(ksy TOTO Van der Rei jden slechts in voor post commissaris bij Feyenoord Lerby terug in Deense ploeg Arntz wint Sun Tour Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! jfpORT QeidwQowuvnt DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 PAGINA 9 KNVB hoopt op Brazilië )EN HAAG De KNVB rondt eze week besprekingen met razilië af over de jubileumwed- rijd tegen Oranje. Volgens ondsvoorzitter Van Marie is de ans groot, dat de drievoudig rereldkampioen op 20 december fi de Kuip het 100-jarige bestaan an de bond opluistert. Oor- >ronkehjk wilde de KNVB zijn •est vieren met een duel tegen ngeland op 13 december. Van- rege angst voor rellen werd dat lan afgeblazen. Voor de bond is e datum van 20 december gun- ig, omdat de „Italianen" Gullit, an Basten en Rijkaard dan be- nhikbaar zijn. Vrouwen jagen op Dirk Nauta DEN HAAG Een hele boot met vrouwen heeft de jacht op Dirk Nauta geopend. Het En gelse jacht met de naam Maiden heeft in de tweede etappe van de Whitbread Round de World Race de tweede plaats veroverd in de non maxi divisie. Hoe kan het anders, of de Maagd" heeft een volledig vrouwelijke „be manning". Voorlopig heeft Nauta, op weg van Punta del Este in Uruguay naar Fremantle in Australië, weinig te duchten van de vrouwen. Zijn voorsprong is 200 zeemijlen, op handicap meer dan twee dagen. In de langste van zes etappes heeft de Equity Law H echter nog 6000 mijlen te gaan. Schipper van het jacht Maiden is de 25-jarige Tracy Edwards. Onder de zeilsters bevindt zich Tanja Visser uit Enk huizen. Zij is een zus van Edwin Visser, die met Nauta meevaart. Maiden is de eerste boot met louter vrouwen die meedoet aan de race. Wimbledon moet wellicht verbouwen LONDEN Een essentieel deel van de unieke sfeer op Wimbledon gaat mogelijk verdwijnen. Als gevolg van de nieuwe wet „brandbeveiliging en veiligheid in sportsta dions", die is aangenomen naar aanleiding van de brand die in 1985 in Bradford het le ven eiste van 56 voetballiefhebbers, moeten de staanplaatsen aan beide zijden van het centre court verdwijnen. De twee terrassen en de staanplaatsen op baan één moeten weggehaald worden, wil Wimbledon een nieuw veiligheidscertificaat krijgen. De voorgestelde veranderingen maken van het het centre court en baan één een accom modatie met alleen zitplaatsen. Het betekent dat op het centre court 2000 van de 12.500 plaatsen verloren gaan en op baan één 1000 op een totaal van 7000 plaatsen. Blankenstein naar Griekenland John Blankenstein DEN HAAG De Nederland se scheidsrechter John Blan kenstein is door de UEFA aan gewezen voor de wedstrijd Olympiakos Piraeus - Auxer- re. De wedstrijd op 22 novem ber is voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-be ker. De Fransman Quiniou is op 23 november arbiter in de wedstrijd Barcelona-AC Milan. Het duel gaat om de Supercup, waarin de winnaars van de twee belangrijkste Europese bekers elkaar betwisten. Hel mut Kohl uit Oostenrijk leidt het tweede duel, op 7 decem- FOTO: CEES VERKERK ber in Milaan. Van Raamsdonk weer in Europees titelgevecht ZAND VOORT Pedro van Raamsdonk krijgt een