Jk durf nu dies aan" 2>c £cidóclte GotiAo/nt Omspuitverbod voor Roodemolenpolder lijkt onafwendbaar Echtpaar Yink-Janmaat viert diamanten trouw Nog geen financier voor hotel aan Picképlein Warmond blij met nieuwe leidsvrouw IDEN OMGEVING or de naam van 't Waterhoentje te onthullen werd het derdagverblijf officieel geopend, foto: henk v.d. ende £eidóe6oiVta/nt ZATERDAG 4 NOVEMBER 1989 PAGINA 15 Kinderdagverblijf Waterhoentje geopend ZOETERWOUDE Kinder- dagverblijf 't Waterhoentje in Zoeterwoude heeft gistermid dag officiëel haar deuren geo pend. Dat gebeurde door het onthullen van het naambord van het onderkomen aan de Westeindseweg ID in Zoeter- woude-Dorp. Het kinderdag verblijf is gevestigd in het voormalige lokaal van de „Hellebellen" in de Corbulo- school. Vandaag wordt er tus sen tien en een uur open dag gehouden. Inlichtingen kunnen ook telefonisch worden inge wonnen via nummer 01715- 3863. VALKENBURG „Ik heb alleen maar op het terrein gepast en veel geld aan de grond besteed. Daar krijg ik niks voor te rug. Ook mijn boot raak ik niet kwijt ter wijl die wel 60.000 gulden heeft gekost". De 68-jarige mevrouw D. den Uyl uit Val kenburg is nog verbaasd over de actie van Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabriek NV die vrijdagmorgen vroeg door drie schuur heeft laten afbreken. VAN HERWAARDEN SLOOPT SCHUUR BIJ WOONBOTEN Dit gebeurde nadat per 1 november de huur van de ligplaats van Den Uyl was opgezegd. Mevrouw Den Uyl woont al sinds 1965 in een woonboot in de Rijn waarvoor ze huur betaalt aan de Domei nen. Ze maakt gebruik van grond van Van Herwaarden. „Mijn kabels en water leiding liggen in grond van Van Herwaar den. Daarnaast heb ik een stuk grond in gebruik voor het houden van vee en er staan een paar schuurtjes op. Mijn man heeft daar in het begin van de jaren zestig al mondeling toestemming voor gekregen van Van Herwaarden", vertelt Den Uyl. In al die jaren was het gebruik door het echtpaar Den Uyl nooit een echt pro bleem. „Af en toe werd er wèleens gepro testeerd maar dat luwde altijd weer. Pas de laatste twee jaar met de nieuwe direc teur bij Van Herwaarden zijn de proble men begonnen", aldus mevrouw Den Uyl die in mei 1987 te horen kreeg dat ze haar vee moest opruimen en de schuren afbre ken. Zou dat niet gebeuren dan werd haar ligplaats opgezegd. Tot de zomer van 1989 werd daar vervolgens niets meer van ge hoord. Toen ontving ze opnieuw een brief waarin werd geconstateerd dat er geen verbetering was in het gebruik van het land en ze moest verdwijnen. Ook haar buren kregen een brief. „Mijn buren heb ben inmiddels de boot verkocht maar ik heb een stalen boot. Die raak je niet mak kelijk kwijt". Ook uitstel tot 1 november mocht niet baten. Een nieuwe ligplaats vond ze niet evenals een vervangend huis. „Ik ben bij Leiden geweest en bij Valken burg. In Valkenburg willen ze me direct in een flat stoppen terwijl Leiden eerst al leen een eenkamerwoning had. Ik heb echter nog vee en enkele dieren waarvan ik er nu al enkelen heb uitbesteed". Den Uyl werd vrijdagmorgen om kwart over acht geconfronteerd met de drie slopers van Van Herwaarden. Die wilden met de sloop beginnen van enkele schuren van voormalige buren die door Den Uyl in ge bruik zijn genomen. „Ik heb mijn advo caat gebeld en die meldde dat zoiets niet kan zonder redelijk overleg. Vervolgens is de politie erbij geweest. Een schuur waar in enkele eigendommen stonden, is wel gesloopt". De Rijnsburgse politie heeft de partijen gisteren gescheiden. „De schuren staan op grond van Van Herwaarden en zijn door mevrouw Den Uyl zonder toe stemming in gebruik genomen. Wij heb ben de zaak gesust en gezegd dat ze eerst maar het overleg moeten afwachten voor er verder wordt gesloopt", aldus een poli tiewoordvoerder. De advocate van me vrouw Den Uyl, De Milliano uit Katwijk, wil daar nog geen mededelingen over doen. Bij Van Herwaarden's Kalkzand- steenfabriek