SOR wil snel de lucht in NAAL Onderzoek naar aparte fietsstroken Bachlaan Mijnders Meubelen wint BOY Trof^ LEIDEN OMGEVING EaidwQowuvnt WOENSDAG 22 NOVEMBER 1989 PAGJJ twee zijn opwachting in de P.J. Warmerdamstraat. Sint (4) De goedheiligman arriveert zaterdag om elf uur aan de grote brug in Langeraar. Hij wordt welkom geheten door burgemeester Verhoef en on der muzikale klanken van Arti maakt hij een rijtoer per paard en wagen door Lange raar maken, waarna hij zijn opwachting maakt in het Pa rochiehuis. Bewoners Voorhof niet tevreden over proef met scheiden afval LEIDERDORP Bewoners van de wijk Voorhof in Leiderdorp zijn niet tevreden over de proef met het apart ophalen van groenaf val. Dit afval moet in papieren zakken en ver volgens in plastic bakken worden gedaan. Er zijn veel klachten over vieze en natte zakken en ook bestaat de angst voor het scheuren van de zakken. Zo'n 263 Voorhofbewoners vinden de papieren zakken matig of slecht. De bewo ners willen voorts dat het groenafval niet één, maar twee keer per week wordt opgehaald. Over de bakken wordt iets milder geoordeeld, maar toch vinden 129 bewoners ze slecht. Men vindt de plastic bakken te klein of te groot. De bakken zijn te licht en ze regenen in. Van de 500 bewoners die een kaartje instuurden doen er 417 mee met de proef. Onderdak gezocht voor Poolse Nachtegalen NOORDWIJK Het koor De Nachte galen van Polen geeft op maandag 11 december een concert in de Grote of St. Jeroenskerk van Noordwijk. Dit is on derdeel van een tournee door de Bene lux in de maanden november en decem ber. Voor het concert in Noordwijk wordt nog onderdak gezocht voor de koorleden tussen 11 en 13 december. De gastgezinnen ontvangen daarvoor in ruil vier vrijkaarten voor het concert in de St. Jeroenskerk. Opgeven kan bij de Stichting Promotie Noordwijk (01719- 19355). Het koor bestaat uit zestig perso nen waarvan 38 jongens tussen de 10 en 14 jaar. het repertoire omvat Gregori aanse tot de meest avant-gardistische muziek. J. Keuczewski geeft leiding aan het koor. Muur verzakt bij bouwwerkzaamheden WASSENAAR Bij funderingswerk zaamheden in de Langstraat is gister morgen rond half elf een muur van een belendend pand verzakt. In het pand is een winkel gevestigd. Op het moment dat de verzakking werd ont dekt, werden grootscheepse maatrege len genomen om erger te voorkomen. De winkelstraat werd afgesloten. Er was gevaar dat de muur zou instorten door trillingen veroorzaakt door langs rijdend verkeer. Tevens werd het gas en de elektriciteit afgesloten. De stremming in de straat duurde gister middag tot vijf uur. Bij onderzoek bleek dat de muur van de winkel niet meer te redden is. De muur wordt ge sloopt, waardoor de winkel de deuren voorlopig moet sluiten. Sieraden gestolen RIJPWETERING Di verse sieraden en dure fo toapparatuur zijn gister middag gestolen uit een woning aan de Van de Poellaan in Rijpwetering. Onbekenden drongen de woning binnen door het slot van de achterdeur open te breken. Vervol gens werd de hele woning doorzicht. In de avond uren werden uit een wo ning in de Dijkstraat in Roelofarendsveen even eens sieraden ontvreemd. Ook hier kwamen de da ders binnen via de achter deur. In beide gevallen waren de bewoners niet thuis. Huizen voor opvang asielzoekers Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente Voor schoten zal twee huizen kopen voor de opvang van asielzoekers. Daarnaast stel len het gemeentelijk woningbedrijf, de christelijke woningbouwvereniging en de algemene woningbouwvereniging elk twee woningen beschikbaar. Op die ma nier wordt tot 1992 de „pijn" voor de op vang van asielzoekers verdeeld. De com missie welzijn kon daar gisteren mee in stemmen. Wel werd opgemerkt dat het eleganter geweest zou zijn als de beide woningbouwverenigingen te voren waren geïnformeerd. Wethouder J. Marselis