Keeper Koopman klopt Noordwijk DEGRADATIEDUEL OP MARKEN: 0-0 ?rc nmoóc Quick Boys speelt met Roda Boys: 6-1 Voorschoten behaalt achtste gelijkspel Rijnsburgse Boys bi! en bedroefd tegelijk: ARC heeft genoeg aan één helft Moeizame zege houdt Ter Leede in de race Katwijkh pakt puir ,met hoi. kneuzen, SPORT Eeidc&Qowuvnt D( MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 PAGi_ SPAKENBURG Ray mond Koopman deed na afloop van de met 2-1 ge wonnen ontmoeting met Noord wijk nog een schuchtere poging zijn medespelers in de eer te laten delen. „Alleen kan ik het echt niet", sprak de zaterdag vrijwel onpas- seerbare Koopman be scheiden. „Het zou oneer lijk zijn deze overwinning alleen op mijn rekening bij te schrijven", probeer de hij nog eens. Maar ook Koopman kon er uiteinde lijk niet meer omheen. „Eigenlijk kon het van daag met mij gewoon niet stuk". Een constatering die Noord wijk trainer John Eelman daarvoor ook al had gedaan. „Koopman - Noordwijk 2- 1, daar hoeven we niet moeilijk over te doen". En verder, nauwelijks aange slagen: „Nee, ik hou aan deze wedstrijd geen naar gevoel over. We hebben goed gespeeld, hebben ook kansen gecreëerd. De jongens valt wat dat be treft geen verwijt te ma ken". De tot zaterdag nog ongesla gen koploper functioneerde zaterdag in Spakenburg in derdaad naar behoren. Ster ker nog: zelden zal Noord- wijk in de historie van dit duel der giganten zo hebben gedomineerd op sportpark De Westmaat als juist afgelo pen zaterdag. Vooral voor de pauze was Noordwijk op alle fronten superieur. De rood- witten zochten veelal aardig combinerend het doel van de thuisclub en vonden dat ook zeer règelmatig. Tenminste de man die vóór dat vijande lijke net stond geposteerd. Raymond Koopman dus. De dit seizoen van Wageningen overgekomen goalie kende een prettige inspeelperiode, werd vervolgens door Geert- Jan Bakker en René van Hensbergen van aanzienlijk serieuzer werk voorzien en bleef daarna ook maar over eind tijdens de meest 'onmo gelijke' situaties. Vooral de wijze waarop Koopman met een weergaloze reflex Ted van Berkel van een treffer afhield, leverde aan Noord- wijk-zijde nogal wat verbaas de gezichten op. „Ik heb ver deeld over de twee helften tien serieuze kansen geteld", bleek John Eelman later ook te hebben geturfd. „Als je dan bij rust met 2-0 achter staat en uiteindelijk met 2-1 verliest, heb je gewoon geen geluk gehad". IJsselmeervogels dus wel. De ploeg had niet alleen in ver dedigend opzicht wind mee, maar mocht zichzelf ook aanvallend fortuinlijk noe men op de momenten dat het er werkelijk om ging. Bij de na een hoekschop door Ruth van der Groep gescoorde 1-0 ging Noordwijk-doelman Dick Dortmundt immers verre van vrijuit, terwijl de tweede slechts met dank aan scheidsrechter Beldman uit Holten tot stand kwam. Bij een van de schaarse counters van Vogels liet Beldman een opzichtige duw van Henk de Graaf tegen Ted van Berkel onbestraft, waarna Ruth Bos kon inschuiven. Van de kopk geraakt door zoveel tegenslag, duurde het na de pauze enige tijd voor dat Noordwijk het initiatief weer in handen nam. Minder imponerend dan voor rust zo kreeg IJsselmeervogels via Bos nu ook de nodige echte kansen maar nog even kansrijk èn onfortuin lijk. Zo zag de doorgebroken Fred Luesken een