pandstad Sport beslist opper in haar voordeel Aarzelende start Leidse korfballers |1VKV bouwt jan zegereeks Leython verslaat DAC ondanks slecht spel: 3-1 |ORT LEIDEN CcidócSouoant maandag 20 november i989 pagina 17 a.VB zaterdag: Richard Trompert (Kagia) 10; Rob Bink (Lei- o) 9; Arno Filipo (Koudekerk), Marcel van der Blom (RCL), 1 lues Key (ARC) 7. jvB zondag: Peter van der Star (NSV '46) 12, Marcel Valk ^S) 10; Ronald de Rijk (Kickers '69), 9. n|eling zaterdag: Henny Siebert (Sleutels) 13; Daan Noote- m (KRV) 9; Ben van Klaveren (Alphia), Leen Baay (Alphia), l de Vries (SVOW), Kees van de Bos (Valken '68), Peter Te- ■us (Abbenes) 8. e[leling zondag: Marcel Groenendijk (Randstad Sport) 15 tJco van der Zon (Randstad Sport) 11; Peter Hogewoning Sport) 9. jeugd: Patrick Scheurwater (Noordwijk) 12; Bram gjbus (Noordwijk) 9; Richard Onstenk (UVS) 6. Bowlers Vermeulen weer in middenmoot LEIDEN pe bowling- hoofdklasser Formule Ver meulen weerde zich tijdens de derde speeldag van de na tionale trioleague prima. Door het dagsaldo van vijf punten, waarvan er twee werden behaald via een zege op lijstaanvoerder Ommoord, ontvluchtte de Leidse forma tie voorlopig de degradaties feren. Halverwege de compe titie biedt de zesde plek een kans op een klassering bij de top drie, al is de gevarenzone eveneens niet ver weg. zich af te houden. De forma tie uit Maarssen, met ex-in- ternational Ronald Chandra, in de gelederen kwam niet erg uit de verf tegen het ge degen openende Leiden. Met 590-566 en 587-557 won Ver meulen het maximum van drie punten. Tegen titelver dediger Bowltech viel het Formuleteam terug en lever de drie punten in (513-554 en 552-568). In de confrontatie met lijstaanvoerder Om moord hervonden de Leide- naars zich. Na verlies in de eerste game (530-566) werd uitstekend afgesloten. Dank zij de spare/strike van anker speler Frank Scheffer werd naast het gamepunt ook het totaalpunt binnengehaald (556-519). Het verschil was precies één pin. Marius van Kalkeren was individueel verreweg het best op dreef. Hij scoorde 1178 over zijn zes games. De stand in de Hoofdklasse ziet er nu als volgt uit: 1. Mu sis Sacrum Schiedam 19,5; 2. Neroc Eindhoven 19; 3. Om moord Dordrecht 17; 4. Bison Maarssen 15; 5. Intraco Em- men 13,5; 6. Formule Ver meulen Leiden 12; 7. Bowl tech Vlaardingen 11; 8. Bri- mon Tilburg 11; 9. De Liede Haarlemmerliede 10; 10. Dozy Den Helder 7. Bokswinst De Kruyff NIEUWEGEIN In de voorronden van het Neder lands kampioen schap boksen heeft Teus de Kruyff een over winning geboekt. De zwaarwelterge- wicht uit Alphen aan den Rijn won door knock-out van Willem de Rooy uit Heerlen. De Kruyffs Lirq- burgse tegenstan)- der ging in de ring in Nieuwegein in de tweede ronde onderuit. KUYVENHOVEN OOK STERK OP ATB LEIDEN Dat John Kuyvenhoven uitblinkt op de crossfiets is al jaren be kend. Dat hij ook op de ATB (all ter rain bike) uitstekend uit de voeten kan bewees hij dit weekeinde met een der de plaats in Vlaardingen, waar de na tionale crosskampioen van de liefheb bers in een zeer sterk veld opvallend presteerde. ATB-koersen bedreigen de veldritten. In Vlaardingen bijvoorbeeld stonden veel renners aan de start die zomers de toon aangeven op de weg. De winnaar in Vlaardingen, amateur Dennis Huenders, behoort tot de nationale top. Dat een ATB-koers een stuk zwaarder is, ervoer Kuyvenhoven in de slotfase. Duurt een veldrit