Libregts kiest voor zekerheid en traditie (tbs Regilio Tuur ontmoet Mexicaanse vechtmachine BONDSCOACH NEGEERT FRANS VAN ROOY OPNIEUW Squashers Alphen weer oppermachtig Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT QeidóaQowumt WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 PAGINA 9 Jozef Chovanec in selectie van Tsjechoslowakije PRAAG PSV'er Jozef Cho vanec is opgenomen in de se lectie van het Tsjechoslo- waakse voetbalelftal, dat op 15 november in Lissabon tegen Portugal speelt. Voor beide landen is het de laatste kwali ficatiewedstrijd voor het toer nooi om de wereldtitel in Ita lië. De Tsjechen mogen met 3- 0 verliezen om zich na België als tweede in groep 7 te plaat sen. Een dag na het duel ondergaat Chovanec in Geldrop een kij koperatie aan de knie, waarin vocht is geconstateerd. Ja-woord Het huwelijk van Diego Armando Maradona, hier in beeld met zijn dochtertjes Yanina Dinorah (links) en Dalma Nerea, met Claudia Villefane heeft gisteren half Buenos Aires op z'n kop ge zet. De Argentijnse voetballer, uitkomend voor het Italiaanse Na- poli, had een overdekt stadion afgehuurd om zijn twaalfhonderd gasten onderdak te bieden voor het huwelijksfeest. Maradona gaf in het hoofdgebouw van de burgelijke stand zijn ja-woord, evenals de (net als hij) uit een volkswijk afkomstige Claudia, die een trouwjurk ter waarde van 64.000 gulden droeg. Bij de plech tigheid wilde Maradona geen buitenstaanders toelaten, maar de deur van het hoofdgebouw bezweek onder de druk van de hon derden nieuwsgierigen. Tot het huwelijksfeest werden toegang geboden aan 1200 genodigden, van wie er ruim 250 afkomstig waren uit Europa, met name Italië. Voor hen had Maradona, voor het sommetje van 1,2 miljoen gulden, speciaal een Boeing 747 afgehuurd. Daar stond voor vele duizenden guldens aan ca- deau's tegenover, al kregen Maradona en zijn bruid deze nog niet allemaal in handen. De voetbalster moet zich tijdens zijn wit tebroodsweken eerst bij de douane van zijn land melden om voor ongeveer een ton aan invoerrechten te betalen. FOTO: AP Schakers ontlopen laatste plaats LUZERN Het Nederlands schaakteam heeft zich op de laatste dag van het we reldkampioenschap schaken voor lan denteams onttrokken aan de strijd. Dankzij vier korte remises tegen de Hongaren eindigde het team van Frans Kuijpers nog juist vóór de Afrikanen, die niet meer van de laatste plaats afkwa men. De laatste ronde had wat Neder land betreft weinig om het lijf. De Hon garen hadden geen behoefte zout in open wonden te wrijven en de Oranje-verte genwoordigers deden hun best zo snel mogelijk op remise aan te sturen. Dat ge lukte in nog geen twee uur tijd. Waarbij inbegrepen de tijd die verloren ging met de festiviteiten rond Paul van der Ster ren die grootmeester was geworden. Sovjetunie raakt titel ijshockey wellicht kwijt BONN Gtlnther Sabetzki, voorzitter van de Internationale IJshockey Federatie (IJHF), sluit de mogelijkheid niet uit, dat het ijshockeyteam van de Sovjetunie de in 1986 te Moskou behaalde wereldtitel zal •moeten inleveren. „Als de beschuldigingen van speler Igor Larionov over doping en het moedwillig ontduiken van de controle op waarheid berusten, dan lijkt me dat niet meer dan logisch", liet