ASSISTENT RAYONCHEF M/V y HEBT GROTE KANS METEEN |fl FIMT.Ii LEVENSMIDDELEN TECHNOLOGIE ,We moeten dat andere huis nu kopen' zei mevrouw Verdonk. „Maar we hebben ons oude huis nog niet verkocht!' Amro Bank |v| Ministerie van Justitie I e Medewerker (,/m) Medewerker <v/m) V Adjunct- sectiemedewerker (v/m) PAGINA 32 LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 NOVEMBER 1$ Voor genoemde functies geldt: Bijzonderheden: dit betreffen tijdelijke functies tot I januari 1991. Sollicitaties, onder vermelding van het betreffende vacaturenummer en voor elke functie een aparte brief, binnen 14 dagen na verschijning van deze publicatie, richten aan het hoofd van de Hoofdafdeling Personeel Ministerie, Postbus 20301 2500 EH 's-Gravenhage. Justitie wil meer vrouwen en leden van etnische minderheidsgroepen in dienst nemen. Zij worden met nadruk uitgenodigd te solliciteren. Indien zij aan de gestelde eisen voldoen, genieten zij bij gelijke geschiktheid de voorkeur. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. (NZH) is een dynamisch vervoerbedrijf. Openbaar vervoer is onze specialiteit, al meer dan 100 jaar. Daarnaast maakt ook groeps- en toervervoer deel uit van onze dienstverlening en exploiteren wij een kleine rederij met twee salonschepen. Moderne (auto)techniek, voortgaande automatisering en een klantgerichte benadering bepalen de hoge kwaliteit van onze dienstverlening. Naast vrijwel het gehele streekvervoer ten Noord-Westen van de lijn Den Haag-Amsterdam, verzorgt de NZH ook het stadsvervoer in Haarlem, Den Helder, Alkmaar, Leiden, Purmerend en Hoorn. Met ruim 700 autobussen vervoeren wij in dit gebied circa 60 miljoen passagiers per jaar. De NZH telt 2150 medewer kers. Het hoofdkantoor is gevestigd in Haarlem; districtskantoren in Alkmaar, Haarlem, Leiden en Purmerend. Voor het district Zuid, met als standplaats Leiden, zoeken wij een MBO-ER MET WISKUNDIGE/ANALYTISCHE AANLEG ALS Het district Zuid verzorgt met 400 chauffeurs en 160 bussen het vervoer in Leiden en wijde omgeving. U ondersteunt de Rayonchef, die belast is met de algehele leiding in dit verzorgingsgebied. De belangrijkste taken zijn: - aanpassingen plegen bij wegomleggingen e.d. - behandelen van reizigerstellingen, schade- zaken en klachten - regelen van de dagelijkse chauffeurs- en businzet. Wij vragen van u: - een MBO- of gelijkwaardige opleiding, wis kundige aanleg en analytisch vermogen - enige kennis van geautomatiseerde syste men - goede mondelinge en schriftelijke uitdruk kingsvaardigheid - goede contactuele eigenschappen - accuratesse - zelfstandig kunnen werken. Uw leeftijd ligt bij voorkeur tussen de 21 en 30 jaar. Afhankelijk van uw leeftijd en ervaring bedraagt het salaris minimaal f 3.101,- en maximaal f 4.172,-. Als u belangstelling hebt en bereid bent mee te werken aan een medische en psychologisch onderzoek, richt dan uw schriftelijke reactie binnen 14 dagen aan Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij NV, t.a.v. de heer R.A. Garvelink, personeelsfunctionaris district Zuid, Stationsplein 5, 2312 AJ Leiden. Middelbare school voor Hugo de Grootstraat 59 Delft - Tel. 015-147062 Bezig zijn met: Vakgebieden: - zuivel - produktietechniek - vlees - bedrijfskunde - dranken - kwaliteitskontrole - biotechnologie - voeding - verpakking - milieu OPEN DAGEN: vrijdag 24 november van 18.00-21.00 uur vrijdag 19 januari van 18.00-21.00 uur zaterdag 20 januari van 10.00-14.00 uur Kandidaat rij-instructeurs en rijschool- managers (m/v) Bent u tussen de 18 en 28 jaar, beschikt u over rijbewijs B-E, hebt u een diploma MAVO of HAVO en bezit u ittingsvermogen, studiezin en goede omgangsvormen, dan bent u wat ons