nieuwe kans op de Europese titel in het halfzwaargewicht. De Amster damse bokser is op 7 december in het Zuidfranse Perpignan de officiële uitdager van de Frans man Eric Nicoletta, die op 13 oktober in Sète de Rotterdam mer Jan Lefeber onttroonde. Van Raamsdonk raakte de Eu ropese titel vorig jaar november in Rotterdam aan Lefeber kwijt. De Amsterdammer was twee maanden tevoren Europees kampioen geworden door in Re ading de Engelsman Tom Col lins te verslaan. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.20 u m Sport Stu- iur Voetbalquiz. Sportquiz, jun Handbal, uur Weekover- Veronique, 19.50 BBC 1, 21.30 uur Euro* port, 18.00 Eurosport, 19.00 zicht. Eurosport, 20.00 uur Snooker. Eurosport, 22.00 uur Motorsport. Eurosport, 23.00 uur Rugby. Super Channel, 20.00 uur Ultra Sport. MORGEN Eurosport, 00.00 en 10.00 uur Weekoverzicht. Eurosport, 11.00 en 16.00 uur Snooker. Eurosport, 13.00 uur Motorsport. Eurosport, 14.00 uur Rugby. Eurosport, 15.00 uur Handbal. rouw ex-voetballer joemt arrestatie evolg van complot MSTERDAM De echtge- )te van oud-topvoetballer ees Bregman (42) meent dat tr man er in ingeluisd toen gisteren door de Westduitse Ilitie werd aangehouden in cocaine-deal. Bregman, id-speler van onder meer FC ig, Roda JC en in zijn ptijd Bundesligaclub MSV uisburg, werd gisteren in iisseldorf gearresteerd. Toen een deal wilde afsluiten ier een kilo cocaine ter aarde van 150.000 gulden ok een „koper" een politie- inning. Bregman werd on- iddellijk vastgezet. Hij zou al n tijd in de gaten zijn gehou- Ih, omdat hij regelmatig een en weer pendelde tussen Ierland en Duisburg. Met ■egman werd een andere letballer en diens vriendin ingehouden. louwaart weg lij Kortrijk RTRIJK Henk Hou- irt heeft gisteren zijn ont- genomen bij KV Kortrijk. irgen vertrekt hij naar Grie- inland, waar hij een contract in tekenen bij Ethnikos uit iraeus. Houwaart vertrekt uit ilgië na de tegenvallende •estaties bij de club van An- n Janssen en Hendrie Krü- •n, die na een redelijke com- •titiestart de laatste weken Dortdurend tegen puntverlies doopt. Houwaart vestigde in reputatie bij Club Brugge, aar hij jarenlang trainer was. egin dit seizoen trad hij als lainer bij KV Kortrijk in enst. anis kiest De [erenwijk CIDEN Freek Tanis kiest ar tennisclub De Merenwijk. be Leidse ranglijstspeler, die >t Michael van den Berg ndidaat stond voor de jfdmacht van Dekker, ver at de Warmondse eersteklas- omdat de samenstelling an het eerste team nog niet is [gerond. Met de definitieve euze van Tanis voor De Me- ^nwijk beschikt de Leidse lub, die eerder Mark Flei- iheuer vastlegde, over een |rste team, dat zich tenminste de overgangsklasse A kan landhaven. Ie Boekhorst raakt alsnog ■irste teamspeelster Colinda oskuil kwijt. De vandaag Irintig jaar geworden Voskuil prlaat Noordwijkerhout voor Et oude nest, Sassenheim. Iction Skoatter naakt rentree EN HAAG De nu 6-jarige jerrie Action Skoatter, die in |li op zo'n verbluffende wijze it baanrecord van Duindigt irbrak en dit op 1.13,6 •acht, maakt aanstaande zon- Ig na een gedwongen afwe- gheid van drie maanden ,iar