wordt geen commentaar ge geven op de gebeurtenissen in Valken burg. Een telefoniste meldt dat directeur Den Hartog in bespreking is. Na de be spreking terugbellen heeft volgens haar geen enkele zin aangezien Den Hartog toch „nooit commentaar geeft". DEN HAAG/BOLLEN STREEK Een omspuitver bod voor de Roodemolenpol der in Voorhout lijkt onaf wendbaar. De commissie re creatie, natuur en agrarische zaken is gisteren zonder veel tegensputteren akkoord ge gaan met een dergelijk verbod. Het Voorhoutse plan om op de 13 hectare in het zuiden van de polder een industrieterrein aan te leggen, is daardoor flink doorkruist. „We geven het echter nog niet op. In deze commissie is eenzijdig reke ning gehouden met natuur waarden. We gaan verder pra ten met gedeputeerde H. van der Meer om toch een indus trieterrein te krijgen", stelde wethouder D. IJdo van Voor hout gistermorgen na de ver gadering. De leden van de commissie re creatie, natuur en agrarische zaken hadden gistermorgen meer moeite met een omspuit verbod van de terreinen De Blink, het Paardenkerkhof en een deel van Sancta Maria. De fracties van PvdA, Groen Links, D66 en GPV pleitten voor het volledig onder het omspuitverbod laten vallen van het gehele terrein van Sancta Maria terwijl het CDA, VVD en SGP juist geen om spuitverbod voor deze drie ter reinen wilden. W. van Herk (CDA): „De bollenteelt moet extensiever beoefend worden. Daardoor is er behoefte aan extra grond. Dit zijn de enige gronden die nog echt geschikt zijn. Bovendien is een vee teeltbedrijf gezien de opper vlakte van het terrein onhaal baar. Gezien de grote beper kingen die de bollenteelt al zijn opgelegd, vindt het CDA dat er omgespoten moet wor- Gedeputeerde E. van Heemst wees de CDA-fractie op het feit dat de drie terreinen aan gekocht kunnen worden door de Stichting Zuidhollands Landschap als reservaat. Eerder had een woordvoerder van het Zuidhollands Land schap verklaard daartoe in staat en bereid te zijn. „Daar door vervalt uw argument dat de stukken grond te klein zijn voor een heel agrarisch be drijf", aldus Van Heemst die er op wees dat er nog veel grasland niet beschermd is. „Juist deze gebieden zijn pa reltjes op natuurgebied", ver dedigde hij het voorstel van gedeputeerde staten om voor een deel van Sancta Maria, De Blink en het Paardenkerkhof een omspuitverbod te laten gelden. De PvdA-fractie had onder tussen de stemmen geteld en geconcludeerd dat de besluit vorming een ongewenste kant opging. Daarom lanceerde woordvoerder C. van der Zalm uiteindelijk een tussenvoorstel. „We willen de gedeputeerde opnieuw op pad sturen om te overleggen met de agrariërs en de gemeenten. Daarbij moet het hele gebied in ogen schouw genomen worden", al dus Van der Zalm. VVD en CDA volgden het voorstel van de progressieven. Ook gedepu teerde Van Heemst ging ak koord ondanks zijn aanvanke lijk verzet tegen meer overleg met agrariërs en natuurbe schermingsorganisaties omdat daar toch niets meer uit zou voortkomen. Burgemeester Houdijk (links) bezocht gisteren het echtpaar Vink. foto: henk van den ende ZOETERWOUDE Het echtpaar Vink-Janmaat uit Zoeter- woude-Rijndijk heeft gisteren bezoek gehad van burgemeester A. Houdijk. De burgemeester kwam langs omdat het echtpaar zestig jaar geleden in het huwelijksbootje stapte. Een bootje uit het goede hout, want beide echtelieden kregen twaalf kinderen, die op hun beurt zorgden voor een omvangrijke familie. Liefst 43 kleinkinderen kwamen ter wereld, die zelf weer 23 achter kleinkinderen kregen. Naast het drukke familieleven heeft het echtpaar ook nog tijd voor fietsen en vooral voor het dagelijkse klaverjassen. De 85-jarige echtgenoot en de twee jaar jongere echtgenote leven nog altijd in een eigen woning aan de Hoge Rijndijk. Beiden wónen al meer dan tachtig jaar in Zoeterwoude, de bruid is er zelfs geboren. Haar man komt uit Warmond, maar heeft daar zo kort gewoond dat