DeNMB Spaarhypotheek: de zekerheid van plezierig èn voordelig wonen. Voorhout heeft nieuwe pastoor Janssens lijsttrekker Groen Links Katwijk IJ Gemeente 5 Voorhout LEIDEN OMGEVING foicfoeSowumt DINSDAG 28 NOVEMBER 1989 PAGINjKU Hoge energie kosten De Does onderzocht LEIDERDORP De commis sie financiën heeft gisteravond een onderzoek geëist naar de hoge energiekosten van het sportcomplex De Does. De commissie reageerde ge schrokken op de tegenvallen de energiecijfers waardoor het verwachte tekort van 500.000 gulden voor het zwembad met 120.000 gulden dreigt te wor den overschreden. zo ver kunnen komen? De energiekosten blijken bijna het dubbele te zijn dan op grond van technissche adviezen mocht worden aangenomen. Bij de vernieuwing van het zwembad heeft het Raadge vend Ingenieursbureau DHV een onderzoek naar het ener gieverbruik gedaan. De prog noses van DHV werden beves tigd door het bureau Scheper. De commissie kon gisteravond niet anders concluderen dan dat de beide bureaus „er totaal naast hebben gezeten". Wethouder G. Keijzers (PvdA) vond het te vroeg voor het trekken van definitieve con clusies. Hij zegde in ieder ge val toe, dat er snel een onder zoek wordt ingesteld naar de juistheid van de berekeningen van de beide ingenieursbu reaus. De uitkomsten van het onderzoek moeten volgens Keijzers uitwijzen of er een schadeclaim wegens wanpres tatie kan worden ingediend. Los daarvan wordt bekeken welke investeringen er nodig zijn om de energiekosten terug te dringen. Over de toekomst van het sportcomplex maakt beheerder Theo van Houdt zich geen zorgen. Met name het groeiende aantal zwem badbezoekers vond hij een po sitief punt, dat op langere ter mijn de exploitatie gunstig zal beïnvloeden. Voetgangster omver gereden NIEUWVEEN Een 27-ja- rige vrouw uit Alphen aan den Rijn is gistermorgen aan gereden op de kruising Kerkstraat Dorpsstraat AH Kooistrastraat in Nieuwveen. Ze kwam uit de Kerkstraat. Bij het oversteken zag ze de auto van een een 24-jarige man uit De Hoef die vanaf de A.H. Kooistrastraat de Dorps straat inreed, over het hoofd. Ze belandde tegen de voorzij de van wagen. Met klachten over duizeligheid is ze over gebracht naar het Rijnoord- ziekenhuis in Alphen. File na botsing LEIDERDORP Drie auto's zijn gis termiddag tijdens de avondspits op elkaar gebotst op rijksweg A4 ter hoogte van Alberts Corner in Leiderdorp. De ket tingbotsing vond plaats toen een 26-ja- rige inwoner van Delft te laat een file opmerkte. Twee au to's moesten worden weggetakeld. Het verkeer raakte gedu rende drie kwartier gestremd. Kabelabonnement mogelijk omlaag in Leiderdorp LEIDERDORP Een meerderheid van de commissie financiën wil, naast de afschaffing van het installatieabonnement voor kabel-tv in 1994 ook een verlaging van het signaalabonne ment per 1 januari 1990. De fracties van CDA, VVD, D66 en PPR/PSP gingen gisteren met dit advies in tegen het standpunt van het college van B en W het signaalabonnement ongewij zigd te laten. De discussie ging gisteravond over de vraag op welke wijze de reserves die het Leiderdorpse nutsbedrijf CAI inmiddels heeft opgebouwd aan de kabelconsument kunnen worden door geschoven. Verwacht wordt dat de huidige re serve van zo'n zes ton in 1994 zal zijn gegroeid tot circa een miljoen gulden. Over de afschaf fing van het installatieabonnement op termijn bestond geen verschil van mening. In 1994 zul len de abonnementhouders die nu nog 80 gul den per jaar betalen eenzelfde bedrag hebben opgebracht als degenen die het bij wijze van af koopsom in een keer hebben betaald. Een zaak van eerlijkheid zo werd algemene geoordeeld. Raadslid V. Molkenboer (PvdA) wilde het ta rief voor het