ver ontschuldigde zich vanwege de haast van de laatste maanden en beloofde dat alsnog te doen. D66 Wassenaar wil lokaal referendum e WASSENAAR Bij belangrijke zaken moet c naarse bevolking door middel van een referendj den geraadpleegd. Dit staat in het onlangs vef D66-programma voor de gemeenteraadsverlf van volgend jaar. Met dit voorstel onderscheidtrj zich van al de andere openbaar gemaakte j gramma's in Wassenaar. D66 heeft bovendien c datenlijst rond. Oud-raadslid R. Nieuwenhovtf lijsttrekker. Nieuwenhoven is regiodirecteur bije' post en was van 1970 tot 1972 raadslid in Maar van 1978 tot 1985 in Wassenaar. Hij is bestuurslid Stimezo-kliniek in Den Haag, lid van de facul! van de Hogeschool Amsterdam en president-cuir het Rijnlands Lyceum. Op de tweede plaats F huidige raadslid A. de Vries. Derde: E. Roden?' der Wilk. De volgorde van plaats 4 tot 10 is: F. V. Huisman, G. Kleijn, M. Voorn, A. Dobber, r liowsky-Seldenrath en E. Schuyer. Sinterklaas arriveert vrijdag avond in Hazerswoude-dorp. Om zeven uur vertrekt hij vanaf de rooms-katholieke kerk via de Ridder van Mont- foortlaan naar het Ambachts plein. Daar wordt de goedhei ligman om kwart voor acht door de burgemeester verwel komd. Zaterdagochtend doet Sinterklaas zijn intrede in Hazerswoude-Rijndijk. Hier vertrekt hij om tien uur te voet vanaf de JJB. Sinter klaas loopt naar de Da Costa- singel, waar hij door de bur gemeester verwelkomd wordt. Sint (2) Sinterklaas komt zaterdag ochtend om elf uur aan op het Palaceplein in Noordwijk. De Sint wordt verwelkomd door L. Korbee, voorzitter van de Noordwijkse Onderne mersvereniging. Na een rij toer door Noordwijk aan Zee en Noordwijk-Binnen wordt de Sint in het Hof van Hol land aan de Voorstraat wel kom geheten door burgemees ter J. Hoffmann. Sint (3) De Sint wordt zaterdagmid dag ontvangen in De Zilk. Hij maakt om kwart over Sint (5) Sinterklaas komt zaterdag ochtend om elf uur aan op de bekende plaats achter het ge meentehuis in Koudekerk aan den Rijn. Na ontvangst door burgemeester en wet houders volgt een rondgang door het dorp, die eindigt in het winkelcentrum Midden- waard. 's Middags vanaf half twee is er in de Ridderhof een zwarte pietendisco, voor de jeugd van vier tot en met twaalf jaar. Sint (6) Sinterklaas komt op zaterdag ook naar Nieuwe Wetering Om twee uur komt hij aan nabij de Meerbrug over de Ringvaart. Vandaar maakt hij in een open koets voorafge gaan door de plaatselijke mu ziekvereniging Door Gunst Verkregen een rondrit maken door Nieuwe Wetering. Om ongeveer half drie komt de Goedheiligman aan in het Cultureel Centrum aan de Achterweg. Daar is een groot kinderfeest met zang en trac- taties. Sint (7) Sint stapt zaterdagochtend om half elf bij het gemeentehuis van Leimuiden aan wal. On- De aankomst van de goedheiligman. der aanvoering -van muziek vereniging Mavileo maakt hij een rondtoer door het dorp. Sint (8) Sinterklaas wordt zaterdag middag om één uur in de ge meentehaven van Warmond verwelkomd door wethouder W.A.B. de Vos. Na een rond gang door het dorp gaat de Sint naar basisschool De- Waaier waar voor de groepen 1 tot en met 5 van de geza menlijke scholen een feest wordt gehouden dat om twee uur begint. In de oude gym zaal wordt van elf tot vier uur een Sint Nicolaasmarkt ge houden. Zondag kan men daar van twaalf tot vier uur terecht. Sint (9) De bisschop van My ra komt foto: henk van den ende op vrijdag 1 december in Zoe- terwoude-dorp. De goedhei ligman zal om zeven uur ver trekken voor een rondrit door het dorp vanaf het Muziek centrum aan de Schenkelweg. Onder beleiding van muziek vereniging VIÖS gaat de be- mijterde kindervriend rich ting Dorpsplein, waar hij door burgemeester A.J.M. Houdijk welkom wordt geheten. Daar zal Sint Nicolaas de kinderen ontvangen. Sint (10) De Sint komt zaterdag 2 de cember naar het buurtschap