bij de liefhebbers zo'n veertig minuten, een ATB-koers gaat over een uur en een ronde. Daar aan is dan. nog een serie van een half uur en een ronde voorafgegaan. Van daar dat de Leidenaar Huenders en tweede man Peter Huigens de laatste ronden moest laten gaan. Kuyvenhoven heeft inmiddels beslo ten het wielrennen op de weg te laten voor wat het is. De Swift-Casbarenner wil zomers ATB-crossen rijden en 's winters de „normale" veldritten. Deze winter neemt Kuyvenhoven mo gelijk nog aan enkele andere ATB- wedstrijden deel. Het winnen van vel dritten blijft vooralsnog zijn voor naamste doel. Marianne Vlasveld (Oud Ade) schreef in Vlaardingen de dameskoers op haar naam. Ook de meervoudig nationaal kampioene langlaufen is zeer te spre ken over het fietsen op de terreinfiets. nlDEN De topper in ijafdeling zondag tussen piidstad Sport en VTL trd een verdiende 3-0 voor Rand- sè Sport. De Voorschote len hebben nu een gat 1 vier punten geslagen de concurrentie. behoort ook ASC, een ruime 6-1 winst faalde bij Oranje rfn- e^dstad Sport - VTL 3-0 (2- -ethuisploeg heeft in dit duel kp zien onbetwist de sterk- jt te zijn in de afdeling. Bij a leidde de ploeg van trai- id Cor Pennenburg reeds diend met 2-0. Marcel Iijenendijk en Peter Hoog- n(i troffen doel. In de twee- 214elft voegde Peter Hogewo- g daar nog een derde tref- aan toe. „En daarmee kwam VTL goed weg. Te veel Breuring eigen doel trof. Tey- kansen werden bij ons simpel lingen hield het koppie erbij om zeep geholpen", aldus een door in de tweede helft de achterstand om te buigen naar 2-1 (doelpunten van Paul Ha ver en René Zoet). Dat kon niet gezegd worden van VN A waarvan twee spelers voortij- verder tevreden Pennenburg. Over een kampioenschap houdt hij echter een slag om de arm. „Het is verdiend dat we nu los staan van de concur rentie, het spel is er naar. De dig de kleedkamér konden op- hoofdprijs wordt echter pas in zoeken. Warmunda - Unitas Leiden 2-0 (2-0) Warmunda was de minst slechte ploeg in deze wedstrijd. Unitas Leiden moest zijn elfde nederlaag slikken nadat Leon Kortekaas en Peter Verver Warmunda naar 2-0 hadden geschoten. Leidsche Boys - Bernardus 3-2 (2-1) De overwinning voor Leidsche Boys is voor het grootste ge deelte op het conto te schrij ven van Leidsche Boys-keeper Pim Hoeven. Zijn sterke kee pen zorgde ervoor dat een MMO toonde veerkracht door een 2-0 achterstand in de tweede helft om te buigen naar een 3-2 overwinning. Voor rust gaven Nico Laken- berg (strafschop) en André de Jeu VNL verdiend de leiding. Daarmee "had de thuisploeg zijn kruit echter verschoten. MMO daarentegen liet door doelpunten van Ed borst (2x) en Hans van Goozen zien het net nog wel te kunnen vinden. Teylingen - VNA 2-1 (0-1) In een matige partij voetbal kwam VNA aan de leiding sterker Bernardus toch een toen Teylingen-speler Jim nederlaag kreeg te slikken. Peter Kooien en Richard Kooien (2x) scoorden namens Leidsche Boys. Voor MMO doelpuntten Ton Groen en Frans Zandbergen. Alkmania - ZLC 5-2 (2-0) Hoewel ZLC een optisch vel- doverwicht had, was de thuis ploeg de slimste door al coun terend vijf maal te scoren (Ed Muller (2x), Joop Broesterhui- zen, Erik Jan Hoogenboom en Rob de Jeu). ZLC werd in de vorm van twee treffers (Marco Hockx en Wim Wanrooij) ka rig beloond voor het over- Oranje Groen - ASC 1-6 (1-2) Oranje Groen liep met open ogen in de val die ASC opzet te. De