UVS doet uitstekende zaken in Gorinchem DOCOS wint in slotfase Lugdunum deelt met lantaarndrager DOSR Altior en SJC houden elkaar in evenwicht LFC verliest aansluiting met de top LEIDENAARS ACHTERHALEN VOORBURG Jeugd Noord wijk pakt punt in blessuretijd SPORT SaidtM Souttmt MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 PAGINA 15 Situatie Blauw Zwart penibel LEIDEN Zelfs tegen hekkesluiter VUC kon Blauw Zwart gisteren niet tot winst komen. Met 2-0 verlieten de mannen van trainer Peter Ciere het Haagse Kleine Loo, waardoor de Hagenaars Blauw Zwart op de hielen zit. Op de ranglijst van de twee de klasse A gaapt nog slechts een gaatje van één punt tussen de opponenten van gisteren. En dat was precies de reden dat de Hagenaars er gisterenmor gen van alles aan deden om het duel maar door te laten gaan. Met man en macht werd het veld speel- klaar gemaakt. Een goede gok bleek na afloop. Ver lies had immers de vrijwel definitieve ondergang van VUC ingeleid. Nu zijn de Wassenaarders toch wel heel nerveus geworden. Voor Ciere staat „de klok op dertig seconden voor twaalf. Wij zijn nu een regelrechte degradatiekandidaat en ik ben blij dat we volgende week niet hoeven te spelen". Ciere heeft zo de tijd met zijn manschappen de wonden te likken en de teleurstelling weg te slikken. Alphense Boys blijft volgen LEIDEN In de thuiswedstrijd tegen NFC deed Al phense Boys wat het moest doen: winnen. Dankzij de 3-1 overwinning tegen de mede-middenmoter uit Amstel veen behield de formatie van trainer Paul Bahlmann aansluiting met de top. De treffer van Frank Bakker in de tweede minuut (een schot in de kruising) mocht dan het enige hoogtepunt in een verder teleurstellende eerste helft zijn, de tweede helft vergoedde echter veel voor de duizend toeschou wers. De gaandeweg sterker wordende thuisploeg strand de in eerste instantie, in de personen van Bakker en Pe ter Ouwerkerk, nog op de Amstelveense sluitpost, maar leek twintig minuten voor tijd toch het beslissende gat te slaan. Het was andermaal Bakker die op aangeven van Ouwerkerk een indirecte vrije trap voor de tweede maal de kruising injoeg, 2-0. De bezoekers kwamen kort daar na via Paul Rozenboom evenwel terug in de wedstrijd, maar acht minuten voor tijd was het Pieter van Soest die met een prachtige solo van eigen helft aan alle onduide lijkheid een einde maakte. 3-1. LEIDEN In de vierde klasse werd wegens de slechte weersom standigheden wederom sterk in geperkt programma afgewerkt. De gestaag neervallende regen kon de gemoederen echter niet bekoelen in de subtopper tussen SVLV en LFC. De kanaries ver loren niet alleen een speler, maar tevens de aansluiting met de top, 2-0. SVLV - LFC 2-0 (1-0) De eerste treffer kwam na twintig minuten op naam van Stephan Roodakkers, die een mooie aanval over Hans van Gils en Corné Klaassen doeltreffend afrondde. Klaassen, die halverwege de tweede helft de tweede treffer voor zijn rekening nam, was ove rigens tweemaal het lijdend, voor werp van Sjaak te Hennepë, die vervolgens onder de douche mocht afkoelen. De gemoederen raakten gaandeweg het duel met name aan Leidse kant verhit. Met voetbal had het allemaal niet veel te maken. Stompwijkse Boys - UDO 2-2 (1- 1) De ontmoeting der kelderbewo ners was meer spannend dan fraai en kende terecht geen winnaar. Marco de Hollander opende na een half uur met een prachtige zweefduik a la