Jammer dat hij bouw nieuw gemeentehuis niet meemaakt Vatenschoonmakerij wil buiten laden en lossen CckLeSoumnt Weg naar Parkhove vernoemd Buren klagen over stank van mestbooj WISSELENDE REACTIES OP VERTREK BURGEMEESTER Wassenaar krijgt wellichl Verlengde Hoge Klei" Mogelijk subsidie voor actie comité Lissese tuinen bekroond CDA-fractie Noord wijkerhout verliest drie oudgedienden Bezwaren Vlietbrug ongegrond verklaard Wethouders zagen slagboom door Partijen verdeeld over reclame borden Wassenaar LEIDEN OMGEVING DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 PAGINAj- Bibliotheek Lisse leent ook CD's uit LISSE De bibliotheek van Lisse gaat ook CD's uitlenen. Burgemeester en wethouders willen 5.000 gulden beschikbaar stellen voor een begincollectie van 1.200 compact disks. Deze kunnen tegen beta ling van een rijksdaalder per week worden geleend. De collectie boeken wordt flink vergroot. Het be stand wordt in fasen uitge breid van 41.000 tot 48.300 banden. Het is tevens de bedoeling dat per jaar niet 3.750, maar 5.000 boeken worden vervangen. SASSENHEIM De toe gangsweg naar het nieuwe appartementencomplex, dat verrijst op de plaats van de voormalige Schut- se, krijgt de naam Parkho ve. Deze straatnaam is ge baseerd op de naam van het nieuwe complex, dat Parkhove zal gaan heten. De gemeenteraad van Sas- senheim moet zijn fiat nog geven aan de door de straatnamencommissie voorgestelde naam. Bruggetjes in Poelpolder LISSE Er komen twee fiets- en voet gangersbruggetjes tussen de Anna Bla- mandreef en de Fien de la Mardreef in Poelpolder-Zuid in Lisse. De brugge tjes waarvoor de bouwvergunning inmiddels is ver leend, worden in de komende weken aangelegd. Bij el kaar is hier een be drag van een 86.000 gulden mee ge moeid. Uitbreiding van De Schelft gaat door DEN HAAG/NOORDWIJ- KERHOUT - De bezwaren van een van de omwonenden tegen de uitbreiding van soci aal-cultureel centrum De Schelft in Noord wijkerhout zijn door de Raad van State af gewezen. De bewoner had met name bezwaren tegen de par keeroverlast die volgens hem in de omliggende straten kan ontstaan als in het complex grote evenementen worden gehouden. De Raad van State heeft dit bezwaar echter ver worpen omdat bij de hal en in enkele omliggende straten vol doende nieuwe parkeerplaat sen worden aangelegd. Kettingbotsing ALPHEN AAN DEN RIJN Vijf auto's raak ten gistermiddag betrok ken bij een aanrijding op de Van Lennepstraat. Een 33-jarige automobilist uit Zeist wilde de Van Len nepstraat oversteken. Een 49-jarige Alphenaar in een bestelauto verleende de man echter geen voorrang. Bij de aanrijding schoot de wagen van de Alphenaar door en botste tegen een geparkeerde auto. De ge parkeerde auto ging door de kracht van de botsing schuiven en botste tegen een andere geparkeerd staande wagen. Niemand raakte gewond. DEN HAAG/NOORDWIJKER- HOUT De mesthoop van de mane ge aan de Schippersvaartweg moet worden verplaatst. Dat vroeg H. Tu len gistermorgen aan staatsraad Ver- inga. Tulen, die naast de manege en fokkerij woont, verklaarde veel hin der te ondervinden van de stank die van de mesthoop afkomt. Hij protes teerde dan ook tegen het verlenen van een hinderwetvergunning aan de manege van P. van der Meij. Tulen, die mede namens C. Rutgrink schorsing vroeg van de vergunning, woont pas sinds september aan de Schippersvaartweg. Daarom had hij verzuimd al in een eerder stadium te protesteren tegen de verleende hin derwetvergunning. „In die korte tijd hebben we toch al veel last van de manege gehad. De mesthoop blijft te lang liggen, er worden regelmatig paarden in- en uitgeladen op onze