Tientallen bezwaren tegen Katwi jks hotel Omwonenden Neef Gijs eisen maatregelen tegen overlast Akkoord over extra krediet voor kampje Pieter Groen verhuist Aangepaste bussen overgedragen LEIDEN OMGEVING fcidóc Commit WOENSDAG 29 NOVEMBER 1989 PAGIN( Raad blijft vergaderen op dinsdag NOORDWIJK De gemeen teraad van Noordwijk blijft vergaderen op dinsdag. De door het college begeerde don derdagavond werd gisteren door de raad afgewezen, om dat dan de bestudering van de raadsstukken in het gedrang komt, terwijl de woensdaga vond afviel, omdat deze avond een aantal keren per jaar gere- serveerdis voor vergaderingen van het algemeen bestuur van het Samenwerkingsorgaan Duin- en Bollenstreek. De meerderheid van de Noord- wijkse gemeenteraad vindt dat de rondvraag aan het eind van de maandelijkse vergadering moet blijven behandhaafd. Burgemeester en wethouders vonden dat deze vragen net zo goed in commissievergaderin gen kunnen worden gesteld, maar de raad bleeh het daar mee niet eens te zijn. Voor- ham-Bartens (PvdA) wees daarbij op een aantal mensen op de publieke tribune, die speciaal naar de vergadering van de gemeenteraad waren gekomen voor een zaak, die bij de rondvraag aan de orde zou worden gesteld. Zuidafrikaanse vrouwen op bezoek in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Zuidafrikaanse vrouwen die in januari deelnemen aan de con ferentie Malibongwe in Neder land brengen ook een werkbe zoek aan Alphen. In totaal ko men honderd Zuidafrikaanse vrouwen naar Nederland om te praten over het dagelijkse leven en over de toekomstige samenleving in hun land. Het werkbezoek leidt de vrouwen onder meer naar het Vrou wentrefcentrum Zahra. De conferentie wordt van 6 tot en met 18 januari gehouden. Valkenburg blijft vechten voor betere busverbinding VALKENBURG De gemeente Valkenburg stapt naar de Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer in Amsterdam omdat de NZH de nieu we lijndiensten Katwijk-Valkenburg-Leiden niet naar de wens van Valkenburg heeft aange past. Dit zei burgemeester C. Sinke gisteren in een vergadering van de gemeenteraad. Hij rea geerde op een opmerking van het PvdA-PPR- raadslid D. Hoffmans, die zei dat deze dienstre geling voor Valkenburg betreurenswaardig kan worden genoemd. Sinke merkte verder op dat Valkenburg de NZH al eerder op het feit gewe zen had dat in combinatie met de wijken 't Mo- lenblok (Katwijk) en Stevenshof (Leiden) best een renderende dienst uit de hoed getoverd kan worden. Zoals bekend wordt Valkenburg spora disch door bussen bezocht. In de avonduren komt er om de twee uur een bus. Inbraak in bromfietszaak LISSE Bij een in braak in een brom fietsenzaak aan de Vivaldistraat in Lisse is gisteren voor 3.000 gulden schade aange richt en spullen ge stolen. De inbrekers probeerden eerst met een glassnijder zon der veel kabaal bin nen te komen. Toen dat niet lukte werd de winkelruit met grof geweld inge beukt. De inbrekers gingen er vandoor met enkele carbura teurs. Aanrijding tussen vrouwen OEGSTGEEST En 49-jarige inwoonster van Noordwijk is gis teravond gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijnsburgerweg in Oegstgeest. De vrouw reed met haar auto in op de achter kant van een 29-jarige automobi liste uit Oegtgeest. Deze stond voorgesorteerd en wilde naar links afslaan, en wachtte op het tegemoetkomende verkeer. De Noordwijkse zag dat te laat, waarna een botsing volgde. Het slachtoffer werd opgevangen