Cruijff en Sacchi maken van Super Cup educatief spektakel )ameshockeyteam-nieuwe-stijl roeit naar hechte eenheid Jacques Georges tegen plan van PSY Spanningen tussen AC Milan en Ruud Gullit Stuttgart houdt schade tegen Antwerp beperkt Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT LEIDEN CcidócSoincMit WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 PAGINA 9 EFA wil geen ij spelersverkeer tICH De Europese voetbal- blijft tegenstander van een verkeer van spelers binnen de >pese Gemeenschap, dagelijks bestuur zal de verga ng op 28 november te Frank- Ivan de vijftien bonden uit de lf landen van de EG een li- i-regeling voorstellen. „De 'A wil het aantal buitenlandse trs per club beperken tot drie, ifc- is bereid een speciale rege- e te treffen voor één of twee I die niet de nationaliteit bezit- Ivan het land waar zij spelen, q- wel al vijf jaar in dat land %n", lichtte voorzitter Jacques Cox emigreert met Barcelona in achterhoofd Annemarie Cox. DEN HAAG Annemarie Cox emigreert vrijdag naar Australië. De Limburgse kanovaarster wil in de toekomst toch voor Nêderland blijven varen en richt zich op de Olympische Spelen van Barcelo na. In de stille hoop dat ze daar haar prestatie van Seoul, een bronzen medaille, kan evenaren. „Al leen als ik een geldschieter vind, kom ik mis schien voor Australië uit. Maar voorlopig houd ik de Nederlandse nationaliteit". De hereniging met - haar Australische vriend Steve Wood, de betere trainingsfaciliteiten, ze heeft zin in het sportieve avontuur. „Ik ga kanoën, lopen, fitnessen, kracht- trainen. Als het met mijn werk te combineren is, word ik veel sterker". Een finaleplaats in 1992 is FOTO: ANP haalbaar, denkt ze. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen om 18.30 uur) luiden als volgt: le koers: 1. Dutch Dakota, 2. Ditske. 3. Debby Buitenlust (4-2-3). 2e koers: 1 Coos Ruimzicht. 2. Des- damona, 3. Doortje Scimitar (1-2-7). 3e koers: 1 Bosvink T, 2. Anfield Road, 3 Zetor D (6-5-4). 4e koers: 1 Bella A, 2. Alexis Loo, 3. Clasien Westland (5-4-8). 5e koers: 1. Bulhem Topfok, 2. Ar- manda Laine, 3. Clip Parade (2-4-3). 6e koers: 1. Donalanora, 2. Brahma Melodie, 3. Don Badi (6-5-9). 7e koers: 1 Zo .Boy Rose, 2. Annigje S. 3. Yarwell Mac (2-7-3). 8e koers: 1. Celina van Barke, 2. Carlo Pluto, 3. Chene Norton (5-2-1). 9e koers: 1 Arjen Steenwijk, 2. Wal- ly Heyen, 3. Aristocat (8-7-4). 10e koers: 1. Boogie Rumelaar, 2. Creese K, 3 Bunzer Junge (4-1-2). ZURICH Het plan van PSV, Real Madrid en AC Milan voor een andere opzet van de strijd om de Eu ropese bekers stuit op weerstand van de voorzitter van de Europese voetbalunie. Jacques Georges maakte gisteren, voor het dagelijks bestuur van de UEFA zich met deze zaak zou bezig houden, bekend dat de gedachten van de grote clubs niet aantrekke lijk waren voor de kleinere clubs van het continent. De vooraanstaande verenigingen willen een indeling in acht groepen van vier voor het toernooi van zowel de landskampioenen als bekerwinnaars, mede om een vroegtijdige uitschakeling door een ongelukkige loting te voorkomen. De acht winnaars zouden dan van de kwartfinales verder moeten gaan volgens af- valsysteem. Georges achtte het niet onmogelijk dat binnen enkele jaren een ander systeem van plaatsing gehanteerd zou worden. Europese finales in Wenen en Göteborg ZURICH De finale van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen wordt dit seizoen op 23 mei in het Prater-stadion in We nen gespeeld. De eindstrijd bij de bekerwin naars vindt op 9 mei plaats in het Ullevi-sta- dion in Göteborg. Oranje niet tegen Uruguay ZURICH Het Nederlands voetbalelftal speelt niet tegen Uruguay. De UEFA heeft gisteren in