Sabetzki weten. „Meer spelers zullen echter dezelfde be schuldigingen moeten uiten, voordat we stappen gaan ondernemen. Zij zullen zich dan eerst voor een speciale onderzoekscom missie en later voor de tuchtcommissie moeten verantwoorden". ZEIST Ondanks het feit dat twee (min of meer) vaste krachten, Wim Kieft en John van Loen, door blessures moeten ontbreken in de selectie voor het Neder lands elftal dat volgende week tegen Finland plaatsing voor het toer nooi om de wereldtitel moet zekerstellen, heeft bondscoach Thijs Li bregts voor zekerheid en traditie gekozen. Dat betekent dat de tech nisch directeur opnieuw voor een groot contingent „Bel gen" heeft gekozen, maar het weer niet heeft aangedurfd één van betere zo niet beste spelers uit de competitie van onze zuiderburen uit te nodi gen. Weer werd Frans van Rooy, de vergeten linkspoot van Antwerp FC, achteloos terzijde geschoven. Een hou ding van Libregts, die er naarmate de oud-PSV'er ver der timmert aan zijn succes verhaal in de Sinjorenstad steeds onbegrijpelijker op wordt. Te meer daar hij wel een brekebeen als Rob Witschge opnieuw bij zijn spelersgroep haalt. Sollicitatie Vorige week nog solliciteerde Frans van Rooy in het enige vaderlandse voetbalweekblad van aanzienlijke omvang nog naar een uitverkiezing. De Brabander voelde zich zelfs niet te groot om vanavond desnoods in het zogenoemde bondselftal van Nol de Ruiter tegen Roda JC uit te komen. Een mogelijkheid tenslotte om zich buiten België in de kijker te spelen; alsof dat na zijn serie knappe optredens bij Antwerp FC, onder meer in het Europa Cuptoernooi tegen Vitosja en Dundee, nog nodig was. Een maand geleden was er voor Libregts een redelijk excuus om Van Rooy niet voor het duel met Wales te selecteren. De Antwerpse spelmaker zat toen net een schorsing van drie duels uit en kon met recht en reden een gebrek aan spelritme worden toegedicht. Dat speelde ditmaal niet en toen de selectie voor het bondself tal van De Ruiter vorige week werd bekendgemaakt, met maar liefst achttien na men omdat er voor dat team nogal eens gemakkelijk wordt afgeschreven, leek dat perspectief te openen voor Van Rooy. Maar zijn absentie daarin kreeg gisteren een vervolg met het ook niet-se- lecteren voor het duel met de Finnen, bij uitstek een tref fen waarin een debutant van de allure van de Brabander niet zou misstaan. Gevestigd Libregts wikte en beschikte anders. Het gevormde legi oen „Belgen" bestaat slechts uit gevestigde namen: Van Tiggelen, Hofkens, Rutjes, Bosman en Erwin Koeman. Rutjes en Hofkens zijn (her ontdekkingen van Libregts, die evenwel zijn geloofwaar digheid niet vergroot met deze keuze. Want aan de vorm van het in Vlaanderen actieve kwartet kleeft bij Hofkens, Rutjes en Koeman toch een smetje. De eerste twee werden bij KV Meche- len door trainer Ruud Krol, aan wiens tactisch inzicht men in België ondanks zijn verbaal wat mindere kwali teiten niet wordt getornd, op de bank gezet. Afgelopen weekeinde liet Libregts we ten dat Hofkens slechts vol gende week zal spelen als hij aanstaand weekeinde in de basis staat bij Krol in het uit- duel met Club Brugge. Juist tegen die ploeg leverde Frans van Rooy overigens afgelo pen weekeinde weer een in drukwekkende