Snelheid alleen niet genoeg voor Leiderdorp L L DIOK blijft in spoor Castricum Invaller Van der Haar helpt Avanti aan winst Polar Bears overrompelt I De Zijl/LGB Vlietwijk en Merenwiek veroveren koppositi Drie kringrecords t Marieke Mastenbroë SPORT CcidaeSoivuMit MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 PAGIN Toernooiwinst voor Martijn Van den Berg LEIDEN Martijn van den Berg heeft het derde toernooi in de categorie tot en met 12 jaar van het nationale indoor winter jeugd tennis- circuit gewonnen. In het door het district Lei den in Badhoevedorp georganiseerde toernooi had Van den Berg in de finale tegen Scott Goossens twee sets nodig om de titel te verove ren. Met Martijn van den Berg plaatsten zich Reinier Hamming en Ruby Pennings voor het vierde toernooi, naast Jolanda Mens en Marin Verkerk. In de categorie tot en met 14 jaar reikten Ma rieke Bethlehem, Judith Verhoeff en Matthijs van Sterkenburg tot de kwartfinale en daarmee tot het vierde circuittoernooi. In de categorie tot en met zestien jaar hielden Ben de Bruin, Rogier van Duijn en Mirjam Sie- merink de Leidse eer hoog. Gelijkspel damclubs LEIDEN De Hoornse Dam Club uit Alphen en Samen Sterk uit Hazerswou- de hebben met een •verdienstelijk gelijk spel in de vijfde speelronde van de regionale hoofdklasse van de damcompeti- tie hun middenmoot- positie verstevigd. HDC bleef verras send koploper Dam- lust Gouda tot een 8- 8 eindstand bij, Sa men Sterk kwam tot eenzelfde score tegen DEZ Reeuwijk. Halve marathon voor Van Klink LEIDEN Cees van Klink heeft de halve marathon van Ede gewonnen. De atleet van het Leidse Bataven liep 1.11.14. Club genoot Jacques van Schie werd tweede in 1.13.49. Holland-atleet Van de Veer kwam tot een vijfde plaats bij de Wantijparkloop in Dordrecht. De Leidse atlete Joke Kleyweg werd met een tijd van 51.25 minuten tweede bij de 15 kilometer van Nijmegen. Bij een 8200 meter veldloop in Oosterhout finishte Rob van Schooten als vierde in 26.14 minuten. De Holland-atleet Maassen van de Brink werd vijfde bij 10 kilometer snelwandelen in Rot terdam. De indoorwedstrijden voor B, C en D junioren in het Haagse Houtrust veroverde B-meisje Margriet Loos (AV Holland) goud met een hoogtesprong van 1.55 meter. Yldiz van der Zijde (Bata ven) was bij de meisjes C goed voor hetzelfde metaal: 600 meter in 1.44.8. Bij de jongens B twee zilveren medailles voor Fabian Ros op de 60 meter (7.2 seconden) en op de 200 meter (23.8 se conden). Voor de Bataven waren Rens Bouman en Chris Tam- minga goed voor tweede plaatsen. Bouman op de 60 meter hor den in 9.3 seconden, Tamminga bij het polshoog met 3.70 meter. LEIDEN Na de zesde speel- week hebben de Leidse badmin tonclubs Vlietwijk en Merenwiek de koppositie in hun afdeling van de landelijke badminton- competitie veroverd. Vlietwijk heeft het onderaanstaande Duinwijck geen kans gegeven. Slechts het damesenkelspel van de geblesseer de Joke Tebeest moest aan de bezoe kers gewonnen worden gegeven. De Voorschotenaren namen daarmee de koppositie in de landelijke tweede klasse in. Het in dezelfde klasse uitko mende eerste team van de BC Leiden was in recordtijd klaar met Florida. De Waddinxveners beschikken over twee voor deze klasse te sterke dames, die elke wedstrijd drie punten binnenha len. Leiden had in Stefen van Giezen, Paul Kooyman en Bram