Theo de Tank gaat nu ook in de aanval Maradona slaat jonge supporter Den Helder slipt naar finalepoule sportuitslagen Nauta ondanks pech nog steeds koploper SPORT SttidtaQowuvnt VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 PAGINA 7 Voetbalclubs willen metaal - detectoren DEN HAAG De achttien betaal de clubs uit de eredivisie zijn mas saal voorstander van verregaande maatregelen om de veiligheid in en om de voetbalstadions te verbe teren. Vijftien clubs willen uitbrei ding van de bewaking. Metaalde tectoren bij de ingangen van de stadions moeten wapens helpen opsporen. Elf clubs zijn voor het weren van supporters van de uit spelende vereniging. De andere zeven vrezen, dat de inkomsten derving bij deze maatregel te groot is. Alle clubs willen bij elke wed strijd het gedrag van de aanhan gers op video registreren, wat de bewijslast bij overtredingen verge makkelijkt. Op weg Gisteren vertrok vanaf Schiphol een groep van circa 300 atleten, die komende zondag gaat deelnemen aan de marathon van New York. FOTO: ANP Jelle Nijdam beste wielrenner van 1989 DEN BOSCH Jelle Nijdam uit Zundert is gisteravond in Den Bosch onderscheiden met de Gerrit Schulte-trofee. De „Club van 48" wielersportexperts vond hem de beste wielrenner van 1989 op de punten karak ter, sportiviteit, strijdlust, koersinzicht en behaalde resultaten. Nijdam zegevierde dit jaar onder meer in twee Tour de France etappes en de najaarsklassiekers Parijs- Brussel en Parijs-Tours. De Club van 48 kende de Toboga-beker voor de meest be loftevolle wielrenner toe aan Nijdams ploeggenoot Patrick Tolhoek. De Keetie van Oosten-Hage-bokaal voor de beste Ne derlandse onder de wielrennende vrouwen ging voor de tweede achtereenvolgende keer naar olympisch kampioene Monique Knol. KNVB schorst Rinus Israël twee duels ZEIST Rinus Israël, trainer van Den Bosch, is door de tuchtcommissie van de KNVB voor twee wedstrijden ge schorst. Israël kreeg de straf, omdat hij in de wedstrijd van zijn club tegen Willem II scheidsrechter Reygwart bele digde. De coach moet tevens een boete van 750 gulden beta- De volgende spelers werden voor één wedstrijd geschorst: De Kant (DS), Veldwijk (Em- men), Hellinga (Heerenveen), Aalbers (NEC). Steegman blijft bij Volendam VOLENDAM Leo Steegman heeft zijn contract met Volendam met twee jaar verlengd. De trai ner/coach, die sinds 1988 in dienst is van de eredi visieclub ,is met Volendam een verbintenis aange gaan tot juli 1992. De verlenging van de verbintenis past volgens manager Jan Brouwer in het beleid van Volen dam, dat gericht is op het bereiken van een plaats in de sub-top van de eredivisie. Honkbalploeg verliest duel TAIPEH Op de eerste dag van het internatio naal honkbaltoernooi in Tatpeh heeft Nederland met 8-2 verloren van Canada. Werpcijfers: Callen- bach (8 3): 5-3-8-3; Moerman (1): 1-0-2-0. Slagge middelden: Ansjeliena 0,667, Boon 0,333, Rijst 0,250. Runs: Nederland 2- Canada 8, honkslagen: 5- 10, fouten: 0-3. Van der Reijden vertrouwensman bij Feyenoord ROTTERDAM Drs. Joop van der Reijden is vanaf 6 no vember gevolmachtigd ver trouwensman van Feyenoord. Dat wil zeggen dat hij alle be slissingen binnen de club mag nemen. Hij hoeft alleen ver antwoording af te leggen aan de beheerstichting, waarvan de leden al enige weken de missionair zijn. Tot de aanstelling van Van der Reijden, die onlangs werd be noemd tot voorzitter van een commissie die de club moest doorlichten, werd gisteren be sloten tijdens een vergadering van de beheerstichting bij Feyenoord. Het is de bedoe ling, dat NOS-voorzitter Van der Reijden vanaf 6 november tevens als spreekbuis van de club optreedt. Het is de bedoeling dat de commissie-Van