Weer knieoperatie voor Ruud Gullit Halve finales squash in Kurzaal als lauw voorafje ZVH blijft in het ongewisse Nadia Comaneci werkte jarenlang aan vlucht Basketbalteam mist unieke mogelijkheid Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 521 CcidócSoutatit DONDERDAG 30 NOVEMBER 1989 PAGINA 7 anje verzuimt ïk Japan te lasseren :LEM Bondscoach Cantelberg was gisteren 45|e magere zege van 25-18 het Nederlands handbal- ot tegen Japan gepikeerd. De 50 male ploeg verzuimde in hal de Melkerij in Haarlem gjj tziaten te deklasseren. De 30 itrijd tegen Japan op de 50 ingsdag van de vijf dagen 80 nde Haarlemse handbal- i was de derde in drie da- 70 van de nationale handbal- 50», die zich voorbereidt op 40 Europees kwalificatietoer- 50 in Finland volgend jaar. Elo-rating Kasparov nog hoger DEN HAAG Gari Kasparov heeft na zijn zege in het internationale toernooi van Bel grado een nog hoge re rating dan aan vankelijk was becij ferd. De wereld kampioen is de eer ste schaker in de geschiedenis, die op een Elo-getal van boven de 2800 kan bogen: 2810, en niet 2805 zoals eerder gemeld. DEN HAAG ZVH uit Ze venhuizen mag de Sovjetu nie nog niet in. De volley ballers en hun aanhang wil den vandaag vertrekken naar Moskou, maar ze had den vanmorgen nog geen visa ontvangen. Zaterdag moet ZVH in de tweede ron de van het toernooi om de Europa Cup II tegen Dinamo Moskou spelen. Vanmorgen nog voor negen uur zou de Russische volleybalbond per telefax laten weten of ze voor de spelersgroep alsnog een rege ling had kunnen treffen. Mana ger Cees Nobel verkeerde echter om half tien nog in het ongewis se. „De Muur breken ze af en wij mogen het Oostblok niet in. Ik hoop toch zekerheid te krijgen" aldus een wanhopige Nobel. „Ik kan mij niet voorstellen dat de wedstrijd zaterdag niet doorgaat. Dat zou toch te gek zijn". De clubleiding kreeg eerder te ho ren, dat de ambassade op zijn vroegst morgen de vereiste visa voor de spelers afgeeft. Volgens Nobel is dat nog in geen geval ze ker voor de vijftig supporters. „Zij hebben een hoop geld neer geteld en verheugden zich op een dagje Rode Plein". Nobel is ervan overtuigd, dat de fout niet bij de club ligt. Pasfoto's en formulie ren zijn keurig op 13 november ingeleverd. Daarnaast heeft ZVH al de nodige ervaring in Rusland. Vorig jaar speelde de ploeg tegen Leningrad. Lobel is momenteel druk bezig faxen te sturen naar de Neder landse en de Russische bond. In de hoop dat toch nog een oplos sing wordt gevonden. Eijkenbroek weer geveld door hyperventilatie HAARLEM Twee weken nadat hij zijn rentree maakte als oefen- meester bij Haarlem is Hans Eij kenbroek weer geveld door hyper ventilatie. De griep die zondag werd genoemd als reden van de afwezigheid van Eijkenbroek bij het duel tegen FC Twente, bleek toch weer een aanval van hyper ventilatie te zijn. De 49-jarige oe- fenmeester is door een arts op non-actief gesteld. Tot de winter stop zullen de training en coaching van het eerste elftal van Haarlem worden verzorgd door assistent trainer Gerard van der Lem. Koeman weer raak van elf meter BARCELONA Twee strafschoppen van Ro nald Koeman hebben Barcelona een plaats in de