Barcelona n AC Milan a ontspannen 3if sportuitslagen Schaduw Michels als zwaard van Damocles jsther Kemink tevreden fa debuut in hockeyteam ohn Moore zes duels geschorst Nederland wordt niet geplaatst Huybregts in een coördinerende rol cidócSouxcmt VRIJDAG 24 NOVEMBER lis van Erp voorzitter ijshockeybond 1ELEN Frans van Erp is Ijnd in Breukelen tijdens F bezochte algemene verga an de Nederlandse IJshoc- >nd (NIJB) unaniem be- tot voorzitter. De 66-jarige ir volgt Sjoerd Feenstra op, ng heeft genomen in het van het Nederlands Olym- imité. Van Erp heeft onder die tot erelid van de verd benoemd, ruim twee ungeerd als penningmees- d Frehe (36), oud-penning- van de Nederlandse Bob- (nd, is de nieuwe schatbe- jr van de NIJB. Als gevolg h nieuwe functie zal Van It voorzitterschap van het HOKIJ/Uithof neerleggen. KNWU praat mee over vorming Europese wielerunie UTRECHT De unieraad van de KNWU heeft gisteravond tijdens zijn vergadering in Utrecht te horen gekregen dat de Neder landse wielerorganisatie betrokken is bij de eventuele vorming van een Europese wiele runie. De KNWU heeft belangstelling voor de vorming van een continentale organisa tie, maar staat ook weer niet te dringen om die van de grond te krijgen. Nederland wil eerst weten wat de consequenties zijn, ook de financiële. De gedachten over een Euro pese wielerunie zijn uit Italië afkomstig. De unieraad besloot verder de afgetreden voor zitter van de KNWU, Piet van der Molen, te benoemen tot erelid. Handbaldames naar Denemarken ZALTBOMMEL Bonds- coach Ton van Linder heeft vijftien handbalsters geselec teerd voor het WK-kwalifica- tietoernooi, dat van 1 tot 10 december in Denemarken wordt gehouden. De selectie bestaat uit: doel: Sol (Swift), Robben (SEW); veld: Thorsen (PSV), Kleintjens (V L), Kerssens, Van der Meer, Van de Velden (SEW), De Kok (Quintus), Geitz (Vifirehati, Spa), Dekeling (Basel, Zwi), Van Dam (VZV), Van Velzen, Duif er (beiden UVG), Mouton, Spekreyse (beiden Aalsmeer). Bleeker moet Zjelezovski naar Uithof lokken DEN HAAG Sprintcoach Eppie Bleeker is gisteren naar West-Berlijn vertrokken met de opdracht wereldkampioen Igor Zje lezovski aan de start te krijgen voor de in ternationale opening van het schaatscom- plex De Uithof. De organisatoren van de wereldbekerwedstrijden, die over anderhal ve week op de nieuwe overdekte baan in Den Haag worden gehouden, hebben een internationale sprintontmoeting aan het all round-programma toegevoegd. Door tussen komst van Bleeker bij de wereldbeker- ouverture in Berlijn wil men zich verzeke ren van de komst van een Russische delega tie met Zjelezovski, die begin dit jaar in Heerenveen de wereldtitel veroverde. Afge zien van Japan en Canada hebben alle schaatslanden zich voor de wedstrijden in Den Haag gemeld. Sportwereld Voetbal De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgen de spelers voor één duel ge schorst: Van Corstanje (Eindho ven), Peeper, De Koning, Schmidt, Duif (allen FC Twen te), Ophof (FC Utrecht), Lou- patty (FC Wageningen), Roth (Feyenoord), Liesdek (Fortuna S), Schuman (Helmond Sport), Thai (MVV), Van de Dungen (NAC), Meijer (RBC), Schuur- huizen (Sparta), Brouwer, Dus- baba (beiden Telstar) en