Th. Duijnhoven nieuwe wethouder van Warmond Toekomst Bollenbad Noordwijk bekeken E. Massink 60 jaar bij Politiebond Bloemencorso naar VeroniqueJ LEIDEN OMGEVING QeidóaQowuxnt VRIJDAG 10 NOVEMBER 1989 PAGINA|L Overlast vuurwerk in Woubrugge WOUBRUGGE Een 14-jari- ge jongen uit Woubrugge is gis teren door de politie aangehou den. De jongen had dinsdag op het schoolplein van de Esselyc- kerwoudeschool een strijker tussen een groepje kinderen ge gooid. Hij is doorverwezen naar het HALT-projcet. Dit betekent dat hij geen straf krijgt, maar dat hij klusjes moet opknappen. Gisteren werd bij een woning aan de Bateweg een rotje door de brievenbus gegooid. Van de daders ontbreekt elk spoor. Kluis gekraakt ALPHEN AAN DEN RIJN Die ven hebben gister nacht de kluis van een bedrijf voor elektrotechnische apparatuur aan de Ondernemingsweg gekraakt. Zo'n 10.000 gulden in verschillende valu ta werd ontvreemd. De dieven kwamen via het vernielen van de zijdeur bin nen en doorzochten het gebouw. Fotocamera gestolen ROELOFARENDSVEEN Een fotocamera en lens ter waarde van zestienhonderd gulden zijn gistermiddag weg gehaald uit een zaak aan het Noordeinde. Terwijl de verko per een andere klant hielp, gristen twee onbekende man nen de apparatuur uit een vi trine die niet was afgesloten. Dat gebeurde omstreeks kwart voor vier. De politie van Alke made legt verband met de diefstal van geluidsapparatuur uit een radio-en televisiezaak op 12 oktober. Toen werd op soortgelijke manier gehandeld. „Misschien zijn het dezelfde daders", aldus een politie woordvoerster. Zakkenrollers aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 20-jarige en een 17-jarige vrouw uit Nieuwegein zijn gistermid dag aangehouden voor zakkenrollen op het Aar plein. De buit bedroeg in totaal 1200 gulden. De po litie kreeg telefoontjes van diverse winkels uit het winkelcentrum Aarhof. Twee vrouwen werden aangehouden. Volgens de politie is een derde vrouw er vandoor gegaan met het gestolen geld. Klanten kwamen later aangifte doen. Bejaarde gewond aan hoofd bij aanrijding NOORDEN Een 65- jarige man uit Noorden is gisteren met hoofdlet sel naar een ziekenhuis gebracht nadat hij op de Voorweg in Noorden in aanraking was geko men met een auto. De man reed op een fiets met hulpmotor en gings steeds meer links rij den. De bestuurder van de auto die hem achter op kwam, een 18-jarige Nieuwkoper, kon hem niet meer ontwijken. Gewond bij oversteken LISSE Een 10-jarig meisje uit Lisse is gis termiddag aangereden toen ze niet uitkeek bij het oversteken van de Nassaustraat. Het onge luk gebeurde rond kwart voor vier ter hoogte van het postkan toor. Een 58-jarige auto mobiliste uit Lisse kon het kind niet meer ont wijken. Het slachtoffer is met vermoedelijk een gebroken enkel overge bracht naar het Spaar- neziekenhuis in Heem stede. Rijnsburg past plan Buitengebied aai,^ RIJNSBURG De gemeente Rijnsburg gaat nieuwe regels opstellen voor de inrich ting van het Buitengebied. Daarvoor wordt het geldende bestemmingsplan uit 1980 on der de loep genomen. Een aanzet werd gis teravond gegeven tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. De aanpassing is nodig omdat de laatste jaren aan de agrarische sector verwante bedrijven in het Rijnsburg- se buitengebied sterk zijn gegroeid. De ver keersonveiligheid voor de bewoners is daardoor toegenomen aangezien de infra structuur in het gebied al jaren te wensen overlaat. De bewoners klaagden gisteravond ook hun nood