CcidóeSouftg/nt Mirjam Kloppenburg stapt over een drempel Fraaie reiswekker SPORT 12 13 14 14 15 15 16 16 17 17 18 18 Rienks en Florijn leiden Okeanos naar de zege Van der Rei jden becommentarieert spel Feyenoord VANDAAG .aatste duels Oranje en West Duitsland toch in de avonduren MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 PAGINA 11 beulen wint twee miljoen gulden ORT LAUERDALE Het Amerikaanse veuler rized heeft zaterdag op de hippodrome van het olfstream Park in Fort Lauerdale, Florida de reeders Cup voor 3-jarigen gewonnen. De ren ver 2400 meter op gras had een prijzengeld van vee miljoen dollar, ruim 4,2 miljoen gulden. Voor e winnaar lag twee miljoen gulden klaar, rized werd bereden door de Amerikaanse jockey ddie Delahoussaye, 55,5 kilo licht. Het veulen liep e afstand in twee minuten en 28 seconden. Het as zijn eerste ren op gras. Eerder dit jaar won het e Molson Million-race in Toronto. Prized is eigen- om van een kartel en wordt getraind in Califor- ië door Neil Drysdale. Achter Prized legden drie ranse paarden beslag op de tweede, derde en ierde plaats. Er namen veertien 3-jarigen deel aan Handdruk Boris Becker en John McEnroe (rechts) schudden elkaar de hand na hun partij in de halve finales van het proftennis toernooi van Parijs. Becker won en zegevierde ook in de finale over Stefan Edberg. FOTO: AP Organisatie van WK cricket rond ROTTERDAM Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Cricket Bond is organisatorisch en financieel rond met de voorbereidingen van de wereldtitelstrijd om de ICC Trophy, dat volgend jaar van 4 tot en met 23 juni in Nederland wordt gehouden. Het wordt het grootste cricket-evene ment dat ooit in ons land is gehouden. Achttien landen nemen er aan deel. Een sponsor uit Den Haag heeft zich met een bedrag van drie ton finan cieel garant gesteld. Oranje is inge deeld bij Israël, Argentinië, Papua Nieuw-Guinea en Hongkong. Speler Arsenal moet rapporteren over ploeggenoten LONDEN De vechtpartij aan het einde van Arsenal - Norwich City (4- 3) krijgt voor beide clubs nog een vervolg. De Associatie van Engelse Profvoetballers (PFA) stelt een on derzoek in naar het gewelddadige ge drag van de spelers, die met elkaar op de vuist gingen nadat arbiter Ty son in blessuretijd een dubieuze straf schop aan Arsenal toekende. De PFA deed een opmerkelijk ver zoek aan Brian Marwood, speler van Arsenal. Het bestuurslid van de PFA, dat zaterdag niet meespeelde in het bewuste duel, moet het gedrag zijn eigen ploeggenoten analyseren. Henk Nooren wellicht naar Spanjaarden AMSTERDAM - Henk Nooren zal over uiterlijk twee weken beslissen of hij zijn dienstverband als coach van de nationale equipe van springruiters verwisselt voor een functie als trainer van de Spanjaarden. „Ik ben al een tijdje in onder handeling met de Spaanse bond", aldus Nooren, die tij dens Jumping Amsterdam als coach optrad van San chez Aleman en Martinez de Irujo, die hun paarden bij hem op stal hebben staan. u [ier Tebbenhof aiok naar SYY CHIEDAM SVV, koplo- er in de eerste divisie, heeft ich versterkt. De Schiedam- club nam dit weekeinde igenaar Zier Tebbenhof ai an Feyenoord over. De 18- r rige spits zat dit seizoen bij ji e stadionclub meestal op de foeserve-bank. Het contract pi an Tebbenhof heeft een it, loptijd van twee en een half it iar. Maradona nodigt 1200 mensen uit voor z n bruiloft BUENOS AIRES Het huwelijk tussen Diego Ma- tadona en Claudia Villafa- ne wordt een groot feest, met veel glamour en glit ter. De Argentijnse voet balvedette heeft voor de trouwpartij, die is aange kondigd als een sprookje van Duizend en een nacht", in Buenos Aires 1200 mensen, onder wie de Argentijnse president, uit genodigd. Tweehonderdvijftig geno digden zijn vandaag met een door Maradona afge huurde Boeing 747 naar de Argentijnse hoofdstad ge vlogen. In het gezelschap bevindt zich onder andere de complete selectie van Napoli en Silvio Berlusco ni, voorzitter van AC Mi lan. Na de huwelijksvoltrek king worden Maradona en zijn echtgenote in een an tieke Rolls Royce naar het Luna Park gereden. De Rolls werd in de tweede Wereldoorlog gebruikt door Joseph Goebbels, rechterhand van Adolf Hitler in het derde rijk. LINZ Mirjam Klop penburg behaalde giste ren de belangrijkste overwinning uit haar loopbaan. De 24-jarige speelster van Scylla uit Leiden won de open Oostenrijkse titel. In Linz liet ze de verza melde Europese top achter zich. Ze bleef on geslagen, in het landen- toernooi en de indivi duele