prestatie, maar dat terzijde. Maar niet alleen Hofkens en Rutjes, met het oog op de toe komst toch al niet zo'n geluk kige keus en eventueel nog slechts effectief te gebruiken tot en met het mondiale toer nooi in Italië, zijn enigszins „besmet"; ploegmaat Koeman eveneens. Erwin Koeman is door een blessure geruime tijd uit de roulatie geweest en draait pas sinds ruim ander halve week weer volop mee in de hoofdmacht van Krol. Over spelritme gesproken. Geen twijfel De enige, die wat dat betreft geen enkele twijfel behoeft is Adri van Tiggelen, die tegen Wales door een schorsing ontbrak. Zijn uitverkiezing kostte PSV'er Addick Koot, wiens ploegmaat Vanenburg vanwege herstel van een operatie nog niet beschikbaar was, zijn plaats. Ellerman en Winter zijn, evenals tijdens de trip naar Wales, ook weer uitverkoren, maar lijken niet verder te zullen komen dan de reservebank. Logische keuze zijn de overi ge leden van de ditmaal in eerste aanleg al uit slechts zestien spelèrs bestaande se Erwin Koeman. lectie. Bosman, voor wie be langstelling zou bestaan van Liverpool en die inmiddels al tweemaal is bekeken door manager Kenny Dalglish, Van Basten, Rijkaard en Ro nald Koeman vormen de rest van de buitenlandse inbreng. Joop Hiele is als gebruikelijk de enige solist van Feye- noord als mogelijke stand-in FOTO: DIJKSTRA De selectie bestaat uit de volgende zestien spelers Van 't Schip, Win ter, Wouters (Ajax), Van Tiggelen (Anderlecht), Ronald Koeman (Bar celona), Hiele (Feyenoord), Bosman, Hofkens, Erwin Koeman, Rutjes (KV Mechelen), Van Basten, Rijk aard (AC Milan), Van Aerle, Van Breukelen, Ellerman (PSV), Rob Witschge (St. Etienne). Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.45 uur: Studio Veronique, 18.50 en 22.30 uur: Match. België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. BBC 1, 23.20 uur: Sportsnight. Eurosport, 18.00 uur: Paarde- Eurosport, 19.00 uur: Trans World Sport. Eurosport, 20.00 uur: Snooker. Eurosport, 22.00 uur: Golf. Eurosport, 22.30 uur: Tennis. Eurosport, 23.00 uur: Voetbal. MORGEN Duitsland 2, 16.25 uur: Pfiff. Eurosport, 00.00 en 15.00 uur: Rugby. Eurosport, 10.00 uur: Trans World Sport. Eurosport, 11.00 uur: Snooker. Eurosport, 13.00 uur Voetbal. Eurosport, 14.00 uur Golf. Eurosport, 14.30 uur: Tennis. Eurosport, 16.00 uur Snooker. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen aanvang 18.30 uur) luiden als volgt: le koers: 1 Diablo Mio, 2. Buter- blum, 3 Debby Buitenlust (3-9-5) 2e koers: 1 Carlo Pluto. 2. Ceasar K, 3. Diamond Victory, (5-7-2). 3e koers: 1 Carina Hanover. 2. An- 3 Dean Worthy Boy, (2-1-3). 5e koers: 1. Brown Beauty, 2. Birma- na B. 3. Aditi Guapa, (2-5-6). 6e koers: 1. Clasien Westland, 2. Bet- tine d'Aster, 3. Creese K, (8-3-6). 7e koers: 1 Bosvink T, 2. Zebode, 3. Zanzibar Oldeson, (8-7-4). 8e koers: 1. Abba's Narfeg, 2. Charle- ne K, 3. Annabel K, (7-6-2). 9e koers: 1. Boogie Rumelaar, 2. Boe- lo Helium, 3. Zarathoestra, (3-6-1). 