Naoki Kotake werkt aan nieuwe stijl sportuitslagen MVV profiteert niet Oud-international Leen Vente overleden i Prijsvragen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! DONDERDAG 9 NOVEMBER 1989 PAGINA 9 H SPORT &üdó&Qowia>nL j Oranje ontmoet Brazilië JzEIST Het Nederlandse voetbalelftal Jspeelt op woensdag 20 december een jubile um-interlandwedstrijd tegen Brazilië. De [drievoudig wereldkampioen uit Zuid-Ame- Irika heeft de KNVB gisteren laten weten de ^uitnodiging hiertoe te accepteren. Aanvan kelijk zou de jubileum-interland, in verband (met het 100-jarig bestaan van de KNVB, op |,13 december tegen Engeland worden ge- jeeld. De Engelse voetbalbond zag echter j van de wedstrijd, uit angst voor ongere geldheden. De KNVB besloot niet alleen de tgenstander, maar ook de datum te wijzi- ren. Op 20 december zijn meer in het bui tenland spelende internationals beschikbaar. Vaar het duel wordt gespeeld is nog niet lekend. Na de kwalificatie-interland tegen [Finland, op 15 november in het stadion van Feyenoord, wordt een keus gemaakt uit Rotterdam of Eindhoven. Bondselftal net gelijk tegen Roda KERKRADE Thijs Libregts heeft het Bondselftal van de KNVB met moeite zien gelijkspe len tegen de koploper uit de eredi visie, Roda JC. Een minuut voor het einde maakte Eykelkamp 1-1. Vijf minuten eerder had Trost, dflor trainer Reker weer in spits geposteerd als vervanger van Van Loen, de score geopend. Beide ploegen misten in het aantrekke lijke, sportieve duel veel kansen. Verschillende malen werd de lat geraakt. Bondstrainer Nol de Rui ter van het „tweede elftal van Oranje" had in doelman Hans de Koning zijn uitblinker. Bij Roda ontbrak de licht geblesseerde voorstopper Henk Fraser. Eijkenbroek weer terug bij Haarlem HAARLEM Hans Eijken- broek hervat komende maan dag zijn werk als hoofdtrainer bij Haarlem. De oud-internatio nal staat sinds 8 juli op non-ac tief. Hij kreeg tijdens de voorbe reiding op de competitie last van hyperventilatie. In overleg te nemen. Hij liet weten zich uitstekend te voelen. Theo Ver langen, sinds vier maanden ver vanger van Eijkejibroek, ver dwijnt weer van het Haarlemse toneel. Verlangen wordt dit sei zoen verder betaald door eerste divisie-club Eindhoven, waar hij nog onder contract staat. Nijboer en Hermans uit elkaar HENGELO scheidelijke Het onaf- wielerduo Matthieu Hermans-Erwin Nijboer is niet meer. De twee in Spaanse dienst rij dende profs gaan komend seizoen ieder hun eigen weg. „Ja, het is een beetje over tussen ons", reageert Erwin Nijboer, die vier jaar als meesterknecht fungeerde van de Brabant se sprinter. „Ik wil eens kijken of er wellicht wat meer inzit voor mezelf dan alleen een knechtenrol". Braem opvolger Houwaart KORTRIJK De club- leiding van KV Kortrijk heeft Boudewijn Braem aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Ne derlander Henk Hou waart, die deze week op stapte en een contract te kende bij de Griekse club Ethnikos. Ex-speler Braem fungeert voorlo pig als oefenmeester ad interim. Hij heeft de lei ding over het eerste elf tal, waartoe Anton Jans sen en Hendrie Kruzen behoren, tot een andere hoofdtrainer is gevon den. Pele wil president worden RIO DE JANEIRO De ge- wezen stervoetballer Pele wil over 5 jaar president van Brazi lië zijn. De 49-jarige Edson Arantes