strijd. Tulhoj, Pa- lina, Urban, Nemes en in de finale Popova móesten buigen voor de koele, efficiënte speel wijze van de nationaal kampioene. „Dit is een belangrijke overwinning", aldus Klop penburg. „Ik hikte al langer tegen de Europese top aan. Met deze overwinning heb ik het gevoel dat ik over een drempel gestapt ben". Kloppenburg won al twee keer het sterk bezette toer nooi in Trier, maar dat tel de niet zo zwaar als het evenenemt in Linz. De doorbraak is een gevolg van een betere mentale instel ling. „Ik heb meer zelfver trouwen. Ben niet bang Vmeer om te verliezen, maar ook niet bang meer om te winnen". Die groei dankt de speelster aan de overstap naar het Leidse Scylla. „Scylla is een vriendenclub. Een club met spelers met dezelfde instel ling. Trainer Kantebeen is dagelijks aanwezig. Ik maak dagelijks twee sessies van twee uur. Hij is er altijd. Motiveert me tot op het bot. Net als De Vrind. Daarnaast bevalt de combinatie van halve dagen werk en halve dagen topsport mij uitste kend". Volgens bondscoach Jan Vlieg is Kloppenburg koe ler, zakelijker gaan spelen. „In het verleden stonden de emoties op haar gezicht te lezen. Tegenwoordig moet de tegenstander naar haar reacties gissen". Kloppenburg heeft het po kerface afgekeken van de Chinezen. „Ik heb al drie trainingsstages in China achter de rug. Ik was dit jaar in Peking, kort na de bloedig onderdrukte de monstraties. Daar heb ik zes weken gespeeld tegen jon gens van ongeveer achttien. Die verliezen of winnen zonder een spier te verrek ken. Dat doe ik ook bij ver liezen. Als ik win, wil ik me wel even laten gaan". Mirjam Kloppenburg geconcentreerd in actie. AMSTERDAM De vier van de Amsterdamse stu dentenvereniging Okea nos, met aan boord de olympische kampioenen Nico Rienks en Ronald Florijn, heeft voor het tweede achtereenvolgen de jaar de „Novembervie- ren" gewonnen. Op het bochtige, vier kilome ter lange Amstel-parkoers bleef lang onduidelijk wie deze najaarsklassieker zou winnen. Okeanos vertrok weliswaar als favoriet, maar een onervaren viertal van stadgenoot Nereus gaf onver wacht veel weerwerk. Pas na felle strijd kwam in de laat ste kilometer een positieve marge van acht seconden voor Okeanos op de klokken. Bij de vrouwen dubbel-vie- ren, die in de ochtenduren het parkoers aflegden, was de strijd minder hevig. Met groot vertoon van macht pas seerde de monstercombinatie Nereus/Okeanos, met daarin skiffeuze Harriët van Ette- koven, de voornaamste con current Die Leythe nog voor de race tot de helft gevor derd was. Joop van der Reijden. ROTTERDAM Niet coach Pim Verbeek, maar door- en voorlichter Joop van der Reijden heeft te genwoordig na de wed strijden van Feyenoord het hoogste woord over het vertoonde spel. Na de min of meer geslaagde derby tegen Sparta (2-2) gaf de oud-staatssecretaris heet van de naald een haarscherpe analyse. „Het probleem bij trainer en spelers zit tussen de oren". Van der Reijden, die vorige week carte blanche kreeg om maatregelen te treffen die de club moeten doen herrijzen, zei zowel voetballers als trai ner vandaag te zullen toespre ken. Of dat vermanend zal zijn liet hij in het midden. De voorzitter van de Nederlandse Omroep Stichting gaat er voordurend prat op vanuit zijn rijke ervaring als waterpolo- coach de problemen in de Kuip redelijk te kunnen door gronden. Trainer Verbeek schijnt daar zo het zijne van te denken, al wil hij dat voorlo pig niet toegeven. De coach van Feyenoord vond het logisch dat hem gistermid dag werd gevraagd of hij zijn consequenties trekt, indien Van der Reijden doordraaft met zijn technische bemoeie nissen. Hij was zo verstandig er niet op te reageren. „Over de wedstrijd van vanmiddag ben ik redelijk tevreden, wat er nu verder gebeurt zien we morgen wel. Ik wacht eerst af wat de gesprekken van Van der Reijden met mij en de spe lersgroep opleveren. Ik zal zorgen op tijd in de Kuip te zijn. Er gebeurt tegenwoordig van alles, ik wil niets missen". Van der Reijden wilde nog niet zeggen welke plannen hij precies met de club heeft. Hij denkt aan een technisch ma nager (Michels, Jezek en Rij vers noemde hij allen „denk baar", hetgeen iets anders was dan „haalbaar") en sprak eveneens van de exploitatie van het stadion. Als Kraay in een eerder stadium begon hij over popconcerten en een man (commercieel manager) die dat alles dient te regelen. De voormalig staatssecretaris was openhartiger over de wed strijd. Het was hem opgevallen dat Feyenoord pas „flitste", op het moment dat de ploeg ach ter