m Raadhuis Alkemade nu al twee ton duurder /i PPR keert niet terug in gemeenteraad Alkemade Herinrichting Kerkstraat in volle gang Kunstenaars protesteren tegen koop schilderijen I0UR JAAL LEIDEN OMGEVING £eidóc Soouwt VRIJDAG 3 NOVEMBER 1989 PAGINA 10; Nieuwe vijzel voor molen Aarlanderveen AARLANDERVEEN De vorige maand zwaar beschadigde windmolen aan de Kerkvaartsweg in Aarlanderveen krijgt ook een nieuwe vijzel. Het apparaat, dat dient voor het verwijderen van het overtollige water uit de Alphense polder, stond al op de nominatie om binnenkort vervangen te wor den. Op dit moment worden al andere onderdelen van de molen verrvangen, waaronder de as. Het is volgens burgemeester en wethouders daarom goed koper om de vijzel nu te vervangen. De kosten ten bedrage van drie ton worden gedeeld door het Rijk, het Prins Bernhardfonds, de provincie Zuid-Hol land en de gemeente Alphen. De uit 1801 stammen de windmolen maakt deel uit van de enige molen viergang in Europa die nog in gebruik is. Met de reparatie is haast geboden omdat de viergang het waterpeil in de Alphense polder reguleert. Fancy-fair in Oud Ade OUD ADE De traditionele fancy-fair wordt morgen en van daag gehouden in Ons Dorpshuis aan de Leidseweg in Oud Ade. Naast de gezellige sfeer is er nog veel meer te zien en te beleven. Zo is er een rad van avontuur, een ballengooi en een schiettent. Voor de kleintjes staat er een levensgrote grabbelton, de fameu ze snoepwijzer is er ook weer evenals de nieuwste creatie ge naamd Boggle, een schminktent en een verkoopactie van kin- dercarnavalskleding. Voor het laatst dit jaar is kaasboer Kees van der Geest voorzitter van het fancy faircomité. Na 22 jaar wil hij het evenement meer vanaf de zijlijn beleven. De voorzitters hamer wordt overgenomen door Monique Heemskerk-Nijland. De deuren van Ons Dorpshuis gaan morgenmiddag om twee uur open. Als vanouds starten de festiviteiten met een optreden van het VIOS jeugdtoneel. Tussen zes en acht uur wordt het feest onderbroken om daarna tot middernacht door te gaan. Op zon dag is de fancy fair geopend van half twaalf tot zes uur en van half acht tot middernacht. De trekking van de grote verloting wordt verricht door burgemeester A.H. Meerburg, zondagavond om half tien. De baten zijn voor de gezamenlijke verenigingen en voor de bejaardenkas. Pancratius speelt blijspel in Alkeburcht ALKEMADE Toneelvereniging St. Pancratius speelt op zondag 5 novem ber, zaterdag 11 november en zondag 12 november het blijspel „Wat een gekke man.... en zijn vrouw dan?". Het stuk speelt in drie bedrijven en is geschre ven door de Engelsman Alan Ayck- bourn. De regie is in handen van Frans van der Ploeg. De opvoeringen vinden plaats in Dorpshuis De Alkeburcht, Noordhoek 3 in Roelofarendsveen. Aanvang 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. De toegangskaarten kosten vijf gulden per persoon voor CJP-ers drie gulden per persoon, donateurs hebben vrij toegang op hun donatiekaart. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan de Stel lingmolen in Alphen aan den Rijn is voor duizenden guldens aan goederen gestolen. Er ver dwenen 90 cd's, een dure cd- speler speler en een camera met flitser. De dieven braken de woning in de nacht van woensdag op donderdag bin nen door een klapraam te for ceren. Uit een flat aan de Ve- nusstraat is gisteren overdag een racefiets gestolen. De fiets ter waarde van duizend gul den stond in de gang van de woning op de zesde verdie ping, maar was door een raampje te zien. Om de fiets mee te nemen werd het slot van de voordeur geforceerd. ALKEMADE Drie plaatselijke bedrijven heb ben vandaag de opdracht gekregen voor de bouw van het nieuwe gemeente huis. Het aannemersbe drijf Heembouw heeft de bouwopdracht voor