Zurich besloten het duel tussen de kampioen van Europa en die van Zuidamerika niet te la ten doorgaan. Het was niet mogelijk een ge schikte datum te vinden. iibbel succes 'juash Alphen IjDEN Het eerste da- en herenteam van de .1 Alphen hebben ook ïjlaatste wedstrijd voor 't| winterstop ruim ge inen. Het verschil tus- 1 koploper Kampong II ijle dames van Dekker iifmond blijft één punt. ïtlames van SRC Alphen %n de laatste officiële »ltrijd voor de winterstop i' 4-0 gewonnen. Tegen '3C V hielden Angelique Ji|en en Iris Koning het op Igames tegen nul. Monique ifde Belt had grote proble- b met de door een verbou- gladde baan, maar zege- Je toch in vijf games. San- Bombeeck maakte het 1 rtet zeges vol door zonder Pfeverlies te winnen. De kampioene (voor Bom- Pk) Marjolein Vertogen Hde niet. ^lphense mannen kwamen 1 een 3-1 zege in en op '<C- Papendrecht. Peter- Scheerder, die zondag l|campioen werd door broer Willem te kloppen, ver- !C louter door concentratie- zbk een game. De invaller André Chevalier, Hanne Baarle moest als enige zijn £j afgeven. Als het tweede L van Dekker Warmond •n concurrent van Alphen na de 3-1 nederlaag giste- 1 tegen het Amsterdamse ïjysquash zijn de 'reserves' leker niet meer. Op single won Ton Creighton met 0-7, 2-9, 9-7 en 9-5 de eni- cfertij. Jé eerste divisie hadden de aker dames een eenvoudige eid tegen het bezoekende tiraan staande Marquetsers. le sterkste opstelling, met Ainique Fleur terug in het op single drie werd niet ir dan zeven punten per te- fitander afgegeven. De ach- «nd op koploper Kam- II blijft één punt, omdat Utrechtse formatie even- I met 4-0 zegevierde over xeidse SRC. Claire Freling gde Dekkeriaantjes kunnen een door de vijfde game te- efhesy van de Meerendonk etend af te sluiten. De con- van de Utrechtse tennis- jes was echter duidelijk, PETER KLEIN (Van onze correspondent Ed win Winkels) BARCELONA Span jaarden en Italianen, trainers en spelers van FC Barcelona en AC Mi lan, voorzitters en hor den sportjournalisten uit beide steden proberen het eerste duel tussen beide ploegen om de Su per Cup, morgenavond in het Nou Camp-sta- dion, met één woord te verkopen. Spektakel, en dat klinkt in het Ita liaans (spettacolo) en Spaans (espectaculo) nog veel mooier. Als het pu bliek al die ingewijden mag geloven, krijgt het één van de mooiste inter nationale wedstrijden uit de laatste jaren te zien. Beloftes en oprechte hoop, die zoals altijd eerst maar eens op de grasmat bewaar heid moeten worden. Maar ze dienen vooral om een beetje sfeer te kweken voor een tweetal wedstrijden waarin één van de minst belangrijke internationale trofeeën op het spel staat. In de zeventien jaar dat de Super Cup de winnaars van de Europa Cups 1 en 2 op het veld ver enigt, is er zelfs drie keer niet eens om de trofee ge speeld. Maar juist uit het ge ringe sportieve prestige dat aan de Super Cup kleeft, ver klaren de trainers Johan Cruijff en Arrigo Sacchi hun enthousiasme. „Het is heerlijk om dit soort wedstrijden te spelen", weet Cruijff, en hij vindt daarbij collega Sacchi aan zijn zijde: „Dit is niet direct een wed strijd om trots te roepen dat je die gewonnen hebt, maar meer om spektakel te bieden. Een educatief spektakel, be doeld om het voetbal in de hele wereld te propageren. Het is heel leuk om twee ploegen tegenover elkaar te zien die beide het initiatief willen nemen en de voorkeur geven aan het zoeken van de doelpunten dan het verdedi gen van het eigen doel". Toch is de vraag hoe welkom de twee duels voor Sacchi en zijn geplaagde selectie zijn. AC Milan kampt al lange tijd met de blessures van Gullit, Ancelotti en Filippo Galli, terwijl zondag de haast on misbare aanvoerder