KRV verliest ansluiting Basketballers Luba Leiden lopen kater op jj» «>5Yr^*iyx ASC blijft in het spoor van de koplopers Gemini /Kangoeroes te sterk voor Leyton Eenvoudige klus voor Ter Leede iKoplop verliezen ers If SPORT £cidóe@ou/umt MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 PAGINA 17 H<tNVB zaterdag: Rob Bink (Leiden), Richard Trompert aitagia) 8; Arno Filipo (Koudekerk), Marcel van der Blom ;e«CL) 7. iterNVB zondag: Ronald de Rijk (Kickers '69), Marcel Valk VVS), Peter van der Star (NSV '46) 9. n<ifdeling zaterdag: Henny Siebert (Sleutels) 13; Ben van '^laveren (Alphia) 8; Daan Nooteboom (KRV), Leen Baay ^fKlphia) 7. ot\fdeling zondag: Marcel Groenendijk (Randstad Sport) 13; ijlarco van der Zon (Randstad Sport) 9; Fred van Haarlem VTL) 8. Regionale jeugd: Patrick Scheurwater (Noordwijk) 10; Jram Marbus (Noordwijk) 9. LEIDEN Koploper Randstad Sport deed goede zaken in de afdeling zondag door met 5-3 te winnen bij MMO. Naaste concurrent VTL verscheen niet in het veld omdat het duel tegen Alkmania werd afgelast. ASC bevestigde nog eens de goede vorm waarin de ploeg momen teel verkeert. Met een 5-2 overwinning tegen Warmunda bleef de ploeg in het spoor van de koplopers. MMO - Randstad Sport 3-5 (1-3) Randstad Sport bewees in deze harde partij voetbal meer inhoud te hebben dan de thuis club. Toen MMO van 1-4 terugkwam naar 3-4 liet de ploeg zich niet van de wijs brengen. De uiteindelijke 3-5 was dan ook terecht. Bob van Aken (2x), Marco van der Zon, Piet Sloos en Marcel Groenendijk scoorden voor de bezoe kers. Hans Diseldorp (2x) en Ed Borst (penalty) waren doeltreffend voor de ploeg uit Hoogma- de. Bernard us - Oranje Groen 1-1 (1-1) Bert-Jan de Ridder opende in de eerste helft de score voor Oranje Groen. Voor rust maakte Joop de Boer namens Bernardus gelijk en daar mee hadden beide ploegen hun kruit verscho ten. De gelijkopgaande strijd bleef echter het aankijken meer dan waard. ZLC - Leidsche Boys 3-1 (1-0) Leidsche Boys sprong in de eerste -helft heel slordig om met de verkregen kansen. Vooral Patrick Kooien had bij de bezoekers het vizier niet op scherp staan. Slechts eenmaal maakte hij zijn keus uit enkele fraaie mogelijkheden. ZLC wist een goede tweede helft wel te bekro nen met doelpunten. Ed Stikkelorum (2x) en Gé Tegelaar (na fraaie solo) waren succesvol. VNA - VNL (W) ((H)). Hoewel de uitslag anders doet vermoeden een leuke en sportieve wedstrijd op de Boshuizer- kade. Het ontbreken van doelpunten was voor al te danken aan de uitblinkende keepers van De hekkesluiter lijkt steeds dichterbij eerste puntwinst te komen. Tegen Teylingen was Uni- tas Leiden zeker niet de mindere, maar invaller Ton van Eik bezegelde in de tweede helft met twee treffers het lot voor de thuisploeg. John Jansen eix Robert van Leeuwen hadden voor die tijd uit eën strafschop de teams in even wicht gehoudoi. ASC - Warmunda 5-2 (2-0) ASC kwam verdiend op voorsprong tegen War munda. De verkregen 5-0 voorsprong (doelpun ten van Benriq Schoonwater (3x), Loman Leef- mans en Arnoud de Mooij) was echter flink ge flatteerd. Peter Verver en Mark van Grieken konden met hun treffers nog iets aan dit on recht doen. .EIDEN KRV heeft Joor een 1-3 nederlaag te- "en TAVV de aansluiting net de directe top verlo- en. Het staat op twee unten van Valken, dat iet 1-0 moeizaam van Woubrugge won, en op ier punten van De Sleu- ïls. Henny Siebert was iet drie doelpunten de ïatchwinnaar voor de .eidse ploeg. Sleutels ver- oeg het dapper voetbal ende Abbenes met 2-4. RV - TAVV 1-3 (1-1) KRV-aanval faalde volle- in het treffen dat door AVV werd beheerst. Zelfs de nige tegentreffer kwam van het hoofd van TAV V-er Rene van Leeuwen (1-1). Ook een penalty was aan de Katwijkers niet besteed. Bouma schoot te zacht in. Dick Hoogenes (0-1), Kees Hoogenes (1-2) en Piet