uitrit en er wordt geparkeerd op ons terrein", aldus Tulen die vindt dat de mesthoop afgedekt of verplaatst moet worden. „Leg hem maar vlak achter uw eigen huis", voegde hij manege houder P. van der Meij toe. Van der Meij erkende dat er twee keer op het terrein van Tulen is geparkeerd. „Dat was in de tijd dat er nog nie mand woonde", verklaarde hij. Par keerproblemen waren er volgens hem niet aangezien hij voornamelijk pony's houdt waar kinderen op rij- Wethouder P. Heemskerk stelde gis termorgen dat er nooit klachten 2 geweest over stank van de mane[ „De mest wordt elke week afgev naar een champignonkwekerij, bij het verplaatsen van de mest men er kwalijke luchten vrij", klaarde de Noordwijkerhoutse 1 houder die om die reden ook niet overwogen om in de vergunningF eisen dat de mesthoop zou worden j gedekt. Manegehouder Van der IV stelde dit gistermorgen wel voor, c al wees hij er nogmaals op dat vej. mest niet stinkt. „Het zeil hiervq ligt echter al klaar", zei hij. Heen! kerk verklaarde vervolgens dat i gemeente bereid is dit op te nemen j de hinderwetvergunning. De staatsraad neemt donderdag ei beslissing. Vervolg van voorpagina VOORHOUT „Het komt hem toe, na dertien jaar succesvol burgemees terschap". Dat zegt wet houder D. IJdo hartelijk in zijn eerste reactie op het vertrek van burge meester M. Th. van de Wouw. IJdo neemt de ko mende maanden de taak van burgemeester Van de Wouw waar. Zijn mening wordt gedeeld door CDA- fractievoorzitter P. Verde- gaal en M. Meyer, fractie voorzitter van de VVD. Meyer: „Hij was er aan toe, ook Voorhout is aan een andere burgemeester toe. Ik vind het erg leuk voor hem, jammer dat hij het nieuwe gemeentehuis niet meer zal meemaken maar hij heeft een mooie scorelijst!" Van B. Venne raadslid voor de Partij Gemeentebelangen meent dat de opvolger of op volgster van Van de Wouw van goede huize moet komen om hem te evenaren". „Van de Wouw kende zijn zaken enorm goed, speciaal met be trekking tot de portefeuille fi nanciën. Verder fungeerde hij als voorzitter van de raad erg goed. Dat is mijn persoonlijke mening". De PPR vindt bij monde van fractievoorzitter mevrouw A. Lap dat wat nieuw bloed in het college he lemaal geen kwaad kan. „Ver der gun ik het hem van harte. Van de Wouw is een kundig bestuurder. We kunnen het minder treffen". Omdat PvdA'er Wim de Wit op va kantie is, gaf desgevraagd Jo- rien Meerdink, afdelingvoor zitter PvdA haar mening. „Ui teraard wensen wij hem succes bij zijn verder loopbaan. Maar wij vinden dat het tijd wordt voor een ander beleid in Voor hout. Van de Wouw was er een van de oude stempel, erg autoritair". Het vertrek van Van de Wouw komt overigens als een donderslag bij heldere hemel. Alleen ingewijden wisten dat burgemeester M. Th. van de Wouw een grotere gemeente dan Voorhout ambieerde. Gis termiddag werd het Konink lijk Besluit genoemen waarbij hij werd benoemd tot burge- FOTO: HENK V.D. ENDE meester van Barendrecht, een plaats op IJsselmonde die zo'n 20.000 inwoner^ telt. Baren drecht is een forensenwoon plaats heeft land- en tuin bouw, de gemeente heeft een groenteveiling en er is metaal- en voedingsmiddelenindustrie. Ook heeft Barendrecht veel nieuwbouw. In de nieuwe ge meente van Van de Wouw is geen ambtswoning en dus gaat Van de Wouw eerst op zoek naar een geschikte behuizing. WASSENAAR De nieu we weg over het indus trieterrein Hoge Klei in Wassenaar zou volgens het college van burge meester en wethouders Hoge Klei gaan heten. Als argument voor deze naam geeft het college op: „de bekendheid van deze naam in heel Wassenaar". CDA-fractievoorzitter H. Schelhaas had