Franco Baresi ook nog eens zijn arm brak. Bovendien staat voor de zeventiende december in Tokyo de strijd om de Inter continentale Cup tegen Na- cional Medellin uit Colombia op het programma. Genoeg redenen voor de Italianen om nu niet direct om die twee prestigeduels met een fanatiek Barcelona te zitten springen. Warm welkom Want in de Catalaanse hoofd stad zijn ze juist van plan de Europa-Cuphouders een warm welkom te heten. Na de uitschakeling door Ander- lecht in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwin naars, is de Super Cup voor Barcelona de laatste moge lijkheid zich internationaal te promoten en tegelijk het ei gen publiek te bewijzen dat de competitie-nederlaag van zaterdag bij Atletico Madrid slechts een kleine misstap is geweest. Maar de belangrijk ste indirecte motivatie voor het duel van morgen is de ri valiteit met Real Madrid. De aartsrivaal uit de Spaanse hoofdstad was in twee ach tereenvolgende Europese sei zoenen kansloos tegen AC Milan. Real werd begin dit jaar in Milaan met vijf doel punten vernederd en maakte vorige maand zichzelf met keihard voetbal belachelijk. Barcelona wil heel Spanje en Europa laten zien dat de ploeg het veel beter en mooi er kan dan Real. Toch liep het eigen publiek tot begin deze week nauwe lijks warm voor het treffen tussen de twee topploegen, waren er slechts 12.000 kaar ten verkocht. Het bestuur van Barca besloot daarom de eigen „socios" (in totaal 108.000) gratis toegang te ver schaffen, zoals bij alle wed strijden (ook Europese) van dit seizoen. De reden hier- Johan Cruijff voor was volgens 'het bestuur dat „de massale steun van het publiek veel belangrijker is dan het economische resul taat". Verloren zoon Dat publiek zal vooral Marco van Basten elegant aan het werk willen zien en de reac tie daarop van libero Ronald Koeman. Van Basten heet in Barcelona de „verloren zoon van Cruijff" en veel Catala- MILAAN Tussen AC Mi lan en de geblesseerde Ruud Gullit schijnt het niet meer te boteren. Volgens zegslieden wil Gullit dat de club zijn contract onmiddellijk voor drie jaar verlengt, wat hem 15 miljard lire (23 miljoen gulden) zou opleveren. Maar AC Milan zou eerst garanties willen hebben over het volle dige herstel van de speler. „We hebben vertrouwen in Ruud's herstel en zijn niet van plan zijn huidige salaris te korten," zei directeur Adriano Galliani van AC Mi lan naar aanleiding van be richten dat Gullit's premies wellicht gehalveerd worden. Volgens de regels van de Ita liaanse voetbalbond mag een club dat doen als een speler langer dan een half jaar is uitgeschakeld. Galliani wilde niet zeggen wanneer de ver lenging van Gullit's contract, waarover overeenstemming was bereikt voordat de speler geblesseerd raakte, getekend zal worden. Volgens de artsen kan Gullit weer aan de intensieve trai ning beginnen, maar er wordt niet verwacht dat hij nog voor januari weer zal spelen. Volgens sommige zegslieden bij AC Milan wil Gullit niet te snel weer aan de slag gaan, omdat' hij bang is dat zijn blessure weer gaat opspelen en hij dan verstek zou moeten laten gaan bij de eindronde van het WK voet bal, volgend jaar in Italië. Op het voetbalveld mag Gul lit dan niet meer te zien zijn, in advertenties is hij dat des te meer. De Milanese krant Corriere della Sera berichtte gisteren dat de Nederlander 400 miljoen lire (614.000 gul den) heeft gekregen om re clame te maken voor een chocolademerk. nen koesterden lang de hoop dat hij zich eind dit seizoen bij zijn leermeester in het Nou Camp-stadion zou voe gen. „Nee, ik blijf nog drie jaar bij Milan. De situatie is hier de laatste maanden ten gunste veranderd en ik heb het enorm naar mijn zin", was