Kees Ploegsma wil PSY als instituut sportuitslagen jSport op tv Bax zegeviert in eerste wedstrijd om Benelux cup Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT EfiidócSouoont ZATERDAG 4 NOVEMBER 1989 PAGINA 17 BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Vandaag pSV-Volendam «IEC-BVV Den Bosch Ajax-FC Groningen Roda JC-Willem II RKC-Vitesse |FC Twente-Fortuna S Sparta-Feyenoord |FC Den Haag-Haarlem IMVV-FC Utrecht EERSTE DIVISIE *FC Wageningen-Emmen KC Heerenveen-VVV Weendam-AZ Telstar-GA Eagles RBC-Helmond Sport be Graafschap-Eindhoven f)S '79-NAC Èxcelsior-SC Heracles Cambuur vrij ADR moet Greg Lemond 3 miljoen betalen RENO Een rechter in de Amerikaanse stad Reno heeft Greg LeMond een schadevergoeding toegewe zen van 1,4 miljoen dollar, zo'n drie miljoen gulden. De rechtbank in de Ameri kaanse staat Nevada achtte de leiding van de Belgische wielerploeg ADR schuldig aan het niet nakomen van financiële verplichtingen en van het verspreiden van kwaadwillige beschuldigin gen. Voortoernooi hockey komt naar Den Haag BRUSSEL Tijdens een deze week gehouden vergadering van de commissie zaalhockey van de Europese hockey federatie is besloten een Euro pees kampioenschap voor clubteams op te zetten. De vrouwen spelen van 23 tot en met 25 februari 1990 in Groningen. Voor Nederland komt daarbij Groningen in actie. De mannen, met voor Neder land Amsterdam, spelen van 2 tot en met 4 maart in de Franse stad Amiens om de eerste Europese clubtitel. Voor de strijd om de Europese titels voor landen ploegen mannen, heeft de zaalhockeycommissie twee kwalificatietoernooien op de agenda gezet. Nederland speelt, met Denemarken, Frankrijk, Schotland, Zwitserland en Zweden, van 15 tot en met 17 december in Den Haag. Het tweede evene ment, waar ook zes landen aan deelnemen, vindt eind januari 1990 in de Spaanse stad Murcia plaats. Marcel Dufour MARCEL DUFOUR OPNIEUW VOORAAN AMSTERDAM Voor de tweede keer in vier maanden heeft Marcel Dufour de vol tallige Nederlandse concurrentie achter zich gelaten. De ruiter uit Grathem, die vanwege zijn onorthodoxe rijstijl wel eens de cowboy wordt genoemd, wera deze zomer in Arn hem verrassend nationaal kampioen. Gister avond eiste hij tijdens Jumping Amsterdam ook de NHS Dunhill Trophy op plus een be drag van 3.000 gulden. Dufour moet het ondanks zijn nationale titel nog altijd zonder grote sponsor stellen. Al leen zijn vader, die projectontwikkelaar is, stopt hem het een en ander toe. De nationale kampioen ging met een voor sprong van zestien punten op Albert Voorn de finalewedstrijd in, zodat hem weinig meer kon gebeuren. Eerste zege honkbalteam TAIPEH Het Nederlandse honkbalteam heeft tijdens het internationale toernooi in Taiwan zijn eerste overwin ning geboekt. De ploeg, die eerder verloor van Canada en Japan, (11-0) versloeg het team van de Filipijnen met 5-4. Tegen de Filipijnen, tot het toernooi toegelaten als een Taiwanese vorm van ont wikkelingshulp, herstelde Oranje zich enigszins van de Japanse afstraffing. Vielvoye