do Nascimento, zoals zijn werkelijke naam luidt, ver klaarde dat hij zich in 1994 kandidaat wil stellen voor het presidentsambt. Pele, die in zijn land nog altijd enorm po pulair is, zei te beseffen dat zijn bekendheid alleen onvoldoende is en dat hij serieuze politieke ideeën zal presenteren. De ex- voetballer, die zichzelf typeer de als een socialist, kondigde aan dat hij ter voorbereiding van zijn kandidatuur een nieu we, linkse partij wil oprichten. Eindhoven- Ajax in stadion PSV EINDHOVEN Eindhoven speelt de wedstrijd tegen Ajax in de tweede ronde van het toer nooi om de KNVB- beker vrijwel zeker in het stadion van buurman PSV. Bur gemeester Van Ke- menade van Eind hoven gaf de club geen toestemming in het eigen stadion aan te treden. JAPANSE SCHAATSER LOGEERT IN NOOTDORP NOOTDORP Wie zich eenmaal, in welke vorm dan ook, een bepaalde stijl heeft aangemeten, weet hoe moeilijk het is om van het ene op het andere moment op iets nieuws over te schakelen. Zo leerde Naoki Kotake van jongs af aan op een bepaalde manier te schaatsen. Nu wil de 19-jarige Japanner zich meer naar de Europese (lees: Nederlandse) normen zien te schikken. Daartoe logeert hij een half jaar in Nootdorp, in het huis van Ger Boelsma, en schaaft aan zijn techniek op het kunstijs van de Haagse Uithof. „In Japan denkt men dat schaatsen eigenlijk alleen maar uit sprinten bestaat. Lange, driftige bewegingen waarbij je veel ijs gebruikt. Op de langere afstanden ver lies je dus veel kracht en energie. Ik was geen geweldi ge sprinter en die techniek is dus niet aan mij besteed", be kent Kotake, zich bedienend van gebroken Engels. Zijn persoonlijk record op de 500 meter (39,1 seconden) ver raadt al dat hij op de korte af stand inderdaad niet één van de allersnelsten is en ook waarom hij ooit verkoos om allround-schaatser te worden. Sapporo waar in 1964 de Olympische Winterspelen werden gehouden. In Obihiro vinden begin volgend jaar de wereldkampioenschappen voor junioren plaats". Kotake nam driemaal aan dat evenement deel, werd een maal tweede en tweemaal derde in het algemeen eind klassement. „Best wel aardige klasseringen, ja", klinkt het bescheiden, „maar dat hoeft nog niet te betekenen dat je bij de senioren ook direct kunt meedoen met de aller- besten. Vorig jaar, bij het WK in Oslo, werd ik achttiende, wist me net niet te plaatsen voor de tien kilometer". Voor het eerstvolgende wereld kampioenschap, in februari 1990 in Innsbruck, neemt Ko take geen genoegen meer met een dusdanig lage klassering. „Ik wil in elk geval bij de eer ste zestien komen. Ik richt mij zo ongeveer rond de tiende plaats", aldus de Japanner die zich eerst in december in ei gen land voor het internatio nale seizoen dient te plaatsen. „Er mogen vier Japanners naar het WK, dat moet kun nen lukken". Naoki Kotake heeft dan ruim vijf maanden in Nederland aan verbetering van zijn schaats-techniek gesleuteld. „Ik kwam half juni, maar toen viel er uiteraard weinig „Ik probeer nu net" zoals "de te schaatsen. Ik heb toen veel Europese schaatsers zoveel gefietst, hier door de polders, mogelijk rechtuit te rijden. En daarvoor is Nederland de allerbeste leerschool". Kotake voldoet met zijn IJ meter niet direct aan het stan daard-beeld van de kleine Ja- urenlang, dat was heel mooi. Ik trainde meestal