door haar veiligheidsriemen en liep gekneusde ribben op. Zij is overgebracht naar het Leidse Di- aconessenhuis. Schetsplan voor school op Rederijkersplein NOORDWIJK Er ligt een schetsplan klaar voor de bouw van de nieuwe openbare school op het Rederijkersplein. Dat vertelde wethouder J. Be- dijn gisteravond aan de ge meenteraad. De gemeente is op dit -moment bezig met de voorbereidingen van de school die in augustus 1990 open moet gaan. De gemeenteraad gaf gister avond om een vier ton te ver strekken aan het bureau Hilfe- rink Croonen die de vestiging van de school voorbereidt en begeleidt. Daar bovenop komt nog eens een ton voor archi- tectenkosten. Jaarlijkse show van De Kolibri NOORDWIJKER- HOUT De jaar lijkse show van vo gelvereniging De Kolibri wordt ge houden 0(3 vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 decem ber. Plaats van han deling is het Victor- huis. Op vrijdaga vond kunnen be langstellenden er na de opening van acht tot tien uur te recht, op zaterdag van tien tot tien uur en op zondag van tien tot vijf uur. Veense agrariërs kunnen chemisch afval in '90 inleveren ALKEMADE Verpakkingen van landbouwbestrijdingsmiddelen kunnen vanaf 1 januari 1990 worden ingeleverd bij het gemeentelijk depot aan de Korte Goog in Roelofarendsveen. Dit geldt al leen voor verpakkingen waarop is ver meld dat ze bij een depot voor klein chemisch afval kunnen worden ingele verd. Alle agrariërs in de gemeente zijn sinds 1 oktober verplicht een installatie te hebben om verpakkingen van gewasbe schermingsmiddelen waarop die ver melding niet voorkomt schoon te spoe len en met het gewone bedrijfsafval in te leveren. De verwachte oogst aan res tanten van giftig verpakkingsafval be groot de gemeente Alkemade voor dit jaar op 650 kilo. Pols J gebroken NOORDWIJKEI^ HOUT Een 19, ge Noordwijker (L gistermiddag zijnÖ' gebroken nadallj' met zijn auto deïr schages in was ji den. De jong(si nam de bocht Lik Lange velder weg I e Noordwijkerhoutic te hoge snelheide raakte daardoolu een slip. De fi< vloog daarbij op i kant. De jonger overgebracht naai* ziekenhuis. rf KATWIJK Tekort aan parkeerplaatsen, minder licht en zon, geluidsover last en schade aan de ei gen woningen door de bouw van het hotel. Dat zijn enkele van de bezwa ren tegen de bouw van een hotel aan de Katwijk- se Boulevard. De be zwaarschriften zijn van middag besproken tijdens een vergadering van de commissie voor ruimtelij ke ordening, grondbedrijf en openbare werken. de Katwijkse Boulevard heb ben problemen met de plan nen. Zo wijst de winkeliers vereniging PAC op het feit dat het te bouwen hotel over te weinig parkeerplaatsen be schikt. Het bestemmen van dertig openbare parkeerplaat sen in de parkeergarage aan de Tramstraat betekent, vol gens PAC, dat er dertig plaat sen onttrokken worden aan de parkeerruimte voor het win kelend publiek en de bewo ners van het centrum. Deze bezwaren worden door tientallen omwonenden ge deeld. PAC protesteert ook te gen de slechtere bereikbaar heid van het achter het hotel liggende winkelcentrum van Katwijk aan Zee door de over- bouwing van het Waaigat. De winkeliersvereniging maakt verder bezwaar tegen even tuele betonnen wanden in de tunnel. Straatterrorisme en vandalisme moet voorkomen worden in het centrum, me nen de Katwijkse winkeliers. PAC stelt verder dat bebou wing van het Emmaplein moet worden voorkomen en dit moet worden vastgelegd in het bestemmingsplan. Ook de vereniging