Segijn de mannen, die de resterende vijf partijen naar zich toe trokken. In de derde klasse gaat na de zesde speelweek het Leidse Merenwiek trots aan kop. De Leidenaars klopten concurrent Zijderveld IX met 5-3. De 3-1 voorsprong na de gewonnen sin gles van Rob Burgerjon, Danny Plug en Sandrina Leemans werd na een ge wonnen herendubbel en twee mixed- dubbels niet meer uit handen gegeven. De voorsprong op Zijderveld bedraagt nu drie punten. Door met 6-2 van Heerhugowaard 6 te winnen, plaats IsP Lisse 2 zich boven de opponen boven Duinwijck 6. In de eerste divisie speelde Fl; definitief uit de gevarenzone doi de vierde maal met 6-5 te zegej Ditmaal trok Zijderveld kortste eind. Daarmee maaktt een 3-1 achterstand goed In de vierde divisie blijven Vlj 2, Flair 3 en BC Leiden 2 del plaatsen in hun afdelingen behi De Voorschotenaren zagen conq*. Flair 4 een punt verspelen. He derdorpse Spotvogels kon Victoria niet de baas, dat daardoor we Flair 3 aan de leiding blijft gaan] Moraal werd bij Shuttle Ter Aar®] hwinnares. Het Leidse Veglo Th deert vermoedelijk. ijg LEIDEN Leiderdorp ervoer in en tegen Be verwijk hoe een verou derde luchtmacht jacht- vliegers aan de grond kan houden (87-65). Luba Leiden kreeg in Zevenaar tegen Baske tiers geen vaste voet aan de grond (71-56). BVO verloor in eigen huis van een voltallig Festo BW (65-68) en de dames van Grasshoppers won nen uit in Groningen (61-71). MSV won in de promotiedivisie haar tweede wedstrijd van dit seizoen van BOB (55-64). Leiderdorp heeft een jonge en snelle ploeg. Dót weet nu iedereen in de eerste divisie A. Coach Bert Samson is daarom naarstig op zoek naar een manier om weer eens te winnen, want snelheid alleen is nu niet meer genoeg. Be verwijk liep de eerste tien minuten goed in de pas met Leiderdorp. De Beverwijkers moesten idaarvoor behoorlijk diep gaan, maar toen de 'oude motoren' uit elkaar dreigden te rammelen, gaf de modernere machinerie van Leiderdorp al de geest. Sam son had, evenals bij de voor gaande wedstrijden, maar weinig woorden nodig om het verlies te verklaren: „No defense", slaakte de getergde leidsman van Leiderdorp in van elk accent geschoond Amerikaans uit. Beverwijk, dat via een ruststand van 41- 26 gemakkelijk kon afsluiten op 87-65, bezorgde Samson daarmee een behoorlijke deuk in het onverwoestbaar lijkende zelfvertrouwen. Hoofddorp was zondag (in het kader van het Luba-tour- nooi) ondanks de vooraf toe bedeelde voorsprong van tien punten vele maatjes te klein. Met 'no defense' won Leider dorp daarom gemakkelijk via een ruststand van 32-27 met 93-68. De thuiswinst die Luba Lei den eerder dit seizoen tegen Basketiers boekte, kon uit niet gecopieerd worden. De Leidse ploeg moest na een 36-26 ruststand uiteindelijk met 71-56 het onderspit del ven. Basketiers toonde zich met name bij de rebounds veel sterker. De Leidse re- bounder Ben de Jong was deze wedstrijd niet bij de les. Topscorers voor Luba waren Huybens (20 punten) en Gus- sen (12). BVO-coach Ben Ponsioen vervoegde zich zondag ook in de Vijf Meihal om de tour- nooiwedstrijd tegen Oegst- geest te spelen. De uitslag van 84-67 (rust 40-38) viel bij Ponsioen nauwelijks van het gezicht af te lezen. Reden was de wedstrijd één dag eerder voor de competitie te gen Festo BW. Festo trad in Alphen met een voltallige se lectie aan en dat betekende dat