Clubs akkoord met verdeling inkomsten [asters sluit tennistijdperk af nderlijde gefloten .onder loep Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! -DRT QeidóaQowiant DINSDAG 28 NOVEMBER 1989 PAGINA 11 EM Volgens het woord wordt een pro eigen land nooit geëerd. Vanderlijde heeft de »id van die zegswijze vond tijdens de finales strijd om de nationale els in de Arnhemse 1 ondervonden. De judige Europese kam- iverd reeds bij het betre- ii de ring door een groot •an de bijna 2000 toe ters op een fluitconcert ld. ij twee minuten later ide nationale titel, de in het super-zwaarge- ^had behaald, werd hoon w zijn deel. De Limbur- eeg met Floris Dekker iwaardige tegenstander, «•dtenaar was duidelijk e bedoeling naar Arn- ekomen Vanderlijde het i onmogelijk te maken, ram van het begin laag ,et hoofd in en hield 5 urend vast. Het leek rlijde uit zijn evenwicht yi jgen maar toen uit zijn yerd geroepen „blijf op en gaan" was het snel ld. Na een linkse hoek jDekker acht tellen en .o. anderlijde hem opnieuw iks trof ging Dekker de- •atief in de eigen hoek En liet zich uittellen. )f Zwezerijnen, de drie- titelhouder in het mid- yicht, behaalde zijn kampioenschap. De uit Nieuwegein kwam nhem echter een ge- lasse hoger uit. De roorstaande Zwezerij- jie voor zijn partijen »en schoonheidsprijs zal L rekende effectief af i massieve Haagse half jewicht Wetemans. 0 Herts nam in het ver richt op overtuigende de titel van de naar dei tertrokken Regilio Tuur De 22-jarige Utrechter overigens wat het is jen van Nederland te }n jaar geleden werd hij, ns in de Rijnhal, titel- in het lichtgewicht, d Herts versloeg in het ewicht Iwan Kappar uit aag, die na een afwezig- ran viereneenhalf jaar litree in de ring maakte. prijsvragen IAG De resultaten van de gvragen van afgelopen de zijn als volgt: Lotto: le x ƒ355.850,50; 2e prijs: 1 x 3e prijs: 76 x 1944,60, 4e )6 x ƒ34,30; 5e prijs: 69681 x Cijferspel: geen winnaar prijs: 6 x ƒ3713,60; 2e prijs: 13.90; 3e prijs: 1715 x ƒ21,60. lijk: le en 2e prijs: geen win- prijs: 10 x 156,00; 4e prijs: ,10. HANDBALTEAM START OEFENSERIE MET WINST DIEREN Het nationale heren handbalteam heeft de eerste oefenwedstrijd uit een serie van zeven gewonnen. De ploeg van trainer Guus Cantelberg speelde gisteravond in Die ren met Japan, dat met 24-15 werd verslagen. Lambert Schuurs en Robert Fiege waren met ieder zes treffers de topscorers van Oranje. Vandaag volgt de oefenwedstrijd tegen Hon garije, waarna het nationale team de voorbe reiding op de Europese titelstrijd (maart 1990) voortzet tijdens de Haarlemse handbalweek. Nederland speelde vooral in de eerste helft sterk. Japan, gebruikmakend van een offen sieve verdediging, had weinig vat op de Oran je aanvalsgolf. De Aziaten kregen ook moge lijkheden, maar doelman Jacques Josten ver keerde in een uitstekende vorm. In de eerste helft nam Nederland een ruime voorsprong: Kasparov over ELO- grens van 2800 punten BELGRADO Gari Kasparov is niet te stuiten. Na zijn monsterzege in het Interpolistoernooi van Tilburg (twaalf punten uit veertien duels) was de we reldkampioen de afgelopen twee weken ook in Belgrado superieur. Door een overwinning met wit in de slotronde op de Joegoslaaf Nikolic kwam Kasparov uit op 9 1/2 punten uit elf partijen. Hierdoor schroefde de Sovjetrus als eer ste schaker uit de geschiedenis