en Ansjeliena scoorden ho- VANDAAG Nederland 2, 23.05 uur: Veronica jSport. Nederland 3, 22.30 uur: Studio Sport. Veronique, 12.00 uur: Voetbal- i 22.30 Rugby. Tennis, ur: Paarde- Veronique, 12.50, 18.50 uur: Match. België Nederlands 2, 22.45 uur: Sport op zaterdag. België Frans, 22.05 uur: Sport. TV 5, 14.00 uur: Tennis. Duitsland 1, 18.00 uur: Sport- f schau-Te|egramm. Duitsland 1, 18.15 uur: Sport- Duitsland 2, 22.05 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. BBC 2, 17.40 uur: Bowls. Eurosport, 12.00 uur: Golf. Eurosport, 14.00 uur: Tennis en paardesport. Eurosport, 19.00 uur: Trans World Sport. Eurosport, 20.00 u Eurosport, 21.00 u Eurosport, 22.30 Super Channel, 18.30 uurrUltra Sport. MORGEN Nederland 3, 18.45 uur: Studio Sport. Veronique, 20.20 uur: Match. België Nederlands, 13.30 uur: Autosport. België Nederlands, 18.45 en 19.45 uur: Sportweekend. België Frans, 04.20 en 10.00 uur: Autosport. TV 5, 15.00 uur: Tennis. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport- =1 schau. J Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- schau-Telegramm. BBC 2, 02.15 en 16.00 uur: BBC 2, 13.50 uur: Autosport. BBC 2, 18.00 uur: Rugby. Eurosport, 00.00 en 13.00 uur: Rugby. Eurosport, 10.30 uur: Tennis. Eurosport, 11.00 en 23.00 uur: Autosport. Eurosport, 14.00 uur: Tennis en (paardesport. Eurosport, 19.00 u Eurosport, 20.00 u Eurosport, 22.00 Super Channel, 16.30 uur: Snooker. MAANDAG iBBC 2, 00.40 uur: Bowls. Eurosport, 10.00 uur: Rugby. Eurosport, 11.00 uur: Motor- Eurosport, 13.00 uur: Voetbal. Eurosport, 15.00 uur: Tennis. Eurosport, 17.00 Rugby. Voetbal, ur: Paarde- Paarde- KOERSEN j.lEN HAAGOnze tips voor e koersen van Duihdigt- (zon- ag aanvang 12.30 uur) en lootdorp (maandag aanvang B.00 uur) luiden als volgt: (uindigt I koers 1. Vicky Victorious, 2. Cyris ■limzicht, 3. Demissionaire (1-8-2) koers 1. House of Petals, 2. Ups- Bla, 3. Ali the Great (3-5-4) B koers 1 Desiree d'Almere, 2. Bummer Girl, 3. Develina Dartel (4- koers 1. Hit the Headline, 2. Jules -pvre, 3. Dalot (5-2-1) koers 1. Breeze, 2. Zanko Aldorp, - Ariba (5-7-6) koers 1 Berhold H, 2.Cinderella rown, 3. Black Pitt (9-5-4) koers 1. Ginie, 2. Knaapje, 3. Be jy Charlie (3-4-6) zl koers 1. Butcher's Lady, 2. Astrid „Jarian, 3. Birmana B (4-3-7) koers 1. Yellowa, 2. Vriend, 3. fervelwind C (7-9-4) i Ie koers 1. Armada K, 2. Djashin, 3. Inris Victory (2-1-5) fee koers 1. Massie's Prize, 2. Win- Bin Jac, 3. Veloce Nora (5-7-2) B>otdorp B koers 1. Dame of Holland, 2. Dia- Dnd Crown, 3. Dhahran (5-4-3) koers 1. Confidence, 2. Cheetah ^shoeve, 3. Beach Boy (2-3-1) B koers 1. Charme Troll, 2. Cam- Bidge Dakota, 3. Champion d'Amour ■4-3) I koers 1. Arno Oostland, 2. Ali Pjiitenzorg, 3. Ank Buitenzorg (4-3-5) koers 1. Crissi Westland, 2. Beau- 71 Spencer, 3. Coral Buitenzorg (4-3- koers 1. Black Beauty, 2. Duke ,iker, 3. Crypton Pitt (6-3-4) "'koers 1. Clazien Wielinga, 2. Wil- Ojllmien W, 3. Corry Westland (2-6-7) koers 1 Billy Vredebest, 2. Zadki- 89 D, 3. Woodsong (2-4-3) fe koers 1. Ayres Boy, 2. Ygor Pe- 7(rhof, 3. Yko Gold (2-6-1) ie koers 1. Cobus D, 2. Costeau Bos- Tg, 3. Count Marco (4-3-8) 3 1 McEnroe treft Ju Becker '^ARIJS Boris Becker speelt l^ndaag in de halve finale van ét internationale indoorten- jstoernooi in Parijs tegen Jhn McEnroe. De Amerikaan "Irsloeg gisteravond in sport- 4leis Bercy in de kwartfinale jn landgenoot Michael Chang twee sets, 6-4 6-3. De andere -live finale wordt gespeeld lor Stefan Edberg en Aaron rickstein. EINDHOVEN Hij zit tien jaar bij PSV en die jaren zijn Kees Ploegsma niet in de koude kleren gaan zitten. Ploegsma is en voelt zich van top tot teen PSV'er. Vandaar dat het grote geld uit Rotterdam bij nader in zien toch niet aan hem was besteed. Hoe aan trekkelijk het aanbod van het zieltogende Fey- enoord, dat in de mana ger de aangewezen per soon zag de zwalkende club uit de Maasstad ein delijk eens op te stoten in de vaart der volkeren, op papier ook was. De meer dan serieuze vrija ge met Feyenoord illus treert echter eens te meer dat Ploegsma in de voetballerij als een kun dig en gewild bestuurder wordt gezien. Want gewild is Kees Ploegs ma in de Nederlandse voet ballerij. De op het nippertje afgeketste transfer naar Fey enoord bewees dat een aantal weken geleden nog nadruk kelijk. Maar, niet alleen in Rotterdam stelt men volop vertrouwen in hem. Voor ve len geldt Ploegsma bij voor beeld als de geknipte figuur om de verstarde en vooral logge KNVB te professionali seren. Het kan dan ook niet anders of Ploegsma moet ge vleid zijn door de waardering voor zijn persoon en - vooral - werk. „Natuurlijk is dat zo", is een zeker gevoel van trots en ijdelheid hem niet vreemd. „Het is eigenlijk een bevestiging van je functione ren als manager. Intern, hier bij PSV dus, wordt dat al heel lang gewaardeerd; nu gebeurt buiten de club het zelfde. Dat is niet onplezie rig". Ben van Gelder Het begon allemaal tien jaar geleden toen Ploegsma de le gendarische Ben van Gelder bij PSV afloste. Hij was tot dan in dienst bij Philips, switchte naar de voetballerij. Een allesbehalve eenvoudig metier, zo meent hij. Niet te vergelijken met het zakenle ven, dat Ploegsma bij zijn vo rige werkgever leerde ken nen. „Manager in de voetbal lerij ben je niet, dat word je na een x-aantal jaren. Het draait om ervaring, het is on denkbaar dat je een studie manager betaald voetbal kunt volgen, zo groot is de complexiteit die je in dit vak tegenkomt. Dingen die be langrijk zijn? Relaties, vooral. Die heb je niet, die doe je in de loop der jaren op. Die krijg je door jezelf en vooral door de club die je vertegen woordigt. Dat kost tijd". 