der Reijden begin december klaar is met de beoogde verbetering en vereenvoudiging van de struc tuur binnen de club. „We zijn op de goede weg met de be sprekingen, maar er moet nog veel gebeuren", aldus lid van de beheerstichting Van Welse- nes. „We weten wel wat we precies willen, maar dat kun nen we nog niet naar buiten brengen omdat het over de in vulling van namen gaat". Kloppenburg stuurt pingpongsters verder LINZ Mirjam Kloppenburg heeft de nationale damesploeg naar de laatste vier van het landentoernooi in de open Oostenrijkse tafeltenniskampi oenschappen geloodst. De na tionaal kampioene bleef giste ren in Linz ongeslagen. Ze be haalde in de kwartfinales de eerste overwinning in haar loopbaan op de Westduitse Olga Nemes. In de kwartfina les legde Kloppenburg tegen Hongarije wederom de basis voor de overwinning met 3-1. Ze won met 21-17 21-15 tegen jeugdspeelster Wirth. Casino terug in titelrace LEIDEN Met de winst op koploper Victoria is Casino Noord wijk terug in de race om de titel in de derde divisië van de squashcompetitie. Dekker haalde uit tegen Haarlem. De overwinning van Casino Noordwijk kwam tot stand, omdat de vaste kern van het team, Freek Voogd, Jan van Duin en Anton-Will van Zoe- len eenvoudig overeind bleef tegen het bezoekende Victoria IV. De vroegere eredivisiespe ler Voogd scoorde 3-0, Van Duin stond wel een game af, maar Van Zoelen kende totaal geen pardon met Jacqueline van Nauta Lemcke, die met dispensatie ook bij de he'ren mag meespelen. Victorie voor Victoria in het vierde enkel spel, waarin invaller Marcel Knijnenburg 3-1 verlies moest incasseren. In de eerste divisie neemt Dekker Warmond na de 4-0 zege op Squash Haarlem een goede middenmootpositie in. In de zesde speelronde bleken Brian Witherden, Graham Smith, Briël van de Poel en Allard van de Weerden, allen met 3-0, eindelijk het juiste rit me te hebben gevonden. De Leidse SRC, net als Casino in de derde divisie blijft na de 4-0 nederlaag tegen koploper Diepput III in aanzienlijke de- gradatiezorgen. Geen game werd winnend afgesloten. Foreholte loot AS Terom Iasa VOORHOUT Het dames handbalteam van Foreholte stuit in de tweede ronde van de Europacup voor bekerwin naars op het Roemeense AS Terom Iasa. De Voorhoutse ploeg speelt eerst uit. ZowqJ de wedstrijd in Roemenië als in Nederland wordt in januari DEN HAAG Theo La- seroms, de Teknik Direk- tör van de Turkse koplo per Trabzonspor, is even terug in Nederland en was deze week in Den Haag. De 49-jarige Laseroms heeft het in Turkije bij zonder goed naar de zin. Hij is daar een druk baasje in Turkije. Zijn werk zaamheden laten zich niet onder één noemer van gen, maar zijn volgens de ex-verdediger van Sparta en Feyenoord vergelijk baar met de activiteiten van Wim Jansen bij SVV en Kees Rijvers bij PSV. „Ik doe eigenlijk van alles bij Trabzonspor. Ik heb er een scoutingsapparaat opgezet, be kijk toekomstige tegenstanders en sta ook nog eens de hele week op het veld. Urbain Braems, de oud-trainer van Anderlecht en Standard Luik, is volledig verantwoordelijk voor het eerste elftal, maar hij stelt het op prijs als ik ook bij de trainingen aanwezig ben. Dan ga ik bijvoorbeeld indivi dueel aan het werk met Jean- Marie Pfaff. Hij is op dit mo ment in topvorm". Trabzonspor heeft de leidende positie in de Turkse competitie volgens Laseroms ook voor een groot deel te danken aan de kleurrijke Belgische doel man. „Ik sta er eigenlijk van te kijken dat we nu bovenaan staan. We hebben een goed elftal, maar zijn nog steeds geen topclub. Besiktas en Fe- nerbahce sla ik persoonlijk toch iets hoger aan. We zijn ook nog steeds op zoek naar versterking. Maar Pfaff heeft kostbare