heroptreden. ROTTERDAM Drs. Joop van der Reijden is in de markt voor slechts één positie bij Feye noord. De sinds gisteren als gevolmachtigd inte rim-manager aan de slag zijnde oud-staatssecreta ris van WVC en huidig voorzitter van de NOS wil in een nieuwe struc tuur alleen in de Kuip aanblijven als (president- )commissaris van het sta dion. „Voor de stichting en de beheerraad ben ik absoluut geen kandi daat", verklaarde Van der Reijden gisteren na zijn eerste werkdag bij Feyenoord. Van der Reijden, die op of rond 1 december klaar wil zijn met zijn werk in de Kuip als troubleshooter, be nutte zijn eerste dag in Rot terdam-Zuid om met een groot aantal betrokkenen kennis te maken. Zo sprak hij met trainer Pim Verbeek en technisch coördinator Cor van der Gijp. „Dat was een constructief gesprek", aldus Verbeek. „We hebben uitge breid ons zegje kunnen doen en weten nu waar we met bepaalde zaken terecht moeten en kunnen. Dat was Joop van der Reijden: „Voor lopig even tien dagen geen interviews meer". sinds het vertrek van Hans Kraay toch een beetje ondui delijk. Sinds dat moment was er sprake van zo'n grote bestuurlijke verdeeldheid dat de technische staf nau welijks wist waar die in sommige gevallen aan toe was. De enige communicatie die er was verliep via de media. Dat is nu duidelijk. Van der Reijden is nu dus ook onze baas". Verbeek en Van der Gijp hebben Van der Reijden uit gebreid, gedurende ander half uur, geïnformeerd over de technische stand van za ken. „Daarbij is er ook ge sproken", aldus Van der Reijden, „over alle opties die in de kranten zijn genoemd over de invulling van het technisch apparaat. Alle be kende namen zijn daarbij de revue gepasseerd, maar daar is het dan ook bij gebleven. Er is geen afspraak voor een vervolggesprek gemaakt. Volgende week zullen we el kaar nog wel een keer spre ken. Voorlopig moeten er eerst nog andere zaken wor den aangepakt. Ik heb bij voorbeeld vandaag ook met een aantal mensen gespro ken over de financiële situa tie bij Feyenoord. Of die net zo slecht is als ik vooraf had begrepen? Daar doe ik geen uitspraken over! Of de tech nische staf bepaalde wensen op tafel heeft gelegd? Nee, daarover is niet gepraat. Je moet het gewoon zien als een nadere kennismaking". Tussen de oren Van der Reijden heeft Ver beek gisteren nog wel even nader uitgelegd wat hij zon dag na de wedstrijd Sparta- Feyenoord had bedoeld met „er zit bij de trainer mis schien wat fout tussen de oren". „Een slecht bewinds man", versprak de NOS- voorzitter zich enigszins, „beroept zich er achteraf op dat de pers hem verkeerd heeft geciteerd. Dat doe ik dus niet. Ik heb Verbeek al leen uitgelegd wat ik er pre cies mee had bedoeld". En Verbeek: „We hebben er nog even hartelijk om gela chen". De geplaagde trainer van Feyenoord zegt overigens overtuigd te zijn van de goe de bedoelingen van Van der Reijden. „Ik heb niet de in druk dat hij bij Feyenoord slechts aan de slag is uit ei gen, publicitair, belang. Ik heb uiteraard ook vandaag alle kranten gelezen. Som mige waren niet mals. Ik heb ook gelezen over zijn verleden als