een bedrag van bijna 3V& mil joen gulden in de wacht gesleept. De opdracht voor werktuigkundige in stallaties ter waarde van ruim een half miljoen gul den is gegaan naar Vink B.V. en de elektrotechni sche installaties ter waar de van bijna twee ton naar Electro Van der Meer. De levering van armaturen is tot nu toe buiten de opdracht gebleven. Er is nog geen keuze gemaakt ten aanzien van de constructeur. Burgemeester A.H. Meerburg stelde gister avond in de vergadering van de raadscommissie ad hoe nieuwbouw gemeentehuis voor om enige kwaliteitsver beterende wensen in te willi gen. Het gaat hierbij onder meer om enig siermetselwerk, duurdere stenen, energiezuini ge lampen en een loopvloer op de zolderverdieping. Voorts zullen onder meer de stalen goten van een hechthouten bak worden voorzien. De re genpijpen worden niet van pvc gemaakt, maar van staal. Het geheel aan extra voorzie ningen zal tegen de twee ton extra kosten. Hoewel in het 8,3 miljoen gul den kostende bouwwerk een post „onvoorzien" is opgeno men van 235.000 gulden, wil de burgemeester deze post niet direct gebruiken. „Een gedeel te van dat geld zullen we on getwijfeld nodig hebben voor grondsanering en het verleg gen van nutsleidingen", aldus de burgervader. Hij wilde het extra krediet nog niet meteen aan de raad vragen, omdat hij nog een belangrijk financie ringsvoordeel verwacht in de sfeer van de BTW. Verkikkerd De „kwaliteitsvermeerderen- de" wensen zijn volgens hem geuit door enige commissiele den die het, eveneens door het Boskoopse architectenbureau Gelderblom ontworpen ge meentehuis in Bunschoten hadden bezocht. H. van Duy- keren (VVD) en N. Bakker (CDA) lieten weten een beetje „verkikkerd" te zijn geworden op dat raadhuis. „Die extra kosten verdienen we ongetwij feld in de loop der jaren te rug", zo zeiden ze. In de begro ting voor 1990 had Van Duy- keren „een stuk nieuwe ruim te" ontdekt, waarvan hij tot voor kort niet had durven dro men. De fractievoorzitters van CDA en VVD kregen steun van hun wethouders W. Nug- teren en L. Beelen, die spra ken van „verantwoorde en verstandige" extra investerin gen. F. Schoonderwoerd (PvdA) en mevrouw A. Spring in 't Veld (PPR) waren het daar uitdruk kelijk niet mee eens. Zij ston den erop dat het oorspronkelij ke» krediet van 8,3 miljoen niet wordt overschreden. „Als dat wel dreigt te gebeuren, dient de gemeenteraad een uit spraak te doen", zo eisten de beide socialisten. Toen de bur gemeester nogmaals liet weten redelijk positief te zijn over het verwachte BTW-financie- ringsvoordeel, viel Schoonder woerd uit: „Dan kunnen we de raad net zo goed afschaffen." Overigens zal in het nieuwe gemeentehuis toch tropisch meranti-hout worden ver werkt, ondanks de milieube zwaren die hieraan kleven. In een eerder stadium was afge sproken dat men gebruik zou maken van Amerikaans hard hout in plaats van hout uit de tropische regenwouden. Naar dit Amerikaanse grenen, dat op verantwoorde wijze wordt gekapt, is momenteel zoveel vraag, dat het hout voor de eerstkomende twee jaar is uit verkocht. Ditzelfde geldt voor Noors vurenhout. Klok Aan de voorzijde van het nieu we gemeentehuis (kant van het Westeinde) komt op het hoogste punt een fraaie klok te hangen. Het uurwerk heeft een opengewerkte wijzerplaat. Het speet de commissieleden gisteravond dat het niet moge lijk is om de klok zichtbaar te laten zijn vanaf het Noordein de en de Langeweg. De van leeuwekoppen voorziene sluit stenen uit het oude gemeente huis kunnen wellicht niet worden verwerkt in het nieu we gemeentehuis. De kwaliteit ervan valt namelijk nogal te gen. Herstel van de stenen zou moeten gebeuren met behulp van kunststof, hetgeen volgens de heer G.L. Verschoor van het Architectenbureau Gelder- blom onevenredig