Toch maatregelen op Yictoriberg VVD wil badcentrum Langeveld verkopen PvdA wil één groot sportcomplex in Sassenheim De Duinpan viert tienjarig bestaan Gemeente Nieuwkoop gaat visstroperij op plassen krachtig aanpakken LEIDEN OMGEVING fteidóaQowiant VRIJDAG 17 NOVEMBER 1989 PAGINA 17 Voorschotenaar wordt opgenomen in inrichting DEN HAAG/VOORSCHOTEN De Haag se rechtbank heeft gisteren een 42-jarige Voorschotenaar veroordeeld tot een jaar dwangverpleging en TBS (terbeschikkings telling van de regering). De man had op 16 augustus in een bar aan de Voorstraat in Voorschoten een 28-jarige vriend met een mes in de buik gestoken. Hij had dit gedaan omdat de jongere man niet op zijn avances wilde ingaan. Het slachtoffer bracht het er wonder boven wonder levend van af. De psychiater noemde de dader volledig ontoe rekeningsvatbaar. Alle partijen waren het er gisteren voor de Haagse rechtbank eens dat de man in een psychiatrische inrichting moest worden opgenomen. De rechtbank nam niet de gebruikelijke veertien dagen in acht, maar deed direct uitspraak. Noordwijkerhout wil extra woningen betaalbaar houden NOORDWIJKERHOUT Behalve de 34 woningen die Noordwijkerhout in het komende jaar in de gesubsi dieerde sector kan gaan bouwen, heeft de gemeente nog een extra toe wijzing gekregen voor 59 woningen. Voor deze woningen hoeft zeker geen rijks- premie te worden verwacht. Volgens wet houder Heemskerk hoeven deze vrije-sec- torwoningen niet per se allemaal in 1990 te worden gebouwd, maar mogen ze verspreid worden neergezet over een aantal jaren. Hij zei dit gisteren in een vergadering van de commissie openbare werken. Omdat deze woningen ongesubsidieerd zijn, zouden ze wellicht nogal duur uit kunnen vallen, waardoor ook de eventuele huur omhoog gaat. Toch wil de gemeente proberen de woningen betaalbaar te bouwen. Mochten de stichtingskosten hoog blijken uit te vallen, dan wil de wethouder de raad voorstellen dat de gemeente zelf de onren dabele top voor haar rekening neemt waar door de bouw goedkoper en de huur dus la ger wordt. Daardoor worden de woningen betaalbaar voor Noordwijkerhouters. Ver der wil de wethouder met de raad bezien of de woningen gebouwd kunnen worden op zogenoemde „inbreilokaties" waarmee be doeld wordt dat er „gaten" in het dorp mee kunnen worden opgevuld. Omdat Noord wijkerhout al toestemming had voor de bouw van negen vrije sectorwoningen, komt het aantal totaal te bouwen woningen in deze categorie dus op 66 woningen. Met de wel door het rijk gesubsidieerde wonin gen komt men dan uiteindelijk op 102 nieuw te bouwen woningen. Werk aan bibliotheek kan nu echt beginnen VOORHOUT De voorbereidingen voor de bouw van een bibliotheek kunnen begin nen. Gisteravond stemde de raad in met het voorstel om 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor de voorbereidende werkzaam-1 heden. De bibliotheek wordt gebouwd in de directe omgeving van het nieuwe gemeente huis in het gebied Kerkzicht. Momenteel maken de Voorhouters gebruik van een bi- bliotrailer die op gezette tijden het dorp aandoet. Al in 1963 werd in Voorhout de wens uitgesproken om te komen tot een permanente bibliotheek. In november 1988 werd een werkgroep bibliotheekwerk inge steld met het doel de uitgangspunten voor het bibliotheekwerk nauwkeurig te om schrijven en een financiële opzet te maken. Ereprijs Vogellust voor Lisser Weyers NOORDWIJK G.C. Weyers uit Lisse heeft gisteren beslag gelegd op de ereprijs van de vogeltentoonstelling van de vereniging Vo gellust. Met zijn zelf gekweekte auroraastril- de behaalde hij 91 punten en daarmee won hij de erepenning van de gemeente Noord- wijk en het bondskruis voor de beste eigen kweek. De 36e tentoonstelling van Vogellust in het Koerhuis is vanavond tot tien uur te bezichtigen, morgen van tien uur tot half ne gen en zondag van elf uur tot