daar nauwelijks iets van te mer ken is. De receptie die wordt gegeven om de diamanten huwe lijkstrouw luister bij te zetten, wordt op zondag 12 november ge houden in De Eendekooi aan het Kooikerspad 1 in Zoeterwou- de-Rijndijk. Felicitaties kunnen worden overgebracht tussen 16.00 en 17.00 uur. NOORDWIJK Bouwondernemer De Raad bv uit Katwijk heeft nog geen belegger die het nieuw te bouwen hotel aan het Picképlein wil financieren. Het project dat 50 miljoen gulden moet gaan kosten moet verrijzen op de plaats waar nu nog bar- dancing Duna Deli staat. Het hotel moet een van de meest lu xueuze van Noordwijk worden. Een informatieavond voor omwonenden en andere geïnteres seerden is gisteren slechts matig bezocht. Degenen die wel kwa men waren bezorgd over eventuele parkeeroverlast. Volgens di recteur P. Brandjes van het bouwbedrijf krijgt het hotel echter een parkeergarage met voldoende capaciteit voor gasten en per soneel. Een aantal mensen vond het plan te grootschalig. Ook over de hoogte van het hotel, naar schatting 23 meter, werd ge discussieerd. Een vertegenwoordiger van de plaatselijke PvdA wilde van Brandjes de garantie dat het bouwplan niet tussentijds wordt gewijzigd. „Wij hebben zoiets al eerder aan de hand gehad met de bouw van de tennishal op het casino-terrein. Opeens wa ren de centjes op en kwam er een heel ander gebouw dan we dachten". Volgens Brandjes ontwikkelen bouwmaatschappijen geen plannen om ze vervolgens in de prullebak te gooien. De garantie kon hij echter nog niet geven. Het hotel naar een ontwerp van architectenbureau Van Egmond uit Noordwijk wordt zes verdiepingen hoog en telt 150 hotelka mers, congreszalen en een openbare winkelpassage. Het wordt trapsgewijs gebouwd en zal in verband met het geaccidenteerde duinterrein aan de achterzijde twee verdiepingen lager zijn. Als het er komt zal De Raad ervoor zorgen dat Club '71 aan de Oude Zeeweg verdwijnt. Op de plaats waar die bar-dancing nu nog staat komen dan appartementen. De dancing vormt een storend element in de directe omgeving van het hotel vindt Brandjes. Geeft de gemeente de vergunning voor de bouw van het hotel echter niet, dan zal Club '71 worden doorverkocht. VEKE VAN DER WEL NIEUWE URGEMEESTER VAN WARMOND: Onder redactie van Ton Pieters. „Een Physioloog, die het aan tal haren van verschillende hoofden geteld heeft, kwam bij vier omtrent even' groote schedels tot het volgende re sultaat, wat de kleur der ha ren betreft: rood haar 90.000, zwart haar 103.000, bruin 109.000, blond echter 140.000. De roode haren moeten evenwel het stevigst zitten, want menschen met rood haar krijgen zelden een kaal hoofd", aldus de Leid- sche Courant op maandag 29 oktober 1929. Uit Aarlanderveen werd die zelfde dag iets vernomen om trent „een bakker zonder gerij". „Bij den j.l. gehouden keuring te Alphen aan den Rijn werd van de bakker van H. alhier zijn geheele gerij, karren en honden voor ge bruik afgekeurd". Jit de Vragenbus. „Vraag: Waar kan een administratief onderlegd persoon zich ver voegen voor uitzending naar Ned.Oost-Indië? Antwoord: Als hoedanig wenscht u te worden uitgezonden? Wend u eens tot het departement van koloniën te den Haag. Vraag: Heeft een gemeente veldwachter het recht zon der dat zijn assistentie ge vraagd is, iemand in een an dere gemeente te bekeuren? Antwoord: Dat zal er aan lig gen. Is hij tevens onbezoldigd rijksveldwachter, dan is hij daartoe bevoegd. Ook is hij daartoe bevoegd, als hij den delinquent op heeterdaad be trapt en hem op grondgebied van een andere gemeente achtervolgt". De verantwoor delijke L.C.redacteur die der gelijke vragen kreeg voorge schoteld, moet zich geheel in zijn element hebben gevoeld. Totdat er iets misging. Veel plezier, namelijk, moeten de lezers van dit Vra- genbus-rubriekje gehad heb ben in het volgend onder werp, dat aanvankelijk niet op moeilijkheden leek te zul len stuiten. „Vraag: Hoe oud