Nien- huis (SC Veendam) Rugby Het (gewijzigde) com petitieprogramma in de ereklas se voor zondag luidt: Bassets- Castricum; RCH-Eemland; DIOK-RCC; ARC-HRC; AAC- RRC. Sport op tv Nederland 2, 22.35 uur. TROS Sportcafé. Veronique, 18.50 uur Match. Duitsland 1, 20.15 uur: Ten- Duitsland 1, 23.25 uur: Sport schau Duitsland 2, 22.50 uur Die Sport-Reportage. Eurosport, 18.00 uur Tafel tennis. Eurosport, 19.00 uur Turnen. Eurosport, 20.00 uur: Tennis. Eurosport, 22.00 uur Skiën. Eurosport, 23.00 uur Basket bal. Eurosport, 00.30 en 10.30 uur Autorally. Eurosport, 11.00 uur Skiën. onze correspondent 4 Edwin Winkels) JJfELONA Het was een voor- dan een jl, zo beweerden sf de meeste betrok- Ji, dat het sportieve van de Super Cup 3io groot is. FC Barce- AC Milan zouden iséschouwers daardoor ^ntspannen en aan- 2{elijke wedstrijd kun- voorschotelen. Ont ken waren beide 4jen zeker, eigenlijk té 1J|ed, daarom duurde ugisteren in het Nou n>stadion lang, voor liet publiek een se- wedstrijd te zien Joor een Marco van Bas- mutte strafschop aange- 5 :rd vlammetje werd in 2 eede helft door een plots 6 wreerd Barcelona verder 18 ookt en de thuisclub uiteindelijk enigszins te- 7(steld af, omdat ze was 1731 steken bij een enkel, 4Snakend doelpunt (1-1). ^or een totaal van 75.000 louwers waarmee de lub geen reden tot kla gen had. Een kleiner aantal zou ook een belediging zijn ge weest voor de twee topploe- gen, al zou het fenomeen Su per Cup daardoor weer eens op zijn werkelijke waarde zijn gewezen. Hadden bijna twintig televisie-stations nog wel rechtstreekse belangstelling voor de ontmoeting tussen de twee historische grootheden uit het Europese voetbal, op en rond de slechte grasmat ont brak er toch iets in de ambian ce rond de donderdagse wed strijd. Doodsbleek AC Milan kon maar een halve fitte ploeg op de been brengen, bovendien was de ploeg doods bleek in Barcelona gearri veerd, nadat het vliegtuig bo ven de Pyreneeën in een on eindig lijkende luchtzak was geraakt. De Italianen speelden met een totaal andere instel ling dan waarmee de ploeg de Europa-Cupduels tegemoet treedt. In de eerste helft stel den beide elftallen zich tevre den met enkele sporadische kansjes. De twee mooiste en gevaarlijkste aanvallen van Barcelona strandden net in buitenspel, terwijl de vroege kopbal van Bakero tergend traag langs de verkeerde kant van de paal hobbelde. Ronald Koeman probeerde het, bij één van de weinige ke ren dat hij zich naar voren be gaf, tevergeefs met een lob en daarmee waren alle kansen op een Spaanse voorsprong ver keken. Het was juist AC Milan dat één minuut voor de rust van de meest ideale der moge lijkheden profiteerde. De Bra ziliaan Aloisio legde Massaro neer en Marco van Basten schoot vanaf elf meter raak: 0- 1. Dankbaar Alle betrokkenen mochten de Franse scheidsrechter Quiniou dankbaar zijn voor die beslis sing. FC Barcelona, dat vooraf toch de meeste redenen had gemotiveerd te zijn voor de Super-Cupstrijd, stortte zich direct vanuit de kleedkamers vol overgave op de jacht naar de gelijkmaker. Het trio Lau- drup-Beguiristain-Bakero be gon naar hartelust te combine ren en de Milanese verdedi- onrustiger. Bij een kopbal van Salinas