stiftballe- tje nog net door Koopman gestopt worden, werd een kopbal van Van Berkel door Peter Wolf sen van de doel lijn gehaald, aarzelde Bakker tot twee keer toe net iets te lang in vrije positie en was Koopman (natuurlijk) ter plaatse bij twee knappe in zetten van Van Hensbergen en Bakker. Het duurde tot in de eerste minuut van de blessuretijd voordat Koopman wèl capi tuleerde. Luesken mikte uit een scrimmage binnenkant paal raak. Een treffer die te laat tot stand was gekomen, zo bleek een minuut later de finitief. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 12: Van der Groep 1-0, 35. Bos 2-0, 91. Luesken 2-1. Noordwijk: Dortmundt, Wendt (Vink), Van Hensbergen, Van Ber kel, Nulkes, Ort, Ruigrok, Smits, Van Utrecht (Gerlof), Bakker, Luesken. ICOt Mod# me Richard Hoogervorst is voor Quick Boys op weg naar de derde treffer. KATWIJKSE FORMATIE NIEUWE LIJSTAANVOERDER LEIDEN Eersteklasser Quick Boys was dit week einde uitstekend op dreef. Roda Boys werd namelijk met 6-1 van de mat ge speeld. Door dit resultaat en de 'misstappen' van Rijnsburg en Noordwijk veroverde de équipe van trainer Melbi Raboen de eerste stek in de eerste klasse B. De wedstrijd was eigenlijk na één helft al gelopen. De gasten uit Aalst zijn de 4-0 ruststand namelijk nooit meer te boven gekomen. De Katwijkers had den het eerste part geen kind aan de „Boys", die een zeer zwakke indruk maakten. Zo beroerde doelman Ton van der Niet het leer slechts twee maal. De Roda-goalie daaren tegen werd constant onder vuur genomen. Cees Haasnoot, die de mooiste goal van het hele duel scoorde, liet de Roda-goalie voor de eerste maal vissen. Floor van Duijn legde het leer terug op Haas noot, die niet aarzelde en de bal vanuit de lucht stijf in het kruis knalde. Na de 1-0 maak ten Gert Aandewiel, Richard Hoogervorst en Floor van Duyn het kwartet Katwijkse treffers compleet. Het was echter een wonder dat het slechts bij vier doelpunten bleef. Vooral Leen van der Plas en Fred Kanbier hadden enkele goede mogelijkheden. Niemand had dan ook vreemd opgekeken als de thuisploeg met een nulletje of acht de rust was ingegaan. Na de thee tapten de gasten uit een ander vaatje en tekenden zij hun eerste treffer aan. Daarna kreeg Ton van der Niet even een drukke periode. Het leek wel of Quick Boys, met de duels tegen Feyenoord en Ajax nog in de benen, het initiatief uit handen gaf. Jaap van Duijn (5-1) en Johan Jon ker (6-1) maakten echter dui delijk dat dat niet het geval LEIDEN Katwijk dit weekeinde in enll Sparta Nijkerk het ia dels 'gebruikelijke pac De mannen van trc Arie Lagendijk behir daardoor de vijfde sti de ranglijst. ie I De wedstrijd kende tvt zichten. De eerste heljr Katwijk het beste vq spel en hing er geruid een goal in de lucht6 tweede part creëer<?( thuisploeg een ovej( Maar ook toen hadd' counterende Katwijken kele goede mogelijk^ Katwijker Jaap Guijtit< het veld overigens a snel met een verdraaid verlaten. Gevreesd fli voor een meniscus. li* André de Best had mA cro van der Plas ei1' Langenveld voor rust te kansen. Na de pauze kwamen c kerkers opzetten. De i moesten toen alle zeill zetten. „Toch zijn zr echt gevaarlijk geweej die voorzetten en aL schoten had ik tochl mooi allemaal", meencr Duijvenbode. Ook gaf I dat Katwijk een bijzl- prestatie