kwartfinales van het toernooi om de Spaanse beker opgele verd. Koeman maakte gisteren na 78 minuten de enige treffer van de ontmoeting in Nou Camp met Athletic Bil bao. Twee weken gele den had de Nederlan der ook in de eerste wedstrijd uit een straf schop gescoord. X) Nauta gaat aan de leiding non-maxi divisie en kreeg jmantle voor die prestatie trofee. »rk Nauta kreden over eede etappe MANTLE Zonder veel X) j meerde Dirk Nauta met 10 chip Equity Law II gis- jjj ond in de haven van Fre- Ie in Australië af, na 10 32 dagen van ontberin- 0 De tweede en zwaarste 10 >e van de zeilrace om de |d was naar wens verlo- 0 hebben eigenlijk slechts 0 domme fout gemaakt", Nauta terug op de 14.000 0 neter lange etappe, die de 0 chten tellende vloot van 0 a del Este (Uruguay) 0 Kaap De Goede Hoop jj Fremantle, de havenstad ox Perth, voerde. 0 waren ongeveer halver- 0 toen een spinnaker-ma- 0 vre mislukte. Het zeil q onder water en zelfs on- 0 Ie romp. Welke schade dat oh de kiel heeft veroorzaakt, 0 ik nog niet. nnaar Supercup g en Boca Juniors dl NOS AIRES Boca Ju- j heeft in Buenos Aires de 3 amerikaanse Supercup verd. De Argentijnen wa in het nemen van straf- jbpen meer bedreven dan Handgenoten van Indepen- ■e. Beide duels eindigden ftr treffers. Boca speelt nu *n nader te bepalen datum de winnaar van de Eu- 8 ie Supercup; AC Milan of j elona. j J rtprijsvragen j HAAG De resultaten van de t iriisvragen van gisteren luiden: >tto 47 a: 5-9-16-31-36-41 Re- 26 Deelnemers: 465.203. Prij- 816.441,40. afspel 47 a: 94 22 85. Extra: 14 B)eelnemers: 231.938. Prijzen: ■62,80 ■uitse lotto: Trekking A: 2-7- 036-46. Reserve: 31. ling B: 2-4-10-25-47-48. Reserve: *77: 13 4 4 891 MILAAN VREEST EINDE VOETBALCARRIÈRE MILAAN De rentree van Ruud Gullit is weer met enkele maanden uit gesteld. Gisteren maakte de clubleiding van AC Milan bekend, dat de linkerknie van de aan voerder van Oranje op nieuw geopereerd moet worden. Enkele uren voor die onheilstijding werd Gullit door het maandblad „World Soc cer" nog uitgeroepen tot „Wereld voetballer van het Jaar". Na overleg tussen de Belgi sche specialist Martens en Gullit is besloten vrijdag de ingreep te doen. De operatie is nodig om vocht uit het ge kwetste gewricht te verwij deren. Op 21 april van dit jaar haal de Martens een stukje kraak been uit de geblesseerde knie. Sindsdien werkte de sterspeler van AC Milan hard aan een rentree, die door enkele tegenslagen in de revalidatie, waaronder een noodzakelijk geworden kijkoperatie, steeds moest worden uitgesteld. Milan had gehoopt, rond Kerstmis weer gebruik te maken van Gullits diensten. De terugkeer van Gullit wordt nu pas in de loop van volgend jaar ver wacht. Daarmee komt zijn deelname aan de eindronde van het wereldkampioen schap voetbal ernstig in ge vaar. Ongelegen Voor Gullit komt de derde operatie op een uiterst onge legen moment. De besprekin gen met AC Milan over een nieuw drie-jarig contract wa ren in een ver gevorderd sta dium. „Het is duidelijk, dat we ho pen dat Gullit zo snel moge lijk de training weer kan hervatten", sprak manager Adriano Galliani omzichtig. „Maar in het licht van deze nieuwe ontwikkeling