Van der Reij den blokkeert transfer Hiele Montpellier ieidócSomcmt SPORT fan Basten zet iC Milan op jet goede pad 12 12 13 14 15 16 16 17 18 Dolstra trekt negen kaarten - Yan Breukelen voor trio bij technische staf VANDAAG MAANDAG 20 NOVEMBER 1989 PAGINA 11 Mi 5" »)R vreest uittocht n beste voetballers „IJN Het partijblad van de Oost- ai communistische partij SED vreest een Jit van voetballers uit de DDR nu j? een week het grensverkeer met het 3n vrij is. Jn de editie van zaterdag „jft „Neues Deutschland" dat op korte yjn oplossingen moeten worden gevon- lnpm een massale exodus van de beste diallers te verhinderen. Volgens de -s; hebben managers van Westduitse desligaclubs afgelopen week in Wenen, ia|de nationale ploeg van de DDR door tnrijk voor Italia'90 werd uitgescha- al een aantal internationals benaderd, wjgrote geld lonkt. In eigen land zullen relijks sponsors te vinden zijn. Een ge- ~ljke situatie, waartegen maatregelen men moeten worden", aldus de krant. oorspronkelijk uit Oost- Duitsland afkomstige Norbert Nachtweih, vroeger voor Bayern München en nu voor Cannes spelend, begroet zijn uit de DDR overgekomen moeder in Nice. Zij hadden elkaar tien jaar niet gezien. FOTO: EPA Algerijnse voetballer op borgtocht vrij CAIRO De Algerijnse voetbalinternational Lakdar Belloumi is gisteren op borgtocht vrijgela ten door de politie van Caïro. De speler wordt er van beschuldigd een Egyptische arts in een hotel in de Egyptische hoofdstad mishandeld te heb ben. Gevreesd wordt dat het slachtoffer blind blijft aan zijn rechteroog. Volgens ooggetuigen zou Belloumi in de eetzaal van het hotel, waar de Algerijnse ploeg na de nederlaag van 1-0 tegen Egypte verbleef, een glas hebben gebroken en vervolgens te hebben weggegooid. De arts, Abdel- Hadi, kreeg splinters in zijn oog. Aanvankelijk verhinderde de Algerijnse ambassade in Cairo dat Belloumi werd gearresteerd. Zaterdagavond werd hij toch aangehouden en verhoord. Na betaling van een borgsom van 3800 dollar (8000 gulden) werd de verdachte voorlopig vrijgelaten. American footballer levenslang geschorst WASHINGTON Dexter Manley van Washingtong Redskine is voor het leven geschorst. De Amerikaanse rugby'er kreeg deze zware straf opgelegd omdat hij voor de derde keer betrapt was op het gebruik van doping. Manley is de derde speler die tot een levenslange schorsing werd veroordeeld. De NFL (National Football League) sloot eerder Stan ley Wilson (Cincinnati Bengals) en Stanley Wilson Tony Collins (Eng land Patriots Running) voor het le ven uit. De 30-jarige Manley verdiende jaar lijks 480.000 dollar (bijna 1 miljoen gulden) bij Washington Redskine. Britse jockey breekt record ASCOT Na twee pogingen don derdag en vrijdag, is de Britse joc key Peter Scudamore (31) zaterdag geslaagd in zijn poging recordwin naar te worden. Zaterdag bleef hij op Ascot met het paard Arden overeind en verbeterde de staande topprestatie van 1138 overwinnin gen. Het record stond sinds 1984 op naam van John Francome. De twee eerdere pogingen lukten niet omdat Scudamore, die in elf jaar de 1139 zeges vergaarde en inten sief sauna-bezoeker is om op zijn gewicht te blijven, beide keren op de laatste hindernis uit het zadel werd geworpen. Hij wil nog zeven jaar doorgaan. OTTERDAM Joop iele is furieus op drs. *>op van der Reijden. De helman van Feyenoord j.elt de tijdelijke be windvoerder in de Kuip i.firantwoordelijk voor afketsen van zijn fansfer naar Montpel- er, de Franse club van filbert Suvrijn. BS 'i)ie man weet van toe- gei noch blazen", brieste tweede sluitpost van ^ederland in de micro- JJon van Radio Rijn- lond. „Hij weet nog minder van het betaalde voetbal dan een amateur. Ik voel me ronduit a-so- ciaal behandeld. Na der tien Feyenoord-jaren had ik op meer loyaliteit ge rekend". Op 9 november werd Hiele (30) opnieuw door Montpellier benaderd, nadat in de zomer zijn overgang naar Frankrijk was afgesprongen op de hoge vergoedingssom die Feyenoord toen nog voor hem vroeg. Bob Maas kant, de zaakwaarnemer Joop Hiele speelde een goede wedstrijd, nadat hij had overwogen na de troubles met Van der Reijden het duel met FC Twente te laten schieten. FOTO: ANP van Hiele, kaartte de be langstelling van Mont pellier bij Van der Reij den aan, die twee weken bedenktijd vroeg. Hiele en Montpellier hadden echter haast, om dat morgen in het Franse voetbal de overschrij vingstermijn verstrijkt. Van der Reijden bleek niet bereid tot meewer ken. De