aanvalsdrift van de thuisploeg werd genadeloos af gestraft door ASC, dat dankzij Freek Wesseling 3x), Piet Ple zier (2x) en Tjeerd Langer- horst een half dozijn treffers produceerde. Alleen Johan de Ridder deed namens Oranje Groen iets terug. Een spectaculaire omhaal van Randstad Sport-speler Marcel Groenendijk. De Voorschotense aanvoerder scoorde de eerste treffer tegen VTL. FOTO: ANDRE VAN HAASTEREN LEIDEN Succes was er afgelopen weekeinde voor de herenvolleybalploegen van Leython en Gemini- Kangoeroes. De dames van Leython en de heren van NOVO daarentegen moesten een nederlaag slikken. Het tweede en derde herenteam van Leython boekten weer eens de volle winst. De Leython-heren speelden niet een van hun allerbeste wedstrijden tegen DAC. Toch wisten de Leiderdorpse volley ballers vrij gemakkelijk de Al penaren met 3-1 terug te wij zen. Na twee eenvoudig ge wonnen sets sloop de gemak zucht in de ploeg en werd de derde set ruim veloren, 4-15. In de vierde was Leython ech ter weer volledig bij de les en bleek het na enkele spannende rally's de sterkste (3-1). Gemini/Kangoeroes startte slecht tegen Zovoc. Met name door veel foute services ging de eerste set verloren (11-15). Daarna gingen de Voorschote naren beter spelen. De tweede en derde set waren, mede door goed aanvalswerk van Ronald van Besuysen en Menno Spiel- man, voor Gemini/Kangoe roes (15-4, 15-9). In de vierde set dachten de mannen van Kees de Ridder er te gemak kelijk over en daar maakte Zovoc dankbaar gebruik van (11-15). In de beslissende vijf de set werd een snelle voor sprong in het rally-point sy steem niet meer uit handen gegeven (3-2). In dezelfde divisie voegde het tweede team van Leython drie punten aan het totaal toe. Gelegenheidscoach Martien Broere stuurde de Leiderdor pers ondanks de smalle basis naar een 3-0 overwinning op het technisch zwakkere Noki- a/Valbovol (15-10, 15-9, 16-14). De NOVO-volleyballers had den net niet de vorm om kop loper Dinto puntverlies te doen leiden. In de eerste set was de servicepass ver onder de maat (15-6). In de tweede leidden spelverdeler Kees Ou wehand, ondanks een duim- blessure, en de goed aanval lende Bart Pedersen de Noord- wijkers naar een verdiende winst (13-15). De derde set gaf een geliikopgaande strijd te zien, totdat NOVO teveel fou ten ging maken (15-11). In de yierde set speelde de ploeg uit Warmenhuizen constanter (15- 8). Het derde team van Leython won in een goede wedstrijd van het hogergeklasseerde Netwerk. Na een rommelig be gin met veel fouten aan beide zijden, ging het aan Leython- kant beter draaien. Buitenaan valler Rogier Schalkwijk stond mede aan de basis van de ver diende 3-1 overwinning. Ge mini/Kangoeroes 2 kwam er tegen het het aanvallend ster ke VOY niet aan te pas. Na een overweldigend begin van de tegenstander gingen de Voorschotenaren te geforceerd spelen. Het hoge tempo van VOY deed de rest (0-3). Grafi- con/Donar had een totale off day Het evenzo geroutineerde Radius 3 speelde een constan tere wedstrijd. Via 9-15, 11-15 en 12-15 werd de eerste thuis nederlaag van de Merenwij- kers een feit (0-3). Het aanvallend sterkere VCS ging vooral op de verdediging stuk tegen het Boskoopse Agon. De Sassenheimers moesten met 3-1 het onderspit delven. LUSV had geen geluk in de uitwedstrijd tegen PVC/Blokkeer 3. De Hage naars gunden de Leidse stu denten geen enkele set (3-0). De Leython-dames