samen met jongens als Ben van der Burg, Thomas Bos en Bart Veld kamp. Met Marnix ten Korte- naar, uit Zoetermeer, ben ik panner. „Wanneer ik thuis °°k een maand naar Calgary over straat loop, val ik snel geweest. Daar konden we in op", aldus Kotake die uit het de olympische ijshal goed trai- stadje Obihiro komt. „Klein, ja. Hoe klein? Nee, niet zo klein als Nootdorp, zo klein is het nergens, denk ik. In Obi hiro wonen zo'n dertigdui zend inwoners. Het ligt op Ook verbleef Kotake recente- Hokkaido, het noordelijkste lijk een aantal weken in het eiland van Japan, dichtbij Zuidduitse Inzeil. „Met de nen. We logeerden bij een schaats-vriend, om de kosten te drukken". Inzeil Naoki Kotake gaat proberen zoveel mogelijk rechtuit te schaatsen. foto: milan konvalinka jongens van Jong Oranje, met coach Leen Pfrommer. Een aardige kerel, ongelooflijk en thousiast en met heel veel verstand van zaken, een echte vakman. Zoals ik met alle jongens wel goed op kan schieten, ik heb veel vrienden gekregen. Straks hoop ik al die ervaring in de praktijk te kunnen brengen. Of ik deze kennis ook op andere Japanse schaatsers zal overbrengen, nee, dat weet ik nog niet. Voorlopig richt ik me volledig op mijn eigen schaatscarrière, later kan altijd nog wel aan dat soort ontwikkelingswerk worden gedacht". De eerste maanden van zijn verblijf in Nootdorp waren voor Naoki Kotake niet de ge makkelijkste. „Ik sprak nog geen woord Engels, dat was dus moeilijk communiceren. Ik ben toen meteen op Engel se les gegaan, in Den Haag, twee keer in de week. Nee, Japans heb ik al lange tijd niet meer gesproken. Ik heb één of twee keer met mijn ou ders gebeld, maar dat is zó duur. Ik schrijf wel veel brie ven. Contact met andere Ja panners heb ik totaal niet, daar is geen tijd voor. met schaatsen en met Engels leren heb ik het al druk genoeg". „Het eten? Geen probleem. Ger Boelsma en zijn vriendin zijn vegetariërs, ze eten toch al veel rijst en pasta, dus ik heb niet te klagen. Soms ha len we wel eens iets bij de Chinees, dat is best aardig te vergelijken met wat wij in Ja pan eten. En verder probeer ik maar zoveel mogelijk te eten wat de pot schaft", aldus Kotake die zijn dagen verder slijt met televisie-kijken. Het toestel staat afgestemd op het 24 uur per dag popmuziek uit brakende kanaal MTV. „Lekker swingen en boven dien is het best handig voor mijn Engels", lacht Kotake die tenslotte nog even zijn' fa vorieten voor het komende internationale schaatsseizoen bloot geeft. De Oostenrijker Michael Hadschieff en de Amerikaan Eric Flaim prij ken bovenaan zijn lijstje. „Wat de Nederlanders betreft, denk ik dat Gerard Kemkers wel hoge ogen kan gaan gooi en, maar ik denk niet dat hij de wereldtitel zal kunnen overnemen van Leo Visser". DICK KIERS Vijfde schaatser voor IJssel Cup nog vraagteken DEN HAAG Na de selec tiewedstrijden, die gister avond op de Haagse Uithof plaats vonden, werden vier van de vijf schaatsers gekozen in de Zuidhollandse ploeg voor de strijd om de IJssel Cup. Ben van der Burg (De Zweth), Arnold van der Poel (Roelof- arendsveen) en de Delftena ren Hans Janssen en Erik de Vries zijn zaterdag 18 novem ber in Deventer van de partij bij de traditionele opening van het nieuwe schaats-sei- zoen. De vijfde deelnemer uit het gewest moet nog nader worden