bij het gemeentebestuur. „Na jaren praten over verbetering van de Vinken weg komt het college nu met een globaal recon structieplan. Waarom heeft de gemee niets gedaan aan de vrachtwagens die da lijks de B-weg benutten", stelde namens bewoners de heer Steketee die het plan de gemeente „heilzaam" noemde. Ook zorg voor het milieu in de gemeentel plannen spreekt de bewoners aan. „Vooi men het bestemmingsplan wijzigt, kan - ter eerst het HUP afgewerkt worden", y De PvdA-fractie had gisteravond kritiek! de visie van het college. De socialisten len eerst een duidelijk antwoord over de infrastructuur, het financiële plaatje "1 de leefbaarheid van de bewoners in dit bied er straks uit komt te zien. „Daa praten we pas over verdere ontwikke gen", stelde PvdA'er Wijnekus. C. van( Graaf (RPF) protesteerde tegen het vooij men een stuk grasland te bestemmen vj de vestiging van agrarische nevenbedrijvj WARMOND Th. Duijn hoven van Progressief Warmond is gisteravond door de gemeenteraad be noemd tot nieuwe wet houder. Hij volgt C. Dal- huisen op die burgemees ter wordt in Bennebroek. De benoeming van de nieuwe wethouder gaat in op 8 december. Dan start ook de nieuwe burge meester I. van de Wei- Markerink haar werk zaamheden. De gemeenteraad was gister avond niet unaniem in haar keuze van de nieuwe wethou der. De VVD-fractie had lie ver gezien dat W. de Vos, mo menteel tijdelijk wethouder tot het aantreden van Warmonds nieuwe eerste burger, zijn werkzaamheden tot aan de verkiezingen had kunnen voortzetten. „Het is te dwaas om voor die paar maanden een ander te benoemen", meende woordvoerster C. Saris. Dit be tekent onder andere dat de portefeuille openbare werken voor de vijfde maal in zeven jaar tijd in andere handen komt. Volgens Saris komt daardoor de voortgang van de werkzaamheden aan de door gaande route in gevaar. De li berale sprak zelfs van een „be stuurlijke blunder om nu te veranderen". De VVD-fractie- voorzitster was verder ook boos over het feit dat Dalhui- sen in de media Duijnhoven als haar opvolger had gepre senteerd. „Een dergelijke ge beurtenis verstoort de verhou dingen. Zo is er van een colle giaal bestuur geen sprake meer", stelde Saris. „De PW- fractie en de CDA-leden die dit steunen, gaan daarmee te G. den Ouden (CDA) betreur de eveneens het „regelen van de benoeming in de krant". Meer moeite had zij echter met het salomonsoordeel dat haar fractie moest vellen over de twee kandidaten. Uiteindelijk „Er is in onze fractie gron dig overlegd" koos het CDA voor de PW kandidaat on danks het feit dat men een eind met de argumenten van de VVD kon meegaan. Het CDA stelde ook als voorwaar de dat wethouder Van Scha- gen de portefeuille Openbare werken zou gaan beheren met het oog op de werkzaamheden aan de doorgaande route. Om dat de PW-fractie daar geen bezwaar tegen had werd Duijnhoven met acht stemmen voor, tegen drie voor De Vos, gekozen. De plaats van Dal- huisen in de gemeenteraad wordt opgevuld door P. Her- ngreen, thans bestuurslid van PW. A. Schavenmaker wordt fractievoorzitter. Noordwijkse Hulpcentrale voor ouderen en gebrekkigen NOORDWIJK Er wordt een Noodhulp Cen trale Actionline opgericht. Dat maakte Zilveren Kruis directeur J. Bok maakte gisteren bekend tijdens de opening van het nieuwe onderkomen van de Alarmcentrale Euro- Cross International aan de Van de Mortelstraat in Noordwijk. De Noodhulp Centrale Actionline is be doeld als een hulpcentrale voor ouderen en gebrek kigen die onafhankelijk