half zes. Er zijn meer dan 300 vogels te zien. De ereprijs voor de meesterzang 1989 was voor een watersla ger van W.F. van der Linden uit Noordwij kerhout en de ereprijs voor het jeugdlid, dat een zelf gekweekte vogel had ingezonden werd toegekend aan Martien Spruyt. VVD'ers van lijst WASSENAAR Op de lijst van de VVD voor de Wasse- naarse gemeenteraadsverkie zingen in maart 1990 zijn op de algemene ledenvergade ring gisteravond enkele ver anderingen aangebracht. Twee leden, niet tevreden met de lage plaats die hun door de algemene ledenver gadering was toebedeeld, hebben zich teruggetrokken. Het gaat om W.J. Asscher- man en W.J. Schouwenaars. Geen problemen had de alge mene ledenvergadering met de eerste drie kandidaten die bij acclamatie werden ge plaatst. C.B. Aptroot, E. Tam- boezer en A. Pruijs. i NOORDWIJKERHOUT ri Er worden toch veilig- M heidsmaatregelen geno- 1 men op de Victoriberg. Het Noordwijkerhouts n college gaat in overleg r0 met de bewoners van de Victoriberg en de Sint ïq Bavo bezien welke maat- r<J regelen kunnen worden jj getroffen voor voetgan- gers en fietsers. Dit bleek gisteravond na een felle ldiscussie in de commissie a openbare werken. Ver- moedelijk betekent dit dat n er op de Victoriberg ver- keersdrempels en wellicht 'P ook oversteekplaatsen ko- men. a Er was gisteren een ongeken- JJ de drukte op de publieke tri- !0 bune van de raadzaal. Maar liefst drie mensen hadden spreektijd aangevraagd waar- rij bij L. Weijers vooral wees op a) het gevaar op het kruispunt a Victoriberg met Groenewegen i via welke route de meeste pi mensen de wijk Zeeburg bin- n nengaan. De bewonersraad i| van de Bavo vindt de bocht s langs de Hafakker en Beschut q Wonen te onoverzichtelijk en j mevrouw Jansen betoogde dat veertig procent van de auto- mobilisten harder dan 40 kilo meter per uur rijdt over de Victoriberg. Daarom had ze haar kinderen geleerd om maar liever over de stoep te fietsen. Zeker tijdens het spits uur en op zaterdagen is het oversteken voor kinderen en ouderen veel te gevaarlijk. De bewoners vroegen om snel- heidsverlagende maatregelen en om oversteekplaatsen. Een spandoek meldde dat eenrich tingsverkeer ook zou worden gewaardeerd. Kritiek Hulspas (D66) had in de com missievergadering kritiek op het college omdat die niet alle benodigde informatie aan de raadsleden had verstrekt. Hof (PvdA) viel haar bij en bracht ook cijfers waaruit bleek dat overstekende kinderen een uitzicht nodig hebben van 76 meter en gehandicapten van de Haf akker zelfs 210 meter. Nergens op de Victoriberg is zo'n ruim uitzicht aanwezig. Het argument dat de snelhe den van het verkeer gemeten waren op de rechte delen van de Victoriberg en dat er in bochten langzamer gereden zou worden, weerlegde ze. Ze had zelf geprobeerd die boch ten met een snelheid van 50 kilometer per uur te nemen en dat lukte haar gemakkelijk. „En als ik het kan in mijn krakkemikkige wagentje met zijn slechte wegligging, dan kunnen anderen het zeker", aldus Hof. Hulspas had nog eens zelf het uitzicht gecontroleerd op de logische looproutes en haar ^conclusie was dat nergens een veilige oversteekplaats is als men de snelheid van het ver keer in aanmerking neemt. Ze vroeg dan ook snelheidsbeper- kende drempels en oversteek- voorzieningen. Hof had uitge rekend dat met het bestaande uitzicht het verkeer niet snel ler zou mogen dan 15 kilome ter per uur. Ze vroeg dan ook om zo'n acht of negen drem pels aan te brengen. Nulkes vroeg het college namens het CDA om deze maatregelen te bespreken met de bewoners. Maar Hogervorst (VVD) had zo zijn bedenkingen tegen drempels omdat bus, zieken wagen, vrachtauto's en zeker ook fietsende moeders met kinderen voor- en achterop moeite zouden hebben met deze belemmeringen. Over het instellen van een richtingsverkeer voor een deel van de Victoriberg tot