oud-staatssecre taris schrok evenmin van het „ultimatum" van Montpellier, dat vrijdag avond 24.00 uur afliep. Van der Reijden deelde Hiele mee zaterdagmor gen om 11.00 uur zijn be slissing mee te delen. Waarmee de transfer, waarmee trainer Ver beek (voor wie de Belgi sche eerste-klasseclub Kortrijk interese heeft) en coordinator Van der Gijp akkoord wilden gaan, van de baan was. „Zo'n kans krijg ik echt nooit meer", gromde Hiele. „Feyenoord trou wens evenmin, omdat ik aan het einde van dit sei zoen transfervrij ben. Montpellier was bereid om een bedrag tussen de twee en drie ton voor mij op tafel te leggen. Hiele heeft met de ge dachte gespeeld het duel zondag tegen FC Twente uit protest te laten schie ten. Een dergelijke actie vond hij beraad toch iets te ver gaan. „Ik zou dan de technische staf, de spelers en de supporters laten zakken. Ik ben te veel prof om zonder een blessure een wedstrijd te missen. Dat zou boven dien mijn naam in de voetbalwereld niet ten goede komen". Fji Baresi tien maanden cel MILAAN Franco Bare si, aanvoerder van AC Mi lan, is zaterdag door de rechtbank van Milaan veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf. Ook moet hij bijna 8.500 gul den boete betalen. De recht bank achtte hem schuldig aan ontoelaatbare financiële han delingen bij de club, vijf sei zoenen geleden. Baresi slaagde er niet in „in-officiële betalin gen" van de club voor de be lastingdienst te verantwoor den. Het is overigens vrijwel zeker dat Baresi, tevens aan voerder van het nationale elf tal, niet hoeft te zitten. Hij en de andere veroordeelden heb ben aangekondigd in beroep te gaan. Volgens gerechtelijke bronnen in Milaan is het on waarschijnlijk dat wie dan ook in de zaak daadwerkelijk naar het gevang moet. Trainer Nils Liedholm en oud- voorzitter Guiseppe Farina kregen ook zware straffen. Twintig andere gedaagden werden vrijgesproken. AC Mi lan was na het financiële schandaal vrijwel failliet. De club werd in 1986 gered door de huidige voorzitter Silvio Berlusconi, die vooral door het aantrekken van Gullit, Van Basten en Rijkaard de absolute top bereikte. ■co van Basten in duel met Andrea Mandorlini. j FOTO: jAAN Marco van ten en Frank Rijkaard ben AC Milan boven Jskampioen Inter uit- Id in de Milanese der- voor 70.000 toeschou- js. Van Basten opende t na rust de score, taard beheerste met J. en nuttig voetbal het Idenveld. De Neder- dse international profi- t#de van de afwezigheid i Inters sleutelfiguur ar MatthSus, die met blessure aan de kant ef. Overwinning van 3-0 heeft $filan weer aansluiting ge- fht bij de jagers op Napoli, thuis een punt liet aan ipdoria, maar niets verloor J de nederlaag van Inter i»et gelijke spel van Juven- tus. De Turijnse club gaf in Udine een voorsprong van 2-0 uit handen. Zonder Matthöus draaide Inter stroef, niet alleen op het mid denveld, maar ook in de ver dediging. Van Basten profi teerde zeven minuten na de rust van de slechte organisatie van de landskampioen. Hij onttrok zich aan zijn dubbele bewaking om van de rand van het strafschopgebied met een scherpe schuiver, via de bin nenkant van de paal, een actie van Baresi te voltooiden. Indi rect had de spits van Oranie ook zijn aandeel in de tweede treffer. Inters verdedigers con centreerden zich zo op de Ne derlander dat Fuser, overge nomen van Torino, onbelem merd door het hart van de verdediging kon oprukken voor Milans tweede treffer. Massaro zorgde vlak voor tijd voor het derde doelpunt. FC Groningen moet reserves gaan verkopen GRONINGEN FC Gronin gen moet waarschijnlijk enige spelers verkopen om de liqui diteitspositie te verbeteren. De eredivisieclub overwèegt drie a vier reserves van de hand te doen. De club heeft een ruime selectie van 22 man. Het ontbreekt FC Groningen aan middelen, omdat de thuis wedstrijd tegen PSV tot twee keer toe om veiligheidsrede nen door Groningse burge meester werd verboden. Ver der zou het vorige bestuur te veel verkeerde leningen heb ben afgesloten. De verkoop van John de Wolf biedt onvol doende soelaas. De Wolfs transfer naar Feyenoord le verde in totaal 788.000 gulden op. Bij de transfersom van 665.000 gulden kwam achttien procent btw, drie maanden rente over het subtotaal, als mede de kosten van de arbi tragezaak, die afgelopen vrij dag tot een voor FC Gronin gen gunstige beslissing kwam. Vos doet Anderlecht de das om Vitesse klopt ook koploper W.1 Christine Aaftink toont nu fanatisme Alecto wint nipt van Leiden UVS