kan niemand het ons kwalijk ne men, dat we de afsluitende besprekingen tot nader order uitstellen". De kranten in Italië vrezen dat door de nieuwe operatie de toekomst van de voetbalcarrière van Gullit bijzonder onzeker wordt. Eerder werd gisteren bekend dat Gullit door de lezers van het Engelse voetbalmaand blad World Soccer was uitge roepen tot „voetballer van het jaar" 1989. De aanvaller van AC Milan, die in 1987 de titel eveneens veroverde, ging in de rangschikking teamgenoot Marco van Bas ten voor. Aanvoerder Franco Baresi van AC Milan werd vijfde, achter de Braziliaan Bebeto en Diego Maradona. De Italiaanse ploeg van Ber lusconi werd door de lezers van het in Londen uitgege ven blad uitgeroepen tot „ploeg van het jaar". Om de triomf van AC compleet te maken werd Arrigo Sacchi door de lezers gezien als de beste coach van het jaar. BOEDAPEST De Roe meense Nadia Comaneci, wier naam nog steeds een magische klank heeft in de turn wereld, is in Hon garije ondergedoken. „Ik heb de vrijheid gekozen", zei ze gisteren, toen zij met zes anderen dwars door de „groene zone" in het Hongaarse grens- plaatsje Kiszombar aan kwam. Nooit zou ik mijn land hebben verlaten als men mij niet jarenlang een uitreisvisum had ge weigerd". Nadia Comaneci vestigde haar naam, toen zij als veertien-ja rige bij de Olympische Spelen van Montreal 1976 als eerste gymnaste het goud behaalde met de perfecte score van tién punten. In de vijf dagen du rende competitie verscheen dat cijfer niet minder dan ze venmaal op het scorebord; een record dat pas vorig jaar bij de Spelen van Seoul werd geë venaard. Met driemaal goud, eenmaal zilver en eenmaal brons ver liet het kindvrouwtje Montreal als onbetwiste koningin; de eerste van een hele generatie met ingebouwde springveren toegeruste mini-meisjes. Het sterretje van 1.49 meter hoog en 39 kilo licht werd op 12 november 1961 in Mol- davische stad Gheorghe Ghe- orghiu-Dej in Oost-Roemenië geboren. Nadia Elena Coma neci - haar werkelijke familie naam is Kemenes - had in Montreal al een jarenlange keiharde vorming achter de rug. Een jaar na Montreal verliet de Roemeense demonstratief de Europese titelstrijd in Praag, omdat zij bij de paard- sprong na een Sovjetrussisch protest van de eerste naar de tweede plaats was teruggezet. Een dergelijk dispuut vond ook plaats bij de Spelen van Moskou 1980, waar Comaneci de algehele titel met klein ver schil aan de Sovjetrussische Elena Davidova moest laten. Nadia Comaneci behaalde tij dens de Olympische Spelen van Moskou een gouden me daille. foto: ap In Roemenië raakte Comaneci gaandeweg geisoleerd. Het ei gen huis bleek leeg en groot. Aanbiedingen óm zich als trainster in het westen te ves tigen, kwamen wel, maar er kon niet op worden ingegaan; de autoriteiten werkten niet mee. Het was uiteindelijk Co maneci zelf, die besloot met haar omgeving te breken. Edberg en Becker naar halve finales NEW YORK Titelverde- diger Boris Becker en Stefan Edberg hebben zich op de tweede dag van het Master- stoernooi in New York ge- voor de halve finales. De Westduitser had geen en kel probleem met de Ameri kaan André Agassi. Edberg bezorgde Gilbert diens