Fluor is uit, golf is in ZEGTU WAAR IE MOET STAAN, SLUITEN WU 'M EVEN AAN m wolfslc=}g Al meer dan 55 JAAR dat kan alleen met KWALITEIT SLOOS WINTERSPORT PIET KEUR uw wintersport-adviseur Vinyls in de nieuwste dessins. Niet alleen voor keukens, maar ook voor woon- en slaapkamers. Op 200 - 300 - 400 breed VAKKUNDIG GELEGD!! Lange Mare 98 Leiden 071-123913 over service gesproken Niets is zo vervelend als opgetogen thuis te komen met een nieuwe TV of audio- of video-apparatuur en dan vervolgens urenlang te moeten uitpluizen hoe je hem moet aansluiten of hoe je hem moet bedienen. Daarom sluiten wij de apparatuur voor onze klanten gratis aan en leggen wij met alle plezier uit hoe u er mee moet omgaan. U hoeft dan ook niet meer naar de Technische Hogeschool om van muziek of beeld te genieten en u hoeft zich ook niet meer uitgebreid te verdiepen in ingewikkelde handleidingen. U zegt gewoon waar hij moet komen te staan en wij doen de rest. Dan voelt u zich als klant tenminste koning. En daar heeft u nog eens recht op ook. Al was hel alléén maar om de service erge |-|enegouwen emigreren immigreren denigreren transpireren Inspireren conspireren rekwireren oreren decoreren adoreren deforeren perforeren floreren exploreren honoreren incorporeren doctoreren demarreren titreren concentreren deconcentreren kastreren registreren administreren frustreren figureren denatureren factureren manoeuvreren parafraseren fantaseren archaïseren laiciseren catechiseren sympathiseren specialiseren normaliseren rationaliseren liberaliseren generaliseren kapitaliseren evangeliseren stabiliseren steriliseren dekartelliseren polemiseren économiseren vulcaniseren organiseren mechaniseren vitaminiseren canoniseren ozoniseren standaardiseren vulgariseren polariseren populariseren pulveriseren memoriseren nasonoriseren karikaturiseren schematiseren acclimatiseren automatiseren magnetiseren concretiseren bekritiseren romantiseren narcotiseren amortiseren improviseren compenseren dispenseren doseren metamorfoseren poseren klasseren masseren tirasseren cesseren blesseren dresseren interesseren bisseren endosseren pantseren bepantseren trotseren paralyseren debatteren antidateren postdateren legateren lateren kwadrateren constateren bedwateren afwateren verwateren uitwateren infecteren desinfecteren projecteren flecteren collecteren inspecteren fêteren budgetteren besodemieteren millimeteren foeteren uitfoeteren portretteren achteren imiteren exploiteren hospiteren irriteren kwiteren trakteren dokteren exalteren folteren consulteren hanteren transplanteren oriënteren cementeren complimenteren experimenteren instrumenteren presenteren representeren tenteren patenteren sinteren verdisconteren balloteren noteren quoteren voteren opteren adopteren coöpteren ecarteren charteren adverteren inverteren importeren transporteren exporteren voorsorteren assorteren gasteren belasteren koesteren presteren AANBIEDING 2 Blizzard V.C.S. Firebird 369.- Tyrolia 540 binding 149.- Blizzard stokken 45.- Zéér goede test 563.- ONZE PRIJS 499.- AANBIEDING 1 Rossignol V271 315.- Salomon 457 binding 169.- V271 stokken 45.- 529.- ONZE PRIJS 399.- AANBIEDING 4 Blizzard V19 of SL 749.- Tyrolia 490 D binding 265.- Blizzard stokken 50.- 1064.- ONZE PRIJS 749.- AANBIEDING 3 K2 TRC competition 695.- Look ZL binding 269.- K2 stokken 50.- testwinnaar 1014.- ONZE PRIJS 795.