lijstaanvoerder na zege in grillige partij Keeper Koopman klopt Noordwijk Rijnsburgse Boys blij en bedroefd tegelijk Randstad Sport beslist topper in haar voordeel Snelheid alleen niet genoeg voor Leiderdorp ROTTERDAM Scheids rechter Jan Dolstra zal zich zijn eerste duel in de Kuip nog lang heugen. De 37-jarige Fries trok in de wedstrijd Feyenoord-FC Twente (2-3) liefst negen keer de gele kaart. Drie Feyenoorders (Roth, Troost, Metgod) en vijf Twentenaren (De Koning, Rutten, Peeper, Schmidt, Duif) verdwenen in het boekje van Dolstra. Verdedi ger Roth kreeg vijf minuten na de rust zijn tweede prent en werd derhalve van het vervelend zaak. Het zal me tes spits Nielsen het slachtof fer van de pittige overtredin gen van Roth, die volledig „van de kaart" de catacom ben opzocht. De Koning, Duif, Schmidt en Peeper kunnen eveneens een schor sing verwachten, omdat het voor hen de derde gele kaart betrof. „Voor mij is dit aantal kaar ten in één wedstrijd een triest record", sprak Dolstra na afloop aangedaan. „Het is waarschijnlijk zelfs een re cord voor het betaalde voet bal in Nederland. Leuk is anders. Ik vind het een zeer Jan Dolstra spreekt Claus Nielsen toe, terwijl Martin van Geel en Toin Lokhoff toeluisteren. veld gezonden. In beide gevallen was Twen- nog wel een tijdje achtervol gen" Juan Antonio Samaranch, Fanny Blankers-Koen en Anton Geesink. Peter Ikelaar (93) oudste olympiër met olympische speld UTRECHT Een maand voordat hij opnieuw een nieu we been-operatie moet onder gaan, vervulde Anton Geesink zaterdag in Utrecht een dub belrol. Als gastheer van alle olympische medaillewinnaars en winnaressen, die Nederland heeft gekend en ...als topspor ter. Toen de jaargang 1964 per roltrap op de eerste verdieping van het AMEV-gebouw arri veerde, verliet Geesink zijn plaats aan de zijde van Sama ranch om zijn olympische draagmedaille uit handen van de IOC-voorzitter in ontvangst te nemen. „De man die in Ja pan de zon liet ondergaan", vatte lady-speaker Elsemiek Hillen de judo-carrière van het Nederlandse IOC-lid sa men. Samaranch heeft over de hele wereld al meer dan 15.000 van die spelden uitgereikt. Het em bleem met de vijf olympische ringen in goud, zilver of brons is fijn, klein en past beter op de revers of op de blouse dan de „echte" olympische medail le. naars waren er 163 voor de uitreiking naar Utrecht geko men. Als oudste de 93-jarige Peter Ikelaar, winnaar van twee bronzen medailles bij het wielrennen in 1920 in Antwer pen. Middelpunt van de feest vreugde was uiteraard de vier voudig gouden medaille-win naar van Londen 1948, Fanny Blankers-Koen (71). DEN HAAG Hans van Breukelen heeft zich des gevraagd als eerste speler van het Nederlands elftal openlijk uitgesproken voor een driemanschap als technische leiding straks tijdens het toernooi om de wereldtitel voetbal in Ita lië. De sluitpost van PSV, lid van de oranjeraad, verklaar de afgelopen weekeinde dat hij er een voorstander van is dat bondscoach Libregts en diens assistent Nol der Ruiter directe steun krijgen van sectiebestuurslid Rinus Mi- chels. Zoals bekend is Mi- chels de voorganger van Li bregts en verantwoordelijke technische man bij het Ne derlands elftal, dat vorig jaar in West-Duitsland de Euro pese titel veroverde. Tijdens beraad vorig week einde thuis bij voorzitter Martin van Rooyen gaf het aanwezige deel van de oran jeraad te kennen weinig ver trouwen te hebben in verder werken onder Libregts. Het liefst zagen de internationals dat Libregts geheel zou ver trekken, maar onder invloed van Van Rooyen werd dit standpunt bijgesteld in de suggestie van de vorming van een driemanschap. Hoe de rolverdeling daarin moet zijn vormt nog onderwerp van nader beraad van de spelersgroep. Dat overleg zou aanstaande vrijdag plaatsvin den. Voor een dag eerder heeft overigens Libregts op persoonlijke titel een pers conferentie uitgeschreven, waarin hij opening van za ken zal geven over het een en ander. Onrust Hans van Breukelen, voor naamste woordvoerder van de grotendeels in het buiten land actieve groep interna tionals, meent dat verder gaan met Libregts onverant woord is. „Voor alle zes de kwalifikatiewedstrijden was er onrust in de spelersgroep", gaf Van Breukelen als ver klaring. „Dat is al voldoende reden om de technische lei ding straks voor Italië te her zien. Een driemanschap met daarbij dan meneer Michels lijkt me dan een betere ba sis".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11