tweede nederlaag. Het duel tussen Becker en Edberg is nu alleen nog van belang om uit te ma ken wie in de halve eindstrijd Ivan Lendl treft. De Tsjecho- slowaak kwam niet in actie. Hij zag toe hoe John McEnroe na drie jaar zijn rentree bij de Masters vierde met een moei zame overwinning op zijn Amerikaanse landgenoot Aron Krickstein. Masters in New York 300.000 dol lar. Laver-groep: McEnroe (VSt/4)- Kriekstein (VSt/8) 5-7 6-3 6-2; Stand: 1 Lendl (Tsj) en McEnroe 1-2, 3. Chang (VSt) en Krickstein 1-0. Nas- tase-groep: Becker (BrD/2)-Agassi (VSt/6) 6-1 6-3; Edberg (Zwe/3)-Gil- bert (VSt/7) 6-1 6-3. Stand: 1. Becker en Edberg 2-4, 3. Agassi en Gilbert 2-0 Becker en Ed berg in halve finales. De Italiaan Riccardo Morandotti tussen de Nederlandse spelers Jos Kuiper en Tico Cooper (rechts). foto: ap DEN BOSCH Drie en vijftig tellen had de Ne derlandse basketbalploeg om met een gemikte worp een historische overwin ning te behalen. De Italia nen leidden gisteravond in de Maaspoort in Den Bosch met één punt (83- 84), maar Nederland had balbezit. Afstandsschoten van Te Velde, Schilp en Cooper ketsten af van de ring, de aanvallende rebounds vielen in Nederland se handen. Met acht en dertig seconden op de klok maakten de Italianen een fout tegen Cooper. De Arubaan faalde van de vrije worplijn, waarna Costa verzuimde het duel te beslissen. Hij miste een een voudige lay-up. Zeventien se conden voor het einde nam coach Harrewijn zijn laatste time-out. Nederland had de laatste aanval. Een raak schot zou resulteren in een niet alle daagse zege. De laatste (en eni ge) overwinning op Itadië da teerde van 42 jaar geleden. Daarna volgden achttien ne derlagen op rij, de één groter dan de ander. Harrewijn: „De opdracht was de bal rond te spelen en inside te scoren of een fout uit te lok ken. Daar kwam niets van te recht. Te Velde kon de bal niet kwijt. Met zijn laatste schotpoging probeerde hij al leen de arbiter te verleiden vrije worpen te geven." Het mislukte schot van Te Velde, de uitblinker in de Oranje ploeg, betekende de eerste ne derlaag in groep B (83-84) van de kwalificatieronde voor de eindronde van de Europese ti telstrijd in 1991. Een overwinning zou directe plaatsing opgeleverd hebben in de eindronde van acht. Maar ook met dit verlies staat de Nederlandse ploeg er nog riant voor. Het heeft overwin ningen op Polen en België in de achterzak en daarmee voor alsnog het tweede toegangsbe wijs in poule B. Volgend jaar november volgen de returns. Een niet al te sterk spelende Belgische basketbalploeg heeft gisteravond in Charleroi de hard aangekomen nederlaag tegen Nederland weggespoeld tegen Polen. De Oosteuropea nen konden in de kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioenschap de tegenstan der tien minuten volgen maar werden daarna toch naar een ruime nederlaag gestuurd. De Belgen wonnen met 96-80, na een ruststand van 46-30. w!