daar heb j e méér aan wrnmv Trivial Persuit gaat het helemaal maken Geen bepaalde trend bij de cadeaus i©lvérda MAGNETRON FM 2515 Q Nuttig vermogen 850 Watt Bruto inhoud 24 liter 5 vermogensstanden 30 minuten tijdklok Quick functietoets Glazen plaat en oscillerende golfverdeler rp FRITEUSE Vermogen 2000 Watt Inhoud 2,5 liter Micro-filtersysteem Regelbare thermostaat en diepvriesstand 154.95 99.95 W. P. HARTWIJK IJZERHANDEL NIEUWE BEESTENMARKT 7 t/m 11 LAMMERMARKT 3-7 LEIDEN 1012 AROMA-EXTRA Capaciteit ruim 12 kopjes Uniek aroma-extra vóór filter-systeem Maatverdeling op glazen kan en peilglas Lekstopper Controlelampje 89.95 .leradenzakjevan Laura Ashley Gekke kus sentjes in aller lei vormen, bij de Bijenkorf Krijgen en geven blijft een feest en daarom is het ook niet verwonderlijk dat december tot feestmaand is uitgeroepen. Met daarin twee feesten, de verjaardag Sinterklaas zo rond 5 december en het kerstfeest op 25 en 26 decmber. Het sinter klaas-feest is de laatste jaren in Nederland vooral uitgegroeid tot een feestje rond kinderen en het wordt dan ook vooral gevierd door mensen met, klei ne, kinderen. Surprises wor den nog wel gemaakt. In som mige families is dat zeer popu lair, maar veel anderen houden het toch gewoon op cadeautjes aan elkaar geven. Het kerstfeest is de laatste jaren in Nederland belangrijker ge worden. In veel landen in Eu ropa was dat al zo, omdat men daar geen sinterklaas-feest kent. Kerstmis heeft meer sfeer vinden veel mensen. Sinterklaas is dus nu vooral een kinderfeest geworden en cadeautjes voor kinderen zoe ken is eigenlijk ook niet zo moeilijk. Alle winkels puilen uit. Bovendien kun je voor kin deren veel cadeautjes verzin nen. Voor volwassenen is dat veel moeilijker, zeker nu er, zo lijkt het tenminste, steeds meer mensen komen die alles al heb- Denken en zoeken dus. Er is genoeg, daar ligt het niet aan. Maar een duidelijke trend is) niet aan te geven. Waren een i paar jaar geleden cd's en mag- - netrons zeer duidelijke toppers, nu is dat veel moeilijker aan te geven. - Een dagje rond kijken bij de Hofleverancier van Sint Nico- laas levert wel wat ideetjes op, maar echt duidelijke uitschie ters zijn niet te noemen. Wel is heel duidelijk dat ca deauhes voor in huis hoog sco ren. Zoals vazen en potten in terrecotta maar ook in primi-c tieve dessins. Nieuw zijn orna-| menten van groen geoxideerd! brons (daar lijkt het althans^ op). Romantiek in huis wordt ge-3 kenmerkt door boudoir-ach-2 tige toestanden, maar ook al-£ lerlei bonte beesten en kussens. Luxe staat voorop bij veel arti kelen, zoals een mooie decan- teer-machine, een wijnkoeler op standaard, maar ook mooie porceleinen potten voor in de badkamer, ouderwetse scheer spullen voor hem en prachtige luxe leren artikelen voor hem en haar. Voor groot en klein zijn er ten-r slotte nieuwe miniatuur-autoo-js tjes waarvan men bij de Bijen- korfvoorzichtig schat dat dat? misschien wel eens een trendo zou kunnen worden. Luxe leer: knalrode tas, agen da en portemonnee van Yves St. Laurent. Te koop bij Hardie's in Den Haag. Miniatuur-autootjes worden weer een rage. MASTERCHEF 30 Voor snijden, raspen, kloppen, kneden en hakken 1,5 Liter Makkelijk schoon te maken Een snelheid en pulswerking (befaamde 1-2-3 werking) Vermogen 250 Watt VARIOJET PLUS 3200 Zooiplaat uitgevoerd in chroom Spray en regelbare stoomkracht Beveiligd tegen oververhitting KOMPAKT SLEDESTOFZUIGER TC 1000 SL Max, vermogen 1000 Watt Snoeroprolautomaat Inhoud stofzak: 5 liter Stofzak-vol indicator Licht in gewicht 229.