de voor Spanje teleur stellende mededeling van de Utrechter tegenover de Spaanse verslaggevers. Van Basten, Koeman (bij Barcelona steeds beter in zijn ritme gerakend), Rijkaard en Cruijff zorgen in de Spaans- Italiaanse drukte voor het koele Nederlandse tintje, iets wat tegenwoordig bij grote internationale wedstrijden al haast onvermijdelijk is. En allemaal doen ze aan het spelletje mee door te roepen dat het morgen allemaal zo mooi en spectaculair wordt, „want heel Europa kijkt naar ons". Het is, zeggen de profe ten Cruijff en Sacchi, dé ge legenheid om het aanvallen de voetbal op de conservatie ve voetbalvelden voorgoed te doen zegevieren. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 21.50 uur. Auto strandrace. Nederland 3, 22.45 uur: Studio Sport. Veronique, 18.50 en 22.30 uur: Match. België Nederlanda 2, 19.25 uur: Voetbal: Rapid Wien-FC Luik. Duitsland 1, 20.15 uur: Voetbal: Hamburger SV-FC Porto. BBC 1, 23.20 uur. Sportsnight. Eurosport, 18.00 uur Turnen. Eurosport, 19.00 uur Trans World Sport. Eurosport, 20.00 uur: Paarde- sport. Eurosport, 21.00 uur Tennis. Eurosport, 22.00 uur: Voetbal. MORGEN BBC 2, 01.00 uur Autorally. Eurosport, 00.30 en 13.30 uur Autorally. Eurosport, 10.00 uur Trans World Sport. Eurosport, 11.00 uur Paarde- sport. Eurosport, 12.00 uur Voetbal. Eurosport, 14.00 uur Tennis. Erwin Koeman getrouwd BILTHOVEN Voetballer Erwin Koeman is gisteren in het huwelijk getreden met Emmy van Dam. Voor de plechtigheid in Bilthoven be stond zo'n massale belangstel ling dat de politie zich genood zaakt zag de deur naar de trouwzaal te bewaken. Broer en collega-international Ro nald kreeg van diens werkge ver Barcelona een vrije dag om het familiefeest bij te wo nen. Nederlaag Patiwael BUSSEM Marquérite Pati wael heeft het in de tweede ronde van de kwalifikatie voor het vier sterren A tennis toernooi van Bosheim in Bus- sum niet gered. De Munnik- speelster verloor met 6-2, 6-3 van Sandra van der Aa. In de eerste ronde had Patiwael, die via loting een wild-card had verworven, met de 6-7, 6-3 en 7-5 winst op Evelyn Podzimek een prima come-back ge maakt. Leiderdorper Kees-Jan Schuilenburg was als enige Leidenaar tot de kwalifikatie toegelaten. Het werd een kort verblijf, servicekanon Niels de Kok klopte de Leiderdorper via twee breaks met 6-3 en 6- lROLINE LEENDERS (HGC) IS OPTIMISTISCH GESTEMD HAAG Het Ne- lands dameshockey- n-nieuwe-stijl begint gds duidelijker vormen te nemen. Onder lei- van het debuterende ners-duo Roelant Olt- ïs en Frank Dikmoet dt een vooral uit jonge rïlsters opgebouwde se- ie klaar gestoomd voor wereldkampioenschap volgend jaar mei in ney plaats vindt. Een ?e van vijf oefenduels Groot Brittannië -it deze week (van- hd in Leiderdorp, - 'gen in Wassenaar) een catie van de aanwezi- tiogelijkheden geven. .(line Leenders, die sinds huwelijk op 10 augustus "ieel de familienaam Van - wenhuyze draagt, is opti- -isch gestemd. De terug van de routiniers Carina linga en Lisanne Lejeune in de nabije toekomst ga- - staan voor hernieuwd _ïs. „Het scheelt een heel dat die twee er weer bij ze stralen kracht uit. Ca- - en Lisanne zijn ook inter- _>naal natuurlijk bekend", _J de speelster van HGC lerinnëringen oproept aan "bernooi om de Champions Uhy, begin september in ikfurt. r een wel heel onervaren ïrlands team ter gelegen- van het afscheid van Iscoach Gijs van Heumen ;en lage klassering genoe- moest nemen. „En toch ïn we daar helemaal geen 'dig hockey laten zien. Caroline van Nieuwenhuyze- Leenders: „Ik ben op meerde re plaatsen inzetbaar". FOTO: DIJKSTRA Het spel was best goed. Hoog tempo, perfecte combinaties. Maar ja, we begonnen net aan een leerproces hè. Kwamen