ï HAAG De menu- [JJrt in het Kurhaus om- i/se gisteravond een wel ![Jl speciaal voorafje. iwel de chef-kok van f vijf-sterrenhotel onge- jfeld dagelijks voor lif- bs van superieure kwa- -it zorgt, was er nu toch jz'n minst sprake van Ie exclusiviteit. De eet- werd opgewekt door tweetal acts voor tieve dames en heren. aalve finales van de NCM ïh Open, de officiële bena ming van de open Nederland se squash-kampioenschappen, vonden plaats ten aanschouwe van een niet direct op een doorsnee-wedstrijd gekleed publiek. Nadat het toernooi zich in eerder stadium in een wat gebruikelijker ambiance (op de banen van de HSRC) afspeelde, zorgde de organisa tie voor een uniek effect door de majestueuze Kurzaal voor drie dagen in een sportaccom modatie om te laten toveren. Althans gedeeltelijk, want de glazen kooi waarin vandaag de finales worden gespeeld, wordt omringd door meer bij het fraaie geheel passend meu bilair. Terwijl de aanwezige gasten k raison van drie mille per tafel tje de eerste glazen champagne nuttigden, behielpen de dames en heren halve-finalisten zich met plastic bekertjes water. Die overigens al evenzo grif werden geledigd, want squash is een arbeidsintensieve sport waarbij het nodige vocht wordt verloren. De twee par tijen van gisteravond hadden evenwel teleurstellend weinig om het lijf en hadden gerust wat minder lauw mogen zijn. Zowel de Engelse Fiona Gea- ves (3-1 tegen landgenote Su zanne Horner) als „Aussie" Chris Robertson (3-0 tegen de Engelsman Bryan Beeson) plaatsten zich relatief simpel voor de finale waarin vandaag respectievelijk Alison Cumings en Jansher Khan hun volgen de tegenstanders zijn. De ongeplaatste Beeson, die verrassend zo ver was geko men, kreeg van zijn Australi sche opponent Robertson, nummer vier op de wereld ranglijst, alle hoeken van de baan te zien. De onverzettelij ke indruk, die de revelatie uit Newcastle de afgelopen dagen had gemaakt, bleek allesbehal ve toereikend voor een nieuwe stunt. „Ik was erg moe en Chris speelde het spelletje heel slim, hij liet me veel lopen. Hij heeft het heel professioneel en gedisciplineerd aangepakt", zo complimenteerde Beeson na afloop zijn tegenstander. Zeurderig Robertson maakte het karwei zonder enig mededogen in een hoog tempo af. „Ik wilde zo fris mogelijk blijven voor mor gen", aldus de finalist die bij het publiek in Scheveningen overigens op niet al te veel po pulariteit mag rekenen. De in het „aquarium" als nogal zeur derig overkomende Australiër antwoordde kort en bondig op een vraag hoe de ongebruike lijke ambiance hem was beval len. „Anders", aldus Robertson die zichzelf vanavond tegen wereldkampioen Jansher Khan overigens wel degelijk winstkansen toedicht. „Ik heb hem in het Britse Open ge klopt, in de kwartfinales, dus waarom nu niet? Ik begin als underdog, maar dat betekent ook dat ik niet onder druk sta om te moeten winnen". Terwijl Robertson en Beeson, die dinsdag nog even heen en weer naar Londen vlogen voor het nakomen van hun compe titie-verplichtingen, daarna de welkome douches opzochten, kregen de gasten hun eerste gang voorgeschoteld. Het squa sh werd gevolgd door een komkommermousse omwik keld met Canadese zalm, ver volgens kwamen de gebraden lamsboutbiefstukjes met rata touille rozemarijnsaus en ge gratineerde schijfjes aardappel, dan griesmeelpudding met aal- bessensaus om het diner - voorts nog opgeluisterd door zangeres Anita Meijer - af te