gisteravond bij de raadscommissie algemene en bestuurlijke aangelegenhe den het straatnamenboek van Robert van Lit er eens op na geslagen. Schelhaas: „Hoge Klei is en zeer oud weggetje dat zijn naam ontleent aan de bodemgesteldheid in dé directe omgeving. De Hoge Klei is ei met puin verhard zandpa omgeven door meidoornhagi en het heeft zijn oorspronkeï ke karakter opmerkelijk got behouden". De omschrijving vond h raadslid niet overeenstemmi met de nieuwe asfaltweg lani het industrieterrein. Hij stel] dan ook voor deze weg „Ve lengde Hoge Klei" te dopen.i H. Goulooze (PvdA) deed n| een poging de weg naar scha penvisser Van Noort (famij van PvdA'er Jan van Noof te noemen, maar vond vol deze suggestie weinig bijva Burgemeester P. Schoute zej de toe de straatnaamgevin nog eens te zullen bekijken e waarschijnlijk wel voor d suggestie van Schelhaas te kil WASSENAAR Het co mité Stop Doorgaand Ver keer Wassenaar krijgt mo gelijk 10.000 gulden subsi die. Dat heeft het college van B en W gisteren de commissie algemene en bestuurlijke aangelegen heden en de volgende week maandag bijeenko mende raadscommissie fi nancien en economische zaken voorgesteld. Met dit geld wil het comité een advertentiecampagne voe ren waarin dagelijks door Wassenaar rijdende automobi listen er op wordt gewezen dat hun auto niet gewenst is in Wassenaar. „Wij staan sympa- tiek tegenover deze actie, om dat hiermee nog eens duidelijk wordt gemaakt dat sprake is van een onaanvaardbare over last van het verkeer in Wasse naar. Ook de noodzakelijkheid van de aanleg van de Verleng de Landscheidingsweg en de Rijksweg 11 west wordt op deze manier onderstreept", al dus het college in het voorstel. De politieke partijen waren gisteravond minder enthou siast over de subsidiering. -C. Aptroot (VVD) wilde weten welke mensen nu achter de actie staan, of het een rechts persoon is en wat nu precies het doel is dat zij nastreven. Ook de PvdA meende over te weinig informatie over de ac tiegroep te beschikken H. Schelhaas (CDA) wees erop dat als de gemeente geld geeft, zij ook inspraak in de tekst van de advertentie moet eisen. Dit werd ondersteund door de PvdA. Beide fracties willen liever een gedegen boekje sa menstellen met argumenten voor aanleg van de Rijksweg 11 West. Burgemeester P. Schoute stel de wel wat te zien in een gede gen studie, ook al hechte hij daar ook niet weer zoveel waarde aan. „Het bureau dat de opdracht krijgt schrijft de studie in de richting die de geldgever wenst", verklaarde hij. Autodieven aangehouden ALPHEN AAN DEN RIJN Een 29-jarige en een 33-jarige Hoofddor per zijn gistermiddag aangehouden voor autodiefstal, Bij een sloperij in Nieuw Vennep werd een op 22 okto ber in Alphen gestolen Volkswagen bestel aangetroffen. De 33-jarige man bekende de wagen gestolen te heb ben. Het busje was inmiddels com pleet gedemonteerd Het duo krijgt een proces verbaal. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- 12.22.48. en uw krant wordt nog de zelfde avond nabezorgd. De familie Van Lierop uit de Montbretiastraat 43 had het af gelopen seizoen de mooiste voortuin van Lisse. Gisteren werd daarvoor in de Paulus- kerk een wisselbeker uitge reikt door de heer W.N. Grim- me, voorzitter van de Konink lijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Lisse. De eerste prijs bestond naast de beker uit een pakket bloembollen en een boek over tuinieren. De tweede prijs ging naar de familie Van der Zwet uit de Patrijsstraat 73 en de derde werd door de familie Drenth uit Klein Vreewijk 7 in de wacht gesleept. Overige klasseringen: 4. fami lie Van Vliet, Zwanendreef 23; 5. familie Rooyakkers, Tromp straat 40; 6. familie Geerlings, Laan van Rijckevorsel 27. 