Bakhuis de score. Nog voor rust kwam de thuisploeg via Jos Oliehoek langszij. Theo van de Bosch tekende uit een scrimmage 2-1 aan, waarna het* weerwoord aan de gasten was. Carlo van der Broek zorgde voor gerechtigheid. Unio - NSV '46 3-2 (2-2) Een verdiende nederlaag ~vöor de gasten, die daardoor de aanslui ting met de top kwijtraakten. Tot tweemaal iameii de Noorde naren de >.iu.ng, maar dat bleek niet voldoende. Met name nadat scheidsrechter Ferbarnad om on duidelijke redenene de thuisploeg een, overigens door doelman John Koot gestopte strafschop had toe gekend raakten de bezoekers het spoor bijster. Doelpuntenmakers waren Benno Disseldorp en Peter van der Star. Hoofddorp - Van Nispen 2-1 (0- 1) De druiven waren zuur voor Eg- ner en de zijnen. Nadat John van Eeden de Zilkers op voorsprong gezet had, kregen de bezoekers vlak na rust dé kans om het duel te beslissen. Van Eeden miste ech ter van elf meter. Het breekpunt van de wedstrijd zo bleek. Na de gelijkmaker een kwartier voor tijd, ging doelman Martijn van Duivenvoorden bij een vrije trap nadrukkelijk in de fout, 2-1. LEIDEN De streekderby in de derde klasse A tussen Altior en SJC eindigde giste ren in een 2-2 stand. Gezien de stand op de ranglijst zou SJC daar geen vrede mee moeten hebben en Altior wel. Het tegendeel was even wel het geval. SJC-trainer Loerts was een tevreden man, Paul van der Zwaan van Altior niet. Een gelijke stand kende ook het duel tussen Woerden en Nieuw koop. De andere streekderby in 2A tussen VVSB en FC Lisse werd een afgetekende overwinning voor de Lisse- naren. Altior - SJC 2-2 (1-1) De Langeraarders openden de score via Wim Franse, maar erg lang plezier van die voor sprong hadden zij niet. Nog geen minuut na de openings treffer bracht Robert Pont de partijen alweer op gelijke hoogte. Tussen het tweede thuisdoelpunt van William Oostdam en die van Cees Al kemade zaten meer minuten. Minuten waarin Altior volgens Van der Zwaan afstand had behoren te nemen van SJC. „We hadden legio kansen en dat is ook de reden dat ik niet tevreden ben over de uitslag Ik ben wel blij met ons ver toonde spel". De ontevreden heid van de oefenmeester werd nog eens extra gevoed door het feit dat het Noord- wijkse doelpunt niet nodig was geweest. „Louis van der Hoorn is nu eenmaal te veel voetbal ler om de bal zomaar weg te jagen". De „Epi Drost" van Al tior leverde de bal in waar door SJC alsnog de gelijkma ker kon scoren. VVSB - FC Lisse 2-4 (1-1) Het verlies vorige week tegen Lugdunum is toch harder aan gekomen dan trainer Theo van der Burg had verwacht. „De ploeg speelde slecht en was geen schim van het team dat vóór 'Lugdunum vier wed strijden ongeslagen bleef". Als excuus kon Van der Burg aan voeren dat de onmisbare Peter van der Poel geblesseerd raak te en Theo Aanhane nog steeds node gemist wordt. Col lega Lazlo Nanai kon wel bo gen op een compleet team waarin Paul Pijpers en de jeugdige Maarten Aalders hoofdrollen vertolkten. Zii scoorden niet, dat deden wel Patrick Paardekooper, Patrick Bon (2x) en Mare Elderbroek. De doelpunten van de Noord- wijkershouters kwamen van de voet Paul Warmerdam en John Jansen, die daarbij overi gens de hulp van keeper Piet Warmerdam nodig hadden Woerden - Nieuwkoop 1-1 (1- 0) Al na twee minuten keek Nieuwkoop tegen een achter stand aan. Die stand zou één helft lang op het scorebord prijken. In de 47e