bijvoorbeeld met twee-nul voor tegen Australië en dat slaagt er daar in de slotfase nog in drie doelpunten af te dwingen. Puur een kwestie van ervaring, die we toen nog misten en die we nu weer te rug hebben. De jonkies trek ken zich op aan Carina, met haar kracht op het midden veld, en Lisanne, die er voor zorgt dat we nu weer een goe de strafcorner hebben". Vooruitgang De geïntensiveerde voorberei ding, in januari volgt een trai ningsstage van drie weken in Australië, moet volgens Caro line van Nieuwenhuyze-Leen- ders op den duur wel vruchten gaan afwerpen. „We zien el kaar heel veel de laatste tijd, straks zitten we drie weken op eikaars lip. Dat moet wel tot vooruitgang leiden. We groei en toe naar een hechte een heid. Ik ga er dan ook nu al vanuit dat we bij het WK hoog zullen eindigen. Waar precies, dat weet ik nu nog niet, hoor, maar reken maar dat deze nieuwe groep wel degelijk kan hockeyen". Waarna de Rotterdamse direct 'de complimenten overbrengt aan het tweetal Oltmans/Dik moet. „Ze zien het op tech nisch en taktisch terrein heel snel en geven ook individueel hele goede aanwijzingen, dat loopt echt perfect. Ze zijn bij de strijd om de Champions Trophy ook allebei komen kij ken in Frankfurt. Vanaf de tribune konden ze de hele zaak natuurlijk prima obser veren, daar doen ze nu hun voordeel mee". Inzetbaar Voor Caroline'van Nieuwen- huyze-Leenders hebben de twee nauw samenwerkende coaches een rol als linksachter in petto. „En als Lisanne er niet bij is, speel ik laatste man. Ach, het maakt me niet zo gek veel uit waar ik sta, ben op meerdere plaatsen inzetbaar. Vind ik ook best leuk, ten minste lekker afwisselend. Ook bij HGC heb ik al op meerdere posities gespeeld, achterin, libero of voorstopper of op het middenveld. Ligt er ook aan wie er geblesseerd is. Ik ben oorspronkelijk begon nen, bij Rotterdam, als mid den-midden. In Jong Oranje ben ik toen laatste man gaan spelen, bij het EK in Parijs". Caroline Leenders kwam als 19-jarige speelster voor het eerst in aanraking met het „echte" Nederlands team. „Ik heb een half jaartje met de zo genaamde oude garde meege daan, met onder anderen Mar jolein Eijsvogel, Det de Beus en Sophie von Weiier. Dat was in de aanloop naar de Olympi sche Spelen in Seoul. Maar ik zat toen net op het CIOS, dat betekende drieëntwintig per week praktijk. Al dat sporten kon ik lichamelijk niet aan, op school en bij het hockey, nee, dat werd iets teveel van het goede, toen ben ik weer in Jong Oranje gaan spelen". HGC Na Seoul volgde de grote exo dus en schoof Leenders in meer definitieve zin door naar óranje. Intussen had ze Am sterdam verruild voor HGC. „Ik was weer in Rotterdam gaan wonen en viermaal per week heen en weer naar Am sterdam, dat zag ik niet zo zit ten, Wassenaar was dan aan zienlijk dichterbij. Bovendien spreekt het hockey van HGC me meer aan, het is techni scher. Bij Amsterdam is het meer een kwestie van harder en sneller". „Ik heb het nu dan ook prima naar m'n zin bij HGC. Er staat nu weer een echt team, vorig seizoen was het met zoveel nieuwe speelsters een echt leerjaar. Nu moeten we weer kampioen zien te worden. En we staan we er natuurlijk pri ma voor", aldus Leenders die nog met graagte terugdenkt aan de topper tussen beide clubs van afgelopen zondag. HGC won, dank zij twee straf- corners van Lisanne Lejeune, op het nippertje met 2-1 en heeft nu een gat van vier pun ten geslagen. „We moeten straks in de tweede helft van de competitie natuurlijk op passen geen onnodige punten te laten liggen. Waken voor onderschatting tegen mindere ploegjes. Dan ben ik ervan overtuigd dat HGC kampioen wordt". DICK KIERS ANTWERPEN VfB Stutt- minuten en werd