zijn ELO-waarde op tot boven de grens van 2800 punten. Hij verwierf twaalf punten en staat, volgens de regels naar boven afgerond, nu op 2805. Dat is twintig punten meer dan de vorige recordhou der, de Amerikaan Bobby Fischer, ooit behaalde. Oefen wedstrijden DEN HAAG Een voetbalteam van spelers van HVV onder 23 jaar heeft gisteravond met 4-1 verloren van de lan delijke jeugd van SVV. Bij rust was de stand 3- 0 in het voordeel van de Schiedammers. Het Haagse doelpunt werd gemaakt door Lester de Bruin. Vanavond speelt vierdeklasser Quick Steps aan de Nijker- klaan een oefenwed strijd tegen het Rotter damse Xerxes. Aanvang 20.15 uur. FC Twente wil manager ENSCHEDE FC Twente gaat alsnog op zoek naar een manager. Bij de start van het seizoen werd admi nistrateur Harry Leunk in die functie benoemd, maar hij verzocht het bestuur na een proeftijd van enkele maanden te mogen terugke ren in zijn oorspronkelijke rol. Voorzitter Hans van den Berg: „Leunk is tot de conclusie gekomen dat het métier waaruit hij afkom stig is, hem beter op het lijf geschreven is. Dat moeten we respecteren. We zullen ons beraden over de taken die nu vrijkomen". Forse boetes voor Arsenal en Norwich LONDEN Arsenal en Norwich zijn de eerste slachtoffers van het nieuwe beleid van de Engelse voetbalbond om flink op nen. In het competitieduel tussen beic clubs, op 4 november, raakten 21 spelers met elkaar slaags. De massale vechtpartij werd geregistreerd door de televisiecame ra's. Norwich kreeg maandag een boete van ruim 150.000 gulden opgelegd. Landskampioen Arsenal moet 60.000 gul den aan de bond overmaken. De Engelse bond ergert zich steeds meer aan het ge weld op de velden. Gisteren werden ook de managers van Everton (Colin Harvey), York (John Bird) en Scarborough (Ray McHale) in staat van beschuldiging ge steld wegens het veroorzaken van inci denten. STAVEN GOOIER ZIT WEER VAST AMSTERDAM De 17-jarige jongen die op 27 september tijdens de Europa cup-wedstrijd Ajax-Austria Wien een ijzeren staaf naar de Oostenrijkse doel man gooide, zit weer vast. Dat heeft de vice-president van de rechtbank in Amsterdam, mr. M. Hartzuiker gister avond bekendgemaakt. De jongen zou de voorwaarden die aan de schorsing van de voorlopige hechtenis waren verbonden, hebben geschonden. Mr. Hartzuiker kon niet zeggen welke voorwaarde de jongen heeft geschon den. De kinderrechter had bij zijn vrij lating op 23 oktober bepaald dat hij zich niet in de buurt van het Ajax-sta- dion of bij wedstrijden van Ajax mocht vertonen. Verder moest hij 80 uur aan dienstverlening doen. SECTIEBESTUUR WIL IMAGO VOETBALLERIJ VERBETEREN Martin van Rooyen spreekt de algemene vergadering van de sectie betaald voetbal toe. Op de achtergrond de bestuursle den Bontebal en Michels. foto: anp ZEIST Het kersver se kabinet Van Rooy en heeft de eerste con frontatie met de alge mene vergadering be taald voetbal zonder problemen doorstaan. Exact twee maanden na de beëdiging van het nieuwe sectiebe- stuur vond in de Zeis ter bossen niemand enige reden het leven van het jonge college nu al zuur te maken. Alleen de verdeling van de extra-inkom sten van de voetbal bond en een nota ten aanzien van het veilig heidsbeleid zorgden op het KNVB-sportcen- trum voor enige dis cussie. Waarbij de clubs zich allesbehalve eensgezind toonden. Dat gold bijvoorbeeld