aangewezen. Uiterlijk zondag wordt een keuze ge maakt uit het drietal Menno Boelsma (Nootdorp), Maarten Noijens en Bart Veldkamp (beiden uit Den Haag). Stad genoot Thomas Bos, evenals Veldkamp lid van de kern ploeg van bondscoach Ab Krook, viel definitief buiten de boot. „Ik kan wel twee ploegen opstellen en dan ein digen we bij de heren nog als één en twee", aldus de met een luxe probleem zittende trainer Jan de Vries gister avond. De 500 meter leverde een ge deelde zege op voor Boelsma en Janssen: 39,1. Noijens, be horend tot de sprint-kern ploeg van Eppie Bleeker, liet een tijd van 39,6 seconden no teren. De 1500 meter werd ge wonnen door Van den Burg (2.01,3) voor Veldkamp (2.03.7) en Van der Poel (2.03.8). Opvallend snel was Dames Bij de dames zullen Anja Bol- laart (Lage Zwaluwe), Ingrid Paul (Zevenhuizen) en kern ploeg-lid Lia van Schie (Stompwijk) naar Deventer afreizen. Patricia van der Meer (Den Haag) is reserve. Bollaart won op de Uithof zo wel de 500 aJs 1500 meter (44,6 en 2.20,6), beide malen voor Van Schie (45,7 en 2.21,1). MAASTRICHT FC Utrecht heeft gisteravond tijdens de in- ïaalwedstrijd tegen MVV nauwelijks kans gehad de kloof met ie topploegen in de eredivisie te dichten. In Maastricht werd, ioor een gelijkspel (0-0), één punt uit handen gegeven. \chteraf waren de Utrechters zelfs het meest tevreden, omdat John Moore na 32 minuten met een rode kaart werd wegge- tuurd door scheidsrechter Van Swieten. llVV-FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 4500. Rode (aart. Moore (FC Utrecht). Gele kaart: Mark Quaden (MVV). Ophof en Boos ts (FC Utrecht). llVV: Haan; Arts. Thai, Van Berge Henegouwen en Linders; Driessen, Dela- laye en Koen Quaden: Uitman, Francois (32. Mark Quaden) en Lanckohr. 'C Utrecht: Van Ede; Verrips, De Koek, Ophof en Steinmann; Alflen, Roest T tinck; Boogers, Willaarts (42. De Kruyff) en Moore. Stand eredivisie Roda JC PSV Ajax FC Twente FC Utrecht Fortuna S Volendam 13 6 6 1 18 22-13 12 7 3 2 17 41-15 13 6 4 3 16 29-13 13 6 4 3 16 21-13 13 4 8 1 16 13-10 13 7 1 5 15 15-12 13 5 5 3 15 12-11 13 5 4 4 14 21-19 FC Den Haag RKC MVV FC Groningen Willem II NEC Feyenoord Den Bosch Haarlem 12 6 1 5 13 26-25 13 5 3 5 13 16-19 13 5 3 5 13 20-28 12 2 7 3 11 16-16 13 4 3 6 11 21-24 13 3 5 5 11 19-26 13 2 5 6 9 "16-24 12 2 4 6 8 13-26 13 1 6 6 8 8-18 13 2 2 9 6 13-30 Verlies voor handbaldames TRONDHEIM De Nederlandse handbalsters hebben in de ipeningswedstrijd van het toernooi om de Polar Cup met 26-20 /an gastland Noorwegen, winnaar van olympisch zilver in Seoul, verloren. De speelsters van Oranje voelden zich in de slotfase ernstig be nadeeld door de Zweedse arbiters Krister Bromann en Lars Ber- tsson. Tien minuten voor tijd stond het nog 18-18. In de slotfase stond de selectie van bondscoach Ton van Linder enkele malen tegen een overmacht aan Noorsen te verdedigen. De ervaren Wendy Kerssens en Monique Geitz werden in die belangrijke fase zelfs samen naar de strafbank gestuurd. ROTTERDAM De voormalige voetbal-international Leen Vente is gisteren in Rotterdam overleden. Hij werd 78 jaar. Vente wordt in stilte gecremeerd. Leen Vente is nog altijd, afgaande op het gemiddelde, de beste schutter van Oranje. In de periode 1933 - 1940 maakte hij in 21 interlands 19 doelpunten. Door de Tweede