kabelabonnement niet wijzigen. A. Roest (CDA) was het daar niet mee eens. „De toekomstige abonnees profiteren dan, na de uit breiding van het kabelnet, van de opgebouwde reserves", stelde hij. Roest stond een verlaging van 12 gulden per jaar voor. W. Scheffer (VVD) wilde zelfs een verlaging van 24 gulden per jaar. Wethouder G. Keijzers wilde nog geen uitspraak doen over een verlaging. Eerst wil hij de financiële positie van de CAI laten onder zoeken. Het raadslid L. Lamers (D66) drong nog aan op een enquête onder de abonnees om na te gaan of zij behoefte hebben aan een uit breiding. Hij trok de noodzaak van uitbreiding in twijfel. Wethouder Keijzers vond het echter nog te vroeg voor een dergelijk onderzoek. Snelheids controle LEIDERDORP Bij een snelheidscontrole op de Vronkenlaan in Leiderdorp zijn gisteren 24 automobi listen bekeurd we gens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 84 kilometer per uur. Op de Vronkenlaan is 50 kilometer per uur toegestaan. De controle werd gehou den tussen kwart voor elf en twaalf uur. Van Dorssen voert WDPI lijst aan in SassenheimDP LONE SASSENHEIM De huidige fractievoorqsche de gemeenteraad H. van Dorssen wordt dee veil lijsttrekker bij de verkiezingen in 1990. üLn te gisteravond besloten tijdens de ledenvergfaan. van de afdeling Sassenheim. Van Dorssen w,nd vijftien personen tellende lijst aan. De fractjt Ser W. van Biezen en N. Wagemakers staan rese Fo velijk nummer twee en drie. Politieke niijljoe mers zijn voormalig bestuursvoorzitter A. $raqu bestuurslid K. van der Ploeg die de vierd^mei vijfde plaats bezetten. De gelederen worderyerd ten door oud-fractievoorzitter B. Rotteveel^' va bestaat de VVD-fractie uit vier personen. I,e" v; dige VVD-wethouder W. Maris keert niet tyiljoe de Sassenheimse politiek terug. Zij is dezetiech politiek secretaris geworden van het hoofdfrnit van Vrouwen in de VVD. Het verkiezi|hrisi gramma van de VVD verschijnt in januari.i0ek VICARIS VAN BOCHXMEER TERUG NAAR BOLLENSTREEK VOORHOUT De Voor- houtse Bartholomeusparo- chie krijgt per 1 februari een nieuwe pastoor. Bis schop R.Ph. Bar van het bisdom Rotterdam heeft op voorspraak van deken J. Straathof dr. C.J.Th, van Bochxmeer benoemd. Pastoor van Bochxmeer is 61 jaar oud en thans pas toor van de St. Willi- brordparochie te Berg- schenhoek. Hij was tot 1979 pastoor in Sassen heim. Deze laatste functie zal hij ook in de toekomst blijven bekle den. Daarnaast is pastoor van Bochxmeer ook verbonden aan judex aan de Kerkelijke Rechtbank en maakt hij deel uit van de Priesterraad en het Kathedraal kapittel. Het parochiebestuur heeft een profielschets geformuleerd die zich kenmerkte door een com binatie van goede eigenschap pen van de voormalige pas toors Nijman en Weersink. Volgens J. Bakker, secretaris van het parochiebestuur vol doet de nieuwe pastoor in gro te mate aan het geschetse pro fiel. „Hij scoort op een meer derheid aan punten", aldus mr. Bakker. Daarbij is pastoor van Boch xmeer geen onbekende in de Bollenstreek. In Voorhout heeft hij eens het H. Vormsel toegediend en vele jaren werkte hij als pastoor in de Pancratiusparochie in Sassen heim. De Bartholomeusparo- chie wordt door pastoor van Bochxmeer betiteld als een „droom". Het kerkgebouw vindt hij in een woord „schit terend". ,„De pijlers zijn er, het huis is gebouwd, nu moeten we het met elkaar vasthouden", zo zei hij na het nieuws van zijn benoeming. In het weekeinde van 3 en 4 februari wordt vicaris Van Bochxmeer als 18e pastoor van de Bartholomeusparochie geïnstalleerd. Malang Een voorlichtingsavond over het ontwikkelingsproject Ma- lang-Kalibogo wordt morgen gehouden in het raadhuis aan het Wilhelminapark in