stond. Het was inderdaad opvallend - en knap - dat de formatie op Spangen twee keer binnen een minuut een achterstand wegwerkte. Dat het niet bijster hoopgevend was tegen het zwakke Sparta twee keer op achterstand te komen, was een ander ver haal. De derby, die zich volgens een opnieuw geëtaleerd spandoek van een lichtelijk cynische fan volgend jaar in de eerste divi sie zal afspelen, was niet best maar ook niet kleurloos. Het duel tussen de nummer vijf tien en zestien kende zo zijn periodes, waarin van alles en nog wat gebeurde. De amuse mentswaarde lag beduidend hoger dan het spelpeil. Al stel de Feyenoord, met een uitblin kende doelman Hiele, niet te leur. Op de openingstreffer van Vu rens in de 33e minuut volgde binnen 60 seconden de gelijk maker van Mulder, na de 2-1 van niemand minder van Prince Poly kwam even snel de 2-2 van Smolarek, overi gens één van de slechtste spe lers van het veld. Daarnaast kregen beide ploegen een reeks van kansen. „Het had ook 4-4 kunnen zijn", zei Ver beek terecht. Opnieuw glansrol Marco van Basten Yellowa is nu bijna draver van het jaar HVS boekt tweede overwinning op rij Boterhammen en kraanwater basis voor tafeltenniszege UVS doet uitstekende zaken in Gorinchem Koploper Lugdunum deelt met lantaarndrager DOSR Noordwijk vreugdeloos ondanks periodetitel Katwijk verliest hoofd in slotfase KRV verliest aansluiting Basketballers Luba Leiden lopen kater op Hockeyers Leiden geven de hoop nog niet op Kringrecord voor Christiaan de Groot ijzerwaren- vakhandel H3D Verslagen Zo ziet een verslagen sportman er uit na een onverwachte nederlaag. Dit is Ben Spijkers, die in Nieuwegein werd onttroond als Nederlands judokampioen in het middengewicht. Een maand geleden veroverde de judoka nog zilver bij de wereldtitelstrijd. Spijkers verloor van Fred van Oosterom. FOTO: ANP Mark Koks in een fraai landschap op weg naar de Nederlandse titel wintertriathlon. Koks klopt Koenders met tien minuten ASSEN Het eerste officiële Nederlands kampioenschap winter-triathlon is zaterdag in Assen gewonnen door Mark Koks. De veelzijdige atleet fi nishte met een voorsprong van ruim tien minuten op Axel Koenders, winnaar van de vijf vorige edities, toén de titel nog niet op het spel stond. Na het eerste onderdeel; 20 km hard lopen was het verschil met Koenders al zeven minuten. Dat liep tijdens het wielrennen (over 100 km) nog verder op. Bij het afsluitende onderdeel: 40 km schaatsen bleef de situa tie min of meer oi Koks won in 5.16,49 Koenders (5.27,17) en Dries Klein (5.30,04). Snelste vrouw in Assen was Ada van Zwieten uit Bodegra ven. Zij had 6 uur, 5 minuten en 42 seconden nodig voor de. 20 km lopen, 100 km fietsen en 40 km schaatsen. )EN HAAG De wereld- oetbalorganisatie FIFA heeft toemenie toestemming gege- "en het laatste kwalifikatie- 'uel met Denemarken in de Hiddaguren af te werken. Dat «tekent dat in de laatste ont- itQetingen van Nederland en West-Duitsland in groep 4 van de voorronden, die 's avonds worden gespeeld, mogelijk al geen belangen meer op het spel staan. Bij een nederlaag van Roeme nië zijn zowel de Nederlanders als«de Duitsers verzekerd van plaatsing voor het toernooi om de wereldtitel volgend jaar in Italië. Er was onlangs nog even spra ke van dat Nederland (tegen Finland) en West-Duitsland (corfAra Wales) ook in de mid daguren zou dienen afgewerkt, omdat de FIFA zou hechten aan zo eerlijk mogelijke afron ding van de voorronden, waaruit de nummers twee van de groepen 1, 2 en 4 ook naar het WK zouden gaan. Roeme- nie*Oenemarken kan niet 's avonds worden gespeeld, om dat het stadion van Steaua niet over een lichtinstallatie be schikt en het nationale stadion is afgekeurd. De FIFA had al wel besloten dat Spanje 's mid- dags tegen Hongarije zou moeien spelen en dat het duel Sovjet-Unie - Turkijke een week moest worden verscho ven. Nederland en vooral West-Duitsland hebben de FIFA echter zo ver weten te krijgen dat de duels van deze twee landen toch om 20.00 uur mogeh beginnen. Eeze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 x 8 x 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande i' i Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald pen I maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de reiswekker naar Naam: j AHrPC I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar t I Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. CckLe Souoo/nt (voor controle bezorging) Postcode/plaats: LNil

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11