van Eige naren Noordzeepassage heeft bezwaren tegen de bouwplan nen. Deze vereniging klaagt over het tekort aan parkeer plaatsen op eigen terrein van het hotel. De vereniging meent dat met enige goede wil het aantal parkeerplaatsen is uit te breiden. Door de groot schalige bebouwing wordt ver der een aantasting van het leefklimaat gevreesd. Ook an dere omwonenden klagen over de grootte van het hotel. Zo wijzen P. van Delft en G. Ver does uit de Colijnstraat en Badstraat op het feit dat de Boulevard door de nieuwbouw behoorlijk uit verhouding wordt gebracht. Ook de relatie met het achterliggende cen trum wordt door de aaneenge sloten bebouwing die aan de Boulevard ontstaat, verstoord. Zij wijzen er op dat niet de Boulevard van Katwijk maar een hotel in Zandvoort model heeft gestaan voor de plannen voor de Katwijkse Boulevard. Wandelen De Noordwijkse duinen zijn zaterdag het doel van een wandeling van de afdeling Lisse en omstreken van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Om half twee wordt ver trokken vanaf het parkeer terrein aan de Nassaustraat in Lisse. Computers De Computer Vereniging Bollenstreek houdt zaterdag de maandelijkse bijeenkomst in Dorpshuis 't Eiland aan de Rietkraag 5 in Beinsdorp. Aanvang elf uur 's morgens. Tijdens de bijeenkomst be gint de flight-simulator 2 cursus. Verder is er een ver loting met als hoofdprijs een viditel-modem. De bijeen komst wordt om vier uur 's middags afgesloten. Toegang kost f3 voor jongeren tot 16 jaar. Anders betaalt men f5 toegang. Leden mogen gratis naar binnen. Natuurstudie De Jeugdbonden voor na tuurstudie houden op zater dagavond een dialezing over zeldzame zoogdieren en vo gels. De lezing wordt gehou den door natuurfotograaf Martijn de Jonge die natio naal en internationaal actief is met het fotograferen van boeiende elementen uit de natuur. De bijeenkomst wordt gehouden in de toren- zaal van de gereformeerde kerk in LisseHeereweg 105 en begint om half acht. De entree is gratis. Concert De Nederlandse hardrockfor- matie Jewel treedt zaterdag 2 december op in jongerencen trum Het Kasteel aan de Concertweg in Alphen aan den Rijn. In het voorpro gramma speelt de Haarlemse band Brutal Obscenity. Aanvang negen uur, toegang f10. Tekenfilm „The lion, the witch and the wardrobe" is de titel van de tekenfilm die zaterdagavond wordt gedraaid in het evan gelisch ontmoetingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noordwijk. In deze film wordt de overwinning van Jezus op de macht van de sa tan uitgebeeld. Aanvang acht uur, toegang gratis. Kerstliederen De groep ANAK zingt zater dagmiddag tussen twee uur en half vijf kerstliederen in het tuincentrum van Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse. Trend De formatie Trend treedt za terdagavond op in dans- en partycentrum Unique aan de foto: pr Leidsevaart 171 in Noord- wijkerhout. De groep speelt moderne countrymuziek. De zaal gaat om acht uur open, de muziek begint om negen uur. Toegang kost f10. Piet Twee zwarte Pieten brengen zaterdag tussen tien uur en half één een bezoek aan de bibliotheek aan de Wetering- kade in Noordwijk. Loten Hockeyvereniging Hisalis uit Lisse heeft in korte tijd alle 600 loten verkocht. De op brengst, 90.000 gulden, is be stemd voor de aanleg van een kunstgrasveld. Lee De anger Mister Lee treedt zaterdagavond op in Club'71 aan de Oude Zeeweg in Noordwijk. De zaal gaat om negen uur open, toegang kost /to. Bijbels