moet men zijn om op een driewieler-bakfiets te mo gen rijden? Antwoord: Daar omtrent is in de motor- en rijwielwet geen enkele bepa ling opgenomen. Men is hier in dus volkomen vrij". Weer een probleem de wereld uit en een abonnee tevreden ge steld. De volgende dag, echter stond in die gewaardeerde rubriek: „Rectificatie": „Wij hebben gisteren een ant woord gegeven op de vraag, of er ook iets bepaald is om trent den leeftijd, waarop men een driewieler-bakfiets mag berijden. Het antwoord op die vraag was ten deele juist, maar overigens toch ook in de eindconclusie verkeerd. In de motor- en rijwielwet n.l. is hieromtrent niets bepaald, doch de ar beidswet zegt: „Het is verbo den aan persoonen beneden 15 jaar arbeid te doen ver richten door het door trappen doen voortbewegen van een transportdriewieler". Een rechtzetting kan nooit kwaad en werkt zelfs verhelderend, nietwaar? De dag daarop, inmiddels 30 okt., stond er in deze rubriek niettemin: „Nogmaals recti ficatie": „Onze rectificatie van gisteren op het antwoord betreffende het mogen rijden met een driewieler-bakfiets, behoeft nog eenige verbete ring. Art.4 zegt n.l. onder C, dat het aan persoonen bene den 16 jaren verboden is ar beid te verrichten bestaande in het door trappen voortbe wegen van een transport- driewieler". Een gemiddelde dagbladjour nalist zou door deze, zijn vak ontluisterende manoeuvres, behoorlijk van de kaart zijn geweest. Maar Hein geens zins. De betreffende Vragen- bus-redacteur, Hein Geise (die in een solide boekenkast de hele wetgeving in dikke, gele bandjes die telkens door herziene uitgaven ver vangen moesten worden onder handbereik had en daar graag in bladerde), moet een black-out gehad hebben. Hij was een week eerder ge slaagd voor zijn doctoraal examen rechtsgeleerdheid en mocht zich nadien meester noemen. Maar niets vermocht hem van de wijs te brengen. De klok zei dat het z'n tijd was. Hij draaide volmaakt kalm de dop op z'n vulpen, stak die in een binnenzak en liep rus tig naar de garderobe van de redactie aan de Papengracht. Daar bekleedde hij zich met een regenjas, greep de para- pluie en zei minzaam „goe denavond" tegen de verbijs terd toekijkende collega's. Hij was het hele voorval alweer vergeten toen ie buiten op de stoep stond. Geise kon stor men doorstaan, en daar heeft de oude Leidsche Courant met innige dankbaarheid van geprofiteerd. Maar goed, van de bakfiets nu in een wip naar de Sowjet Unie, zestig jaar terug. „Vol- OOR Ze maakte in 82 haar entree in de ge- eenteraad van het Over- selse Goor en werd met- n op 32-jarige leeftijd ethouder voor haar par- de PvdA. Zeven jaar la- r maakt ze opnieuw een ote stap. Ineke van der el-Markering is gisteren inoemd tot burgemees- r van het 5.000 inwoners llende Warmond. 1 heb het niet vanaf het be- 1 gewild. Het functioneren men een college ben ik wel eds leuker gaan vinden, n kun je wethouder blijven één plaats tot je 65 bent, of moet gaan solliciteren als rgemeester. Zo langzamer- nd ben ik alle beleidsterrei- n leuk gaan vinden. Ik durf alles aan." t onaangekondigde vertrek n de wethouder naar de ndstad sloeg gistermiddag het Goorse gemeentehuis in de spreekwoordelijke bom. t tranen en verslagenheid jkt hoe geliefd ze zich in ir woonplaats heeft ge- akt. Ook blijkt een grote -bondenheid binnen de ge- Jente met 11.000 inwoners. :t voor niets waren het juist politici van het CDA, de rtij die het toch lang niet al- i met de wethouder eens is, die zich gistermiddag het rst meldden bij het huis van familie Van der Wel. ensen et zijn vooral de mensen die hier achter laat", zegt ze n ook, „dingen zeggen me it zo veel. Ik laat veel ach- Vooral mensen waarvan weet dat ze op me gestemd bben. Toen ik ten tijde van sollicitatie door Goor reed, i ik telkens het gevoel dat ze in de steek liet. Goede enden ook. Die laat ik niet achter, maar zij blijven hier wonen en ik ga weg. Een mag nifieke