'De eerste jaren waren, zo be nadrukt hij, vooral leerzaam. „Maar daarnaast waren ze ook heel vervelend. PSV was ook toen al een club met pre tenties en ambitie, het verve lende is alleen dat het aan 't einde van de race steevast mis ging. Het is bekend hè, de begin jaren tachtig, een periode waarin we voor elk seizoen weer dachten dat we de zaken allemaal mooi voor elkaar hadden. Vergeet het maar, we werden heel leuk tweede of derde, en steeds was er weer die teleurstel ling. Er zat toen structureel wat fout. We hadden ambitie, maar durfden het niet aan onze nek echt uit te steken. Kochten we een nieuwe speler, dan was het net niet de echte top die we in huis haalden. Zo'n jongen kostte dan een miljoen, dat lijkt een heel bedrag, maar internatio naal is dat natuurlijk pea nuts. Daarom hebben we een jaar of vier, vijf geleden ge zegd: we doen nog één keer een poging een echte topclub te worden". Talloze miljoenen Het lukte. Inmiddels is PSV uitgegroeid tot een voetbal- bedrijf, waarin talloze miljoe nen omgaan. „Op alle terrei nen zijn we de zaken profes sioneler gaan benaderen. Op het gebied van de organista- tie, de staf, sponsoring en de accommodatie. Dat alles staat Het gevolg is een club, die met een begroting van acht tien miljoen gulden wertkt. Een smak geld, een som die de komende jaren opgevoerd zal worden naar pakweg 25 miljoen. Het geld stroomt op allerlei mogelijke manieren binnen. Uiteraard door de jaarlijkse donatie van Philips, dat naar verluidt een miljoen richting PSV schuift, daar naast door een omvangrijke business-club en diverse sponsor-pakketten, tesamen goed voor bijna tien miljoen. Tot slot is er het gloednieuwe stadion, dat de club allesbe halve windeieren legt. „Het Kees Ploegsma: „Feyenoord is in potentie een topclub". Op de foto van links naar rechts: Dorjee, Ruts, Ploegsma en Hiddink. FOTO: ANP is dé manier", wijst op dat laatste aspect. „De tijd dat een stadion er is om eens in de twee weken in te voet ballen is achterhaald. We hebben het stadion multi functioneel gemaakt. Er ge beurt echt van alles. Ga maar 'ns naar boven en je ziet alle ruimtes vol zitten. Al die in komsten vloeien richting PSV". Handenvol geld Geld dat aangewend wordt om een zo aantrekkelijk mo gelijk (voetbal)produkt te bieden. Het kost allemaal handenvol geld, maar Ploegs ma heeft daar weinig moeite mee. „Het is het marktme chanisme dat zo werkt. Ik heb er geen problemen daar in mee te gaan. Wij stellen ons ten doel amusement te bieden, willen dat zo goed mogelijk doen. En dat kost een aardige cent, ja. Je moet de top in huis hebben, voor minder komen de mensen de deur toch niet meer uit. Voor eenheidsworsten is geen be langstelling. We moeten ons bovendien wapenen tegen andere vormen van vrije tijdsbesteding. De alternatie ven daarvoor zijn veel groter dan vroeger. Wat moet je er voor doen de mensen toch naar PSV te laten gaan in plaats van een avondje thuis voor de buis waar ze Barcelo na-Real kunnen bekijken? Juist, door te zorgen dat je toppers in je eigen stadion hebt rondlopen. En je moet voorzien in een stuk amuse ment daar omheen. Geef de mensen dus de gelegenheid een hapje te eten of een bor rel te drinken". Het binnenhalen van de ab solute top, het is wat PSV in den lande regelmatig is ver weten. Het zijn bekende kre ten: de vraatzucht van PSV dat alles maar koopt wat los en vast zit. „Maar die gelui