minuut kop te Jan van de Belt voor de Nieuwkopers succesvol in. Met die uitslag kreeg Nieuwkoop feitelijk veel te weinig. Het be heerste de wedstrijd volko men. Echter, in de buurt van het vijandelijke doel was men blijkbaar voortdurend verge ten waarvoor men ook alweer gekomen was. GORINCHEM UVS be waart na dit weekeinde goede herinneringen aan Gorinchem. Daar waar vorige week Unitas er aan moest geloven, kwam dit maal plaatsgenoot SVW tegen de Leidenaars niet tot daden. „Mentaliteit werd vandaag aan kwali teit gekoppeld", stelde trainer Ruud de Groot na de 0-3 nuchter vast. „En dan heb je vandaag de mazzel dat Voorburg van Unitas verliest, maar zon der mazzel wordt je geen kampioen". Door die uit slag deelt UVS op dit mo ment met Voorburg en Unitas de koppositie. Ondanks de ruime overwin ning was er bij De Groot toch ook nog sprake van ontevre denheid. „Het is jammer dat het geen 0-4 is geworden", doelde de oefenmeester op de in blessuretijd afgekeurde tref fer. Uit een counter trok Hans van Leeuwen de bal terug op Gerry Jansen. De clubgrens- rechter vlagde vervolgens ten onrechte voor buitenspel. „Een bloedzuiver doelpunt. Elke goal is immers goud waard", maakte De Groot de indruk zich bestolen te voelen. Een beschuldigende vinger rich ting scheidsrechter Van der Wall liet hij echter niet uit gaan, omdat ook de Leidenaar evengoed wist dat hij bij het eerste doelpunt dank verschul digd was aan de man in het zwart. Rick van Dijk speelde bij die bewuste actie Marcel Valk in buitenspelpositie aan, die op zijn beurt doelman Pierre Scheffers simpel omspeelde. „Dat zijn de consequenties van een grensrechter die het niet goed doet", doelde de oefen meester op het feit dat Van der Wal het vlagsignaal van de 'SVW-grens' negeerde, om dat hij meerdere malen een onterechte beslissing nam. Na een eerste mogelijkheid voor Marcel Tolsma, die zijn inzet op het dak van het doel zag belanden, was het tijdens de tweede kans dus raak. Zo als De Groot in het geheel ge nomen niet over de afwerking te klagen had. „Voor rust fif- ty-fifty. Van de vier kansen benutten we er twee". Die tweede kwam nadat Valk bij een van zijn schoten eerst nog Scheffers op zijn weg vond. Hans de Kruys speelde zich, tussen twee verdedigers in, goed vrij en bediende zo Hans van Leeuwen. De middenvel der mocht vrij het strafschop gebied binnen trekken, waar na hij weinig moeite had om de touwen te vinden. Gezien het spelbeeld voor rust ook .een terechte 0-2 stand, al was Lermo Carlo met het hoofd tweemaal dicht bij een SVW- treffer. De middenvelder toonde aan dat de vrees van De Groot voor de kopkracht van SVW terecht was. Voor rust hielden de verdedigers van UVS, die gemiddeld een kop kleiner waren dan de Gorinchemse aanvallers, de zestienmeter nog goed 'schoon'. Zo was in valler Peter de Jongh twee maal dicht bij de aansluiting, maar een medespeler en later Frans van der Zeeuw voor kwamen een treffer. Een periode waarin het goede voetbal inmiddels plaats had gemaakt voor grove overtre dingen. Zo weigerde Van der Wall niet alleen een natrap pende beweging van Gerry Janssen te bestraffen, maar zag hij ook een slaande bewe ging van Hans Stout in de richting van Tolsma over het hoofd. Tolsma haalde later zijn gram, maar voor het overige deel gingen de UVS-spelers niet in op de provocaties van de Gorinchemse ploeg. Wellicht waren de harde char ges