en een knal van Laudrup bracht doelman Galli nog redding, maar ook hij was kansloos toen zijn verdediger Salvatori de bal in paniek terugspeelde en Roberto attent was. De in valler legde de bal voor op Amor die eenvoudig de gelijk maker kon inschieten: 1-1. Even moest FC Barcelona nog enkele tegenaanvallen van de bezoekers bezweren, wat on der anderen Koeman de gele kaart opleverde, maar daarna probeerde Cruijff met het in brengen van de balverliefde dribbelaar Onesimo de beslis sing te forceren. De taktiek én de inzet van zijn spelers zorg den er in ieder geval voor dat het stadion niet meer tot rust kwam. AC Milan, dat de 1-1 natuur lijk vond, mocht nog slechts op enkele counters gokken, maar de grootste kansen bleven voor de thuisclub. Een ver diend doelpunt kwam daar niet meer uit zodat AC Milan het karwei over twee weken voor eigen publiek mag afma ken. Belangrijkste voorwaarde is dan wel dat de Italianen iets meer motivatie kunnen op brengen om een lange lijst blessures te doen vergeten en een ongetwijfeld fel Barcelona van zich af te houden. FC Barcelona (Spa)-AC Milan (Ita) 1- 1 (0-1). 44 Van Basten (strafschop) 0- 1. 67. Amor 1-1 Scheidsrechter' Qui niou (Fra). Toeschouwers: 70.000 Gele kaarten: Koeman. Amor (FC Barcelona), Salvatori. Costacurta (AC Milan). FC Barcelona: Zubizaretta; Serna, Koeman, Aloisio, Eusebio, Milla, Ba kero, Amor (Onesimo); Salinas (Ro berto), Laudrup, Beguiristain. AC Milan: Galli, Salvatori, Costacur ta, Tassotti. Maldini. Fuser. Rijkaard, Donadoni (Stroppa), Evani; Massaro (Simone), Van Basten. o»SE Jnl ojSENAAR Esther nk kon gisteravond een redelijk voldaan iel terug zien op haar je optreden in het Ne- Unds hockeyelftal. „Ik ^diet er niet echt slecht Bf gebracht, dacht ik aldus de nieuwste Bje-keepster na de e in een serie van vijf 5"riduels met de Engel dames (2-2). Hans wpder, trainer/coach bij r li club HGC, gooide er r meteen een compli- 1 t tegenaan. „Een ge- Jdfde entree, of hoe „el zoiets ook al weer, o £buut". tejen paar kleine, snel ver hip schoonheidsfoutjes na e, echt nerveus was ik e>f toch niet, hoor") kon de dtflde tevredenheid wel ac- öbel worden genoemd. Bij vlvee tegentreffers trof de efige Kemink in ieder ge- evgeen directe blaam. „Ik iepest verrast met de uitno- eig, ja. Per slot van reke- speel ik pas een jaar in de ïedklasse". giopclub HGC krijgt Ke- s normaliter weinig te vi. Om dan op de juiste mo- ten toch op de juiste plaats Ban, daarvoor is een goede fentratie onontbeerlijk. „Ik ivorig seizoen, bij de Euro- l.Cup, al laten zien dat ik ri onder stress goed kan vieren", klonk het zelfver end. ii| zicht op een eventuele pié stek in de basis-elf van ïascoach Roelant Oltmans itit Kemink niet. „Daar is >amet geen woord over ge- Roelant Oltmans. FOTO: SP sproken". Haar beide concur rentes Jacqueline Toxopeus (Hilversum) en Carina Bleeker (Grohingen), die ook nog maar respectievelijk tien en zes in terlands achter hun naam heb ben staan, beschikken even- rriin over al te veel internatio nale ervaring. „Het is voor ie dereen wennen in deze hele nieuwe groep. Ik doe gewoon m'n best en zie wel wat er van komt", aldus Esther Kemink gisteravond op een natte Rog- gewoning