den zijn minder geworden", weet Ploegsma. „We zijn ge accepteerd, omdat men ziet dat we onze aspiraties waar maken. Bovendien heeft de gehele Nederlandse voetbal lerij er baat bij. Komt PSV op bezoek, dan zit het overal vol. Zo werkt het toch. Ieder een profiteert toch van onze inspanningen. Een ander voorbeeld is het aantal spe lers dat we uitlenen. Is toch meer dan een elftal. Allemaal jongens die voor fancy prij zen tijdelijk van de hand doen. Voor een deel is dat ei gen belang, ja. Je leent spe lers tenslotte uit om ze te la ten rijpen of om ze later te kunnen verkopen. Maar ook anderen profiteren daar Al met al mag worden gecon stateerd, zeker na de miracu leuze zege tegen Steaua Boe karest, dat de vijf jaar gele den ingezette koerswijziging de gewenste vruchten heeft afgeworpen. „De voornaam ste doelstelling was dat we wilden bewijzen geen een- dagsvlinder te zijn. Dat is ge lukt, maar nu moeten we verder. PSV is nog geen in stituut, maar is wel hard op weg dat te worden". Beste genoeg Alleen het beste is goed ge noeg voor PSV. Het maakt het werk voor Ploegsma na tien jaar nog steeds span nend. De uitdaging is er nog volop in Eindhoven, reden om „nee" te zeggen tegen Feyenoord. „Hoewel daar veel mooi werk is te doen. In Rotterdam zijn de voorwaar den om er een topclub neer te zetten misschien wel beter dan bij PSV. Er is geen club waarvoor zoveel latente be langstelling voor bestaat als voor Feyenoord, Maar Feye noord zal wel bewust voor de top moeten kiezen. En zal dus de nek moeten durven uitsteken, net als wij een paar jaar geleden gedaan hebben". TEUN STAAL Van Velzen leidt SVV naar winst ZWOLLE Peter van Velzen heeft SVV naar de overwin ning op PEC Zwolle geleid. De topscorer in de eerste divisie scoorde gisteren in Zwolle drie keer (1-3). Hij voerde zijn pro- duktie op naar zestien doel punten in veertien wedstrij den. PEC Zwollle - SVV 1-3 (0-1): 42. Van Velzen 0-1, 60. Vis- scher 1-1, 67. Van Velzen 1-2, 85. Van Velzen 1-3 (straf schop). Scheidsrechter: Van Zon. Toeschouwers: 3000. Geel: Roosa (SVV). Stand SW 14 12 0 2 24 0 10 3 10 FC Antwerp treft VfB Stuttgart ZURICH Napoli - Werder Bremen is op papier het at- tractiefste duel in de derde ronde van het UEFA-beker- toernooi. De loting leverde gis teren in Ztlrich verder weinig opzienbarende wedstrijden op. FC Antwerp werd gekoppeld aan de verliezend finalist van vorig jaar VfB Stuttgart. Dat wordt in de sinjorenstad het duel tussen de naar een plaats in Oranje hunkerende Frans van Rooy en trainer Arie Haan van Stuttgart. Loting derde ronde, wedstrijden op 22 november en 6 december: Juven- tus (Ita) - Karl-Marx-Stadt (DDR), Napoli (Ita) - Werder Bremen (Wdl), Fiorentina (Ita) - Dinamo Kiev (Sov), Hamburger SV (Wdl) - FC Porto (Por), Rapid Wien (Oos) - FC Luik (Bel), Roae Ster Belgrado (Joe) - FC Köln (Wdl), Olympiakos Pireaus (Gri) - Auxerre (Fra), FC Antwerp (Bel) - VfB Stuttgart (Wdl). VOORHOUT De zaalvoet ballers van Bax schreven gis teravond de eerste wedstrijd om de Beneluxbeker Op