heeft gelever je bedenkt dat Cees c Henk Langemaat, Ar, Beelen en mijn persooi lemaal licht geblesseeijj dan moet je toch wel s den zijn. Nee, we vandaag een punt ji met een hoop kneuzen! LEIDERDORP RCL en SV Voorschoten troffen elkaar op sportpark De Bloemerd voor de eerste maal in competitie-ver band. Logisch, omdat de Leiderdorpse Racing altijd op het hoogste amateuni- veau actief was, terwijl SV Voorschoten in de afde ling en de vierde klasse zijn kunnen toonde. De beide middenmoters uit de derde klasse A hielden elkaar in deze eerste con frontatie keurig in even wicht: 1-1. Voor SV Voor schoten betekende dit het achtste gelijkspel in tien wedstrijden. Goed beschouwd boeide de wedstrijd tussen RCL en SV Voorschoten maar één helft. Jammer, want in het eerste part waren er bij vlagen oog strelende combinaties te be wonderen, die helaas na de pauze geen vervolg kregen. Voor de wedstrijd was het niet goed dat de beide doelpunten al na veertien minuten op het scorebord vermeld stonden. Immers, na de snel verkregen Leiderdorpse voorsprong (voorzet André Zonneveld en afronding Marcel van der Blom) moesten de bezoekers op zoek naar de gelijkmaker en probeerden dat door middel van een verzorgde opbouw wat de wedstrijd op dat mo- i ment zeer zeker het aanzien waard maakte. Al in de elfde minuut leek de technisch zeer balvaardige, maar weinig oog voor mede spelers hebbende Rick Abma een lachwekkend misverstand tussen Cees Ruis en Bert van Klaveren af te straffen, maar alleen voor Ron Sinteur schoot de van Oegstgeest overgeko men spits.naast. Twee minuten later volgde André Zonneveld het slechte voorbeeld van Abma. Een misser met gevol gen, want uit de daaropvol gende Voorschotense aanval was het wel raak. Rick Abma gleed op rechts langs enkele Leiderdorpers en besloot zijn actie met een voorzet, die doelman Sinteur niet klemvast kreeg. Hein de Graaff stond er vervolgens om zijn vierde competitie-treffer te laten no teren. Doordat RCL niet de spelers in huis heeft, die een volle wedstrijd lang hun tegenstan der voor de voeten kunnen lo pen, lag er nogal wat ruimte braak. Zo kwam Ruud Boen dermaker, ex-RCL, enkele malen in kansrijke positie na vlot lopende aanvallen, maar faalde in de afwerking. Rick Abma was dat minuut wel, maar scheidsrechter Wenne- ker had buitenspel geconsta teerd. RCL gokte op een plot selinge ingeving van Marcel Hoewel RCL niet meer ver van der Blom, Ben Heemskerk diende dan een punt, bemach- of André Zonneveld, die Heini tigde het bijna de volle winst, SV Voorschoten-aanvoerder Hein de Graaff (links) tekende tegen RCL al snel voor de gelijkmaker. toen een inzet van Marcel van der Blom ternauwernood op de lijn gekeerd werd door Rob de Jonge. JELLE RAAP Scoreverloop: 6. Van der Blom 1-0, 14. De Graaff 1-1. Opstelling RCL. Sinteur, Van Tonge ren, Ruis, Brasker, Capri, Van Breu- gel, Van Klaveren. Heemskerk, Oos- terlee (Borst), Van der Blom, Zonne- FOTO: HENK SNATERSE SV Voorschoten: Loose, Hakker, J de Graaff. De Jonge. Wolfswinkel, Bogerd, Van der Luit, Boenderma ker. Rosier, H de Graaff (Terbrug- ge). Abma. MARKEN Wim Eilan der lijkt lering te hebben getrokken uit de recente- lijke nederlagen van FC Lisse. Met name het be schamende 4-3 verlies te gen vierdeklasser Hazers- woudse Boys noopte