ronden met een kopje koffie. Dat de squashers niet echt veel spektakel hadden kunnen bie den, was iedereen toen allang weer vergeten. DICK KIERS Sport op tv VANDAAG Veronique, 18.50 uur Match. Eurosport, 18.00 uur: Paarde- sport. Eurosport, 19.00 uur Auto- en motorsport. Eurosport, 19.30 uur. Surfen. Eurosport, 20.00 uur Golf. Eurosport, 22.00 uur Badmin ton. Eurosport, 23.00 uur Basketbal. BBC 1, 00.00 uur Snooker. BBC 2, 15.15 uur Snooker. Eurosport, 00.00 uur Wielren- Eurosport, 10.00 uur Auto- en motorsport. Eurosport, 10.30 uur Surfen. Eurosport, 11.00 uur Golf. Eurosport, 14.00 uur: Paarde- sport. Eurosport, 15.00 uur Badmin ton. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaesberg (morgen aanvang 19.00 uur) luiden als volgt: le koers: 1 Home Vision, 2. Tanit Divine. 3. Dance Robel. (1-2-7). 2e koers: 1 Salutier. 2. Watermill Hill. 3. Moon Child. (1-7-2). 3e koers: 1. Cuivre, 2. Delgadotranss R. 3. Caline des Sources. (4-6-2) 4e koers: 1 Noble Game. 2 Moon light Shadow. 3. Leutink Mau, (4-1- 2). 5e koers: 1. Strausie, 2. Chianty Way, 3. Don Camillo, (11-13-10). 6e koers: l.Caresse Heidia, 2. Caroli nes Choise, 3. Doreol D, (8-10-6). 7e koers: 1 No Doubt, 2. Lyminster, 3. Ali the Great. (5-3-1). 8e koers: 1 Spider Lobell, 2. Zarat- hoestra, 3. Blitsie M. (5-8-10). 9e koers 1 Do LOr Als Sassy, 2. Anno Buitenzorg, 3. Zimrod B. (8-4- 3) 10e koers: 1. El Zeta, 2. Sibora, 3. Upshala, (2-3-6). 11e koers: 1 Boris Buitenzorg. 2. Cita De Bloomerd, Catch me Jacky, (7-10- Spannende aankomsten in Nootdorp (van onze paardesportmedewerker) NOOTDORP Het fotofinis- happaraat, dat uitsluitend wordt geraadpleegd als het voor het menselijk oog niet valt waar te nemen welke draver er als eerste over de streep stormt, maakte gistermiddag in Noot dorp overuren. In veel geval len moest, alvorens de officiële uitslag kon worden bekendge maakt, de foto worden geraad pleegd. De ene maal was dat nodig om de winnaar te kun nen aanwijzen, andere keren moest er worden gekeken wie er als derde of vierde over de streep kwam. Het waren dan ook leuke koer sen in ^jfootdorp. Net als een week eerder won Araerie Uit huizen het nummer voor de hoogste klasse. De merrie werd door Jan Wagenaar direct naar de leiding gestuurd en wanneer Amerie daar eenmaal belandt is er geen houden meer aan. Ze won dan ook in een snelle tijd van 1.19,9, een benadering van het baanrecord - op naam van Yorkshire Cede - met 0.3 se conden. Ay res Boy, die haar sterkste tegenstander moest vormen, liep zich stuk op de onverzettelijke Amerie. Hij moest zich uiteindelijk met de derde plaats achter Uncle Tom tevreden stellen. Deze laatste is een zoon van de oud-kampioen Henri Buitenzorg, een paard waar Jan Wagenaar destijds zijn mooiste successen mee be haalde. Van Henri Buitenzorg heeft de vaderlandse fokkerij nooit echt kunnen profiteren. Na een jaar dekdiensten over leed de crack plotseling. Vermeldenswaardig was voorts de overwinning van Bulhem Topfok. De merrie kon na de start het rappe aanvangstempo van Coy van de Lente niet be antwoorden en fungeerde hier door lange tijd als Rode Lan taarndraagster. De laatste maal aan de overzijde had ze blijk baar genoeg van de ondankba re taak. In een rush rolde ze het voltallige peloton op om op volle snelheid naar een ruime zege te gaan. De Hagenaar Ca- rel Roodenrijs eiste het laatste beschikbaar gestelde bosje bloe men op door met Cock Mendel met overmacht de slotkoers te winnen. Volgende week wordt met de Grote Prijs van Noot dorp een van de topkoersen van de winterprogramma ver reden. itslagen ild Wednesday - Liverpool 2-0. 