Leerhuis LEIDSCHENDAM In de serie bijeenkomsten van het Oecumenisch Bijbels Leerhuis spreekt op maandag 4 decem ber Peter Osendorp in Leid- schendam over Gerechtigheid. Osendorp is IKVOS-werker en hij zal de schuldenproble matiek van Latijnsamerika be- lich'ten vanuit bijbels en be- vrijdingstheologisch perspec tief. De bijeenkomst wordt ge houden in de gerfkamer van de St. Joseph Opifexkerk aan de Burg. Sweenslaan en begint om 20.00 uur, einde 22.00 uur. Het Bijbels Leerhuis houdt zes bijeenkomsten onder de titel „De Bijbelse fundering van het Conciliair Proces over Vrede. Gerechtigheid en Heel heid van de Schepping". De werkgroep onder leiding van pater H. Zwetsloot SJ denkt dat een bezinning op de bijbel se achtergronden van de the ma's van de zes avonden kan helpen om beter gemotiveerd tot besluiten te komen. KATWIJK Leerlingen en docenten van het Pie ter Groen college in Kat wijk verhuizen eind de cember naar hun nieuwe onderkomen aan de Helmbergerweg. De leer lingen zullen zelf hun ta fel en stoel te voet ver- In het oude gebouw aan de Prins Hendrikdreef werd za terdag nog een reünie gehou den die door ruim 800 oud-eer- lingen en docenten werd be zocht. De houten oudbouw staat er al vanaf 1969. In 1975 is begonnen met aanvragen voor de nieuwbouw. Volgens het eerste bouwontwerp zou de nieuwbouw worden gesi tueerd naast de sporthal Cleyn Duin, dit werd later dan ook weer gewijzigd. Het groene licht heeft lang op zich laten wachten. Pas in 1986 werd het wachten be loond, er kon gebouwd wor den aan de Helmbergerweg. In totaal komen er 34 leslokalen die vergeleken met de oud bouw 1.5 keer zo groot zijn, verder krijgt de school ook een eigen sporthal. Toch moet men nog uitwijken naar sport hal Cleyn Duin, want met een leerlingaantal van 825 is één sporthal nog te weinig. De oudbouw is volgens docent Tom Verburg niet oud, maar bouwvallig. De laatste jaren kon men dan ook niet meer spreken van onderhoud maar van oplappen. „We zijn dan ook blij dat we nu ook „echte muren" tussen de leslokalen krijgen, want met de houten muren in de oudbouw kon men als docent niet te hard praten want anders hoorde je dat in het naast gelegen lo kaal". Aikens voor vierde keer lijsttrekker VOORSCHOTEN J. Aikens is tijdens de gemeenteraadsver kiezingen in maart 1990 lijsttrekker voor D66. De algemene le denvergadering van D66 afdeling Voorschoten heeft hem voor de vierde keer aangewezen om de lijst aan te voeren. Het huidige D66-raadslid E. Mulder is op eigen verzoek op de laatste plaats neergezet. Zij wil als lijstduwer fungeren mede omdat zij waarschijnlijk tijdens 'de volgende raadsperiode een andere woonplaats kiest. Op de tweede plaats en verkiesbaar staat nu Y. Molenkam-Beauchez, zij is thans voorzitter van D66. Op de derde plaats staat E. Brussee, oud-voorzitter van het buurthuis Bloemenwijk-Bóschgeest en bekend vanwege zijn mi lieu-activiteiten in Voorschoten. VOORHOUT „Een echt Nederlandse gebeurtenis, men heeft zich gaarne ingespannen om anderen te helpen", zo ty peerde gistermiddag A. van Emden, voorzitter van het Na tionaal Fonds Sport Gehandi capten (NFSG) de happening bij het Voorhoutse Aanpas- singsbedrijf Bierman waar dertien aangepaste bussen werden overhandigd aan evenzoveel gehandicapten- sportverenigingen gift van prinses Juliana. De prinses stelde een deel van het Nationaal Geschenk, in 1987 bijeengebracht ter gelegenheid van het vijftigjarig huwelijks jubileum