ook de bankspelers van het eerste team BVO partij gaven. Eén daarvan was Hugo Butter die 36 punten aantekende en Festo door elk moeilijk moment heen sleep te. BVO was met de rust al kansloos (26-40) en al kwam het dan nog knap terug tot 65-68, winstkansen heeft de ploeg nooit gehad. Ponsioen baalde. Vooral van Butter. BV Lisse bleef in de eerste divisie B goed overeind tegen Wilskracht. Een uiterst ge concentreerd Lisse leidde de wedstrijd vanaf het begin en leek geen moment in gevaar te kunnen komen (rust 32- 44). De ploeg van Johan Kos ter zag kans het in de laatste halve minuut van de wed strijd toch nog onverwacht spannend te maken. Een op zettelijke fout van Ferry Huurman leverde Wilskracht een score plus een bonus plus balbezit op. Het balbezit werd in een driepunter omgezet en toen een Lisse-speler de in middels met vijf fouten naast de spelersbank opgestelde Huurman de bal toespeelde mocht Wilskracht opnieuw gaan scoren. Dé laatste tien seconden gaf Lisse het niet meer uit handen. Eindstand 67-71. Topscorers Lisse: Jör- gen Goudzwaard 20 (6x3), Peter van Zonneveld 20 en Jeroen Koot 14. De dames van Grasshoppers toonden in en tegen Gronin gen aan ten opzichte van vo rig jaar heel wat te hebben bijgeleerd. Was een seizoen eerder Groningen nog te sterk voor de Katwijksen, nu was het Grasshoppers dat via 30-35 met de rust, mocht gaan winnen met 61-71. Op vallend was behalve het op treden van Margreet Visser (21 punten) en Anja Kuijt (ook 21) het spelen van Yvonne Plug. De zwaar ge bouwde spelverdeelster weet zich op uitstekende wijze te handhaven op het eredivisie niveau. Tegen Groningen be wees zij dat ondermeer met 9 punten waaronder twee be langrijke driepunters. In de dames promotiedivisie moest MSV in Oud Beijer- land winnen van BOB om uitzicht op handhaving te be houden. Het was dit gegeven dat cpach Nelissen deed zwichten: hij stelde Arien Vlieger op, een speelster die eerder dit seizoen uitstapte en volgens Nelissens eigen woorden bij hem nooit meer aan de bak zou komen, wat er ook zou gebeuren. MSV won met 55-64 (rust 32-27). De dames van Lisse wonnen in eigen huis van Landslake Lions. Rust 45-28, eindstand 67-64. LEIDEN DIOK hield gistermiddag in eigen huis een geïnspireerd Hilver sum van zich af. In een harde partij moesten de Hilversummers uiteinde lijk de eer aan de Leidse formatie laten, die met 21- 8 in het spoor van lijstaan voerder Castricum blijft. De wedstrijd tegen Hilversum had een,speciaal tintje. Vorig jaar was deze ploeg namelijk verantwoordelijk voor de eni ge Leidse nederlaag van het seizoen, waardoor het beker kampioenschap aan de Leidse neuzen voorbijging. In de wedstrijd maakte Kees Kloots zijn rentree. Na een afwezig heid van anderhalf jaar nam hij zijn oude stek in de eerste rij in. Zijn aanwezigheid kwam DIOK niet ongelegen, daar het er vooral in de voor ste linie hard aan toe ging. Scheidsrechter Cees Blaas moest zelfs de props van beide partijen een officiële waar schuwing geven om de zaak in de hand te houden. Dit alles was er mede de oor zaak van dat de Leidenaars niet echt lekker in hun spel kwamen. Hoewel er bij vlagen wel mooi aanvalsspel te zien was, duurde het toch tot de slotfase van de eerste helft voordat DIOK via twee penal tykicks van Gottfried Bos de leiding kon nemen, 6-0. Ook na de pauze bleef het spelbeeld