Wereldoorlog werd zijn loopbaan als international te vroeg beëindigd. Bij de eerste landenwedstrijd na de oorlog, was de aanvaller 35 jaar. Vente, die met Bep Bakhuys en Kick Smit een legendarisch bin- rientrio vormde, is met vijf doelpunten in één interland ook nog altijd recordhouder. Op 11 maart 1934 was hij in Amsterdam de belangrijkste schutter tegen België: 9-3. Op 27 mei van dat jaar, toen Nederland in Milaan tijdens de eindronde van de wereldti telstrijd met 3-2 verloor van Zwitserland, scoorde hij ook. Ne derland ging niet naar Rome, hoewel de eerste twee zinnen van het liedje luidden: „We gaan naar Rome, we gaan naar Rome. En Vente neemt zijn kanjers mee..." Niet alleen de oorlog, ook drie meniscusoperaties en het feit, dat Nederland vrijwel alleen tegen België speelde, hielden Vente's loopbaan als Oranje-speler beperkt. Trots was Vente op het eerste doelpunt dat in Feyenoord-sta dion De Kuip is gemaakt. Dat was in 1937, toen Beerschot in Rotterdam-Zuid op bezoek was. Ondanks aanbiedingen uit on dermeer Frankrijk, bleef Vente actief in Nederland. Hij voelde zich te veel Rotterdammer en voetbalde alleen bij Feyenoord en Neptunus. Na de oorlog was hij trainer van NOAD, Xerxes en EBOH. Zege voor Van der Kraats WASSENAAR Zeven draverijen en twee rennen vormden het programma op de laatste doordeweekse en doorweekte meeting van het seizoen op Duindigt. Zondag sluit de renbaan zijn poorten met een aantrek kelijk programma, waaronder de Produktendraverij, bestemd voor twaalf tweejarigen, geselecteerd uit de Jonker- en Joffer-prijs. De ren voor de tweejarige volbloeds kende een totaal aan prij zengeld van 7000 gulden, waarvan 4200 bestemd voor de win naar. Dat werd uiteindelijk Albert's Lady, in training bij Henk van der Kraats en gereden door de (waarschijnlijke) nieuwe kampioen onder de jockeys, Adrie de Vries. Deze lichtgewicht streed met Boxberger Flyer, met de huidige kampioen Terry Cain in het zadel, in de laatste bocht fel om de leiding, maar Cain merkte dat de loodzware grasmat niet ideaal voor de vos- merrie was. Terwijl de kluiten aarde de dertien deelnemers links en rechts om de oren vlogen, hield Albert's Lady ruim drie lengten voordeel op Silverreef, in bezit van de heer van Santen, eveneens eigenaar van de alom bekende Athony's Dream. Voor trainer Henk van der Kraats bleef het niet bij de winst van Al bert's Lady. Ook de derde aankomende, Agile, is een pupil van hem. Totaal dus 4900 gulden voor de sympathieke Hagenaar. Bij de dravers was het hoofdnummer bij de dravers gereser veerd voor de amateurrijders. Hierin bleek Amazone Cede, met Jan-Willem van Mierlo in de sulky, de sterkste van de zes deel nemers. Zebrano du Bois liet het afweten. Datzelfde gold voor Count of Holland, die eerder in de middag met zijn vaste rijder Aonne de Wrede een zodanige terreinkostende galoppade aan de start maakte, dat deze een ere-ronde na precies één maand wel kon worden vergeten. ^Voorburgers geschorst uilyOORBURG Twee voet- enjjallers van Voorburg, aan- ledivoerder Frits de Bruin en Ron ienjde Bruyn, zijn door de tucht- enjcommissie van de KNVB lang- ekjdurig geschorst. Frits de Bruin tot 1 maart 1990 niet voet- enballen. Ron de Bruyn moet tot ukji februari aan de kant blijven. tigDie laatste straf geldt ook voor an'ex-speler