7. familie Martens, Irissenstraat 32, en familie Van der Poel, Oranjelaan 109. 8. familie Van Waveren, Tasmanstraat 6, en familie Bomas, Prinsessestréat 4; 9. familie Verdel, Beatrix- straat 24. NOORDWIJKERHOUT Drie leden van de CDA-fractie in de Noord wijkerhoutse gemeente raad stellen zich van avond waarschijnlijk niet meer beschikbaar voor de nieuwe raadsperiode. Dit zijn: N.A.H. Sluis, A.C.J. van Saase en J.J. de Win ter. Een vierde raadslid, Th.G. J. Nulkes, twijfelt nog. Het CDA vergadert vanavond in De Duinpan over de kieslijst voor de verkiezingen in maart 1990. Oudgediende onder de ver moedelijke vertrekkers is frac tievoorzitter Nico Sluis die 64 jaar is en het na zestien jaar wel genoeg vindt. Het vertrek van Sluis betekent dat de laat ste middenstander uit de Noordwijkerhoutse raad gaat. Dat is toch wel een opvallend gegeven in de dorpspolitiek die zo lang medebepaald werd door de juist de winkeliers. En al even opvallend is het dat de overige vertrekkers een agrarische achtergrond heb ben. Het is maar de vraag of deze lobby weer even sterk in een nieuwe bezetting terug keert. Jan de Winter uit De Zilk geldt als een stemmen- trekker voor zijn eigen regio waar hij niet voor niets de bij naam van „de burgemeester van De Zilk" heeft gekregen. Hij is 68 jaar en wordt in maart 69. „Ik ben nog gezond maar ik ga me niet nog eens voor vier jaar binden", aldus De Winter. „Ik zal me er voor inzetten dat er weer een Zil- ker op de tweede plaats komt op de verkiezingslijst en zeker nog een tweede op een ver kiesbare positie. Er zijn zeker een vijf mensen die een raads- zetel ambiëren en daar zijn twee vrouwen bij", aldus de Winter. Hij heeft zelf weinig zin meer in het raadswerk. „Waar ik een aversie tegen heb, is dat je drie avonden over hetzelfde onderwerp zit te praten, eerst in de commissie openbare wer ken, dan in financiën en ver volgens in de raad. Maar dat is natuurlijk politiek. En dat le zen van alle toegezonden stuk ken kost veel tijd. Een zelf standige ondernemer heeft daar geen tijd meer voor. Die mensen krijg je dus niet meer voor dit werk. Dat is jammer want zeker voor De Zilk zou een agrariër in de raad niet weg zijn. Het belangrijkste is toch dat je goede mensen hebt. En een sterk CDA is voor ons ook belangrijk omdat onze burgemeester in 1990 met pen sioen gaat, en er dus een nieu we zal moeten komen". Groslijst Een tweede Zilks raadslid van het CDA, mevrouw Van Saa se, zal zich waarschijnlijk van avond op de partijvergadering ook niet meer op de lijst van mogelijke kandidaten, de zoge noemde groslijst, laten zetten. Verder twijfelt de agrariër Theo Nulkes nog. Zijn naam zal waarschijnlijk wel staan op de groslijst maar hij wil in elk geval de samenwerking met de VVD de afgelopen jaren ter sprake brengen. Hij is van me ning dat de kleine agrariër bij het college minder voor elkaar krijgt dan de grote kweker. „Ik heb mezelf daar zo ver schrikkelijk aan geërgerd. Ik ben best bereid om te zeggen dat iets niet mag als er binnen het bestemmingsplan buiten gebied geen mogelijkheden zijn om iets te realiseren. Maar er zijn ontheffingen mogelijk. Als dat bij een grote kweker kan over honderden meters, moet dat ook voor een kleintje mogelijk zijn die maar -50 of 100 meter extra nodig heeft. Ook een kleine kweker kan daarmee helemaal zijn gered. En als de wil aanwezig is om iemand te helpen, dan kan het. Is die er niet, dan kan nooit iets". Maar bijna niemand gelooft echt dat Nulkes inderdaad zich niet meer beschikbaar zal stel len. Het