voor de bestemming van de ex tra financiële baten van de KNVB. Het sectiebestuur onder aanvoering van drs. Martin van Rooyen stelde zich op het standpunt dat de meer-opbrengsten die de bond dit seizoen incas seert op gelijke basis onder de 37 clubs verdeeld die nen te worden. De KNVB heeft dit sei zoen nogal wat extra-in komsten. Zo geeft de jaar rekening bij de post inter lands van het Nederlands elftal een winst van 1.7 miljoen gulden te zien, een bedrag dat naar de clubs zal gaan. Ook wördt een deel van de winst aange wend voor de viering van 100-jarig jubileum van de KNVB. De extra financië le middelen komen echter voor het grootste deel voort uit het contract dat onlangs met de NOS werd afgesloten. Die verbintenis levert „Zeist" zes miljoen gulden per jaar op, een som die aan de hand van het solidariteitsbeginsel door de clubs gelijkelijk zal worden verdeeld. Het komt er op neer dat iedere vereniging bijna anderhal ve ton op de rekening kan bijschrijven. Morrend Niet iedereen bleek even verguld met het voorstel. PSV ging bij monde van voorzitter Jacques Ruts morrend akkoord, volgens eigen zeggen „omdat dit bestuur nog maar net in functie is en het daardoor moeilijk is het voorstel nog voor dit seizoen bij te stu ren", maar stelde zich wel op het standpunt dat voor de komende jaren de be stemming van de inkom sten gewijzigd moet wor den. „Want we staan als voetballerij natuurlijk ook voor de nodige kosten. Het lijkt me dat we die eerst van die extra-inkomsten moeten aftrekken". Ruts vroeg zich voorts af of in de toekomst de NOS- gelden verdeeld moeten worden op een wijze zoals dit seizoen geschied. „Dat die inkomsten onder alle clubs verdeeld moeten worden, is duidelijk, maar ik vraag me af iedereen evenveel moet krijgen." De Eindhovenaar sprak daarmee duidelijke taal. Het is PSV, dat vrijwel ie dere week op de buis ver schijnt, al langere tijd een doorn in het oog dat de landskampioen uit de NOS-pot een bedrag incas seert dat gelijk is aan het aandeel dat een eerste di visieclub ontvangt. Het sectiebestuur zal op 6 december uitgebreid met de clubs om de tafel gaan zitten om het probleem van het voetbalvandalisme te bespreken. Het bestuur stelt maatregelen op zowel korte (1 jaar) als lange (5 jaar) termijn voor, waar van het verwijnen van alle staanplaatsen, ingege ven door een besluit van de FIFA, een van de be strijdingsmiddelen is. Gis teren al bleek, dat het Ne derlandse voetbal aller minst eensgezind is waar het gaat om de problema tiek van het voetbalvanda lisme. Paul Boels, voorzit ter van Fortuna Sittard: „Het is duidelijk dat de maatregelen die we moeten nemen, geld gaan kosten. Maar ik vraag me dan wel af, of clubs die ei genlijk weinig met het probleem te maken heb ben, de kosten voor al die maatregelen moeten dra gen. En is het nodig dat bij clubs waar vrijwel nooit iets gebeurt alle staan plaatsen geschrapt wor den?" Het moet de nodige wre vel opgewekt hebben bij Michael van Praag, die eerder al constateerde dat niet alle clubs even begaan zijn met het supporters- probleem. „Het vandalis me", vond de Ajax-voor- zitter, „is een zaak van de hele voetballerij. Maar ik krijg niet altijd die indruk. Sommige clubs beschou wen het nog steeds als de ver-van-m'n-bed-show en dat is een laakbare instel ling. We moeten er met z'n allen de schouders on