- Wat is er mooier om cadeau te doen dan de Parker Vector Steel vulpen en ballpen in luxe geschenkverpakking? Niets toch zeker. Hele maal niet nu ze samen tijdelijk slechts f39,- kosten. t PARKER Breestraat 145, Leiden Speciaalzaak in schrijfwaren Breestraat 122-124 Kantoormachines en -meubelen Tel. 071-123211 - 123966 GRANDIOZE SKI-SET AANBIEDINGEN DEALER VAN: Atomic, Blizzard, Dachstein, Head, K2, Këstle, Koflach, Lowa, Nordlca, Rossignol, Salomon, Völkl. Ook voor verhuur van: mkl'e, eklechoenen, Imperiale, eklboxan, sneeuwkettingen, langlaufseta. Gerrit van der Veenstraat 31 -33 5 Meiplein 17 Leiden - Tel. 071-316122 Lelden - Tel. 071-760144 TTii is er weer, die oude Klaas XTae spanning is te snijden Weer pepernoten en speculaas en door de schoorsteen glijden Heeft zwarte Piet zijn huiswerk gedaan en goed gerapporteerd aan de boss Dan gooien kindjes blij en spontaan zonder angst alle remmen los Op rijm rijmt slijm Op deur rijmt scheur Op auto rijmt foto Op schoen rijmt poen Je ziet, een kind kan de was doen Stad en land moetje belopen En steeds moetje maar weer hopen Datje slaagt bij het kopen Je trekt steeds je beurs weer open Wordt het geen tijd dat het is afgelopen? Tante Truus is zo dik Daarvan krijgt een paard de hik Ome Kees is ook te vet Al noemt hij het liever 'gezet' Kortom, ze zitten lekker in 't vel Maar het blijft een oubollig stel Ik loop me rot Ik word niet goed Omdat ik nog zoveel kopen moet Ik peins me suf Dan zie ik het licht En klaar is mijn gedicht Een mannequin uit Kallekote Hield helemaal niet van dat blote Steeds riep ze nee Ik doe niet mee Ik word gekleed wel een grote Hoe gekker en aparter, hoe beter in sportartikelen Golf is, met de aanleg van steeds meer banen, de snelst- groeiende sport in ons land. Geen wonder dat de handel daarop, met de feestdagen in het vooruitzicht, heeft inge speeld. Daka Sport aan de Bergweg in Rotterdam bijvoor beeld heeft al enige tijd een aparte afdeling ingericht, waar alle mogelijke benodigdheden en accessoires te koop zijn uit gestald. Verkoper Martin Witte: „Je kan het zo gek niet verzinnen, of we hebben het wel: hand- doekjes, scorekaarten, oefen balletjes voor thuis, schoenen, regenpakken en zonneklep- Het golfen begint natuurlijk met de clubs, de slagijzers. Sommige fabrikanten verko pen voor beginners halve sets bestaand uit een putter, vijf ij zers en een houten club met prijzen vanaf 400 gulden. Die dingen moeten in een tas, die vanaf 69 gulden in de winkels liggen, tot heel uitgebreide tas sen op karretjes van enkele honderden guldens aan toe. Omdat het de bedoeling is dat de balletjes over grote afstan den worden weggeslagen (en dus als het even mis gaat niet meer terug te vinden zijn) kan de beginner daarvan ook nooit genoeg hebben. Setjes van twaalf oefenballen gaan voor rond 25 gulden de deur uit, wedstrijdballen doen drie voor 17,50 gulden. „Het aardige van golf is ook, dat er zoveel leuke accessoires zijn", zegt Martin Witte. „Zo hebben we voor een paar gul den zakjes met tees, de afslag houtjes. Heel aardig zijn de thuisputs. Kan de golfer 's win ters in de huiskamer oefenen. Met speciale huiskamerballe tjes. Zo'n put is er al vanaf 14 gulden. Handschoenen zijn ook belangrijk bij het golfen. Ze zijn er vanaf 29 gulden." De weersomstandigheden spe len in ons land een rol bij het folfen. Regenpakken behoren us tot de standaarduitrusting. Van een nieuw, ademend ma teriaal als coratex zijn pakken op de markt van bekende mer ken als Agu en Tenson, vanaf 229 gulden tot rond 500 gulden. Schoenen, waterdicht en met spikes voor een stevige grip op het