van het Prinselijk Paar, beschikbaar voor ver- voersprojecten in de gehandi captensport. Mr. Pieter van Vollenhoven zou in eerste in stantie bij de feestelijke over handiging aanwezig zijn even als Yvo Niehe maar beiden bleken verhinderd. De volgende gehandicapten- De dertien bussen zijn door sportverenigingen ontvingen het NFSG aangekocht uit een een aangepaste bus: De Klup te Almelo; Stichting Gehï capten Sport te Grubbe^ Onze Club te Lelystad; IS Hengelo; Bewegingsrecï Geestelijk Gehandicapte! Veenendaal; GSVA te Ar. foort; Hulp voor Minder den te Hee.rhugowaard;(J handicaptensport Haarlet Haarlem; Rolstoel Baske vereniging Aalsmeer te 1 meer; Paardrijden Gehj. capten Lis Hartel te Leer Sam-Son te Alkmaar; ve[ ging voor Mindervalide) Eerbeek en de Vrijwilfi Vervoer IJmond te Wijk' Zee. NOORDWIJK Omwo nenden van Neef Gijs, het voormalige 't Reddertje aan de Schoolstraat, eisen van de gemeente maatre gelen tegen de overlast van het café. Dat schrij ven ze in een brief die ze gistermiddag op het ge meentehuis hebben gede poneerd. In hun schrijven klagen ze over vechtpartijen, liederlijk gedrag en andere verstoringen van de openbare orde. De bur gemeester kondigde gister avond maatregelen aan tegen het café. Ook de gemeenteraad schaarde zich achter dit plan. PvdA-woordvoerster C. Voor ham suggereerde als mogelijke maatregel het intrekken van de muziekvergunning. CDA- fractievoorzitter R. Dessing pleitte voor een hardere aan pak. „Trek de ontheffing van het sluitingsuur in", poneerde' hij gisteravond. Hij werd ge steund door de VVD. Door deze maatregel zou het café om twaalf uur moeten sluiten. P. Barnhoorn (Noordwijks Be- lang) twijfelde of de exploitant over de vereiste vergunning beschikt. „Dat is bekeken", zei de burgemeester die er op wees dat enkele malen is vast gesteld dat het café wel op tijd gesloten werd maar het bedrijf in de privévertrekken wordt voortgezet. „Ik begrijp dat de situatie voor de buurtbewoners ondraaglijk is", verklaarde Hoffmann die beloofde maat regelen te zullen nemen. Gis teravond had hij nog geen concrete maatregelen in ge dachten omdat de brief pas te gen vijven in zijn handen was gekomen. Sociaal fonds nog dit jaar in Leimuiden LEIMUIDEN Het sociale fonds voor mensen met finan ciële moeilijkheden in Leimui den wordt waarschijnlijk op 20 december van dit jaar inge voerd. De gemeenteraad buigt zich dan over een voorstel om het sociale fonds op te richten. Het fonds is bedoeld om het inwoners van de gemeente mogelijk te maken met een minimum-inkomen te functio neren op een aanvaardbaar maatschappelijk niveau. Gel den die uit het fonds worden toegekend, worden verstrekt in de vorm van een gift. Voor lopig zit er een bedrag van 5.000 gulden in het fonds. Leimuidenaren kunnen een bijdrage aanvragen voor medi sche, para-medische en maat schappelijke dienstverlening, voor het deelnemen aan spor tieve, culturele, educatieve en recreatieve activiteiten (alleen mensen tot 18 jaar en ouder dan 50 jaar), voor het vervan gen van duurzame gebruiks goederen en voor bijzondere kosten. Er kan alleen aan spraak worden gemaakt op een bijdrage uit het fonds als men geen beroep kan doen op een andere voorziening. Het college van burgemeester en wethouders is de instantie die uiteindelijk over de aanvraag beschikt. Tussen aanvraag en beschikking mag uiterlijk een maand verlopen. 