De Engel. Tussen half twee en half vier ontvangt hij de jeugd in de leeftijd tot en met groep viif en van vier tot zes uur is de jeugd uit groep zes Voorrang clubhuis IJscï Geen nieuwbouw Boorsmaschool KATWIJK Er komt geen vervangende nieuw bouw van de Boorsma school in de nieuwbouw wijk De Zanderij in Kat wijk. Dat heeft het college van B en W besloten. Deze openbare school blijft in Katwijk aan Zee gevestigd. Verplaatsing is enige tijd overwogen om dat het aantal leerlingen van de school sterk terug liep. Het college heeft de beslissing om de Boorsmaschool aan de Voorstraat te houden genomen omdat de laatste twee jaar het aantal leerlingen aan de open bare school is gegroeid. De verwachting is dat de stijging zich de komende jaren voort zet. Volgens het college is het de vraag of het aantal leerlin gen bij een nieuwe school in De Zanderij ook zal groeien. De afstand naar de school wordt dan voor een grote groep leerlingen te groot. Veel leerlingen komen nu uit Kat wijk aan Zee, Katwijk aan de Rijn/Molenblok en Hoornes- Rijnsoever. De nieuwbouw in de wijk De Zanderij zou vooral in de beginfase extra leerlin gen aantrekken. De nieuwe school zou vlak bij twee ande re basisscholen worden ge bouwd. Het college twijfelt verder aan het verkrijgen van toestemming van het ministe rie om een nieuwe school te bouwen. De Boorsmaschool zit nu in een gebouw uit 1935 maar nieuwbouw is niet abso luut noodzakelijk. VOORSCHOTEN De Voor- schotense IJsclub wacht nog altijd op een nieuw clubhuis, nadat het oude onderkomen nabij de ijsbaan aan de Nico laas Maeskade drie jaar gele den door brandstichting werd verwoest. De gemeente is bij herhaling verzocht iets aan die situatie te doen. Alle fracties toonden zich gisteren echter in de commissie welzijn bereid de ijsclub bovenaan te zetten als in januari de prioriteitenlijst wordt vastgesteld. In principe wordt daar dan 100.000 gulden voor uitgetrokken. Het ge bouw kost in totaal 275.000 gulden. De IJsclub wilde een nieuw gebouw van beton. Dat wilde de welstandscommissie echter niet. Volgens die com missie dient het nieuwe club gebouw op de ijsbaan in de zelfde stijl gebouwd te worden als het naast de ijsbaan fi houten kerkje. Die hos kwam veel duurder uiu meente werd gevrad; meerkosten te betalen, t omvat ruim 1000 rees schaatsers en meer d». wedstrijdschaatsers. Et meente Voorschoten ha voor huisvesting gezorf het buurthuis dat ooki dak had in het ven clubgebouw. Voor de I: is, zo stelt het bestuup gedaan. t Voorlopig heeft de ijsci kleine cabine neergezet ijsbaan zodat er toch ori is voor de noodzakelijki zieningen zodra er gei kan worden op natuurt aantal leden is overiger- het uitblijven van vorst gelopen winters fors ge Het Gezinsbelang: betaalbaar bom LISSE Woningbouwvereniging Het Gezinsbelang wil[ gen blijven bouwen die per maand 500 gulden huur mo^ brengen. Dit staat in de onlangs gepresenteerde bele 1990-1995. De vereniging spreekt zijn zorg uit over het, de grondkosten in de afgelopen jaren een steeds groter van de totale stichtingskosten zijn gaan vormen. Dit ii moment ongeveer 20 procent. I Ook zal de vereniging zich meer gaan verdiepen in het] stuk van de ouderenhuisvesting, ook al gezien het gegej er op gerekend moet worden dat in Lisse in 1990 in oi 2.150 personen 65 jaar en ouder zullen zijn. Het bestuur Gezinsbelang ziet dit vraagstuk in samenhang met de he1 ling van bestaande woonruimte. De vereniging streeft n bouwen van huurwoningen die aan de eisen van de tijd woorden. Nog meer streeft men ernaar om woningen te 1 met een hoge toekomstwaarde, ofwel huizen met minimi kamers. De vereniging verzet zich tegen gestapelde bouw. Ooi nieuw woonwijk Poelpolder II. Het bestuur van Het Gé lang is tegen het verkopen van woningen uit het verenig zit. Niet omdat men tegen het verwerven van eigen wd is, maar