punten voor ons ver diend. Verdedigend zit het al lemaal wel goed. Laatste man Jescic is ook een uitstekende voetballer. Hij is afkomstig van Partizan Belgrado en twintigvoudig Joegoslavisch international. Die maak je ook niks meer wijs". Uitverkocht Trabzonspor trekt bij elke thuiswedstrijd een volledig uitverkocht stadion. En dat geldt eigenlijk voor elke club in de Turkse competitie. De Turken zijn compleet voetbal gek. Laseroms verbaast zich daar nog wekelijks over. „De entourage is fantastisch in Turkije. Ik heb nu zeker twin tig wedstrijden bekeken, maar overal zitten de stadions stampvol. We trekken thuis gemiddeld zeker 30.000 toe schouwers. Die mensen zijn helemaal gek van de club. Als je door de stad rijdt, zie je overal paars-blauwe versierin gen. Dat zijn de clubkleuren van Trabzonspor. Huizen, ca fés, alles is versierd". Theo Laseroms is er inmiddels ook achter gekomen, dat de adoratie voor Trabzonspor en andere clubs niet louter tot Turkije beperkt blijft. Hij ver toeft deze week in ons land op uitnodiging van de Turkse ge meenschap in Den Haag, die een sportuitwisseling met Trabzon van de grond pro beert te krijgen. „Ik wist niet wat me overkwam in Den Haag. De Turken in Neder land zijn volledig op de hoogte van het competitie-verloop in hun geboorteland. En nog steeds zeer fanatieke aanhan gers. De fans van de verschil lende clubs kruipen elke zon dag in een apart café bij el kaar. Er is in Den Haag een Besiktas-café, een Fenerbahce- café en ook een Trabzonspor- café. Daar wordt op zondag middag altijd naar de Turkse radio geluisterd. Prachtig toch. Die belevenis maak je bij Ne derlandse fans niet meer mee. Turkije is voetbalgek en dat bevalt me wel. Een terugkeer naar Nederland sluit ik op lan gere termijn zeker niet uit, maar voorlopig heb ik het uit stekend naar mijn zin bij Trabzonspor. Er heerst een goede voetbalsfeer en die heb ik toch gemist in Nederland". Kritiek Laseroms heeft overigens met gefronste wenkbrauwen ken nis genomen van de harde kri tiek van verschillende oud spelers van PEC Zwolle '82 op zijn functioneren in de Over ijsselse hoofdstad. Edwin van Ankeren vanuit Beveren, Frank Berghuis vanuit Volen dam, hun uitlatingen zijn De Tank danig in het verkeerde keelgat geschoten. „Het .wordt de hoogste tijd voor een weerwoord. Iedere speler mag over mij zeggén wat hij wil, maar ze kunnen niet van mij verwachten dat ik steeds mijn mond blijf dicht houden. Ik heb een gruwelijke hekel aan natrappen. Maar ik heb ook een mening over de hele gang van zaken bij PEC en weiger die nog langer voor mij te houden. Natuurlijk heb ik fouten gemaakt. Dat durf ik ruiterlijk toe te geven, maar het gaat te ver om mij overal de schuld van te geven". Laseroms steekt eerst de hand ,in eigen boezem en maakt er geen geheim van dat hij zich fors heeft vergist in de menta liteit van de broodvoetballers bij PEC. „Ik was vijf jaar niet in Nederland werkzaam ge weest en dacht dat de voetbal lers hier nog dezelfde instel ling hadden als in mijn tijd als speler. Daar heb ik me in ver gist. De meeste spelers bij PEC konden geen eigen verant woordelijkheid dragen. Ze ga ven'te kennen dat ze door een trainer gemotiveerd moesten worden. Onbegrijpelijk. Van profs mag je verwachten dat ze zichzelf kunnen motiveren. Ze voetballen voor hun brood. Meer motivatie heb je toch niet nodig, zou ik zo denken". Theo Laseroms was deze week even in Den Haag op uitnodiging van de Turkse gemeenschap, die een uitwisseling met Trabzon „Bovendien", gaat De Tank verder in de aanval, „was de sfeer in de spelersgroep fors verziekt. Zes Amsterdamse voetballers, stuk voor stuk mislukt bij andere clubs, maakten de dienst