Dick Sloos (nu Elftalleider Henk en voorzitter Gerrard kregen gelijkwaardige n-^traffen. Het vijftal is door de tuchtcommissie van de KNVB -schuldig bevonden aan mislei ding van de scheidsrechter. In ;een competitiewedstrijd, vorig (seizoen, kreeg Dick Sloos een [waarschuwing. Hij gaf daarbij de naam van Ron de Bruyn |op, die later in de wedstrijd zelf een waarschuwing kreeg. De Bruyn moest derhalve ver trekken. Utrecht wil wedstrijden ^verbieden ^"UTRECHT De burgemees- 'Iers, korpschefs en hoofdoffi cieren van justitie van Utrecht :n Den Haag hebben afgespro- sen beter te gaan samenwer- ken bij bezoeken van voetbal supporters van de ene aan de indere stad. Burgemeester Vos Utrecht had de Haagse de half oktober uitgeno digd nadat de Utrechtse politie 0J,onaanvaardbare risico's" had .Tgelopen door geweld van de ieFC Den Haag-aanhang. ;nDe wedstrijd in de tweede ron- a]de in het KNVB-bekertoer- hooi tussen zaterdag eerste a.blasser Spakenburg en eredi visieclub Feyenoord is door Bert Groen van ver- j lloden. Hij vreest een versto van de openbare orde. De wedstrijd stond voor zaterdag Sdecember op het programma. DEN HAAG De resultaten van de Irekiing van de Westduitse midlotto lijn als volgt: Trekking A 14-18-25- 19-33-45 Reserve: 41. Trekking B: 16- 15-29-31-37-49. Reserve: 44. Spel 77: 1 0 7 9 4 2 3 Sportwereld Boksen - De Ghanese bokser Nana Kanadu heeft in Mexico Stad de wereldtitel in het zwaarvlieggewicht (WBC-ver- sie) veroverd. Hij versloeg de Mexicaan Gilberto Roman op punten. De jurybeslissing was unaniem. Voetbal - John van der Lin den keert terug naar FC Utrecht. De 28-jarige aanval ler, die dit seizoen tot nu toe uitkwam voor de hoofdklasser Elinkwijk, heeft overeenstem ming bereikt voor een contract tot het einde van dit seizoen. Van der Linden speelde eerder in het seizoen 1985-1986 Jij Utrecht. Voetbal - Middenvelder Ro berto Donadoni van AC Milan is weer opgenomen in de Itali aanse selectie van bondscoach Azeglio Vicini. Vanwege bles sures was hij een tijdje niet be schikbaar. Op 11 november speelt Italië een oefenwed strijd tegen Algerije en vier dagen later tegen Engeland. Voetbal - Het nationaal voet balelftal onder zestien jaar heeft in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap in en van Polen met 2-1 ge wonnen. Apryas bracht Polen in Olsztyn uit een strafschop op voorsprong, Alberda in de 65e en Wijnreder in de 66e mi nuut bezorgden Oranje de zege. Snooker - De Nederlander Pascal Houke heeft op de der de dag van de wereldtitelstrijd snooker voor amateurs in Sin gapore met 1-4 verloren van Ricky Chew uit het organise rende land. BADMINTON Open Indonesische kampioenschap pen in Jakarta Dames, 1e ronde enkelspel: Van der Knaap (Ned) - Wai Leng (Mal) 11-1 12-10. Dubbel: Van der Knaap/Troke (Ned/Eng) - Natakia/Hermini (Ind) 15- 1 15-5. HANDBAL Toernooi om Polar Cup in Trond- Dames, 1e dag: Noorwegen-Neder- land 26-20 (13-10), Jong Noorwegen- Joegoslavië 11-22 (6-11), DDR-Dene- marken 23-17 (10-10). HONKBAL Internationaal toernooi in Taipeh Nederland-Spanje 7-5, Talwan-Ne- derland 14-3. PAARDESPORT Koersen van Duindigt 1e koers, 1609 m: 1. Exact Kievitshof (H. Grift) 2.11,6 - 1.21,8, 2. Eland van Prubo, 3. Erpedo. Toto: winnend 1,30, plaats 1,70 3,00 2,90, koppel 10,30, trio 74,60. 