gras of met een multinop- penzool, zijn er vanaf 80 gulden tot de echt lederen, luxe exem plaren van het drie-strepen- merk voor 329 gulden. Die schoenen zijn er overigens ook in marine en zwart, zodat het niet per se de opvallende witte of zwart-witte schoenen hoe ven te zijn. Terughoudend Directeur inkoop van Perry Sport T.A. Houtman is wat te rughoudend over de ontwikke ling van golf: „Hoe je het wendt of keert, het blijft een prijzige sport. Ik zie het niet direct een volkssport worden. Wij doen nog weinig of niets in golfarti- kelen. We beraden ons nog of we wellicht in het voorjaar er mee van start gaan". Dat neemt niet weg, dat hij moeiteloos in hoog tempo een hele waslijst van aardige ca deautjes in sportartikelen kan opnoemen: „Dat is natuurlijk ook het leuke van deze handel. De prijzen hebben een bereik van enkele guldens, denk maar aan een blik tennisballen, een kokertje shuttles, tot vele tien tjes voor een sporttas of hon derden guldens voor een ski uitrusting. En hoe gekker en aparter het is, hoe beter, vin den vooral de tieners". In 'het kleine spul', de accessoi res als haarbanden, gletscher- brillen, shawls en halstasjes, zijn de fluoriserende kleuren, Martin Witte tussen golfspullen in Dakasport. uit. „De kleuren blijven wel fel", zegt Houtman. „Maar dat was eigenlijk altijd al zo in sportartikelen. De felle kleu ren vinden we wel duidelijk te rug bij ski's en sinds kort ook bij de hockeysticks en zelfs de hockeyballen". Een tendens die Houtman waarneemt, is dat geld kenne lijk ondergeschikt is geworden: „Wij kopen bij voorbeeld veel meer specifieke schoenen in voor topsport dan er topspor ters zijn. Het gaat dan om vaak heel prijzig schoeisel, dat dus naar andere kanalen ver dwijnt. Als het maar als een be kend merk herkenbaar is, wil de schooljeugd er wel aan". Houtman noemt de markt evenwel heel gevoelig: „Na een Europa-cupavond met leuke wedstrijden merken we een toegenomen belangstelling voor voetbal. Maar speelt Gul- lit een tijdje niet, dan merken we dat in de verkoop van Lot to-schoenen". Zijn tip voor een cadeautje: „Als je het echt niet meer weet is een sporttas altijd goed. Ze zijn er vanaf 25 gulden tot een gulden of 80, 90. Als het maar felgekleurd is en er maar merktekens op staan. Het kan niet gek genoeg zijn". Magazijn De Bijenkorf houdt het hoofdzakelijk bij sportieve kleding en accessoires. Materi aal om te golfen bij voorbeeld, heeft De Bijenkorf niet. „We hebben in een hele brede range van prijzen vanaf enkele gul dens al ski- en joggingkleding en accessoires. Haar- en pols banden, brillen, handscnoe- nen, turnpakjes, trainings- en joggingpakken, halstasjes, mut sen en shawls", zegt men op het hoofdkantoor in Amsterdam. De fluorkleuren zijn over. De kleuren zijn zeer verscheiden. Enerzijds is er belangstelling voor de felle kleuren, de rusti ger, gematigde kleuren zijn ook weer in opkomst. „Eigenlijk", zegt men bij De Bijenkorf, „is het net als bij de gewone dage lijkse kleding. Heel veel, zo niet alles kan". Dat wordt bij Puma bevestigd: „De tendens is dat het allemaal weer wat rustiger wordt. Ieder merk is zich duidelijker aan het profileren. Wij waren toch al tijd al vrij traditioneel. De prints op de kleding bepaalt het beeld, maar duidelijk is dat het hele schreeuwerige er af gaat", zegt men in Zoetermeer. Fluor is dus uit. En golf is in. Of we er bij het inkopen van ca deautjes maar rekening mee willen houden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 33