uit in Zwol le. Daar viel niet mee te wer ken. Met de Zwolse jongens had ik geen problemen. Die kenden hun beperkingen en deden gewoon hun stinkende best. Ik ben afgeknapt op de verziekte mentaliteit van die zes pseudo-vedetten. Hun in vloed op spelersgroep heb ik onderschat" „Dat is één van mijn fouten geweest. Nu bazuinen die gas ten allemaal rare verhalen over mij rond. Achteraf is het gemakkelijk praten. Ze had den gewoon bij me kunnen komen met hun klachten. Het was te laat om de zaak recht te zetten toen met die spelerssta king de knuppel in het hoen derhok werd gegegooid. Veel te laat. Door die verziekte mentaliteit én door talrijke blessures in de slotfase van de competitie is PEC uiteindelijk gedegradeerd". GERT VAN DIJK Diego Maradona heeft weer een hoop uit te leggen. FOTO: AP NAPELS De gebeurte nissen van woensdag heb ben Diego Maradona ken nelijk zeer aangegrepen. De Argentijnse sterspeler raakte gisteren opnieuw in een onverkwikkelijke affaire verwikkeld. Na de ochtendtraining zou Mara dona, die woensdag voor het UEFA Cupduel van Napoli tegen Wettingen (2-1) door manager Moggi naar huis werd gestuurd, voor zijn woning een 15- jarige supporter hebben De fan, Diego Minieri, had Maradona op zijn bromfiets naar huis gevolgd. Aangeko men bij zijn garage liet Mara dona in niet misverstane woorden blijken de overdre ven adoratie van de jongen niet op prijs te stellen. Toen deze geen gehoor gaf aan het bevel weg te gaan, stapte de verwende vedette, volgens de jongen, uit zijn auto en sloeg de supporter vol in het gezicht. De jongeman moest in het ziekenhuis worden behan deld. Zijn vader deed aangifte bij de politie en overweegt een schadeclaim in te dienen bij Maradona. Maradona ontkende in alle toonaarden dat hij de jongen heeft aangeraakt. „Ik heb nie mand geslagen", reageerde Maradona op de beschuldiging. „Die jongen heeft mij vanaf het trainingsveld tot aan mijn woning achtervolgd. Ik heb hem vriendelijk verzocht te vertrekken. Ik kende hem niet. Ik ben zelfs niet uit mijn auto gestapt. Kennelijk zijn er mensen die me door het slijk willen halen", aldus het ver weer van Maradona, die in ge zelschap was van zijn fysiothe rapeut Signorini toen hij op de jonge supporter stuitte. Volgens manager Moggi en Maradona zijn de problemen van woensdag met Napoli uit gepraat. De zakelijk leider van de koploper in de Italiaanse competitie liet weten dat Ma radona zondag tegen Lecce ge woon weer meespeelt. „Dat is voor ons het belangrijkste", al dus de manager, die geen woord vuil maakte aan de af faire waarin Maradona nu weer verwikkeld is. De Argentijnse international beschuldigde woensdag voor zitter Corrado Ferlaino ervan de kwade genius achter de schorsing te zijn. Gisteren was hij milder in zijn oordeel over zijn voorzitter. Als een braaf schooljongetje zei hij: „Ferlai no is mijn baas. Als hij wil, train en speel ik gewoon voor Napoli". FREMANTLE Dirk Nauta is met zijn schip Equity Law II in de Non maxi divisie nog steeds koploper. Ondanks het feit dat een meet-instrument in één van de masten defect was geraakt, behield Nauta de eerste plaats in de tweede etappe van de zeilrace rond de wereld van Punta del Este naar Fremantle. Het instrument, dat de wind richting en - snelheid meet, raakte onklaar doordat de hoge en korte golfslag trillin gen in de mast had veroor zaakt. Het instrument kon niet meteen worden vervangen door een reserve-exemplaar omdat de weersomstandighe den te slecht waren. Daardoor moest Nauta een tijd zonder windinformatie varen. In tegenstellingen tot de prog noses komen de 23 deelnemen de jachten, eerder dan ver wacht in de „Roaring Forties" terecht. Een gebied in de Zui delijke Oceanen dat berucht is vanwege zijn stormen en kou de. Nauta heeft besloten om een zuidelijkere koers te varen om zo snel mogelijk de hinder nis te overwinnen en de af stand te verkleinen. Sport op tv VANDAAG Veronique, 18.50 uur Match. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. Eurosport, 18.00 uur: Paarde- Eurosport, 19.00 uur Golf. Eurosport, 21.00 uur: Tennis. Eurosport, 23.00 uur: Paarde- MORGEN KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 15.00 uur, zijn: 3) 6e Koers: 1. Bellinda d'Aster, 2. Do- naldnora, 3. Geres Yoly (9-1-7) 7e koers: 1. Creese K, 2. Anton uit Volkel, 3. Anandi (2-6-5) 8e koers: 1 Crebas Bas, 2. Aditi Gua- oa, 3. Zebode (6-3-4) Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn dubbel-toto 43 a: Eerste prijs: 446 winnaars, 19 gul den, tweede prijs: 4.483 winnaars, 2,50, derde prijs: 13.947 2,50 MECHELEN Slippend en glijdend hebben de basketballers van Den Helder de finalepoule van de Europese beker voor landskampioenen bereikt. De ploeg van Ton Boot bleef tegen en in Meche- len ondanks de spekglad de vloer gemakkelijk op de been. De thuisoverwin ning van 99-70 vormde gisteren in de return van de achtste finales een soli de en rustgevende basis. Het werd in Mechelen 84- 70 voor de thuisclub na de ruststand van 50-38. Negen seconden na de rust werd de wedstrijd stilgelegd. Door lekken in het dak van de speelzaal viel het regenwater in kleine stroompjes op de vloer. De Luxemburgse FIBA- gedelegeerde Urtz greep in. Hij laste een dweilpauze van ruim dertig minuten in. Daar na kreeg het duel een komisch tintje. De spelers gleden en slipten over de vloer. Van uit gespeelde, snelle combinaties was geen sprake meer. Het hoge scoringstempo van de eerste twintig minuten (50-38) werd niet meer gehaald en ge volgd door 34-32 in het tweede deel. Scores Mechelen: Struelens 5, Snij ders 6, Bayer 12, Lenaerls 6, Varner 32, Van den Bos 12, Duda 11 Den Helder: Van Rootselaar 8, Duy- velshof 3, De Waard 16, Wingard 6, Jones 19, Lagrand 2, Cooper 14, Te Velde 2 Geplaatst voor finalepoule: Aris Salo- niki, Lech Poznan, Limoges, Macca- bi, Milan, Jugoplastika, DEN HEL DER en Barcelona. Indeling speel plan hele competitie op 18 november Spelmoment van het duel, waarin Den Helder zich plaatst voor de finalepoule. FOTO: ANP KNWU bezorgd over minder licenties UTRECHT De sectie ama- teurwielrennen van de KNWU heeft de najaarsverga dering een beleidsplan voor de komende vier jaren voorge- legd. Het plan moet een eind maken aan het nog steeds verminde ren van het aantal licenties, wielrenners dus, binnen de Unie. Tussen 1985 en 1989 ver loor de nationale wielerorgani satie in zijn amateurgroepen ruim veertien procent van zijn leden. Bij de categoriën nieu welingen, jeugd en junioren lag het verlies ruim boven de twintig-, bij de amateurs op dertien procent. Slechts het aantal damesleden en liefheb bers steeg in die periode noe menswaard. Het bestuur van de sectie ama- teurwielrennen van de KNWU wil in het nieuwe sei zoen verder met de coaches Piet Hoekstra en Eric Gese- rick. Zowel Hoekstra, coach van de dames, als Geserick (baancoach) zaln in de komen de weken een overeenkomst aangeboden krijgen, die verge lijkbaar is met die van het af gelopen wielerjaar. BILJARTEN Grote Prijs driebanden Butsum Hennie Bult-Jan Roelofs 47-50/70, Jan van Os-Ben Velthuis 24-50/55. PAARDESPORT Jumping Amsterdam Springen. Internationaal concours, ta bel A, 1.40 meter, direct op tijd: 1. Robert (Fra) Olban de Malves 0 straf- punten, 43,80 seconden, 2. Skelton (GBr) Fiorella 0-45,53, 3. Raymakers (Ned) Goldfee ZB 0-45,86, 4. Philip- paerts (Bel) Vanna 0-46,09, 5. Rozier (Fra) Original III 0-46,15, 6. Lanslnk (Ned) Libero H 0-46,63. Dressuur, Grand Prix: 1. Rothenber- ger (Wdl) Andiamo 1402 punten, 2. Menkova (Sov) Dikson 1348, 3. Mi chael Klimke (Wdl) Entertainer 1325, 4. Rothenberger Petit Prince 1314, 5. Bartels (Ned) Olympic Duphar's Co 1313, 6. Kovsjov (Sov) Buket 1302, 7. Rüben (Wdl) Schiwago 1297, 8. Na- thorst (Zwe) Chirac 1295, 10. Van Grunsven (Ned) Prisco. 