fractie. Mooi, mooi, mooi. De mensen op de secre tarie. Een schitterende collega- wethouder. Her en der partij genoten in Overijssel." Ineke van der Wei-Markerink werd in mei 1950 geboren in Neede in de Gelderse Achter hoek. Ze is getrouwd, heeft twee dochters. Isis is 14; Jasha 12. Haar man Peter is beleids medewerker bij de Consumen tenbond in Den Haag. Daar ligt ook de sleutel voor haar uiteindelijke keus te sollicite ren naar de burgemeestersze tel van Warmond. Van der Wel was tot begin dit jaar de eerste reserve van de PvdA Overijssel voor een Tweede Kamer-zetel. Ze maakte grote kans om bij de afgelopen verkiezingen op een verkiesbare plaats achter Flip Buurmeijer en Jan Lonink ge plaatst te worden. Ze zag er van af omwille van haar gezin. Pa en ma in Den Haag en de kinderen in Goor, dat kon niet. Ze moest wel in Overijs sel blijven wonen, want PvdA- kamerleden vertegenwoordi gen hun provincie. Maar het burgemeesterschap is zeker geen tweede keus. „Ik kies toch voor het lokaal bestuur. Ik kan niet zonder gewone mensen om me heen." Bakker In Goor is ze niet alleen wet houder, maar ook loco-burge meester. Gevraagd naar hob by's noemt ze alleen dieren. „Je werk", vult haar oudste dochter aan. Het wethouder schap is dan in principe part time, maar het in de praktijk is het voor haar een volle dag taak. Inmiddels is het gezin Van der Wel al drie keer in Warmond wezen kijken. „Je gaat er naar toe en je denkt „Zou 't kun nen?, Voelen we ons hier thuis Ik heb wat kranten opgevraagd en wat nota's. De gemeente gaat dan voor je le- WARMOND Politiek Warmond heeft gisteren verheugd gereageerd op de benoeming van G.W. van der Wei-Marke rink (39) tot burgemeester. Van der Wel, lid van de PvdA, was unaniem voorgedragen door de vertrouwenscommissie uit de gemeenteraad. Ze is nu nog wethouder en loco-burge meester in de Twentse gemeente Goor. Per 1 december aan vaardt ze het ambt van eerste burger. Daarmee komt een eind aan het burgemeesterloze tijdperk dat intrad met het vertek van G. Hendrickx-Vlaar in maart dit jaar. De honneurs werden daarna waargenomen door C. Dalhuisen-Polano die onlangs werd benoemd tot burgemees ter van Bennebroek. Loco-burgemeester en wethouder C. van Schagen (CDA) rea geert blij op de komst van Van der Wel. „We hebben nu lang genoeg een full time-bestuurder ontbeerd. Ik verwacht dat het besturen van Warmond op de oude wijze zal worden voortgezet". Ook A. Schavemaker, raadslid voor Progressief Warmond, is ingenomen met de benoeming. „Gelukkig komt er nu een einde aan de interim-periode, maar het college heeft het het afgelopen half jaar goed gedaan". Schavemaker is opgetogen dat de keuze van de minister op een vrouw is gevallen. „Heel positief. Bovendien is ze van de PvdA en dat klinkt toch door in het bestuur". VVD-raadslid C. Saris reageert verheugd op de benoeming. „Ik heb zelf met haar kennis gemaakt via de vertrouwenscommissie die de kandidaten heeft voorgedragen en mevrouw Van der Wel leek mij de meest geschikte kandidaat". Saris is in zijn nopjes dat de voordracht van de vertrouwenscommissie is gevolgd. „Commissaris van de Koningin Patijn heeft woord gehouden. Als de vertrouwenscommissie unaniem een voordracht zou doen, zou Patijn die kandidaat voorstellen aan de minister. Ik ben blij dat de benoeming rond is". DRIEWIELER-BAKFIETS: Juridisch het struikelblok van de Vragenbus. gens berichten uit Moskou zal in Rusland een omvang rijke propaganda tegen de viering van het Kerstfeest worden gevoerd. Er worden optochten en vergaderingen georganiseerd om de bevol king aan te sporen uit de kerken te blijven. De com munistische vereenigingen eischen verder een nieuwe wet, waarbij het bouwen van nieuwe kerken wordt verbo den". In Engeland was eind okto ber 1929 de winter al begon nen. „Uit Engeland komen berichten over buitengewoon sterke nachtvorsten. Schot land en de noordelijke graaf schappen van Engeland wer