betreft geknipt voor de rijschoolwereld. Meldt u aan voor onze selectieprocedure. Geschikte kandidaten komen in aanmerking voor een gunstige studie toelage (tot 80%) en nebben - na net benalen van het door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat erkende diploma - de zekerheid van: een gedegen opleiding een eigen lesauto, ook voor privé een vaste, zelfstandige baan, minimaal vier j: een hoog inkomen doorgroeimogelijkheden een eigen bedrijf in uw omgeving Stel uw kandidatuur voor een opleiding tot rij- instructeur en rijschoolmanager. Stuur uw solli citatie binnen één week naar: t.a.v. mw. E. Saris, postbus 35. 5688 ZG Oirschot theken. En dat wordt gewoon te veel. Toch denk ik dat er wel een oplossing is." Dubbele woonlasten. Het werd me al snel duidelijk dat de familie Verdonk in een 'courant huis' woonde. Met andere woorden: de verkoop zou wel wat tijd kosten, maar niet meer dan gebruikelijk. Maar dat betekende wel, dat ze een tijdje met dubbele woonlasten zouden zitten. ,,'t Lijkt allemaal moeilijk", zei ik, „maar eigenlijk valt het wel mee. U kunt uw oude huis goed verkopen, dat is dus geen probleem. Uw nieuwe huis kunt u makkelijk betalen: ook geen probleem. Maar er is een periode dat beide hypotheken elkaar overlappen. En dat is wel degelijk een probleem. Maar als we uw nieuwe hypotheek nu 'ns iets ruimer nemen?" Meefinancieren in de nieuwe hypotheek. „Stel uw oude huis staat nog twee, nee, laten we het ruim nemen, drie maanden te koop. Dat betekent nog een kleine 3000 gulden aan rente en aflossing. Maar als we de nieuwe hypo theek nu 'ns verhogen met dat bedrag? Dan wordt de betaling over dertig jaar verdeeld. En per maand zijn dat maar enkele guldens extra. En dat zal u waarschijnlijk weinig moeite kosten." De familie Verdonk knikte instemmend. „Maar die 50.000 gulden die nog vastzit in ons oude huis, hoe lossen we dat op? Is 't wel op te lossen?" „Daar hebben we ons Over bruggingskrediet voor. U lost niets af, maar betaalt alleen rente. Aflossen doet u pas als uw oude huis verkocht is." „Vertel 'ns meer", zei mevrouw Verdonk. ,,'t Werkt eigenlijk net als met die lasten van uw oude hypotheek", zei ik. „De rente van het krediet, die bovendien fiscaal aftrekbaar is, finan cieren we gewoon mee in uw nieuwe hypotheek. Al met al zal die een paar duizend gulden hoger uitvallen. Maar over dertig jaar..." „Lijkt ons dat geen enkel probleem," vulde de familie Verdonk aan. „Maar hoe regelen we de verhuizing zo snel?" Meer informatie? Hebt u al een huis, en wilt u een ander huis kopen? Ga dan eens langs bij de Amro Bank. Voor meer informatie. Of voor meteen al een concreet advies in de vorm van een persoon lijk gesprek. „We hebben een ander huis gezien", vielen meneer en mevrouw Verdonk met de deur in huis. „'t Is precies wat we zoeken. We hebben er zelfs al een optie op genomen, want er waren nog meer kapers op de kust. Maar nu de financiering. Het huis dat we 10 jaar geleden gekocht hebben, kunnen we waarschijnlijk goed verkopen. We maken dan zelfs zo'n 50.000 gul den winst. Het andere huis kost alles bij elkaar 250.000 gulden. Eigenlijk hebben we dus maar een hypotheek van 200.000 gulden nodig. Dat lijkt ons geen probleem, maar dan moeten we eerst wel ons oude huis verkopen." „Precies", vulde ik aan. „Anders hebt u straks twee huizen, en dus ook twee hypo De heer N.A.J. Westenberg, cliëntenadviscur, Amro Bank Amsterdam. zoekt t.b.v. de Directie Vreemdelingenzaken een Functie-inhoud in hoofdlijnen: vervangen van het sectiehoofd bij diens afwezigheid; leveren van een bijdrage aan de beleidsontwikkeling t.b.v. het vreemdelingenrecht; onderhouden van contacten met en het toezien op de