kostbaar is. De eerste paal voor het nieuwe gemeentehuis zal worden ge slagen in de middaguren van 4 december. Oorspronkelijk was voorzien in 5 december, maar wethouder Beelen vond het „afgezaagd" om Sinterklaas de eerste paal te laten slaan. De voorbereidingen voor het nieuwe gemeentehuis liggen op schema. IJs en weder die nende is het gebouw begin 1991 gereed. ALKEMADE De PPR in de gemeente Alkemade heeft besloten geen kan didatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen van 1990 in te dienen. De reden hiervoor is dat er te weinig mensen beschik baar zijn om een actiecen trum goed te laten func tioneren. „Daarnaast wordt het aantal mensen dat zich binnen de af deling Alkemade actief met inhoudelijke politieke zaken bezighoudt steeds kleiner", zo laat het enige raadslid van Al kemade A. Spring in 't Veld in een persbericht weten. „Het wordt ons op deze manier on mogelijk om de verlange kwa liteit in het raasdswerk te handhaven". Het spijt de PPR dat haar stem in de gemeente raad van Alkemade zal moeten verstommen. „Dat is jammer, omdat de PPR een heel eigen inbreng heeft in de gemeentepolitiek en om dat het een verschraling van deze politiek betekent", aldus het persbericht. Spring in 't Veld zit nu twee jaar in de raad van Alkemade. Zij was de opvolgster van Lia Castelein die naar Limburg verhuisde. De PPR is de enige politieke partij in Alkemade die de laat ste jaren in staat was een vrouw als raadslid te laten fungeren. Als alles blijft zoals het nu gaat bestaat de Alke- madese gemeenteraad vanaf de komende raadsverkiezin gen weer uitsluitend uit man- NERTSFOKKERIJ WIL UITBREIDEN HAZERSWOUDE Minder stank en toch meer dieren. Dat probeerde J. Karens, die in Ha- zerswoude een nertsenfokkerij heeft, gisteravond duidelijk te maken. De commissie openbare werken en milieu stelde zich afwachtend op; eerst zien, dan geloven en daarna verder pra ten over uitbreiding van het aantal dieren. Al jaren zorgt het bedrijf voor een flinke stankoverlast. Om dat de hinderwetvergunnng dit eist, wil Karens deze overlast bestrijden. De nertsenfokker wil zijn bedrijf overdekken en er komt een speciaal afvoersys teem voor de mest van de die ren. De mest zal worden gestort in een luchtdichte silo, die on der de grond ligt. De silo wordt regelmatig geleegd. „Maar", zo zegt Karens, „deze investerigen kosten een mil joen gulden. En ik kan deze in vesteringen niet doen als er niets tegenover staat". Karens wil het aantal fokdieren dan ook uitbreiden van 4.000 naar 7.000 stuks. Nu heeft de Ha- zerswoudenaar 25.000 dieren, waarvan 4.000 nertsen uitslui tend voor het fokken worden gebruikt. De fractieleden bleken in eer ste instantie niet happig te zijn op een uitbreiding van het aan tal dieren. Dat is begrijpelijk, want bij een eerdere controle in 1988 bleek Karens geen 25.000 maar 54.000 nertsen te hebben. Ook toen diende hij een aanvraag tot uitbreiding bij de gemeente in. De commissie was bereid Ka rens echter een nieuwe kans te geven. Hij moet eerst de diver se verbeteringen aanbrengen en de stankoverlast aanzienlijk reduceren. Het PPR/PvdA-lid Corrie van Putten vormde een uitzondering. „Ik wil de inten sieve veeteelt waar dan ook niet uitbreiden, Maar u bent wel verplicht om de stankover last weg te halen", aldus Van Putten. Als het werk klaar is, is de Kerkstraat een verkeersluwe woonstraat. FOTO: WIM VAN NOORT HOOGMADE Werknemers van het Goudse aannemings bedrijf Van Ooijen zijn druk bezig met de herinrichting van de Kerkstraat in Hoogmade. De Kerkstraat, die voor de aanleg van de omleidingsweg rond het dorp dagelijks meer dan 10.000 voertuigen te ver werken kreeg, wordt ingericht als een verkeersluwe woon straat. Bloembakken en par keervakken aan weerszijden van de