de coach ertoe de verdedi ging te reorganiseren. En niet zonder succes. Als ge volg daarvan handhaafde de ploeg zaterdag voor de tweede maal deze compe titie de nul, maar zelf kwam Lisse op Marken ook niet tot scoren. De reorganisatie hield in de praktijk in dat Eilander terug greep op de verdigende basis van de eerste competitiewed strijden. Arnold Vermeulen, die destijds door een blessure aan de kant moest blijven, werd 'kind van de rekening'. Maar ook het middenveld en de aanval bleven niet zonder wijzigingen. Aad de Roode kreeg de voorkeur boven de naar het tweede team verban nen Wim Bouckaert (Eilander: „Na negen wedstrijden heb ik nog niet die figuur gezien, die ik wil zien"), terwijl Richard Mulder in de voorste linie zijn opwachting maakte voor de Lang (slechts twintig minuten) duurde het optreden van Mul der echter niet. Nadat de goed leidende scheidsrechter Huys- sen had gefloten voor een overtreding, vond de Lisse- naar het nodig nog even door te gaan. Zijn onbezonnen actie leidde ertoe dat hij zich bles seerde. Een niet op zichzelf staande blessure overigens, zo als later zou blijken. Regelma tig moest het duel worden on derbroken. De vele overtre dingen en het onzekere spel van zowel FC Lisse als Mar ken, werkten zeker voor rust slecht voetbal, waarbij het pre dikaat -degradatievoetbal niet misstond, in de hand. Daar waar Lisse ook maar enigszins onder druk kwam te staan, werd het leder zonder pardon over de zijlijn gewerkt, of trokken de spelers aan de noodrem. Met boekingen van Mark Ens en Edward van der Putten tot gevolg. Echte uitge speelde kansen deden zich voor rust dan ook niet voor. Hoe anders was dat in de tweede helft. De voor Mulder in het veld gekomen Ron Kuilboer kreeg in de eerste tien minuten twee niet te mis sen mogelijkheden. Op voor zetten van de naar de rechter kant uitgeweken spits Mark Ens kopte Kuilboer echter in eerste instantie over om daar na naast te schieten. Halver wege herhaalde hij dat, terwijl een kopbal van Ens op de lat uiteen spatte. Aan Marken-zij de deden Wim Tol en Dick de Groot het al niet beter. Waarin de thuisploeg wel su perieur bleek, was het aantal boekingen. Kattenberg, die de drie voor Lisse volmaakte, was er verantwoordelijk voor dat Klaas Zeeman de kluts volle dig kwijtraakte. Dirk Kaars nam om erger te voorkomen de bewaking over. Zonder suc ces, want daar waar Zeeman één keer werd opgeschreven, kon Kaars vertrekken na zijn tweede boeking, terwijl ook de pratende Van Geemen er één aarr zijn totaal toe liet toevoe gen. Voor Eilander was dat van on dergeschikt belang. Na in de afgelopen weken gesprekken met Rob Vermeulen en Leon van der Zwet gevoerd te heb ben, hoopt hij dat het lek weer boven is. „Voorlopig resulteer de het in deze 0-0". PETER VAN DER HULST FC Lisse: Veenboer, Van Rooyen, Vermeulen, Van der Putten, Warmerdam, Broek huizen, Van der Zwet, De Roode, Kattenberg, Ens, Mul der (Kuilboer). DELFT Arie Kurver wist na afloop van de wedstrijd tegen Vitesse Delft niet goed of hij nou droevig of blij moest zijn. Rijnsburgse Boys had 2-0 achter gestaan, dat omge zet in een 2-3 voorsprong, om vervolgens weer een punt uit handen te geven, 3-3. „Toen de wedstrijd een kwartier oud was, zou ik getekend hebben voor een gelijkspel. De volle negentig