Oegstgeest. Voor dat project is het afgelopen jaar in Oegstgeest geld ingezameld. Er wordt onder meer een film over het projekt ver toond. De aanvang is >acht uur. Landbouw In café De Drie Molens aan de Stompwijkseweg 30 in Leidschendam wordt mor gen voor de leden van de Leidschendamse Land- en Tuinbouwvereniging (LLTV) een praatcafé gehouden. De heer J. van Reisen geeft een uiteenzetting over de samen werking van de drie Hol landse Landbouworganisaties in kringverband. De aanvang is acht uur. Julianastraat Het herinrichtingsplan voor de Julianastraat is donder dagavond te zien tijdens een voorlichtingsbijeenkomst in De Rank aan de Golfbaan in instellen van een i snelheid van 30 kilometer mogelijk is, is in grote lijnen vastgesteld. Belanghebben den en belangstellenden mo gen hun mening kenbaar maken tijdens de bijeen komst. Bazar Ouderen van de handwerk- club van De Wei in Valken burg houden donderdag een bazar in het dienstencen trum. Er is veel keus en met het oog op de feestdagen is er voor iedereen wel iets te koop. Met elke aankoop steunt men het ouderenwerk. De bazar is geopend van twee tot vier uur. Kerstkaarten De Volksuniversiteit K&O Katwijk houdt donderdag een cursus kerstkaarten ma ken met behulp van origami. Met deze Japanse papier- vouwkunst kunnen originele kaarten worden gemaakt. Opgeven voor deze cursus kan tussen negen en twaalf uur aan de balie van het K&O-gebouw in Katwijk. De cursus kost 15 inclusief ma teriaal. Musical De musical „Up on the roof" wordt donderdag opgevoerd in Tripodia in Katwijk. In deze musical wordt terugge gaan naar de jaren '70. Mu ziek, haarstijlen, verwant schap en leuzen spelen een grote rol in deze musical waarin een reeks tophits wordt gespeeld uit deze jaren. Kaarten voor de vqorstelling zijn te verkrijgen bij K&O, Sluisweg 16, bij de VVV aan het Vuurbaakplein en bij Tripodia aan het Hoornes pie in. Kaarten kosten 15,-; K&O-leden, CJP-houders en Pas 65-houdèrs betalen 12,50. Expositie Joyce van der Linden (kera miek) en Ellen van der Voort (gouaches) exposeren tot en met 17 december in Artopa aan de Grevelingstraat in Lisse. De twee hebben al eerder samen geëxposeerd in Artopa. De expositie is don der dag-, zaterdag- en zondag middag van half twee tot half vijf geopend en donder dagavond van half acht tot half tien. Jazz All that Jazz speelt vrijdag in Brasserie Bon-Bon aan de Koningin Wilhelminaboule- vard in Noordwijk. Entree kost drie rijksdaalders. Het optreden begint om acht uur 's avonds en duurt tot twaalf Concert Het Noordwijkse close har mony choir Dune and Forest geeft vrijdagavond een con cert in Hotel Oranje aan de Koningin Wilhelmina Boule vard in Noordwijk. Voorts wordt medewerking ver leend door de balletgroep van Nancy Geerdes en de DOS Jazz Dancers. Na afloop kan worden gedanst op mu ziek van de Hot Yard Big Boek De schrijver Van Dijk sig neert vrijdagavond in de bi bliotheek van Noordwijk aan de Weteringkade zijn boek Vogels van Noord wijk". Hij doet dat tussen ze ven en negen uur. Loterij De uitslag van zevende trek king van de DOSR-loterij ziet er, zetfouten voorbehou den, zo uit: le prijs lotnr. 1069 video voor C. de Ko ning; 2e prijs lotnr. 1622 C.D.-speler voor A. Hoogen- boom; 3e prijs lotnr. 1827 magnetron voor H. Bouw meester; 4e prijs lotnr. 1678 busreis voor C. de Koning; 5e prijs lotnr. 1885 radio- cassetterecorder voor S. Borst-Verhoeven; 6e prijs lotnr. 1387 levensmidde lenpakket voor L. van Hei ningen; 7e prijs lotnr. 1046 voetbalschoenen voor P. Klein; 8e prijs lotnr. 