- Zakjes met allerlei lekker geurende zaken uit het bos. Om de minder lekkere luchtjes uit de kamer te verdrijven. Van Laura Ashley. Porceleinen potjes voor in de badkamer van Laura Ashley Luxe scheer spullen doen het nog steeds goed. Eei H e vrijster uit Nieuwe Schans _jHad bij de mannen geen schijn van kans J_JDie zag je wel maar hoorde je niet Jlidie wist het zeker Stelde ze zich passief op Terwijl de Sint zo had gezegd Met mijn drie-in-de-pan Een wandelaar uit Schin op Geul Werd het zondermeer een flop Als ze je zien doe je het slecht win ik een beker Was duidelijk een tempobeul En deed ze het agressief Piet bleef hardleers en dus zichtbaar Hij bakte en kookte Hij liep zo snel Vond niemand haar lief Dus zei Sint: het arbeidsbureau ligt daar maar wat was er aan de hand? Dat iedereen zei Ze stierf alleen, op een dag in maart Met tranen in de ogen heeft hij zich daar gemeld De goede man verloor Dit wordt me echt te veul Het trieste lot van een ouwe taart Het feest was uit, weg zwarte geld en was meteen aangebrand TOWI'S DOE SHOP is een Columbiaanse techniek voor het maken van kaarten van perkamentpapier. Deze speciale papiersoort bezit een aantal eigenschappen die verschillende bewerkingen zoals overnemen, schilderen, perforeren, ciseleren (reliëf maken), knippen en dorseren mogelijk maakt. Is PERGAMANO moeilijk? Neen; iedereen, die belangstelling heeft voor kreatieve handvaardigheid, kan de werkstukken met sukses maken. U hoeft immers niet zelf de motieven te ontwerpen. Er zijn mappen met motieven, perkamentpapier en instrukties verkrijgbaar in de 'A-SERIE' (eenvoudige techniek om mee te beginnen) <s& Serie A en B 13.95 per mapje Weet u waar de sint voor een leuk kado heen gaat....? Naar Holverda in de Beatrixstraat Een etalage en shop vol met leuke kado artikelen, met nog leukere prijzen, vraag onze gratis folders. BeaMistraal 21-23 - Leiden - Tel. 071-217866 I "rviCEI»' 1 Speelgoedmarkt moeilijk te sturen Wie zoekt naar trends in de speelgoedwereld komt al snel tot de ontdekking dat daarvan weinig sprake is. Negen van de tien peuters zijn gelukkig met poppen, timmerdozen en mini atuurauto's. Zodra ze op de ba sisschool ziin worden het spel letjes, spelletjes en nog eens spelletjes. Van het bij kleine kinderen populaire, vrij een voudige, Memory tot het bij alle andere leeftijden steeds meer in zwang rakende, be trekkelijk moeilijke, Trivial Persuit. Naar schatting gaat in de va derlandse speelgoed- en spel lenwereld jaarlijks 8 a 9 miljoen gulden om. De spellenbranche neemt daarvan ongeveer een vijfde (1,8 miljoen gulden) voor zijn rekening. Met Sinterklaas in aantocht zijn het hoogtijdagen voor de spelletjesproducenten waarvan in ons land Milton Bradley (MB) uit Utrecht de grootste omzetten draait. Goede tweede is Hausemann Hötte (Jumbo) uit Amsterdam en nummer drie is Otto Mayer Verlag (Ra- vensburger) uit Amersfoort. En uiteraard ook hoogtijdagen voor de winkels die speelgoed verkopen. H.J.M. de Groot is directeur Benelux van het Westduitse Otto Mayer Verlag. Het bedrijf, bekend van zijn legpuzzels, brengt inmiddels 87 verschil- lende spellen op de markt. Me mory, het Verkeersspel, Sho-® gun en Barricade zijn daar en- kele van. Aantrekkingskracht f De Groot geeft toe dat het niet eenvoudig is de trends aan te voelen of, als het even kan, te sturen. Hoeveel reclamespotjes er ook voor een spel gemaakt worden, het is geen garantie voor succes, meent hij. „Daar voor is meer nodig: het spel zelf moet aantrekkingskracht heb ben, het moet een aanspreken de korte titel hebben en wij zeggen wel 'een doos moet smoelen' wil hij succes heb- „Mits ie tijdig de daarvoor be nodigde contracten weet af te sluiten kun je gebruik maken van de naamsbekendheid van bepaalde televisieprogram ma's. Trivial Persuit, op de te levisie Tros Triviant, is daar een voorbeeld van en ik wil er wat om verwedden dat dat spel, hoe duur ook, het helemaal gaat maken en het geruime tijd goed blijft doen". „Je kunt ook gebruik maken van een kinderprogramma als David de Kabouter. De figuren van Sesamstraat blijven voor de meeste kinderen erg aan- Speilen blijken nog steeds hoog te scoren. trekkelijk dus produkten in die sfeer blijven ook dit jaar goed lopen. Maar televisiebekend heid zegt niet alles: een juf frouw Ooievaar of Gerrit de Postduif uit de Fabeltjeskrant liggen er in de speelgoed en spellenmarkt helemaal uit. De makers van de Fabeltjeskrant sluiten kennelijk niet aan bij de belevingswereld van de kinde ren. Voor de producenten die er in hebben geïnvesteerd, zie ik van de verwachte Batman- rage weinig terecht komen". Batman R. van der Maas uit Utrecht, een van de speelgoed- en