3 ï8% -8 8 i Zilveren tulp De zilveren tulp is gisteren in Rijnsburg uitge reikt aan de heer C. Vlieland van de Bonds spaarbank Rijnsburg (links) die de mooiste praalwagen had van het Rijnsburgse corso. De twee bindersboeketten zijn gisteravond niet uit gereikt omdat de twee binders niet konden ko men. Ze wefden gewonnen door Kees de Ko ning (gouden boeket) en Koos Zuidgeest (zil veren boeket). Verder is de Florajubileumbokaal overhandigd aan Makelaarskantoor De Leeuw. Deze bokaal werd gewonnen met de mooiste wagen van het hele corso. De prijzen werden uitgereikt door J. van der Mey, voorzitter van het stichtingsbestuur, foto: henk van den ende Supermark Irislaan verbouwd I OEGSTGEEST De sij markt van Albert Heijn a? Irislaan in Oegstgeest isj bouwd. Na een paar dagei sloten te zijn geweest gaj supermarkt morgenoch) om half tien weer openii winkel is vergroot en t nieuwd. Het aantal bii ningsafdelingen is uitgeh Zo is er nu een slagerij, f bedieningsafdelingen zijn men gegroepeerd om het dieningsgemak te vergrL Het assortiment is uitgebr( Lege flessen worden nu d bij de ingang ingeleverd. een informatiebalie geko waar de klanten met hun) gen terecht kunnen. De j we supermarkt heeft 11 ning-kassa's, waaronder snelkassa met een maxij aantal boodschappen. Bi scanning-kassa worden j meeste artikelen, voorzien' een barcode, langs een elel nisch oog geleid in plaats| te worden aangeslagen.) werkt sneller en de 1 krijgt tevens een duidefl kassabon. De opening gaa paard met feestelijkhedeij is er een clown aanwezig zaterdag is er een orkest j Sint-Nicolaas aanwezig, v zeld van pieterbazen en ney-figuren. De opening van het filiaal Albert Heijn in Markthoi de De Kempenaerstraal Oegstgeest is niet voor 1990 te verwachten. De! bouwing kost meer tijd' was verwacht. Ook loojj nog een bezwaar van oil nenden tegen de superma Bibliotheek vaker open VALKENBURG Mei gang van woensdag 6 dei ber gaat de Valkenburga bliotheek voortaan twee| per week open. De openl tijden worden: woensd vond van half zeven tot uur en zaterdagmiddag half vier tot half zes. VALKENBURG De ge meenteraad van 'Valken burg is gisteravond met enige moeite, maar una niem akkoord gegaan met een aanvullend krediet van ruim 45.000 gulden voor het aanleggen van een woonwagenkampje. De werkelijke kosten hebben ruim 187.000 gulden bedragen. De gemeente Valkenburg krijgt geen extra bijdrage van het ministerie van VROM. Ambtenaren vonden bij in spectie dat de voorzieningen in het kamp de normen over schrijden. H. Dijkhuizen (CDA): „U krijgt van ons het vertrouwen dat het geld goed besteed werd, maar dit over schrijdend bedrag is wel wat veel. Ook de VVD'er P. Mizee voelde zich voor een voldon gen feit gezet. D. Hoffmans (PvdA-PPR): „De lasten wor den door de hogere overheid aan de gemeente opgelegd. We moeten maar eens overleg ple gen met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten". Overigens vond de socialist dat deze zaak bij B en W wat uit de hand is gelopen. Deze mening was A. de Vries (GPV/RPV) ook toegedaan. Burgemeester C. Sinke wees er op dat het kampje drie jaar geleden al had moeten worden gebouwd met een subsidie van ruim 116.000 gulden. Later bleek het niet mogelijk om voor 142.000 gulden het k je neer te zetten. De gem' was inmiddels ook aai wensen van de omwone tegemoet gekomen. Door wensen werd het ka duurder. Sinke gaf toe deze aangelegenheid nie schoonheidsprijs verdien kondigde aan in Den Haa| verhaal" te gaan.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16