der zetten". TEUN STAAL yORK Het traditio- Masters-toernooi voor ers, dat vandaag begint, het teken van het af- Het betekent het slot j ;n systeem en vaarwel Madison Square Garden York. Het jaar 1989 zal prie ingaan als het laat- I. [oen volgens het aloude J Prix-systeem, achttien ng tot volle tevreden en de Internationale Federatie (ITF) gediri- door de Men's Tennis 1 (MTC). gang van 1990 neemt de bond ATP (Association anis Professionals) het I eigen hand, met uitzon dering van de Grand Slam- toernooien, die de onafhanke lijke status behouden. Marshall Happer, sinds 1981 administra teur van de MTC, wordt per 1 januari directeur van de Ame rikaanse Tennis Bond. De ITF heeft de ATP inmid dels al tegen de haren inge streken door aan te kondigen eind 1990, kort na Frankfurt, waar het Masters-toernooi on der de naam „Wereldkampi oenschap ATP" de eerstko mende drie jaar wordt gehou den in de door de ATP aange kondigde rustperiode van de spelers een met maar liefst zes miljoen dollar aan prijzengeld gedoteerd toernooi om de Grand Slam Cup te houden. „Tennisland wordt geregeerd door de dollar en dat hebben we maar te accepteren", gaf ITF-voorzitter Philippe Cha- trier als commentaar op de veelvoudige kritiek van de spelers toe. Lendl De bijna 30-jarige Tsjechoslo- waak Ivan Lendl, die nog al tijd op het Amerikaanse staats burgerschap wacht en onlangs is getrouwd, behaalde op 12 november in Stockholm zijn tiende toernooizege in het Grand Prix-circuit van dit jaar. Daarmee schroefde hij zijn salaris met bijna anderhalf miljoen dollar op naar een to taal, dat dicht bij de vijftien miljoen is gekomen. „Ik ben met het seizoen als geheel erg tevreden", aldus Lendl, die op 7 maart dertiger wordt. „Voor dat het jaar begon mikte ik op twee hoofddoelen: de open Australische en Wimbledon. Het eerste is gelukt, het twee de jammer genoeg niet. Maar hopelijk maakt 1990 dat goed". Lendl heeft nu al aangekon digd vast van plan te zijn de open Franse titelstrijd (waar hij dit keer een smadelijke ne derlaag leed tegen de verba zingwekkende Chang) te laten lopen om zich optimaal, dat wil zeggen zoveel en zolang mogelijk op gras, voor te be reiden op Wimbledon. John McEnroe, Stephan Edberg, Boris Becker en Ivan Lendl hebben zin in het laatste Masters- toernooi. foto: ap raak niet in paniek. Die heb ik gehad. Het zijn ne- jvan de tien keer geruch- jFeyenoord is voor trai- natuurlijk een ideale om in te stappen, want kan alleen maar beter ,Maar als ik alle geruch- moet geloven had ik nu it, Van Basten en Rijk- in mijn ploeg moeten is een groot verschil tus- Nederlandse en Britse bailers in het algemeen, ga je voetballen omdat je leuk vindt. Leuk! In En- iid speel je, omdat het 't pgrijkste is wat er bestaat, is religie. Je geeft hon- Ivier procent. Het bete- iets om in het eerste elf- 'an je club te mogen spe- Bij Burnley, mijn eerste i kreeg ik elke week op- w echt koude rillingen als iet shirt aantrok. Dat is overdreven. Ik weet nu .precies hoe dat voelde, b, heerlijk!". id Loggie (Willem II) 'oetbal International. „Het leek allemaal zo duide lijk, het stond zo vast. Daar was de Muur, aan de ene kant had je het socialisme en aan de andere kant het kapitalis me. Klar. En dan zegt een re geringsleider zomaar opeens dat de Muur open gaat. Er werd geschokt gereageerd. We hebben in het