2e koers, 1900 m: 1. Watermill Hill (A. de Heer) 2.16,0, 2. Coran, 3. Djebello. Niet gestart: Roslta Rldge. Toto: win nend 8,10, plaats 1,30 1,20 1,10, kop pel 22,70, trio 123,40. 3e koers, 2000 m: 1. Devon Dear (A. de Wrede) 2.48,5 - 1.24,3, 2. Deauvil- le Cede, 3. Cracker Randalis. Toto: winnend 1,20, plaats 1,10 1,30 1,70, koppel 3,70, trio 32,70. 4e koers, 2000 m: 1. Captain Dean (S. Diab) 2.42,9 - 1.21,5, 2. Arficial Reef, 3. Dartel Westland. Niet gestart: Duval Bonusan, Barke van Vlier. Toto: winnend 2,20, plaats 1,20 1,30 1,10, koppel 8,40, trio 25,20. 5e koers, 1300 m: 1. Albert's Lady (A. de Vries) 1.27,9, 2. Silverreef. 3. Agi le. 4. Mings Way. Toto: winnend 3,10, plaats 1,30 1,50 1,60, koppel 14,90, trio 73,20, kwartet 191,80. 6e koers, 2100 m: 1. Bongo (S. Diab) 2.51,2 - 1.20,8, 2. Barry Rijnstroom, 3. Be Be. Toto: winnend 3,90, plaats 2,10 8,10, koppel 51,10, trio 711,80. 7e koers, 2000 m: 1. Amazone Cede (J. van Mierlo) 2.40,4 - 1.20,2, 2. Zoeff Neyenrode, 3. Ydra P.- Niet gestart: Zonnestraaltje. Toto: winnend 4,60, plaats 2,10 3,20, koppel 15,50, trio 58,00. 8e koers, 1609 m: 1. Cesar Buiten zorg (A. van de Wal) 2.09,1 - 1.20,2, 2. Calypso Prince, 3. Cousin Wolvers, 4. Comrade. Toto: winnend 2,10, plaats 1,40 1,40 2,80, koppel 6,50, trio 106,50, kwartet 602,90. 9e koers, 2600 m: 1. Called to Gain (A. de Wrede) 3.36,0 - 1.23,1, 2. Do- kie Zuydhoeve, 3. Dheres Hanover. Toto: winnend 2,20, plaats 1,40 2,60, koppel 3,70, trio 12,40. W-5 Spel: 2-10-3-6-9. Uitbetaling: 6.547,20. Jumping Indoor Maastricht Kwalificatiewedstrijd tabel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Lensskens (Bel) Byou d'Or 0-33,54, 2. Kersten (Ned) Zagal 4-36,60; zonder barrage: 3. Gayat (Fra) Lord du Miral 0-76,98, 4. Martinez de Irujo (Spa) Buenos Aires 4-70,46, 5. Postelmans (Bel) Elegast 4-70,54, 6. Bulthuis (Ned) Impressio nist 4-70,69, 7. Demeersman (Bel) Calypso 4-70,84, 8. Sarasola (Spa) Cagney 4-72,80, 9. Melly (Bel) Texas 4-74,78, 10. Maarse (Ned) Wizard K 4-75,57. SCHAATSEN Zuidhollandse selectiewedstrijden voor toernooi om IJssel Cup in Den Haag Heren, 500 meter. 1. Boelsma en Jansen 39,1 seconden, 3. Nooyens 39,6, 4. Van der Poel 39,7, 5. De Vries 40,1, 6. Van de Burg en Mos 40,2, 8. Kemkers en Veldkamp 40,7; Portljk 41,0, Bos en Bloemberg 41,7. 1500 meter: 1, Van de Burg 2.01,3, 2. Ten Kortenaar 2.02,2, 3. Portljk KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Schaes- berg (morgenavond 19.00 uur) luiden als volgt: Sc ha es berg le koers: 1. Double Trouble, 2. Dyan Lichtenberg, 3. Danielle G, (5-6-7). 2e koers: I. Stausie, 2. Duke Buiten zorg, 3. Ukla, (1-4-3). 3e koers: 1. Upper State Road, 2 CAptain Eden, 3. Ambassador, (5-7- 4). 4e koers: 1 Belmondo O, 2. Affco Fortuna, 3. Bep Hanover, (3-4-2). 5e koers: 1 Cita De Bloomerd, 2. Agostinho Mendel, 3. Champ Rotary, (7-6-5). 6e koers: 1. JJ's Miracle, 2. Darling R, 3. Baron, (10-3-9). 7e koers: 1 Boy Sneep Taxis, 2. Ar mada K. 3. Bram Buitenzorg, (6-2-1). 8e koers: 1. Do Lor Als Sassy, 2. Vany, 3. Anna Dakota, (7-5-6). 9e koers: 1. Duncan Prince, 2 Cares- se Heidia, 3. Bermuda S, (1-8-9). 10e koers: 1. Zamzam Fortuna, 2. Montana Lobell, 3. Zenith Nora, (5-2- 3). 2.02,5, 4. Veldkamp 2.03,7, 5. Van der Poel 2.03,8, 6. De Vries 2.04,1, 8. Nooyens 2.06,3, 11. Bos 2.06,7. Dames, 500 meter: 1. Bollaart 44,6, 2. M. Ossendrijver 45,6, 3. Van Schie 45,7, 4. P. Grimbergen 45,9. 