achterwege gebleven als Hans van Leeuwen halverwe ge de tweede helft UVS op een beslissende voorsprong had ge bracht. Pierre Scheffer ver kleinde echter knap zijn hoek. Zoals later Van der Wall een volgende treffer van UVS in de weg zou staan. De scheids rechter weigerde een handsbal te bestraffen met een penalty. Aan de voordeelregel die hij toepaste had Marcel Tolsma in ieder geval niets. Toch kreeg de Leidse formatie vlak voor tijd nog zijn zin. En hoe. Een gewonnen scheids rechterbal was voor Marcel Valk de aanleiding om het maar eens vanaf de middenlijn te proberen. Vanaf vijftig me ter plofte zijn schot tot op de centimeter nauwkeurig achter de te ver voor zijn doel staan de Scheffer. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 22. Marcel Valk 0-1, 40. Hans van Leeuwen 0-2, 85. Marcel Valk 0-3. UVS: Mokveld, Van Dijk, Van Orssa- gen, Houtekamer, Van der Zeeuw, Van Leeuwen, Leeflang, Valk, Tols ma (Van Dam), De Kruys, Janssen. LEIDEN - De landelijk jeugd van Noord wijk en Quick Boys hielden el kaar zaterdag op 2-2. De Noordwijkse gelijkmaker kwam ver in blessuretijd tot stand. UVS dolf on danks sterk tegenspel het onderspit tegen Elinkwijk: 0-2. Roodenburg werkte zich door een 1-2 zege op Hollandia op naar de mid denmoot. Het treffen tussen Quick Boys en Noordwijk was een beladen duel. Noordwijk was de betere ploeg maar het waren de Katwijkers die een 2-0 voorsprong namen. Pas cal Homan scoorde voor en na rust. Daarna was het een richtingverkeer, mede omdat Quick Boys-spits Jan Jeroen Schaap geblesseerd uitviel. Noordwijk bracht de bal keer op keer hoog voor en in .de tachtigste minuut had dat succes. Het werd 2-1 door Mark van Kesteren. Wegens herhaaldelijk tijdrekken tel de scheidsrechter Schuitema ker tien minuten speeltijd bij. Joep Soederhuyzen kopte Noordwijk daarin alsnog naast Quick Boys: 2-2. „Ik geloof dat ik voor het eerst tevreden ben met een nederlaag", aldus Fred Filip- po die UVS met 0-2 zag ver liezen van Elinkwijk. UVS speelde sterk, maar kwam iets tekort tegen de koploper die de bal sneller en geraffi neerder opbracht en die bo vendien beschikte over een spitsspeler van grote klasse. In de tweede helft soleerde hij in het zestienmetergebied a la Romario om vier man naar de 0-1. Twee minuten later was de partij beslist: 0- 2. Onno Laman kreeg nog een dot van een kans maar hij miste. Roodenburg versloeg Hol landia met 1-2. In de eerste helft spurtte laatste man Ron de Bruin via een dubbele één-twee naar het doel om 0- 1 te scoren. Na rust deed Pa trick Kamperveen het in zijn eentje. Zijn solo was goed voor 0-2. Pas in de laatste minuut deed Hollandia iets terug: 1-2. Foreholte-speler Theo van Kampen is in achtervolging op Rob Reizevoort. De DOCOS-speler scoorde de eerste Leidse treffer. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN DOCOS tegen Foreholte, of: hoe klein kan het verschil tussen vreugde of verdriet voor een trainer zijn. In de top per ttissen de nummers twee en drie was dat wel geteld (de laatste) zeven minuten. In dat tijdsbe stek slaagde de thuisploeg er alsnog in een vroeg op gelopen achterstand via twee treffers meer dan goed te maken. Dat lukte mede omdat een tweede, allesbeslissend Voorhouts doelpunt in de ogen van scheidsrechter Van der Berg geen genade kon vinden. De uitslag: 2-1. Over deze scheidsrechterlijke beslissing kon de Voorhoutse