3-cup vierde ronde: eerste Irijd: Exeter - Sunderland 2-2, c^on - Southampton 0-0, replay B ronde: Tottenham - Tranmere Jtand aan de kop van de eerste Liverpool 15-27, Arsenal 15- vja Bukarest-Universitatea Craio- Inter Sibiu-Sportul Bukarest 'etrolul-FCM Brasov 0-0. Poli- Limisoara-Victoria Bukarest irvinul Hunedoara-SC Bacau 1- imo Bukarest-FC Uit 4-0. Cluj i-Flacara Morenl 2-2. Stand: Dinamo Bukarest 14-26. Steaua Bu karest 14-23, Universitatea Craiova 14-20. Victoria Bukarest 14-17, Inter Sibiu 14-16. Petrolul 14-15. Bihor Uradea 14-14, Farul Constanta 14-13, FCM Brasov 14-13. Sportul Bukarest 14-12, Flacara Moreni 14-12, Jiul Pe trosal 14-12, Cluj Napoca 14-11, Corvinul Hunedoara 14-11, Polltehni- ca Limisoara 14-10, FC Uit 14-10, Ar- ges Pitesti 14-9, SC Bacau 14-8. Vriendachappalijk Delft (Vierde klasse)-Feyenoord 0-9 (0-4). Doelpunten: Van Geel 3, Smola- rek 2, Keur. Blinker. Roth en Kiprich. Scheidsrechter Lukassen. Toeschou wers 1000. BASKETBAL Kwalificatie EK in Den Boech Groep B: Nederland-ltalië 83-84 (44- 43). Scheidsrechters: Marzin (Fra), Tochev (Bul). Toeschouwers: 2000. Scores Nederland: Bottse 6, De Waard 3. Van Rootselaar 7, Schilp 4, Te Velde 28. Cooper 19, Pleterse 2. Kuipers 14. Italië: Pittis 4, DelI'Agnel- lo 12, Brunamonti 8, lacopini 5, Riva 22. Morandotti 6, Costa 4, Rusconi 19, Vescovi 4. HANDBAL Haarlemse handbalweek 1e speeldag: Nederland-Japan 25-18 (11-6). Toeschouwers 600. Scheids-, rechters: Haak/Koppe (Ned). Doel punten Nederland: Robert Flege 7, Schuurs 5, Kooy en Engelvaart 3, Ja cobs en Van Olphen 2, Boomhouwer. Joop Fiege en Coenders 1. Doelpun ten Japan: Tamamura 6, Myashita 4. Nikiwadori, Kai en Sakamaki 2, Klmu- ra en Taguchi 1 Strafminuten: Neder land 6. Japan 8. Strafworpen: Neder land 2. Japan 3. Noorwegen - DDR 21-22 (12-9). HOCKEY Nederland-Frankrijk 4-0 (1-0). 35. Van 't Hek 1-0, 52. Veen 2-0, 61. De- lissen (strafbal) 3-0, 63. Van 't Hek 4- 0. Bijzonderheid- wedstrijd vlif minuten PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, 1640 m: 1. Cuddy Volann (a. Mollema) 2.18,7 - 1.24,6, 2. Dear Devil Cera, 3. Dame of Holland. Toto: winnend 7,00, plaats 2,10 2,10 1,30, koppel 89.70, trio 229,00. 2e koers, 2380 m: 1. Dajan Norton (Mej. M. Luslnk) 3.24,5 - 1.25,9, 2. Dominique. 3. Cezary Wilkes. Toto: winnend 3,30, plaats 1,30 2,10 3,60. koppel 7,50, trio 161.20. 3e koers, 2000 m: 1. Carla B (C. Het- teling) 2.48,1 - 1.24,1, 2. Champion d'Amour, 3. Diamond Worthy. Toto: winnend 42,20, plaats 7,70 2,10 2,00, koppel 113,00, trio 2.363,90. 4e koers, 2000 m: 1. Chantal Loo (P Gommans) 2.48,5 - 1.24,3, 2. Due van de Lente, 3. Cobus Swagerman. Toto: winnend 3,00, plaats 1,10 1,50 1,20, koppel 7,40, trio 44,90. 