den door nieuwe sneeuwbui en bezocht. Op sommige plaatsen werden de boomen in één nacht tengevolge van de vorst bladerloos gemaakt. Bij een brand, die bij de Li- mehouse Paper Board Mills Ltd, Narrow-street te Lon den, uitbrak, bevroor het wa ter, dat uit de slangen op het plaveisel liep, in korten tijd". Heck's Lunchroom aan de Stationsweg in Leiden ver toonde in een grote adverten tie een zonnige en argeloze kijk op Duitse liederen. „Duitsche Liederen missen ook op ons Hollanders hun bekoring niet. Wie uwer aan den Rijn geweest is, zal niet alleen de aangename herin neringen hebben meegeno men aan Vader Rijn, zijn bergen en burchten, het goe de glas Rijnwijn en de bier pul met de heerlijke Würst- chen, maar bovenal aan de leuke liedjes, die hem alom in de ooren klonken. Ja, leuke liederen hebben zij, de Duitschers! En daarom is er Woensdagavond a.s. nu eens een Duitsche liedera vond in Heck's Lunchroom, waarop jolige Rijnliedjes, stu dentenliederen enz. naast goede zangnummers van Ri chard Tauber e.a. op voor beeldige wijze door de Pana- trope ten gehoore worden gebracht, terwijl ook het be kende Solisten-trio dien avond natuurlijk zijn beste beentje weer voorzet. De Hollanders zullen de prettige vacantiedagen aan den Rijn doorgebracht weer in ge dachten beleven; de Duit schers zullen Woensdaga vond a.s. een stukje „Heimat" terugvinden in Heck's Lunchroom in Leiden". Toen het 1940 was, zongen de „Duitschers" in Leiden e.o. weer heel andere liederen. sen het wethouderschap en het burgemeesterschap zegt ze: „Het verschil is dat je geen fractie hebt. Het is veel eenza mer. Dat vind ik ook het moeilijke er aan. Dat geef ik wel toe. Maar ik ben nogal open en ik hoop gemakkelijk contact te maken." Van der Wël is het type be stuurder dat voortdurend zoekt naar oplossingen waar in gezamenlijkheid aan gewerkt is. „De oplossing ontstaat. Het groeit en op een gegeven mo ment is het er. Het staat er als of het er altijd is geweest. Niet spectaculair, zo van: 'dat staat er' en 'dat staat er'. Mijn drijf veer is altijd geweest: voor waarden scheppen om dingen te laten gebeuren. Ik krijg al tijd veel inspiratie door andere mensen. Ik denk vaak: 'Ik moet het doen voor jou, want ik heb de mogelijkheden'. Zelf zitten de mensen niet in die positie. Dan kiezen ze iemand die wel de mogelijkheden heeft. Ze heeft er zin in. Benieuwd als ze is naar de ongetwijfeld andere volksaard. „Tegen de adviescommissie zei ik dat ik MO-B Nederlands had gehaald aan de Universiteit van Am sterdam. „Aha, Maagdenhuis 1968", zeiden ze. Dat zullen ze in een adviescommissie in Goor nooit vragen. Dat is het verschil." THEO HAKKERT Warmond en Goor hebben niet veel met elkaar gemeen. Van der Wel, voorzichtig om dat ze uiteraard nog lang niet alles van Warmond kan we ten: „Goor is een kleine indus triestad met typische stadspro- blemen, maar dan op kleinere schaal. Dat zal daar minder zijn. Warmond is kleiner. Sta- tischer ook, denk ik. Het is er prachtig groen. Dat wil zeggen dat er niet zo'n grote groei zal zijn. Niet veel vestigingen van buiten. Het verschil is ook dat Warmond dicht tegen een gro te stad aan ligt. Meer dan Goor bij Hengelo. Dan moet je op passen dat je geen buitenwijk van de grote stad wordt. Dus moet je je voorzieningenpeil in stand houden. Ik heb dat ook tegen de adviescommissie ge zegd. De Kagerplassen bijvoor beeld. Zorgen dat 't mooi blijft, dat wil zeggen: beheersen. Een maximaal recreatienut zonder dat het de kwaliteit van de plas aantast." Eenzamer Op de vraag wat ze denkt dat het verschil voor haar is tus- Het gezin Van der Wel met de dochters Isis (rechts) en Jasha. foto: george nusmeijer ven. We vonden het leuk toen we er rond keken. In augustus was het al zo dat ik, toen we bij de bakker waren, dacht „Als de mensen maar niet aan me zien, dat ik hier graag zou willen wonen".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15