spel- lenexperts van Vroom en Dreesmann, ziet de Batman- rage echter wel zitten. Voor het warenhuisconcern heeft hij 120 verschillende Batman-artike- len ingekocht en daarvan lo pen er 90 redelijk tot goed. „Tijdens de rit denk je steeds dat je het allemaal verkeerd doet en je weet natuurlijk pas bij het opmaken van de jaarcij fers hoe je werkelijk hebt ge draaid, maar ik vergis me wat dat betreft toch niet zo vaak. Bepaalde produkten lopen tóch wel, of je er nu wel of geen Bat- mansticker op plakt. En zit er wel zo'n sticker op een artikel dat niet loopt, dan haal je hem er gewoon af of gooi je hem te gen kostprijs in de uitverkoop". Ook Van der Maas voorziet een 'grafisch jaar' en schroomt niet 'zijn kaarten' op Trivial Persuit te zetten. „Rummikub zou wel eens als goede tweede uit de bus kunnen komen. Dat liep vorig jaar heel goed, maar meestal komt daarna een terugslag. Bo vendien reken ik op klassie kers als Zeeslag, Stratego, Mo nopoly, Mens erger je niet, Risk en Scrabble. En bij de nieuwig heden op het Spel der Spellen en Axis and Allies". „In de niet grafische hoek ver wacht ik goede verkopen van actiefiguren als GI-Joe en de Transformers. Die liggen trou wens al maanden goed in de markt. In tegenstelling tot mode-artikelen als My Little Pony. Daarvoor is weliswaar erg veel televisiereclame ge maakt, maar de vraag ernaar is bij ons althans behoorlijk inge zakt". F unctiepoppen Karin Jaarsveld van Intertoys gokt dit jaar vooral op functie poppen. Dat zijn poppen die iets doen, zoals hun haar laten groeien, lopen, bewegen, pra ten, plassen. In die poppensec- tor vallen Barbie-tienerpop- pen, de Transformers en Thun- dercats. „Welke poppen we precies in onze collectie opnemen hangt vaak af van tekenfilmproduk- ties die op de televisie komen. Als we daarover tijdig door een betreffende producent worden getipt kunnen we reserveren". Ook bij Intertoys ziet men het (bepaald prijzige) gezinsspel Trivial Persuit als dè topper van het najaar. „En ik zelf ben nogal gecharmeerd van Buzz off, dat is gebaseerd op het spi- raalspel uit het televisiespel programma Labyrinth. Verder hebben wij doorlopend veel vraag naar Lego en Play mo biel. Dat neemt nu natuurlijk wat toe maar de verkoop daar van blijft het hele jaar nogal stabiel". „Omdat aan onze omzetten duidelijk te merken was dat er relatief minder kinderen wor den geboren richten we ons ook steeds meer op de oudere doelgroepen. Het succesvolle Trivial Persuit is daar natuur lijk een voorbeeld van, maar verder proberen we ook wat betreft schaak- en damcompu- ter en snooker- en tennistafels de markt een beetje open te breken". Grillig Toy-partners, gevestigd in Via- nen, distribueert speelgoed en spellen aan ongeveer 550 zelf standige winkels in den lande. Daartoe behoren ondermeer zaken die de logo's Speelboom en Wigwam voeren. Directeur G. W. Jansen zegt over de speelgoed ver koop van dit jaar absoluut geen reden tot klagen te hebben. Hij zit wat dat betreft op de zelfde toonhoogte als zijn colle ga R. van Eiick van Blokker (200 filialen) dat sinds drie jaar het speelgoedconcern Bart Smit (120 filialen) in eigendom heeft. „We zijn afhankelijk van de grilligheid van het pubüek en doen ons best zoveel moge lijk voorradig te hebben. In het najaar breiden we het spelas- sortiment in onze zaken na tuurlijk uit. We draaien wat dat betreft elk jaar iets beter, maar ik zou niet weten welke pro dukten de komende periode het beste gaan lopen". Dat laatste doet directeur Jan sen van Toy-partners evenmin maar hij wil wel kwijt dat ook hij voor spellen als Trivial Per suit en Buzz off het dit najaar zonnig inziet. Wat hem betreft mogen we daar Boggle best aan toevoegen. Verder verwacht hij dat de verkoopcijfers van de Barbie-poppen weer wat zullen aantrekken. „Uit een artikel in ons vakblad 'Speelgoed en hob by' heb ik kunnen opmaken dat de door een concurrerend bedrijf aangeboden tienerpop Cindy uit de markt is gehaald. Waarschijnlijk om een proces te voorkomen dat Mattel, de producent van Barbie, wilde aanspannen".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 36