hun naam. Tegen de kampioen van België, ZVK Hasselt, werd het 4-2. Volgende week volgt in Hasselt de return en wordt na afloop de beker uitgereikt. Bax-coach Jan Schoen heeft er alle vertrouwen in dat het uit eindelijk zijn ploeg zal zijn die de trofee in ontvangst neemt. „De 4-2 zege hier, in een goede wedstrijd, en het gegeven dat Bax in uitwedstrijden altijd be ter speelt, stemmen mij opti mistisch", aldus Schoen. ZVK Hasselt is geen onbeken de in het Belgische zaalvoet bal. Al vijfmaal veroverde de ploeg de landstitel, voor de vijfde keer ook speelt de club om de Beneluxcup. Erg succes vol waren de zuiderburen daarin tot dusverre niet. Al leen de eerste keer ging de be ker naar de Belgen, de drie volgende edities waren voor de Nederlandse tegenstander. Of Hasselt het dit jaar gaan redden valt nog te bezien. Ne derlands kampioen Bax heeft na de heenwedstrijd in elk ge val de beste papieren. De beginfase van de zaalvoet balwedstrijd, die in een rede lijk gevulde sporthal De Gaas- bak afgewerkt werd, was at tractief een veelbelovend. Bin nen vijf minuten stond het 2-1 voor Bax. Aanvoerder Jeffrey Forée opende al na anderhalve minuuut de score. Met een Rik van Dijk (rechts) zet zijn Belgische tegenstander Jos Sweron harde knal van afstand verras te hij de Belgische keeper vol komen. Eén minuut later trok namens de Belgen Guy Hebbe- recht de zaken weer recht. De derde treffer van de wedstrijd kwam van de schoen van Mar tin Bax, nadat eerder Forée net over schoot en keeper Ed Zuidhoek een keer languit had moeten gaan teneinde één van de Belgen van het scoren af te houden. Na dit flitsende begin besloot Bax dat het voor even wel ge noeg was en werd vooral op balbezit achterin gespeeld. Hennie Koet, keeper Ed Zuid hoek en Jeffrey Forée speel den elkaar beurtelings de bal toe en werden bij dit, voor het publiek niet bepaald aantrek kelijke spelletje, nauwelijks gestoord door Hasselt. Eén doelpunt viel nog voor de wis seling van speelhelft. Acht mi nuten voor tijd vuurde Forée een hard schot af op het doel. Hasselt-goalie Marché kon de inzet in eerste instantie nog wel keren, maar was kansloos bij de rebound van dezelfde Forée: 3-1. In de tweede helft was Bax' spelstijl er wederom op gericht de voorsprong vast te houden. Qua kijkspel viel er daarom in de tweede vijfentwintig minu ten minder te beleven dan voor rust. Langzaam handge klap van de toeschouwers leek de Voorhoutse zaalvoetbalfor matie weer bij de les te bren gen. Rik van Dijk leverde bij een plotselinge uitval de bal af bij aanvoerder Forrée, die an dermaal de keeper passeerde. Het spelletje dat de Belgen in de laatste minuten speelden, waarbij de doelverdediger tot aan de middenlijn mee op kwam, sorteerde vlak voor tijd nog effect. Het werd nog 4-2, waarmee ook Hasselt nog hoop zal houden op een goede af loop volgende week. op het verkeerde been. foto: henk snaterse Bax-coach Schoen is zoals ge zegd eveneens optimistisch. „Deze wedstrijd was misschien niet altijd even mooi voor het publiek, maar