waterpolocoach, maar ik laat dat soort dingen allemaal maar voor reke ning van de media. Wie ben ik om hem wat te zeggen? Hij loopt tenslotte al zo lang mee. Bovendien heb ik me al geruime tijd geleden voor genomen niks negatiefs meer naar buiten te bren gen. Ik wacht gewoon rustig af wat er verder gebeurt". Wat bij Feyenoord in elk ge val niét gebeurt is dat André van der Louw als voorzitter wordt binnengehaald van het eventueel te vormen nieuwe, driekoppige bestuur. De oud-voorzitter van de sectie betaald voetbal en ex- burgemeester van Rotter dam weigerde voor de derde keer. „We hadden Van der Louw niet gevraagd, wel be naderd", aldus de wat cryp tische toelichting van Van der Reijden over deze ma noeuvre, die overigens nog niets zegt over de bereidheid van Feyenoord-lid Van der Louw om straks wèl, even tueel mèt Van der Reijden samen, in de raad van com missarissen te gaan zitten. Dat zijn namelijk betaalde baantjes en daarmee een stuk aantrekkelijker voor oud-politici, die hun reputa tie links en rechts te gelde kunnen maken met een groot aantal (bij)baantjes. Van der Reijden verklaarde overigens gisteravond voor lopig tien dagen in de publi citeit „onder te duiken". „Eerst maar een goed aan de slag", aldus de Oegstgeeste- naar „dus voorlopig ook even geen interviews. Voor niemand. Jij bent de laat ste". Volgende week woens dag is, zoals bekend, Neder- land-Finland in de Kuip, Daar zal Joop van der Reij den zeker zijn. En hem ken nende zal hij daar best wel weer iets hebben te melden. FRANK WERKMAN Arsenal en Norwich beschuldigd LONDEN De Engelse voet balclubs Arsenal en Norwich zijn in staat van beschuldiging gesteld door de FA. De aan klacht is, dat de clubs het spel in diskrediet hebben gebracht. Het onderlinge treffen eindig de zaterdag in een vechtpartij. De beslissing om beide clubs te dagen, en geen individuën, werd gisteren genomen door de FA. De Associatie had een video-band van het incident bestudeerd. Scheidsrechter Tyson moest na het duel door de politie naar de kleedkamer worden begeleid. Hij had Ar senal een dubieuze strafschop toegekend, waarop de proble men ontstonden. Arsenal won met 4-3. Drie Italiaanse voetbalfans mogen de rest van het seizoen geen bezoek meer brengen aan voetbalwedstrijden van de profs. Zij werden gisteren door een rechtbank in Rome ge straft wegens wangedrag. KNVB verschuift wedstrijden ZEIST De eredivisie-wedstrijden Vitesse-Ajax en Volendam- Feyenoord, die voor zondag 24 december op het programma stonden, zijn door de competitie-leider van de KNVB uitgesteld. Dit is gebeurd op verzoek van de politie van zowel Arnhem als Volendam. Beide korpsen wezen op het feit, dat het moeilijk is voor deze risico-wedstrijden op kerstavond voldoende politie op de been te brengen. De wedstrijd FC Den Haag - NEC, die ook voor die datum was vastgesteld, was al eerder verschoven naar 7 januari. SYDNEY De Australi sche Sun Tour heeft voor de tweede achtereenvol gende keer een Neder landse winnaar gekregen. Na Adri van der Poel ze gevierde Marcel Arntz. De sprinter in Spaanse dienst hield in het