minuten bekij kend, denk ik dat wij het meeste recht op de over winning hadden", aldus de oefenmeester. Met die laatste uitspraak deed Kurver de waarheid geen geweld aan. Rijnsburgse Boys was over het geheel ge nomen de iets betere ploeg. Toch werd de vechtlust en inzet die de Delftse thuis ploeg aan de dag legde, ei genlijk terecht met een punt beloond. De 3-3 was daarom de beste afspiegeling van dit duel, dat voor de toeschou wers zeer aantrekkelijk was. Er gebeurde veel, er vielen genoeg doelpunten en de spanning was negentig minu ten aanwezig. Zonder de geblesseerden Huug Aandewiel, Wim Drie bergen en Fred Arroyo bleek Rijnsburgse Boys in de be ginfase vooral achterin zoe kende naar de juiste organi satie. Vitesse Delft profiteer de en scoorde in iets meer dan een kwartier tweemaal. De 1-0 viel al in de tweede minuut. Ron Vermeulen kreeg wat al teveel de vrij heid van Johan de Kroon en strafte dat onmiddellijk af. Een kwartiertje later, juist in een fase dat Rijnsburgse Boys ging draaien en dit re sulteerde in kansjes voor Martin de Louw en Hennie Koet, lag doelpunt nummer twee achter Blankespoor. Een schot op doel kon door de Rijnsburgse Boys-goalie nog wel gestopt worden, maar tegen de rebound viel niets meer te ondernemen. André Gronsveld tekende voor de treffer. Trainer Kurver na afloop analyserend: „We sp^ in het begin veel te la(^ achterin. Door die sne£ bleef er van het concej tuurlijk geen spaan ha moest ik al in een vroé; dium vier spitsen aai' werk zetten". Martii Louw (op aangeven^ Hans Zwaan) was del puntenmaker die vervf namens Rijnsburgse Bo' tij keerde. In de eerste twintig mr van de tweede helft f Rijnsburgse Boys pas go dreef en leek het, dl twee treffers van H Koet, alsnog op een ove ning af te stevenen. Li spits Ron Carli stond aj basis van beide doelpij Bij de eerste soleerde h( de Delftse defensié orir volgens Koet in de gel; heid te stellen zijn rt met een doelpunt te vi De tweede kwam uit voorzet van Carli, die Hans Zwaan voor de 4 van Koet gekopt werd.* „Maar op dezelfde doorgaan", moet tl Kurver gedacht hebber de vier spitsen voorin, en zijn mannen op jac| gaan naar de volgende fer. Dat pakte anderi Een minuut of acht vot schoot Martin de Grai een kluts de gelijke binnen en dat Vitesse met die stand tevredetf werd duidelijk uit hd feit dat de Delftenarer vervolgens beperkten tl achterin rondspelen vï bal. Die tevredenheid val gastheren bleek ook ui vrolijke gezang dat na t uit de Delftse kleed! schalde. Kurver: „Ze een 2-0 voorsprong uit den en verliezen thuil punt, maar staan wel ti gen. En waarom? Alleej dat de tegenstander j burgse Boys heet". PAUL DE VLI1 Scoreverloop: 2. Ron Vermeu 17. André Gronsveld 2-0, 24 de Louw 2-1, 48. Hennie Koet Hennie Koet 2-3, 83. Martin di 3-3. Rijnsburgse Boys: Blank Heemskerk, Koet, Bodaai Kroon, Vonk (Van Delft), Hoe De Louw, Oosterlee (De Groo li, Zwaan. Leiden optimistisch ondanks nederlaag LEIDEN Tweedeklasser Leiden trok dit weekeinde met 3-2 aan het kortste eind te gen De Zwerver. Trainer Hen Beerenfenger had schijnbaar geen moeite met de neder laag. „Sinds lange tijd hebben we weer eens goed gespeeld. Daar putten we met z'n allen moed uit. Nu moeten alleen de punten nog komen" De Morsclub keek al vrij snel tegen een 2-0 achterstand