in de eigen woning willen blijven zolang het kan. Deze nieuwste loot aan de Eu- roCrossstam komt voort uit het inmiddels ter ziele gegane project Lifeline. Lifeline was opgezet als een zelfstandig opererende organisatie. De Ac tionline Centrale zal onder de paraplu van EuroCross blijven en dus van het moederbedrijf Zilveren Kruis. Het nieuwe pand van Euro- Cross werd gistermiddag geo pend door het tonen van een dia van het nieuwe gebouw door de voormalige staatsse cretaris van WVC, J. van der Reyden. Van der Reyden voorspelde gisteren grote mogelijkheden voor EuroCross in de toe komst. Aan het verbeteren van de kwaliteit van de zorg die al geboden wordt, is vol gens hem zeker nog wat te doen. De Alarmcentrale Eurocross is de grootste medische alarm centrale in Nederland. De ver huizing naar een nieuw pand, pal naast het hoofdkantoor, van Zilveren Kruis, was nood zakelijk geworden door de grote toename van het aantal hulpaanvragen. Voor 1989 wordt het aantal aanvragen geschat op 16.000, wat een stij ging betekent van 40% ten op zichte van het jaar daarvoor. De organisatie telt 16 miljoen leden waaronder behalve Ne derlanders, 8 miljoen Belgen, 2 miljoen Engelsen en 1 miljoen Canadezen. De stijging van het aantal hulpaanvragen wordt volgens Zilveren Kruisdirec- teur Bok veroorzaakt doordat zoveel meer mensen dan vroe ger veel en ver reizen. Euro- Corss kan bogen op een net werk van steunpunten over de gehele wereld. Felicitaties voor de jubilerende E. Massink. FOTO: HENK VAN DEN ENDE OEGSTGEEST „Het was in 1929 een moedige stap om lid te worden van een bond", al dus de voorzitter van de Alge mene Nederlandse Politie bond, Leen van der Linden. Met een aantal bestuursleden was hij naar het centrum Van Wijckerslooth in gekomen om de gepensioneer de opperwachtmeester, de 80- jarige E. J. Massink, te felicite ren. Deze vierde zijn 60-jarig lidmaatschap van de Politie bond. Na zijn indiensttreding bij de politie in 1929, kwam Massink als gemeenteveld wachter in 1936 naar Oegst- geest. Niet alleen als politie man werd hij bekend maar ook als voorzitter van de wo ningbouwvereniging „Buiten- lust". Aangezien het maar zel den voorkomt dat iemand 60 lid is van een bond is daar geen speciale onderscheiding voor. Van der Linden liet daarom gisteren een wens van de jubilaris in vervulling gaan door hem namens de bond een elektrisch scheerapparaat te schenken. Olé, een van de ontwerpen voor het bloemencorso 1990 NOORDWIJKERHOUT Sinds jaar en dag pro beert het bestuur van het Bloemencorso van de Bol lenstreek om via de Ne derlandse televisie door te dringen tot het Neder landse publiek. Het uit eindelijke resultaat was echter nooit de moeite waard. Nu heeft het corso- bestuur het heft in eigen handen genomen en re clamezendtijd gereser veerd bij RTL-Véronique. De spots, waar momenteel hard aan gewerkt wordt, worden uitgezonden op momenten dat een hoge kijkdichtheid wordt ver wacht. Dit maakte bestuursmedewer- ker pers en propaganda, Henk Westerhof, gisteren bekend in Noordwijkerhout. De 43e edi tie van het bloemencorso rijdt op 28 april tussen 10.00 en 23.00 uur door de streek. De route blijft waarschijnlijk on gewijzigd. Wel liet de voorzitter van het corso, P. Goemans, weten dat er nog overleg gaande is met de gemeente Hillegom. De on dernemersvereniging in het bollendorp wil de karavaan het liefste weer door de Hoofdstraat zien trekken in plaats van over de Van de En delaan. Volgens Goemans is het