eindklasse ment zijn Australische ploeggenoot Stephen Hod ge achter zich. De Frans-Spaanse wielerploeg Fagor zal komend jaar niet meer in competitie verschij nen. Dit besluit werd genomen na mislukte onderhandelingen over het aantrekken van een kopman. Mogelijk keert de ploeg in 1991 terug. De FICP, de profsectie van de wereldwielrenunie, heeft vier renners verwijderd uit het eindklassement om de wereld beker, omdat ze niet aan twee derde van het aantal wedstrij den hebben deelgenomen. Het betreft onder anderen de Ne derlander Jelle Nijdam. Gerhard Zadrobilek zal vol gend seizoen fietsen in de ploeg van Jan Gisbers. De Oostenrijkse beroepswielren ner, afgelopen seizoen 60e in de Ronde van Frankrijk, wordt door Gisbers gezien als de ideale waterdrager. SPORTPRIJSVRAGEN DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn als volgt: Lotto: le prijs: geen win naar; 2e prijs 3x ƒ100.000; 3e prijs 82 x 2854,80; 4e prijs: 4509 x f 51,90; 5e prijs: 71941 x 5,00. Toto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 10 x 1455,90; 3e prijs: 171 x 212,80. Toto-gelijk: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x f 146,50; 3e prijs: 49 x 29,90; 4e prijs: 852 x 2,70. KOERSEN DEN HAAGOnze tips voor de koersen van Duindigt (woensdag aanvang 13.00 uur) luiden als volgt: Duindigi le koers 1. Exact Kievitshof. 2. Elliot Ness, 3 Erpedo B (4-2-1) 2e koers 1. Coran, 2. Albustan, 3. Djebello (6-2-7) 3e koers 1. Devon Dear, 2. Dandy. 3 Deauville Cede (3-7-6) 4e koers 1. Captain Dean, 2. Artifici al Reef. 3. Dartel Westland (2-8-11) 5e koers 1 Albert's Lady. 2 Boxber ger Flyer, 3. Satagoras (10-2-4) 6e koers 1 Count of Holland, 2. Commercie. 3. Bongo (4-2-3) 7e koers 1. Zebrano du Bois. 2. Ama zone Cede, 3. Ydra P (5-6-2) 8e koers 1. Cesar Buitenzorg. 2. Cra- bith S. 3. Comrade (9-4-3) 9e koers 1 Called to Gain, 2. Dart Bonni, 3. Dokie Zuydhoeve (6-2-3) DEN HAAG Sören Lerby is terug in de natio nale ploeg van Denemar ken. Ruim anderhalf jaar na zijn laatste verkiezing, heeft bondscoach Sepp Piontek hem opgeroepen voor het beslissende duel met Roemenië op 15 no vember in Bukarest, waarin kwalificatie voor het toernooi om de we reldtitel moet worden af gedwongen. Met Lerby, Nielsen, Heintze en Povlsen is PSV goed verte genwoordigd. De 31-jarige Lerby toonde zich nauwelijks verrast met de selectie. „Een paar maanden geleden, voor de interland tegen Nederland, heb ik me weer beschikbaar gesteld", aldus Lerby vanuit zijn Belgische woonplaats. „Het WK is een droom voor mij, een prachtige afsluiting van mijn (interland)loopbaan". Ian Rush en Mark Hughes, de beste aanvallers van Wales, zijn terug in de selectie voor de nationale ploeg. Het duo is door bondscoach Terry Yorath opgeroepen voor de interland tegen West-Duitsland op 15 november in Keulen. Voor beide landen is het de laatste kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om de wereldtitel. Rush en Hughes ontbraken een maand geleden tegen Ne derland vanwege een schor sing. (ADVERTENTIE) Afgelopen zondag had h niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 45.000,-. Dus