troffen het aanvallend en vooral server end sterkere Rijnmond. De eerste set werden de dames van Willem Spierdijk com- §leet weggeserveerd (15-3). pelverdeelster Ineke Snelting bracht Leython in de tweede set naar een 12-13 voorsprong. Door persoonlijke fouten werd deze echter nog uit handen ge geven (13-15). Ook de derde set ging, ondanks sterk server en van Inge Smits, naar de Vlaardingse dames (3-0). Gemini/Kangoeroes 3 startte rommelig tegen Zovoc 2 en keek na enige tijd tegen een 0- 6 achterstand aan. Daarna luk te alles (15-6). Elly van Leeu wen, die zich uit nood als spel- verdeelster had opgeworpen, wist haar aapvalsters te voor zien van goede set-ups. Het aanvallend en verdedigend goed spelende Gemini/Kan goeroes 3 liet alleen de derde set aan de Zoetermeerse tegen stander (3-1). NOVO speelde veel te statisch tegen het laag- geklasserde DAC. De Noord- wijkse dames beschikten over een te smalle basis om het de Alpense dames moeilijk te ma ken (0-3). Het Wassenaarse WW. dat voorlopig spelver- deelster José Purvis moet mis sen, werd volledig van het veld gespeeld door het Stol- wijkse Dosko. WW wil daar om déze wedstrijd, die nog geen dr(e kwartier duurde, snel vergeten. - - ie- JlDEN De dertien e'fbalclubs uit de Leidse 2ijio zijn aarzelend aan ie nieuwe zaalseizoen be- eonen. Fiks was de enige tjcesvolle topper met 12- vi winst op Fiducia en c Crescendo en Ons upnd behaalden zeges l t koste van Haarlem jlr6) en Merwic (7-2). fder boekte Zuider kwartier een 10-10 gelijk- bij Olympiaan. De Hrige achttallen verlo- el hun eerste wedstrijd x als „uitschieter" Mad- 15 dat in haar debuut op jdelijk niveau door 470 met 8-21 werd weg jaag d. d)t ontbrak ons aan schot- rtlfht en zelfvertrouwen", inklaarde Interim-coach odn Vreeken, die de zieke Rob van Dort bij Pernix ver vangt, de 12-9 nederlaag bij Wit Blauw. Janneke Mulder (2) en Casper de Rooy waren de enigen die na 6-6 nog de korf vonden en hun goals kon den niet verhinderen, dat de debutant in de overgangsklas se van 9-7 op 11-7 kwam en zo de wedstrijd naar zich toe trok. Fides Pacta draaide aanval lend in de eerste helft tegen Rapiditas erg stroef, wat zich uitte in twee finaal gemiste strafworpen (3-9 rust). Henny Piket (3), Bettina Sommeling (2) en Mieke Selier leken met 9-13 de spanning terug te gaan brengen, maar dat bleek toch ijdele hoop, getuige de 11-17 eindstand. Het zag er even somber uit voor Fiks, toen Fidücia twaalf minuten voor tijd 9-11 maakte, want zij had met een volgende treffer de wedstrijd zeker op slot gegooid. Theo Vreeken, Gerrie Coli en Tanja Huizing, scorend in de voorlaatste mi nuut, wisten dit gevaar tijdig af te wenden, waardoor er nog een ongedachte 12-11 triomf v/erd binnengesleept. Bijna de gehele wedstrijd moest De Danaïden in de achtervolging- op Vlaardingen, dat vanaf 5-3 steeds twee goals voor bleef. Eric Kromhout, ou derwets zuiver met vijf goals, Nelleke Peters en Heiko Lo cher verkleinden het gat een maal tot één punt (12-11) en vervolgens werden in de jacht op de gelijkmaker enige fou ten gemaakt, waardoor het nog 15-11 zou worden. Crescendo had aan een goede tweede helft voldoende om Haarlem met 10-6 terug te wij zen. De formatie van Wim Nij- enhuis raakte na 2-0 het spoor enige tijd bijster (3-4 rust), voordat Barbara van Amster dam, Carolien van Noort, Wij nand Alberts (allen tweemaal) en Peter Baak haar weer met veel