Bollenstreek-corso een trendsetter, waarbij hij doelde op de navolging die het ver licht rijden van het corso in de avonduren elders in Neder land heeft gekregen. In 1987 trok de bloemenstoet voor het eerst 's avonds door de slot- plaats van de route, Noord- wijk. Een experiment dat voortkwam uit de wens van Noordwijkerhout om ook in de corsoroute te worden opgeno men. Het succes was direct al zo groot dat het rijden met verlichting inmiddels traditie is geworden in de 1 Capitool Door de grote toeloop van mensen langs de route had het corso vorig jaar te maken met fikse vertragingen op het tijd schema, met name in Lisse en Noordwijk. „Het tijdschema zit zo strak in elkaar", zo gaf Goemans gisteren toe, „dat als het ook maar even tegenzit dat onmiddellijk consequenties heeft voor de rest van de rou te. Met name in Lisse en Noordwijk moesten we ons vo rig jaar bijna met een schroe vendraaier door de mensen massa's wringen". In Noord wijk arriveerde de stoet daar om meer dan drie kwartier te laat op de Koningin Wilhelmi- naboulevard. „Geen goede zaak", zo vond ook Goemans. Garantie dat dat volgend jaar niet meer zal voorkomen kon hij echter niet geven. Wel deed hij de toezegging dat het tijdschema onder de loep zal worden genomen om te zien of grote vertragingen in de toe komst, na 1990 dus, te voorko men zijn. Thema Het thema van het corso is dit maal „Wereld in Beweging", waarmee wordt ingehaakt op het toerisme en op het feit dat vanuit ons land jaarlijks voor 3 miljard gulden aan bloemisP rijprodukten en voor 1 miljaSL aan bloembollen naar ap windstreken wordt verzond w Ontwerper Kees van Dit.' heeft rond het thema 32 ojn werpen gemaakt, die tijdaw de „keuze-avond" op 20 n'£ vember aanstaande, in |h Nachtegaal in Lisse zulté' worden gepresenteerd. Er 2jb' praalwagens met de sfeer i{* bepaalde landen, als Duitslajb en Spanje en verder ontwlj* pen met als titel „Het Koniri^ rijk der Nederlanden", „Sti^; en Stripes" met het Capitp en het Witte Huis, „CarnaK in Rio" en „Europa 1992". de 32 ontwerpen zullen uité" delijk 20 praalwagens op l_ weg verschijnen. Op de wens van de VVV- recties om het corso op 21 ap te laten rijden, in verband ra het feit dat het weekend va de 28e april toch al een toens tische topper is omdat 1 meii Duitsland een vrije dag is, k< het bestuur volgens Goema niet ingaan. Zo vroeg in 1 voorjaar is er een te beschs den aanvoer van hyacinth* u. Bovendien valt Pasen laat v H gend jaar en dat zou betel" nen dat het corsofestival in rj paasvakantie plaats zou v H den en zijn er waarschijnls minder mensen beschikb; voor het versieren van de wH gens. Het festival vindt nu 26 en 27 april plaats en woizi weer verzorgd door de Liorr en Rotary-clubs. Het zal w*C een muziekfestival word(J „maar met minder volum aldus Goemans. „De toerist e en andere bezoekers kom 2 niet alleen voor keiharde n j| ziek, maar ook om. de wag< T rustig te kunnen bekijken". NOORDWIJK Een nieuw in het leven te roe pen werkgroep moet on derzoeken wat er in de toekomst met het Sport- fondsenbad het Bollenbad in Noordwijk moet gaan gebeuren. De werkgroep zal diverse modellen moeten uitwerken en daarbij ook de financiële consequenties moeten aangeven. De gemeente Noordwijk moet wel de vinger aan de pols houden en ambtenaren leveren om in die werkgroep zit ting te nemen. Dat besloot gisteren de commissie van welzijn. Al jaren vormt het Bollenbad onderwerp van discussie in de plaatselijke politiek. Het bad is verouderd