Kerke- land liepen de meningen uit een, onder andere omdat som migen vreesden dat de proble men zich dan zouden verplaat sen naar het toch al drukke Kerkeland. Uiteindelijk zegde wethouder Heemskerk toe dat het college in overleg zal tre den met de bewoners en de Konijn in de prijzen Met zijn Witte Wener heeft J. van der Kolk uit pend door burgemeester Van der Kroft (rechts Zoeterwoude gisteren een eerste prijs op de op de foto). Vanavond kunnen belangstellenden tentoonstelling van de Pluimvee Konijnen- tot tien uur terecht en morgen van tien tot vijf sportvereniging Lisse Omstreken, behaald. De uur. tentoonstelling in de Hobahohallen werd geo- foto-, henk van den ende Kunstwerk hoort niet thuis in gazon Kennedylaan OEGSTGEEST Het kunst werk „Doorgaande beweging" van de kunstenaar Frans de Wit hoort niet thuis in het ga zon langs de President Kenne dylaan. Tot deze conclusie zijn De Wit en de kunstcommissie gekomen. Het gazon was als alternatief aangedragen door bewoners van <$e Laan van Al kemade die het kunstwerk niet in hun buurt willen heb ben. Het kunstwerk moest door de reconstructie van een kruispunt in de Oegstgeester wijk Haaswijk verdwijnen. De kunstcommissie blijft van me ning dat de bomen in het park aan de Alkemadelaan en de sterk verticale richting een prachtig geheel met het werk van De Wit vormen. De me ning van de kunstenaar en die van het tuinarchitectenbureau Mien Ruys, die het park ont wierp, moet in alle beslissin- Maandagavond besteedt de commissie algemene bestuur lijke aangelegenheden aan dacht aan deze zaak. Burge meester en wethouders nemen volgende week een beslissing over het bezwaarschrift dat door de bewoners van de Laan van Alkemade is ingediend. Smit lijsttrekker NOORDWIJK De verkiezingslijst van de Noordwijkse VVD wordt aangevoerd door Koos Smit, die al acht jaar deel uit maakt van de gemeenteraad. Hij is tevens wethouderskandidaat. De huidige wethou der voor de VVD, At Admiraal, heeft zich op een onverkiesbare plaats laten zetten. Nieuwkomer is Joost van Eyken, die als tweede op de lijst komt. Op de derde plaats staat Jan Hogervorst, al tien jaar een be kend gezicht in de gemeenteraad. Verder staan op de groslijst Theo Sweers, even eens een nieuwkomer, Pauly Minnee- Duyndam, sinds jaren lid van de steun- fractie, Ewoud Jonker, Hans Melchers en Jannie Schilperoord-Meinen. NOORDWIJK Het VVD- verkiezingsprogramma voor de komende gemeenteraads verkiezingen heeft als motto meegekregen „Een kansvolle toekomst voor Noord wijk en de Noord wijkers". In haar programma heeft de VVD dan ook vooral de nadruk ge legd op de invloed die Noord- wijkers moeten hebben op het gemeentelijk beleid. De gemeente moet dienstbaar zijn aan haar bewoners zo vindt de partij. De liberalen vinden dat er in 1991, twee jaar na de gemeentelijke reor ganisatie, een enquête moet worden gehouden over het functioneren van het ge meentelijk apparaat. De liberalen willen dat er een eind komt aan de parkeeroverlast van autobussen en vrachtwagens in de woonwijken. Door herinrichting vallen in Noordwijk aan Zee veel parkeerplaatsen weg. De VVD ziet als alternatief het inrichten van een zogenaamd overloopterrein op de hoek Duinweg/Northgodreef. Hier kunnen dan ook vrachtwa gens en bussen parkeren. In het kader van het privatiseringsbeleid moet het badcentrum Langevel- derslag worden verkocht. Een be drijventerrein moet er snel komen en oneigenlijk gebruik van club huizen en sportkantines waardoor concurrentievervalsing optreedt moet worden tegengegaan. Wel- zijnsactiviteiten moeten zoveel mogelijk door particulier initiatief worden ontwikkeld. De VVD vindt wel dat sociaal-culturele ac tiviteiten bijdragen tot ieders ont wikkeling en ontplooiing en alle Noordwijkers dan ook de moge lijkheid moeten hebben daaraan deel te nemen. Nieuwe mogelijkheden op sportief Tecreatief