inzet en schot op het goe de pad terug brachten. „Ik ben teleurgesteld en ook ontgoocheld, want er werd niet voor elkaar gewerkt en erg slecht gespeeld", treurde trainer Cor Gravekamp van De Algemene over het 9-8 verlies bij EK VA. Zijn selectie miste de geschorste Alfred Lambooy en liet zich na een opleving vanaf 4-1 (rust), waarin Remco Molloy, Marco Mud (2) en Bep de Mooy 4-5 maakten, zonder veel verweer de kaas van het brood eten. Poulegenoot Zuiderkwartier kwam bij Olympiaan via Theo van Leeuwen (3), Edith HiÜe- brand, Els van Lunteren en Martin Verhorik (2) op een 6-9 ruststand uit. De laatstge noemde speler zorgde na de paalwisseling voor het enige wapenfeit van de blauw-gelen, die daardoor met 10-10 eigen lijk een punt lieten liggen. gen Phoenix steeds met een achterstand te kampen, die even na rust van 5-8 in 5-10 veranderde. Peter Zitman (3), Liesbeth Kok, Monique Kool- en, Edwin Kooien en Maarten Tideman waren niet meer bij machte om het gat te verklei nen, zodat een 7-11 nederlaag resulteerde. Tempo beleefde een drama tisch slotkwartier tegen Hou Stand met vier strafworpen te gen en een rode kaart voor Jim Vos voor aanhoudend commentaar op de leiding. De Alphenaren konden in alle consternatie enkel via Erik Pons en Ron Zwaan scoren en zagen machteloos toe, hoe hun 7-5 voorsprong, geheel ver dween en een 9-11 verlies overbleef. De verdediging van Ons Eiland hield Merwic meer dan een half uur van doelpun ten af, wat beloond werd met een afgetekende 7-2 overwin ning. René Arnoldus en Chris van Schie maakten elk twee keer scorend in deze periode een einde aan de onzekerheid, die er in de rust met 3-2 nog wel bestond. De beginaanval van Velocitas was goed op dreef bij SEV met zeven treffers via Steven de Ronde (3), Jetske Goudsmit en Harry van Deursen (beiden tweemaal). Deze schutters za gen in het andere vak enkel Ine Goedegebuur scoren en dat was de voornaamste reden, waarom de thuisclub met 9-8 aan het langste eind trok. „Vanaf de lijn schoten zij de ballen erin, daar viel weinig aan te doen'', verzuchtte coach Frits Vink van Madjoe, dat met 8-21 duidelijk tekort schoot tegen ADO. Greet Al- thena en Wilfred Blankert konden met een hattrick nog het meeste tegengas bieden aan de vijandelijke doelpun- tenmachine. TOP één helft op hoofdklasseniveau SASSENHEIM TOP heeft in haar opening van het zaal seizoen tegen Fortuna slechts één helft op hoofdklasseniveau gespeeld. Het achttal van Wim Kerkum gaf de titelpretendent uit Delft tot aan de rust (10-9) uitstekend weerwerk, maar was twaalf minuten later al in een kansloze positie gemat noeuvreerd (13-16) en verloor uiteindelijk afgetekend met 18-24. De opstelling van TOP moest anderhalf uur voor de aanvang nog gewijzigd worden door de ziekmelding van Frank Nijenhuis, maar ver vanger Aad Wiegerink paste zich moeiteloos aan en maakte gelijk ook het eerste doelpunt. De Sassenheimers lieten in de eerste helft verzorgd korfbal zien en bleven ondanks twee van de in totaal drie gemiste strafworpen, in het spoor van favoriet Fortuna. Anne van der Zaag (2), Stella Tiggelman en Gerco Langelaan zetten 6-7 zelfs om in 10-8 en met 10-9 werd de rust bereikt. Het breekpunt van het sportieve duel lag vervolgens in het der de kwartier, waarin TOP vrij wel schotloos was en van 12-13 volledig losraakte met 13-20. „Tien minuten niet scoren is dodelijk op dit niveau", besefte Wim Kerkum