straat moeten de snel heid van het motorverkeer af remmen. Na de aanleg van de provinciale omleidingsweg is de verkeersintensiteit al ge daald met 8.500 motorvoertui gen. Op dit moment zijn de werk nemers van het aannemings bedrijf bezig met het vernieu wen en verleggen van de ka bels en leidingen in de grond. Op plaatsen waar nog geen trottoir lag wordt dat alsnog aangelegd. Over het hele tra ject tussen het Noordeinde en de Klaverweideweg wordt een nieuw wegdek aangebracht. Daarbij wordt overigens geen polystyreen gebruikt. Dat lich te materiaal wordt eerst in an dere woonstraten in Hoogma de gebruikt om te bezien of het een oplossing biedt voor het probleem van de wegver- zakkingen. Hoogmade kampt al jaren met grootschalige ver zakkingen door de inklinken de veengrond waarop het dorp is gebouwd. De Kerkstraat zelf heeft overigens geen last van verzakkingen, omdat de weg er al zo lang ligt dat de grond niet verder kan inzakken. De busdiensten van Westne derland en Centraal Neder land worden voorlopig omge leid via het Noordeinde, de Poelgeestlaan en de Alkmaar laan naar de provinciale weg. De nieuwe halteplaatsen in de Kerkstraat komen min of meer op dezelfde lokatie als in de oude situatie. Het gaat om de lijndiensten 101 en 167 tus sen Leiden en Alphen. De bus sen rijden waarschijnlijk nog voor december weer via de oude route. De reconstructie- werkzaamheden moeten rond de kerst zijn afgerond. Leiderdorp krijgt fonds voor minima LEIDERDORP Er komt in Leiderdorp een bijdrageregeling voor soci ale minima voor deelne ming aan culturele-, edu catieve- en recreatieve ac tiviteiten. De commissie welzijn betuigde gister avond haar instemming met de regeling die in 1990 van start moet gaan, maar zette wel vraagte kens bij de hoogte van de bijdrage. Uitgangspunt van de regeling is te voorkomen dat mensen met een minimuminkomen in een isolément geraken. Uitga ven voor culturele, educatieve en recreatieve activiteiten kunnen soms om financiële re denen niet worden gedaan, zo is uit ervaringen van de afde ling Sociale Zaken van de ge meente Leiderdorp gebleken. De hoogte van de bijdrage is bepaald op 75 procent van de gemaakte kosten met een maximum van 75 gulden per jaar per rechthebbende. Alle commissieleden veronderstel den dat dit bedrag te laag zou zijn om echt drempelverla gend te werken. Commissielid J. Preenen (PPR/PSP) sprak van „een aalmoes waarmee de minima worden afgescheept", waarvoor hij het CDA/VVD- kabinet verantwoordelijk stel de. De andere commissieleden stelden zich wat minder preg nant op, maar hadden wel hun twijfels. Raadslid P. Kolman-Backbier (VVD) stelde bijvoorbeeld dat men met twee maanden zwemles voor kinderen voor een bedrag van 70 gulden gauw is uitgepraat. Het raads lid R. Stam (D66) meende, dat de verhouding 75 procent ver goeding, 25 procent eigen bij drage in de meeste gevallen niet zal worden gehaald. In zijn ogen zal vanwege de hoge contributies voor sportvereni gingen de eigen bijdrage voor de minima veel hoger uitval len. De raadsleden C. Kerner- Schellingerhoud (CDA) en C. Langendorff-Honnef (PvdA) steunden hem hierin. De commissie ging uiteindelijk akkoord na de toezegging van wethouder C. Huigen-van Bo ven (VVD), dat de regeling een voorlopig karakter zal hebben. Zij beloofde halver wege 1990 met een overzicht te komen waaruit zou moeten blijken of de regeling inder daad werkt. ALKEMADE Een twaalftal Alkemadese kunstenaars heeft be zwaar aangetekend tegen het feit dat B en W van Alkemade vier olieverven van de plaatselijke kun stenaar Pouw wil aanko pen. Dat blijkt uit een intern voor stel dat gisteravond werd be sproken tijdens de commissie ad hoe nieuwbouw gemeente huis. Deze kunstwerken zijn gekozen tijdens een expositie van Pouw