10e koers: 1. Zanja, 2. Zorro Holly- rood, 3. Yfred Star, (5-6-3). PSV en Aberdeen praten over Hans Gillhaus EINDHOVEN PSV heeft ;isteren onderhandeld met de ichotse club Aberdeen over de 'erkoop van Hans Gillhaus. Een delegatie van Aberdeen bekeek de spits gisteren in Eindhoven, tijdens het duel tussen de tweede elftallen van PSV en Roda JC (3-1). Gill haus' zaakwaarnemer Maas kant verklaarde, dat de ge sprekken nog niet zijn afge rond. Gillhaus is bij PSV overbodig. De aanvaller heeft een sterke voorkeur voor een vertrek naar Groot-Brittannië. Aber deen heeft met Theo Snelders :n Willem van der Ark al Iwee Nederlanders onder con tract. De laatste is niet verze kerd van een plaats in de basis en mag vertrekken als Gill- ïaus wordt aangetrokken. De Schotten bekeken Gillhaus eerder in de uitwedstrijd van PSV bij RKC (0-3), waarin de ipits de derde treffer maakte. Bryan Roy mag reclame maken voor eigen sponsor (BREDA Bryan Roy van Ajax mag reclame blijven ma- jken voor de kledinglijn van pijn eigen sponsor. Ajax ver loor gisteren het kort geding legen Borsumij Sport BV in Etten-Leur, de firma die in Nederland Adidas-kleding en r Schoeisel op de markt brengt. Ajax wilde dat Borsumij ver boden zou worden zonder toe stemming reclame te maken yoor kleding met de naam en afbeelding van Ajax-voetballer Bryan Roy erop afgedrukt. Nolgens de Bredase recht bank-president mr. J. Mendlik Staat vast dat Roy al als ama teurvoetballer een contract biet Borsumij is aangegaan. Ajax had Roy toen nog geen ppelerscontract aangeboden. Ajax had het kort geding aan gespannen samen met de spon sors Umbro International Li mited, de kledinglevrancier tan Ajax. Sportwereld Voetbal - Eerste divisie-club -ambuur heeft jeugdtrainer £oko Hoekstra tot het einde 'an het seizoen op non-actief [esteld. DEN HAAG Henk Rühling, de welbespraak te maar met namen enigs zins slordig omspringende Zandvoortse bokspromo- tor, klaagde gisteren zijn nood. Content verklaarde de Noordhollandse orga nisator/manager dat ook zijn tweede programma met Regilio Tuur in de hoofdrol, komende maan dag opnieuw in het Haag se Houtrust, opnieuw het televisiescherm zal halen. Niet live, zelfs niet op de zelfde avond, maar pas op woensdag bij Veronique. Die uitzending stelt Ruhling in staat weer het bekende rijtje sponsors aan zich te binden en de hoofd-geldschieter zal te vreden vaststellen dat de nor maal keurig in het maatkos tuum gestoken promotor zich dan weer zal hullen in het be kende, ruim zittende, over de broekband vallende witte overhemd. Met daarop uiter aard wel de naam van de sponsor, want die moet na tuurlijk wel in beeld komen. Nee, dat zit allemaal wel goed met Rühling, die overigens zijn schaapjes al jarenlang uit gebreid op het droge heeft. De Zandvoorter is net als andere mensen in bonus behept met die wat merkwaardige karak tertrek, die ze noopt uiterlijke glans ietwat te bestoffen. „Het is een heel duur programma komende maandag", klaagde hij. „Duurder dan dat van 30 oktober. We moeten niet min der dan 11.000 gulden uittrek ken voor vliegtickets, voor twee Mexicaanse boksers en een Amerikaan". Ruhling vergat er aan toe te voegen dat het twee-persoons circus van Bill Bikoff, mana ger van Tuur en diens stalge- noot Kevin Kelley, gedurende het hele, bijna drie weken du rende verblijf in Schevenin- gen gratis verblijf geniet in een comfortabel hotel. Boven dien wordt Houtrust vrijwel om niet beschikbaar gesteld vanuit dezelfde optiek: promo tie van de bewuste accommo