waar amper 400 kij kers waren komen opdraven. De Ruiter Kemink's clubgenote Wietske de Ruiter, die maandag in Cuijk (3-2) en woensdag in Leiderdorp (1-0) al hoogstper soonlijk driemaal succesvol was geweest, nam gisteravond beide Oranje-treffers voor haar rekening. Na een kwar tier scoorde de spits van HGC uit een strafcorner, in de twee de helft benutte De Ruiter een strafbal. „Maar als ze op ande re momenten eens wat minder zelfzuchtig was geweest, had dit keer misschien ook eens ie mand anders kunnen scoren", sprak Oltmans die niet echt te vreden kon zijn met slechts één treffer uit een totaal van elf strafcorners. „Maar daarvoor zijn dit soort oefenwedstrijden nu juist zo nuttig, je overweegt nog eens wat andere mogelijkheden", aldus de coach uit Oegstgeest die wanneer het echt serieus wordt de voorlopig rust gegun de Lisanne Lejeune en de ge blesseerde Helen van der Ben weer ter beschikking hoopt te hebben. Zo kon Oltmans gisteravond ook in verdedigend opzicht wat experimenteren. Carole Thate debuteerde als laatste verdedigster. Vooral in de tweede helft liet de speelster van Kampong nogal wat steekjes vallen. Assistent- coach Frank Dikmoet: „Maar ze moet dan ook volgende week nog achttien worden, dan mag je nog niet te veel van zo'n jong meisje verwach ten"). Voorstopper Annemieke Fokke (óók HGC) blonk an dermaal uit, maar kon ook on mogelijk alle gaten dichten, zodat doelvrouwe Kemink zich regelmatig op de kop van de cirkel moest laten zien. Bij de tweede gelijkmaker van Engelse makelij werd ze zeven minuten voor tijd koeltjes uit gespeeld door Sandra Lister. Nederland-Engeland 2-2 (1-1): 15. De Ruiter (strafcorner) 1-0, 24. Langrid- ge 1-1, 56 De Ruiter (strafbal) 2-1, 63 Lister 2-2. Opstelling Nederland: Kemink; Duyster, Thate, Fokke, Van Nieu- wenhuyze-Leenders (Koenen); Ap pels, Benninga, Holsboer; Wouters (Schipperijn-Lorijn), Wolff, De Rui ter. DICK KIERS a^T John Moore (FC ',4cht) is door de KNVB zes wedstrijden geschorst, :ervan twee voorwaardelijk jsen boete van 250 gulden. "Engelsman werd in de uit strijd tegen MVV op Misdag 8 november door lidsrechter Van Swieten let veld gestuurd nadat hij tegenstander Thai een vuist slag had toegediend. Werner Kooistra, de doelman van AZ, werd wegens een grove over treding in de wedstrijd tegen NAC van 12 november voor vier wedstrijden uitgesloten. De volgende spelers moeten één duel uitzitten: Van Cor stanje (Eindhoven), Peeper, De Koning, Schmidt, Duif (allen FC Twente), Ophof (FC Utrecht), Loupatty (FC Wage ningen), Roth (Feyenoord), Liesdek (Fortuna S), Schuman (Helmond Sport), Thai (MVV), Van de Dungen (NAC), Meijer (RBC), Schuurhuizen (Sparta), Brouwer, Dusbaba (beiden Telstar) en Nienhuis (SC Veendam). AUTOSPORT RAC-rally (Gbr), eindstand: 1. Bia- sion (Ita) Lancia 106 punten, 2. Florio (Ita) Lancia 65, 3. Kankkunen (Fin) Toyota 60, 4. Oriol (Fra) Lancia, Ericsson (Zwe) Lancia 50, 6. Eriksson (Zwe) Toyota 47. BILJARTEN Grand Prix driebanden in Zundert 1e ronde: Van der Smissen-Koore- vaar 50-20/20; Havermans-Weyen- burg 50-36/39. PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers. 1900 m: 1. Dutch Dakota (A. Posthumus) 2.40,9 - 1.24,7, 2. Cees Bush, 3. Ditske. Toto: winnend: I,90.plaats 1,10 1,50 koppel 3,70 trio II,80. 