we hebben een goede basis voor volgende week gelegd. Daar in Hasselt moeten zij natuurlijk komen en kunnen wij op de counters gaan loeren. En dat spelletje ligt ons wel". In Hasselt zal Bax het in ieder geval nog zonder Mario Faber moeten doen. De international voet balt al een week of twee niet meer vanwege een bij het veldvoetbal opgelopen kuit blessure. Sportwereld Atletiek Olympische kam pioen op de marathon, de Por tugese Rosa Mota, gaat morgen van start gaan in de tien En gelse mijlen, van Schevenin- gen naar Kijkduin. Voetbal De Nederlandse amateur-internationaal Remco van Keeken heeft een contract getekend bij de Belgische eer ste klasser Lokeren. Van Kee ken kwam in Nederland in ac tie voor Hoek vaif Holland. Voetbal Een rechtbank in Napels heeft een miljoeneneis van Maradona afgewezen. De veel besproken en omstreden Argentijnse vedette had 2,2 miljoen dollar (4,5 miljoen gul den) als schadevergoeding ge- eist van een fotograaf. Wielrennen De Franse be roepswielrenner Roland Le- clerc heeft een contract voor een jaar getekend bij Toshiba, de ploeg voor wie onder ande re Jean- Francois Bernard rijdt. BILJARTEN Grand Prix driebanden Buasum Nieuwenburg-Martens 50-26/38, Bongers-Wigbers 50-27/43. HONKBAL Toernooi Taiwan Nederland-Japan 0-11. Werpcijfers: Nederland: Nanne (5 1/3) 2-1-8-3, Klerx (3) 4-0-4-0, Adam (2/3) 0-1-0-1. Japan 11-1-2-0. Slaggemiddelden: Boon 0,333, Kwakernaak 0,500. Nederland-Fillpijnen 5-4. Werpcijfers Nederland: Van Gorkum (4 2/3) 3-0- 6-1, Adam (3) 2-3-20, Klerx (1 1/3) 1- 0-0-0. Slaggemiddelden: Vielvoye 0,750, Koehorst 0,500, Boon 0,333, Ansjeliena 1,000. SCHAKEN WK landenteams Luzern Zesde ronde: Nederland-Sovjetunie 1/2-3 1/2 (Timman-Beljavskl 0-1, Van der Wiel-Vaganjan 1/2-1/2, Sosonko- Ivantsjoek 0-1, Piket-Goerevitsj 0-1), Verenigde Staten-Cuba 2 1/2-1 1/2, Engeland-Afrika 2 1/2-1 1/2, Joego- slavië-Hongarije 2-1 1 afg., Zwltser- land-China 1 1/2-1 1/2 1 afg.. Stand: 1. Sovjetunie 19 punten, 2. Joegoslavië 13 1/2 1 afg., 3. Enge land 13 1/2, 4. Verenigde Staten 13, 5. Hongarije 12 1/2 1 afg., 6. Cuba 11 1/2, 7. Zwitserland 9 1/2 1 afg, 8. China 9 1 afg., 9. Nederland 8 1/2, 10. Afrika 8. TAFELTENNIS Open Oostenrijkse kampioentchap- Landentoernooi, halve finales Dames Joegoslavië-België 3-1, Sov jetunie-Nederland 3-2 (Kloppenburg- Melnik 21-12 22-20, Noor-Pallna 5-21 23-21 19-21, Kloppenburg/Noor-Mel- nik/Popova 20-22 17-21, Kloppen- burg-Pallna 17-21 23-21 21-19, Noor- Melnlk 14-21 16-21). Finale: Joego- slavIë-Sovjetunie 3-2. Heren halve finales: Bondsrepubliek- Polen 3-0, Joegoslavië-Engeland 3-2. Finale: Bondsrepubllek-Joegoslavlë 3-2. TENNIS Toernooi Parijs Heren 1,3 miljoen dollar: kwartfinales: Edberg (Zwe/2)-Hlasek (Zwl) 6-4 6-3, Becker (Wdl/1)-Masur (Aus) 6-7 (2-7) 6-4 7-6 (8-6), Krlckstein (Vst/6)-GII- bert (Vst) 4-6 6-3 6-4, McEnroe (Vst)- Chang (Vst) 6-4 6-3. VOETBAL Bundealiga Zestiende speeldag: VfL Bochum- Homburg 1-0, Bayer Leverkusen-FC Sankt Pauli 1-1, Fortune Düsseldorf- Waldhof Mannheim 