in bibliotheek de Bloemlezer. De kosten belopen 1.400 gulden. Ook willen B en W de reeds jaren geleende aquarel, voorstellende het oude raadhuis van de hand van de heer Groothoff, kopen. Vraagprijs 1700 gulden. De twaalf kunstenaars, onder wie de heer Groothoff, teken den bezwaar aan tegen deze gang van zaken omdat hier sprake zou zijn van willekeur. „Waarom wordt voorbij ge gaan aan de stem van het volk?", zo vroegen zij schrifte lijk aan de leden van de raads commissie ad hoe nieuwbouw gemeentehuis. Liever hadden zij gezien dat de zogenoemde een procentsregeling was toe gepast. Dit is een systeem waarbij een procent van de bouwkosten wordt besteed aan kunstwerken. Het spijt hen dat het college niet heeft inge haakt op het eerdere voorstel van de gemeente Leiden om het Beeldende Kunstbeleid te regionaliseren. Hierdoor had Alkemade voor slechts een kwartje per inwoner per jaar een eigen kunstcollectie kun nen opbouwen met door des kundigen geselecteerde wer ken van kunstenaars uit de re gio. Die op te bouwen collectie had binnen het gemeentehuis een plek kunnen krijgen. De twaalf plaatselijke kunstenaars stellen voor om alle binnen Alkemade opererende kunste naars uit te nodigen tot het in sturen van een gelimiteerd aantal kunstwerken voor de tentoonstelling MADE 1989 die van 22 tot 30 december in het Dorpshuis De Alkeburcht wordt gehouden. Een werk groep bestaande uit mensen die kennis hebben en ge'inte- ressererd zijn in beeldende kunst, zou dan een selectie moeten maken ten behoeve van het gemeentehuis. De twaalf kunstenaars vinden bovendien dat ook de bezoe kers hun voorkeuren zouden moeten kunnen kenbaar ma ken. Daarbij stellen ze voor om in het nieuwe gemeente huis regelmatig exposities te organiseren van werken van plaatselijke kunstenaars. De aanleiding voor het bezwaar van de twaalf kunstenaars bleek gisteravond gedeeltelijk te zijn achterhaald. Omdat wethouder Beelen had meege deeld in totaal 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van kunstwerken van plaatselijke kunstenaars. Na aftrek van de aanschafkos ten voor de werken van de heren Pouw en Groothoff zou den daar nog 22.000 gulden voor overschieten. De commissieleden oordeelden overigens unaniem positief over het voorstel om de kunst collectie te kiezen uit het MADE aanbod. Burgemeester A. Meerburg toonde zich gis teravond nogal ontstemd over het feit dat de protestbrief van de plaatselijke kunstenaars eerder bij de pers was aange komen dan op het gemeente huis. Hiertoe tekende de orga nisator van MADE J. Caste lein protest aan. Hii had de brief op een en dezelfde avond in de brievenbussen gestopt. Concert De zanger Richie Power treedt, vanavond op in Blues Brothers in Hillegom. Richie Power staat borg voor een avondje swingen. Zaal open om negen uur. Speelgoed De Zoeterwoudse peuter speelzaal De Floddertjes houdt morgenochtend van ne gen tot twaalf uur een speel goedbeurs. Dat gebeurt in Ons Huis aan het Kosterspad. Speelgoed dat door kinderen niet meer wordt gebruikt kan via de peuterspeelzaal worden aangeboden aan ouders van jonge kinderen. Opzet is dat de helft van de opbrengst ten goede komt aan de speelzaal; de andere helft is voor degene die het speelgoed heeft aange boden. Voor nadere informa tie: mevrouw Den Haan, tele foon 01715-2314. Concert Het vocaal ensemble Ricerca- re onder leiding van Marcel den Duik treedt zondagmid dag op in ontmoetingscen trum Het Anker, Chopinlaan 2 in Hazerswoude-Rijndijk. Aanvang half vier, entree 3,50. Jan van der Meer (piano) en Koos Verheul (fluit) geven zondagmiddag een concert in Muzenhofin Leiderdorp. Zij spelen werken van Ludwig von Beethoven, Max Reger, Max Weil, Bohuslav Marti nu en Jean Rivier. Het concert begint om half drie, toegang