gebied zijn bij de partij welkom, zoals een golfbaan in de buurt van de Noordwijkerhoek- brug Er moeten meer ontspa- ningsmogelijkheden komen voor kinderen als een kinderboerderij in combinatie met speeltuin, een skateboardbaan en een kinderbios coop. De exploitatie van het Bol- lenbad moet ook beter worden. De VVD is tegen verhoging van de toeristenbelasting. In het Lange veld ziet de partij graag een cam ping komen voor kampeerwagens. De VVD wil dat er in de badplaats een serviceflat komt met apparte menten van verschillende grootte, koop en huur. Noordwijk hoeft geen gezellig uitgaanscentrum voor de grote regio te worden. Het aantal bar-dancings moet volgens de liberalen dan ook worden te ruggebracht. SASSENHEIM „De problematiek van de sportvelden is hemelter gend, Ter Leede, Teylin- gen en TOP spelen op kwalitatief zeer slechte velden die afgekeurd zijn door hun bonden. Boven dien is er niet genoeg ruimte". De PvdA-afde- ling Sassenheim windt er geen doekjes om en be schuldigt de gemeente van laksheid. Het jaren lang vergaderen en on derzoeken heeft nog steeds niets opgeleverd. De PvdA is er dan ook voorstander van - zo blijkt uit het conceptprogramma voor de gemeenteraads verkiezingen van 21 maart 1990 - dat er een nieuw sportcomplex wordt aangelegd waar alle verenigingen kunnen spe len. Er is volgens de PvdA al twee miljoen gulden gereserveerd1 voor dit doel. Het vrijkomende terrein aan de Menneweg zou dan kunnen worden gebruikt voor sociale woningbouw. Er zou ter plaatse ruimte zijn voor circa 100 woningen zodat de druk op de wachtlijst van woningzoekenden - momen teel ongeveer 700 - fors zal af nemen. Hoewel de werkloos heid in Sassenheim betrekke lijk laag is en de industriële bedrijvigheid op Jagtlust aller minst reden tot klagen geeft zijn - aldus de PvdA - nieuwe activiteiten noodzakelijk om dat stilstaan achterraken bete kent. Als we geen nieuwe acti viteiten ontplooien zullen om liggende gemeenten dat in onze plaats doen. De PvdA propageert dan ook de aanleg van een kleinschalig nieuw industrieterrein buiten de dorpskern waardoor de werkgelegenheid voor inwo ners van Sassenheim ook in de toekomst veilig kan worden gesteld. Uitbreiding van be staande bedrijven en verplaat sing uit het dorpscentrum zou op een nieuw terrein - de PvdA doet geen uitspraak over een mogelijke lokatiekeu- ze - mogelijk gemaakt moeten worden. Evenals de VVD is ook de PvdA van oordeel dat er nieuwe impulsen gegeven moeten worden aan de mid denstand. De gedachte gaat hierbij uit naar de aanleg van een plein bij de Oude Haven. Hierdoor zou dan ruimte ont staan voor de weekmarkt en de kermis. Het winkelerf zou volgens de PvdA gedeeltelijk gesloten moeten worden voor alle verkeer. Buiten de los- en laaduren wel te verstaan en na overleg tussen gemeentelijke instanties en de betreffende ondernemers. Ook de aanleg van een spoor wegstation aan de Menneweg zonder aantasting van de land schappelijke waarden heeft volgens progressief Sassen heim nog steeds priori >it. De PvdA zal de komend) raads periode alles in het wt ic stel len om aan te sturen >p een stringent gemeentelijk nilieu- beleid onder het motto: het kan en moet beter, de vervui ling moet niet minder toene men maar afnemen. De PvdA acht het wenselijk dat er op korte termijn een volledige inventarisatie van bodemvervuiling in Sassen heim op tafel komt met een actieplan voor bodemsanering. Ook zou de gemeente niet lan ger oogluikend toe moeten la ten dat er bedrijven werken zonder milieuvergunning. Hoewel de PvdA van mening is dat Sassenheim kan worden aangemerkt als een redelijk welvarende gemeente met goede voorzieningen moet er toch een gemeentelijk mini mabeleid komen, een fonds vorming ten bate van de mini ma, kwijtschelding, ontheffing en korting op lidmaatschaps gelden van verenigingen. Ongerustheid