datie. Anders dan bij de vorige gala wordt de weging voor de boksavond ditmaal in het ho tel gehouden, hetgeen een stukje extra reclame betekent. Nooit goed Desondanks klaagde Henk Rühling gisteren tijdens een persconferentie in Schevenin- gen. „Je doet het als promotor nooit goed. Breng je voor Tuur een - wat ze noemen - opge warmd lijk in de ring, dan wordt er gezegd: ja geen kunst dat die Tuur wint. Kom je met een heel geroutineerde jongen, zoals nu gaat gebeuren en ver liest Tuur, dan heb je als pro motor de verkeerde keuze ge maakt. En de carrière van zo'n bokser geruïneerd". Regilio Tuur zelf is daar nuch ter over. „Ach", verklaarde hij eerder, „ook ik zal wel eens te gen een nederlaag oplopen. Maar die Mexicaan, van wie ik overigens nog nooit heb ge hoord, mag dan meer partijen op zijn naam hebben dan ik, het ïs misschien wel goed om een keer tegen een routinier te staan". Die ervaren pugilist is Jorge N.egro Soto, een vuistscher mer, die door Rühling een vechtmachine wordt genoemd. Net als de opponent voor Kel ley, de 23-jarige Finito Rodri guez. Negro Soto, die eerder dit jaar „uitstond" tegen de be kende Billy Hardie, begint te gen Tuur aan zijn achttiende profgevecht. Hij verloor zes maal en bereikte eenmaal een onbeslist. Voor Tuur, die in middels viermaal in de ring stond als prof en ongeslagen is, een opponent van formaat. Niet iemand met te veel erva ring? „Er is in de série van Tuur niet veel keus meer", vertelde diens manager Bikoff. „Straks, als hij één of twee series hoger bokst, wordt het gemakkelij ker. Dan zijn er kandidaten, die we kennen; boksers van wie bandopnamen bestaan". Tuurs gevecht is afgesloten op zes ronden. Ook kortste Daarmee is de hoofdpartij van de avond ook op papier de kortste. John Emmen en John Held gaan elkaar de nationale cruisertitel bekampen. De Til- burger, die tot dusver slechts één nederlaag leed (om de Eu ropese zwaargewichttitel tegen de Italiaan Damiani) begint aan zijn zestiende gevecht. De zwaarste partij krijgt wel- Regilio Tuur wordt gelukgewenst door zijn moeder na zijn eerste gevecht in Nederland, waarbij hij in Houtrust in de tweede ronde door knock out afrekende met de Fransman Conan. FOTO: PATRICK VAN BERKEL licht Alex Blanchard te ver werken. Voor hem is de Ame rikaanse halfzwaargewicht Tony Harrison, die ooit om de wereldtitel bokste en op pun ten verloor, gecontracteerd. „Als Blanchard verliest kan hij het verder schudden", sprak Rühling waarschuwend aan het adres van de aan een rentree werkende Amster dammer. Het programma in Houtrust wordt gecompleteerd door de partijen Ramon Voorn-Sergio Bosio (Bel) en Mourad Louati- Gilbert Hallie in het midden gewicht. „Leuk voor Den Haag", meende Ruhling. FRANK WERKMAN Het programma voor de avond in de Houtrusthal in Den Haag is: Zwaargewicht (6x3): Ramon Voorn (Amsterdam) - Sergio Bosio (Bel); veder (6x3): Regi lio Tuur (Hoogvliet) - Jorge Negro Soto (Mex); half zwaar (8x3): Alex Blanchard (Am sterdam) -Tony Harrison (VSt); cruiser (10x3): John Em- men (Tilburg) - John Held (Vlaardingen); zwaarveder (8x3): Kevin Kelley (VSt) - Fi nito Rodriguez (Mex); midden (8x3): Mourad Louati (Den Haag) - Gilbert Hallie (Alk- LEIDEN Op de zesde speeldag van de landelijke