maar al te gded. „Ron van der Willik en Gerco Langelaan hadden minder schot dan voor rust en de da mes hadden ook de kracht niet om dat over te nemen". De vrouwen van TOP waren in het tweede bedrijf inderdaad niet erg opvallend, want enkel Annemieke de Mooy, behoor lijk debuterend met twee tref fers, en Karin Westerbeek vonden nog eens de korf. In het slotkwartier werd de tot 15-24 opgelopen achterstand door toedoen van Annemieke de Mooy, Aad Wiegerink en Anne van der Zaag wel tot 18- 24 verkleind, maar dat was ook duidelijk genoeg om de krachtsverhoudingen aan te geven. toEN De strijd in de af- riing zaterdag spitst zich toe tweede periodetitel. Al- ra viel door een 4-0 neder- bij MVKV buiten de boot, -qr Abbenes (5-1 tegen Wou- lgge), LSVV (1-3 tegen HS) en KRV (1-3 tegen érburg) behoren met irÜKV tot de kanshebbers. Zij _h hebben één verliespunt >r dan SVOW, dat tegen I loper De Sleutels in actie U moeten komen. Had, om- er geen scheidsrechter op lm dagen, waardoor de pe- ontwricht dreigt te KV - Alphia 4-0 (2-0) met veel meer inzet strij- P<de MVKV bouwde tegen afoia verder aan een impo- efende zegereeks. Vrijwel ie- persoonlijk duel werd ge- Het leverde twee op, beide gescoord vrije trap van Gijs tijshoorn. Marcel van Uitste- nen Hans Brussee maakten eHet tegenoffensief van Al- eindigde na een eigen iJpunt van Melle Kleisma Martin Oudshoorn scoor- Je 4-0. pbrugge - Abbenes 1-5 (1- ^jpervoetbal". Trainer. Karei Titenberg is er de man niet j om niet te zeggen waar .op staat. Zijn team voerde 5e eerste helft een werve- *5e show op, die na een Plge 1-0 achterstand eindig- bij een 1-5 voorsprong. Zijsling, Peter Temerus de stip, Marcel Corsuize, r6 van der Spek en Marco vbst met een kopbal waren ieVV - Lugdunum 5-0 (0-0) flV moest lang geduld uit- voor het Lugdunum i de knieën kreeg. Dick tfgenes, die eerder al twee maal het houtwerk raakte, had na ruim een uur wel succes met een van richting veran derd afstandschot. Lugdunum schakelde achterin over op één tegen één en kreeg nog vier treffers achter zich. Kees Hoogenes (2x), Kees Reyngoud en Johan Vaneman scoorden Meerburg - KRV 1-3 (1-0) KRV moest na rust een ach terstand wegwerken die het in de eerste helft op knullige ma nier had opgelopen. Dat lukte. Frank Smit schoot binnen vijf minuten (eindelijk) raak, twee minuten later scoorde Berry Lumoindoing vanaf de stip, nadat Daan Nooteboom was neergelegd. KRV drukte niet door. Integendeel Meerburg drong sterk aan, maar het doelpunt van Jan Kuit (3-1) maakte aan de onzekerheid een einde. ZLC - Valken '68 2-5 (1-4) Valken nam snel afstand van ZLC door een afstandschot van Ton Gruyters dat onder de lat insloeg. Rik Imthoorn en Kees van der Bos vergroot ten de voorsprong, voordat ZLC wat terugdeed. Van der Bos scoorde met een lobje de 1-4, maar na rust ging Jan Varkevisser bij het tweede doelpunt van ZLC opnieuw niet vrijuit. Hans Imthoorn te kende voor 5-2. GWS - LSVV'70 1-3 (0-1) In een slechte wedstrijd was LSVV nog het meest op dreef. Voor rust kopte Kees Wanders de bal na een 'vrije trap van Hein Bijl in de touwen, na rust was Bas van Wijk met het hoofd trefzeker. Nanno Ben- ninga kreeg van GWS nog een kadootje (3-0), waarna Gijs van der Mey tegenscoorde. GWS drong nog wel twintig minu ten aan, maar het creëerdé geen kansen meer. vierde in Annemieke de Mooij

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17