ook van de kant van de PvdA over het in de negentiger jaren te verwach ten gebrek aan lokalen bij het basisonderwijs. Er zal ruimte moeten komen om dit pro bleem op te lossen waarbij verplaatsing naar dependances zoveel mogelijk vermeden moet worden. Het conceptpro gramma voor de komende raadsperiode zal op de jaarver gadering van de partij op 16 november a.s. om 20.00 uur bo ven de Twee Wezen aan de orde gesteld worden. In de cember wordt besproken wie de PvdA lijsttrekker wordt in maart. Fusie veiling Katwijk later ;p KATWIJK De fusie 5 tussen de groenteveilin- p gen Katwijk en Westland- v west zal niet zoals gepland per 1 januari doorgaan. Directeur B. Vooijs van de 3 Katwijkse groenteveiling 2 gaat er vanuit dat het sa lt mengaan op zijn vroegst in april of mei plaats 0i heeft. Oorzaak is het uitblijven van een rapport van het Centraal Bureau Tuinbouwveilingen over de gevolgen van een vol ledige integratie. Dat rapport verwacht Vooijs op zijn vroegst rond de jaarwisseling. Problemen over de fusie zelf zijn er niet volgens het CBT. Dat stelt dat de samenstelling van het rapport gewoon meer werk vergt dan verwacht. Vooijs bevestigt dat en wijst erop dat er meer fusies gaande zijn in het land. Als het rap port is verschenen moet dat binnen de veilingvereniging worden besproken en uitein delijk besluiten de leden dan over de fusie. Vooijs verwacht dat die besluitvorming enige maanden zal vergen. De directeur van de Katwijkse veiling vindt het overigens geen groot probleem als de fu sie niet op 1 januari plaats kan vinden. Volgens hem is dat ook goed mogelijk op een an der moment in het jaar. Kat wijk is nu nog een van de klei nere groenteveilingen van het land. De omzet bedraagt zo'n 24 miljoen gulden en bestaat voor negentig procent uit peen. Een fusie is nodig om aantrekkelijk te blijven voor kopers. Westland-West hoort tot de grootste veilingen in Nederland met, aldus Vooijs, een omzet van tussen de 800 en 900 miljoen gulden. Haaswijk heeft Vleugelnoot Het najaar is bij uitstek geschikt voor het planten van bomen. Deze week is het gazon van de rotonde van Haaswijk door de Oegstgeester plantsoenendienst onder handen genomen en gis termiddag vond de afronding van het werk plaats. Dit bestond uit het planten van een boom die de fraaie naam vleugelnoot draagt en aangemerkt kan worden als een „snelgroeier". Het planten van de boom werd verricht door de voorzitter van de buurgroep Haaswijk, Maarten Noort en een bestuurslid van de Vereniging Haaswijk, Bep Meeuwisse. foto: henk van den ende DE ZILK De Zilk viert dit weekeinde het tienja rig bestaan van dorpshuis De Duinpan. De stichting Wassenaar, die het be stuur vormt, is niet van plan om dit tweede lu strum geruisloos voorbij te laten gaan. Daarvoor is de rol van de Duinpan in de Zilker gemeenschap te groot geworden. Boven dien bestaat diezelfde stichting zelf 25 jaar. Volgens bestuurslid mevrouw Van de Lugt is de stichting destijds genoemd naar de boer derij Oud-Wassenaar die in de jaren zestig afbrandde. „Er kwam in die tijd juist een ge weldige actie op gang *roor een soort gemeenschapshuis in De Zilk, waarvoor de mensen overwerk verrichten om het geld bij elkaar te krijgen. De werkgevers van die mensen verdubbelden het verdiende geld en door de overheid werd het geld verdriedubbeld. Daar is toen 67.000 gulden mee op gehaald en daar hebben ze het gebouw voor neergezet dat nu het Van Nispenhuis is", aldus Van de Lugt. Het onderkomen werd ge bouwd op het terrein van de afgebrande boerderij en maak te deel uit van het „plan Was senaar" dat ook de bouw van een nieuwe wijk inhield. „Vandaar de naam van de stichting", aldus Van de Lugt. „Maar omdat de sport nogal veel gebruik maakte van het dorpshuis, bleef de behoefte bestaan aan een dorpshuis waar de andere verenigingen ruimte in konden vinden en waar