2e koers, 1900 m: 1. Doortje Scimitar (A. Posthumus) 2.38,7 - 1.23,5, 2. De- ovolente H, 3. Coos Ruimzicht Niet gestart: Captain Finch. Coby llpen- stein Toto: winnend: 1,60, plaats 1,10 1,10 koppel 1,90 trio 5,60. 3e koers. 2240 m: 1. Zetor D (C. Kamminga) 3.01,5 - 1.21,0, 2. Anfield Road, 3. Carola van Ranum. Toto: winnend: 4,80 plaats 2,00 3,00 koppel 12,10 trio 100.90. 4e koers. 2240 m: 1. Claudia Victrix (P. Solleveld) 3.04,3 - 1.22,3, 2. Ano ther Evento, 3. Alfred M. Toto: win nend: 2,80 plaats 1,30 2,30 2,80 kop pel 18,00 trio 130,20. 5e koers, 1900 m: 1. Bulhem Topfok (H. Hamming) 2.39,3 - 1.23,8, 2. Belli- ane, 3. Aspearea. Niet gestart: Akka Tonnawerd. Toto: winnend: 1,70, plaats 1,10 1,30 2,40 koppel 6,60 trio 41.20. 6e koers, 1609 m: 1 Brahma Melodie (J. Oorthuijsen) 2.17,7 - 1.21,2, 2. Barnetta, 3. Don Badl, 4. Boyke D. Niet gestart: Dimanche Severe. Toto: winnend: 2,70 plaats 1,40 1,80 1,30 koppel 11,20 trio 56,80 kwartet 280,50. 7e koers, 2240 m: 1 Annigje (A. de Wrede) 3.01,2 - 1.20,9, 2. Björn Hau- le, 3. Yarwell Mac. Toto: winnend: 13,20, plaats 1.90 2,10 2,00 koppel 22,40 trio 229,30. 8e koers, 1609 m: 1. Carlo Pluto (L. Dooper) 2.11,1 - 1.21,5. 2. Angel Odilla, 3. Celina van Barke. Toto: win nend: 10,50 plaats 2,40 2,90 1,80 koppel 32,90 trio 792,80. 9e koers, 1900 m: 1. Zorba ter Lune (C. Kamminga) 2.33,5 - 1.20,8, 2. Aristocat, 3. Wally Heynen, 4. Taxcoh. Toto: winnend: 1,80 plaats 1,50 2,00 2,80 koppel 6,80 trio 56,40 kwartet 545,60. 10e koers, 1900 m: 1. Chantal Ge (A. Mollema) 2.36,7 - 1.22,5, 2. Alibi F, 3. Bunzer Junge. Niet gestart: Boelo Helium. Toto: winnend: 4,20, plaats 2,10 3,20 koppel 19,60 trio 18,80. SCHAKEN Toernooi in Belgrado 8e ronde: Kasparov (Sov)-Hjartarson (IJs) afgebroken, Agdestein (Noo)- Short (Gbr) 1-0, Nikolic (Joe)-Kozul (Joe) 0-1, Joesoepov (Sov)-Ehlvest (Sov) 1/2-1/2, Popovic (Joe)-Ljuboje- vic (Joe) 1/2-1/2, Damjanovic (Joe)- Timman (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1 Kas parov 6 1 afgebroken, 2. Timman 5, 3. Agdestein, Joesoepov, Ehelvest 4 1/2, 6. Hjartarson 4 1,7. Short 4, 8. Ljubojevic, Nikolic 3 1/2, 10. Dam janovic 3, 11. Popovic 2 1/2, 12. Ko- zul 2. SKIËN Reuzeslalom heren in Park City (Vst): 1. Furuseth (Noo) 2.14,56; 2. Zurbriggen (Zwi) 2.16,03; 3 Camozzi (Ita) 2.16,57; 4 Bittner (Wdl) 2.16,63; 5. Strolz (Oos) 2.16,98; 6. Von Grü- ningen (Zwi) 2.17,00; 7. Henning (Zwe) 2 17,07; 8. Eberharter (Oos) 2.17,65; 9 Piccard (Fra) 2.17,86; 10. Mayer (Oos) 2.18,04. SQUASH Toernooi in Stuttgart (Wdl) Heren, halve finales: Jansher Khan (Pak)-Martin (Aus) 17-14, 15-12, 9-15, 13-15, 15-8; Jahanglr Khan (Pak)- Dittmar (Aus) 13-15, 15-13, 17-16, 15-7. TENNIS Toernooi in Itaparica (Bra) Herenenkelspel, kwartfinales: Jaire (Arg)-Haarhuis (Ned) 3-6, 7-5, 6-3; Berger (Vst)-Koevermans (Ned) 5-7, 6-4, 6-3. Toernooi in Kopenhagen Herenenkelspel, kwartfinales: Berg- ström (Zwe)-Nijssen (Ned) 7-5, 6-2. Masters-toernooi dames in Essen (Wdl) Groep 1: Graf (Wdl)-M.J. Fernandez (Vst) 6-3, 7-5; Seles (Joe)-Garrison (Vst) 1-6, 6-4, 6-1. Groep 2: Sabatini (Arg)-Sukova (Tsj) 6-2, 6-3; M. Malee- va (éul)-Sanchez (Spa) 6-2, 6-7, 6-2. EK landenteams dames in Nantes Poule A: Sovjetunie-Nederland 3-0 (Medvedeva-Schultz 3-6, 6-3, 7-6; Mesjki-Bollegraf 6-4, 6-3; Zvereva- /Savtsjenko-Bollegraf/Vis 7-5, 6-2). B: Engeland-Zweden 2-1. VOETBAL West-Duitsland: Borussia Dortmund- Leverkusen 1-1. VOLLEYBAL World Cup heren in Tokyo: Cuba- Cameroun 3-0, Brazilië-Verenigde Staten 3-2, Sovjetunie-Zuidkorea 3-1, Italië-Japan 3-0 Stand: 1 Cuba 5-10. 