squash competitie waren de topteams van de SRC Alphen opnieuw opper machtig. De dames van Dekker lieten bij HSRC een steekje vallen. Zowel het eerste dames, als het eerste herenteam van de SRC Alphen stevent in de squashcompetitie probleemloos op de titel af. Óp de zesde speeldag van de tweede divisie werd opnieuw een maximale 4-0 overwinning geboekt. Bij de dames zegevierden Angeli- que Komen, Sannie Bombeeck en Marjolein Vertogen allen met 3-0. Alleen Monique van de Belt had moeite met de tra ge baan bij het Haagse WW. De Alphense leverde de eerste twee games in, om in de vol gende drie haar superioriteit te bewijzen, 9-0, 9-2, 9-4. Is bij de dames de voorsprong op nummer twee in hun klasse inmiddels tot 13 punten ge groeid, de Alphense mannen hebben een marge van acht punten opgebouwd. Gisteren was het onderaan staande Marquetsers II kansloos. In dezelfde afdeling ging het tot een tweede plek opgeklommen Dekker Warmond II na veel strijd ten onder tegen nummer drie, Diepput II. Carel de Bruyn zorgde met 3 gewon nen, tegen 1 verloren game voor het enige winstpunt. Lui- ke Tjebbes, Ton Creighton en Jaap de Zwart verloren met 3- 1. In de eerste divisie lieten de Dekker-dames een steekje val len door tegen het derde team van de Haagse SRC gelijk te spelen. Liz Weare stond voor de eerste maal een game af, die door Sue Harvey werd veroverd. Mary Gillies bleef zonder gameverlies, Viviënne Aalders daarentegen zonder gamewinst. De 3-2 nederlaag van Jacqueline Kiebert tegen Renske Popma leverde Dek ker het bonuspunt op. De Leidse SRC verloor met 3-1. Jana van Duyn en Karin Swiers waren tegen hun oppo- nentes van Overhout kansloos. Kitty Klaasen bleef nog één maal haar team trouw en won een game. Claire Freling vero verde het enige winstpunt door in een verre van aange name partij Michelle Kooper met 3-2 te kloppen. PETER KLEIN Strijbos naar Kawasaki OSS Motorcrosser Dave Strijbos verruilt de Suzuki voor een Kawasaki. De voor malig wereldkampioen in de 125cc, die vandaag 22 jaar wordt, tekende een contract voor een jaar bij het Japanse merk. Veertien Oostduisers betrapt op dopinggebruik OOST-BERLIJN De DDR heeft voor het eerst toegege ven dat eigen sporters zijn be trapt op het gebruik van ver boden stimulerende middelen. Het aantal bedraagt veertien. Namen zijn niet vrijgegeven. De sportlieden werden positief bevonden bij onverwachte controles, uitgevoerd tijdens officiële wedstrijden alsmede bij trainingen in 1988. Het do- pinginstituut Kreischa bij Dresden is één van de negen tien bij het IOC aangesloten onderzoekscentra. In het dag blad Junge Welt werd onthuld dat de DDR een nieuw beleid inzake doping gaat voeren. sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Hilversum 1e koers, 1609 m: 1. Ceradine Jeanet (H. Schoonhoven) 2.08.4 - 1.19.8, 2. Dayan Buitenzorg, 3. Danmark S. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 2,60. koppel 8.50. trio 32,50. 2e koers, 2000 m: 1. Como Queen (F. van Klaveren) 2.45.3 - 1.22,7, 2. Blue Sky, 3. Borella W. Niet gestart: Cas- sindra N. Toto: winnend 2,50, plaats 1,40 3,90 2,00, koppel 18,80, trio 193,90. 3e koers, 1609 m: 1. Bravour G (M. Eeken) 2.08,6 - 1.19,9, 2. Cherie Wie- linga, 3. Capello's Boy. Toto: winnend 3,80, plaats 2,00 3,60 2,20, koppel 24,90, trio 145,80. 