en trekt te weinig bezoekers. Om te onderzoeken hoe het bad meer kostendek kend gemaakt zou kunnen worden werd in het vooijaar een werkgroep geformeerd. Deze werkgroep heeft echter inmiddels haar opdracht te ruggegeven. Deze „Werkgroep Bollenbad" had plannen ont wikkeld het zwembad rigou reus te verbouwen. Ook wilde men omliggende gronden ge bruiken om de accommodatie van het buitenbad uit te brei den. Toen het college van B. en W. er echter lucht van kreeg dat een projectontwik kelaar in de arm zou worden genomen om de ideeën verder uit te werken, werd aan de rem getrokken. B. en W. wil len grootschalige ontwikkelin gen op de plaats waar het Bol lenbad is gesitueerd koste wat het kost voorkomen. Volgens wethouder J. Bedijn van welzijn had de werkgroep duidelijke randvoorwaarden meegekregen bij de opdracht. Een van die voorwaarden was dat men planologisch de grootst mogelijke voorzichtig heid in acht moest nemen. De brief die B. en W. naar de werkgroep stuurde dat men niet al te ingrijpend te werk mocht gaan, viel niet in goede aarde. Kleinschalige aanpas singen aan het zwembad, zo vond men, kunnen ook vanuit het bestuur van het Bollenbad worden geregeld en de op dracht werd dan ook terugge ven. Aan de leden van de commis sie welzijn gisteren de vraag: Wat nu? P. Teunissen van de PvdA stelde voor te beginnen met een gericht marktonder zoek. Iets wat J. Smit (VVD) overbodig vond. „Er is een en quête gehouden, daar hebben we 5.000 gulden voor uitge trokken. Dat is een duidelijk handvat voor verdere beslis singen". P. Barnhoorn (Noord wijkse Belang) pleitte ervoor de nieuw te formeren werk groep duidelijke instructies mee te geven. „We moeten eerst goed bedenken wat we nu eigenlijk precies willen met het zwembad". Planologisch gezien kan er, volgens Smit, van het Bolllenbad nooit een pretpark worden gemaakt. „Dat zou trouwens alleen maar mogelijk zijn als het bad volle dig in particuliere handen is en zoiets zou ik absoluut niet aandurven". De ontwikkelin gen moeten volgens hem in de gaten worden gehouden en daarom moeten er ook ambte naren in de werkgroep. Tekort Het Noordwijkse zwembad is volgens Bedijn zeker geen toe ristentrekker. „Toeristen ko men niet naar Noordwijk voor het Bollenbad, die gaan naar het strand. In hun eigen woonomgeving hebben ze vaak veel mooiere zwemba den. Het zwembad is gewoon fijn voor de bevolking". Voor 1990 wordt het Bollenbad een tekort geraamd van bijna 800.000 gulden. Dat is 133.000 gulden meer dan het jaar daarvoor, wat voornamelijk terug te voeren is op de bezui nigingen op de begroting van onderwijs op het schoolzwem men. De cijfers over het aantal bezoekers van het bad zijn verre van rooskleurig. Dacht men in 1989 164.100 zwem mers binnen te kunnen halen, in werkelijkheid worden dat er 20.000 minder. Aan het ver nieuwde zwembad in Katwijk denkt men ongeveer 400 be zoekers per week te hebben „verloren". Als het Noordwijkerhoutse Kokkerbad over niet al te lan ge tijd klaar zal zijn na een op knapbeurt, zal ook dat weer een teruggang van zwemmers te zien geven. Voor 1990 ver wacht het Bollenbad 151.400 bezoekers. Dat kunnen er vol gens de gemeente 160.000 wor den, omdat er door het bezui nigingsvoorstel op het school zwemmen 8'/4 uur per week meer is vrij gekomen voor re creatief zwemmen. TALENTENJACHT IN NOORDWIJKERHOUT NOORDWIJKERHOUT Aankomende talenten op het gebied van zang, muziek of amusement krijgen begin de cember een kans in De Schelft in