2. Italië 5-9, 3. Brazilië 5-8, 4. Sovjet unie 5-8, 5. Verenigde Staten 5-7, 6. Japan 5-7, 7. Zuidkorea 5-6, 8. Ca- meroun 5-5. Dames 1e divisie B: VCH-Hovoc 3-0. Russische tennisdames te sterk voor Nederland NANTES De Nederlandse tennisdames zijn gisteravond in het Franse Nantes de Europese titelstrijd voor landenteams be gonnen met een nederlaag (3-0) tegen de Sovjetunie. Brenda Schultz, Manon Bollegraf en Caroline Vis hadden tegen Medve- deva, Mesjki en het dubbel Zvereva/Savtsjenko weinig in te brengen. Slechts Schultz kon tegen Medvedeva één set, de eerste (6-3), op haar naam schrijven. In de andere poule won Engeland met 2-1 van Zweden. ZEIST Hoewel vanuit de Zeister bossen gisteren voor de zoveelste keer is verklaard dat er op geen enkele manier wordt ge tornd aan de positie van bondscoach Thijs Libregts blijft de schaduw van Ri- nus Michels als een zwaard van Damocles bo ven de technische staf hangen. Na bondsvoorzitter Van Marle verklaarde sectiepraeses Van Rooijen dat het sectiebestuur onvoorwaardelijk achter Li bregts staat. Kritiek vanuit de spelersgroep, toch het gezel schap dat het straks moet gaan doen tijdens het toernooi om de wereldtitel voetbal in Italië, menen de bestuurders te kun nen pareren. Enerzijds door te wijzen op het resultaat onder Libregts tot dusver, kwalifika- tie, aan de andere kant door achter de schermen een be paalde constructie te bewerk stelligen. In die opzet speelt Michels wel degelijk een rol. Niet als supervisor of aanvul ling van de technische staf, maar - zoals Michels dat zelf noemt - als steunpunt. „Tij dens het EK van vorig jaar heb ik zo'n figuur gemist", sprak Michels gisteren. „En tij dens een toernooi als dat van het WK in Italië, dat nog zo veel meer allure heeft dan een EK, is zo'n man meer dan no dig. Die rol ga ik spelen. In volle steun van Thijs". Klare taal Klare taal, op het eerste ge zicht. Loyaal aan Libregts bo vendien. De huidige techni sche directeur wordt zo te zien in zijn waarde gelaten. Hij is en blijft, zo werd gisteren door alle betrokkenen ten overvloe de benadrukt, de eerst verant woordelijke. Maar blijft dan tevens, dat hebben de afgelo pen weken en maanden wel aangetoond, het doelwit van kritiek van de spelersgroep. Vandaar de constructie, die binnenskamers zo niet is vast gelegd en afgesproken dan toch zeker wel als werkbaar is doorgesproken. Wat gaat gebeuren vanaf nu is het volgende: Thijs Libregts blijft naar buiten toe de spreekbuis van het Nederlands elftal; hij leidt de training en maakt de opstelling bekend. Maar tussen die twee fases speelt Michels zijn rol. „Zo veel mogelijk steun aan Thijs" zal namelijk in de praktijk be tekenen dat het bestuurslid technische zaken een stem in de samenstelling van het team zal