verleden geloofd dat alles goed was. Dat was onze fout. Ook de fout van de sporters. We had den ons kritischer op moeten stellen, maar we accepteerden alles wat er in de kranten stond: dat het prima ging. Nu willen mensen dat niet langer geloven. Mijn gevoel over al les wat er nu gebeurt, is een mengeling van vreugde en verdriet. Ik weet alleen dat we er een verdomde rotzooi van gemaakt hebben". Gaby Fuss, trainster van de Oostduitse dames-schaats kernploeg in de Volks krant. „Het valt niet mee om in het veld ook als trainer te den ken. Een voetballer doucht na de wedstrijd, doet een geurtje op en gaat 's avonds languit voor de open haard televisie kijken. Als trainer ben je dag en nacht bezig. Maar ik zal als trainer slagen, al wil ik er wel zo snel mogelijk een assistent bij hebben. Overigens weet ik nog niet zeker of ik in het trainersvak blijf. Als ik naar trainers op de televisie kijk, word ik een tikje bang. Wat zien die eruit! De één is veel te vroeg grijs geworden, de ander heeft om de tien secon den een zenuwtrek. Moet ik» Gerrit Plomp, foto: dijkstra Jan Poortvliet, trainer/ speler van Eendracht Aalst in de Haagsche Courant. „We bedachten dat we moes ten vastleggen, dat ze alleen dan weg zouden kunnen, wanneer ze eerst waar voor hun geld hadden geboden". We hebben daarom voorge steld, dat ze pas weggekocht kunnen worden, wanneer ze in de Tour de France één, twee of drie zijn geworden. Ze kunnen ook weggekocht wor den wanneer ze tot de eerste tien van het algemeen klasse ment behoren, maar dan moeten ze zowel een etappe winnen als een ander klasse ment op hun naam brengen. Als er een hoger bod op de renners wordt uitgebracht, mag Post meebieden en heeft hij het voorkeursrecht. Dat was het moment waarop Post zei: „Daar kan ik mee leven". John Lenoir in Quote over het contract Rooks/Theu- „Toen ik met veldrijden be gon was het niet veel meer dan door de modder sjokken met een fiets op je nek. Door mijn wereldtitel is de sport in Nederland gaan groeien. Maar ik realiseer me best dat we de laatste jaren weer op een dood spoor zitten. En de nieuwe lichting is nu eenmaal kleur loos. Het zijn grauwe muizen. Ze komen, ze fietsen, ze krij gen een overwinningskusje, ze halen hun centjes op en ze zijn alweer weg. Al word ik nog een keer wereldkam pioen, al bieden ze me een miljoen, tien miljoen of hon derd miljoen om nog door te gaan, ik stop". „De rijdsters van vandaag de dag vind ik niet zo geweldig. Weet je wat het is? Ze rijden goed, maar wanneer het er op aan komt vallen ze tegen. Ze doen hun best, daar twijfel ik niet aan, maar het komt er gewoon niet uit. In mijn tijd gooiden weer vanaf de IJssel- cup tot aan het einde van het seizoen de beuk erin. Dat mis ik bij deze generatie een beet je". Atje Keulen-Deelstra in de Telegraaf. Gerrit Plomp (VFL Bo- „Er speelt nog iets: er wordt chum) in Voetbal Interna- in Duitsland een beetje neer- tional. Hennie Stamsnijder. foto: dijkstra gekeken op het Nederlandse voetbal. Als je geen Gullit of Van Basten heet, word je al gauw als Nederlander vol arg waan gevolgd. In principe kan het niet veel zijn zie je ze denken. Je zou kunnen zeg gen dat mijn type speler niet echt in het mandje valt. Maar toch ben ik ervan overtuigd dat ik hier kan slagen. Kom nou, ik ben geen absolute top per maar ik heb altijd in de subtop van