oefenmeester Blom zich na af loop nog danig opwinden. „Dit is je zondag toch niet waard? Ben je de hele week aan het trainen, dan komt er zo'n mannetje. Los van het feit of het verdiend of onverdiend is; de wedstrijd is op dat moment wèl gespeeld". Blom doelde met name op de negentiende minuut in de tweede helft. Daarin snelde de net ingeval len Puck van der Voort op rechts langs zijn jeugdige be waker Herman van Marwijk om de bal vervolgens voor te geven aan Nico van Rijn. En die kon toen simpel in tikken. Buitenspel volgens scheids rechter Van der Berg. Buiten spel ook volgens DOCOS-trai- ner Wim Mugge, die overigens erkende de Rotterdamse flui tist „zeker niet tegen gehad te hebben". Mugge: „De bal zelf mag dan geen buitenspel zijn geweest, maar het gaat om de pass in eerste instantie op de vleugelspits, die wel meters buitenspel loopt". Buitenspel of niet, de afge keurde treffer voorkwam in ieder geval een vroegtijdige beslissing, omdat de bezoekers al in de vierde minuut op voorsprong waren gekomen. Profiterend van de langzamer hand traditioneel wordende lauwe start van de Morsbewo- ners, was het Stan Uljee die na een hoekschop van Heinz Hoek uit een scrimmage de bal achter Stephan Harteveld mocht glijden, 0-1. De thuis ploeg creëerde zich gaandeweg de eerste helft een veldover- wicht, maar wist zich duidelijk geen raad met de negatieve in stelling van de bezoekers. Pas na het inbrengen van de om disciplinaire redenen buiten de basis gestarte Ron Hoogen- boom en een donderpreek van Mugge in de rust („Ik had er wel zeven uit kunnen halen") kwam er meer dreiging in het Leidse spel. Met Ronald van Polanen als vierde spits werd de druk op gevoerd op de Voorhoutse de fensie, die er (behoudens de afgekeurde treffer) niet meer uit kon komen. Veel leek het allemaal niet op te leveren. Zeker nadat Hans van Mar ijk halverwege de tweede ""t dè kans op de verdiende gelijkmaker had laten liggen. Mugge: „Om eerlijk te zijn helft, dacht ik: al spelen we nog een jaar zo, dan maken we geen doelpunten". De Leidenaar gaf toe dan ook al heel tevreden met de 1-1 van Rob Reizevoort te zijn. De van een liesblessure herstelde spits kreeg vijf mi nuten voor tijd na een diepte bal van Ron Devilee door het centrum vrij baan richting doelman Ralp van der Hulst, om die met een droge schuiver het nakijken te geven. Daar leek het bij te blijven tot dat twee minuten in blessure tijd Paul Dirkse een voorzet van Hans van Marwijk in de verste hoek liet verdwijnen, 2- 1. Waarmee hij Mugge in de zevende hemel deed belanden en Blom in rouw dompelde. MARK VINK Scoreverloop: 4 Uljee 0-1, 85. Reize voort 1-1, 92. Dirkse 2-1. DOCOS Harteveld. Devilee, Kok. Van Polanen, Herman van Marwijk. Verhaar (Hoogeboom), Van der Kooy. Hans van Marwijk. Dirkse. Reizevoort, Klaassen (Stuifzand). Foreholte: Van der Hulst. Deutekom. Verhart. Van Kampen. Van den Berg, Van Velthoven, Van Leeuwen, Hoek, Uljee (Jan van der Voort), Ar royo (Puck van der Voort), Van Rijn. LEIDEN Lugdunum heeft dit weekeinde zijn status als koploper niet waar kunnen maken. Te gen hekkesluiter DOSR werd een schamele 1-1 behaald en daar zal vooraf niet op zijn gerekend. De ploeg van trainer Hennie de Klerk ontbrak het dit- maal aan de nodige I scherpte die nodig is om zwakkere tegenstanders op de knieën te krijgen. DOSR is één van die ploegen. Het team uit Roelofarends- veen neemt de