rommelig en werden vooral achterin de Leidse ver dediging, waar Diederik Re- nardel en Rob Kamp een off day hadden, fouten gemaakt. Er werd te onzeker gereageerd op de diepe kicks van de Hil- versumse formatie waardoor de DIOK onnodig in moeilijk heden kwamen. Toch wist de Leidse thuisploeg ook in deze periode, via try's van Robert Broers en Mare Michelsen, de score op te voeren (18-0). Vooral de laatse try wist de handen van het toegestroomde publiek op elkaar te brengen. David John, in balbezit, wordt fel op de huid gezeten door een aantal Hilversum-spelers. Yves Kummer (links), Diederik Renardel en Mare Michelsen (rechts) kijken toe. Daarna viel de concentratie andermaal weg en wisten de Hilversummers tweemaal een gat in de Leidse verdediging te vinden. Met een stand van 18- 8 was de spanning weer enigs zins terug. De foutloos schop pende Bos maakte echter een eind aan de Hilversumse hoop en bracht de eindstand via een penalty kick op 21-8. Voor The Bassets was het niet echt een plezierige dag. Op eigen veld werden de Sas- senheimers naar een kansloze 42-6 nederlaag gespeeld door een goed spelend HRC. De Ha genaars, met verscheidene in ternationals in hun midden, domineerden op alle fronten. FOTO: BRAM VEEFKIND springers node misten. Perry Noordermeer was verantwoor delijk voor de zes tegenpunten. Aanstaande zondag wacht The Bassets een nog zwaardere klus als de ploeg het moet op nemen tegen lijstaanvoerder Castricum. DEGRADATIE EEN FEIT VOOR DAMES DOCOS LEIDEN De heren van tafeltennisvereninging Avanti versloegen afgelo pen weekeinde met 12-6 de ploëg van Bartok. De zelfde uitslag (12-6) sloeg BT Lifters tegen Red Stars bij elkaar. De da- mesploegen van Docos en Scylla kwamen zowel za terdag als zondag in actie. Na de nederlaag tegen Shot is Docos al zeker ge degradeerd; de wedstrijd zondag tegen Kluis was daarom een verplicht nummer. De Scylla-dames hebben na hun winst op Avanti en Schimmert nog een kleine kans op een kampioenschap. Vorige keer won Avanti nog met 16-2 van Bartok. Niettemin was woordvoerder Nico Stolwijk niet ontevreden met de 12-6. Bij Avanti ont brak namelijk Gerard Bakker, die met het Nederlands team in Hongarije verblijft. De 15- jarige Michael van der Haar nam zijn plaats in. Heel knap wist Van der Haar, die nor maal derde divisie speelt, te winnen van Dullens en Frans- sen. Samen met Rob Turk zorgde hij ook nog voor een overwinning in de dubbel. Turk en Chen Song wonnen allebei vier enkelspelen. Dat Robert de Groot slechts één keer scoorde, was teleurstel lend. BT Lifters trad aan tegen Bartok. Zowel Ron Schipaan- boord als Friso Reitsma bleven ongeslagen. De Jong won twee en Herman van der Broek één keer. Het matige optreden van Van der Broek werd veroor zaakt door een vervelende rugblessure, waardoor hij zelfs niet in staat was zijn laatste partij af te maken. Voor de dames van Docos is de degradatie een feit. Dat was duidelijk na het 7-3 verlies za terdag tegen Shot- Wagenin- gen. Een goed spelende Petra Buitelaar beperkte de schade voor Docos door twee partijen op haar naam te schrijven. Zij won zowel van Dike Keen als van Gabriëlle Demon. Met Marijn Olden won Buitelaar bovendien de dubbel. Zondag moesten de dames van Docos weer spelen, ditmaal te gen Kluis, dat ook al zeker was van degradatie. Deze wed strijd eindigde na krap twee- eneenhalf