als u 'ns echt uw slag wilt slaan... I |,Ik ben benieuwd of mijn spel bast in het westerse voetbal, lil weet ik zeker dat ik slaag". Ên: „Ik weet dat Juventus en fiorentina al eens hebben ge probeerd mij naar Italië te ha len. Het kan mij echter niet (oveel schelen welke club het ss, als het maar een topclub Roemeense voetballer Ghe- *->rghe Hagi in het Leidsch >p0agblad st 0;je hebt drie categorieën Ne derlandse trainers in België. esiVij hebben Henk Houwaart eijlie inmiddels Belg is en zich )ok de Belgische levensstijl '«Eigen heeft gemaakt. Dan heb ii)e een type als de slimme Aad eijle Mos. De Mos weet wat er '8jn het buitenland van hem IVordt verlangd. De Mos Hpeelt het spel goed. Hij nieemt journalisten af en toe flpart en speelt hen wat itiieuws toe. Ik heb zijn trucs ifloor en trap er niet in. Nu rhebben wij te maken met 'Oftuud Krol. Een echte Neder- ïqander, die de Belgische men- ejaliteit niet wil begrijpen en net doet alsof hij nog in Am sterdam is". Belgische voetbalverslagge ver Jan Wauters in Het Pa rool „Als schaatser heb ik het mpoiste dat er te bereiken is: twee allround-titels. Vanuit deze sport geredeneerd is dat het hoogste dat je kunt halen. Maar mondiaal spreekt olym pisch goud meer tot de ver beelding. Dus wil ik graag naar Albertville. Ik ben nu eenmaal een „hebberd". Wan neer ik het met mijn werkge ver zo kan plooien dat ik vol doende op de schaatsen kan staan, is er nog maar één re den, waarom ik zou afhaken. Dat zou gebeuren als het ni veau mondiaal de komende winter zo ver omhoog gaat, dat ik zeg: die achterstand haal ik niet meer in. Maar dat lijkt mij zeer onwaarschijn lijk". Schaatser Leo Visser in Het Parool „Ik ben ook altijd verkeerd begrepen. Ik werd steevast foutief geciteerd. Wat er in het verleden ook allemaal ge passeerd mocht ziin, ik heb daar in elk geval nooit de schuld aan gehad. Maar ja, hoe gaat dat Mensen laten zich opwarmen door anderen, en zo. Trouwens, hoeveel kort gedingen heb ik verloren Niet een. In hoeveeel conflic ten heb ik het onderspit moeten delven Niet een keer. Over rechtzaken gespro ken, zo'n tegen mij aange spannen geding, dat zou best wel eens een erfenis kunnen zijn van wat anderen hebben gezegd". Schermtrainer Kasper Kar- dolus in het Algemeen Dag blad. „Ik kan me voor de kop slaan; het zit me vreselijk dwars, maar zelfs een verklaring heb ik er eigenlijk niet voor. Ik heb nooit begrepen dat politi ci niet inzagen dat als je een goede sportieve basis legt, bij kleuters, op school, in dienst, dat je daarmee de basis voor lichamelijk en ook geestelijk welbevinden legt. Altijd ben ik bezeten geweest van dat idee. Een obsessie is het. Sport kun je niet los zien van licha melijke opvoeding. Niet voor niets klagen Cruijff en andere coaches dat ze zulke slecht be wegende pupillen krijgen. Dat ligt in de jeugd. En dan is ook nog eens bewezen dat meer li chamelijke opvoeding de leer prestaties bevordert. Neder landse wetenschappers spre ken dat nu weer tegen, maar voorlopig hecht ik toch meer waarde aan de longitudinale Amerikaanse onderzoeken op dat gebied". Herman