gaat vermoedelijk straks vooral om de bezetting van de drie andere fractieze tels. Het afgelopen jaar is hét CDA dan ook naarstig op zoek gegaan naar nieuwe geschikte kandidaten naast de reeds be staande partijleden want dat de fractie aardig aan het ver grijzen was, dat was natuurlijk ook het bestuur niet ontgaan. GERARD DE KLERK VOORSCHOTEN De voet- fietsverbinding die vanuit Voorschoten over de Vliet naar recreatiegebied De Vliet- landen moet komen, kan het oeste op de splitsing Frans Halsplantsoen - Nicolaas Maes- Kade aansluiten. De leden van ie commissie financiën en ruimtelijke ordening achtten het bezwaarschrift, dat door een aantal bewoners van de Frans Halslaan is ingediend, ongegrond. De bezwaarhebbenden zijn van mening, dat de plaats ge vaarlijk is omdat de afrit van de brug rechtstreeks uitkomt op de driesprong Frans Hals plantsoen - Nicolaas Maeska- de. De afrit komt inderdaad op de driesprong uit, maar door dat de op- en afrit van de brug een grote slinger krijgt in het plantsoen, is de afrit geen hel- lingbaan. Van geparkeerde au to's wordt weinig overlast ver wacht: nu zijn er met het pon tje ook geen parkeerproble men. De brug wordt niet eerder aangelegd dan de grote toegangsweg naar De Vlietlan- den. De commissie adviseert burgemeester en wethouders, het ingediende bezwaarschrift ongegrond te verklaren en bij Gedeputeerde Staten de ver klaring van geen bezwaar aan te vragen. KATWIJK/ DEN HAAG „Nachten hebben we wakker gelegen van het lawaai van het vaten- schoonmaakbedrijf. Dik wijls moet ik wegvluchten voor de herrie die door ons hele huis dreunt". Dat stelde mevrouw A. Varke- visser gistermorgen bij de Raad van State. Aanlei ding was het verzoek van J. van Duijvenvoorde en Zn B.V. uit Katwijk om de nieuwe hinderwetvergun ning te schorsen. Daarin wordt Van Duijvenvoorde verplicht om zijn vaten te laden en te lossen binnen het gebouw. Staatsraad Veringa maakt donderdag bekend hoe hij over deze kwestie denkt. Woordvoerder van het bedrijf A. van der Pluijm pleitte voor het schrappen van de bewuste bepaling uit de hinderwetver gunning. Volgens hem wil de vatenschoonmakerij enkele maatregelen treffen zoals het gebruik van kussens en het plaatsen van een geluids scherm mits op het voorter rein geladen en gelost kan worden. Door deze voorzienin gen moet de geluidsoverlast binnen de wettelijke normen kunnen blijven, meende Van der Pluijm die om dit te bewij zen met een eigen geluidsrap port kwam. Van der Pluijm stelde verder dat het binnen laden en lossen bij de vaten schoonmakerij niet mogelijk is. „Daarvoor zou het bedrijf de hele hal moeten vergroten, een maatregel die op dit mo ment veel te ingrijpend is". De woordvoerder van de ge meente F. Wagter wees er op dat de geluidsniveau bij het la den en lossen van de vaten op kan lopen tot 82 decibellen. Wagter: '„De bewoners klagen dus naar het inzicht van het gemeentebestuur terecht". De drie aanwezige omwonenden onderstreepten de woorden van de gemeentelijke woord voerder. A. Varkevisser en S. Ouwehand: „Het onderzoek ALPHEN AAN DEN RIJN Een woordvoerder van de politie noemde dé kettingbot sing op de Oostkanaalweg gisterochtend de verkeers- misser van de dag. Een 36-ja- rige automobilist uit Moor drecht reed met twee mis- tachterlichten op de Oostka naalweg, gevolgd door een Verkeersmisser 25-jarige bestuurder uit Bos koop. Deze laatste ergerde zich aan de mistachterlichten van zijn voorganger en sein de een paar keer met zijn grote licht. De Moordrechte naar remde, maar dit ver wachtte de Boskoper niet en Een 37-jarige man uit Haas trecht en een 24-jarige Gou