Hoogenes (1-3) doelpuntten voor de gasten. Abbenes - De Sleutels 2-4 (1- 2) De Hans Tisseur-brigade den derde ook tegen Abbenes door. Henny Siebert scoorde drie maal, maar Abbenes vocht niet onverdienstelijk terug. Voor rust scoorde Martin Veli- us met een boogballetje 1-2 en daarna soleerde Peter Terne- rus naar 2-3. Cor van Oosten besliste de attractieve pot twee minuten later: 2-4. Valken '68 - Woubrugge 1-0 (1-0) Valken had het zeker in de slotfase moeilijk met een sterk aandringend Woubrugge. Het kreeg goede mogelijkheden, maar de gelijkmaker bleef uit. In de eerste helft had Valken door Kees van de Bos na een goed actie van Arjan Werkho ven een 1-0 voorsprong geno men, maar de formatie van Daaf Brandt speelde te angstig om echt door te drukken. LSVV '70 - Meerburg 1-1 (0- De studenten overtuigden niet tegen Meerburg. Beide ploegen creëerden weinig kansen en LSVV had er een omstreden strafschop voor nodig om op voorsprong te komen. Martijn Verbeek schoot in. Meerburg, op zoek naar gerechtigheid, maakte via een kopbal van Bram van Zwieten gelijk. Lugdunum - MVKV 0-4 (0-2) Lugdunum, regelmatig beticht van te hard spel, was tegen MVKV zo mak als een lamme tje. Voor rust haalde Martin Oudshoorn tweemaal uit voor een verwoestend afstandschot (0-2). Marcel Uitstede en Maarten de Mol zorgden voor 4-0. Lugdunum kwam voor het door veteraan Kees Ou- wersloot verdedigde doel tot weinig gevaar. Alphia - ZLC 4-0 (3-0) ZLC verdedigde geconcen treerd, maar kwam aanvallend niet tot daden. De doelpunten die niet konden uitblijven, kwamen van de voet van Alle Uitvlugt, Ben van Klaveren, door Arno Snaterse, Wilco Leen Baay (penalty) en Ben Klomp en een tegentreffer Kleinenburg. Ondanks de rui- van Tinus Bel) viel het spel- me zege speelde de ploeg van peil ver terug. In de tweede Leo Oosterloo niet overtui- helft forceerde SVOW de par- fend. tij met een vrije trap (3-1 door VOW - GWS 5-1 (2-1) Peter van Santen). Bert de Na een spectaculaire opening Vries en Tino Snaterse maak- (2-1 binnen zeven minuten ten het vijftal vol. IEH "Geslaagde repetitie van juyt en Kuyvenhoven aniEIDEN René Guyt en 39fphn Kuyvenhoven kun- jjnen het nationaal kampi- jttenschap veldrijden in otóaarn met vertrouwen te- efemoet zien als zij hun tehuidige vorm behouden, .iiuyt, die zaterdag won in ^Tubbergen, werd gisteren ai|erste amateur op de om- cejoop waar 14 januari het >eNK wordt gehouden. "Kuyvenhoven was er op permachtig bij de liefheb bers en veteranen. yluyt (Swift-Casba) hoefde in Haarn slechts prof Rein Groe- plendaal voorrang te verlenen. h een van de vier zware Randstroken kon Groenendaal lt]e laatste ronde een gaatje )r|aan omdat hij op de fiets Rjleef, terwijl Guyt moest gaan •eppen. De Katwijker kon de Richterstand niet meer goedma ken, maar had wel al zijn con currenten voor de titelstrijd Richter zich gelaten. Hij was de R^nige amateur die de prof goed egenstand had kunnen bieden r^Jn hem zelfs even het achter hiel had laten zien. IgEuyts tweede plaats bevestig- u e de zege die hij een dag erder had behaald in Tubber- "(ten, waar alleen amateurs aan e start stonden. De Swiftren- ler ontsnapte daar met Toon )erkinderen, die eraf werd ereden, en Edward Kuiper. tJluyt hield het hoofd koel ter ijl de Tilburger in de slotron- een foutje maakte. Het was e tweede overwinning voor iuyt. j()ok liefhebber John Kuyven hoven legde in Maarn een ge- 'aagde test af. De Leidenaar iste al snel de enige renner !ie hem in de beginfase nog ;on bijhouden en bouwde langzaam maar zeker zijn oorsprong uit tot veertig se- onden, daarmee zijn zevende jege veiligstellend. Zaterdag von Kuyvenhoven een inter- e lubveldrit in Stolwijk. LEIDEN In de interregio nale klasse zaterdag had Ter Leede een eenvoudige klus. Tegenstander Oranje Wit werd in een eenzijdige partij met 9-0 van de