Belinfante (schei dend voorlichter NSF) in de Volkskrant. „Ik heb goede steun gehad van de spelersgroep en de lei ding van Ajax. Al die belang stelling was alleen positief. Ze hebben niet steeds gevraagd wanneer ik nou eindelijk weer kon spelen. De laatste tijd zit ik me echt te verbijten op de tribune. In het begin had ik dat nog niet zo erg, maar sinds ik weer met de groep train wordt het steeds erger. Dan krijg je het gevoel dat je er weer bijna bent. Ik hoop dat ik voor de winter stop nog een paar wedstrijden in het eerste kan spelen en dat ik na de winterstop mijn vorm terug heb". Ajacied Stefan Pettersson in Trouw. Romario: „Gesaboteerd". FOTO: ANP dereen aardig doen. Met som mige spelers kan ik niet zo goed samenspelen. Dat kan ik niet helpen, ik ben nu een maal zo. De kranten schreven al na mijn eerste wedstrijd voor PSV in 1988 dat ik gesa boteerd werd en dat is nog steeds zo. In de pauze van wedstrijden zie ik vaak dat spelers met de trainer smoe zen. Dan voel ik, dat ze het over mij hebben en dat ik vol gens hen moet worden gewis seld. Ik heb een hekel aan ge wisseld worden. Ik ben het met Kees Ploegsma eens, dat ik een type ben, dat je in zijn waarde moet laten, omdat ik anders kapot ga. De trainer weet ook wat voor type voet baller ik ben en dat dat niet veranderd kan worden". PSV-spits Romario in de Telegraaf HOCKEY Toernooi om de Intercontinentale beker in New Delhi 6e dag, poule A: lerland-Frankrijk 5- 1, China-ltalië 4-0. Stand: China 4-7, Zuidkorea 3-6, Ierland 4-5, Italië 4-2, Frankrijk 4-1, Schotland 3-1. Poule B: India-Malaysia 9-1, Japan-Oostenrijk 6-2. Stand: Japan 4-8, Spanje 3-6, In dia 4-4, Verenigde Staten 3-2, Oos tenrijk 4-1, Malaysia 4-1. HONKBAL Internationaal toernooi in Taiwan 5e dag: Nederland-Verenigde Staten 3-7. Werpcijfers: Nederland: Callen- bach (8 1/3) 2-1-12-1. Klerx: (2/3) 1- 0-0-0. Slaggemiddelden: Kwakernaak 0,500, Niggebrugge 0,500, Boon 0,250. Nederland had drie runs (drie punten homerun van Kwakernaak), kwam tot vijf honkslagen en maakte één veldfout. PAARDESPORT Koersen van Nootdorp 1e koers, 2000 m: 1. Draver Boszorg (R. van Toor) 2.48,7 - 1.24,4, 2. Dear Devil Cera, 3. Diamond Crown. Toto winnend 11,40, plaats 2,10 2,70 2,80, koppel 53,20, trio 1196,50. 2e koers, 2000 m: 1. Confidence (A de Groot) 2.50,8 - 1.25,4, 2. Cheetah Boshoeve, 3. Boy B. Toto: winnend 5,50, plaats 1,70 1,50, koppel 5,80, trio 40,30. 3e koers, 2000 m: 1. Chantal Loo (S Hanselaar) 2.50,3 - 1.25,2, 2. Cesar Uithuizen, 3. Deauville Cede. Toto. winnend 13,00, plaats 4,20 3,70 5,30, koppel 49,70, trio 3512,90 4e koers, 2000 m: 1. Zico van Sha dow (A. Mollema) 2.42,2 - 1.21,1, 2. Arno Oostland, 3. Ali Buitenzorg. Toto: winnend 6,10, plaats 2,60 2,70 2,60, koppel 22,70, trio 175,00. 5e koers, 1640 m: 1. Bltonto Mendel (C. de Leeuw) 2.14,5 - 1.22,0, 2. Coral Buitenzorg, 3. Crissi Westland Toto: winnend 3,00, plaats 1,30 2,00 2,00, koppel 6,50, trio 79,70. 6e koers, 2380 m: 1. Zo Boy Rose (J Oorthuijsen) 3.13,3 - 1.21,2, 2. Bravo Zijpveld. 