omdat als zo'n tendens wordt ingezet, dit de socij ningmarkt niet ten goede zal komen. RIJNSBURG De Stich ting Omroep Rijnsburg heeft haar hoop er op ge vestigd in het voorjaar uit zendingen te beginnen. Dat bleek gisteren bij de presentatie van de om roep. SOR wil dan de plaats innemen van Om roep Rijnland dat nu nog via de kabel wordt door gegeven in de gemeente. Volgens de SOR is het uurtje aandacht per week dat die omroep aan Rijns burg besteedt te weinig. Voordat bij het commissariaat voor de media een zendmach tiging kan worden aange vraagd heeft de SOR echter een representativiteitsverka- ring van de gemeente nodig. Zo'n verklaring wordt een keer per vijf jaar afgegeven en geldt nu nog voor Rijnland. Die loopt in december af. De SOR zal door vrijwilligers gerund worden. Naast het da gelijks bestuur bestaat er ook een „representatief bestuur" afkomstig uit alle lage van de bevolking. Dat moet toezicht houden of de SOR daadwerke lijk aan haar doelstellingen voldoet. SOR wil vanuit een eigen stu dio onder de bibliotheek gaan uitzenden. Daarnaast wil men buiten activiteit ondernemen, zoals de uitzending van quizzes en dergelijke. Ook sport moet aan bod komen. De zondagen worden gevuld door de ker ken, die daarvoor zouden moeten betalen. Financiën Via sponsoring en verkoop van zendtijd aan derden wil de SOR de zaak financieel rond krijgen. Voor de start zou 10.000 gulden nodig zijn. „Het is zeker niet onze bedoeling een beroep op de lege gemeen te kas te doen", zo deelde pen ningmeester D. Oudwater gis terenavond mee. Een idee om zogeheten tientjes leden te werven werd door het enthouaisaste bestuur gisteren goed ontvangen. Een gisteren- ook getoonde diaserie zal de komende tijd ook bij de inwo ners onder de aandacht wor den gebracht. Als alles naar wens verloopt wil de SOR tij dens de jaarlijkse paarden markt haar eerste uitzending te verzorgen. Het bestuur van de Stichting Omroep Rijnland. foto: henk van den ende Aanbesteding gemeentehuis in Voorhout VOORHOUT Het bouwbe drijf Vink en Veenman Utili teitsbouw uit Ter Aar zal waarschijnlijk het nieuwe ge meentehuis van Voorhout gaan bouwen. Gistermiddag vond in de raadszaal de aanbe steding plaats. Vijf aannemers waren geselecteerd en uitge nodigd. Dat waren: Heymans Bouw B.V. uit Rosmalen Hil- len Roosen B.V. te Amster dam, Nelissen van Egteren Bouwgroep B.V. uit Hoofd dorp, Veerman Vink B.V. uit Hillegom en Vink en Ver man uit Ter Aar. De laatste bleek het scherpst in prijs en zelfs binnen het ge raamde bedrag. Vink en Veer man gaat bouwen voor de prijs van 3.807.000.-. Eerst zal nog bekeken worden of het geheel met de wensen van architect Tauber overeenkomt en daar na volgt de officiële gunning. Maar volgens burgemeester Van de Wouw en wethouder IJdo was dat waarschijnlijk geen probleem. „Wij kennen deze aannemer. Hij is bij ons goed bekend. Hij heeft in Voorhout ook Huize Agnes en het broederhuis Nieuw Schoonoord en omliggende huisjes gebouwd". IJs en we der dienende zal in januari de eerste paal van het nieuwe ge meentehuis de grond ingaan. Verkeer moet worden geremd in Het Joght VALKENBURG De raads commissie ruimtelijke orde ning in Valkenburg vindt eensgezind dat er wat moet ge beuren aan de verkeerssituatie in Het Joght. Alle fracties vin den dat 't Woutlaantje een woonerf moet worden bleek gisteren tijdens de vergadering van de commissie. Op de Joghtlaan moet het verkeer geremd worden. Dat moet dan gebeuren door de weg te ver smallen en een fietsstrook aan te brengen. Hagenaar valt vier meter LEIDERDORP Een 23- jarige Hagenaar heeft gis termorgen een zware her senschudding opgelopen bij een val van vier meter hoog. De man was bezig namens een electriciteitsbedrijf de verlich ting in een fabriek aan de Zijl- dijk te repareren. Om bij de lampen te komen, gebruikte hij een vorkheftruck waar hij