kost 5 Tegels De heer dr. D. Hanekuijk houdt zondag een dialezing over Nederlandse tinglazuur- tegels, typisch Nederlandse tegels. Plaats van handeling is het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat 12 in Voor schoten. Aanvang half een, entree gratis. Gitaarconcert Het Huygens Gitaarduo geeft zondag een concert in 't Regt- huys in Nieuwkoop. Het duo, bestaande uit René Domen en Martin Kaay, speelt onder an dere werken van Boccherini, Bizet en Rossini. Aanvang vier uur. Leden en houders van een CJP of Pas 65 moeten 5 betalen, niet-leden 6,50. Zangdienst In de Hulp- en Heilkerk van het psychiatrisch centrum Ro- bèrt-Fleury Stichting (Scha ken bosch) aan de Veurse- straatweg in Leidschendam wordt zondag een zangdienst gehouden. Voorganger is ds. A.F. Verheule. Medewerken den zijn het Christelijk Ge mengd Koor Jubilate Deo uit Haarlem ohder leiding van Johan Krediet, Richard Hei- dema, orgel en Willem Lek- kerkerker. Aanvang tien uur. Grafzegening Ter gelegenheid van Allerzie len vindt op de begraafplaat sen Sint Agatha aan de Veur- se Achterweg en Noor they aan de Tuinenlaan in Leid schendam zondag een zege ning van de graven plaats. Tevoren wordt op beide be graafplaatsen een Woord- en Gebedsdienst gehouden. Op Sint Agatha om drie uur en op Noorthey om kwart voor vier. Iedereen is welkom. Soul Bar Dancing Blues Brothers in Hillegom presenteert zon dag „The Swinging Soul Ma chine in Session". De band heet Clarence Milton and the Brains en bestaat uit oud-le den van The Swinging Soul Machine. Blues Brothers opent om negen uur. Tuinkeuringen De prijzen voor de fraaiste voortuinen worden maandag avond uitgereikt in de Pau- luskerk aan de Ruishornlaan in Lisse. Het gaat om de tui nen in het centrum ten oosten van de Heereweg, de Zeehel denbuurt en het gebied tussen de Kanaalstraat en de Greve- lingstraat. De bijeenkomst be gint om acht uur. Voor een uitgebreide agenda,P ook voor de komende dagen,1 raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI-. NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel.' 01720-20800): Indiana Jones and the last crusade (al); 20.30. za. zo. wo. ook 13:30. zo. ook 16.00. EUROCI NEMA II: K—9 (al); 18.45, 21.30. wo. niet 18.45. za. zo. ook 13.45. zo. ook, 16.15. EUROCINEMA III: Batman. (12); 18.30, 21.15. za. wo. ook 13.30.) wo. niet 18.30. za. zo. ook 13.30. zo. ook 16.00. EUROCINEMA IV: Lock' up (16); 18.45, 21.00. wo. niet 18.45.) zo. ook 16.15. Taran en de toverke- tel (al); za. zo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19,1 tel. 071-121239): Batman (12); 18.45,1 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. LIDO] en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): New York Stories (al); 14.30, 18.45, 21.15. Dream Team (al);-, 18.45, 21.15. vr. ma. di. do. ook 14.30. See no evil, hear no evil (al); f 14.30, 19.00, 21.15. Lethal Weapon II) (16); 19.00, 21.15. vr. ma. di. do. ook 14.30. Indiana Jones and the last' crusade (al); 14.15, 18.45, 21.15. Ta-i ran en de toverketel (al); za. zo. wo., 14.30. Platvoet en z'n vriendjes (al); 14.30. «TRIANON (Bree-1 straat 31, tel. 123875): Unbearable lightness of being (al); 20.00. wo. za. zo. ook 14.30. REX (Haarlemmer-' straat 52. tel. 071-125414): Pikant/ kant (16); 14.30, 19.00, 21.15. s KATWIJK CITY THEATER I (Bad- straat 30, tel. 01718-74075): Dirty1 rotten scoundrels (al); za. 19.00, 21.15. zo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. t/m vr. 20.30. Taran en de toverketel (al); za. wo. 14.45. CITY THEATER 1 II; Dead calm (16); za. zo. 14.45, i 19.00, 21.15. ma. t/m vr. 20.30. wo., ook 14.45. vr. 19.00. za. zo. 15.45, 19.00. ma. t/ m do. 20.15. Roadhouse (12); vr.' 19.00, 21.15. za. zo. 15.45, 19.00,' 21.15. wo. 15.45. A cry in the dark; (12); vr. za. 20.45. ma. t/m wo. 20.45. r La lectrice (16); zo. do. 20.45. r KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit; za. zo.' wo. 14.00. Lady en de Vagebond; za-1 -ZO.WO- 14.00. WASSENAAR ASTRA: Dirty rotten scoundrels' (al); vr. za. zo. 20.00. Pascali's Island i (16); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN J Taran en de Toverketel (al); za. zo.