3 Zilverstar G, 4. Vareljo B Toto: winnend 3.20, plaats 1,60 3,50 sportuitslagen 6,60, koppel 11,40, trio 199,10, kwar tet 2595,00. Zevende koers, 2750 m: 1. Black Beauty (A. Mollema) 3.52,4 - 1.24,5, 2 Berdien du Nord, 3. D'Avril de Noot. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 4,20 2,60, koppel 19,50, trio 214,30. Achtste koers, 2000 m: 1. Corry Westland (G. van Eykelenborg) 2.47,3 - 1.23,7, 2. Zonnebloem S, 3. Clazien Wiellnga. Toto: winnend 10,00, plaats 1,40 1,20 1,10, koppel 65,00, trio 423,90. Negende koers, 2000 m: 1. Billy Vre- debest (J. Westgeest) 2.42,3 - 1.21,2, 2. Woodsong, 3. Yoco Oostland, 4. Yonkers. Niet gestart: Yessie Prinses. Toto: winnend 4,50, plaats 1,60 2,20 1,90, koppel 15,60, trio 193,60, kwar tet 504.60. Tiende koers, 2000 m: 1. Ayres Boy (P. Zandt) 2.42,8 - 1.21,4, 2. Uncle Tom, 3. Yoki Fortuna. Toto: winnend 1,40, plaats 1,40 1,70, koppel 3,90, trio 54,00 Elfde koers, 1640 m: 1. Costeau Bos zorg (M. Pools) 2.15,4 - 1.22,6, 2. Zanca, 3 Count Marco. Toto: win nend 5,10, plaats 1,20 1,10 1,10, kop pel 3,80, trio 32,40. W-5: 8-2-6-7-2, niet geraden. Omzet: 188.542.00. SCHAKEN WK voor landenploegen in Luzern 6e ronde: Zwltserland-China 2-2. 8e ronde: Zwitserland-Cuba 2-2. Stand: 1. Sovjetunie: 24,5 punten uit 32. 2-3. Engeland en Joegoslavië. 19,5,. 4. Hongarije 16,5. 5. Verenigde Staten 16. 6. Cuba 15,5. 7. Zwitserland 14,5, SNOOKER Haagse competitie Poule A: Delta Force-HDSC 1-6; De Beukles-UPPP 3-4 Stand: 1 UPPP 2-10; 2. The East II. HDSC 1-6; 4. De Beukies 2-4; 5 Delta Force 2-1 Poule B: The East IV-Delta WK '89 1- 6; Samonda ll-The East I 2-4; Delta Forever-HSC 5-2 Stand: 1 Delta WK '89 2-11; 2. The East I 2-10; 3 Sa monda II, Delta Forever 2-7; 5. HSC 2-4; 6. The East IV 2-1. Poule C: Pot Black-Dle Haghe 0-6; Delta Outsiders-Samonda I 6-2; Clus ter-Delta River Boys 3-5 Stand: 1. Die Haghe, Delta Outsiders 2-12; 3. Samonda I 2-8; 4. Delta River Boys 2- 7; 5. Cluster 1-3; 6. Pot Black 2-1; 7 The East III 1-0. TENNIS Toernooi in Sao Paulo Heren 1e ronde: Koevermans (Ned)- Tabares (Cub) 6-3 6-1. Stockholm, 1e ronde: Gustafsson (Zwe)-Nijssen (Ned) 3-6, 6-4, 6-1 Swindon, dames 1e ronde: Vis (Ned)- Cordwell (NZI) 7-5 6-3. WIELRENNEN Eindstand FICP-rangli|sten Individueel: 1. Fignon (Fra) 979 pun ten, 2. Mottet (Fra) 887, 3. Kelly (Ier) 883, 4. Delgado (Spa) 676, 5. Romln- ger (Zwl) 615, 6. Rolf Sörensen (Den) 561, 7. Lemond (Vst) 546, 8 Bauer (Can) 528, 9 Lejarreta (Spa) 509, 10. Fondriest (Ita) 493, 11. Rooks (Ned) 491, 12. Vanderaerden (Bel) 467. 13. Nijdam (Ned) 457, 14. Gölz (Wdl) 430, 15. Criquiellon (Bel) 415, 16. Hamp- sten (Vst) 394, 17. De Wilde (Bel) 387, 18. Bugno (Ita) 373, 19. Breuklnk (Ned) 370, 20. Indurain (Spa) 363, 24. Maassen (Ned) 345, 26 Hermans ZEILEN Whitbread Round the World Race 2e etappe, Punta del Este (Uru)-Fre- mantle (Aus) Posities op 6 november: Non maxi di visie op handicap: 1. Dirk Nauta. Equity Law II, 2. Tracy Edwards. Maiden. 3. Bruno Dubois. Rucanor Sport. Maxi divisie: 1. Grant Dalton. Fisher Paykel. 2. Peter Blake. Steinlager 2. 3. Ludde Ingvall, Union Bank of Finland.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9