een losse bak op had gezet. Op vier meter hoogte begon de bak te schuiven en viel de Ha genaar op de grond. Hij is met een ambulance naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden gebracht. Bekladders gepakt LEIDERDORP Twee Lei derdorpers van 14 en 15 jaar zijn gisteravond om half zes aangehouden op het Van Al- phenplein. Ze hadden daar een school beklad met graffity. Getuigen waarschuwden de politie. De jongens zijn overge dragen aan het HALT-bureau in Leiden. De bekladders moeten schoonmaakwerk- zaamheden verrichten. De uitreiking van de BOV- trofee aan H. Mijnders. foto: henk van den ende NOORDWIJK H. Mijn ders van het gelijknamige meubelbedrijf in Lisse heeft de beste onderne mers visie in de Bollen streek. Dat vindt tenmin ste de Junior Kamer Bol lenstreek die hem daarom in Noordwijk de tweede BOV Trofee 1989 toeken de. De prijs werd gisteren uitgereikt door de win naar van vorig jaar, direc teur Van Vliet van Unie kaas van Vliet uit Voor hout. In het jury-rapport wordt Mijnders Meubelen een onder neming genoemd die vooruit kijkt en alles op alles zet om aan de top te blijven. De firma telt nu dertien filialen. De hoofdvestiging is in Lisse. Mijnders bezoekt zelf elke 14 dagen alle vestigingen. Er heerst volgens het rappir nen het concern een in^, sfeer. De afstand tussei teur en werknemers 'iL Mijnders wordt door een snelle beslisser g^, die enthousiast en vooitr te werk gaat en een vo^. is voor de organisatie. L i; VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten gaat een kostenbereke ning maken van het voor stel van Veilig Verkeer Nederland (VVN) en van de Echte Nederlandse Fietsbond (ENFB), om naast de Bachlaan twee vrijliggende fietspaden aan te leggen. Het college van burgemeester en wethouders had een voor stel ingediend om naast de as faltering van de Bachlaan het laatste stuk van de auto busroute fietssuggestiestro- ken aan te leggen. De leden van de commissie openbare werken steunden het voorstel van VVN en de ENFB. Voor de asfaltering is twee maanden geleden een krediet van zes ton ter beschikking gesteld. Volgens de twee organisaties wordt de weg met hun plan veiliger. Een smallere weg kan makkelijker worden overge stoken, met name door oude ren. Het gebruik van minder asfalt kan de kosten voor de aanleg van fietspaden compen seren. De Bachlaan-oost wordt in de huidige situatie als zeer onveilig gezien. De brede uit gang Bachlaan-Leidseweg dwingt overstekende fietsers nodeloos op de weg van de Bachlaan te Wachten. De bus halte ligt in het drukste stukje van de Bachlaan. Aparte ruim te is er niet voor fietsers óp de Bachlaan en bij de Emmaus- school veroorzaken ouders die met de auto hun kinderen af halen en brengen een ver keerschaos. VVN en ENFB menen dat de fietsers bij de Leidseweg van in- en uitvoegend verkeer moeten worden gescheiden. De bushalte kan naar de Beet- hovenlaan worden verplaatst. Een dure parkeerstrook op de Bachlaan is niet nodig; er wordt nauwelijks geparkeerd en de weg wordt er alleen maar breder door. Een brede weg nodigt uit tot hard rijden. Bij de aanleg van aparte fiets paden kunnen de fietsers ach ter de ladende en lossende ou ders worden heengeleid, stel len de twee organisaties. Nieuwe broc voor emancipp van vrouwen a J)EN HAAG ZuC land heeft gistere^ nieuwe brochure bracht over de activ die de provincie neemt op het gebie* de emancipatie van» wen. oi In de brochure onder „Vrouwenemancipatie provincie Zuid-H" wordt aan de hand v^ aantal thema's duideL maakt hoe het prof. emancipatiebeleid vorn^ De brochure bevat eei^, hoofdstukken over one pen als vrouw en arbej* deropvang, vrouwen ere ren en vrouw en spor(^ brochure is een üitvoeii opgenomen met adres% organisaties in de prj, die zich actief bezigt met de emancipatie va£ wen. L

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14