Noordwijkerhout. Zangers, bands, dansgroepen, gooche laars, clowns, cabaretiers of bandparodiesten kunnen in de voorrondes op 2 december een nummer van maximaal zes minuten ten tonele brengen. Finalisten moeten een week later twee nummers laten ho ren of zien. Het is niet de bedoeling dat er wordt geplaybacked. Muziek instrumenten of benodigde muziekbandjes kunnen wor den meegenomen en eventueel kan voor banden worden ge zorgd. Een piano is aanwezig. De inschrijving is gratis en deelnemers worden twee uur voor de aanvang verwacht om gereed gemaakt te worden voor het optreden. Vakjury le den zullen de talenten beoor delen en er is een publieksprijs en een persprijs. Winnaars krijgen de gelegenheid een demo (proefopname) te laten maken. De talentenjacht wordt geor ganiseerd door de beheerder van De Schelft, Johan Voge laar, in samenwerking met een promotiebureau. Vogelaar wil het aantal activiteiten in De Schelft uitbreiden. „Vere nigingen uit het dorp gaan na tuurlijk voor, maar daarnaast is er best nog ruimte om zelf wat op touw te zetten. Dit is een cultureel centrum en daar moet je dus dat soort dingen organiseren", aldus Vogelaar. „Het is geen zakkenvullerij, maar je hoopt wel op een be hoorlijke omzet natuurlijk". Toeschouwers betalen op de twee avonden bijna een tientje waarvoor ze dan wel twee consumptiebonnen krijgen. Als over een half jaar het vas te podium in de grote zaal ge reed is, wil Vogelaar dat „the ater" gebruiken voor bijvoor beeld try-outs van artiesten of een open podium voor streek- talent. Deze talentenjacht is een eer ste initiatief. Deelnemers kun nen zich opgeven bij New Pro motion, telefoon 01820-80825 of bij De Schelft, telefoon 02523-76415. Nieuw pand Broekhof in Noordwijkerhout Het bedrijf Broekhof Verpakkingen BV gaat een nieuw pand bouwen na bij de kruising Maandagsewete- ring/'s Gravendamseweg in Noordwij kerhout. De aan de Schippersvaart- weg gevestigde groothandel in papie ren, plastic en kartonnen verpak kingsmaterialen kampt al jaren met ruimtegebrek. De nieuwe opslaghal krijgt een vloeroppervlakte van 3.000 vierkante meter met aan de voorzijde kantoorruimte en een showroom. De eerste paal voor de nieuwbouw wordt vandaag om half vier geslagen. Het Noordwijkse bouwbedrijf Beugelsdijk BV is de uitvoerder. Het nieuwe on derkomen moet in juni volgend jaar gereed zijn. FOTO: PR Inbraak Haaswijl* OEGSTGEEST Uit e ning aan de Willem de Meiz delaan zijn in de nacht v 3 woensdag op donderdag luidsapparatuur, cheques betsaalpasjes gestolen. De ders braken aan de achterzij \- van het huis een raam openV Openbare schennis OEGSTGEEST Een scht nispleger is gistermiddag j signaleerd op de Rijnzichtw De man liet al fietsend zijn j slachtsdeel zien aan een vroi die bij het Bastion Hotel op bus stond te wachten, droeg een beige regenjas. Bromfietsster gewond aan knie LEIDERDORP Een 17-jar meisje uit Leiderdorp is giste avond aan haar knie gewoi geraakt bij een val met ha brommer. Zij moest op de Pe sant Snoepweg uitwijken vo een brommer die haar teg moet kwam. De berijdster vi deze brommer is overstui weggereden. De Leiderdorp is naar het AZL gebracht. Busje in brand SASSENHEIM De bran weer heeft gisteravond op hoek Vijf Meiweg/Sportpa kweg een autobrandje moet* blussen. Een 29-jarige Sasse heimer had juist gas en beni ne getankt toen hij vonken oi der de motorkap van zijn bui zag komen. De brandweer hl het vuur snel onder controle

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16