4e koers, 2000 m: 1. Boyke Hollandia (C. de Leeuw) 2.38,5 - 1.19,3, 2. Am- lex K, 3. Alice van Altena. Niet ge start: Anna Baker en Crack Buiten zorg. Toto: winnend 8,30, plaats 2,20 3,40, koppel 42,40, trio 716,90., 5e koers, 2000 m: 1. Carelyn Space (G. Dapper) 2. Charitable, 3. Christ Renka, 4. Quote Unquote. Toto: win nend 5,30, plaats 1,40 1,70 1,30, kop pel 16,40, trio 141,30, kwartet 536,50. 6e koers, 2000 m: 1. Cann De Bloom- erd (W. Velis) 2.39,3 - 1.19,7, 2. Chi anti van Epse, 3. Californlan Boy. Niet gestart: Anne Neyenrode. Toto: win nend 1,40, plaats 1.10 1,00 1,30, kop pel 1,80, trio 11,00. 7e koers, 2440 m: 1. Anne Shoeing (C. Schalkers) 3.14,8 - 1.19,8, 2. Ann- fine Mountain, 3. Arhus Cede. Toto: winnend 7,60, plaats 2,30 2,60, kop pel 10,00, trio 138,50. 8e koers, 2000 m: 1. Benza (Ao. de Wrede) 2.38,2 - 1.19,1, 2. Chelsea Cede, 3. Boy De Bloomerd, 4. Carola van Ranum. Toto: winnend 1,30, plaats 1,30 5,20 2,30, koppel 20,70, trio 118,60, kwartet 514,20. 9e koers, 1609 m: 1. Churchill (M. Poort) 2.05.5 - 1.18,0, 2. Clta De Bloomerd. 3. Champ Hallinck. Toto: winnend 2,00, plaats 1,10 1,10 1,60, koppel 1,50, trio 11,00. W5: 2-2-8-4-7. Uitbetaling: 1258,40. Omzet: 238.728. SCHAKEN WK voor landenteams in Luzern 9e en laatste ronde: Hongarije-Ne- derland 2-2 (Sax-Van der Wiel 1/2- 1/2, Sosonko-Adorjan 1/2-1/2, Hor- vath-Piket 1/2-1/2. Van der Sterren- Lukacs 1/2-1/2), China-Engeland 1-1 (plus twee afgebroken partijen), Cuba-Sovjetunie 1-3, Afrika-Zwitser- land 1 1/2-2 1/2, Verenigde Staten- Joegoslavie 1-2 en 1 afgebroken par tij. Voorlopige eindstand: 1. Sovjetu nie 27 1/2 pnt, 2. Joegoslavië 21 1/2 en 1 afg., 3. Engeland 20 1/2 en 2 afg., 4. Hongarije 18 1/2, 5. Verenig de Staten 17 en 1 afg., 6. Zwitserland 17, 7. Cuba 16 1/2, 8. China 14 1/2 en 2 afg., 9. Nederland 12 1/2, 10. Afrika 11 1/2. SQUASH Eredivisie dames: Centre Court-Dic- kysquash 1 0-3, Victoria-Dickysquash 2 3-0, ASRC-HSRC 2 2-1, ESCV- HSRC 1 uitgesteld. TENNIS Toernooi in Sao Paulo (Bra) Herenenkelspel, 1e ronde: Perez (Uru)-Haarhuis (Ned) 6-4, 6-1. Toernooi in Nashville Damesenkelspel, 1e ronde: Bollegraf (Ned)-Harvey-Wild (Vst) 3-6 6-3 6-2. jenko (Sov)-Schuitz (Ned) 4-6 7-5 6-2. VOETBAL Cambuur-Olympisch Elftal 1-0 (0-0). 72. Carbo 1-0. Scheidsrechter: Dol- stra. Toeschouwers: 800. Olympisch Elftal: Karelse (NAC, 46. Vonk, RKC); Van Gobbel (Willem II. 46. Sas. Sparta), Heesen (Wagenln- gen). Van Gastel (NAC) en Karnebeek (FC Twente, 46. Refos, SW); Dechei- ver (Go Ahead Eagles). Gorrè (SVV) en Numan (Haarlem); Mutsaers (Wil lem II). Tebbenhoff (SW) en Zegerius (Emmen. 57. De Wijs. RKC). VOLLEYBAL Toernooi om da World Cup voor da- Ie dag: Cuba-Peru 3-0 (15-8 15-2 15- 5). China-DDR 3-0 (15-9 15-1 15-5), Sovjetunie-Zuidkorea 3-0 (15-12 15- 13 15-13), Japan-Canada 3-1 (13-15 15-6 15-11 15-8). WIELRENNEN Zesdaagse van Grenobla Eindstand: 1. Duclos-Lassalle/Clark (Fra/Aus) 230 punten, 2. Llno/Freuler (Fra/Zwi) 177, op 1 ronde: 3. Mottet- /De Wilde (Fra/Bel) 144, op 2 ronden: 4 Bontempi/Bincoletto (Ita) 245, op 4 ronden: 5. Colottl/Doyte (Fra/Gbr), 6. Gölz/Tournè (Wdl/Bel) 71.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9