aan. Ook invaller-doelman Se- bastiaan Jansen kon dat niet voorkomen. Nog voor het rustsignaal stelden Mare Duin dam en Rob Bink orde op zaken: 2-2. Na de thee creéerden de Leidenaars enkele goed kansen. De 2-3 hing zelfs enige tijd in de lucht. Vlak voor tijd werd de goed keepende Jansen echter nogmaals gepasseerd. LEIDEN ARC nestelde zich dit weekeinde na de 4-1 zege te gen Spakenburg vaster op de vierde plaats van de eerste klasse B. Daar was overigens wel een goede tweede helft voor nodig, want het eerste part was het huilen met de pet op. De Alphenaren bakten er de eerste helft bijzonder weinig van. Na zes minuten schoot Spakenburger Mark van Dijk een vrije trap direct binnen. Doelman René de Graaf mocht zich deze goal persoonlijk aanrekenen. Het publiek was hooglijk verbaasd, dat Jacques Key, die tot dan nog geen pepernoot had geraakt, in de twintigste minuut na rust uit een corner van Rene Bon de 1-1 binnenkopte. Na deze goal leken de Alphenaren ontketend. Even later werd de solerende Johan Boer op de rand van de zestienme ter gevloerd. De vrije trap van linkspoot Rene Lammers krulde om de muur en eindigde stijf in het kruis: 2-1. De tweede goede actie van de onzichtbare Key leverde even latér opnieuw een goal op en het duel was beslist. De 4-1 van de linksbenige invaller Rene Bon was een kopie van de vrije trap van Lammers. LEIDEN In de vierde klasse B deel den Oegstgeest en Zevenhoven de pun ten. Nummer twee Ter Leede boekte een moeizame 1-0 zege tegen Nootdorp en blijft koploper Xerxes, dat Hazers- woudse Boys met 4-2 versloeg op de hielen volgen. Oegstgeest - Zevenhoven 1-1 (1-0) „De tweede helft hadden we het af moeten maken. Na de 1-1 van Gerrit Domburg, had Paul Domburg een dot van een kans. Als we die maken, nemen we afstand", aldus Zeven hoven-trainer Adrie van der Laan. Voor rust scoorde Gerrit Domburg in eigen doel en had de thuisploeg het beste van het spel. Zo had Reindert Grodters goede mogelijkheden. Ter Leede - Rohda '76 1-0 (0-0) De Sassenheimers hadden voor de zoveelste keer dit seizoen moeite het spel te maken. De gasten uit Bodegraven kwamen voor een punt en gokten op de counter. Verder dan een schot tegen de paal van de sterk spelende Sam Era dus kwamen de pupillen van trainer Kroese in beginsel niet. Pas in de laatste fase besliste Rocky Pitti het duel. Xerxes - Hazerswoudse Boys 4-2 (3-0) Toen de Boys op een 4-0 achterstand waren ge zet, kwam de Hazerswoudse voorhoede pas op dreef. Jammer, want bij een 2-0 stand had Koen Warnou de aansluiter en zelfs de gelijk maker op zijn voet. Nu kwam de promovendus niet verder dan twee goals van Edwin en Aad van Elswijk. Oude water - Koudekerk 2-2 (0-2) De teleurstelling in het Koudekerk-kaA groot. Vlak voor tijd stond het nog 1-2/ - er nog geen vuiltje aan de lucht. Tochjl^: de pupillen van trainer Wil Henskens in eigen boezem steken. Na de goals \S! Vergunst en Ron Paling had het duel nl®' beslist moeten worden. p, t c Kagia - Nootdorp 0-1 (0-0) P* „Een zeer bittere pil voor ons. Iedereei®' pot". Trainer Rob Suttorp was zeer t®* steld Domineren, maar toch verliezrfd overtreding van voorstopper Eric WijnP® verde Nootdorp vijf minuten voor tijd (pl gel en een onverdiende zege op.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16