hebben en tevens als buf fer c.q. intermediair tussen spelersgroep en bondscoach zal fungeren. Zo worden kool en geit ge spaard. KNVB, Libregts en Michels lijden geen gezichts verlies, omdat eerder publie kelijk ingenomen standpunten zouden moeten worden verla ten. In de praktijk krijgt ieder een zijn zin. De spelers wor den „op afstand" begeleid door Michels, die op de achtergrond de cruciale figuur zal blijken te zijn. Echter op een voor zo wel hem als Libregts accepta bele manier. Michels behoeft kennelijk de dagelijkse druk rond een Nederlands team in een WK-periode niet meer zo nodig; een „adviserende rol" is hem kennelijk voldoende. Waarbij hij, vooral tijdens het evenement in Italië, altijd in noodgevallen kan inspringen als de bondscoach het niet meer redt. Spelers De nu - voor wat betreft het sectiebestuur voor eens en al tijd - geschapen duidelijkheid rond de structuur van de tech nische staf gaat zoals gezegd aan het belang van één groep betrokkenen voorbij: de spe lers. Van Rooijen en Michels verwezen gisteren met ge speelde overtuiging naar het overleg van 12 november. Toen was een delegatie van de spelersraad ten huize van Van Rooijen bijeen met de techni sche staf alsmede bestuurslid Michels „Daar is de spelers groep akkoord gegaan met de huidige structuur", aldus Van Rooijen gisteren. Dat er vanaf dat moment nog allerlei gelui den waren opgeklonken uit de spelersgroep (Van Breukelen, Koeman), waaruit bleek dat de voetballers het allesbehalve eens waren met die construc tie, is Van Rooijen en Michels kennelijk ontgaan. Met de spelers is sinds die zon dag de 12e november in Oegst geest geen overleg meer ge weest. „De belangrijkste be trokkenen zijn wel ingelicht over de nu bevestigde constel latie". aldus Michels en Van Rooijen bijna in koor. Hetgeen er op kan duiden dat in Oegst geest wel onderling is afge sproken dat men met varian ten niet naar buiten zou tre den. Welke theorie wordt on dersteund door de wat gekun stelde houding van een aantal spelers, dat vlak voor het duel met Finland verklaarde met Libregts door te (willen) gaan. Met in het achterhoofd de mo gelijkheid dat Michels zich in de praktijk nadrukkelijker met de gang van zaken zal be moeien dan nu door de offici als naar buiten wordt ge bracht. Dat kan de status quo verklaren die sinds kort is in getreden. Slechts commercie Als het aan het sectiebestuur ligt wordt er vandaag met de Oranjeraad (spelers en VVCS- man Karei Jansen) slechts over commerciële zaken ge sproken. Dat kan overigens al een voldoende heet onderwerp worden. Eerder al verklaarde Hans van Breukelen dat de spelers de helft van alle op brengsten willen hebben. En die worden geschat op een be drag van minimaal 2,5 miljoen gulden, dat de organisatie de KNVB uitbetaalt voor de drie poule-wedstrijden. Als Oranje de finale haalt, levert dat 5,5 miljoen gulden op, inclusief de opbrengst uit een sponsorpot. Dat betekent anderhalve ton per speler. Het EK leverde ie dere speler nog 80 mille op. Misschien voldoende voor fi guren als vooral Van Breuke len en Gullit om zich ook maar (als is het slechts in de openbaarheid) akkoord te ver klaren met de door het sectie bestuur voorgestelde