uur pingpongen in een gelijkspel. De dames van Scylla en Avanti ontmoetten elkaar za terdag. Nu er voor Avanti niets meer op het spel staat, la ten ze nogal wat punten lig gen. Ellen Bakker niet; die wint elke week drie partijen. Of Jose Éakker er drie wint of verliest, is volledig afhankelijk van haar bui. Zaterdag gaf ze al haar partijen weg. Annet Janssen haakte'na één game geblesseerd af. Doordat de dubbel voor Avanti was, ein digde de wedstrijd met 6-4 in het voordeel Scylla. De Scylla-dames kwamen ook op zondag in actie. Tegenstan der was Schimmert waarvan met 7-3 werd gewonnen. Ju dith Lepelaar scoorde een hat trick. Heidy de Haas won van Severins en Sooms, maar kwam tegen Ruisschop net iets te kort, terwijl Sophia Vaal- burg wel van Ruisschop maar niet van Severins en Sooms wist te winnen. Ook de dubbel ging naar Scylla, dat na dit weekeinde zes punten achter staat op koploper Tempo Team. Volgende week zater dag is er een rechtstreekse confrontatie tussen beide teams. Scylla, dat in de uit wedstrijd met 6-4 won, zal met 8-2 moeten uithalen om kam pioen te worden. kr< isf LEIDEN De beide Leidse waterpolovereni- gingen, LZ 1886 en De Zijl/LGB, leden dit week einde een nederlaag. De Zijl verloor thuis met 5-13 van titelkandidaat Polar Beers. LZ moest met 8-10 zijn meerdere erkennen in het Delftse DZV Koudijs. LZ 1886 blijft daarmee hekkesluiter in de vader landse competitie. AZC is de enige nog ongeslagen ploeg in de regio. De Al- phenaren bleven zaterdag met 7-16 Brandenburg te baas. Ondanks het feit dat De Zijl veel opgelegde kansen miste, was de overwinning van Polar Beers terecht. De waterpolo- formatie uit Ede ging zater dagavond furieus van start. Oud De Zijl-speler Hans Nieu- wenburg opende de score en zag zijn oude ploeg al snel te gen een 0-3 achterstand aan kijken. Dankzij een treffer van Edwin Redegeld aan Leidse zijde stond de Spijker- ploeg na de eerste periode met 1-5 achter. In het verdere verloop van de wedstrijd was De Zijl niet lan ger de mindere van Polar Beers, maar de opgelopen schade bleek onoverbrugbaar. Een reeks van onnodige fou ten, waaronder maar liefst acht gemiste overtalsituaties, was hier debet aan. Coach Al- bert Spijker zocht de oorzaak onder andere in het te lage aanvangstempo van zijn ploeg. „Als we dat beter hadden ge daan, zouden we zeker bijge bleven zijn", aldus Spijker. Nu verloor de ploeg met 5-13. Na twee weekeinden waarin LZ 1886 veel sterkere oppo nenten trof, was er zaterdag sprake van tenminste een ge lijkwaardige tegenstander. Dat de beide ploegen aan elkaar gewaagd waren blijkt scoreverloop. Helaas Leidenaars kon de I de voorsprong van de I twee perioden niet oml in winst. De laatste spell de, 8-8, deed LZ de dJ Daar werden de broodn punten alsnog uit handéj geven. LZ-aanvoerder |,1 van de Zeeuw wijt de 8-jjj derlaag aan de onervarej van de ploeg, „want iedta was er zich ervan bewuL het juist hier had rnoete^. beuren". AZC Alphen had een m< ke start tegen Brandeiv' Hoewel de eindzege geer .ment in gevaar is gewee^J Brandenburg tot aan de periode goed bijblijven, dat een sterker collectief liep vervolgens gemakL over zijn tegenstander Brandenburg probeerde hard spel het verschil kir houden. Het was ver^ moeite. Met John Janss(V EwoLid van Winssen ha£( phen twee goede schutty ning in de met 7-16 gewi partij. De