0-0. VOLLEYBAL Europa Cup voor landskampioenen Sneek, vrouwen, eerste ronde, eerste wedstrijd: Olympus (Ned)-Matoslnhos Lexoes (Por) 3-0 (15-7 15-1 15-2). PAARDESPORT Jumping Amsterdam Springen, Internationaal concours, ta bel A, 1.50 m, met barrage: 1. Mi chael Whitaker (Gbr) Didl 0 strafpun- ten, 29,06 seconden, 2. Phillppaerts (Bel) Darco 0-29,32, 3. Raymakers (Ned) Olympic Zamira ZB 0-29,83, 9. Dufour (Ned) OO Seven 4-30,63. Springen, finale NHS Dunhill Trophy 1989, na twee barrages: 1. Tops Voila T 0 strafpunten, 33,50 seconden, 2. Voorn Goldika L 0-34,08, 3. Lansink Voltaire 4-34,68, 4. Van der Schans Noordland's Special 4-36,33, 5. Du four Simply Magic 8-35,63. Eindstand: 1. Dufour 116 punten, 2. Voorn 106, 3. Lansink 103. Springen: nationaal concours, tabel A, 1.40 m: 1. Voorn Goldika L 0 straf punten, 29,57 seconden (In de barra ge), 2. Tops Activate 0-29,82, 3. Lan- kester Emigrant 0-32,01. Dressuur, proef DS12: 1. Rothenber- ger (Wdl) Petit Prince 1130 punten, 2. Lunskens (Bel) Abner 1063, 3. Na- thorst (Zwe) Dante 1061. Koereen Schaesberg Eerste koers, 1900 m: 1. Cherle VB ((L. v.d. Weyer) 2,14,6 - 1.23,7, 2. Duke Buitenzorg, 3. Deesse du Bols. Niet gestart: Deesse du Noyer, Cy prus PF. Toto: winnend 9,00, plaats 1,40 1,10 1,90, koppel 6,00, trio ,250,70. Tweede koers, ren 1800 m: 1. Move Closer (B. Hadjeb) 1.52,3, 2. No Doubt, 3. Montekln's Lady. Niet ge start: Shadina, Gentle Giant. Toto: winnend 3,30, plaats 2,70 2,40, kop pel 33,10, trio 282,40. Derde koers, 1609 m: 1. Zilver Ulan- dia (F. Gorter) 2.07,30 - 1.19,10, 2. Charly Ludwig, 3. Blanchefleur. Toto: winnend 5,70, plaats 1,30 1,20 1,60, koppel 2,80, trio 36,70. Vierde koers, ren 1800 m: 1. Olympus ,(M. Watlow) 1.55,0, 2. Jacky Bright, 3. iSalling Home. Toto: winnend 2,80, plaats 1,60 1,30, koppel 1,90, trio 9,40. Vijfde koers, 2100 m: 1. Culvre i(H.Grift) 2.54,7 - 1.23,2, 2. Debora Durbin, 3. Caline des Sources. Niet gestart: Vic Flame. Toto: winnend 1,60, plaats 1,10 1,20 3,70, koppel 1,50, trio 40,70. Zesde koers, 1609 m: 1. Upper State Road (H. Grift) 2.06,0 - 1.18,3 ,2. Co- bus Zuydhoeve, 3. Donna Berkum, 4. Cas Buitenzorg. Niet gestart: Voro- noff. Toto: winnend 1,60, plaats 1,10 1,50 2,20, koppel 4,40, trio 34,80, kwartet 179,40. Zevende koers. 2100 m: 1. Channa Wlttenhof (H. Grift) 2.55,4 - 1.23,5, 2. Anouk Buitenzorg, 3. Dryade. Toto: winnend 2,60, plaats 1,10 1,30 1,10, koppel 8,60, trio 44,70. Achtste koers, ren 2000 m: 1. Salutler (A. de Vries) 2.06,6, 2. Oxymoron, 3. Jollido Rivieren. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10 1,20 1,30, koppel 2,40, trio 20,40. Negende koers, 2600 m: 1. Belmondo (H. Grift) 3.19,6 - 1.24,5, 2. Bram Bui tenzorg, 3. Zarathoestra, 4. Bepoef BM. Niet gestart: Virtuose C, Bep De Bloomerd. Toto: winnend 1,70, plaats 1,00 1,10 1,00, koppel 4,80, trio 19,20, kwartet 92,80. Tiende koers, 2100 m: 1. Boy De Bloomerd (W. Veils) 2.49,9 - 1.20,1, 2. Yshamo Lerona, 3. Anton Aldorp.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17