gemaakt gart heeft gisteravond in het door Hans-Peter Lehnhoff, toernooi om de UEFA Cup de een in Belgische dienst spelen- nederlaag in de uitwedstrijd de Westduitser. Stuttgart werd tegen FC Antwerp tot 1-0 be- verder niet veel in problemen perkt weten te houden. Het gebracht. De ploeg van trainer enige doelpunt viel na negen Arie Haan, vorig jaar in dit toernooi verliezend finalist te- Frans van Rooy, niet echt op- gen Napoli, ontsnapte alleen vallend aanwezig, was één halverwege de tweede helft keer gevaarlijk, maar Immel aan een grotere achterstand, liet zich niet verrassen. Alex Czerniatinsky kopte de bal in riante positie net naast het doel van Eike Immel. Ook /sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 1609 m: 1 Esmeralda K (C. Baas) 2.04,3 - 1.17,3, 2. Exito Frisia- na, 3. Ebolt Tefka. Niet gestart: Este- rille K. Toto: winnend 1,30, plaats 1,50 2,10 7,20, koppel 3,50, trio 44.90. 2e koers. 1609 m: 1. Castro W (J. Hayema) 2.08,7 - 1.20,0. 2. Cupido, 3. Develina Dartel. Toto: winnend 8,10, plaats 2.80 1.60. koppel 21,10. trio 210,50. 3e koers. 2440 m: 1. Jungle Love (A. Mollema) 3.17,3 - 1.20,9. 2. Nick Hoff. 3. Dartel Westland. Toto: winnend 1,40, plaats 1,20 1,20 1,20, koppel 2,20, trio 9,30. 4e koers. 2000 m: 1. Deter Ruimzicht (C. Hetteling) 2.43,9 - 1.22,0, 2. Day- an Buitenzorg, 3. Carol Buitenzorg. Niet gestart: Zingara John. Toto: win nend 4,10, plaats 2,80 2,80, koppel 13,70, trio 63,00. 5e koers. 2000 m: 1. Crlssl Westland (P. Gommans) 2.40,4 - 1.20,2, 2. Cha ritable. 3. Chario Chan. Toto: win nend 7.30, plaats 2,00 1,40 2,10, kop pel 12,60. trio 114,30. 6e koers, 2000 m: 1. Binky Hanover (C. Roodenrijs) 2.39,2 - 1.19.6, 2. Afra Baker, 3. Crown Jewell. 4. Chokey Treen. Toto: winnend 6,20. plaats 3,20 3.40 1.90, koppel 107.90. trio 2016.80. kwartet niet gespeeld 7e koers. 1609 m: 1 Ashton T (R. Kromkamp) 2.05.8 - 1.18,2, 2. Zodiak. 3. Berta Buitenzorg. Toto: winnend 3,80, plaats 1,60 2,90 4,30. koppel 22,10. trio 341.00. 8e koers. 2000 m: 1. Cwando Ruim zicht (L. Kokkes) 2.41,4 - 120,7, 2. Beauty Space, 3. Ceradine Jeanet. Toto: winnend 3,40. plaats 1,90 3.40. koppel 28,50, trio 101,50. 9e koers, 2000 m: 1Aty van de Len te (G. van Eykelenborg) 2.35,3 - 1.17,7, 2. Be Quick, 3. Zenith Nora. 4 Voila Cartouche. Niet gestart: War Glory. Toto: winnend 3,00, plaats 1.70 2,30 1,60. koppel 20,60, trio 140.60. kwartet 1056,00. 10e koers. 2000 m: 1. Zozo Nevele (A. van der Blonk), 2. Vriend, 3. Zeus Boekelte. Niet gestart: Brilliant Shot. Whippet Postille en Veric Brach. Toto: winnend 8.60. plaats 1,50 1,40. koppel 9.40, trio 20.40. SCHAKEN Toernooi in Belgrado (Joe) 7e ronde: Kasparov (Sov)-Kozul (Joe) 1-0, Short (Gbr)-Hjartarson (IJs) 1-0, Ehlvest (SovhNIkollc (Joe) 1/2-1/2, Ljubojevlc (Joe)-Joesoepov (Sov) 1/2- 1/2, Agdestein (Noo>-Damjanovic (Joe) 1-0, Timman (Ned>-Popovic (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 6 punten, 2. Joesoepov 4 1. 3. Short. Hjartarson. Ehlvest 4. 6. Timman 3 1/2 1. 7. Nikolic 3 1/2, 8 Agdestein 3 1. 9. Ljubojevic 3. 10. Damljano- vic 2 1/2, 11 Popovlc 1 1/2 1. 12. Kozul 1. Dames eredivisie: Dlckysquash 2- Dickysquash 1 0-3, ASRC-ESCV 2-1, Victoria-Seatin Centre Court 3-0. HSRC 2-HSRC 1 0-3. TENNIS Toernooi in München Herenenkelspel, 1e ronde: Kok (Ned)-Bayh (Wdl) 7-6, 6-4 Toernooi in Kopenhagen Herenenkelspel, 1e ronde: Nijssen (Ned)-Sörensen (Den) 4-6. 6-1, 6-2. Toernooi in Itaparica (Bra) Herenenkelspel, 1e ronde: Koever mans (Ned)-Goldle (Vst) 7-6, 6-3: Haarhuis (Ned)-Lozano (Mex) 6-4, 6- Lehnhoff scoort Antwerp's enige treffer. Doelman Immel (Stuttgart) is kansloos. FOTO: ANP

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9