1788 diner voor 2 personen voor J. Bennekers. De laatste trek king is op 23 december tij dens een feestavond in vei ling EMM in Roelofarends- veen. Dan wordt een auto verloot. Vijf spelers uit Up on the roof. FOTO: CHRIS PAUL STAPELS Dit complex verrijst de komende maanden aan de Oosthoutlaan. Van de Wouw slaat laatste eerste paal VOORHOUT „Voorhout mag trots zijn op deze mooie wijk". Dat zei burgemeester M. Th. van de Wouw nadat hij gisteren de eerste paal had ge slagen van een complex van 19 premiekoopappartementen aan de Oosthoutlaan. Even er voor had wethouder drs. B. Joon eveneens een eerste paal geheid van de tweede Voor- houtse peuterspeelzaal die komt aan de Bloemenschans in de wijk Oosthout. Voor burgemeester Van de Wouw was dit de laatste eerste paal die hij heeft geslagen in Voorhout. Donderdag neemt hij afscheid, vrijdag gaat hij aan de slag als burgemeester van Barendrecht. Vorig jaar werden al de eerste plannen geopperd voor de bouw van een tweede peuterspeelzaal in de nieuwbouwwijk Oosthout. Begin van dit jaar ging een meerderheid van de raad ak koord met de bouw waarvoor de gemeente Voorhout ruim 290.000 gulden op tafel heeft gelegd. Het ontwerp van de peuterspeelzaal is afkomstig Burgemeester Van de Wouw als kraanmachinist. van het bouwbedrijf Noorlan- der B.V. Het ontwerp van een ander bouwbedrijf werd inder tijd afgewezen omdat de bouw ervan enige tienduizenden guldens duurder was. De Stichting Peuterspeelzalen Voorhout beheert momenteel de peuterspeelzaal Olleke Bol- leke in het Sec-gebouw aan de Gaasbak. Deze is vol en er staan nog heel wat peuters op de wachtlijst. Om de wachten den op te vangen is tijdelijk de kantine van de voetbalvereni ging Foreholte in gebruik ge nomen. De 19 premiekoopap partementen zullen gebouwd worden op de hoek van de KATWIJK T. Janssens is tijdens de gemeenteraadsver kiezingen in maart 1990 lijst trekker van Groen Links Kat wijk. Dit werd gisteren be kend gemaakt tijdens een openbare bijeenkomst. P. Lankhorst, die voor Groen Links in de Tweede Kamer zit, zei te hopen dat de Kat- wijkse partij minstens één ze tel haalt. Janssens is geen onbekende in Katwijk. Vijftien jaar geleden was hij voor het eerst actief in Katwijk als jeugdwerker in het toemalige open jongeren centrum 't Mallegat. Janssens was ook werkzaam in de Stichting Leefbaar Katwijk, in tientallen bewonersverenigin gen en van de vroegere Vrije Leefbaarheid Partij was hij mede-oprichter. In het verkiezingsprogramma verzet Groen Links Katwijk zich onder meer tegen beslo ten commissievergaderingen en pleit de partij er voor dat het gemeentehuis zeker één avond per week geopend is omdat niet iedereen overdag tijd vrij kan maken voor een bezoek aan het raadhuis. Men wil dat er een ombudsman of - vrouw wordt aangesteld, de wijkagent moet terugkomen en er moet een bureau komen waar men met klachten over de politie terecht kan. Voor de jeugd wil Groen Links de ca fés geopend hebben tot twee uur 's nachts en een tienercen trum voor 12- tot 16-jarigen mag zeker in Katwijk niet ont breken. Janssens zei dat een straat hoekwerker voor deze jonge ren zeker niet mag ontbreken. Wat het milieu betreft wil Groen Links dat een commis sie milieuzaken wordt opge richt en een milieu-ambtenaar aangesteld. De oud-papiersub sidie moet ook verhoogd wor den en er moet een kringloop winkel komen. Vliegveld Val kenburg moet vanwege haar nadelige bijdrage aan het mi lieu sluiten. Op het vliegveld kunnen woningen worden ge bouwd. In Zanderij moeten geen villa's, maar woningen voor kleine huishoudens ko men. Huize Callao, dat volgens het CDA gesloopt moet wor den, is volgens Groen Links ideaal voor kinderopvang. Kamerlid Lankhorst hield een spreekbeurt over het milieu. Hij zou spreken over het the ma „De jeugd tot 2000, het mi lieu na 2000" maar volgens Lankhorst kon dat beter