grasmat ge veegd. Nathalie Geeris (4x), Annette Beerendonk (2x), Ti neke Datema (2x) en Els Schoon vonden het net voor Ter Leede. Valken '68 is heel wat minder succesvol dan de Sasenheimse ploeg. Ditmaal werd in en tegen Vlissingen een 4-2 nederlaag geïncaseerd. Kansen te over voor de Val- kenburgse dames op een beter resultaat. Paal en lat stonden een gelijkmaker in de weg toen de ploeg het laatste kwar tier een 3-2 achterstand onge daan wilde maken. In plaats van 3-3 werd het in de laatste seconde zelfs nog 4-2 voor Vlissingen. Doelpuntenmakers aan Valkenburgse zijde waren Marlies van Egmond en Mar jan Bogert. In de interregionale klasse op zondag werd het duel Iduna tegen VCS afgelast. Ij ^EIDEN De 'Leidse' koplo- ii ters in de regionale hoofdklas- e e van de damcompetitie heb- >en opnieuw een forse steek ■i aten vallen. Het Hazerswoud- e Samen Sterk ging met 4-12 J tansloos ten onder tegen het fpnderaan staande KDV uit flrimpen. RDC 2 uit Rijnsburg erloor met dezelfde cijfers a'an de op de voorlaatste bi vakkerende Hoornse Damclub a uit Alphen. Middenmoter KDC Katwijk scoorde vijf bordpunten tegen 'Me nieuwe koploper Damlust 'I Gouda en deelt door de resul taten van de vierde speelronde ie laatste plaats met KDV en ÖEZ uit Reeuwijk. LEIDEN Luba Leiden liep zaterdag een behoor lijke kater op tegen Loko- motief. Leiden bezorgde de Rijswijkse ploeg de eerste overwinning van dit seizoen (96-93). De da mes van Grasshoppers wa ren in Utrecht opper machtig tegen UBC Mid land (61-79). BVO zet de opmars in de eerste divisie A voort. Elementum werd door de Alphenaren knap opzij gezét (81-61). Leiden kreeg acht tellen rust na de ruime nederlaag vorige week tegen Gunco Rotterdam. De korte pauze bleek niet ge noeg voor Leidens herstel en hekkesluiter Lokomotief mocht de Leidenaren gevoeli ge 'knock out' bezorgen. Dat gebeurde ook bijna letter lijk toen Peter Kemp negen seconden voor tijd aanlegde voor een van zijn befaamde 'winning' driepunters. Kemp, die bij zijn oude club Voorburg in voorgaande seizoenen in de slotseconden het patent had op het winnende schot, zag ook nu de bal feilloos door de ring ploffen. Leiden, wildenthousi- ast, veerde van de bank op, te meer daar een Lokomotiefspe- ler Kemp tijdens zijn actie on zachtzinnig buiten de lijnen van het speelveld zette. Echter het fluitsignaal van de scheids rechters hield niet de bonus- strafworp in, maar het afkeu ren van de treffer en balbezit voor Lokomotief. „Onbegrijpelijk", memoreerde Peter Kemp na afloop. „Ik dribbelde naar buiten de drie- puntslijn en kreeg tijdehs mijn schot een zet mee. De bal was al lang weg voordat ik de grond weer raakte. Maar ja, dat is typisch promotiedivisie, daar kan je alles verwachten". De dwaling van de scheids rechters speelde Leiden in de verlenging (na verstrijken van de officiële speeltijd stond het 85-85) duidelijk nog parten. Verdedigden de Leidenaars in de eerste tweemaal twintig mi nuten al niet erg geconcen treerd en was het ontbreken van Ben de Jong duidelijk voelbaar, in het extra gedeelte raakte de ploeg het hoofd vol ledig kwijt. Topschutter Pronk van Lokomotief mocht van Thomas Gussen vrij aanleggen en dat betekende de nekslag voor een zich chaotisch verzet tend Leiden. Eindstand (na verlenging): 96-93. De dames van Grasshoppers bewezen zaterdag opnieuw een volwaardige eredivisieploeg te zijn. In Utrecht werd UBC Midland-met duidelijke cijfers verslagen. Het kwaliteitsver schil drukte zich pas na de pauze (35-37) in punten uit. „Door de vroege voorsprong, 13-21 na tien minuten, leden we concentratieverlies", ver klaarde coach Han Wallaart na afloop. „Dat uitte zich in buiten de lijnen lopen, misver standen in de verdediging en zovoort. De tweede helft heb ben we met name de verdedi gende fouten uit kunnen ban nen". Met acht punten uit ze