wenaar botsten hier weer achterop. De auto's waren flink beschadigd, maar nie mand raakte gewond. De wethouders P. Warmerdam en V. Salman zagen gezamenlijk de slagboom op de Losplaatsweg door. FOTO: HENK VAN DEN ENDE NOORDWIJK Met de aan leg van het verlengde van de Losplaatweg is de bereikbaar heid van bedrijven die aan de weg gevestigd zijn optimaal - geworden. Bovendien is een belangrijk knelpunt op ver keersgebied in Noordwijk weggenomen. Dat zei wethouder P. Warmer dam gisteren tijdens de officië le opening van het nieuwe stuk weg. Samen met de wet houder voor verkeerszaken, V. Salman kweet zich van de taak een rood-witte slagboom, die het oude stuk van het nieuwe weggedeelte scheidde, door te zagen. Met de aanleg van het nieuwe weggedeelte was 318.000 gulden gemoeid. Geld dat werd „gevonden" door in de portefeuille verkeer te schuiven met overschotten en kredieten. Het idee de Losplaatsweg door te trekken naar de Boekers- lootlaan bestond al langer. De bedoeling was echter aan het eind van de weg de brand weergarage te plaatsen. Die garage komt echter elders in het dorp. Doortrekken van de weg bleef noodzakelijk gezien de bedrijvigheid van nieuwe vestigingen aan de Losplaats weg. Ook de bereikbaarheid van de aan de weg gevestigde gemeentewerken en het nuts bedrijf liet te wensen over. LISSE De politie van Haar lem heeft gisteren een 28-jari- ge inwoner van die plaats aan gehouden in verband met dief- Schoonmaker bleek dief drie bedrijven in Sassen- heim en één in Lisse. De man man heeft bekend in de afge- was werkzaam als schoonma- lopen maanden 2500 gulden ker, in dienst bij een schoon- stal van geld bij bedrijven. De aan geld te hebben ontvreemd maakbedrijf. van Van Duijvenvoorde deuj niet. Ze hebben de metinge verricht terwijl de vaten hef zachtjes werden gelost. No maal wordt er met de vatë gesmeten". Volgens Wagter beschikt h vatenschoonmaakbedrijf ovj een overslagterrein aan <j Prins Hendrikkade. „Echl grote vrachtwagens kunnè ook niet op het voorterrea worden gelost. Dat gebeurt 11 op de openbare weg met all hinderlijke gevolgen voor 1 omwonenden. De gemeen! zal ook hier sancties tegen nT men", voorspelde hij, erop wj" zend dat het bedrijf hiervod het terrein aan de Prins Hei] drikkade kan gebruiken. 1 f WASSENAAR De poli tieke partijen in Wasse^ naar zijn verdeeld over dj komst van 50 abri's en rd clameborden. Dat wer gisteravond duidelijk i de raadscommissie alge mene en bestuurlijke aan gelegenheden. Voor he plaatsen van borden heb ben zich bij het gemeente bestuur twee gegadigdei gemeld: Publex Stads meubilair BV en CL Straatmeubilair BV. Eerder dit jaar gaven ee groot aantal gemeenteraadsle den te kennen moeite te heb ben met de reclame-uitinge langs de weg en het feit da vooral reclame zou worden ge maakt voor alcohol en tabalf C. Aptroot (VVD) zag de mu pi's liever niet komen omda hij ze niet fraai vond. De abri' mochten van hem best zonde reclame en wilde weten wa het de gemeente zou kostei om zelf de benodigde abri' aan te schaffen en te plaatsen P. Vreugdenhil (CDA) wee erop dat de buswachthuisje aan vervanging toe zijn. Na mens het CDA sprak hij zijl voorkeur uit voor PSM en d 20 abri's van het model Espac en verklaarde de reclame voo alcohol en tabak maar lief te nemen. H. Goulooz wees erop dat er met de recla me voor alcohol en tabak, o| de electronische media ge weerd, nog flink valt te ver dienen en de abri's en mupi' zoals hij ze in steden elder heeft gezien op hem als eei „afschuwlijke eenheidsworst overkomen. Hij wees daarb op de situatie in Leiden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14