wor den omgedraaid. „Wat hebben we eraan als we pas in 2000 aan het milieu gaan werken. Het milieu moeten we eerst aanpakken zodat jongeren daarna in een leefbare maat schappij kunnen wonen". Vol gens Lankhorst moeten de be drijven betalen voor maatrege len die het milieu verbeteren. Volgens hem moet het autoge bruik met dertig procent wor den teruggedrongen. Oosthoutlaan tegenove Bloemenschans. Gekoz)(), voor een speels ontwei n het architectenbureau uit Den Haag. Als hoek\ ding wordt een fraaie h glas gebouwd met daarQr trappenhuis en een lift. ra begane grond komen oo c, gingen voor de bewoner^ in iri Tonnen schade doo^ kelderbran SASSENHEIM Do<A< brandje in een keldertxf een flat aan het Kagerra gistermiddag twee tot dij schade voor de woning vereniging Vooruitgang staan. De politie vermoe! de brand in de kelderi aangestoken. Brandendei ten zijn onder de deur vi kelderbox geschoven, tl door is de inventaris vL kelderbox uitgebrand. 0£ plafond van de kelder®, het balkon van de erbovr legen woning liepen op. Verder smolten in <fe aanwezige PTT en Casein bels. De PTT heeft avond nog noodverbino. aangelegd. Directeur vi woningbouwvereniging r Scholten wil nog geen f schadebedrag noemen. E „Onze verzekeringsfc moet de schade nog opn£ Verder lichten we de jj ners in dat ze voor ever rookschade contact op if* nemen met hun eigen F kering". t J (ADVERTENTIE) AFSCHEIDSRECEPTIE BURGEMEESTER M.Th. VAN DE WOUW In verband met het vertrek van burgemeester M.Th. van de Wouw naar de gemeente Barendrecht per 1 december 1989 zal op donderdag, 30 november 1989 van 18.00 tot 19.30 uur in het gemeentehuis éen openbare receptie worden gehouden waarbij een ieder, met inbegrip van vertegenwoordigingen van verenigingen en instellingen, gelegenheid zal hebben van de heer en mevrouw Van de Wouw afscheid te nemen. U bent van harte welkom. Voorhout, november 1989. Burgemeester en wethouders van Voorhout, de secretaris, de burgemeester, loco, J.L. Boon. dr. D.J.W. IJdo. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071-12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Aanbiddingsuur in Leidschendam LEIDSCHENDAM De H.H. Apostelen Petrus en Paulus- kerk in Leidschendam is sinds enkele weken decor van een wekelijks aanbiddingsuur voor het uitgesteld allerheiligste met als speciale intentie het gebed voor Vronesteyn. Dat is een centrum voor priestero pleidingen van het Bisdom Rotterdam. Verder gaat het om zaken als roepingen tot het priesterschap, diakonaat, reli gieus en God-gewijd leven. De Bisschop van Rotterdam heeft hier zijn uitdrukkelijke in stemming aan verleend. Het aanbiddingsuur is steeds op de donderdagavond. Om zeven uur is de avondmis, waarna aansluitend van half acht tot half negen het aanbiddingsuur wordt gehouden. Om acht uur wordt gezamenlijk de rozen krans gebeden. De mogelijk heid bestaat om lid te worden van de vaste gebedskring. (ADVERTENTIE) Plezierig wonen wordt voor een belangrijk deel bepaald door zekerheid, gewoon weten waar je financieel aan toe bent. De NMB Spaarhypotheek, een combinatie van een geld lening en een levensverzekering, geeft u die zekerheid. De zekerheid van lage en stabiele woonlasten. De zekerheid ook van maximaal fiscaal voordeel. Plus de zekerheid, dat de verzekeringsuitkering op de einddatum exact voldoende is om de lening af te lossen. Kortom, met de NMB Spaarhypotheek woont u dus wel zo plezierig én voordelig. Wanneer u een hypotheek nodig hebt, kom dan even met de NMB praten. Dan bent u zeker van een persoonlijk advies.Want ook als het om hypotheken gaat, denkt de NMB met u mee. NMBI - DE NMB DENKT MET U MEE

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18