ven wedstrijden is Han Wal laart een tevreden mens. „De onderste drie ploegen, PSV, Midland en Canadians, zijn duidelijk het zwakst. Ik zie onszelf als een goede midden moter. Onze positie op de ranglijst van dit moment be vestigt dat". Dat is met name te danken aan de komst van center Mar- greet Visser naar Grasshop pers. Visser is elke wedstrijd goed voor meer dan twintig punten en veel rebounds. De rest van het team profiteert daar mede van, getuige ook de Katwijkse topscorers van za terdag. Visser was goed voor 22 punten en 12 rebounds, Es ther van de Bosch tekende van afstand voor 10 punten en Marja van Duin droeg 12 pun ten bij. Eindstand: 61-79. In de heren eerste divisie A is BVO aan het opmarcheren. Na vier duels puntloos onder aan de ranglijst te hebben ge bungeld, pakten de Alphena ren drie overwinningen op rij. Na koploper Early Bird was het afgelopen zaterdag het Maassluise Green Eagles dat aan de hongerige pupillen van Ben Ponsioen werd opgediend. De spijsvertering kwam pas na de pauze (33-30) goed op gang. De tegenstander was eenvou digweg te groot om in één keer door te slikken. Ponsioen daarover: „Ze hebben een erg lange ploeg en als je die 'insi de' laat komen dan is dat door ons niet te verdedigen. We hebben ze naarmate de wed strijd vorderde goed naar bui ten kunnen dwingen en toen bleken ze wat balvaardigheid betreft, erg beperkt te zijn. We hebben vlak na rust een gat van twintig punten kunnen slaan en toen de wedstrijd keurig uitgespeeld". Eind stand: 81-68. Leiderdorp was minder suc cesvol tegen Early Bird in Zaandam. Met de rust stonden de 'dorpenaren' nog wel op voorsprong (40-42), voor Coach Samson was toen al duidelijk dat er de tweede helft uit een ander vaatje getapt zou moeten worden. Samson: „Wij scoorden goed, maar slaagden er niet in hun lange mannen Kroon en Runderkamp af te stoppen. Wij misten daarvoor Richard Zevenhoven (kaak ontsteking), maar het hele team verdedigde niet goed. Ik voorzag dat we het aanvallend na rust moeilijker zouden krij gen en dat kwam uit. Verdedi gen deden we zo mogelijk nog slechter. Ik geloof dat die Kroon en Runderkamp samen zo'n beetje zestig punten heb ben gemaakt". Eindstand: 90- 72. In de damespromotiedivisie blijft Lisse kandidaat voor een promotieplaats. Ondanks twee nederlagen op rij, tegen Chee tah en Akrides, wint Lisse de overige wedstrijden met over tuigende cijfers. Zaterdag kon den de reserves van RZ Rot terdam het één helft bijhouden (rust 34-34). Onmiddellijk na de pauze sloeg Lisse toe. Zeven minuten lang hield de ploeg uit het bollendorp toen RZ van scoren af, terwijl de thuisploeg zelf wel de ring wist te vinden. Via 55-34 werd het uiteindelijk 83-59. De dames van MSV blijven de laatste plaats delen met BOB en Landslake Lions. Alledrie de ploegen verloren. MSV deed dat in Nijmegen van kop loper Cheetah met 63-42 (rust 30-20). De heren van Lisse verloren volgens coach Johan Koster nodeloos van Windmills. De uiterst zwakke start werd Lis se noodlottig. Via een rust stand van 53-39 bleef het ver schil op 90-82 steken. Coach Koster wordt er moe van: „Die vrijheid-blijheid-mentaliteit die hier al jarenlang schijnt te heersen, moet er maar eens uit. Een wedstrijd begint bij de eerste sprongbal en niet tien minuten later". Ronald Besuyen, speler van Gemini, ziet zijn smash afketsen op het blok van Leython. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN De nationale en districtsbekercompetitie ston den in het afgelopen volley- balweekeinde centraal. In de nationale beker haalden alleen de dames van Gemini /Kan goeroes de tweede ronde. Daarnaast werd een beperkt programma van de reguliere competitie afgewerkt. De eer ste editie van de streekderby tussen de heren van Gemini- Kangoeroes en Leython 2 eindigde in een gemakkelijke overwinning voor de Voor schotenaren. Het vlaggeschip van de Leiderdorpse vereni ging ging ten onder tegen een sterk Delta/lloyd 2. De terugkeer van Leon Jungs- lager kon Leython niet tot grote daden brengen. Een de gelijk spelend Delta Lloyd 2 beschikte over een ijzersterke service waar de Leiderdorpse volleyballers zeer veel moeite mee hadden. Alleen de derde set werd door Leython gewon nen met 10-15. De overige sets gingen ruim verloren, omdat de mannen van coach John Groen volledig faalden. Gemi- ni/Kangoeroes was toch niet helemaal tevreden met de 3-0 overwinning op het tweede team van Leython. Vooral de doortikballen van spelverdeler Hans Broere bracht enige on rust in de Voorschotense gele deren. Desalniettemin won Gemini/Kangoeroes vrij ge makkelijk via 15-11, 15-9 en 15-7. In de wedstrijd om de na tionale beker leverde de equi pe van coach Kees de Ridder een goede prestatie door eer- stedivisionist Radius een set af te snoepen door een goede blokkering. Een 1-3 verlies was door het snelle tempo van de Goudenaren onvermijde lijk. Ook NOVO bekert niet verder. De Noordwijkers speelden een zeer wisselvallige wedstrijd tegen Zovoc. Alleen in de tweede en aan het eind van de vierde set functioneer de NOVO naar behoren. Zo doende liepen de mannen van Sjaak de Jong tegen een 1-3 nederlaag op. Het tweede he renteam van Gemini/Kan- goeroes behaalde in de com petitie een moeizame overwin ning op Spanning (3-1). Door afwezigheid van vader' Oebo Brouwers moesten John Kal- meijer en Jan Dompeling de dik twee uur durende klus klaren. In de bekercompetitie haalden de Voorschotenaren gemakkelijk de tweede ronde via Velo. In een veredeld oe fenpartijtje werd ondanks een achterstand in elke set met 0-3 gewonnen. Het tweede team van NOVO bekert verder ten koste van het Wassenaarse WW (0-3). De junioren Ton Pesschier en Ferry van Ruiten debuteerden goed in de Noord- wijkse ploeg. In de competitie bleek Be Fair te sterk voor NOVO. Binnen een uur moch ten de Noordwijkers de thuis reis uit Waddinxveen aan vaarden (3-0). Coachloos VCS speelde een schandelijk slechte wedstrijd tegen eerste klasser Ariston uit Delft. De Sassen- heimse volleyballers wisten de tweede ronde pas in de vijfde set veilig te stellen (15-17). Graf icon/Donar had weinig moeite om de volgende ronde te halen. Opponent Utopia gaf alleen in de eerste set goede tegenstand (0-3). Leython 3 en LUSV bekeren moeiteloos verder via overwinningen op respectievelijkk Valken en Orion. Eersteklasser DVO haalde bijna een stunt uit te gen promotieklasser Netwerk. Pas in de vijfde set capituleer den de Leiderdorpers. Gemi- ni/Kangoeroes-coach Ronald van Nierop gebruikte de be kerwedstrijd tegen derdedivi sionist VS Haag om te experi menteren. Na verlies van de eerste en vierde set en winst in de tweede en derde set speelden de dames van Gemi ni/Kangoeroes de vijfde set in de normale opstelling en won nen gemakkelijk (2-3). De Leython-dames startten de be kerstrijd contra Be Fair slecht met ruim verlies in de eefste set. In de tweede set wist de goed serverende Warja Kruit hof een 8-13 Séhterstand om te buigen tot een 15-13 setwinst. In een spannende derde set werd Leython-coach Willem Spierdijk getracteerd op een rode kaart hetgeen een 15-17 setverlies betekende. Daarna hadden de Leiderdorpse da mes de moed verloren en kon de Waddinxveense tegenstan der gemakkelijk tot winst ko men (1-3). De Wassenaarse volleybalsters hadden de nodi ge moeite de tweede bekerron de te halen. Een verrassend Het tweede damesteam van Gemini/Kangoeroes bereikte eveneens de tweede ronde. Al leen in de tweede set lieten de Voorschotense dames zich meeslepen door het niveau van het Nootdorpse DEO (0-3). De NOVO-dames bekeren verder door een gemakkelijke zege op het Katwijkse Blok 77 (0-3).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17