taakver deling in de technische staf. FRANK WERKMAN ZEIST Nederland, bij de kwalificatie voor het wereld kampioenschap voetbal groepswinnaar, zal niet wor den geplaatst als „groeps- hoofd" bij de loting voor de eindronde. De Bondsrepubliek, tweede in de groep achter Ne derland, wel. Sectie-voorzitter van het betaalde voetbal Maarten van Rooijen maakte gisteren te Zeist bekend dat Nederland is ingedeeld in de tweede van de vier groepen, die voor de loting zullen wor den geformeerd. De FIFA hanteert bij de plaat sing in eerste aanleg de posi ties die bij het vorige eindtoer- nooi zijn verworven. Dat bete kent een uitzonderingspositie voor de finalisten (Argentinië en de Bondsrepubliek) en de halve finalisten (alleen België, want Frankrijk viel in de voorronde af). De groep wordt aangevuld tot Zes met organi sator Italië en twee landen op basis van prestaties in eerdere toernooien Brazilië verdient daardoor een voorkeursbehan deling en Engeland of Spanje. In groep 2 worden ingedeeld Spanje of Engeland, Neder- ZEIST Voor Jan Huybregts is slechts een „coördinerende rol" weggelegd in het proces op weg naar het toernooi om de wereldtitel voetbal, Italia '90. De secretaris betaald voet bal, die tijdens de aanloop naar eerdere grote toernooien een belangrijke rol speelde op vooral commercieel en finan cieel gebied, heeft die rol over genomen gezien door alge meen directeur H. Been van de KNVB. Been is voorzitter van de zoge noemde projectgroep, die zich bezighoudt met de - zoals door de bond wordt aangeduid - „ondersteuning van het voet- balgebeuren". Daartoe kunnen worden gerekend: commercië le zaken, financiën, voorlich ting, kaartverkoop, logistieke zaken en contacten met FIFA en organisatiecomité. Naast de projectgroep is een beleids groep met besluitvormende bevoegdheid geformeerd be staande uit de heren Van Rooijen, Michels en Been. Huybregts heeft slechts de functie van projectcoördinator en is tevens secretaris van de project- en de beleidsgroep. land, Schotland, Sovjetunie, Joegoslavië en vermoedelijk Uruguay. De groepshoofden zullen hun drie wedstrijden uit de voor ronde in het zelfde stadion spelen, met uitzondering van Argentinië dat pas na de ope ningswedstrijd in Milaan naar standplaats Napels zal vertrek ken. De zes landen uit groep twee zullen één keer, voor de ontmoeting met de hoogst ge plaatste tegenstander, moeten verkassen. KNVB „werkt" aan kwartet KV Mechelen ZEIST De beschikbaarheid van de internationals voor de erewedstrijd van de KNVB op 20 december tegen Brazilië is beperkt. De spelers van AC Milan zijn dan net terug uit Japan waar ze de wedstrijd om de wereldbeker hebben ge speeld. KV Mechelen, met zijn vier Nederlandse internatio nals, moet op 20 december in een wedstrijd voor de Belgi sche bekercompetitie uitko men. Zeist probeert, om toch een representatief elftal op de been te brengen, de spelers van Mechelen voor 20 decem ber vrij te krijgen. Daartoe is een verzoek aan de club ge richt. De Belgische voetbal bond is tevens benaderd omdat die eventueel de mogelijkheid heeft een andere datum voor de bekerwedstrijd van KV Mechelen vast te stellen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9