7. Paul 46,5. 1500 meter: 1. Bollaart 2.20,6, 2. Van Schie 2.21,1, 3. Paul 2.22,6, 4. Tomporowska (Pol) 2.23,0, 5. P. Grimbergen 2.23,9. SQUASH Eredivisie heren: Interact Maastricht - Seafin Centre Court 2-1, Kampong - SCG 0-3, Victoria - Pellikaan Squash 2-1, HSRC - Dickysquash 1-2. VOETBAL ENGELAND League Cup, 3e ronde, replays: West Ham - Aston Villa 1-0, Wimbledon - Middlesborough 1-0. FRANKRIJK Lyon-Mulhouse 3-1, Marsellle-Auxer- re 1-1, Nantes-Paris St Germain 0-1, Nice-Cannes 2-0, Metz-Monaco 1-0, Montpellier-Brest 1-1, Racing Paris- Caen 0-0, Sochaux-Saint-Etienne 2-3, Lille-Toulon 3-0, Toulouse-Bordeaux 0-1. GRIEKENLAND OFI Kreta-Panathinalkos 0-2, Doxa Drama-AEK Athene 1-1, Larlssa-Le- vadia 2-1, Kalamaria-Olymplakos 0-2, Apollon-Panionlos 3-2, lonlkos-Volos 2-0, Ethnikos-Heraklls 0-1, Serres- Xanthi 3-0, PAOK-Arls 2-0. SPANJE Achtste finales beker, eerste wed strijd: Athletic Bilbao - Barcelona 0-1, Betis Sevilla - Cadiz 1-0, Ovledo - Za- ragoza 0-1, Valladolid - Malaga 6-1, Sabadell - Sociedad 1-0 Schotland Dundee United - Hibernian 1-0, Mo therwell - Dunfermline 1-1. WEST-DUITSLAND Beker, 3e ronde: TSV München (amateurs) - Werder Bremen 1-2. Roda JC-Bondselftal 1-1 (0-0). 84 Trost 1-0, 89. Eykelkamp 1-1. Scheidsrechter: Luyten. Toeschou wers: 347. Roda JC: Smits; Senden (77. Jans sen), Verhagen (46. Romero). Hans- sen en Broeders; Van de Luer, Blëtt- ler (77. Haan) en Groenendijk; Hof man, Trost en Diliberto. Bondselftal: De Koning (FC Twente); Blind (Ajax), Llesdek (Fortuna Sit- tard), Boerebach (PSV) en Verkuyl (Ajax); Sturing (Vitesse). Berghuis (Volendam) en Danen (FC Den Haag, 52. Latuheru, Vitesse); Meijer (FC Groningen), Van den Brom (Vitesse, 46. Eykelkamp, FC Groningen) en Huistra (FC Twente, 53. Peeper, FC VOLLEYBAL Eredivisie, heren: AMVJ-Martlnus 3- 1 (12-15,15-10,15-8,15-11). Sport op tv VANDAAG Nederland 2,18.10 uur: Bridgecursus. Nederland 2, 22.27 uur De hoogste versnelling. Veronique, 18.50 uur Match. Duitsland 1, 20.15 uur: Bekervoetbal: VfB Stuttgart-Bayern München en FC Kaiserslautern-FC Köln. BBC 2, 21.30 uur Top gear. Eurosport, 18.00 uur Dressuur. Eurosport, 19.00 uur Motorsport. Eurosport, 19.30 uur Surfen. Eurosport, 20.00 uur Snooker. Eurosport, 22.00 uur Golf Eurosport, 23.00 uur Basketbal. MORGEN BBC 2, 15.15 uur Sport on friday. Eurosport, 10.00 uur Motorsport. Eurosport, 10.30 uur Surfen. Eurosport, 11.00 en 16.00 uur: Snoo ker. Eurosport, 13.00 uur: Basketbal. Eurosport, 14.00 uur: Tennis. Eurosport, 15.00 uur Golf. Drie spelers aan leiding bij driebanden DEN HAAG In het Haags biljartkampioen schap 3e klasse drieban den groot gaan drie spe lers aan de leiding. Groot, Schaap en Van Wijk zijn na vier ronden spelen nog zonder puntverlies. Groot won gisteravond achtereenvolgens van Hermans (20-10 in 59 beurten) en van Kok met 20- 18 (40). Schaap versloeg Den Heijer met 20-11 (43) en met Hermans 20-14 (41). Van Wijk was te sterk voor Kok; 20-18 (56). Ook de tweede tegenstan der van Van Wijk, Waasdorp moest er aan geloven. In 27 beurten werd hij met 20-4 van tafel geveegd. Zaterdag gaat het toernooi in biljartcentrum, Joriisen verder.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9