5e koers, 1640 m: 1. Berthi Prinses (L. Dooper) 2.15,1 - 1.22,4, 2. Count mArco, 3. Atlanta. Toto: winnend 9,30, plaats 2,60 1,40 2,80, koppel 14,10, trio 233,00. 6e koers, 2750 m: 1. Duke of Thijssen (J. Tambach) 3.48.0 - 1.22,9, 2. Cito Uiterdijk, 3. Cora Dillon, 4. Carrera M Toto: winnend 1,70, plaats 1,90 5,80 4,90, koppel 15.30, trio 734,70, kwar tet 3.891,50. 7e koers, 1640 m: 1. Bltonto Mendel (C. de Leeuw) 2.15,9 - 1.22,9, 2. Zon nebloem S, 3. Blanca Pitt. Niet ge start: Zilma Vredebest. Toto: winnend 2,50. plaats 1,60 1,90 3,50, koppel 10,90, trio 202,50. 8e koers, 2000 m: 1. Bulhem Topfok (H. Hamming) 2.43,7 - 1.21,9, 2. Cha- mill Marathon. 3. Costeau Boszorg. Toto: winnend 3,30, plaats 1,50 2,30 1,80, koppel 45,00, trio 485,70. 9e koers, 2380 nf: 1. Barry Rijn stroom (C. van Leeuwen) 3.20,9 - 1.24,4, 2. Bravo Zijpveld, 3. Zarraqo- na. 4. Yoniet Taxis. Niet gestart: Ar jen Enkhuizen. Toto: winnend 8,40, plaats 1,10 1,00 1,20, koppel 5.20. trio 55,40. kwartet 138.40. 10e koers, 1640 m: 1 Amerie Uithui zen (J. Wagenaar) 2.11,1 - 1.19,9, 2. Uncle Tom, 3. Ayres Boy. Niet ge start: Whopper Oostwyck. Toto: win nend 2,00, plaats 1,90 2,50 2,00, kop pel 12,60, trio 94,40. 11e koers, 2000 m: 1. Albert Catharl- na (M. Brouwer) 2.44,9 - 1.22,5, 2 Zoon van Jensen. 3. You Winn Bos zorg. Toto: winnend 10,10, plaats 2,70 1,40 2,20, koppel 15,50, trio 416,80. 12e koere, 2000 m: 1. Cock Mendel (C. Roodenrijs) 2.47.4 - 1.23,7, 2. Chynthijae K. 3. Bouquet Guapa. Toto: winnend 3.40. plaats 1,30 1,70 1,30, koppel 7,00, trio 60.00. W5-spefc(9-3-3-10-1. 1.481,50. Omzet: 320.802.00. Uitbetaling CSI In Zuidlaren Internationaal springconcours tabel A, 1,40 m: 1. Dufour (Ned) Ha Ha 46.41. 2. Voorn (Ned) Goldika L 47,31, 3. Arioldi (Ita) Orchidee 48,81, 4. Hendrix (Ned) La Paz 49,47, 5. Nuti (Ita) Pennylane 49,71 Progressief springconcours, met barrage: 1. Darragh (Ier) Athlone 27 punten - 30,33 seconden, 2. Phillp- paerts (Bel) Funny Girl 27 - 31,52, 3. Melllger (Zwi) Elastique 27 - 31.63, 4. Kenn (Lux) 27 - 31,77, 5. Hoekstra (Gbr) 27 - 32,15, 6. Lansink (Ned) Voltaire 27 - 32,53, 7. Fazakerley (Gbr) Valeria 27 - 38,00, 8. Van der Vleuten (Ned) Matchllne 24 - 32.45 SKIËN Wereldbekerwedstrijd alpine skiën, slalom in Waterville Valley 1. Tomba (Ita) 1.56,24 (57.96-58.28). 2. Zurbriggen (Zwi) 1.57,97 (59,15- 58,82), 3. Girardell) (Lux) 1.58,55 (59,46-59,09), 4. Furuseth (Noo) 1.58,59 (59,40-59.19), 5. Blttner (BrD) 1.58.94 (59,51-59,43), 6. Gstreln (Oos) 1.59,12. 7 Ladstfltter (Ita) 1.59.13, 8 McGrath (Vst) 159.22. 9. Tritscher (Oos) 1.59,58, 10 Besse (Zwi) 1.59,80. Klassement WB slalom na twee wedstrijden: 1. Blttner 36 punten. 2. Furuseth 32, 3. Zurbriggen 29. 4. Gi- rardelli 26, 5. Tomba en Gstrein 25. Klassement WB totaal na vier wed strijden: 1 Furuseth 77, 2. Zurbriggen 59. 3. Bittner 55, 4. Girardelll 38, 5. Tomba 36. SQUASH Open NK in Den Haag Halve finales, dames: Geaves (Gbr)- CKEY Utrecht-Rotterdam Panda's 4-7 (2-1 2-3 0-3). Scheidsrechter: Engelsman Toeschouwers: 1200. Strafminuten: Utrecht 8. Rotterdam 14. Topscorer: Van Hunen (Utr) 2.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7