werkwijze Van vreemdelingendiensten; toelichten van het bij de directie te voeren beleid, de achtergronden ervan en de wijze waarop het beleid tot stand is gekomen in besprekingen met de bij de uitvoering ervan betrokken instanties; de ondersteuning van de overige sectiemedewerkers bij de uitvoering van hun werkzaamheden; inwerken en begeleiden van nieuwe medewerkers; behandelen van de meer ingewikkelde en politiek gevoelige zaken van de sectie; onderhouden van contacten met buitenlandse diplomatieke vertegenwoordigingen. Gevraagd: HBO werk- en denkniveau; goede kennis van de Vreemdelingenwetgeving; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; goede contactuele eigenschappen, gewend zijn te werken met groepen, alsmede met begeleiding van medewerkers; kennis van moderne talen; bereidheid tot het maken van dienstreizen. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: max. f 5.290,- bruto per maand, exclusief 8% vakantie-uitkering. Nadere informatie over deze functie kan worden verstrekt door de heer mr W.J. van Blaricum, tel. 070-707097. Voorts wordt gevraagd een voor één van de secties van de afdeling Toezicht Uitvoering 38 uur per week vac.nr. PM 6810167 onderafdeling Toepassing Algemene Verblijfsregelingen 38 uur per week vac.nr. PM 70/01-67 De onderafdeling heeft tot taak: het behandelen van verzoeken om toelating, vestiging en verblijfs beïndiging. Functie-inhoud in hoofdlijnen: verzamelen van informatie die van belang is voor het beslissen op een verzoek; toetsen van een verzoek aan de Vreemdelingenwet, het gevoerde beleid en de jurisprudentie; concipiëren van gemotiveerde beschikkingen; verstrekken van algemene informatie op het gebied van het Vreemdelingenrecht en specifieke informatie over de behan deling in individuele zaken. Gevraagd: 1' HEAO-Ej of HEAO-BS; goede contactuele eigenschappen; praktische instelling. Standplaats: Rijswijk Salaris: maximaal f 4.757,- bruto per maand, exclusief 8% vakantie-uitkering. Verder wordt gezocht naar een 1>ij de afdeling Toezicht Uitvoering 38uurperweek vac.nr. PM 67/0167 Functie-inhoud in hoofdlijnen: onderhouden van schriftelijke en mondelinge contacten met vreemdelingendiensten, betreffende inbewaringstelling en verwijdering van vreemdelingen; aan de hand van bestaande internationale regelingen onder zoeken of er sprake is van een terugname- of door geleidingsplicht door andere landen; inzake bepaalde verwijderingsgevallen contact opnemen met de daartoe aangewezen ministeries in het buitenland; onderhandelen met de Belgische en Luxemburgse autoriteiten over de verdeling van verwijderingskosten; zonodig overleg plegen met andere afdelingen van de directie; aan de hand van de verkregen inlichtingen bezien op welke wijze en langs welke route de verwijdering zal plaatsvinden; zonodig de begeleiding regelen door de Koninklijke Marechaussee, een arts of verpleger; instrueren van de betrokken vreemdelingendienst over plaats, tijdstip en verdere bijzonderheden van de verwijdering; vastleggen van elk behandeld geval van verwijdering en de daarbij gevolgde procedure in het geautomatiseerd bestand en het dossier; houden van regelmatige contacten met de medewerkers van de sectie met betrekking tot de voortgang van verwijderingen; verrichten van overige op de sectie voorkomende werk zaamheden. Gevraagd: MBO werk- en denkniveau; bij voorkeur enige kennis van het vreemdelingenrecht; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; goede contactuele eigenschappen; kennis van de moderne talen. Standplaats: 's-Gravenhage. Salaris: max. f 3.641,- bruto per maand, exclusief 8% vakantie-uitkering.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 32