Nederland ge speeld, ik zat, in Jong Oranje. Zou ik dan nu ineens niet meer in de Duitse midden moot mee kunnen? Dat zal toch wel meevallen. Het is denk ik een kwestie van wen nen". Bryan Beeson blijft verbazen DEN HAAG Vooral ook tot zijn eigen niet geringe verba zing schaarde Bryan Beeson zich gisteravond bij de laatste vier van de strijd om de open Nederlandse squashtitels. De 29-jarige Engelsman, die voor af niet eens bij de beste zestien werd ingeschat, zorgde voor een tweede achtereenvolgende sensatie door de Pakistaan Umar Hayat Khan in vijf ga mes te verslaan. Beeson had de laatste weken al bij diverse gelegenheden la ten zien momenteel over de gewenste vorm te beschikken. Zijn promotie van de dertigste naar de negentiende plaats op de wereldranglijst had zijn op ponenten al aan het denken moeten zetten. Tegen U.H. Khan, de nummer zeven van de squash-wereld, vocht de Brit zich op wonder baarlijke wijze uit eigenlijk al verloren gewaande positie te rug. Nadat zijn Pakistaanse te genstander de derde game met de duidelijke cijfers 15-4 won en daarmee een voorsprong van 2-1 had verkregen, leek Beeson uitgeput. „Ik had op dat moment geen greintje zelf vertrouwen meer. Maar ik werd boos op dat nare gevoel, boos op m'n eigen falen". De aldus hervonden reserves gaven Beeson nieuwe kracht en via tweemaal 15-8 was zijn tweede stunt een feit. „In de vijfde game kon ik eigenlijk geen stap meer zetten. Khan leek me veel minder ver moeid. Maar op de cruciale momenten scoorde ik een aan tal essentiële punten. Ja, een beetje geluk hoort er ook bij", aldus de Engelsman die mor gen in de halve finales tegen de AiJstraliër Chris Robertson zal aantreden. „Ik moet nu eens maar eens met m'n ma nager bellen. Ik zou dinsdag in Londen een competitiewed strijd moeten spelen. Dat gaat dus mooi niet door. Gelukkig is Chris Dittmar lid van de zelfde club, hij moet m'n plaatsje dan maar innemen". De knappe prestatie, die ook in de Engelse media royaal zal worden uitgemeten, zal vol gens Beeson het aanzien van het squash in zijn land ten goede komen. „In Groot-Brit- tannië zijn er drie miljoen squashers. Maar een absolute topper ontbreekt tot nu toe. We staan met een groepje bij elkaar zo tussen de twaalfde en twintigste plaats op de we reldranglijst. Achter Pakistan en Australië, die mannen zijn al jaren aan de macht. Daar moet maar eens verandering in komen. Wij hebben talent voldoende, dit succes kan mis schien de gewenste duw in de goede richting betekenen", al- 'dus Beeson die een ronde eerder zijn 17-jarige landge noot Simon Parke uitschakel de. „Het duurt misschien nog een paar jaar, maar eens zal er Weer een Engelse wereldkam pioen zijn". De huidige wereldkampioen, Jansher Khan uit Pakistan, had amper een half uur nodig om de Engelse veteraan Phil Kenyon (33) te kloppen. DICK KIERS VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur: Sport Studio. Veronique, 19.50 uur: Voetbal- Tv'V 21.00 uur: Sport. BBC 1, 21.30 uur Sportquiz. Eurosport, 18.00 uur: Bobsleeën. Eurosport, 19.00 en 22.00 uur Weekoverzicht. Eurosport, 20.00 uur: Badmin ton. Eurosport, 21.00 uur Paarde- sport. Eurosport, 23.00 uur Worstelen. Super Channel, 20.00 uur Ultra Sport. MORGEN BBC 1, 00.02 uur Snooker. BBC 2, 15.40 uur Snooker Eurosport, 00.00 en 16.00 uur Autorally. Eurosport, 10.00 uur Weekover zicht. Eurosport, 11.00 uur: Bobsleeën. Eurosport, 12.00 uur: Golf Eurosport, 13.00 uur Paarde- sport. Eurosport, 14.00 uur: Worstelen. Eurosport, 15.00 uur: Badmin ton. Eurosport, 17.30 uur: Tennis. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Nootdorp (woensdag aanvang 14.30 uur) luiden als volgt: 8) 2e koers 1 Dominique. 2. Cendy, 3. Cezary Wilkes, (4-5-10). 3e koers 1. Carel Buitenzorg, 2. Dur ban Idraniem, 3. Daisy Oostland, (1- 3-10). 4e koers: 1 Sunerown, 2 Duke Tor- Eedo, 3. Chantal Loo, (3-2-7). e koers: 1 Ali Buitenzorg, 2. Affco Fortuna, 3. Count Marco, (5-2-3). 6e koers: 1. Duke of Thijssen, 2. Don Juan, 3. Cocorde W, (3-1-8). 7e koers: 1 Chance Enkhuizen, 2. Bitonto Mendel. 3. Cereal, (5-3-2). 8e koers 1 Black Beauty, 2. Bulhem Topfok, 3. Beauty Spencer. (3-10-4). 9e koers 1 Bravo Zijpveld, 2. Barry Rijnstroom. 3. Wierting, (7-1-4). 10e koers 1 Amerie Uithuizen. 2. Amazone Cede. 3. Ayres Boy. (4-9-2). 11e koers 1 Zera Neyenrode. 2. Zoon van Jensen. 3. Ascot K. (8-7-2). 12e koers 1 Bouquet Guapa, 2. Cock Mendel. 3. Björn Tulpenberg, (2-7-1). sportuitslagen BOKSEN NK amateurs in Arnhem Finales, junioren, Lichtwelter: Ver- haegen (Maastricht) w.o.p (5-0) van Taracak (Arnhem). Weiter: Dooren bosch (Den Bosch) w.o.p (5-0) van Lotgering (Arnhem). Zwaarwelter: Schnitzler (Arnhem) w.o.p (4-1) van Doering (Wal) (prestatiepartij). Senioren: Bantam: Dias (Rotterdam) w.o.p (5-0) van Akzan (Wdl) (presta tiepartij). Veder: Herts (Nieuwegein) wint door knock out in de tweede ronde van Kappar (Den Haag). Licht: Santana (Rotterdam) wint door knock out in de eerste ronde van Mezzenga (Munstergeleen). Lichtwelter: Prins (Zaandam) w.o.p (5-0) van Carets (Vught). Weiter: Vos (Amsterdam) w.o.p (4-1) van Van Egmond (Hoog vliet). Zwaarwelter: Delibas (Arnhem) w.o.p (5-0) van Veurink (Landgraaf). Midden: Brink (Arnhem) w.o.p (3-2) van Larry Sedney (Zeist) Halfzwaar: Zwezerijnen (Nieuwegein) w.o.p. (5-0) van Wetemans (Den Haag). Zwaar: Van Berkel (Arnhem) w.o.p (5-0) van Bouley (Vught). Super-zwaar Van derlijde (Sittard) wint door knock out in de eerste ronde van Dekker (Dor drecht) HANDBAL Interland in Dieren Nederland-Japan 24-15 (13-7). Doelpunten Nederland: Schuurs 6, Robert Fiege 6, Engelvaart 3, Joop Fiege 3, Groener 2. Kooy 2, Jacobs 2. Topscorers Japan: Tamamura 6, Shu- do 6. SCHAKEN Toernooi in Belgrado 11e en laatste ronde: Kasparov (SovFNikolic (Joe) 1-0, Short (GbrF Joesoepov (Sov) 0-1, Hjartarson (lJsl)-Popovic (Joe) 0-1, Kozul (JoeF Damjanovic (Joe) 1-0, Ehlvest (SovF Timman (Ned) 1/2-1/2, Ljubojevic (JoeFAgdestein (Noo) 1-0. Eindstand: 1 Kasparov 9 1/2 punten. 2. Timman en Ehlvest 6 1/2, 4 Joesoepov en Ljubojevic 6, 6. Hjartarson 5 1/2, 7. Kozul en Agdestein 5, 9 Short en Ni kolic 4 1/2, 11. Popovlc 4. 12. Damja- novlc 3. cLean (Sch) 15-10 15-11 15-13, Ro bertson (AusFDavies (Wal) 13-15 15- 4 15-6 13-15 15-11, Jansher Khan (PakFKenyon (Gbr) 15-6 15-6 15-4, Beeson (GbrFUmar Hayat Khan (Pak) 9-15 15-12 4-15 15-8 15-8 Dames: Cumings (GbrFMartin (Aus) 15-14 15-9 4-15 15-10, Best (lerFIr- ving (Aus) 17-15 12-15 11-15 15-4 15-10, Horner (GbrFLambourne (Aus) 15-7 15-4 15-12, Geaves (GbrFWright (Gbr) 15-13 15-10 15-6 VOLLEYBAL Kwartfinales bekerstrijd dames in Hengelo ATC-Olympus 0-3 (5-15 2-15 16-17).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11