens de speciale ver gadering veel lof toegezwaaid voor alles wat in Voorhout on der zijn leiding tot stand is ge komen. „Een meester in het leidinggeven en organiseren", noemde P. Verdegaal namens het CDA de scheidende burge meester die het volgens hem niet aan moed had ontbroken om Voorhout te veranderen. „Uw kracht daarentegen was niet altijd gericht op het be houd van wat goed is", voegde de CDA-woordvoerder er aan toe die Van de Wouw verge leek met een strenge vader die niet altijd zijn zin kreeg van zijn kinderen, de raadsleden. „Er was weieens vuurwerk Velgen weg LISSE Een vrouw die gis termorgen even boodschap pen ging doen in het cen trum van Lisse, heeft onver wacht een extra rekening ge kregen voor dit uitstapje. Ze had haar auto geparkeerd op het parkeerterrein bij Blok huis tussen kwart over ne gen en kwart over tien. Bij terugkomst ontdekte ze dat de velgen van haar wagen die een waarde hebben van 320 gulden, waren gestolen. De politie is nog op zoek naar getuigen van de dief stal. maar daardoor bleven wij op onze qui-vive. De raad heeft niets aan een suffig college maar u heeft ook niets aan een suffige raad", meende Verde gaal die stelde dat de lucht meestal wel weer opklaarde na een botsing. „Alleen heel soms bleven er enkele wolkjes hangen". Ook W. de Wit van de PvdA refereerde aan de soms forse botsingen met de burgemees ter. J. Warmenhoven (Ge meentebelangen) stelde gister middag al enkele eigenschap pen van de vertrekkende bur gemeester op een rijtje te heb ben gezet voor de profielschets van de nieuwe burgemeester. „En dat moet toch een turbo persoon worden", concludeer de hij grappend. W. Meijer van de VVD wees erop dat de bur gemeester in de loop van de jaren milder is geworden. „Raadsleden zijn niet meer a priori tegenstanders maar mensen waarmee je samen werkt", verklaarde de liberaal. De meeste kritiek kwam giste ren van de PPR-fractie bij monde van A. Lap. Zij wees op de surprise die de Voorhoutse raad in deze Sinterklaastijd had gekregen in de vorm van het vertrek van Van de Wouw. Zij wilde niet alleen „lekkers" uitdelen aan de bur gemeester maar ook even in de „zak van Sinterklaas kij ken". Lap: „En daar zit nogal wat in: verschillende apen uit de mouw, een enkele scheve schaats en degens die gekruist moeten worden". Zij raadde Van de Wouw aan de zak NOORDWIJK De Stichting Muziekschool kan met ingang van 1 ja nuari 1990 haar werk- zaamheden weer hervat ten. In juli van dit jaar maakte de muziekschool bekend voorlopig met haar activiteiten te moeten stoppen. Een sub sidie-aanvraag aan de ge meente van 500 gulden Burgemeester Van de Wouw en zijn echtgenote. foto: henk van den ende dicht te laten en in Voorhout te laten staan. Loco-burge meester D. IJdo wees er gister middag op dat de raadsleden zorgvuldig voorbereide colle- gebesluiten wel eens als gema- nipuleer betitelden. „Daarin hadden ze ongelijk. Er is veel tot stand gekomen maar de raad heeft altijd de marsroute aangegeven". Van de Wouw pareerde gister middag de kritische noten op zijn optreden naar de raad met per leerling werd toen niet gehonoreerd. De ge meente wil nu echter wel over de brug komen. B en W wilden niet verder gaan dan een totaalbedrag aan subsidie van 40.000 gulden. Dat betekende, op basis van 130 leerlingen, 300 gulden per leerling. Het bestuur van de school achtte dat onvoldoende om de activiteiten voort te zet ten. De muzieklessen waren volgens de stichting zonder de opmerking dat hij had afge leerd te streven naar unanimi teit. „De helft plus een levert ook een raadsbesluit op. Als de raad zich laat platwalsen dan is dat een fout van de raad. De meningsverschillen die er in de loop van de tijd waren, la gen bovendien niet altijd aan mij. Het belang van de inwo ners van Voorhout stond altijd voorop". Namens de burgemeesters uit de regio sprak burgemeester meer een succes en de toeloop was groot, maar veel mensen bleken bezwaren te hebben te gen de korte duur van de les sen, terwijl het lesgeld juist hoog werd gevonden. Door meer subsidie te vragen wilde de muziekschool aan die be zwaren tegemoet komen en met name het lesgeld verla gen. Al in een vroeg stadium wer den contacten gelegd met de gemeente en lange tijd koes terde het bestuur de hoop dat Sj. Scheenstra van Oegstgeest enkele woorden. Hij wees Van de Wouw op het geluk dat hij had dat er een CDA is ont staan. Barendrecht heeft im mers altijd protestantse burge meesters gehad terwijl Van de Wouw een voormalige KVP'er is. „Als je in deze tijd Baren drecht in je schoen vindt dan heb je een goede Sinterklaas", meende Scheenstra die zijn speech zwierig besloot met de woord „Adieu Thieu". tijdig overleg zou kunnen wor den gevoerd en het nieuwe cursusjaar gewoon per 1 sep tember van start kon gaan. de afdeling welzijn bleef echter in gebreke. Brieven van de muziekschool bleven onbeant woord en overleg kwam niet van de grond. In juli besloot het bestuur van de stichting muziekschool dat de tijdsdruk te groot werd. In afwachting van besprekingen met de ge meente werden de lessen stop gezet. NOORDWIJKERHOUT De woning van R. Veltkamp aan 't Hoogt mag met niet meer dan de voorgeschreven 25 vier kante meter worden ver groot. In de raadsvergade ring hield het college gis teravond voet bij stuk en wilden niet toestaan dat daar nog eens een extra 20 vierkante meter bij kwam, ondanks het feit dat PvdA en D66 erop aandrongen om dit „krui melwerk" niet zo star te behandelen. In werkelijkheid ging de dis cussie over het feit of er in het wijkje 't Hoogt een consequent uitstervingsbeleid wordt ge voerd of niet. 