feesten gehouden kon den worden. Natuurlijk was er ook een parochiehuis in De Zilk, maar in dat gebouw was destijds voor lange tijd de kleuterschool ondergebracht met vijf klassen. Daarmee was het parochiehuis niet meer be schikbaar voor andere activi- Ouderenbond Dus kwam er tien jaar geleden een nieuw dorpshuis: De Duinpan. Al voor die tijd bloeide het verenigingsleven in De Zilk maar het Van Nis penhuis was met haar ene zaal veel te klein geworden. De carnavalsvereniging kon zich bijvoorbeeld pas echt ontplooi en in de zalen van De Duin pan. Maar de belangrijkste ge bruiker van De Duinpan is volgens Van de Lugt de oude renbond. „Drie keer in de week komen de ouderen daar bijeen en daarmee zijn zij de grootste gebruikers geworden. Verder worden in De Duinpan tegenwoordig steeds meer bruiloften en partijen gehou den. Er is een biljartclub en er wordt gebridged. Het is twee keer in de week een depen dance van het gemeentehuis van Noordwijkerhout als het secretarie hier zit voor rijbe wijzen en dergelijke. Altesa drumt hier elke week en een keer in de maand maakt de bloembollencultuur er gebruik van. En van de vergaderzaal maken de verenigingen druk gebrfuik" Met name het verenigingsle ven gaat zich dan ook dit weekeinde aan de Zilker be volking presenteren. Andere publiekstrekker is de diavoor stelling in de kleine zaal waar bij dia's van de vorig jaar overleden Frans van de Berg worden vertoond, aangevuld met materiaal van Henk Rui- grok die Van de Bergs werk enigszins voort probeert te zet ten. Zondag om 12.00 uur is er een koffieconcert voor en door Zilkenaren en oud-Zilkenaren waarvan er een aantal het conservatorium hebben ge volgd. En er is voor de vierde keer een tentoonstelling waar in Zilker kunstenaars en hob byisten gelegenheid hebben hun werk te laten zien. Een van hen is de in De Zilk gebo ren prijswinnaar van de Prix de Rome 1989, Bettie van Haaster Alle Zilkers hebben inmiddels een folder in de bus gekregen met daarin het volle dige feestprogramma. En als uitsmijter organiseert De Duinpan op zaterdag 6 januari een culinair jazzfestijn waar voor ongeveer honderd kaar ten te koop zijn waarvan er in middels al heel wat verkocht zijn. NIEUWKOOP De visstro perij op de Nieuwkoopse Plas sen moet krachtig bestreden worden. Burgemeester De Vrey maakte gisteravond tij dens de gemeenteraadsverga dering van Nieuwkoop bekend dat de gemeente in overleg met rijkspolitie en de vissers- vereniging Nieuwkoop /Noor den gaat bekijken welke maat regelen er genomen kunnen worden. De beroepsvisserij on dervindt veel schade van de stroperij. Verder stelde de raad ruim *27.000 gulden beschik baar voor een onderzoek naar de scherpe daling van de pa lingstand in de plassen. Dat heeft waarschijnlijk ook met de stroperij te maken. De Nieuwkopers gaan volgend jaar rioolbelasting betalen: om streeks 65 gulden per jaar. Dit omdat er achterstallig onder houd is aan rioleringen. De raad ging gisteravond in prin cipe akkoord met de invoering van deze voor de gemeente nieuwe belasting. Er zal een rioolbeheersplan worden ge maakt, dat 120.000 gulden De provincie Zuid-Holland zal geen geld ter beschikking stel len voor de aanleg van een tunnel tussen de nieuwbouw wijk Buytewech en de Kenne dylaan. De gemeente zal de kosten, meer dan een miljoen gulden, zelf moeten betalen. Nieuwkoop wil ten noorden van de provinciale weg een nieuwe woonwijk bouwen. De provincie heeft daar bezwaar tegen en voelt er derhalve ook weinig voor om mee te betalen aan een ontsluitende tunnel. Sieraden gestolen Hazerswoude - dorp HAZERSWOUDE Dieven hebben gisteren toegeslagen in een woning aan de Jan Steen straat in Hazerswoude-dorp. De achterdeur werd openge broken, de woning vervolgens doorzocht. De rooftocht leverde een hoe veelheid sieraden op.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17