Katwijk-ploeg keni weekeinde geen angst vo| genstander DSZ. Tochi DSZ aardig in het spootó ven omdat de Katwijkseei mislukte. In de derde pac was voor Katwijk het in'; broken en kon de ploegt 12 eindzege veiligstellen. wijk neemt nu de derde ja op de ranglijst in. pi Vivax kreeg in de begi( meer tegenstand van de t taan dan de waterpolofork uit Oegstgeest verwachtu nummerieke meerderheij de ploeg voortdurend cre(s werd niet afgemaakt. Dg vax-aanvallers toonden zir de derde periode wel bijzd scherp en zorgden ervooiE de ploeg uit kon lopen e 11-3. Uiteindelijk werd hdi LEIDEN De Zijl/LGB en LZ 1886, die elk een ploeg naar de SPEEDO- wedstrijden in Nieuwer- kerk aan de IJsel stuur den, kwamen daar tot aansprekende prestaties. De senioren van de Leidse zwemverenigingen deden van zich spreken tijdens de selectiewedstrijden voor de Europa Cup in Delft. LGB-zwemster Ma rieke Mastenbroek verbe terde maar liefst drie kringrecords. .Mastenbroek scherpte zo de tijd op de 100 meter vrij aan tot 56.84. Op de halve afstand was zij tot het zelfde in staat. Marieke Mastenbroek liet de klokken stil staan op 26.07. Tenslotte vestigde zij ook op de 100 meter vlinder een nieuw kringrecord. Haar tijd 1.03.86. Ook Hanneke Koop- mans kwam tot een aanspre kende prestatie. Zij verbeter de op de 200 meter schoolslag het kringrecord zowel voor de meisjes onder de 16 jaar als voor de dames. Ze finish te in een uitstekende 2.38.56. Routinier Ria Willemse werd ondanks haar blessure op de 100 meter schoolslag derde in 1.13.9. Voor LZ leverde Antoine van Weerden twee goede prestaties. Op zowel de 100 meter school als op de dub bele afstand snelde hij naar goede tijden; respectievelijk 1.04.78 en 2.18.77. Bij de da mes behaalde Pauline Stastra een limiet op de 100 meter rug in 1.07.81. Micha Prins, jeugdlid van De Zijl pakte het meeste edel metaal. Prins werd op de 100 meter vlinder tweede in 1.18.0. Deze plaats was ook voor hem weggelegd op de 200 meter wissel. Zijn tij deze afstand was 2.51.8 de 100 meter vrij werd 5 Verhoop vierde. Toch kende zijn tijd een A-lif 1.28.3. Bij de meisjes f) Jorien Kleywegt zilver c® 100 meter rug in 1.32.0. J1 LZ heeft een bredere j^, ploeg, hetgeen uit de re% ten is op te maken. R$ Singeling stond op het ft ste schavot dankzij zijn gr tijd op de 100 meter vlie Hij tikte aan in 1.17.8. Zii pakte Singeling op dec meter wissel in 2.49.4. Onderwater pakte twee' ste plaatsen op respect)* lijk de 100 meter scho<P de 100 meter rug in 1.36^ 1.25.3. Op de 100 meter volgde clubgenoot Sr van Ieterson op enigd stand, hij werd derd« 1.26.8. Ook Natasja Si was goed voor twee goud. Een goede 1.32.2 r seerde zij op de 100 n, school en op de 100 rf rug tikte ze aan in 1.21. de laatste afstand waj clubgenote Rosan Bakki vlug af. Bakker werd in 1.33.2. Bakker moes^ haar meerdere erkenne; Mariëlle Kraan op de, meter school. Kraan tikt tweede aan in 1.35.0 en f ker als derde in 1.35.7. 1: borg Hoeks eiste op de meter vrij tenslotte zj voor zich op in 1.23.3. Tijdens langebaanwe< den in Waddinxveen Ie1 Fleur Bakker een opmi lijk goede prestatie op dl meter wissel. Zij benadr zelfs de beste jaargangpr tie ooit gezwommen. Ze I op 0.7 steken. Ook t voor de langebaan, M Blokpoel zwom sterk.; werd derde in 4.26.9 of 400 meter vrij.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18