> wo. 14.00. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Blind fury (12); 14.00,' 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45,5 21.30. ASTA 3: Luck-up (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast" Den Haag Centraal tel. 471656): New- York stories (al); 14.00, 19.15, 21.45., za. zo. 14.00, 16.45, 19.15, 21.45. BABYLON 2: Leedvermaak (al);- 14.00, 19.00, 21.30. za. zo. 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Camilla Claudel (al); 14.00, 20.15 CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): The dream team (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45,1 21.30. CINEAC 2: See no evil, he-j arno evil (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: K9 (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): Indiana Jones f and the last crusade (al); 14.00,; 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2: Gone with: the wind (12); 13.30, 19.30. ME- j TROPOLE 3: The tall guy (al); 14.00,- 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Old gringo (12); 18.45, 21.30. vr. ma. dl. do. ook. 14.00. METROPOLE 5: Licence to kill (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo.) 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON- 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Indi-" ana Jones and the last crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: Kick- boxer (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo.- 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON- 3: Lethal weapon 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30.' ODEON 4: Dead calm (12); 13.45,/ 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): A dry white season (12);J 19.00, 21.30. za. zo. wo. ook 14.00.; STUDIO 2: Marquis (16); 19.00, 21.15. STUDIO 3: Rain man (al); 19.15, 21.45. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: De summer of Aviya; 19.30. zo. ook 14.00. Asik Kerib; 21.45. zo. ook 16.15. Zaal 2: Secret wedding; I 19.30, 21.45. zo. ook 14.00, 16.15., Zaal 3: 19.30, 21.45. Les parapluies de Cherbourg; vr. Die drei von der Tankstelle; za. Folies Bergere; zo. Young ones; ma. Happy go lovely; di. Ich bei tag und du beig nacht; wo. Op stap; do. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: The dream team (16);' za. 00.15. CINEAC 2: See no evil, hear no evil (16); za. 00.15. CINE- AC 3: The name of the rose (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; za. wo. I 14.00. zo. 13.15, 16.00. METROPO- LE: Platvoet en zijn vriendjes; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. STU- 1 DIO: De.postroof; za. zo. wo. 14.30.1 Pippi in Taka-Tuka-land; za. zo. wo. 14.30. Woningbouw op voetbalvelden Woubrugge niet uitgesloten WOUBRUGGE De ge- meente Woubrugge zal zich in de richting van de voetbalvel den uitbreiden. Of de velden op den duur plaats moeten maken voor huizen is nog niet bekend. Dit werd gisteren dui delijk in een vergadering van de commissie ruimtelijke orde ning. De leden spraken zich uit voor een bouwplan van 108 woningen. Van Hoesel bleek van mening dat aan de groei van Woubrugge eens een eind moet komen. De meerderheid van de commissie vond dat voor inwonenden gebouwd moet blijven worden. De plaats van het plan in een gro ter geheel, met de mogelijk heid van 280 woningen zal nog worden bestudeerd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10