't Hoogt moet in Zorgen over parkeren in Julianastraat NOORDWIJK De bewoners van de Julianastraat maken zich zorgen over het parkeren in de Julianastraat. Door de voorgenomen herinrichting raakt deze straat in Noordwijk aan Zee een aantal parkeer plaatsen kwijt. Een van de be woners opperde gisteravond tij dens de informatieavond in de Rank het alternatief van een verhoogde stoeprand in plaats van paaltjes om het verkeerd parkeren tegen te gaan. Een heet hangijzer was gisteravond het vrachtwagenverkeer en de aanwezigheid van het bedrijf van Van Putten. Wethouder Salman legde uit dat de ge meente bezig is een tijdelijke oplossing voor het vrachtwa- genparkeren te creëren door 40 a 45 vrachtwagens buiten de woongebieden te stallen. B en W willen de muziek school nu met ingang van ja nuari een subsidiebedrag ver strekken op grond waarvan muziekonderricht aan 130 leerlingen weer kan worden hervat. Ook krijgt de school een eenmalige investerings subsidie voor de inrichting van een kantoorruimte. Het voorstel wordt op 6 december besproken door de leden van de gemeentelijk commissie welzijn. de toekomst verdwijnen omdat het terrein op het gebied van de Bavo ligt. Als iemand uit een van de houten huizen ver trekt, mag er geen nieuwko mer naar 't Hoogt. Er wordt in dat geval gewoon een woning afgebroken. „Het gaat uitein delijk om een stuk van twee- ëneenhalve meter bij tweeën halve meter", aldus Hof (PvdA) „en het ruim geformu leerde overgangsrecht bewijst dat sanering van de wijk geen hoge prioriteit heeft. Het kan nog wel 10 of 20 jaar duren voor die huizen moeten ver dwijnen en een verbetering van het wooncomfort zal er niet toe leiden dat de wonin gen er langer of korter staan". Huipas (D66) vond dat de ge meente geen belang had met het zo strikt wegbestemmen van de woningen, integendeel, de gemeente had voordeel van DEN HAAG/OEGST- GEEST „Als het bedrijf zich zou houden aan de voorwaarden in de ver gunning, dan kunnen we er wel mee leven". Dat stelde de heer G. Verhaar gisteren bij de Raad van State. Het ging om een zitting van de afdeling geschillen van bestuur, waar zijn verzoek om schorsing van een hin derwetvergunning, die B en W Van Oegstgeest aan Hoog- esteger Holding voor het be drijf op de hoek van de Rhijnhofweg en het Rusten- burgerpad hebben verleend, werd behandeld. Het op- en overslag bedrijf is door de vergunning gelegaliseerd. Volgens Verhaar, die zelf in een woonboot aan de Rhijn hofweg 15 woont, zorgt het overslagbedrijf voor veel overlast. Bij het lossen van de schepen heeft hij last van zandverstuivingen en van deze goedkope huurwoningen. Bovendien vond ze dat dat uit stervingsbeleid tot nog toe niet zo duidelijk was gevoerd want volgens haar zouden verschil lende huizen toch toegewezen zijn aan mensen van buiten de wijk. Maar al die argumenten maakten op wethouder Heemskerk geen enkele in druk. Hij voerde alleen maar uit wat de raad zelf had vast gesteld, namelijk dat de wo ningen maar maximaal 15 pro cent mochten worden uitge breid. T. Nulkes (CDA) steun de de wethouder daarin. Hij vond dat Veltkamp maar een andere woning moest aanvra gen als hij ruimer wil wonen. „Hij kiest er zelf voor", zei Nulkes. En ook L. Hogervorst (VVD) bleef achter het ge voerde beleid van het college staan en daarmee kreeg de wethouder de meerderheid van de raad achter zich. alle machines die veel geluid produceren, aldus Verhaar. De oplossing zou volgens hem zijn om een aarden wal tussen zijn boot en het be drijf te plaatsen. Mevrouw mr E.C.B. ten Cate, die namens B en W van Oegstgeest sprak, vindt dat de voorwaarden die aan de vergunning zijn verbon den voldoende zijn, voor wat betreft het tegengaan van zandverstuivingen. Uit re cente metingen van de ge meente was wel gebleken dat het geluidsniveau van het bedrijf hoger is dan in de vergunning is toegestaan. Volgens Ten Cate is de situa tie nu echter beter dan daar voor. Als er officieel een hin derwetvergunning met voor waarden aan het bedrijf is verleend, dan kan de ge meente ook optreden als die voorwaarden niet worden nageleefd, aldus Ten Cate. De voorzitter zal binnenkort bepalen of de vergunning ge schorst wordt.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14