1279, 13. Van der Velde (Ned) Chevalier 1256, 15. Sanders (Ned) Olympic Vincent 1253, 19. Spijker (Ned) Nicara 1189. Koersen Wolvega Eerste koers, 1540 m: 1. Elia Buiten zorg (A. Gruys) 2.08,6-1.23,5, 2. Eeltje Swagerman, 3. Esterille Niet gestart: Iwana Fleur, Edwin David. Toto: win nend 9,70, plaats 2,60 2,00, koppel 9,50, trio 149,70. Tweede koers, 1900 m: 1. Donna Bei- la (J. Ruigrok) 2.38,9-1.23,6, 2. Dwight Marshall, 3. Caesar Abaka. Toto: winnend 15,10, plaats 6,20 4,70 3,90, koppel 76,30, trio 1367,10. Derde koers, 1900 m: 1. Alibi (J. Bot) 2.36,5-1.22,4, 2. Boogie Rumelaar, 3. Belliane. Niet gestart: Concorde B. Toto: winnend 3,70, plaats 1,50 1,70, koppel 5,30, trio 21,80. Vierde koers, 1900 m: 1. Celina van Barke (E. Kruis) 2.37,8-1.23,1, 2. Dai sy Oostland, 3. Doortje Scimitar. Niet gestart: Double Duty. Toto: winnend 5,20, plaats 1,90 1,60 1,60, koppel 6,20, trio 44,70. Vijfde koers, 1609 m: 1. Bella A (L. Dooper) 2.09,3-1.20,4, 2. Dave Scimi tar, 3. Brenda Belwln, 4. Zwarte Lola. Niet gestart: Another Evento. Toto: winnend 9,60, plaats 1,90 1,30 3,70, koppel 10,50, trio 175,80, kwartet 3433,70. Zesde koers, 1900 m: 1. Abba's Nar- feg (A. de Wrede) 2 36.0-1.22,5, 2. Claudia Boshoeve, 3. Clip Parade. Toto: winnend 1,50, plaats 1,20 1,60, koppel 5,70, trio 9,10. Zevende koers, 2240 m: 1. Ascot Ha nover (F. van Klaveren) 3.06.3-1.23,2. 2. Zico van Shadow, 3. Bo Bo Tonna- werd Toto: winnend 2,30, plaats 1,60 4,30 4,50, koppel 21,20, trio 190,90. Achtste koers. 1900 m: 1. Bosvlnk T (T Smeding) 2,33,4-1.20,7, 2. Zetor T, 3. Barry Quick, 4. Arjen Enkhulzen. Toto: winnend 6,10, plaats 1,50 1,80 1,70, koppel 12,90, trio 165,20, kwar tet 602,60. Negende koers, 1900 m: 1 Amerie Uithuizen (J Wagenaar) 2.34,2- 1.21,2, 2. Arjen Steenwljk, 3. Zorba ter Lune. Niet gestart: Zarolien H. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20 2,10, koppel 2,70, trio 8,00. W-5 Spel: 7-10-2-6-5. Niet geraden Omzet totalisator: 177.594. TAFELTENNIS Open Oostenrijkse kampioenschap- Dames eerste ronde: Nederland vrij, tweede ronde: Nederland-Bondsrepu bliek 3-1, kwartfinales: Nederland- Hongarije 3-1. Heren eerste ronde: Nederland vrij, tweede ronde: Nederland-ltalië 3-0, kwartfinales; Nederland-Bondsrepu bliek 1-3. TENNIS Herantoernooi Parijs 1,3 miljoen dollar, heren tweede ron de: Masur (Aus)-Mancini (Arg/6) 4-6 6-3 6-0, McEnroe (Vst/3)-Skoff (Oos) 7-6 (7-3) 6-0, Becker (Wdl/1)-Forget (Fra) 6-7 (4-7) 6-4 7-6 (7-3). Damastoarnooi Jaruzalam 10.000 dollar halve finales: Oremans (NedbVan Wijk (Ned) 6-4 4-6 6-4. Heren kwartfinales: Goudenbour (LuxbSchaap (Ned) 6-4 4-0. Duel ge staakt wegens vingerblessure van Schaap. VOETBAL UEFA Cup Olymplakos Piraeus (GrlbVienna (Oos) 1-1 (0-0). 54. Detari 1-0, 58. Jennis 1-1. Scheidsrechter. Perez Sanchez (Spa). Toeschouwers: 38.000. Eerste wedstrijd: 2-2, Olympl akos geplaatst voor derde ronde. ZEILEN Race rond da warald Tweede etappe van Punta del Este naar Fremantle. tussenstand Non maxi divisie op handicap: 1. Dirk Nauta. Equity Law II, 2. Harm Mul ler Rohlck, Schlussel van Bremen, 3. Maiden, Tracy Edwards. Tussenstand Maxi divisie: 1. Peter Blake, Stelnla- ger 2, 2. Grant Dalton, Fisher Pay- kel, 3. Ludde Ingval, Union Bank of England.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7