laatste plaats in ■J op de ranglijst, mede veroor zaakt door een stroom van blessures. Desondanks bewoog de ploeg zich allesbehalve als aangeschoten wild over het veld. Met een tomeloze inzet probeerde DOSR het gebrek aan techniek te compenseren. Die inzet zou leiden tot een i puntje waar DOSR-trainer Jan i Faas vooraf niet op gerekend, i maar wel op gehoopt had. „We hebben gespeeld naar onze mogelijkheden en dat zijn er natuurlijk minder dan die bij Lugdunum", aldus Faas. „De opdracht was dan ook veel mensen achter de bal te hou den en te gokken op de coun ter". Een spelletje dat al snel resultaat boekte toen na een kwartier spelen John van der Meer alleen op doelman Wim Eradus afstevende. Deze kon in eerste instantie de inzet nog keren, maar op de rebound van Ger van der Zwet was hij 1 kansloos, 0-1. In dezelfde mi- 1 nuut verzuimde Walter Koek 1 voor 0-2 te zorgen. Van dicht- bij schoot de linkerspits tegen Eradus aan. Daarmee had DOSR in de eerste helft zijn i mogelijkheden wel gehad. J Bleef DOSR steken op twee doelrijpe kansen, Lugdunum telde er in de eerste helft zes. Het uiteindelijke rendement uit de kansen was echter gelijk aan dat van de bezoekers. Slechts André Hoekstra wist vlak voor de pauze DOSR- doelman Arno Schouten te verschalken, na een fraai steekpasje van Cees Schouten. Voor die tijd had Cees van Tongeren al een strafschop ge mist, nadat Edwin Verhoogt makkelijk het gras opzocht toen hij in contact was geko men met Schouten. Harm de Vos kreeg vervolgens de beste kans van de wed strijd. Met zijn rug naar een leeg doel kreeg hij de bal aan gespeeld van de doorgebroken Edwin Verhoogt. De draai die vervolgens gemaakt werd was teveel voor De Vos waardoor de bal het doel ruimschoots miste. Hennie de Klerk zag het allemaal met ledeogen aan. "Het was voor ons duide lijk de wedstrijd van de gemis te kansen", mijmerde de trai ner. Het aantal (winst)kansen dat Lugdunum zich wist te creëren had echter nog veel hoger kunnen uitvallen. Nu stierven teveel aanvallen een vroege dood door korte combi naties in het overvolle cen trum, dan wel een legio aan buitenspelgevallen. "Bij balbe zit wil iedereen meedoen, waardoor een hoop spelers hun plaats niet houden. Ver der wordt bij balverlies te langzaam omgeschakeld van aanval naar vedediging", gaf De Klerk als verklaring. Deze slechte eigenschap is een kolfje naar de hand van een' ploeg die het zoekt in de coun ter. Het forse aantal tegendoel punten dat Lugdunum inmid dels geïncasserd heeft (17) spreekt wat dat betreft boek delen. Het mocht dan ook van geluk spreken dat DOSR het FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN DOSR: Schouten. Hoogenboom (Van Es), Pim van der Meer, Van Huynin- fen. De Jong, John van der Meer, traver. Marco van der Meer, Dick van der Meer, Ger van der Zwet, Walter Koek. counteren maar matig be heerst. Nu kwamen de bezoe kers niet verder dan een kop bal op de lat van Walter Koek, terwijl Eradus in de laatste mi nuut de vrij voor hem ver schenen Ger van der Zwet met moeite van een treffer kon afhouden. YVAN HERMANS Scoreverloop: 15. Van der Zwet 0-1, 44. Hoekstra 1-1 Lugdunum: Eradus, De Roo, Van Tongeren, De Rooy, Van As, Schou ten, Hoekstra, Verhoogt, Van Kins, De Vos, Prins (Van Zaanen). Arno Schouten is bij de bal voordat Harm de Vos gevaarlijk kan worden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15